Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puree ziemniaczane

termin na wrzesień 2010

Polecane posty

siedzę na kafe już cały dzień. No , prawie cały takiego lenia jak w tych ostatnich tygodniach ciąży to w życiu nie miałam. Dzisiaj nawet psa z domu się pozbyłam. Mąż go wziął ze sobą do pracy a tu jeszcze trzeba się będzie do szpitala wyprawić i na dziecko przygotować. Czekam na resztę wyprawki dla córeczki od Mamy i Teściowej. Nawet nie wiem co tam Babcie pokupowały :-) jak się zmobilizować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe ja tez mam takiego lenia, ale ja tak 15min cos robie pol godziny siedze lub leze i znow cos robie i znow leze.. ale inaczej nie daje rady :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catie ja też mam lenia :P A z dat wynika, że mogę chodzić w ciązy 2 tygodnie dłużej niż Ty hehe :) U nas imiona wybrałam ja, a mąż mógł się ewentualnie nie zgodzić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie no, ja też tyłek od komputera ruszam co jakiś czas :-D ale mnie rozbawiłaś z tym wyborem imion że mógł się ewentualnie nie zgodzić :-D facet zna swoje miejsce ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka567
ja tez mam lenia :) troche pospaceruje i juz siadam :) samochodem jak sie troche przejade gdzies to tez juz póxniej nic nie robie przez caly dzien....ehhh czekam tylko na rzeczy z neta pozamawiane bo sie boje ze wyprawka nie gotowa i nawet łózeczka nie mam...musze to szybko skompletowac żeby czuc sie bezpieczniej troche i pewniej... wczesniej to chociaz ksiazki czytalam a teraz nawet na to nie mam checi wogóle...no normalnie czuje sie jak mega nierób ;P nawet do jedzenia nic nie robie bo tesciowa obiady robi...a ja nic tylko spaceruje i siedze i kaffe odwiedzam :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh nie no to nie tak :) Po prostu on taki jest, że jemu jest raczej wszystko jedno i nie zależało mu jakoś specjalnie na żadnym imieniu. No i nie było tak łatwo, bo najpierw coś mówiłam o Pawle to marudził, a potem dla dziewczynki chciałam Pola to od razu się nie zgodził bo miał kiedyś papugę Polę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rilla marilla wiem, wiem tylko żartowałam :-D też już chcę skompletować wyprawkę, szczególnie tą do szpitala. Myślę że byłabym spokojniejsza mając gotową torbę tylko nie mogę się zebrać żeby iść i się opkupić do szpitala. Mąż już zapowiedział że w sobotę idziemy razem. Boi się mnie samą puścić bo ostatnio w sklepie mało nie zemdlałam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? Pogubiłam się w tych "koniecznych rzeczach", które wujek google mi tu wyszukuje :( Chciałabym już mieć kompletną wyprawkę. Mam już wszystkie potrzebne większe rzeczy, pościel, ubranka, rożki i takie tam. Natomiast pogubiłam się jeśli chodzi o kosmetyki i wszelkie akcesoria niemowlęce. Macie może jakąś normalną listę potrzebnych bajerów? Bo w necie to każda lista inna, no i cuda wianki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do higieny noworodka ja kupuję: 1.coś do kąpieli noworodka (płyn, żel, mydełko co kto woli) 2. puder do ciałka 3. krem p/odparzeniom (sudocrem) 4. spirytus do przemywania pępka 5. sól fizjologiczna (gdyby oczka ropiały) 6. oliwka 7. chusteczki pielęgnacyjne 8. aspirator do nosa 9. gaziki, pieluchy tetrowe 10. zestaw (obcinacz do paznokci. szczoteczka miękka do włosów) 11. wanienka 12.ręczniki z kapturkiem 13. termometr i tyle. Myślę że starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
dzieki dziewczyny.troche buszowalam po forum i czytalam wypowiedzi innych. jestem zaskoczona ze az tyle dziewczyn nie ma objawow ciazowych. myslalam ze kazda ma mdlosci i wymioty. myslalam ze ze mna jest cos nie tak. bylam u dzis u lekarza (7tc - 8min)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Catie, Nie wiem dlaczego, ale jestem strasznie niespokojna i boję się tej wizyty... mam nadzieje że to tylko złe przeczucie. Oby. Do tej pory nic nie było nie tak. Ja jak czytam o waszych przygotowaniach, to aż się boję, bo ja jestem w totalnej rozsypce ;) Przez lenia i pogodę nie da mi sie nic robić. O leniu to już nie wspomnę ;) Mam nadzieję tylko że maleństwu ten stan się nie udzieli ;) Ja łóżeczka ani wózka nie kupuję dopóki mały się nie urodzi - taki przesąd w rodzinie ;) ale mam mniej więcej obadane ;) A ja słyszałam że w pierwszch misiącach nie powinno się używać płynów do kąpieli tylko jakiś fioletowy proszek, ale nie pamiętam nazwy;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladaco
witajcie ..użyczycie mi topu musze tutaj z kimś pogadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladaco
bede wam ciążowo wdzięczny:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladaco
golcia chono tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladaco
golciaa sie zlękła konwersacji nie bedzie, dzieki za użyczenie topa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monek nie martw się. Na pewno jest wszystko w porządku. Jak było do tej pory to jest nadal. Dzieciaczki są już w pełni rozwinięte, teraz już tylko sobie rosną :-) Pisząc coś do mycia miałam na myśli cokolwiek co można używać do mycia takich maluszków :-) może być i proszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja torba już w szzafie czeka spakowana:) więc teoretycznie mogę spać spokojnie z tym że nie mogę za bardzo ze względu na moje gabaryty:) a co do imion ja miałam pomysł na całkiem inne ale z kolei mój mąz się uparł na kacperka i już nawet do brzuszka tak mówi i o synku też mówi Kacperek do wszystkich i tak już chyba musi zostać:( cociaż mi sie marzy dawid

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koleżanki w pracy poradziły mi do kąpieli zwykłe mydełko dla dzieci i potem oliwka. wszystkie były zgodne co do tego więc ja chyba wypróbuję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka567
a macie może dziewczyny taka normalna liste co zabrac ze sobą do szpitala? bo ja myslałam że w miare wszystko mam, teraz szukam w google i tego jeszcze brak i tamtego...wiem że mąż moze dowieźć ale mamy daleko do tego szpitala wiec wolalabym raczej co potzrebne miec przy sobie...może ktoś coś wklei i doradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za odpowiezdi w sprawie materacyka,uspokoilyscie mnie. Co do wyprawki to ja tez musialam wszytstko kupowac bo niestety nie mialam od kogo dostac no i wydatek jest niezly.Przez to tez kupowlaismy powoli rzeczy od maja-czerwca, bo naraz tyle kasy wydac to masakra. Ja kupilam do mycia taki zel z NIVEA do cialka i wlosow,ale to tak na probe. Mona torba tez juz spakowana i czeka a ja juz sie doczekac nie moge.w poniedzilek myslalm ze moze mnie wezmie a tu dolegliwosci ustapily, skurczy juz nie czuje i pewno dochodze do terminu.w piatek ide do gin to sie dowiem jak maluszek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalenka567
no ja wlasnie kupila zwykle mydelko bambino i oliwke tez bambino...nie kupuje jakichs wymyslanych emolium, oiliatum itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka22 no ja się nie dziwię że Ty już spakowana. W końcu z pelargonką jesteście pierwsze na wylocie :-D a Kacperek ładne imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catie z tej listy to puder niepotrzebny jak amsz sudocrem zwlaszcza ze kazdy krem przeciw odparzeniom lepszy od pudru, spirytus tez zbyteczny jak lepsze sa gaziki ze spirytusem, niektorym niemowlakom wcale nie trzeba przemywac jak samo schnie, no i sol fizjologiczna potrzebna tylko w przypadku problemow, szybko sie psuje wiec tez jak juz to niewielka ilosc :) oliwka to tez kwestia tego w czym kapiesz jak w oilatum to juz oliwka zbyteczna :) co do imion to ja mialam upatrzone marcel lub henryk ale moj maz sie nei zgodzil ani na 1 ani na 2 :/ nie mial innych typow wiec zaczelismy razem wybierac az w koncu zgodzil sie na przemka bo mial miec brata o tym imieniu a ma siostre wiec... przemek zostal zaakceptowany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki przyzwyczaiłam się do Kacperka:) zresztą dobrze że nie wpadł na pomysł jakiegoś xawiena czy czegoś w tym stylu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza wielkie dzięki za rady. Wezmę pod uwagę tym bardziej że jeszcze tych rzeczy nie kupowałam o tej soli to wiem że tylko jak coś będzie z oczkami nie halo, ale wolę mieć niż potem po wyspie szukać :-O a przemek mi się bardzo dobrze kojarzy. Mój kuzyn ma tak na imię i fajny facet jest (30lat). Pierwszy na liście na chrzestnego :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tej szpitalnej listy to na pewno : koszule, szlafrok, szczoteczke do zębóe, paste, podpaski , majtki jednorazowe, recznik,łyżeczke i widelec, kapcie, szczotke do wlosów,lewetywe:( dla malenstwa pampersy kilka pieluch tetrowych, kremik , ubranka czapeczki, recznik dla dziecka albo pieluchy flanelowe tez sie podobno sprawdzaja, rożek, kocyk bo we wrześniu juz troszke zimno, ubranko na wyjscie ze szpitala, jak sobie jeszcze przypomne co ja tam w tej torbir mam to dopisze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka z ta torba szpitalna to nikt ci nic nie powie sensownego bo w kazdym szpitalu wymogi sa inne :/ zwykle to co konieczne to podklady i wkladki belli plus majtki jednorazowe dla siebie a dla dziecka pieluchy i ze 3 komplety ciuszkow :) chociaz tez wniektorych szpitalach daja szpitalne i nie wolno innych :) wiec wszelkie listy sa niepewne co zabrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka a gdzie bedziesz rodzic? pamietaj ze byle nie w bytomiu :D ja tym razem na lubinowej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
catie ty faktycznie jesteś w troszkę innej sytuacji niż my bo jednak jeśteś w obcym kraju. planujecie wrócić z małą do kraju? bo jednak Matylda to imie zdecydowanie pasujące do Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×