Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

O porodach, porodówkach i warunkach tam panujących. Ogólnie ciężka masakra, jedna opinia była taka, że jak mąż/partner ma koszulkę TVN najlepiej Uwaga i przyjdzie z kamerą, to od razu inaczej patrzą.. Mam nadzieję, że u nas będzie dobrze i bez koszulek czy kurtek TVN-u się obejdzie. Niektóre z opowiedzianych porodów była kilka lat temu, położna obecna w studio dziwiła się praktykom w szpitalach, w których rodziły panie opowiadające.. No, ale mało która z nich chciałaby mieć kolejne dziecko, właśnie ze względu na to, co przeżyła.. http://rozmowywtoku.onet.pl/1027,19694,1,do_czego_przydaje_sie_na_porodowce_kurtka_tvn-u,1,wideo_detal.html Damy radę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za linka zaraz sobie zobacze ten odcinek. co do porodu to wierz mi - śni mi się to po nocach... i strasznie chciałabym by czas szybko leciał bym miała to za sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też już chciałabym mieć Małą przy sobie, ale na rękach :) Szczególnie po wczorajszych zajęciach w SR, gdzie położna opowiedziała nam co się dzieje w poszczególnych fazach porodu.. Niby to nie takie straszne, i każda matka ma tyle siły by urodzić swoje dziecko, to jednak jest to na pewno niewyobrażalny ból i takie emocje... Dziś będziemy przerabiać ćwiczenia oddechowe i naukę masażu. Lecę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolina to życzę miłego wieczoru w sr! ja mam wskazanie na cesarkę i boje się komplikacji... staram się jak najmniej myśleć ale ciężko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolina ja oglądałam powiem szczerze że mam nadzieję że dużo się zmieniło bo to co mówiły te kobiety było przerażające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane, Wszystkim mamusiom zmagajacym sie z choróbskiem życzę zdrówka,oraz aby nam brzuszki nie twardnialy. Mialam dzisiaj wizyte,znowu te diabelne bakterie w moczu i leukocyty wiec po raz kolejny antybiotyk Dumox:(Brzuch mi coraz czesciej sie stawia,ale narazie z szyjka wszystko ok,dluga zamknieta bez rozwarcia.W piatek mialam takze usg,wszystko dobrze to byl wg OM27t5d a sredni wiek ciazy 27t4d,maly wazyl ok 1200;)wiec w normie. Duzo piszecie na temat wyprawek,ja musze sie za to zabrac,narazie mam tylko ciuszki,ale zamierzam domówic ze strony która podalyscie,wózek,nosidelko,wiec nie wiele tego. Kochane wiem,ze to moze glupio zabrzmi ale po co sa te podklady porodowe?Zamiast podpasek czy co?A i ile majtek porodowych kupujecie? I jeszcze jedno pytanie,co zamierzacie kupic jako wypelnienie do wózka,jakas posciel czy spiworek? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam 10 jednorazowych majtek poporodowych. Do wózka raczej kocyk albo śpiworek, pościel jakoś mnie nie przekonuje. Duże podpaski bella mama - 20 szt Podkłady na łóżko - myślę 5-10 szt wystarczy (tego jeszcze nie mam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny! Wiosenna mamo szybkiego powrotu do zdrowia. JA właśnie wróciłam ze szkoły rodzenia i mieliśmy ciekawy temat wyprawka:) Położna mówila o materacykach ze do 1 roku zycia najlepiej uzywac materacyk gąbkowy, a łóżekczko jezeli decydujemy się na drewniane to najlepiej bukowe lub brzozowe, nie z sosny. Dowiedziałam się też że do 1miesiąca nie używac sudocremu dopiero po pierwszym, a do 1 miesiąca tłusty krem np.linomag A+E, Alantal) Pokazała nam też fajne pieluchy wielokrotnego uzytku koszt 10szt.to 300zł ale ponoc zwraca się bardzo szybko poniżej podam adresy stron jeśli ciekawi was temat: www.pieluszkarnia.pl www.ekodzieciak.pl www.ekomaluch.pl www.ecobaby.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny. u mnie dzisiaj dziwnie, czuje sie diabelnie zmeczona, wczoraj usnelam dopiero po 2 w nocy do pracy na 8.00 i dzis brzuch strasznie od rana wydety, nic chyba wezme magnez,, aha takie pytanie czy Wam tez krwaia dziasla? normalnie nie moge sobie z nimi poradzic mam naprawde miekka szczoteczke ale i tak podczas mycia leci krew, czaem nawet w ciagu dnia mi sie puszcza...ratunku!!!:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też chodzę na szkołę rodzenia. Zgodnie z tym co radziłyście nie odkładałam tego na później.Przyznam, że jestem bardzo zadowolona:).Mieliśmy spotkanie z położną, która mówiła o fazach porodu a przy okazji odpowiadała na nasze pytania różnego typu:D. Mówiła też o rzeczach, które są potrzebne do szpitala a na koniec obejrzałyśmy porodówkę. Były też zajęcia z fizoterapeutką, też bardzo fajne-dużo ćwiczeń oddechowych, zmniejszających bóle kręgosłupa ale też np. instruktaż ćwiczenia mięśni kegla. Nawet wysłała nam na meila ich opisy:). Oliwka, mi też krwawią dziąsła ale raczej tylko podczas mycia. Może kup sobie jakiś płyn do płuknia skoro twoje dziąsła są aż tak wrażliwe? Życzę zdrówka wszystkim kwietnióweczkom, które jakieś paskudztwa dopadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam problemu z dziaslami, ale za to jak dmucham nos to wylatują mi skrzepy krwi, ale podobno obs objawy są normalne. Oczywiście zależy w jakich ilościach. A co do Rozmów w toku to ten odcinek już kiedyś widziałam, tylko że wtedy nie bralam tego do siebie:) Mam nadzieję, że nas to nie spotka! Dobrej nocki mamuski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e tam.. wiadomo ze do komercyjnych programów wybieraja najgorsze historie bo sie dobrze sprzedaja... lepiej nie oglądać, zwłaszcza w naszym stanie. Podobno Narodowa Izba Lekarska wydała dziś opnię że każdej kobiecie powinno nalezec się znieczulenie na życzenie przy porodzie. Nie sadze jednak zeby opnie kogokolwiek interesowały nasz NFZ :/ a szkoda, bo u mnie w szpitalu podobno jeden anestezjolog podaje na życzenie, ale trzeba miec szczescie zeby był akurat w pracy.. no i oczywiscie zapłacic. Jestem po wizycie, u malej wszystko ok. Wisi głowka na dół i lekarz powiedział że raczej juz tak zostanie. Waga 967 +/- 125 g Dostałam też zdjęcie serduszka :) Termin z usg jest coraz wcześniejszy, czyli moze uda sie przed wielkanocą, bo najbardziej boje sie że przyjdzie mi rodzic w święta i wszyscy beda sie do domów spieszyć. Chociaz moj lekarz obiecał ze w świeta bedzie normalnie w pracy. Ogólnie to bardzo spokojnie ta moja ciąża przebiega, a myslalam że ze wzgledu na przeszłośc, beda jakies komplikacje. A narazie tylko zgagi mam czeste, dr zalecił rennie i migdały jesli mi pomagają. Mam też szczegolnie uważać na dietę, bo dzidzia wlasnie teraz zaczela nabierac tkanki tluszczowej a im bedzie cięższa, tym trudniej będzie mojej skroconej szyjce to udźwignąć. W kazdym razie szyjka ma 3 cm , czyli tyle ile mi jej zostawili po operacji i póki co trzyma mocno i sie nie skraca. Oby tak dalej to uda sie uniknac krążka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki nie odzywam się ale cały czas zaglądam na topik:) życzę dużo siły i zdrowia tym mamuśkom które leżą i muszą na siebie uważać,trzymam kciuki za Was i Wasze maleństwa już mamy z górki dziewczyny damy radę jestem z Wami ;) A u mnie zaczął się właśnie 29 tc czuję się dobrze,brzusio czasem twardnieje i jest ogromny, jak pomyślę ze jeszcze 9-10 tygodni(mam mieć CC) to będę wyglądac jak wieloryb ;) Dzisiaj byliśmy z mężusiem na zakupach faktycznie ze ceny jednak wzrosły,kupilismy materacyk ,wanienkę 2 kompl.pościeli ,ochraniacz na łóżeczko ,a do wanienki taki wkład plastikowy do kąpania mężuś będzie kąpał małego to mu będzie wygodniej ;) ,kupiłam pieluchy tetrowe 20 szt chyba mi wystarczy i 2 flanelowe. Jutro kupujemy łóżeczko na allegro- iissaabel-takie jak ty chyba bukowe,kosmetyki ,butelki i kocyki też chyba w sieci kupimy. Dziewczynki wklejcie proszę linki jakiś fajnych koszul do karmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki kochane. sluchajcie co do pieluch tetrowych -pytalam sie znajomych mam jak one widza zakup 20szt na to one ZA MALO, a oto argumenty ktore uslyszalam, jak bede karmic to wiadomo dziecku sie ulewa i sliniaczki nie starczaja, po drugie jak karmisz to z piersi ktorej dziecko akurat nie ssa tez leci pokarm:) wiec pod ta piersia tez pielucha tertrowa po trzecie, jezeli bede miec duzo pokarmu to wkladki laktacyjne mi nie starcza i moze zdarzyc sie tak ze do biustonosza bede wkladac te pieluchy nawet co godzine. kochane koszmar -wiec ja kupie chyba 30 szt rozmiar standardowy a jak zostana to bede jako sciereczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oliwka86 no co ty-fakt ja podkładałam by mi np piersi nie przewiało ale nie co godzine 1 tetrówke-bo przecierz nie leci w tak hurtowych ilosciach!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Pijawa2 fajne te koszulki może też się skuszę na zakup,patrzyłam dzisiaj w sklepie to nie ma wielkiego wyboru i sa dużo droższe.Rozmawiałam dzisiaj z bratową która rodziła 7 tyg. temu i mówiła ze na oddziale jest tak gorąco ze ona w koszulach z krutkim rękawem się pociła i najlepsze takie na ramiączkach ale mi się nie wydaje żeby pasowała taka do szpitala i była wygodna przy karmieniu. A co do pieluch terowych 20 szt.powinno wystarczyć skoro używa się i tak jednorazowych-tak twierdzo młoda mama bratowa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bylam dzis w tym sklepie świat dziecka - jeeezu jak drogo!! U mnie kurcze o wiele taniej mozna wszystko kupic. Ale teraz do rzeczy vzyli cos na temat wozeczka Navington Cadet. Ogolnie robi fajne wrazenie choc na zdjeciach wyglada znacznie lepiej. Plusy dla mnie: - siedzisko spacerowe montowane przodem i tylem - duza gondola z podnoszonym dnem - lekki (ok11-12kg) - skrętne koła - w miare "tani" (ok 1500zł) - dluuuga gwarancja - 3lata - siatka w budce w gondoli i spacerowce- super na lato, mozna ja "zamknąć" Minusy (dla mnie) - rozstaw wew. przednich kół to 28cm a niestety podjazdy u mnie na osiedlu maja od 30 cm - to dyskwalifikuje dla mnie ten wozeczek - spacerowka nie rozklada sie zupelnie na plasko, dziecko lezy ale plecki ma lekko podniesione - spacerowka super na lato niekoniecznie na zime, wydawała mi się za mało "zabudowana" ale fakt że jest bardzo zgrabna - rączka wózka jak dla mnie dosyc niewygodna (źle lezy w dłoniach) - amortyzacja - niby wszystko ok ale w porównaniu do np. mutsy transporter niestety gorszy W tej sytuacji wózeczek u mnie odpada głownie przez tą małą przestrzeń między przedniki kołami - moje całe osiedle jest w schodkach i podjazdach :) i to nie do konca rozkladane siedzonko. Muszę w takim razie jeszcze raz obejrzeć dokładnie Tutka i chyba jednak ten wózeczek wezmę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, ja pierwszy tydzień w domku.... nawet fajnie.... u mnie 31 tc i dziewczynka mniej pewna niż wcześniej. A_B-> wczoraj w sklepie z wózkami również sprzedawca polecał (sprzedawał, pewnie świeżo po szkoleniu) Navingtona. Chętnie obejrzałabym tego Tutka tylko zupełnie nie ma go nigdzie w okolicy. Jaki jest standardowy rozmiar wypełnienia do łóżeczka 120x60 ? Pozdrawiam, Miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka nie wiem dlaczego są nie polecane sosnowe, ale napewno sosna jest drewnem miekkim i mniej wytrzymałym, dlatego np. my zdecydowaliśmy się na łóżeczko bukowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a jak wasze kręgosłupy. Mnie się kolejny dzień krzyż daje we znaki. Młody wygina się że cały brzuch mi faluje. Czasem aż boli tak mam naciągniętą skórę. Mam nadzieję że nie pomylę wyginania i napinania brzucha ze skurczami macicy. Wizyta u gina dopiero za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) wrocilam ze szpitala:) ale muszelezec do konca ciazy:( bo mam skurcze i skracajaca sie szyjke...dostawalam diphergan i luteine. teraz jestem w domku. wczoraj wszystkie ubranka prasowalam bo byly poprane i ukladalam na swoje miejsce do szuflad. pozdrawiam was cieplutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowa super ze jestes juz w domku :) pijawa mnie tez meczy kregoslup w dolnym odcinku. Wczoraj rozmawialam ze znajomą, mowila mi ze jej kolezanka byla w ciąży z bliźniakiami (po in vitro) i dzieciaczki tak sie ulozyly w brzuszku ze jeden byl nad drugim. Oczywiscie skutkowalo to malym polem do popisow takim akrobatom i kiedy kobieta juz urodzila okazalo sie ze ma ZLAMANE DWA ZEBRA - tak dzieciaczki szalaly. Wiec jak kiedys wasz mąż/partner zapyta sie jak to jest jak dziecko kopie to mozecie mu o tym opowiedziec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
judyta podaję Ci link do Tutka i odnosnik w jakich sklepach maja produkty http://www.tutek.pl/sklepy,index,state,0,menu,4 Mam nadzieje ze link sie otworzy, jak nie to na stronie Tutka (www.tutek.pl) jest odnosnik TUTEK W POLSCE :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×