Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

hejka, moja położna tez mówiła ,ze ziółka są dla ułatwienia porodu,nie do przyspieszania.Macica ma być bardziej elastyczna.Polecała dodawać łyżeczkę siemienia lnianego np.do musli(dzidziu się ma wtedy łatwiej wyślizgnąć,jeśli ktoś w to wierzy). Ostatnio miałam badanie w 32 tyg.i mała warzyła już wtedy 2300 i miała 6 cm stopę(biedna poszła chyba w tatusia).W przyszłym tyg.mam znowu,to będzie 36 tydz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcialam zdjęcia wkleić ale hasło albo loging mam zły jak ktoś może mi przesłać dusia_tcv@wp.pl a przygotowaniami nie byłam zajęta darek sam wszystko załatwił sukienkę buty ja leżałam i tylko co chce aby było na obiedzie i jakie ciasta i ile napoi resztę on sam chodził i załatwiał sporo zostało po poprzedniej próbie więc ja na gotową uroczystość przyszłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, poruszacie ciągle temat wagi więc wrzucam jeszcze raz tabelę norm dla ostatniego trymestru: 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl) Ale mnie irytują lekarze, którzy mówią że np. mała waga a dziecko jak najbardziej mieści się w normie... jakby chcieli specjalnie nas zestresować..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie nie przejmuje waga, chociaz wolalabym aby wazyla juz 2500 bo wtedy zrobia szybciej cc (takie maja podejscie lekarze)...ja urodzilam sie z waga prawie 4kg a maz ok 2800 :) najwazniejsze czy regularnie ladnie przybiera. zreszta waga z usg ma skale bledu +/- 15% magda dzieki za siatki centyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich U mnie deszczowo i szaro - choć dość ciepło:) A ja leniwa strasznie, jak wstałam z łóżka tak siedzę. Strasznie mi dokucza swędzenie brzucha, rozstępy się pojawiają po prostu w oczach.... Gdyby nie to to mogłabym chodzić z tym brzuchem jeszcze troche a tak to już nie mogę wytrzymać! A_B trzymam za Ciebie kciuki żeby się to wszystko skończyło i żebyś mogła do domu wrócić! A co z Martką? nie odzywa się ostatnio, może Wiosenna mama wykrakała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B a co ja mam powiedzieć?moja mała na początku 37tc 3700??teraz to już nie chce myśleć jaka jest duża-mam nadzieje że się pomylili,w poniedziałek zaczynam 39tc i dopiero umawiam sie na cc-mam nadzieję ze to będzie wtorek lub środa bo ja już nie mogę....jakiś king kong we mnie siedzi-mój żartuje że małej lepiej ze mną niż mi z nią....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich U mnie deszczowo i szaro - choć dość ciepło:) A ja leniwa strasznie, jak wstałam z łóżka tak siedzę. Strasznie mi dokucza swędzenie brzucha, rozstępy się pojawiają po prostu w oczach.... Gdyby nie to to mogłabym chodzić z tym brzuchem jeszcze troche a tak to już nie mogę wytrzymać! A_B trzymam za Ciebie kciuki żeby się to wszystko skończyło i żebyś mogła do domu wrócić! A co z Martką? nie odzywa się ostatnio, może Wiosenna mama wykrakała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka no to niezlego "pasozyta" masz hehe u mnie jak narazie ani jednego rozstepu i zeby sie juz nie pojawily...wystarcza mi te z 1wszej ciazy. a co do wagi mojej malej - niby 2300 ale chyba uprawia capoeire lub kickboxing...wariuje jak szalona. teraz spi wiec korzystam i moge normalnie oddychac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie Martka juz..
..urodzila:) bo nic sie nie odzywa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamuśki! A_B trzymamy mocno kciuki, żeby cesarka była jak najszybciej!! Calvadoss to widzę, że mąż spisał się na medal z przygotowaniami! :) A Ty wyglądasz kwitnąco! Magda śliczna ta pościel :) Ja dalej czekam na swoją, mam nadzieję że przyjdzie jeszcze w tym tyg. Jak już ją dostanę to też wrzucę jakieś zdjątko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ostatnio mam problem z dziąsłem. Strasznie go sobie podrażniłam szczoteczką...non stop mi krwawi i jest opuchnięte :( Kiedyś już była o tym mowa i doradzałyście jakieś specyfiki. Jakby któraś z Was mogła mi przypomnieć to byłabym wdzięczna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agnieszka - płucz sobie szałwią jamę ustną - u mnie to pomagało jak mi 8 drażniła dziąsła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calvadoss gratulacje 🌻 Magda, Etka ja tez mam termin na 22 kwietnia, tak więc końcówka miesiąca jest nasza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basija
Witam serdecznie!!! Nie pisze na forum,ale często je czytam,ale dzisiaj postanowiłam napisać parę słów,bo chciałabym żebyście wiedziały że nie zawsze dobrze jest jak dzieciątko jest w brzuszku jak najdłużej i że samo wie kiedy wyjść:( Wiem to bo mam już jeden poród za sobą w 41 tygodniu ciąży (postanowiłam sama sobie wywołać na szczęście) i miałam zielone wody mała była duża nie mogła się przecisnąć, była już zatruta i sina 11 dni antybiotyk no i okazało się że przez ten poród ma mikro uszkodzenie mózgu ma już 6 lat a my nadal chodzimy po psychiatrach i neurologach i mała ma leki na padaczkę i naprawdę powiedziano mi że to wina przenoszenia o te parę dni.Nie chce nikogo straszyć,ale tak było w mojej sytuacji teraz jestem w drugiej ciąży i termin mam na 29 kwietnia,ale mam zamiar spróbować i wiesiołka i liści malin i spacerów itd.żeby urodzić choć parę dni przed terminem. Pozdrawiam Was wszystkie serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basija
Aha i jeszcze chciałam napisać,że imię Karolina jest super tak właśnie będzie miała na imię nasz druga córcia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey dziewczyny ja sie nie odzywałam kupe czasu niewiem czy ktos mnie jeszcze pamieta hehe , gratuluje oczywiscie swiezo upieczonym mamusiom mamy juz dwóch dzidziusiów na naszym forum super, mam pytanko co jaki czas lekarz wyznacza wam wizyte bo ja jestem w 37 a on mi powiedział ze mam rzyjsc za dwa tygodnie chyba ze by były skurcze to na porodówke odrazu jechac, a jak pojde za dwa tygodnie to na monitoring do szpitala kurcze z synem tez byłam na monitoringu to lekarka sprawdzała mi czystosc wód i w nocy odeszły mi wody chyba powoli dochodzi do mnie ze niedługo sie zacznie, a co do imienia karolina , jest super , jak sie komus nie podoba to jego problem, nikt przeciez nie bedzie naam imion wybierał, u nas miała być Julia , ale to juz takie oklepane imie ze stwierdzilismy jednak ze bedzie Gabrysia pozdrawiam wszystkie Kwietnióweczki !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki!! A mnie dzis pierwszy raz od początku ciąży dopadł hormonalny dół. OD rana (a wstałam już po 7.00) siedze i rycze jak bóbr i znajduje milion powodów do rozpaczy, a myślałam że takie humory mnie nie dotyczą. Calvados ślicznie wyglądasz Magda pościel i łóżeczko ładniutkie, ja muszę się zabrac za przygotowanie swojego bo jak narazie jest tylko skręcone. Picie naparu z liści malin ma ssie przyczynic do szybszego i łatwiejszego rozluźnienia szyjki i ma pomóc więc ja trzymam się tej wesji. Co do przenoszenia ciąży to moja znajoma dziś w nocy urodziła a miała przenoszoną ciążę ponad dwa tyogodnie dokładnie 16 dni narazie nie dzwonię bo poród był nad ranem więc pewnie jest zmęczona ale maam nadzieje że ich synek jest zdrowy, wiem że ważył 3800 więc nie tak dużo jak na ten 42 tydzień. Słyszałam o przypadkach przenoszenia nawet o 3 tygodnie ale to już jakies ekstremalne sytuacje, które nas napewno nie dotknął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calvadoss, bardzo ładnie wygladalas! A ja miałam chyba identyczną sukienkę na cywilnym tylko że czerwoną :) Magda, łóżeczko przesliczne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A_B a Twoja malutka to faktycznie chyba jakies sztuki walki uprawia w brzuszku bo jak zobaczyłam filmik z jej nóżką w roli głównej to byłam w szoku heeh!!!Moja ani razu tak nie wariowała a szkoda bo też bym chciała ją nagrac na pamiątkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) nie pytałam o to wcześniej bo nie mialam zadnych zdjęć żeby wrzucić mogłybyście mi podać login i hasło do galerii?? jestem z Wami od paru miesięcy i tak teraz pomyślałam że może wrzuce jakieś zdjęcia...moj e-mail: moniwojcik@wp.pl będę wdzięczna.. pozdrawiam Was słonecznie ze środkowej Polski:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basija
Co do przenoszenia ciąży to moja znajoma dziś w nocy urodziła a miała przenoszoną ciążę ponad dwa tyogodnie dokładnie 16 dni narazie nie dzwonię bo poród był nad ranem więc pewnie jest zmęczona ale maam nadzieje że ich synek jest zdrowy, wiem że ważył 3800 więc nie tak dużo jak na ten 42 tydzień. Słyszałam o przypadkach przenoszenia nawet o 3 tygodnie ale to już jakies ekstremalne sytuacje, które nas napewno nie dotknął Żaka_86 Gratuluje znajomej dzieciątka i również mam nadzieje że z maleństwem jest wszystko ok:) U mnie dużo złego spowodowały te zielone wody i to zatrucie,że z małą jest coś nie tak wyszło dopiero jak miała 5 lat.Najpierw jak miała 3 myślałam, że źle ją wychowuje, że jest taka dziwna, ale nie poddałam się i znalazłam przyczynę tego dziwnego zachowania. Teraz trzeba czasu, być może te leki za jakiś czas jej pomogą i wszystko dobrze się skończy:) Ale dlatego nie potwierdzam zdania,że maluszek zawsze wie najlepiej kiedy wyjść bo nie zawsze. A wiesiołka i liści malin próbuje bo drugi poród trzy dniowy z 30 szwami mi się nie marzy:)Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan dzięki śliczne!! Żaka jeszcze się doczekasz :) Moja malutka od paru dni też już nóżkami śmiga po brzuszku! Wcześniej bardziej się rozpychała i kopała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam-ja juz po wizycie!!malutki waży 3009 gram-zaczełam dziś 37tydzien-termin z usg sie zmienił na 26marca wiec przyspieszył-główka niziutko-szyjka skrócona mięciutka-powiedział ze mam sie pomału szykowac..... pozatym powiedział o cc tak-jesli terafie na jego dyżur to nie pozwoli mi się męczyć jesli nie będzie postepu-tyko rozwiąze to cc---tylko z kąd mam wiedziec kiedy i czy trafie na jego dyżur??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jak tam wam mija dzionek.... mi nawet spokojnie, bylam dzisiaj zarejestrowac mojego Ksawerego w urzędzie... teraz sie najadl i sobie spokojnie spi. A u was dziewczyny jak tam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żaka_86 - ja mam identyczny nastrój. Od rana wyjec mi się włączył i wszystko jest na nie. Nie mogę sobie znaleźć miejsca :( :( malwiśka - wiedziałam, że będzie dobrze! A jak jeden lekarz ma takie nastawienie, to inni też będą mieli. Proszę mi się tu pozytywnie nastawić, ino raz :) Ja Ci wróżę piękną cesareczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×