Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Witam:) Mnie wczoraj i dzisiaj rano a nawet w nocy dopadły mdłości. Ale w ciągu dnia przechodzą i czuję się w miarę ok:) Chciałam się Was spytać czy mówiłyście już w pracy o ciąży??Nie weim kiedy powiedzieć szefowi. Ciekawe jak to przyjmie. Gratulacji się nie spodziewam hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja również będe kwietniówką i chętnie się dołącze widzę, że nie zwariowałam to moja pierwsza ciąża i strasznie się boje, wariuje moje maleństwo ma 4 tyg i mam jego pierwsze zdjęcie wygląda jak mała kulka, moja mała kulka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja już powiedziałam w pracy zaskoczenia nie było myślę, że zadowolenia też nie bo jednych rąk do pracy mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć!!! Witam nowe koleżanki :) Fajnie, że grono nam się powiększa :) Mój szefjuż wie...mam taką pracę, że musiałam powiedzieć jak naszybciej. Ogólnie jak narazie jest w porządku. Już pewnych rzeczy nie robię... A jeśli chodzi o kawę to ja tak jak Szpilka :) Rozpuszczalna z mlekiem dla towarzystwa jak najbardziej :) Dziewczyny może macie jakieś książki dot ciązy, które warto zakupić? Ja z chcęcią bym sobie jakaś kupiła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja tez kawusie rozpuszczalna jedna na dzien pije ale sa takie dni ze nie mam na nia ochoty i wtedy nie pije :) co do witamin to biore Feminatal N dla kobiet w ciazy. Ale ja biore je juz od 4 miesiecy bo one bardzo pomagaja przy staraniach. Ja mam zamiar kupic taka ksiazke w ktorej mozna wklejac zdjecia z USG i wpisywac swoje odczucia :) to bedzie taka pamiatka dla dzidzi :) no i oprocz tego jest taka ksiazka " ciaza tydzien po tygodniu" podobno swietna i wspaniale opisuje wszystko co sie dzieje z dzidzia i mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z książkami postanowiłam nie wariowac - wolałam kupic jedną porządną. Zdecydowałam się na "W oczekiwaniu na dziecko" Heidi Murkoff. Kosztuje 50 zł i jest naprawdę obszerna. Już trochę czytałam, m.in o tej kawie. Bardzo fajnie opisuje co i jak. Jest cała seria - "Pierwszy rok życia dziecka", itd. Kiedyś pracowałam w księgarni i pamiętam że cieszyły się ogromną popularnością. Wychodzą coraz to nowe wzbogacone wydania. A z takich książek już po porodzie to jakiś rok temu, jeszcze zanim wyszłam za mąż i zaczęłam planowac dzidziusia, kupiłam "Język niemowląt" Tracy Hogg, ponieważ co dostaliśmy do sklepu to zaraz wykupowali,podobno że jest świetna. Postanowiłam nie tracic czasu i kupilam - stwierdziłam że kiedyś i tak się przyda i już nie mogę sie doczekac aż tak się stanie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielki dziewczyny! Tytuły spisane! Może niedługo wybiorę się do księgarni i coś zakupię :) Ja witamin jeszcze żadnych nie biorę. Tylko kw. foliowy. Staram się jeść więcej owoców i warzyw. Mdłości mi chwilowo mineły, za to z każdym dniem chce mi się jeść coraz więcej!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiosenna mama
Witajcie. Deszcz nam niestety popsuł zabawę na dworze i musieliśmy wracać. Jeśli chodzi o kawę to ja nie piję wcale. Przed ciążą piłam okazjonalnie i głównie taką mrożoną z duża ilością mleka i lodu, a od kiedy jestem w ciąży na sam zapach dostaje rozstroju żołądka wiec omijam kawę z daleka. Nawet mąż nie może się do mnie zbliżać po wypiciu kawy dokąd nie umyje zębów bo mam takie mdłości od tego zapachu. A z książek to polecam "ciężarówką przez 9 miesięcy. Przewodnik po ciąży i okolicach". Bardzo fajna książka napisana z jajem. Czyta się ją jak przygodówkę, a nie poradnik i można się pośmiać do łez przy niej, a mimo wszystko jest skarbnicą wiedzy. Natomiast w oczekiwaniu na dziecko musiałam przeczytać na studiach bo była mi potrzebna i powiem tyle, że w życiu takiej głupiej książki nie czytałam. Ten poradnik nie wiadomo dla kogo powstał bo jedne terminy są tłumaczone jakby ciężarna miała co najmniej niedorozwój II stopnia, a inne terminy - te bardziej złożone są zupełnie nie wyjaśnione bo autor wychodzi z założenia, ze takie rzeczy są głupiej matce nie potrzebne. Książka jest napisana chaotycznie i bez polotu, że tak to ujmę. "Język niemowląt" można przeczytać, ale jeśli chodzi o zastosowanie rad w praktyce to już nie jest takie oczywiste, bo samo przyporządkowanie swojego dziecka do którejkolwiek z kategorii wyróżnionych przez Tracy jest dosyć trudną kwestią. Niemniej jednak sama książka jest ciekawa i coś z niej wyciągnąć można, niekoniecznie wszystko krok po kroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosenna mamo- ja też mam tą książkę "ciężarówką przez 9 miesięcy", mam ją jeszcze z pierwszej ciąży, pamiętam, że wtedy to była nowość i jak się kolesia pytałam o nią w księgarni to pomimo tego, że już wtedy to był bestseller, to on szukał czegoś z motoryzacji, myślałam, że nie wyrobię ze śmiechu, akurat z kolegą byłam i mnie uspokajał :D :D Ale książka the best. Ja dzisiaj sobie rano puściłam pawika, tak mnie muliło, że już nie mogłam, od dwóch dni jem bułeczki z Żabki te malutkie z samym pomidorem i to grubo posolone, choć nigdy nie używałam soli, bo twierdziłam, że jest jej wystarczająco wszędzie i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wlasnie mam za soba pierwszy bliski kontakt z muszla...... caly dzien mnie mulilo ale myslalam ze to odtego ze tyle jem, bo w ostatnich dniach jem jak cala kompania wojska :) w ciagu tygodnia przytylam 1 kg! narzekalam na brak objawow i pewnie teraz sie one zaczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik1978
witajcie kwietniówki ja troche sie jeszce obawiam ale mam nadzieje ze po 26 zapisze sie do waszego grona .Poroniłam w marcu podejrzenie zasniadu i walka zwolno spadajacym bhcg. obecnie jestem w ciazy prawie 7 tydzien .Od poczatku ciagłe badania bhcg czy dobrze przyrasta jak narazie jest ok . Jestem po pierwszym usg było widac pecherzyk i wydaje sie ze jest w porzadku ale 26 mam wizyte decydujaca w sumie bijace serduszko te sprawy jesli bedzie ok termin bede miała na 6 kwietnia i zapisze sie do tak fajnego grona na bank teraz sie troszke ciagle obawiam ze cos pójdzie nie tak. pozdrówka mamuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mogę się dołączyć. W piątek dowiedziałam się ze jestem w ciąży (a raczej to potwierdzilam badaniem krwi). Termin z moich obliczen wychodzi na 17 kwietnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam ze u mnie jak narazie jedynym objawem od dzis sa bolace sutki i troszke mi piersi spuchly. A tak to zadnych mdlosci i czuje sie ogolnie rewelacyjnie :) NICK.............WIEK......MIASTO.......TERMIN PORODU...KTÓRE DZIECKO? <----------------------------------------------------- -----------------> wiosenna mama.....25......Małopolska......??.03.2011........3 jovita_m..........32......Brzeg...........01.04.2011..... ...2 katalana..........33......Warszawa........04.04.2011..... ...2 ktosia1980........30......Toronto.........04.04.2011..... ...2 Hawa2000..........36......niemcy..........07.04.2011..... ...1 mamusia22.........22......W-Śl............09.04.2011.... ....2 kajusia99.........22......Żywiec..........10.04.2011.... ....? mama_kwietniowka..39......W-w.............10.04.2011..... ...1 brestova..........26......J-bie...........11.04.2011..... ...1 eterno............30......Poznań..........11.04.2011.... ....3 monis24...........24......Śląsk...........11.04.2011... .....2 szpilka85.........25......Konin...........11.04.2011..... ...1 A_B.................26.......Kielce............17.04.2001.......2 _agneszka_........28......W-wa............17.04.2011..... ...1 justys1818........21......Żywiec..........17.04.2011.... ....1 Thelly ............ 26 ...... L. ................ 21.04. ........ 2 MagdaK29..........29......Poznań..........??.04.2011.... ....1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej AB no to termin wedlug wyliczen mamy na ten sam dzien :) ja ogolnie dzis czuje sie juz dobrze. Pewnie to wczorajsze mdlosci byly przez to ze jem jak smok ostatnio i mieszam wszystko ze wszystkim :) a z objawow to nadal tylko bol sutkow. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajusia99
NICK.............WIEK......MIASTO.......TERMIN PORODU...KTÓRE DZIECKO? <----------------------------------------------------- -----------------> wiosenna mama.....25......Małopolska......??.03.2011........3 jovita_m..........32......Brzeg...........01.04.2011..... ...2 katalana..........33......Warszawa........04.04.2011..... ...2 ktosia1980........30......Toronto.........04.04.2011..... ...2 Hawa2000..........36......niemcy..........07.04.2011..... ...1 mamusia22.........22......W-Śl............09.04.2011.... ....2 kajusia99.........22......Żywiec..........10.04.2011.... ....1 mama_kwietniowka..39......W-w.............10.04.2011..... ...1 brestova..........26......J-bie...........11.04.2011..... ...1 eterno............30......Poznań..........11.04.2011.... ....3 monis24...........24......Śląsk...........11.04.2011... .....2 szpilka85.........25......Konin...........11.04.2011..... ...1 A_B.................26.......Kielce............17.04.2001 .......2 _agneszka_........28......W-wa............17.04.2011..... ...1 justys1818........21......Żywiec..........17.04.2011.... ....1 Thelly ............ 26 ...... L. ................ 21.04. ........ 2 MagdaK29..........29......Poznań..........??.04.2011.... ....1 Witam ide w czwartek do gina to napisze jak poszło:) Ok kilku dni mam mdłości ale jak narazie nie wymiotuje. Czy któras z was zauwazyła juz powiększajacy się brzuszek? bo ja juz nie dopinam spodni..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kajusia no ja tez od wczoraj mam mdlosci. Co do brzucha to nie ma roznicy ale 1 kg mi przybyl w ciagu tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) witam nowe mamusie :) Codziennie nas nieco przybywa :) Nieźle : -) Ja nie będe kupowała żadnej książki o ciąży i niemowlakach :) Po prostu wychodzę z założenia że nie ma co wariować : ) Ale to moje zdanie :) poza tym jak już pisałam, mdłości mi w sumie przeszły a jedyne co mnie męczy to zgaga i senność : -) miłego dnia :) ps. Dziś zaczęłam 7 tydzień : -) niby nie wiele ale jednak sporo. Dziecko w brzuchu to jest w ogóle czad :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umówiłam się na czwartek do ginekologa, w nastepny czwartek ide na USG więc pewnie bedzie już cos widac (bedzie to koniec 7 tyg a sprzet maja świetny tam gdzie mam miec usg). Co do brzuszka, to ja weidze ze minimalnie sie powiekszyl a to pewnie dlatego ze moj brzuch po pierwszej ciazy jest juz nieco rozciagniety, wygladam jakbym duzo zjadla i wczesniej moglab=m brzuch "wciagnąć" a teraz nie mam siły hehe. Jak narazie nosze normalne spodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka1976
witam wszystkie mamuski;)wyppuścii mnie z tego więźnia czyt.szpitala.niestety na ciążowe zachcianki nie mogę sobie już pozwolić do końca ciąży ścisle wyliczone jedzonko i 5 razy dziennie insulina.czekają mnie wiec długie i trudne miesiące.jutro ide do mojej gin.zobacze serduszko mam nadzieje i to wynagradza wszystkie niedogodności:):)poza tym wszystko ok.zadnych mdłości i innych sensacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny troche mnie nie było, ale już jestem. Byłam w zeszły czwartek u gina i nic nie było jeszcze widać (to był 4 tydzień). W ten czwartek mam kolejną wizyte - mam nadzieję że tym razem coś się uda zobaczyć. Dziś zrobiłam sobie drugą bete tak z ciekawości czy przyrasta i wyszło mi 5060. Wydaje mi się że troche dużo jak na 31 dc.., szczególnie że 6 dni temu miałam 350 (w 25 dc).. no nic, zobaczymy co mi gin powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda tak duza beta moze wskazywac na blizniaki:) bo wtedy wlasnie od poczatku beta bardzo szybko rosnie i sa wysokie jej wartosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wczoraj robilam betke i mam 3938 a to 3 tydz od owulki. jutro lece powtorzyc i mam nadzieje ze ladnie przyrosnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
????? ...policzyłam sobie , że mam podwojenie wartości co 1,5 dnia (37 godzin), niby powinno być co 48-72.. hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no chyba ze poprostu beta ci tak szybko bedzie przyrastac bo juz taka twoja natura. Nie martw sie wazne ze rosnie, gorzej by bylo gdyby za malo wzrastala a u ciebie pieknie rosnie wiec dzidzia sie rozwija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje! lepiej żeby zbyt mocno rosło niż zbyt mało :) Nie ma sie co stresować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Anka trzymaj się wszystko będzie dobrze!!! Wczoraj zapeszyłam z tymi mdłościami :> Dzisiaj powróciły ze zdwojoną siłą! ;) U mnie beta (początek 3 tyg po owu) wyniosła 1700 a po 24 h 2300... Myślicie, że to prawidłowy przyrost? Mi się wydaje, że tak jakoś niedużo wzrosła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest ok - przyrosło ci 33% w 24h (prawidłowo jest 66% w 48h) więc wszystko książkowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w 35dc (mam 31dniowe cykle) moja beta wynosila 113 (13sierpnia). Normalnie owulacje powinnam miec 26 lipca wiem ze mialam przesuniecie tak 3-4dniowe (robiłam pierwszą betę 5 sierpnia i wyszla 0). Ale i tak przy waszych betach moja strasznie niska. Za tydzien ide na usg to zobacze co wtedy wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×