Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość 12345678993
Jak dla mnie angielski o wiele trudniejszy niż ten przykładowy, licze na 3. Jedyne co było łatwe to zadanie końcowe czyli list i obrazki. Sesii wiec jak dałaś w zadaniu 1 z prawdą/fałsz ? Z tymi sztukami muzycznymi? Kto był autorem w tym opowiadaniu z ptakiem? W ogóle co odpowiadałaś w tym zadaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345678993
Właśnie i zadanie z odpowiednią formą. Te chyba 4 zadanka. wiesz, pay, to pay itp. jak to było? bo z tym miałam problem największy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345678993
Jak to jest z usuwaniem kamienia z czajnika, dalam sode i ocet bo można tym (sama stosuje :D) ale cytryną rzekomo też. A trzeba było zaznaczyć dwa. Jak sądzicie co uwzględnią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345678993
Uzupełnianie tekstu o tym konkursie w Kanadzie, jak daliście te literki? Jeszcze jedno zadanie to chyba pytanie i odpowiedzi, 4 pytania i 5 odpowiedzi było w prostokątach. Jak ktoś jest dobry z tego to niech odpowie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już odpowiadam:D. Z tym o statku... Prawda tam gdzie zdanie dotyczyło tragicznego czegoś 1 kapitana. Potem czy został sprzedany bo za mało na nim zarabiali fałsz( dlatego, że przedtem napisali, że zarabiali na nim całkiem ok). Potem było zdanie czy byli doświadczeni ci żeglarze prawda, potem czy z tamtego 2 statku weszli bo nie widzieli nikogo prawda, i że wyjaśniono zagadkę tego statku-fałsz. Z tymi sztukami muzycznymi nie pamiętam tam wszystkich no ale spróbuje:D. Amerykański autor- 1 tekst, uczyli czegoś w tym to o tym duchu w operze czyli 2. Miłość połączyła ludzi z innym krajów ostatnie. W tym z ptakiem. Dla autora ten ktoś z imieniem na R był siostrą... i potem tam trzeba zaznaczyć, że zajmował się tym ptakiem głównie ten l... I że pojechali tam bo Ama chciała rozweselić L i że zdziwili się odnośnie gwizdka od czajnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zadanie z formami niestety niezbyt dobrze pamiętam co tam wpisywałam... To teraz o Kanadzie;) Hm kurczę tylko czy uda mi się przypomnieć sobie w odpowiedniej kolejności... Chyba najpierw był fragment o tym kim byli ludzie z jury i że co roku nowych dawali i potem była luka- dlatego że on chciał mieć nowe jury. Potem, że jury przychodzi prędzej bla bla, znowu luka- coś z rozstawianiem stołów. Potem o tym, że 9 zawodników było i 8 starych i luka- a 9 był nowy, i tam dalej luka- i że nigdy nie widzieli, żeby ktoś tyle jadł... 4 pytania... Pytanie kiedy się wyprowadził. odp- coś z seven. Pytanie czy możesz jeszcze poczekać- bardzo bym chciał ale muszę lecieć... Czy mógłbym otworzyć okno?- tutaj, że nie ma nic przeciwko... I nie pamiętam 4 pytania ale powiem, które nie zostało użyte:D Z tym pokojem/łóżkiem:d. Z tym kamieniem nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Tam przed był tekst i pisało że można się tego pozbyć kwasem, więc pewnie na tej pdst mieliśmy wybrać z tego kwasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
Kurcze nie umiem z informatyki tego zadania 2 z przykładowego z 2007 ten dokument korespondencji seryjnej... kurcze info napisze na 3 i taki bedzie finał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
Czego konkretnie? Jaka wersja office?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NILAK
No wlasnie fakt, ze ja tego open offica uzywam, moze on jest jakis biedny :D, no w sumie racja po co mi wiecej jak 3. A nie umiem tego, ze wstawiam te logo ale pozniej nie wiem o co chodzi z tym wstawianiem, tworze baze danych z tego pliku marketing, i zamiast czytac tylko imie to wstawia mi np. Pan Marek Szklarz Kotlownicza 7 itd. da sie jakos tak to zrobic,ze sam edytuje kazda ta ramke, ktora tam trzeba wypelnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sweterku;p Jakbyś chciała mnie znaleźć to pewnie będę już około 8:20 w szkole... Mam rudo-blond włosy, będę ubrana w szary sweterek, czarne jeansy i szare kozaki:D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345678993
Szkoda ze nie pamiętasz literkami. A w zadaniu z tymi musicalami to dwa razy użyłaś tekstu 1 i 2 ? A raz Romea i Julii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345678993
W zadaniu o ptaku było 5 pytań ale sama go nie pamiętam ;] Bylo zadanie gdzie trzeba było wybrać pytanie po angielsku do tekstu w jezyku polskim, jak tam dałaś? I zdania sklecić z tych słówek, dwa ostatnie o rowerze i antybiotyku jak napisałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudia90085646
A ja uważam, że dzisiejszy angielski był bardzo łatwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345678993
Dla mnie był trudny liczyłam na 5 a będę musiała się zadowolić 4 z tego co widze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 12345678993
Klaudio może ty pamiętasz jak to było z tymi formami dopasować A,B, C ? było 4 zdania. Oraz literami odpowiedzi na pytania Pytanie kiedy się wyprowadził. Pytanie czy możesz jeszcze poczekać Czy mógłbym otworzyć okno i jeszcze jedno było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już po infie;p. Ale czekam, bo trzeba być przy zgrywaniu. Nie było się czego bać;p, a nie mówiłam? Z zamkniętych może 5-6 pkt załapie, prezentację zrobiłam całą pięknie czyli 11 pkt, worda też całego czyli 14 i część excella (to z tą liczbą zamówień zestawień)... Dalej mi się nie chciało;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
W jednym z pytań z kartki był błąd 1024 zamiast 1000. Ja mam pewnie źle to naliczanie rabatu, bo chyba trzeba było zastosować sumy częściowe. W 2007 nie ma czcionki Courier jest tylko Courier New, a w jednym podpunkcie wymagali tego pierwszego, w innych był na szczęście wybór. Komputery były okropne, małe monitory, stary procesor(Q8200), zintegrowana karta graficzna i klawiatura z płaskimi klawiszami. Co jeśli się nie zaczeka na nagrywanie płyt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, nareszcie w domu. :P Egzaminek ogólnie był dość łatwy, komputery ze świeżymi systemami chodziły świetnie, ze strony organizacyjnej muszę dziś przyznać piątkę szanownej komisji OKE. :D Wersja MS Office niestety okazała się wersją 2003, a ja uczyłem się cały czas na 2007 :P , lecz można było się połapać w opcjach. :) Nie wiem jak u was, ale u mnie na komputerze było do wyboru Open Office oraz MS Office. Pierwsze zadanko, czyli tabela w Wordzie poszła gładziutko, miałem jedynie mały problem z wyśrodkowaniem tekstu na środku pola, ale jakoś to ogarnąłem. :P Druga była lista zamówień w exelu, i tu już tak miło nie było na początku, otóż otwieram i tu nagle tzw. mały zonk :D, otóż pokazał się środek arkusza w exelu, a dane do obliczeń były schowane po jego lewej stronie, przede mną były tylko puste pola. No więc ja tu zawiedziony już chcę zgłaszać "błąd", lub później po prostu zostawić to zadanie(pożegnać się z piątką, zadanie za 15 pkt), aż tu nagle wzrok kieruję na suwaki i widzę że ten od poziomu jest w połowie. Taki kamień spadł mi z serca, że chyba gruchnęło na sali. :D Jakoś szły te funkcje, utknąłem przy cenie za wszystkie zamówienia. Przetestowałem kilkanaście funkcji na kilka sposobów, lecz nic z tego nie wychodziło. Dałem sobie z tym spokój i przeszedłem do prezentacyjki która była po prostu tak błacha, że żal klawiatury na jej opisywanie. Potem pozostały mi zadania a, b, c do podkreślania. Spisałem sobie dyskretnie odpowiedzi i zaznaczałem tak: 1. b 2. c 3. a 4. b 5. c 6. a 7. b 8. a 9. a 10. b Jak ktoś też spiał, to fajnie będzie porównać. :) Po tym wszystkim zostało mi około 30 minut czasu, no więc powróciłem do tego nieszczęsnego exela. Pogmerałem funkcje jak się da i nagle szok - coś się pokazuje i wygląda na prawidłowe. :D Dane jednej z firm przemnożyłem ręcznie kalkulatorem po czym, po zsumowaniu wynik był taki sam jak z funkcji, czyli jest chyba OK. :P Jedynie nie udało mi się ogarnąć tego rabatu 10% za powyżej 4000 zł obrotów. To jedyna rzecz jakiej nie zrobiłem w egzaminie. Na koniec jako jeden z ostatnich na liście, musiałem wziąć udział w "komisji", musiałem potwierdzić prawość procedury zakończenia egzaminu, więc się to trochę zeszło. :D To tyle egzaminów w tym roku, kolejne w lutym. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@xxxahdfydsyljiy Masz na myśli to "ile GB ma TB"? Ja zaznaczyłem 1024 GB. Procesor Q8200 nazywasz starym? :D Ja na laptopie(antyk, ale po wyjęciu wiatraczka i zamontowaniu dysku SSD jest absolutnie bezgłośny z racji braku części ruchomych) przeznaczonym do nauki używam Intel Pentium III 700 MHz skręcony na 500 MHz, i jakoś to chodzi, to dopiero jest stary procesor. U nas klawiatury były bardzo udane, i dobrze bo wiem co to za niewygoda pisać na płaskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxahdfydsyljiy
U mnie były po trzy wersje na system: open office, 2003 i 2007, niestety brak 2010 ale 2007 jest dość podobna tylko brzydsza co obniża komfort pracy. Giga(GB) to 10 do dziewiątej gibi(GiB) to 2 do trzydziestej. Core2 duo mają cztery lata więc są bardzo stare, ja od dawna mam i7. Najgorsza jest jednak integra intela, nawet stare gry na niej nie działają. Do nauki nie byłby lepszy jakiś tablet albo nawet smartfon, laptopy są wielkie, ciężkie i nie nadają się do ewentualnego ściągania na egzaminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytjjkytkgu
Witam Czy ktoś mógłby podać stronę gdzie można ściągnąć przykładowe testy egzaminacyjne wraz z odpowiedziami lub bez z Geografi ??? Od dwóch tygodni uczę się sam i troszkę ciężko bez przykładów i wyjaśnień.Czy zna ktoś stronę z materiałami pomocnymi ? Najlepiej gdyby były to gotowe testy z którymi spotkam się na egzaminie i odpowiedzi żebym wiedział co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ytjjkytkgu Pobierz sobie to: http://www.cke.edu.pl/images/stories/informatory_eksterny/geografia_lo.pdf Jest to jedyny dostępny przykładowy arkusz egzaminacyjny, jedno mogę ci zapewnić już teraz - na pewno będziemy pracować z mapkąl, jest ona zawsze i wszędzie. ;) Jeżeli nie masz żadnych kursów, podręczników to polecę ci takie wyjście: Wikipedia oraz "Standardy wymagań egzaminacyjnych do przeprowadzenia egzaminu eksternistycznego z geografii z zakresu liceum ogólnokształcącego dla dorosłych" wymienione w rzeczonym PeDeeFie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytjjkytkgu
Dziękuję bardzo ale słyszałem że w tym roku w październiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytjjkytkgu
Słyszałem że w październikowej grupie co zaliczali geografię były zadania z obliczenia skali liczbowych, stref czasowych i położenia miast względem stopni czy coś takiego a tutaj widzę że większość tyczy się innych dziedzin.Nie wiem czy zadania takie na geografii też są ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
Ostatnie egzaminy poszły gładko, chemia zaskakująco prosta, angielski troche trudniejszy ale czwóreczka będzie, a informatyka, zaczęłam od testu będzie pewnie z 6/10 pkt, prezentacja i tabelka prosta, ale przez 20 minut siedziałam wpatrzona w tego Excela i nie wiedziałam skąd mam dane wziąć :D na szczeście ogarnełam się w czasu, poklikałam we wszystko co możliwe i ukazał mi się ten spis,, niestety zabrakło mi czasu na ostatnią firme którą zaopatrywali aby podliczyć ile dokładnie zarobili na nich, jednak cała reszta zrobiona. Mam tylko pytanie, w pierwszym zadaniu trzeba było zapisać w "punkcie m), a drugie w "punkcie k)" o co to chodziło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@EhhhhAhhh Hmmm :P, nie przypominam sobie by w pierwszym zadaniu(tabelka Word z rezerwacjami dla jakichś grup) był punkt M, na pewno chodzi o pierwsze? :P @ytjjkytkgu Zadania są takie jak pisałem, czyli mapka, takie jak ty wypisałeś i jeszcze cała masa innych, najlepiej być przygotowanym na wszystkie. :) Polecę ci jeszcze matury z geografii na poziomie podstawowym, są bardzo podobne do naszych egzaminów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EhhhhAhhh
W moim było aby zapisać jako zadanie1.xxx ( tam, doc czy inne duperele) a pod spodem ze oceniane zadanie zapisać w punkcie m, a w zadanie z exelem w pukncie k, jedynie prezentacja nie był ze tak powiem w punkcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to ciekawe, nie przypominam sobie absolutnie takich punktów w odniesieniu do zapisywania, ciekawe co inne osoby sądzą na ten temat. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×