Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Ja tylko tak pytam

Wakacje w ciąży? Opinie i rady...

Polecane posty

Może pokrótce przybliżę Wam moją sytuację. Jestem w połowie 4 msc i czuje się dobrze(odpukać). Za tydzień mamy jechać z mężem na wakacje autokarem (ok 24 godziny, autokary nowej generacji, z w miarę duzymi odstępami pomiędzy fotelami,klimą i ubikacją) Z początku miałam obawy czy w ogóle jechać ale po rozmowach z mężem jestem neico bardziej pozytywnie nastawiona, lekarz też nie ma przeciwwskazań(w dniu wyjazdu idę jeszcze na wizytę) . No i tak siedzę i dumam czy tylko ja jestem w takiej sytuacji czy może ktoś już był na takich wakacjach w ciąży i może udzielić jakichś rad , wskazówek? Co najlepiej ze sobą zabrać, o czym nei zapomnieć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w ciąży dużo podróżowałam, ale na takie dalekie drogi w życiu... Jak już to samolot bo nawet najlepszym autokarem bym nie chciała jechać aż tylu godzin. A gdzie jedziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam wlasnie na wakacjach w gorach, jechalam samochodem non stop przez 5 h( fakt faktem mniej) i czulam sie konfortowo, niebylo mi zle ani nic. Do tego codziennie lazilismy po gorkach (nie malych!) i wszystko jest ok... nawet dzidzia sie uaktywnila:) mysle, ze zmieniaj czesto pozycje w autokarze- polez na mezu, podwin nogi, pomasuj a wszystko powinno byc ok :) Ruch i wypoczynek to zdrowie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka to ja właśnie myślę , że co innego jechać samemu a co innego z kimś bo tak jak piszesz w autokarze mogę się "wyłożyć " na mężu lub przejść i zamienić miejscami ze znajomymi . Postoje też będą i wydaje mi się że autokarem lepiej niż samochodem nawet bo więcej przestrzeni no chyba że ktoś ma luksusową furę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wracałam w zeszłym roku z wakacji jechałam 24 godziny z Pl do UK w w 6 miesiącu ciąży., podróż minęła super ,tylko jak były postoje wychodziłam i spacerowałam .,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkakkkkk
ja w 5 miesiacu jechalam w podroz 1200 km ale samochodem i bylo ok a miesiac wczesniej tez bylam i autokarem jechalam 17 godzin moja gin powiedziala ze najwazniejsze zeby spacerowac na postojach i czesto zmieniac pozycje a bedzie ok udanych wakacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala ma kotaa
ja bym jechała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciezarowkaa25
jak się dobrze czujesz to pewnie że jedź - najgorzej jest tylko z sikaniem hihi - bo pić się chce i sikać co chwila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań to jedź i baw się dobrze! tylko pamiętaj zeby często wstawać, albo przynajmniej prostować nogi. weź dużo picia i coś na chorobę lokomocyjną (coś homeopatycznego), bo nawet jeśli normalnie dobrze znosisz jazdę to w ciaży może różnie być. ja w 15 i 17 tyg leciałam 7 godzin samolotem na wakacje. było super! dwa najlepsze loty w życiu! ale na miejscu podczas transferu do hotelu w autobusie źle się czułam. samochodem mogłam jeździć ale autobusami już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja raczej jestem do jazdy takimi większymi sprzętami nauczona więc czy osobówka czy coś większego to bez różnicy :) ale racja coś na mdłości zabrać będę musiała na pewno zaopatrzę się w suchary i inne takie produkty, no i do apteki wstąpie :) dziękuje bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja bym nie jechala.Bylam na takiej wycieczce i niezle sie nameczylam.W autokarach nie da sie oka zdrzemnac,plecy bola i wogole.Poddziwiam,ale ja bym odpuscila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podnoszeeee
..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To spij na pól siedzaco.Jesli lubisz twoja sprawa.Ja tam wole samolot.Jest niewygodny autokar i tyle.Postoje na duza mete nic nie daja.Czlowiek chodzi nie przytomny.Zreszta bezsensu tulac sie autokarem jak wsiadaszw samolot raz dwa i jestes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorcia33 a nie potrafisz czytać ? wyraźnie napisałam że wakacje już mam dawno zapłacone,wtedy jeszcze o ciąży nie wiedziałam ! albo jade albo nie bo nie będę wykupywać kolejnej wycieczki tylko po to żeby lecieć samolotem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeansowa
Ja bylam w Grecji- podroz autokarem (bez ciazy). No nie ukrywam, ze teraz, szczegolnie w ciazy bym sie na to nie pisala :( jednak to cala doba i dosc niewygodnie tak siedziec ale moze u Ciebie bedzie wszystko oki. U nas polowe drogi mielismy duzo wolnych miejsc wiec mozna bylo na tylnym siedzeniu sobie pospac ale po przesiadce miejsca 1 na 1 wiec juz niewygodnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeansowa a ile godzin jechałaś i skąd ? ja praktycznie wsiadam na ostatnim przystanku więc i droga krótsza bo nei wyobrażam sobie jak niektórzy jadą ze szczecina czyli 1 przystanku i tak przez cala polske...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość +353 to ja
autotko dasz rade ja w 38 tygodniu ciazy jechalam 42 godziny autokarem i dalam rade postoje po 5 minut jeden 30 minutowy bo czekalismy na celnikow az autokar sprawdza wiec ja 2 tygodnie przed rozwiazaniem dalam rade wiec dlaczego ty miala bys nie dac rady ?? zwazywszy ze dzidzia byla juz duza w brzuszku i dokuczala mi caly czas siku chcialo sie mi co chwile bo nerki mam chore i koncowka ciazy i dalo sie spac na fotelach jak bylo wiecej miejsc kladalam sie i spalam a jak nie to i na siedzaco sie przespisz jak zmulenie dopadnie :) pozdrawiam milych i udanych wakacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anussssiia
ja teraz bylam nad morzem w 34tc....jechalam z mezem w jedna strone 700km i wrocilam juz i jest ok....ale warto to skonsultowac z lekarzem i musisz tez robic przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wg mnie nie powinno być problemów. 4 miesiąc to jeszcze wcześnie - mdłości już nie ma, brzuszka jeszcze też, więc wg mnie nie powinno być większych problemów. Ja w 6 miesiącu objechałam z mężem pół Polski, w dodatku nocowaliśmy pod namiotem i dałam radę :) Teraz jestem w 8 i jedziemy na weekend do rodziny - 6 godzin w jedną stronę. Jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań to nie masz się czym martwić. Życzę udanych wakacji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Renia

Ja też byłam w ciąży na wakacjach, a dokładnie w 8 miesiącu 😜 mieliśmy wykupione wakacje z Itaki z mężem, wiedzieliśmy, że jest to pewne biuro, nie ma czym się przejmować, dobry standard hotelu więc zdecydowaliśmy się lecieć, to była bardzo dobra decyzja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Jesli ktos planuje ciaze, to nie powinien wykupywac wakacji, ani biletow na koncert ani zadnego kursu, bardzo czesto trzeba lezec lub sie wymiotuje lub samopoczucie jak przy grypie.Ryzykantki czy bez pomyslunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tej ciąży (jest to moja druga ciąża) podróżuje na pewno więcej niż w pierwszej. 4/5 miesiąc leciałam do polski i z powrotem no i teraz 6/8 miesiąc leciałam do polski i z powrotem. 

Wiesz, lekarz nie da ci 100% gwarancji ze nic się podczas wakacji nie stanie. Jednak pamiętaj że do odważnych świat należy hehe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×