Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Na wstepie powiem ze DZIEKI WAM mam 10 stron do nadrobienia hehe!! Jestem juz po wizycie u lekarza. Gin powiedzial ze wysokosc macicy mam na 24 t (a teraz leci u mnie 22) ale to pewnie przez blizne po cesarce ktora nie pozwala byc nisko brzuszkowi - dzieki temu nie mam ucisku na pecherz wiec nie latam co chwila siusiu :D Zrobil mi szybkie usg aby sprawdzic serducho - bilo jak szalone (to chyba moje 8 czy 10 usg w ciazy hehe). W sobote ide na 3D. Dostalam tez kolejne zwolnienie wiec dalej sie obijam :D Laurka kopie mnie jak szalona - ale tylko kilka razy dziennie a szczegolnie jak zjem cos slodkiego. Aha u mnie z rozmiar biustu z 70A podskoczyl na 70D/G. Pewnie z 2 kilo w mam cycach :) Oh zawsze mialam kompleks wkleslej klatki piersiowej. Ania G. - ja tez jestem Ania G. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mojego biustu, to powiem Wam, że mnie nie cieszy jego wielkość ;/ Zawsze miałam duży a teraz to już porażka. Tylko, że wcześniej był ładny i wymiarowy a teraz mam jak u rozlazłej ropuchy ;p hehe Mam nadzieję, że mi się później zmniejszy i będzie taki jak poprzednio albo jeszcze mniejszy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B nie ma za co! ;) To dobrze, że u Ciebie wszystko ok! Wobec tego czekamy na te obiecane foteczki!! :) Ja miałam łącznie 5 usg, w tym jedno na izbie przyjęć. Na 6 idę dokładnie za tydzień! Już się nie mogę doczekać! To chyba tylko mój biust nieznacznie się zwiększył :> Wciąż jest niewielki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też odmowilam bycia chrzestną ale z innych powodow - sama od dawna do kosciola nie chodzę i chociaz mam pewne zapatrywania na Boga to jednak trudno uznac mnie za katoliczke. Byłam co prawda chrzczona i bierzmowana wiec formalnie wystarczyłoby cos poopowiadac na spowiedzi ( w ktora zreszta też nie wierzę) i odbebnic chrzest.. ale wlasnie dlatego że nie chodzę do kosciola i chcialabym żeby inni to szanowali - ja szanuje bardzo wiarę innych ludzi i takie robienie sobie zartów z koscioła było dla mnie nie do przyjecia. Zresztą o ile pamietam swój chrzest (miałam go w wieku 7 lat ze wzgledów politycznych) chrzestni rodzice obiecują że bedą pomagali wychowac dziecko w zgodzie z religia i praktykami koscioła. Jak dla mnie kazda obietnica zobowiązuje i jesli sie chce ograniczyc tylko do dawania prezentów to lepiej pozostac dobra ciocia niz kiepską chrzestną. Natomiast zupełnie nie rozumiem ludzi którzy latają i do kosciola i do wróżki i jeszcze wierza w sny i inne przepowiednie.. wierzyc we wszytko to tak jakby nie wierzyc w nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvve masz w zupełności rację ;) tylko wiecie co dziewczyny jeśli chodzi już o chrzest... bo tak się zastanawiam, czy ksiądz mi ochrzci dziecko jeśli żyję z ojcem dziecka bez ślubu? Bo jak u mnie był poprzedni ksiądz, to powiem Wam, że pewnej dziewczynie nie ochrzcił. Tylko czy ma takie prawo? przecież to nie jest wina dziecka jak żyją jego rodzice ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B to super ze wszystko ok ale mysle ze z blizna niema tu nic wspólnego ja tez mam blizne i sikam czesto a tez w 22 tc usg wskaywało na 24 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam, że ksiądz powinien ochrzcić nieślubne dziecko. Ale z tego co słyszę to są z tym problemy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach...z tego co wiem to w niektórych Kościołach chrzczą ale np tylko w sobotę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że nie tylko mi daje popalić rozciągający się brzucho. Mam jakieś skurcze, brzuch ciągnie a od paru dni mam wrażenie jak by mi ktoś coś włożył pod żebra. Pewnie maluch się wyciąga. W końcu udało mi się zeskanować zdjęcia i wrzucić do folderu. Można już obejrzeć moją pociechę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Dzieki za słowa otuchy w zwiazku z chrztem:)Mam byc matka chrzestna pierwszej corki mojego brata,jak tylko ogłosili ze bratowa jest w ciązy odrazu mi powiedzieli,ze chcieliby abym zostala matką chrzestna,kocham swojego brata bardzo i tym samym jego malenstwo,wiec nie wyobrazam sobie odmowic tylko dlatego ,ze istnieje jekis glupi przesad,ale przyznam ze tesciowa tak o tym mowila,ze az troche sie zmartwilam.To tak samo jak ciagle mnie ostrzega abym nic przed urodzeniem dziecka nie kupowala,no coż jedno slowo mi sie cisnie ciemnogród. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobiety wiem ze jest pozno ale ratujcie mam biegunke, brzuch boli, sama woda ze mnie leci:( wegla nie mam jagody juz zjadlam kako czarne tez:( myslicie ze pomoze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myślę, że nie ;/ weź stopera jak masz. albo przeczytaj, bo znalazłam w necie: "Ja mam sprawdzony, kiedy we wrześniu miłem urodziny a to rok temu było to kolega dał mi surową kawę(mieloną) abym zjadł, na początku myślałem że głupi czy co ale mówił że przejdzie i fakt przeszło, zjadłem dwie łyżeczki i popiłem wodą i pomogło! serio:)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie mam tylko nifuroksazyd nic poza tym, na ulotce pisze ze jezeli chodzi o ciaze nalezy to skonsultowac z lekarzem a ja bym musial gnac do szpitala, poza tym to norwegia:( jak co to sprobuje z ta kawa.... zobaczymy, juz wiem ze tej nocy tez nie przespie dobrze:( mam nadzieje ze dzidzi nic sie nie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka - pij dużo żeby się nie odwodnić. Węgiel chyba można samemu zrobić, np. przypiec trochę chleb, w końcu to naturalny środek (przynajmniej w programach survivalowych tak zalecali)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogólnie piszą tam, że kofeina pomaga czyli ta kawa albo tam jeszcze było banany z coca-colą ... nie wiem czy pomoże ale spróbować można

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do przesądów - to ja też nie wierze. kiedyś słyszałam że nie można nic owijać na szyi bo dziecko będzie okręcone pępowiną. i co? mam bez szalika w zimie chodzić ? :) kamusia - zazdroszczę Ci że już prawie wszystko masz! ja odkładam większość zakupów na nowy rok, ale boję się żźe potem czasu na to wszystko nie starczy A_B - super że już jesteś!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka biegnij do apteki po smecte ona pomaga i w ciąży można brać nie pozwól aby cię ganiało nie chcę Cię straszyć ale ja w 15tc przez takie cos wylądowałam pod kroplówką na pogotowiu a pogoniło mnie tylko 3 razy. Spada potas i będziesz źle się czuła jak przez noc Ci nie przejdzie to szybciutko do lekarza bo możesz się odwodnić !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! Oliwka dokładnie, pij dużo wody, żeby się nie odwodnić. Co do zabobonów, to ja nie wierzę w żadne głupoty. Wiązanie czerwonych kokardek też mnie śmieszy trochę szczerze mówiąc. Moja teściowa za to jest strasznie przesądna, czym niekiedy doprowadza mnie do szału. Cały pierwszy rok Nataszy ględziła mi, żeby nie obcinać małej do pierwszych urodzin włosów, więc ja jej ciach grzywkę, bo już wchodziła do oczu i dyndam teściowej przed nosem kosmykiem z pytaniem, czy chce na pamiątkę. Obruszyła się strasznie i kazała spalić. A to kobieta z miasta i wydawałoby się niegłupia pod wieloma względami. Ale ciągle odwołuje się do zabobonów, a jak jej np. kot przebiegnie drogę, to klepie jakiś wierszyk, niby na odczynienie uroku :D Moja dzidzia dziś znowu dostała lenia i kopie jakby od niechcenia, aż trzeba go prowokować, na szczęście na zaczepki reaguje :) Ja tez mam ciągoty na słodkie i niestety wiele okazji i pokus, żeby coś tam przegryźć. Staram się hamować, ale czasem siła woli zawodzi... Co do liczenia tygodni ciąży, to ja też liczę wstecz od terminu wg OM, czyli skoro mam na 4 kwietnia, to wychodzi, że szósty miesiąc zaczęłam 4 grudnia. Tak mi się wydaje najrozsądniej, ale lekarze chyba inaczej się na to zaopatrują. Oto, co znalazłam w necie: 1. Wg książki "W oczekiwaniu na dziecko" 1 miesiąc - 1-4 tygodzień, 2 miesiąc - 5-8 tygodzień, 3 miesiąc - 9-13 tydzień, 4 miesiąc - 14-17 tydzień, 5 miesiąc - 18-22 tydzień, 6 miesiąc - 23-27 tydzień, 7 miesiąc - 28-31 tydzień, 8 miesiąc - 32-35 tydzień, 9 miesiąc - 36-40 tydzień. 2. Wg gazety Claudia dodatek "Ciąża": 1 m-c : 1 - 4 tydzień 2 m-c : 5 - 8 tydzień 3 m-c : 9 - 12 tydzień 4 m-c : 13 - 16 tydzień 5 m-c : 17 - 20 tydzień 6 m-c : 21 - 24 tydzień 7 m-c : 25 - 28 tydzień 8 m-c : 29 - 32 tydzień 9 m-c : 33 - 38 tydzień 3. Wg encyklopedii Larousse: 1mc - 1-4tyg 2mc - 5-8tyg 3mc - 9-13tydz 4mc - 14-18tydz 5mc - 19-23tydz 6mc - 24-27tydz 7mc - 28-31tydz 8mc - 32-35tydz 9mc - 36-39tydz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka nifuroksazydu nie bierz ja bylam u lekarza z tym i zabroniła w ciazy brac smecta i jakis probiotyk tylko mi zapisała ale przeszlo samo zalatwiłam sie z 5 razy i po sprawie a kreciło w brzuchu strasznie i zapowiadało sie fatalnie wiec moze nie bedzie tak zle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamusia316 - moim znajomym ksiądz odmówił chrztu właśnie z takich względów, ale to w mniejszej miejscowości. Prawo ksiądz niestety ma... Ale to bardzo sporadyczne przypadki, więc bądź dobrej myśli! monsoon, ja już się nie łapię w tych tygodniach na miesiące; bo przecież tak na zdrowy rozum biorąc- to ciąża trwa 40 tygodni, dzielone na 4, to wychodzi, że niby 10 miesięcy...Można zgłupieć. Ja już przestałam znajomym przeliczać na miesiące, bo sama już nic nie rozumiem:/ aprils mother11 - echhhh, moja teściowa chyba by z Twoją najlepszą przyjaciółką została:). A przynajmniej w kwestii przesądów. Mi też tylko głowę suszy,żeby nic nie kupować, złe przesądy itd. Niby człowiek nowoczesny, nabija się-ale w głowie zostaje i głupia nic do tej pory jakoś nie kupiłam... Ja byłam na usg 4D czwartego grudnia- wszystko prawidłowo, bardzo ruchliwe to moje slońce- ale jak mam dać na imię synkowi,to naprawdę nie mam pojęcia- niestety mamy z moim M kilka opcji:/. Dziewczyny mam pytanie- co stosujecie aby zapobiec rozstępom??? Ja póki co jadę na oliwce Johnsona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik widzisz co lekarz to inna opinia!!! mój lekarz i lekarz na pogotowiu pozwolili mi brać tylko smecte bo jest jedyna na biegunkę dla ciężarnych i nie ma po niej zaparcia jak po stoper-anie nie wiem ale mi pomogła od razu i nie działo się już nic złego ufam mojemu ginekologowi i dlatego wziełam i podpowiadam jak pomóc decyzja należy d każdej z nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
problem w tym, że ja właśnie pochodzę z takiej pipidówy, że nawet kościół jest w innej miejscowości ... i wiem, że jednej babeczce nie ochrzcił dziecka a druga pisała do biskupa i pozwolił jej zmienić parafię i tam jej już ochrzcił... a ja nie zamierzam brać ślubu tylko ze względu na dziecko ;/ etka ja używam zwykłego balsamu nawilżającego i jak się wchłonie na to jeszcze raz oliwkę. i to stosuję tylko po kąpieli i jak do tej pory nie mam rozstępów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
etka ja już wcześniej polecałam krem Gerbera - jak dla mnie ma same zalety: ładnie pachnie, ma fajną, nietłustą konsystencję, no i nie jest drogi - coś niewiele ponad 20 zł. Zamiennie z nim stosuję oliwkę Johnsona, ale tę w żelu - tez bardzo fajnie nawilża. Co do rozstępów to ponoć faktycznie jak mają wyjść, to i tak wyjdą, sprawa genów? Być może, ale moja mama jak była ze mną w ciąży, to kilka jej wyszło na brzuchu, a mi w pierwszej ciąży ani jeden. Więc może jednak smarowanie coś daje, nie mam pojęcia. Ja tam wolę czasem się czymś pacnąć, niż potem biadolić, że nic nie zrobiłam. No i mam nadzieję, że i w tej ciąży rozstępy mnie ominą szerokim łukiem. Za to moją zmorą jest cellulit, wrrr.... Dobra spadam spać, bo rano pobudka i do roboty! Śpijcie dobrze, brzuchatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane jakby tutaj byla smecta to ja bym juz do apteki poleciala ale nie ma, jak narazie sie uspokoilo...pije herbate z jagodami i zjadlam gorzkie kako, przy czym o malo sie nie udusilam, a co do jedzenia jestem glodna a boje sie zjesc cokolwiek zeby znow sie nie zaczelo. jutro pojde do apteki i popytam co maja zeby wiedziec na przyszlosc.......jutro do pracy:( dobranoc kochane dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze ja też juz przekroczyłam 100 na wysokości pępka. Do świąt postanowiłam się nie ważyć, ale rosne z dnia na dzień. Nie mam jeszcze nic zakupionego dla mojego bąbelka, ale chodzę po sklepach i oglądam w ramach orientacji. myślę, że po nowym roku będę miała większe parcie na zakupy. Co do chrztu dziecka nieślubnego to zawsze sie znajdzie jakiś ksiądz, który to zrobi i nie trzeba zmieniać parafi. Wiekszy jest problem z małżeństwami, które mają tylko ślub cywilny (tak jak ja) - "bo po co chcemy ochrzcić dziecko, jak zamierzamy życ w grzechu." Co do ciężarnej matki chrzestnej - to odpowiedzi trzeba szukać w Starym testamencie - a to dopiero masakra. Napisane jest między innymi to, że jak kobieta urodzi chłopca to po porodzie nie może wejśc do światyni przez 4 tyg., a jak dziewczynkę to chyba z 8 (dokładnie nie pamiętam) - bo jest ponoć nieczysta. Pytałam o to ksiedza na religi w czasie szkoły sredniej, a on powiedział, że te prawa ze st. test. juz nie obowiązują. Ale widocznie księża to też zaboboniarze. I raczej nie ma to nic współnego z jakimiś nieszczęściami, które mogłyby spotkać dzieciaczki, tylko z tym że kobeta zawsze stała niżej od mężczyzn w kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to Wam dziewczyny się dziwie, że Wam się chce chodzić do pracy... ja od samego początku siedzę na zwolnieniu... i tak biorę tyle samo pieniędzy to jeszcze nie tracę na dojazdy i mam dużo wolnego czasu na sprzątanie i ogólnie ... dzięki temu dom lśni ;p jak nigdy czystością i jest wszędzie porządek. No i nie muszę się martwić, czy będzie mi się rano chciało wstać, czy nie będzie zimno i w ogóle ... fakt, że troszkę brakuje mi towarzystwa, ale teraz nadrabiam z Wami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, jestem po połówkowym...i wszystko oki... i będzie Dziewuszka :) A my ją schłopczyliśmy już, bo wszyscy dookoła mi mówili, że wyglądam na chłopca. Waży 570 gram i była bardzo ruchliwa, lekarz długo ją ganiał ;) Dopisuję do tabelki NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ R E? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........Karolin ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04..... nowa788219223...19.....Kamienica Śl......01.04......1...córcia Lenka Magd11............26.......Wilhelmshaven..02.04.....1.... ......S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1...... córeczka Magdalenka (?) katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2. .....SYNEK ANTOŚ minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2.....s ynek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 ....syn Michałek K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 ..chyba córeczka Nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. chyba córka Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1.... ..Weronika Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.. .. córeczka iissaabel...........33.......Radom............07.04.. ..1 (4 Aniołki) karolimna..........23..... Włocławek.......07.04.....2 córeczka Julka KASIEŃKAA__......21......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka...........26.........Poznań..........10.04.... .1.....??.... brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 ...SYNEK wiolonczela.........35......Wrocław.........12.04.....1 ... synuś lolita1980............30......Łódź..............12.04. ....1 ... Szymon Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 wiosenka1975......35......Edinburgh........14.04......2.. ..córeczka sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... .2 .....córeczka Laura justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ...Paweł MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 ...córeczka Zosia Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1....synek --etka--..............26.......P-ce...............22.04.. ...1...chłopczyk Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś kasiulkag.............26.... Warszawa..........28.04.....? oliwka86.............24.....norwegia ........29.04.....1 coreczka katharinak_83.......27 ......Kraków............01.05.....2....Gabrysia annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do BASIK 1978
hej. wyczytałam na forum że jesteś z Hajnówki ,fajnie .czy orientujesz się czy u was w Hajnówce jest znieczulenie przy porodzie? czy na żywca? tak jak jest to w Bielsku POdlaskim?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×