Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

No było coś tam, że trzeba te pracę odpowiednio nazwać;). Ech, strasznie marudzicie muszę wam powiedzieć;p. Co wam za różnica jaka klawiatura jest?;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
To nieprawda, że w informatorze jest jedyny przykładowy arkusz. Jest jeszcze to: http://www.cke.edu.pl/index.php?option=content&task=view&id=1038&Itemid=327 Zamiast otwierać lepiej pobrać te pdfy ze strony cke, bo ona często szwankuje. Poza tym są arkusze maturalne i klucze odpowiedzi do nich. Matura podstawowa jest trudniejsza od egzaminów, jednak warto rozwiązywać zadania z matur, bo są zupełnie inne niż te w podręcznikach i co ważne znacznie od nich prostsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
Mi tak obojętnie u mnie był tylko Microsoft z 2003 roku, mimo że na komputerze mam z roku 2007 to dałam rade ;) wiadomo ze komputery gorsze, klawiatura nie ta, myszka inna ale to przecież nieistotne szczególy ;) nie mogę się doczekać wyników :D Sesiii dostałaś odpowiedz z OKE odnoście deklaracji maturalnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze niee, ale wysłałam w tamtym tygodniu... Jedna dziewczyna na eksternach twierdziła, że jest w Toruniu a jej wyznaczyli szkołę w Gdańsku(?!).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
Pozwole sobie nie zgodzic sie w kwestii klawiatur ;-) Ja wlasnie wolę płaską, bo klawisze mają mniejszy skok przez co szybciej się pisze. A u nas były stare klawiatury z wielkim skokiem i gubilam literki. A z tym zapisywaniem w punktach, to bylo mniej wiecej tak, ze w podpunkcie m (czy tam k albo l), było opisane jak zapisac plik, a nastepnie na końcu zadania bylo powtórzone: Zadanie zapisz zgodnie z opisem podanym w punkcie m (k, l...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też miałam płaską ;). Dużo wygodniej i szybciej mi się piszę, no ale to nie ma znaczenia;p Nie można się spodziewać w szkołach najnowszego sprzętu... Zresztą do zrobienia prezentacji, worda i excella to nadaje się także komp sprzed 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
A jeszcze co do formuly zliczania ceny po rabacie, to zastosowałam =LICZ.JEŻELI(C3;">4000")*C3-C3*10% (dla komórki C3 gdzie znajdowala sie cena bez rabatu). Ale to nie do konca poprawne, bo dla dwóch firm dla których cena byla ponizej 4000, ta formula nie działala, wiec dalam =LICZ.JEŻELI(C3;"4000")*C3-C3*10%]LUB[LICZ.JEŻELI(C3;"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
ale mi pocięło post! ;( miało byc tak, że: -dla wartosci powyzej 4000 dalam formulę LICZ.JEŻELI(C3;">4000")*C3-C3*10% -dla wartosci ponizej 4000 dalam LICZ.JEŻELI(C3;"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
znów pocięło! glupie forum :-( dokończenie:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
poddaje sie !!!!!!!! może tak: [ZNAK MNIEJSZOŚCI]4000")*C3 -a powinna byc jedna formula uniwersalna, cos z polaczeniem obu przez polecenie LUB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
No, jest ok. moze ktoś ogarnie co chciałam przekazac. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
witam wszystkich;D wkoncu w domu:D Sesii ja niestety nie przeczytalam juz tego jak wygladasz:(ja mam ciemne wlosy ,dzis mialam rozpuszczone,getry tunika i na tunice czarny sweterek a tunika kolor taki hm lososiowy;) tak czytam i czytam co mnie ominelo jak mnie nie bylo w domu,wiec powiem tak: z tym podpunktem jak zapsiac itd zgadzam sie ,ze po prostu w tym podpunkcie byla informacja jak zapisac;) i nizej bylo ze zapsiac jak w poleceniu m czy tam cos;) a wy wkonu jak zapisaliscie?bo tam ta koncowka jakas miala byc w sensie ,ze plik nazwa : uniaeuropejska.ppjl -to tylko przyklad:D jak mialo byc?:P a wy czekaliscie do konca ,zeby oni cos tam zzgrali;O ja psozlam do domu ,bo stwierdzilam ,ze to malo wazne ;P hmmm to powinnam byla zostac?bo jak sie pytalam to pan mi powiedzial ,ze mam zostac jesli chce sie upewnic czy dobrze zgrali to na plytke;P nie stresujcie mnie teraz ,bo bede sie martwila:( a nie wroce tam znowu;P zeby z gdanska jechac az do bydgoszczy ,paranoja jakas ,przeciez w gdansu tez sa komputery ;D a ja zrobilam prezentacje i to w wordzie a jak wlaczylam exela stwierdzilam ,ze to sensu nie ma ,no bo przeciez nie ogarnialam ;D wgralam to co kazali ale nie mialam pojecia jak to robic no i ten arkusz zrobilam;D ale prawie wsyztsko strzelalam;P moaj myszka tez byla dziwna ale szcvzerze mowiac nie przywiazywalam uwagi zbytnio ;) hm a co do chemii juz teraz nie pamietam wsyztskiego ,ale tam gdzie Ty Sesii dalas fenoloftaleina i kolor różowy to ja tez tak dalam;D ojj chcialabym juz wyniki...matko wkoncu koniec:D:D:D !!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweterku pisałaś w szkole czy w internacie? Ja w szkole... Trochę poczekałam do zgrania i oni po prostu czytali z listy pesele i czy są foldery i pliki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
a ja wiem ;P chyba w szkole bo jak weszlam do glownej to na drugi pietrze chyba ;P czyli nic sie nie stalo ze nie zostalalm tak?:* bo i tak po tym wszystkim ten pan mi pokazal jakie pliki mi sie zapsialy ;P uciekam spac jestem wykonczona :( dobranoc!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie będę cię straszyć w sprawie nie pozostania, bo to raczej nie ma wpływu na ważność egzaminu. :) Jedynie pozbawiłaś się możliwości sprawdzenia czy gość ci dobrze zgrał folder PESEL. :P Lecz muszę cię postraszyć w innej kwestii. :P Otóż, jeżeli zapisałaś prezentację pod nazwą "uniaeuropejska.ppjl" to mogą ci jej w ogóle nie uznać. :( Nie chodzi mi o to rozszerzenie, o którym pierwszy raz w życiu słyszę, a o: "b) pliki oddawane do oceny zdający nazywa dokładnie tak, jak polecono w treściach zadań lub zapisuje pod nazwami (wraz z rozszerzeniem), jakie podaje w arkuszu egzaminacyjnym; pliki o innych nazwach nie będą sprawdzane przez egzaminatorów, " - cytat z informatora TI Tabelkę mieliśmy nazwać Zadanie1, zadanie z exel'em Zadanie2, a prezentację jako Zadanie3 + odpowiednie rozszerzenia dla każdych z osobna. Pewnie wystarczyło dać spację miedzy "Zadania" i cyfrą i pan egzaminator może to po prostu ominąć dająć 0 punktów. Taka jest wada egzaminu z TI(i zapewne przyczyna niskiej zdawalności) - choćbyś jak najlepiej, jak najpoprawniej napisała pracę, to przez nawet jedną głupią literkę możesz mieć z tego 0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
Przemuś - własnie, że nie "Zadanie1" tylko "zadanie1" ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panijabuszkowa
Przemuś w ktorej sali byłes na IT ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Mani-Mania Eeee tam, już nie pamiętam dokładnie. :P @panijabuszkowa Byłem w sali nr 1, taki przyspany, nieco przymulony, oraz nieco łysy bo jak byłem o fryzjerki to mówię jej "proszę ściąć tą moją szopę do 3 cm, a ona ścięła mnie na 3 mm" :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
Żartujesz? chyba aż tak się nie czepiają o te nazewnictwa. Ja nazwałam wszystko jak trzeba tzn. zadanie1.doc itd. ale umieściłam dwa zadania w osobnych folderach ;/ myślcie ze to moze zostać niezaliczone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że to przejdzie, w regulaminie egzaminu nie ma nic o bezpośrednim umieszczeniu plików w folderze PESEL, więc plik w folderze, w folderze PESEL to raczej żaden problem. Co do nazw - gość nie musi się czepiać, po prostu ktoś z Warszawy dał mu takie przepisy i za to mu płacą, by je rygorystycznie przestrzegał, no ale wiadomo, zawsze można trafić na osobe wyrozumiałą która przymknie na to oko, czego życzę wszystkim co nie nazwali jak trzeba. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panijabuszkowa
ja byłam w dwójce wiec moglismy sie nawet nie widzieć :) ja nazywałam te pliki tak jak trzeba ale jak pisałam zadanie1.doc to doc mi znikalo jak zapisałam i było sama nazwa zadanie1 A ja mam długie ciemne włosy i mialam czerwoną spódniczke czarne rajty i zielony płaszczyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sala 2 była obok pierwszej, w piwnicy to mogliśmy się widzieć, ale muszę przyznać że nie przypominam sobie żadnej pani w zielonym płaszczyku :P, chyba że zdawałaś na górze, ale nie wiem jak tą salę nazwali nazwali. Rozszerzenie znikało, ponieważ domyślnie jest schowane w Windowsie, można to włączyć/wyłączyć za pomocą - otwieramy dowolny folder, z menu na górze klikamy w "Narzędzia", z powstałej listy klikamy w "Opcje folderów", w okienku które nam wyskoczy klikamy w zakładkę "Widok" i z listy w niej klikamy w kwadracik obok pozycji "Ukryj rozszerzenia znanych plików"(u mnie 8, licząc od góry), żeby było jak wcześniej to wystarczy kliknąć w tego ptaszka. :P Na szczęście oprogramowanie MS jest ogarnięte i ucina co trzeba, bo jak pisałaś sama rozszerzenia, to mogło powstać coś takiego "zadanie1.doc.doc" - to dlatego, ponieważ rozszerzenie dodaje się samoczynnie przy zapisywaniu, nie trzeba go dopisywać, jednak program wie że robisz błąd i ucina jedno rozszerzenie, dzięki czemu wychodzi nazwa poprawna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Panijabuszkowa
Byłam też w piwnicy :P Czyli to dobrze zrobiłam, czy po prostu miało pokazywać to zakończenie ? I jak nie pokazuje to czy to bedzie jakiś błąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem testy u siebie teraz i sami wpisujemy rozszerzenie, to program je pomija. :) Czyli - powinnaś mieć dobrze nazwy, jak nie pokazuje rozszerzeń to nic, po prostu są, ale są ukryte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
Wyniki będą dopiero pod koniec listopada, nie mylę się? Opłata pewnie wystarczy na pokrycie kosztów, ale ociężałe umysłowo męty nie płacą i zdają po kilka razy, więc brakuje pieniędzy na egzaminatorów. Źle, że państwo marnuje pieniądze podatników dofinansowując „edukację debili,nawet mongołów się przymusowo nie wyskrobuje. Gdyby prywatne firmy mogły uzyskiwać uprawnienia do przeprowadzania egzaminów, albo chociaż nie byłoby możliwości zwolnienia z opłat to wszytko działałoby znacznie sprawniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wnioskując po postach z tegorocznej sesji zimowej, wyników należy się spodziewać między 20.11 a pierwszymi dniami grudnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweterek12
jaaa nie wierze ;P PRZEMUS -napisalam ze to tylko przyklad!! ja tez nazwalam jak trzeba "zadanie1.... co bylo napsiane jak zapisac,ale nie pamietam jak wiec napsialam obojetnie co tutaj;) ale zapisalam z przykladow ktory podali w arkuszu :P :P :P :P kumasz?:) ze uzylam tego co wymienili w podpunkcie w ktorym napisali jak zapisac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostałam w czwartek odpowiedź na moją deklarację;). Piszę w liceum na sąsiednim osiedlu, więc miło;)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tmmmm
mam pytanie , skad braliście oświadczenie o braku statusu ucznia/słuchacza szkoły? + mam pytanie o zaświadczenie o byciu bezrobotnym (mam 18l) nie pracowałem nigdy więc chcę się zwolnić z opłaty za egzaminy , urząd pracy wyda mi je jeśli nawet nie mam nipu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnośnie nie bycia uczniem/słuchaczem pisze się oświadczenie... Przy dokumentach do eksternów jest, starczy je podpisać. Co do bycia bezrobotnym, nie trzeba mieć nipu, trzeba się po prostu zarejestrować i poprosić o zaświadczenie;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×