Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Są zwykle hm... trochę charakterystyk, coś z czytania/wykresu, ustalania liczby neutronów na pdst układu okresowego, ustalanie liczby elektronów walencyjnych etc. Równania reakcji, mole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
HEHE dalej nie wiem co sobie powtorzyc z chemika :D zeby zdac to musialbym 12 zadan zamknietych zrobic dobrze, cos mi sie nie wydaje,ze mialem az takiego farta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia90085646
a ja mam takie pytanie, zdawał ktoś geografię i PP w Bydgoszczy w sobotę? Jak Wam poszło? Uważacie, że było trudne? I, najważniejsze, po jakim czasie są wyniki??? Mam też pytanie odnośnie przedłużenia zdawanie, byłam w ciąży, urodziłam synka i czy to może być podstawa do przedłużenia mi czasu zdawania? Jeśli pierwsze egzaminy zdawałam w lutym 2011 to do kiedy mogę zdawać, bez przedłużenia? Do lutego 2012, 4 sesje, tak? A jeśli mi przedłużą? Pozdrawiam:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zdawałam w Bydgoszczy więc pewnie się widziałyśmy;p. Poszło mi dobrze. Nie było trudne, zwłaszcza pp;p. Wyniki będą pod koniec listopada. Nie mam pojęcia po co chcesz aż tak bardzo sobie to przedłużać masz jeszcze całe 2 sesje! A jeśli ci przedłużą to pewnie o jedną dodatkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemuś
Szanowna Klaudio90085646 :) Zdawałem w sobotę PP, lecz w Poznaniu, nie w Bydgoszczy. :P Według mnie egzamin nie był jakiś niesamowity, można rzec że był łatwy. Wyniki z tego co wyczytałem z początkowych wpisów w tym temacie przysyłają się po około miesiącu od pisania egzaminów, ale to zależy od ilości "kursantów", po prostu im więcej ludzi tym dłużej będą sprawdzać, i tak u mnie w Poznaniu egzaminy sponsoruje nam UE tak więc jest nawała ludzi, więc pewnie ja poczekam dłużej. :D Jeżeli pierwsze egzaminy zdawałaś w lutym 2011 roku, to będziesz mogła pisać kolejne do lutego 2013. Czyli masz 2 latka na to. Po tym okresie możesz złożyć wniosek o przedłużenie o pół roku. Taki wniosek składasz w OKE zależnego od twego miejsca zamieszkania. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemuś
Przepraszam, pomyliłem się co do terminów, są to 4 sesje na 2 lata jak pisałaś, od 2011 do 2012

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia90085646
a to pewnie się widziałyśmy sesiii ;) no pp nie było najgorsze, bardziej sie przejmuję geografią ;) a chciałabym mieć przedłużone żeby mieć jakby co jedną sesje na poprawki(przewiduję fiz. i mat. do poprawienia). no więc czy taki powód się nadaje? Piszesz coś w sobotę, 22.10? :) Przemuś - więc ostatni raz mogę zdawać teraz w lutym?? (2012) ale to będą tylko 3 sesje. A nie jest tak, że w październiku 2012 ostatni raz mogę zdawać? bo pisałam w lutym 2011 i teraz w październiku, więc wykorzystałam tylko 2 sesje na razie. Jak to jest? Diabelnie się boję fizyki i matmy ;/ pisał ktos z Was? Naprawdę jest tak ciężko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemuś
Klaudia90085646, wybacz, spię dziś cały dzień :) Oczywiście masz czas do sesji jesiennej 2012. Sam mam to tak - teraz w październiku zaczynając przygodę z egzaminami eksternistycznymi, piszę WOS, PP oraz informatykę, potem w lutym 2012 piszę geografię, chemię oraz biologię, w październiku 2012 piszę historię oraz fizykę, a na koniec w lutym 2013 piszę język polski, język angielski oraz matematykę = 4 sesje. Faktycznie, skoro zaczynałaś w lutym br. to masz jeszcze aktualną sesję jesienną, potem ziomową w lutym 2012 oraz jesienną w październiku 2012. Po tym możesz złożyć wniosek o przedłużenie o pół roku by załapać się na sesję ziomową w 2013 roku. Czy ciąża byłaby odpowiednią podstawą do wniosku o przedłużenie? No chyba ważniejszych wiele nie ma. :) Nie mniej jednak ja widzę to tak, że wystarczy napisać wniosek do OKE i raczej nie trzeba podawać jakichś złożonych powodów do przedłużenia, po prostu wnioskiem dajesz znać że prosisz o wydłużenie czasu. JEDNAK jest to moja teoria na temat wniosków, najlepiej jak zadzwonisz do OKE i tam ci wszystko powiedzą. :P Co do matematyki i fizyki, czy są trudne? Trudność to pojęcie bardzo względne. Jeżeli się przyłożysz to najtrudniejszy egzamin nie będzie dla ciebie problemem, natomiast jak ktoś do matematyki zaczyna się uczyć dzień przed egzaminem no to dla niego każdy poziom zadań to będzie bariera do nie przeskoczenia. Najlepiej dmuchać na zimne, czyli przygotować się na najgorsze, innymi słowy - zakuwać. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę ;) Więc się zobaczymy, ja piszę wszystko. Ja bym Ci radziła wziąć sobie i fizykę i matmę w jednej sesji, jak nie zdasz to sobie poprawisz, owszem... Ale te dwa przedmioty są ze sobą powiązane, więc będzie Ci łatwiej. Ja się cały czas baardzo bałam fizyki, a tak naprawdę po podejściu do niej jestem zupełnie spokojna o wynik a uczyłam się krótko;). Hm tak masz czas do jesiennej sesji. Podobno o 1 sesje u nas bardzo łatwo przedłużają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pipi5
Hejka, Zdaje ktos teraz angielski? Może ktoś z Was już wcześniej zdawał i wie jakie było ostatnie zadanie? Chodzi mi o treść listu- czego najczęściej dotyczyła? Proszę o info ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
ja zdawalam angielski ale nie pamietam co bylo ;) mysle ze to roznie jest ,chociaz nie wiem;) z tej chemii to masakra;)))) beedzie ciezko;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemuś
Ja też Poznań, a na sali idzie u nas zamarznąć. Ja podchodze do wszytskich naraz i do wszytskich zaczynam sie uczyć dzien przed, a o wyniki jestem spokojna, ale kazdy ma jakiś swoj prog łatwośći przyswajania wiedzy. Ja akórat mam takie szcześćie, że nie mam z tym trudnośći. Jeszcze tylko chemia i z górki :) Przemuś gdzie masz infe ? na dąbrowskiego może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panijabuszkowa
Ja też Poznań, a na sali idzie u nas zamarznąć. Ja podchodze do wszytskich naraz i do wszytskich zaczynam sie uczyć dzien przed, a o wyniki jestem spokojna, ale kazdy ma jakiś swoj prog łatwośći przyswajania wiedzy. Ja akórat mam takie szcześćie, że nie mam z tym trudnośći. Jeszcze tylko chemia i z górki Przemuś gdzie masz infe ? na dąbrowskiego może ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panijabuszkowa
Taka byłam zaabsorbowana tym że ktoś też zdawał w Poznaniu, że az sie podpisałam Przemuś, post został juz zgloszony do usuniecia mam nadzieje, że predko zniknie :P Ale to jest właśnie moc pseudonimow tymczasowych, ze kazdy moze za nas napisac cokolwiek w danej chwilii, podajac sie za te osobe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będzie ok;p. Nie martwcie się ! Chemia w miarę ok będzie moim zdaniem, angielski nawet nie zamierzam o tym myśleć bo mi nawet nie wypada skoro w kwietniu chcę zdawać CAE , informatyka mam zamiar skupić się na prezentacji i wordzie:D.Czyli powtarzam tylko trochę chemię;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia90085646
Przemuś i sisiii dzięki za info :) Swoją drogą Przemku fajnie macie w Poznaniu, że nie musicie płacić ;) a czemu właściwie UE Wam sponsoruje? I tylko egzaminy czy ewentualne poprawki też? Sisiii - to może jakaś podpowiedź jak będę mogła Cię rozpoznać przed egzaminem, zawsze to miło z kimś pogadać przed, a ja ogólnie jestem nieśmiała więc głupio mi samej podchodzić do obcych ludzi, no a skoro już tak klikamy przez neta to można by było pogadać :D Ja z angielskiego też się właściwie nie uczę, powtarzam tylko co nieco czasowników, byłam kilka lat za granicą, w Szwecji i to w szkole więc nie wypada wręcz nie znać angielskiego ;)) Jak robiłam sobie test z informatora który był na stronie OKE to wyszła mi mocna 4 bez wypracowania, więc myślę, że nie będzie źle. Uczę się już teraz na sesje zimową 2012 na fizyke, matematykę i patrzyłam co muszę umieć z TI. Sisiii nie boisz się tak wszystkich naraz zdawać? Czujesz się pewnie? co już masz za sobą, a co jeszcze zdajesz w ten weekend? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, nie boję się;). Zrezygnowałam z LO żeby nadrobić rok, nie musiałam tego zrobić... Cały czas miałam dobre oceny;p. Ok co do rozpoznania... co ja mogę powiedzieć :D Jestem blondynką, mam dosyć długie lekko falowane włosy i zwykle mam czarny rozpinany sweterek + buty oficerkowato/glanowate:D. Ja zdaję w weekend chemie, ang i infe. Dasz na pewno radę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia90085646
Hmm.. miałaś w sobotę taką seledynową/jasno zieloną bluzkę? :D i byłaś z jakąś panią razem? :D Jak tak to już Ci kojarzę :D Ja miałam w sobotę ubraną spódnicę z wysokim stanem, koszulę błękitno-białą i wysokie czarne buty ;)) Chemię? Brrr! Nie cierpię ;) chcoiaż i tak lepiej niż matma i fizyka ;/ ja byłam za granica i nie mam polskiego średniego, szwedzkie wykształcenie się nie liczy to które mam więc.. pozostał mi ekstern. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, to ja;p. To mnie rozpoznasz;p ja chyba też cię kojarzę;). Chociaż w sobotę duuużo osób było. O, a jakiego ci nie zaliczyli średniego? z UK a-levels?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia90085646
szwedzkiego średniego :| no i muszę robić polskie od początku, ale cóż. no to Cię rozpoznam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia90085646
Hmm.. jak tam się żyje... na pewno inaczej niż w Polsce, ludzie mają zupełnie inną mentalność. Żyje się chyba spokojniej, wolniej. I ma sie większą wolność. Przekazu sienbei, myśli. Język jest bardzo fajny, ludzie; Szwedzi, bardzo sympatyczni. Ja byłam tam ponad 3 lata i bardzo mi się podobało, pracowałam z dziećmi, w przedszkolu :) Z pracą? jak się zna język, ma wykształcenie i chce pracować to się pracę znajdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmgsgdsfsfsfsx
A jest może ktoś, kto ma zamiar zdawać w lutym we Wrocławiu? Jeśli tak, to proszę o kontakt,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że nie znam szwedzkiego;). Musze popatrzeć na tą szwecję, ale pewnie trudno będzie z uznaniem potem tam wykształcenia hm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panijabuszkowa
Z UE to jest program coś np. ja są dotacje z urzędu na rozpoczęcie nowej działalności, a w tym przypadku jest to inwestycja w czlowieka by umozliwic wszytskim tym ktorzy chca zdobyc srednie, Ale oni maja rozłozone za 4 sesje i jesli ktos chce zdac wszytskie w jednej sesji to poniazki zwrocili by tylko z tych 3 ktore byly przewidziane na dana sesje, dodatkowo maja dostep do platformy internetowej na ktorej sa materialy. Fajna sprawa ale trzeba spelnic kilka warunkow a miedzy innymi być z wielkopolski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemuś
@pipi5 Pytasz co było na ostatnim egzaminie, to ci od razu mówię - nie idź tą drogą, wątpię by dali teraz to samo co było ostatnio na egzaminie. :P @Panijabuszkowa Ojj tak, coś nas mrozili ostatnio na Ściegiennego. :D Informatyka wypadła mi tak jak Tobie, czyli w niedzielę na godzinę 9:00 z ZSE na ulicy Dąbrowskiego 163 o ile dobrze pamiętam. ;) @klaudia90085646 W dużym skrócie, jakiś człowiek złożył wniosek o projekt finansowania z UE z EFS kompletu kursów przygotowujących do egzaminów eksternistycznych oraz egzaminów eksternistycznych OKE, po czym wystarczło się zapisać na te kursy i wszystko mamy za darmo, lecz nie wszyscy bo na pewno niektóre osoby zdające w Poznaniu są pewnie spoza tego projetku. I bardzo się cieszę z tego refundowania bo gdyby nie ono to musiałbym położyć na to wszystko z kilka grubych tysięcy, co jednak dla dwudziestojednolatka jest trudną barierą. :) Z tego co wiem mamy refundowane tylko jedno podejście, ale przynajmniej oddają pieniążki jak nie zdasz pierwszego podejścia czyli w gruncie rzeczy do drugiego podchodzisz tak jakby pierwszego nie było, w finansowym sensie. :P Tak jak wy też nie lubię chemii. Właściwie jest to jedyny przedmiot który nie lubię :P, no może poza językiem niemieckim który porzuciłem na rzecz angielskiego. Na szczęście w gimnazjum miałem genialną panią od chemii, dzięki czemu lekcje były ciekawe, interesujące, czasami też śmieszne, a przy odrobinie chęci można było mieć tą 4 na świadectwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panijabuszkowa
No to sie widzimy w niedziele ;] Owszem opłacenie wszystkich egzaminow wyniosło mnie ok. 1700 zł z reszta nie tylko mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
Zazdroszczę wam, jak pomyśle o tym prawie 1800zł które zapłaciłam na te egzaminy to mi się słabo robi. Do osób które już zdawały, wyniki przychodzą pocztą? można sprawdzić w internecie? gdzie odbiera się świadectwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam za darmo;p. Przychodzą pocztą, nie można w necie, świadectwo też pocztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
Czyli jak zdam wszystko to przyjdzie mi świadectwo z wynikami? ;) to super. Sesiii zarejestrowałaś się jako bezrobotna że za free? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×