Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

agnieszka - to w takim razie możesz śmiało kupować, cena fajna no i faktycznie pokazują, że pasuje do wszystkich prima aprilisss - witam Cię serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa-aa-aaaa dziekuje za zbedna uwage. jordan.pl z tego co wyczytalam to podgrzewacz snow bear pasuje do butelek TT :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Wpadałam się przywiatć,dzisiaj miałam spotkanie z położną, zbadała mnie i stwierdziła że poród nie tak szybko jakby sie na to wcześniej zanosiło, szyjka miekka ale ma ok 2,5cm brak rozwarcia,u mnie leci 37 tydzień.Co do liści malin i wiesiołka to tak jak pisała A_B nie powoduje to przyspieszenia porodu,ale pomaga podczas jego trwania. Mam już odtawić magnez. W nocy wędrówki do toalety min 3,4 razy. Położna sprawdziła mi także dzisiaj brodawki i stwierdziała,że nie powinno być problemu z karmieniem.ale zobaczymy. Calvados gratuluję ślubu:) Witam także prima aprilis:) Nad karuzelką ja także się zastanawiam, jest taki wybór że sama nie wiem. Ciekawe co u Martki,coś dawno jej nie było. Miłego wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prima aprilisss
będę bardzo młoda mama a termin mam jak się domyślacie na 1 kwietnia:) i boje się bo jest coraz bliżej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Dziewczyny! Nowa - gratuluję Córeczki :) Calvadoss - wszystkiego, co najlepsze na nowej drodze życia :) Ja się melduje jeszcze w dwupaku - dzisiaj po wizycie, pessaru nie bedzie mi sciagac, mam przyjsc za 2 tygodnie, wtedy dostane skierowanie do szpitala (zacznie mi sie 39tc) - i tam niech mi go sciagaja... Fenoterol mam zmniejszyc dawke, a za 2-3 dni odstawic calkowicie. Dzisiaj mielismy z Mezem akcje "lozeczko" - jest juz postawione, poskrecane - w piatek bede go myc, prasowac posciel. Jutro robie sobie dzien lenia - za duzo dzisiaj mialam "wrazen" :) Aha - i witam nowe kolezanki :) Pozdrawiam serdecznie i dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_agnieszka_ tez kupiliśmy termometr w tym stylu, http://www.amazon.de/Braun-Fieberthermometer-ThermoScan-IRT-4520/dp/B00024B5OO/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=drugstore&qid=1300311299&sr=8-1 kosztował kupę kasy,ale używają ich tez w szpitalu dlatego go kupiliśmy. Niestety takie kompletnie nie nadają się dla malutkich dzieci.Noworodkowi nie wciśniesz tego do uszka,ewentualnie buzi,a na czole pomiar jest bardzo niedokładny.Kupiliśmy wiec drugi z elastyczna końcówką,mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, was dziewczynki. Ja już nie śpię od 5 a na nogach jestem od 6 nie mogę juz leżeć nawet nie wiem jak. Śpie może 3 godz na dobę oczy to mam już przekrwione. Ale najnormalniej nie mogę spać. Przeszkadza mi wszystko nawet włosy na głowie. Może mój organizm przyzwyczaja się do wstawania jak pojawi się mały. Pozdrowienia w ten pochmurny i bardzo wietrzny dzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to sorry dziewczyny że was wprowadzilam w blad w sprawie mailin, powtorzylam zaslyszane a niesprawdzone opinie. Sama tego nie probowalam, bo nie musialam, rodzilam przez planowe cc i teraz też cc. Znam za to przypadki kolezanek ktore za wszelka cene chcialy przyspieszac porod, robily przysiady, pily ziolka i konczylo się porodem kleszczeowym albo innymi komplikacjami, bo wody odeszly, rozwarcie było, ale dziecko nie chcialo się rodzic. Dlatego pisalam, że trzeba uwazac z wywolaniem porodu na wlasna reke. Co do pasa poporodowego to ja go nie planuje bo wychodze z zalozenia, je jak bede sztucznie podtrzymywac miesnie brzucha pasem, to nie beda mialy naturalnej stymulacji i wolniej dojda do siebie. Ja po pierwszej ciazy mialam już w miare ladny brzuszek po jakis 2 m-cach, a przytylam ponad 25 kilo i mialam w ciazy ooogromny brzuch. Tylko że ja nie jestem typem kanapowca, ale uskutecznialam codziennie wielokilometrowe szybkie spacery z wozkiem, co wzmocnialo miesnie brzucha i powodowalo, że szybko schudlam i nawet doszlam do wagi minus 5 kilo sprzed ciazy. Teraz też mam już niestsety 20 kg na plusie, czym się wobec tego wogole nie przejmuje, bo wiem, ze po prostu taki mam organizm że lubi przybrac w ciazy i jak latwo to zniknie i planuje by do konca maja nie było po tym ani sladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też tradycyjnie nie śpię od 5. Wczoraj byłam u gina (35+3 tc.). Szyjka mi zmiękła, skróciła się do 1 1/2 cm. Pytałam gina to mówi że na tym etapie ciąży to jak najbardziej ok. Twierdzi że on stawia na poród w połowie kwietnia. Maluch waży 2500 gr i wchodzi główką w kanał rodny. Płuca już się rozwinęły więc gdyby teraz zaczął się poród to prawdopodobnie wszystko byłoby ok. Oczywiście najlepiej jakby teraz jeszcze w brzuszku posiedział i trochę przytył. Dostałam w razie czego skierowanie do szpitala a wyników już nie muszę żadnych robić. Życzę miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamuśki!!! prima aprilisss -zapraszamy:) Ja wczoraj myślałam,że jakiegoś kręćka dostanę,pogoda beznadziejna, posprzątane mam,na obiad M planował zabrać mnie do nowej knajpy, to co robić.Myślałam,że zwariuję,to zaczęłam babraninę z rogalikami drożdżowymi.Ale jak to człowiek się nudzi,ma czas, więc woli zrobić podwójną porcję.Efekt jest taki,że rozdałam już teściom,babciom,a i jeszcze mam pół domu tych rogali. Może któraś ma ochotę?:) Malwiśka-jakby nie było twojego lekarza, twardo zaświadczenie i powołuj się na to,że lekarz prowadzący oczywiście zapewniał,że będzie cesarka i niech dzwonią w razie co(i tak nie będą dzwonili). My z karuzelą jeszcze poczekamy aż się mały urodzi,ale upatrzyliśmy sobie taką z fisher price,która rzuca też światła na sufit czy jakoś tak,podobno bardzo fajna,koszt ok.150 zł. aaaaaaanula83, ja też myślę nad tym pasem,ale dopiero po porodzie,bo nie wiem jaki rozmiar kupić. Ciekawe czy to skuteczne.Oczywiście tak jak zew też mam zamiar szaleć po trasach z wózkiem!:) Ochhhh,żeby tak za oknem zrobiło się choć na chwilę ładnie.U was też tak szaro???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszukuję spacerówki parasolki rozkładanej na leżąco. Macie może taką albo gdzieś może widziałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobietki! witaj prima aprilss:) Faktycznie pogoda dzis malo optymistyczna, ale ja muszę sie zbierac mam dzis torche urzędowych spraw do zalatwienia. Co do pasów poporodowych to podpytajcie lepiej gina lub połoznej bo mi opbie strony mówiły żeby zaraz po porodzie sie wstrzymac zacząc tak ok. po 2 tygodniach po naturalnym po cesarce nie pytałam, ponoc macica ma wrócic najperw sama na swoje miejsce ( a to trwa tak ok. 10dni) dopiero wtedy można zakładac. Dlatego tez czekam i kupję go po porodzie. Ines ciekawe czym się sugerują przy ściąganiu pessara, mi zostło już 1,5 tygodnia do ściągnięcia(będzie to początek 37t), a mój M opowiadał mi wczoraj że jego kolegi siostra 3 dni po ściągnięciu urodziła, więc muszę też byc gotowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja dziś też miałam noc do kitu, a to siusiu, a to zaczeło mnie ssać i trzeba było cos zjeść, a to gorąco, a to ... jej. Jutro mam wizytę i jutro zaczynam 38 tc. zobaczymy co mi powie bo od kilku dni czasami czuję coś jak przy okresie w dole brzucha, nie mogę tego nazwać bólem ani skurczami ale tak przy okresie mam. Zew to mnie pocieszyłaś bo ja też z tych co duuuużo przybrały jutro mnie zważą bo sama się boję na wagę wchodzić ale pewnie się okaże że już pod 25 podchodzę brrrry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieńdoberek-i ja mam cieżką noc,wycieczki do wc,przewracanie się boku na bok echh...mam już dość liczę dni do poniedziałku. z wagą to u mnie nieźle bo 11 kg jesli moja dzidzia faktycznie ok 4 kg ma to w szpitalu sporo kg zostawie-rozstępów nie mam ale zastanawiam się co się stanie z tą całą skórą na brzuchu?? a jesli chodzi o pas poporodowy to ja też słyszałam że nie tak od razu,zapytam mojego gina co on na to? witam nową kwietniówkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anka też o tym myślałam co z tym całym brzuchem, bo właściwie tam mi tych moich kg najwięcej poszło, tak jak zew zamierzem duużo chodzić, nawet pomyślałam o tych butach które niby mają formować sylwetkę maxxx walk, zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basija
ŻAKA_86 Dzięki za słowa wsparcia:) Mam nadzieje że ta nasza druga córcia będzie zdrowa:) Już nie mogę się doczekać jak ją przytulę,ale do 37 tygodnia mam jeszcze czas,a właśnie w 37 tygodniu chciałabym urodzić:) Nawet nie wiecie jak bardzo chciałabym uchronić moją Karolinkę przed tym co przechodzi moja Natalka:( Jest tępiona w przedszkolu przez co często płacze i jest nerwowa,aż mi się płakać chce jak pomyśle jak niektórzy dorośli są podli:( Przepraszam że Wam truje tu na forum,ale czasem trzeba się wyżalić!!! Miłego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prima aprilisss
jestem młodą i niedoświadczona więc niektóre pytania mogą się wydawać totalnie mega głupie ale wole zapytać niż nie wiedzieć. Wiec chciałam spytać czy nie robię krzywdy dziecku jak się wiercę w nocy z boku na bok (dodam ze robię to dość szybko ze względu na ból kości i pleców - inaczej niż szybko nie jestem w stanie) wiem ze mój Jacuś jest już główką na dół i ze ma teraz mało miejsca. Po prostu nie wiem czy przy takich moich ruchach nie robię Mu krzywdy. Może i jestem panikara, ale wole panikować niż nieć wszystko gdzieś jak niektóre młode matki z ciążami zagrożonymi, które mogą stracić dziecko a pija i pala np. Odpowiedzcie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinkab
witam was drogie panie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinkab
jestem nowa kwietnioweczka nie wiem czemu wczesniej tu nie zagladalam. to jak na kiedy macie bo jeszcze troszke pochodze ok 6 tyg mi zostalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kwietniówki:) Mam pytanie do dziewczyn którym wyszedł paciorkowiec w posiewie, jakie miałyście wyniki? Ja mam wizytę dopiero we wtorek , a dziś odebrałam wyniki następujce: STREPTOCOCCUS AGALACTIAE nieliczne LACTOPACILLUS SPECIES nieliczne ENTEROCOCCUS SPECIES nieliczne pod spodem jest także antybiogram,zastanawiam się czy to "nieliczne" oznacza ,że jestem zakazona tym cholernym paciorkowcem?wiem ,ze w szpitalu w którym zamierzam rodzić profilaktycznie po porodzie sn podaje się dzieciom antybiotyk na ten paciorkowiec. Dodatkowo mnie swędzi skóra, i nie wiem czy to z wysuszenia?Robiłam 2 tyg temu apat i alt i były w normie wiec to chyba nie cholestaza, sama juz nie wiem nie chce się nakręcać... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZieńdoberek! U mnie też szaro i pada :( Mąż ma urlop dziś i jutro i wziął się za malowanie przedpokoju :) Ja dopiero jutro odbieram wyniki z wymazu, więc jeszcze nic na ten temat nie wiem. Witajcie nowe koleżanki! Zaczernijcie swoje nicki! Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki, śpieszę obwieścić dobrą nowinę: Ditta7 wczoraj (16.03.2011 r.) urodziła śliczną, zdrową Księżniczkę :) Świeża Mama czuje się coraz lepiej, a Maleństwo odsypia pierwszą poważną wycieczkę :) :) Waga 2710 g, wzrost 52 cm. Dodam też, że Ditta miała termin na 7 kwietnia :) Czyli mamy na razie przewagę urodzonych dziewczyneczek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-etka- tez mamy karuzele z fisher pricea,nie kupowaliśmy jej bo to spadek po ostatnim dziecku w rodzinie.Musze jednak przyznać,ładna to ona może jest,ale ma fatalne opinie rodziców.Na pewno sama bym jej nie kupiła.Jeden z rodziców określił ja jako "spirale strachu". Dzieci się jej boja!!Ogólnie prawie same negatywne opinie.Myślę ,ze większość tych karuzeli może wywołać taki efekt,ale tez każde dziecko jest inne. http://www.pudelek.pl/artykul/31069/psycholog_przygotowuje_jej_psy_na_narodziny_blizniat/ Zastanawiam się czy mam moje bliźniaki króliki tez przygotowawac na przyjście dziecka.Absolutnie nie mam zamiaru się ich pozbywać....hiihiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×