Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puree ziemniaczane

termin na wrzesień 2010

Polecane posty

Gość kasia22-03
spotkałam młodą mamę, mieszka niedaleko i tylko wypatruje kiedy urodzę, żeby z kimś na spacerki chodzić i wypytałam ją o wszystko ze szpitala, ona niby była 2 tyg po terminie, ale co się później okazało lekarka jej źle obliczyła, bo według usg było młodsze i tak urodziła w jej terminie goszsza co do masażu szyjki, to ona mówiła, że dobrze że miała swoją położną znajomą, bo ona jej zrobiła, ponoć ból niesamowity, ale u niej zadziałało tak, że rozwarcie było na 2cm i znowu zastój ze skurczami, na drugi dzień ta położna jej przebiła pęcherz, ból ponoć jeszcze gorszy od szyjki i wyleciały jej wody, ponoć też zielone i że dobrze się stało, że coś zaczęło się dziać i wtedy jeszcze kilkanaście godzin się męczyła, ale zaczęła się akcja, więc ja szukam teraz na gwałt znajomości w szpitalu, żeby mi to przyspieszyli, może też się uda szybciej urodzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
dokładnie rilla, szukaj plusów w tej całej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sobie dowaliłam chili do obiadu masakra, zjeść tego nie idzie :P Jak się jutro nie zamelduję to gotujcie na ostro :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza222
no wlasnie ciekawe czemu tak jest..czy wszystkie macie taki problem z tesciowa?moja naszczescie jest daleko ale mimo wszystko jak widzimy sie raz do roku na weekend to nadrabia za caly rok..dzieki bardzo kasia ze tak sie interesujesz moim przypadkiem:)tez niedawno gadalam ze znajoma i ona mi powideziala ze miala ten masaz i mowila ze gow dal i bolalo jak 150..wiec sobie chyba daruje co bedzie to bedzie..a ciebie rilla jak zlapie po tym chilli to tez robie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja ;) Właśnie moje maleństwo poszło spać,a chciałam je wziaść na pierwszy spacerek...no cóż trzeba będzie to odłożyć ;) A kupiliśmy mu fajny wózek i pasowałoby go przetestować w terenie ;) Mój mąż też niedawno był kaleką bo co pojechał na działkę to sobie krzywdę robił. Wpierw rozciął nogę piłą - na szczescie tylko skóre i nie mocno i nie doszło do kości bo byłoby po robocie bo to na kolanie.... za dwa dni nakrywał drzewo plandeka i na jej końcu był gwóżdz którego nie widział i zachaczył mu o rękę... miał dziurę że hej. Potem jak tylko jechał to mu mówiłam zeby znów krzywdy sobienie zrobił bo bałam się go tam puszczać ;) Ale chyba pech przeszedł ;) A moje maleństwo nie chce ssać piersi...muszę pokarm zciagać do butelki i go nią karmić. A moze któraś używała laktatora?? Bo mam zamiar kupić sobie elektryczny firmy avent lub modeli czy medeli, ale nie wiem. Trochę kosztuje a boje się wyrzucić pieniądze w błoto. A nie ukrywam ze mam dosć ściskania cycków i wyciskania mlek, np o 3 nad ranem zebym miał czym o 6 nakarmić... Przekichane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z tym masażem to różnie reagują,ale wiekszości pomaga. JA też miałam. Mi niewiele dał ale mojej koleżance dużo. Wiec czasem warto. Dużó zależy też od tego kto go robi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosza222
http://allegro.pl/tommee-tippee-laktator-butelka-wkladki-najtaniej-i1199186110.html monek slyszalam ze ten jest ok dwie moje znajome go mialy i mowily ze byly zadowolone..ale wiesz jak to jest kazdemu co innego pasuje cena wydaje sie spoko nie wiem jak to wyglada w stosunku do innych..widzisz tak jak pewnie z tym masazem na kazdego dziala co innego:)zauwazulam ze moja dzidzia bardzo muzykalna jest wlaczylam jakas muzyczne to mi takie tango w brzuchu urzadzila ze masakra!! http://www.youtube.com/watch?v=ZuEYoMQCTR4 a to jej ulubiona piosenka:)zreszta fajnie sie mozna przy niej zrelaksowac polecam przy swiecach w cieplej kapieli mi pomaga sie wyluzowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monek ja mam reczny laktator avent i nawet jakos mi fajnie chodzi ale w sumie to malo sciagam tylko jak mi piers ktoras sie twarda calkiem zrobi...ale na ten laktator nie narzekam... ale Wy duzo piszecie a ja czytam jak maly zasnie ;) a ja musialam jechac dzisiaj do szpitala bo juz mnie tak bolalo krocze ze nie umialam chodzic coraz gorzej :( i wiecie co...po nacieciu krocza mialam 3 szwy ale tak mocno załozone ze masakra,....i lekarz mi dzisiaj nie wiedzial ktory mnie tak boli i sprawdzal i przy dotyku jednego mi lzy lecialy :( i juz wiedzial i mi go calkiem przecial i wyjał :( chyba sobie rzeźnie urzadzila ze mnie lekarka która mnie szyla po porodzie...i powiem wam że szycie po porodzie to byl pikus z tym co dzisiaj przezylam przy tym az sie darlam i lzy mi z bólu lecialy.... a teraz kilka godzin po ulga....i to 0ogromna wreszcie chodze normalnie bo do szpitala dojsc nie moglam jeszcze rano, a w samochodzie jechalam z tylu i to na czworakach...jednym slowem masakra :( a pogoda dzisiaj dopisuje wiec pewnie bym na spacer juz poszla...ale jeszcze mi sie podgoi troche wszystko i bede smigac :) dziewczyny w ciazy wykorzystajcie pogode pospacerujcie troszke zeby nabrac sily i pozytywnego nastawienia :) gosza222 moja tesciowa sie nie odzywala do mnie przez jeden dzien prawie jak powiedzialam ze mnie juz wkurza :) bo na sile malemu chciala pepek spirytusem smarowac a ja nie dalam :P na nastepny dzien juz mowila ze chyba pepek sie papra bo nie byl smarowany :P jasne :) goi sie super sam bez niczego.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rilla_marilla wlasnie co do farbowania :P ja tez tak podeszlam do tego ze po porodzie nie bedzie czasu, slabe wlosy itp wiec sobie odrosty zrobilam :) i wiecie co.....wiem nie wierze w zabobony ale farbuje wloski na jasniejszy blond i maly nie widac tego na zdjeciu ale ma kolor wlosow naprawde platynowy a juz jak jest slonce to calkiem :) w szpitalu przy kazdym badaniu rozne lekarki sie smialy ze ja go farbopwalam chyba po porodzie.....a ja farbuje tak ze tylko malutko pare tonow i tak szczerze to maz nawet nie wie :P i ja sie nie przyznaje nikomu tylko mama wie i dzisiaj sie smiala ze mnie ze maly ma platyne przeze mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rozpisalyscie Dziewczynki, ho ho! Wrocilam z zakupow i wszystko przeczytalam. Kupilam cos i dla siebie i dla Małża i Malutkiej, i powiem Wam ze jest troche lepiej :) Rilka wspolczuje! Widac, ze Mąż bedzie z Toba przezywal polog! Ty 6 tygodniu w pologu, a on 6 tyg w gipisie :)szok.. Kasia 22-03 Fajnie masz z ta kolezanka do spacerow! O ile okaze sie znosna:) to zawsze razniej. Goszaa w zyciu bym sie nie dala namowic na ten masaz. Jesli nie daja gwarancji, ze to pomoze, a daja tylko gwarancje ze boli jak holera.. brr Katusia skad bierzesz na to wszystko sily?? szok! jestem pelna podziwu! i obiadek i jeszcze opieka nad 3 latkiem..ladnie Powiem Wam jeszcze, ze znam jedyna skuteczna metode na wywolanie u mnie porodu! To wlasnie tesciowa! Naszczescie nie mamy raczej ze soba kontaktu, chociaz mieszka 3 ulice stad, ale wystarczyloby 10 min obecnosci tesciowej i na bank bym zaczela rodzic. Na sam widok mnie telepie,a co dopiero jak sie odezwie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
ale wy macie te teściowe, ja w sumie tak źle nie trafiłam, ma czasem jakieś głupie zagrania i zabobony, ale to da się przeżyć, zobaczymy jak będzie mały jak się bedzie zachowywać kasik ja mam w sumie 5 koleżanek z wózkami, czekają już na mnie, 2 blisko, 3 trochę dalej, ale zawsze będę mogła zadzwonić i się dopytać różnych rzeczy,to zawsze coś, też na pewno znajdziesz kompanki w okolicy:) jakaś senna dzisiaj jestem, oko mi się cały czas klei...jutro już piątek, 6 dni po terminie.....eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Współczuje teściowych, ja w sumie też źle nie trafiłam. Mąż już w domu i siedzimy sobie dwie kaleki. Chcę go widzieć z tą nogą i kulami na porodówce haha. Do tego mi nic przy dziecku nie pomoże, bo nie może w ogóle na tej nodze stawać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiejszy dzień spędziłam produktywnie. Zapisałam się na dwa kursy. Pierwszy to profesjonalny kurs masażu niemowlęcia. Fajna sprawa bo uczą nawet jak masować brzusio w przypadku kolki i innych różnych technik masażu dziecka. Trwa aż cztery tygodnie więc mam nadzieję że dużo z niego wyniosę :-) A drugi to kurs pierwszej pomocy przy niemowlętach i małych dzieciach. W sumie od kilku dni o czymś takim myślałam bo nawet nie wiedziałabym co robić w przypadku zachłyśnięcia czy innych wypadkach... No cóż jak się za młodu uczyć nie chciało to na starość trzeba ;-) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny które odciągają pokarm po ile jesteście w stanie ściągnąć jednorazowo?? dzisiaj spróbowałam odciągnąć ręcznie tak na próbę i zdołałam tyle co kot napłakał bo tylko 30ml... nie wiem może za krótko to robiłam ale już mnie pierś rozbolała i stwierdziłam że lepiej dam sobie spokój skoro i tak nie dokarmiam póki co butelką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Catie, gdzie Ty mieszkasz ze masz okazje chodzic na takie kursy? Pomysl swietny i bedziesz sie jakos rozwijac, wychodzic z domu, a nie tylko caly czas w tych "czterech scianach"..super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasik mieszkam na małej wyspie Jersey w kanale la manche :-) i to samo sobie pomyślałam co Ty że dobrze będzie wyjść z domu i poznać inne matki z dziećmi. Tym bardziej że np ten kurs masażu to są zajęcia razem ze szkrabami więc może być ciekawie ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisze jny raz i furt mi kasuje tekst niedobry laptop zmienił własciciela i sie nie słucha:) CATIE moj wraca jutro .za niedługo idzie do pracy nowej i po mału sie przygowtowywuje -TIRY ble. takze bedziemy same z niula calymi tygodniami . wiesz catie mysle ze sobie jakos poradzimy zarowno Ty i ja .nie jest łatwo bo jednak chocby chlopki maloco robiły ale dobrze jak sa obok:) co do kursów extra sprawa poprosze potem o darmowe szkolenie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no Catie bajka! Jesli jeszcze mozesz wziac ze soba Malucha, to poprostu rewelacja! Ile mozna dookola bloku chodzic na spacery bez celu. Super! Nowe kontakty, przydatna wiedza, i otwarty swiat a nie tylko dom i dom i co na obiad ugotowac! Naprawde zazdroszcze! Dziewczyny juz ze mna zle. Dzis wsiadalam do auta, usiadlam i zostala mi prawa noga poza autem jeszcze i nie moglam jej podniesc do samochodu! Musialam ja dzwigac rekoma!! taki bol w kroczu mam i tak ciezko zrobic taka prosta czynnosc..Masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
Catie, super zazdroszcze u nas nie ma czegoś takiego, a szkoda, dobranocki dziewczynki, coś jakoś brak mi weny w ten wieczorek i nie mam wam nic ciekawego do powiedzenia, do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
cześć dziewczynki, miałam dziwne zdarzenie rano i nie wiem co o tym myśleć, wstaje z łóżka, a tu mi coś leci po nogach, patrze na pidżame a tam mokra, było troszkę tylko śluzu, ale to nie chlusneło ze mnie, więc to chyba nie wody, bo to się tal lekko sączyło, w nocy miałam parę skurczy, teraz tez od wstania z łóżka kilka ale nieregularnych, może to już za niedługo....mh..no nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaska jak ci sie cos saczylo, to znaczy ze to WODY! wody nie musza chlusnac! Moja siostra sie przebudzila w nocy bo poczula ze jej cos wlasnie leci po nodze troche i potem wstala i caly czas jeszcze przez jakas chwile jej to lecialo, tak jakby sikala nie za mocnym strumieniem. Moim zdaniem powinnas sie zglosic do lekarza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
tylko, że mojego lekarza nie ma, bo jest na urlopie, więc musiałabym jechać do szpitala, więc jeszcze poczekam na jakąś akcje ze skurczami, jak będę dalej mieć takie nieregularne, to pojade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ilość płynu owodniowego nie może być mniejsza w 3 trymestrze od 100 ml i nie moze byc wieksza od 2 litrów. Czyli nawet jak masz 2 litry to mokra pizama i troche saczacj wody to juz moze byc po wodach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co slyszalam, to jak odejda wody to ma sie bezpiecznie 6 godzin na dojazd do szpitala. Slyszalas o tej kobiecie w Warszawie, ktora urodzila w samochodzie pod ratuszem>? jakis meksyk, mam nadzieje ze ja dojade 45 min do innego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
no słyszałam właśnie,hehe, ja też mam nadzieje, że zdążę, narazie czekam, zobaczę, ale to mi jakoś za mało wyleciało i powąchałam pidżame i trochę czuć mocz wieć teraz już nie wiem co to było;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
narazie mam kolejne,ale takie delikatne skurcze, nie wiem czy sobie wmawiam to, czemu nie może pojawić się jakaś lampka w stylu "to już skurcze, jedz do szpitala",hahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
dobra dziewczyny, ja jade, nie wiem czy to to, ale miałam teraz takie skurcze w miarę regularne, jak coś to niestety mnie zostawią w szpitalu, buźka i trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia powodzenia! Oby to było to! A ja wczoraj po południu miałam bóle jak na okres i wieczorem całą wkładkę śluzu - trochę jak budyń, trochę jak białko jajka, ale było tego pełno. Dzisiaj rano też cała wkładka tego świństwa. Ale żadnej krwi. Czy to jest w końcu ten czop czy nie? Bo już nie wiem sama :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu powodzenia! nie wyrabiam nawet z czytaniem was :/ ostatnie dni spedzam aktywnie na spacerach i zlaatwianiu formalnosci i wogole nadrabianiu zaleglych spraw z ostatnicj kilku mcy co bylam nieruchoma :D zeby mi sie odezwaly i bola okrutnie po porodzie :/ catie co do sciagania to ja 90% karmien to karmie sciaganym mlekiem :) sciagam co ok 1,5 godz 100-120ml z 2 piersi i mam juz tego za duzo, mroze na zcarna godzine ale juz pol zamrazalnika mam mlek a:D moj mlody zjada co 3 godz ok 80ml, dzis go zwazylam i ma 4,5kg! pozdrawiam goroco i sorki z abledy ale pisze w blyskawicznym tempie :d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×