Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puree ziemniaczane

termin na wrzesień 2010

Polecane posty

Gość magdalenk567
iwonta mój je jakies 15 minut z jednej piersi i mu wystarcza jak na razie....wczoraj mialam tylko pierwszy kryzys i wogóle nie mialam prawie mleka w żadnej piersi i maly plakal a mi nic nie lecialo :( mąż pojechal po mleko Nan a ja przystawialam na sile i mleko znowu w nocy i dzisiaj bylo...teraz znowu maly pojadl z jednej piersi i spi juz z 2 godzinki ;) anka;) wiec tak, ja rano pije kawe zbozowa z mlekiem (ale nie duzo mleka 1/3 szklanki, do tego 2 jakies buleczki z szynka i serem żółtym - takie zazwyczaj mam sniadanie, na obiad zupy jakies warzywne, rosolki, do tego full pietruszki dorzucam (pediatra zaleciła mi), do tego tez wielkie ilosci miesa, jakies jogurty pije, jem banana zawsze (tez pediatra mowila), jakies jablko, slodycze tez ;P a na kolacje kanapki z wedlinka, serem....ogólnie to mam diete typowo miesną tak jak mi kazali nawet 5 razy dziennie mieso....troche mi ciezko od tego no ale coż....aha jeszcze na obiad zjadam buraczki, marchewke...smazonego jak na razie nie jem dodatkowo łykam falvit mama i pije wapń rozpuszczalny w wodzie....no i ważne jest duzo pić wiec woda mineralna niegazowana i soki owocowe - maz mi bobofruty kupuje i hortexa marchwiowego :) rilla_marilla co do wygladu dzieci masz calkowita racje - dzieci po porodzie naturalnym sa takie wymeczone i pokrzywione :) maja oczka podpuchniete, stozkowata glowe, poprzekrzywiane uszka, niekiedy tez nosek, troche trwa zanim dojda do fajnego wygladu :) wiem bo widze po swoim i obserwowalam duzo maluszkow w szpitalu :) ale pociesze ze mój ma tydien i juz wyglada w miare fajnie tylko ta glowa jeszcze nie taka okragla jak po cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie racja z ta cesarką, dzieciaczki nie są wymęczone przeciskaniem się. Ale przyznam się, że jestem trochę zawiedziona tym, że miałam cesarkę. I bardzo to przeżyłam gdy okazało się, że nie ma innego wyjścia i z okropnym stresem wieźli mnie na salę. Dostałam do tego jakieś znieczulenie podpajęczynówkowe, po którym dostałam okropnych drgawek. Telepało mnie od pasa w górę już podczas cięcia. Musieli mi przywiązać ręce tak mi skakały. O zębach nie wspomnę, myślałam, że sobie powybijam tak mi szczęka latała. Po 4 godz dopiero mi przeszło. Co do diety to ja na razie bardzo skromnie jem. Po cesarce miałam głodówkę, potem jakieś sucharki mogłam podgryzać, owsiankę, czy bułeczkę z masłem. Trochę się przegłodziłam przez ten pobyt w szpitalu i teraz skubie nie za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasik współczuję tego fałszywego alarmu. Ale może coś się rozwinie dzisiaj... Wypakowane dziewczyny, powiedzcie czy nie brakuje Wam trochę ruchów dzidziusia w brzuchu? Bo to takie miłe uczucie, chociaż czasem boli... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iwonta no z cesarka miałas podobnie jak ja jak mi powiedzieli,ze trzeba zrobic cc to sie rozpłakałam .Od poczatku nie wiem czemu chciałam rodzić naturalnie no i pól porodu było naturalnie:) ale koncówka wkoncu cc:( ale teraz wiem ,że tak musiało być żeby z dzidzia było ok tam na górze lepiej wiedza co dla mnie i dla mojej dzidzi jest dobre . no z ta dieta to ja juz szczerze powiem nie wyrabiam . gotowanym to juz ble robie rosól i buraczkowa i tak wkoło ale od miesiaca bede po mału wprowadzac nowosci i obserwowac /tak nam mówiła doradca laktacyjny w escu . Wiecie musze wam powiedziec ze chyba sie już uzalezniłam od tego forum:) Dobrze ,że jestescie :0 buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rilla też się nad tym zastanawiałam jak jeszcze mały był w brzuchu. Ale nie brakuje mi tego. Nawet się nad tym nie zastanawiam. Całą uwagę poświęcam maluchowi:) Największym zaskoczeniem było dla mnie pierwsze siusianie po. Pojemność mojego pęcherza wzrosła chyba 100-krotnie.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rillka mi ogolnie brakuje brzusia ruchów i tego stanu . och nacieszcie sie jeszcze tym brzusiem bo faktycznie ten okres jest niepowtarzalny .ja lubie wspominac czas jak Lena była w brzuszku i te nogi jak wpychała pod zebra :) i jej czesta czkawka . teskni sie teskni,ale z drugiej strony ma sie juz babla przy sobie i takie to dziwne ze ona jeszcze niedawno siedziała sobie grzecznie w brzuszku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny..ja to dopiero mam dola...nie wiem juz co o tym myslec a tak bylam pozytywnie nastawiona..:(cala noc mam nie przespana..liczylam te piepszone skurcze byly dosyc silne i regularne najpierw 3 godziny po 7 minut pozniej 2,5 godzinki co 6 minut pozniej co 5 minut i nagle cos sie stalo ze sie zesralo i strasznie nieregularne skurcze sie zrobily..za to bolesne 100 razy bardziej..moj maz specjnlnie nieposzedl do pracy bo ja mu mowie ze to musi byc to a tu cala akcja sie uspokoila..teraz caly czas mam ale strasznie nieregularne i bardzo bolesne..byla u mnie polozna..nie zgodzilam sie na ten masaz bo ona do mnie mowi ze nie ma sensu skoro mam juz skurcze pewnie sama urodze..dwa razy juz dzwonilam do szpitala pytalam co mam robic..kazala mi wziasc kapiel ciepla..sprobowac sie przespac i pobiegac bo schodach a my kurna na 6 pietrze mieszkamy!!juz nie wiem co robic...jeszcze mnie zdolowala bo mi powiedziala ze bardzo czesto takie skurcze koncza sie na niczym i moga ustac zupelnie..a ja myslalm ze do tej godziny bede juz po wszystkim:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosza wiem co czujesz naprawde.. Czlowiek juz sie nastawia ze to juz, a potem takie rozczarowanie. Ja dzis jade do lekarza swojego na 18, zobaczymy co zadecyduje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rilla mi brakuje troszke lapie sie na tym że klade jeszzce rece na brzuszek :) a jak maly ma czkawke to przypominam sobie jak mial ja w brzuchu :) iwonta ja mialam to samo nie wiedzialam ze moge tyle w pecherzu utrzymac....moje pierwsze siku po porodzie to chyba byl litr albo lepiej :) i teraz w sumie tez tak inaczej mam z tym..... gosza moze cos sie rozwinie dzisiaj nie ma sie co dolowac.....chociaz wiem jakie to wkurzajace, mialam to samo i wszyscy lekarze i moja polozna mowili to pani jeszcze nic przeciez juz powinno byc po....a ja sobie tak chodzilam dalej i w koncu sie udalo wiec mysle że u Ciebie bedzie juz niedlugo skoro mialas takie silne skurcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdalenka mam nadzieje ze masz racje..kasik wkurzajace to malo powiedziane..ja mialam nadzieje ze o tej godzinie bede miala moja dzidzie na swiecie a tymczasem wyglada to jakbym byla daleko w lesie i cala meczarnia na darmo..a wogole jakos ciezko mi soebie wyobrazic ze te skurcze beda mocniejsze powaznie dziewczyny..nadal je mam teraz co 10 minut czasem co 7 ale czuje sie jakby mi ktos wnetrznosci wyrywal...masakra jakas;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny;) Ja również ciągle 2w1;/ Nie mam już sił czekać na jakiś znak a to już 2 dzień po terminie. Tak bym chciała być już po:P I ciągle jakiś sms od znajomych i rodziny czy jesteśmy już razem w trójkę. I ciągle ta sama odpowiedz że czekamy:P I jeszcze ta dzisiejsza pogoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja caly czas w domu ale mecze sie dalej..juz 15 godzin skurczy..juz teraz zaczelam plakac wiem ze nie powinnam ze pogarszam sytuacje ale czuje jakbym sobie nie radzila..odstepy nadal nieregularne oddychanie ze szkoly rodzenia gowno daje..nie wiem co jeszcze moge zrobic..rozpakowane dziewczyny mialyscie jakies metody jak przychodzil bol?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja moge tylko doradzic ciepla kapiel albo nospe....mi połozna kazala zjesc dwie nospy i mowila ze po tym sie unormuja skurcze - albo przestanie troche bolec albo jesli to beda bole porodowe to i tak raczej nie przejdzie....wiec moze to spróbuj zaszkodzic nospa nie zaszkodzi a jak nie da sie za bardzo wytrzymac to pomoże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika1396
hej dziewczęta ja w końcu znalazłam chwilke no i mam zapytanie do mam czy to normalne że moja córcia od paru dni robi zieloną kupke a dziś zauważyłam w niej śluz mała ma juz 3 tyg wiec wydaje mi sie ze powinna robic zóltą kupke jak zdrowe noworodki no i wogóle jak sobie radzicie dziewczęta w nowej sytuacji bo ja to dopiero zaczynam sie oswajać i przyzwyczajać do zmienionego trybu życia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monika z tego co ja wiem kupki zielone moga sie zdarzac zalezy tez to od tego co zjemy oczywiscie jak sie karmi piersia . a co do sluzu to chyba nie powinno byc sluz i krew to na niedobrze ale najlepiej skontrolowac u lekarza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goszsza wspoczuje bóli ja tez plakałam przy bolach (krzyzowe) i tez mnie długo trzymało .ponoc pomaga chodzenie wazne zeby nie lezec tylko spacerowac lepeij sie znosi skurcze i akcja postepuje ale w moim wypadku sie nie sprawdziło bo ja nie mialam siły stac na nogach z bolu jak mnie lapał skurcz to na kolana padałam wiec roznie to bywa.powodzenia oby poszło szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja dziewczynki ;) Co do dzieci rodzonych sn i przez cc to nie zawsze jest tak że te rodzone sn są brzydsze i wymęczone, zależy od porodu. Mój maleńki urodził się sn i był i jest śliczny ;) Nie miał zadnych czerwonych plamek, tak jak niektóre dzieci. Co do brakującego brzuszka.. Dziwne uczucie jak po porodzie kładzie się rękę na boku a tak jakoś tak chudo ;) Ja sie początkowo czułam jak anoreksja bo czułam swoje kości których już przez dłuższy czas nie czułam bo był tam brzuch ;) Ale teraz przynajmniej mogę się zgiać ;) Odnośnie karmienia to mój mały ma 2 tygodnie i jak mu ściagam i karmię go butelką to on mi zjada jednorazowo 80ml. Wydaje mi się że to sporo jak na takiego małego, ale ma takie a nie inne zapotrzebowanie i nic nie poradzę. Jak zje mniej to zaraz krzyk i się złości. Na jedzenie niecierpliwy - po tacie ;D Odnośnie kupki to ja słyszałam że jak jest zielona to ze dziecko boli brzuch, al eczy tak jest to nie iwem. Mojego ostatnio boli mimo ze jem tyle co nmic i to same delikatne. Nie wiem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goszsza wspolczuje boli ja tez plakałam takze sie nie przejmuj mi w klinice polozne mowiły zeby spacerowac lepiej sie ponoc znosi bol i akcja postepuje w moim przypadku sie nie sprawdziło bo ja nie miałam siły spacerowac z bolu jak miałąm skurcz(krzyzowe bole) to padałam na kolana-dosłownie . powodzenia i oby sie szybko potoczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki wielkie anka za slowa otuchy..wzielam paracetamol bo nic innego oczywiscie tutaj nie daja jak zadzwonilam do szpitala..bole calyc zas takie same teraz co 5 minut czasami 6-7..mam wrazenie ze to sie nigdy nie skonczy...a jak dzwonie do szpitala to kaza mi przyjechac jak skurcze beda 2-3 minuty..jak tez jak tylko wstane z lozna padam na kolana..jak ide do kibelka to na czworaka..wlasnie przed chwilka skonczylam pakowac reszte rzeczy do torby mam nadzieje ze dziisaj tam dojedziemy:( pozdrawiam was wszystkie dziewczyny trzymajcie kciuki za mnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goszsza słońce jestem z Toba i trzymam mocno kciuki pociesze Cie faktem ,ze jak juz bedziesz miec swoja niulke zapomnisz cały bol:) trzymaj sie cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goszsza jestesmy z Toba, mam nadzieje ze juz niedlugo i bedzie po porodzie i bedziesz tulila Malenstwo w ramionach! Mnie dzis klada na badania do szpitala. Na pewno na jedna noc, nie wiem jak dalej. Podobno jak jest wszystko dobrze, to moga jeszcze wypisac do domu. Ale dzisiaj juz bede w szpitalu. Tez trzymajcie kciuki Dziewczynki, lekarz mowil mi ze mam sie przygotowac bo jedno badanie na fotelu bedzie bardzo ale to bardzo bolesne.. Juz wczoraj jak mnie badal to strasznie bolalo, sprawdzal czy sie wody sacza, a co dopiero dzis jak bedzie wykonywal ta amnioskopie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka:0
cisza niesamowita tu dziś widze .Chyba dziewczyny rodza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze naprawde juz rodza :) wiec trzymam kciuki mysle ze gosza tu juz zajrzy do nas jako rozpakowana :) kasik za ciebie tez trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! iwonta gratulacje! kochany ten Twój synuś :-) Trochę mnie tu nie było bo zaczęły mi się kłopoty z małą. Ma kolkę jelitową i od trzech dni biegunkę. Robi żółte kupki ale pełne śluzu. Byłyśmy wczoraj u lekarza i powiedział żeby się nie martwić, nadal karmić piersią i obserwować ale łatwo powiedzieć. Dobrze że apetyt ma i nie problemu z karmieniem A na kolkę mam sprawdzony sposób. Suszarkę do włosów. Nie dość że nagrzewa brzuszek i przynosi dziecku ulgę to jeszcze szum usypia małą:-) Diety nie stosuję żadnej przy karmieniu piersią. Przestałam tylko jeść cytrusy i pić soki które cytrusy zawierają bo tak sobie pomyślałam że może te śluzowate kupki to przez to W ogóle od porodu nie mam apetytu. Muszę jeść na siłę bo mąż na mnie krzyczy że nie jem i że źle to na pokarm wpływa :-D kupiłam ręczny laktator i dobrze zrobiłam bo ręcznie to udręka jest ściągać a laktatorem wczoraj ściągnęłam 100ml z jednej piersi i to w trzy minuty. W szoku byłam jak szybko poszło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam dzisiaj straszny dzień. Mój Maluch w ogóle nie chce jeść. Ciągle śpi, wybudzam go na karmienie, ale po 3 min zasypia ponownie. Już nie mam pomysłu jak go nakarmić :(. A taka kruszynka z niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniam tabelkeczke: POR.___NICK________WIEK___IMIĘ______WG/WZR__PTP____MIAST O 18.08__karolach-m____27____Sebastian__3490/55___03.09__Pi aseczno 25.09____nnatti______24_____34_____7,5_____Dominik___Rze sz w 04.09__monika1396____23____Zosia____3100/54_____08.09____ _m azowieckie 7.09____Charlotte1979____31_____40____20____Tymon______W roclaw 8.09____anka _______26_____Lena_____3550/56___10.09__CIeszyn 8.09___Catie____27_____Matylda___3440/54__13.09__Mielec/J ersey 13.09____myszsza_____28_____Przemek_____4070/60___20.09__ Katowice 02.09__pelargonka____26______Macius______4250/60____malop olska 17.09__magdalenka567__24_______chłopak 3300/56____śl skie 14.09__Monek1919___23___Piotruś___3670/57___19.09__Siedl ce 21.09___iwonta_____28_____41___15__Bartuś 2510/50____ Kraków W dwupaku: POR.____NICK_________WIEK___TC___KG___PLEC/IMIĘ___MIASTO 02.09___anka.22__________22_____37____21___Kacper_____ Kielce 06.09___NiuniekAM______ 23_____40_________Lenka______Kraków 09.09___Karolina89_______21_____36____14___Michał_____Za chpom. 18.09___ kasia22-03_______28____40/41____19___Cyprian_____Libi ż /k. Oświęcimia 19.09____hejka22_________24_____34____8____Hubert______ku j-pom 20.09____gosza222_______ 28_____40___ 18___dziewczynka__Pomorze/uk 21.09____kasik25_________25_____40___ 22___Weronika____Kołobrzeg 23.09____puree__________ 27_____33___ 10___ Zosia_______Warszawa 25.09____agacia223_______21_____38____8____Agata_______Os trzeszów 28.09____pivonia_________24_____39___14____Wiwianna____Po znań 30.09____laDY__________ 22_____37___16____Nataniel_____ Śląskie 01.10____rilla_marilla_____26_____39___20__???Patryk/Nata lia Śląsk 4.10____katusia_________31_____38____7_____Kamila______P oc k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×