Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

U mojej koleżanki wykryto cholestazę w 37 tc. Podobno najbardziej swędzą dłonie i jest to świąd budzący w nocy.. Dla świętego spokoju można zrobić Aspat i Alat. w normalnych badaniach podejrzeniem może być podwyższona bilirubina. Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wypiłąm calcium krystaliczne zobacze czy przejdzie może coś zjadłam już sama nie wiem zobacze co lekarz powie.We wtorek zaczynam 38tydz więc może to już za późno na cholestaze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a lekarza masz rano czy popołudniu? bo możesz rano skoczyc prywatnie na próby wątrobowe i do lekarza iść juz z wynikiem.. powinien byc tego samego dnia. ja uwazam ze dosc póxno na cholestaze, swedzenie moze być wynikiem róznych rzeczy. moja kumpela - nie w ciązy = drapała sie po cąłym ciele a lekarze wykluczyli wszystkie choroby skóry i alergie. w koncu ktos madry doszedł do wniosku ze to na tle nerwowym i wyleczył ją kropelkami na uspokojenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie z samego rana :) Mój M poszedl do pracy, a ja zasnac ponownie nie potrafie :( Wlaczylam juz pranie, za chwile bede sie ubierac - mam dzisiaj wizyte w poradni cukrzycowej, mam nadzieje, ze to juz ostatnia do porodu. Ciekawe, co mi dzisiaj "wymysli" :) U mnie weekend minal spokojnie, w sobote "ubieralismy" lozeczko - teraz stoi w pelnej gotowosci. Skurcze mam nadal, ale bardzo nieregularne, wiec juz nawet nie patrze na zegarek, zeby sie nie denerwowac :D Pozdrawiam i zycze milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kwietniówki, ja też już nie mogę spać, chociaż udało mi się zasnąć dopiero o 4 rano. Już pomału wariuję z tego niewyspania. Nie orientujecie się może czy w ciąży coś można nasennego łykać? Nigdy nie miałam takich problemów i się nie orientuję w tych lekach. To już była któraś noc z kolei i czuję się po prostu okropnie. Dzisiaj w nocy to już w którymś momencie nie wytrzymałam i poszłam do łazienki się wyryczeć z bezsilności, nie chciałam budzić M. Za to wczoraj wieczorem dzwoniła do mnie koleżanka ze szpitala. Miała termin na 19.03 i wczoraj rano odeszły jej wody ale nie miała skurczy. Przeleżała cały dzień w szpitalu i dzisiaj rano mieli zdecydować czy podać jej kroplówkę i wywołać skurcze czy poleży jeszcze cały dzień. Kurcze, nawet nie wiedziałam że tak może być że najpierw odejdą wody a skurczy może nie być. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja spałam od około 2:00 do 5:30 :( czuje sie okropnie i wiem ze bede sie musiała połozyć w dzień, czyli wieczorem znów beda problemy z zasnieciem. Bardziej drażni mnie nie samo zmeczenie ale fakt ,że dzien zmarnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nieśpiące bidulki! Ja na szczęście śpię normalnie, kładę się o 1, wstaję koło 8 i często zdarza się noc bez siusiania :) Ale ja jak się kładę do łóżka to raczej padam, więc może dlatego. Raz, że się tam jakoś szczególnie nie oszczędzam, dwa - codziennie jeszcze chodzę na aerobic, albo basen z wieczora i jestem tak wymęczona, że zasypiam bez problemu. Z drugiej strony zostaje mi na spanie tylko noc, bo mam sąsiada, który kocha wiercić i w dzień to masakra, mam nadzieję, że nasz maluch da radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też po nieprzespanej nocy.... Pijam melisę, ale nie za bardzo pomaga. Usnęłam ok. godz. 3 a o 6 się obudziłam. Dzisiaj wizyta u gin. Mam nadzieję, że czegoś się dowiem .... Wczoraj koleżanka stwierdziła, że obniżył mi się brzuch, hmmmm ja tego nie widzę, moim zdaniem nadal jest wielki i sterczący.... ale mała ma tak nisko główkę, że jak mam pełny pęcherz to czuję ją, albo jak rusza główką. Jeździcie - prowadzicie jeszcze auta? ja tak... Pozdrawiam, Miłego dnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już sama nie wiem naczytałam się wszystkiego przez noc o cholestazie i Mój M pewny,że jak to to to dostane skierowanie do szpitala i tam nie będą leczyć tylko poprostu wywołają poród.Już się sama boje co to będzie zobacze co lekarz powie wieczorem mam wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeloonka jak ja bym chciała móc coś zrobić. A moje stawy są tak obciążone(przytyłam 13 kg) szczególnie kolana ból przy chodzeniu wstawaniu a po schodach jak mam iść to brrrrrrr. Tak myślę że te domki parterowe to dobry pomysł. Aerobik jak dajesz sobie radę u mnie przy wysiłku brzuch robi się jak kamień aż nie mogę się wyprostować. Ale po porodzie będziesz od razu laseczka:-) Dalej prowadzę samochód brzuch mi wg nie przeszkadza, zaś moja Pani dr radziła tego nie robić w ostatnim m-cu stwierdziła że juz nie -jesteśmy dobrymi kierowcami mamy w ostatnim m-cu słabą orientację i szybkość. Noc jak zawsze zasnęłam ok 1 w nocy potem pobudka ok 2 ok 3 ok 4 na siku i jak mąż wychodził o 6 do pracy to już wstałam. Też w sobotę wieczorem przygotowałam łóżeczka już nie mogę sie doczekać na bąbla. Jeszcze dywanik chciałabym kupić do pokoju małego, może dziś pojadę zobaczyć co jest ciekawego zobaczę. Obiad dziś jem u mamy więc mam wolne od gotowania. A jakie pysie śniadanko zjadłam kanapki szynką jajkiem ogórkiem i pomidorkiem mówie Wam pysie. Dziś pierwszy dzień wiosny cieszmy się ;-) Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja spie jak zabita, polozylam sie o 24.00 wstalam o 9 ale moze to dlatego ze jestem dop w 35tc i 3dni wiec moze tez czekaja mnie takie bezsennosci... jeloonka ja tez staram sie cwiczyc, dzis silownia, denerwuje mnie tylko to ze mam problemy z oddychaniem i przez to mam mniejsza wydlnosc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo poniedziałkowo, melduję się w dwupaku. Ja też prowadzę jeszcze samochód jakoś nie zauważyłam żeby coś z koncentracją było nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewuszki! Właśnie wstałam i zauważyłam na majtkach kawałki czopa sluzowego! Nie wiem czy bardziej się boję czy cieszę. Żadnych większych skurczy nie miałam przez weekend, więc liczę, że wytrwam do czwartkowej wizyty... Ja auto też prowadzę, ale czuję że jestem rozkojarzona. No ale co zrobić jak trzeba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dalej w dwupaku jestem :) do terminu 9dni!!! Jak Wam minął weekend ??? Mi niezbyt spokojnie :( dzisiaj w nocy znów miałam bóle brzucha i twardnienia!!! Dzisiaj dalej jak obudziłam się brzuch pobolewa ciekawe jak długo będę miała takie przygotowawcze :( Na szczęście jutro KTG i wizyta może coś więcej mi powie ! A_B super że u Ciebie wszystko dobrze i że masz lepszy nastrój :D Też jeżdżę samochodem i nie czuję żeby coś się zmieniło z moją koncentracją wręcz uważam ze bardziej jestem ostrożniejsza w końcu odpowiadam już za życie swojego maluszka !!! Życzę Wam dziewczyny wspaniałego słonecznego pierwszego dnia wiosny :D 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry w pierwszy dzień Wiosenki :) Świeże wieści od Martki mam. Jest już'na bloku porodowym, skurcze co 5 minut. Czeka na spotkanie z Synkiem i na wyniki krwi szykując się do CC. Przesyła nam buziaki Ucałowałam Ją od nas. Jak tylko dostanę jakieś info, dam znać. Awa666 - czyli się zaczyna. Ja w majtki gapię się jak sroka w gnat (wiem, nie najszczęśliwsze porównanie, ale aktualnie na inne mnie nie stać) i nic. Dalej biorę Macmiror, i dodatkowo kaszlę jak opętana. I jeszcze pocę się niemiłosiernie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do prowadzenia samochodu od czasu wypadku mam stracha, czasem pojade ale teraz jst okres zimowy i moj ma wolne wiec jego wykorzystuje:)))) aha wczoraj bylo mi strasznie niedobrze, mdlilo mnie, o jej co sie odwrocilam myslam ze zwroce. Wczoraj wyprasowalam pieluchy!!!!! posciel cory, mam pytanie. Dziewczyny jak z kondycja waszych wlosow? ja zauwazylam ze mi zgestnialy, zaczely rosnac nowe, ale to chyba po to zeby pozniej wypasc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja siostra też cieszyła się z kondycji swoich włosów miała ich dużo więcej a po porodzie dość szybko jej wypadła ta nadwyżka. To kolejna z nas będzie miała już dziecko przy sobie na nas również przyjdzie niedługo czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć lecę do lekarza dziewczyny nie wiem czy sie u mnie nie zaczyna dziwnie sie czuje,wstawałam w nocy siuku co godzine z zegarkiem w reku boli mnie brzuch najbardziej jak wykonuje jakieś ruchy i mam parcie na odbyt trzymajcie za mnie kciuki zeby to jeszcze nie to!!!!!oby to był fałszywy alarm dam znać albo wróce alebo będe pisać smsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w 1-wszy Dzień Wiosny :) Basik gratuluję! Ciekawa jestem jak sobie radzisz z karmieniem po cc i jaki miałaś rodzaj znieczulenia??? A_B trzymaj się kochana, juz niedługo będziesz tulić swoją Laurkę :) Ja dziś zaczynam 39 tydzień. Na razie nic się nie dzieje. Nie oszczędzam się już, chodzę na maxa. Pozwoliłam sobie nawet na sesję zdjęciową. Po 2,5 godz pozowania myślałam że padnę, a potem miałam masakryczne zakwasy. Jak będę miała fotki to wrzucę do naszej galerii. Jeżeli chodzi o spanie to też mam z tym problemy, chyba przeżywam jak to będzie... Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że najbardziej aktualna. NICK..............WIEK.......MIASTO........TP......KTÓRE ?.......PŁEĆ/imię Wiosenna mama 25.....Kraków............23.03......3...........Karolinka Anitka75........35.......Dębica..............29.03....1. ..........Mikołajek aaaaaaanula83..27.....Włodawa..........30.03......1..... ......syn Judyta10......28........Szczecin..........01.04......1... .......Alicja migotka3.......28.......Warszawa.........02.04......1.... ......Jakub Jenny 29 ......29.......Lublin ...............4.04.......1.........Magdalena Jordan.pl......24........Poznań.............4.04.......1 ..........córeczka paula8122.....29.......Warszawa..........4.04.......1. ...........Michał nikolina82.....29.......Warszawa..........6.04.......1... .........Pola iissaabel.......33.........Radom............07.04......1. ..........Wiktoria aprlils mother11..28....Lublin.............10.04......1............M ateusz jeloonka.......26........Poznań...........10.04.......1. ...raczej córeczka szpilka85......25.........Konin.............11.04......1. ..........Wojtuś Kasieńkaa_...21........Sosnowiec.........11.04......1... ......Aleksander Ines_85.......25............Śląsk...........12.04...... .1..........?..... Karolina20204....23....Zielona Góra......13.04......1.............synuś aga021..........28......Rzeszów...........13.04......1.. ...........Oliwia Malwiska25....25.......K-lin.................13.04...... 3...........Nataniel agneszka......28.........Warszawa........16.04......1.... .......córeczka A_B.............26.........Kielce..............17.04..... .2.............Laura Awa666.......26.........Częstochowa.......17.04.... 1.............Ignacy Pijawa2.......32..........Olsztyn............17.04......2 .............Emil OnaIskierka..25........Śląsk.................17.04..... ..1 ...........syn Lolita1980....31.......Łódź..................17.04.... ...1...........Szymon Evvvve........29.......Mikołów...............18.04..... .1...........Maja Ems............24.........UK...................20.04..... ..1.............syn karolp.........31........Niemcy.............21.04........ 1............Maja? Mikołajka83..27.......Szczecin..............22.04......1 ..........Dominik --etka--........26........P-ce ................22.04.......1..............Filip Viki58a.........28.......Wrocław............22.04....... 1..........Patryk żaka_86.......25........Gdynia..............24.04....... 1............Maja mamuli..........32.......Śląsk..................26.04.. ....2...........Agatka mojmaluszek..25........Wieluń...............27.04......1 ..........Mateusz ewelinkab........25........konin..............28.04...... 2.........Gabrysia oliwka86........24.......Norwegia............29.04......1 ............córka ROZPAKOWANE NICK...............TP/Data porodu........waga-cm....CC/SN.......imię nowa788219223....01.04/06.03.11.....2650g-52cm....SN..... ....Nina mania 487...........01.04/10.03.11.....3150g-54cm....SN........Ksa wery Ditta7................07.04/16.03.11.....2710g-52cm...?.. ..Dziewczynka basik1978...........07.04/19.03.11.....3100g-56cm.....CC. ......Marysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie. Dziś pierwszy dzień wiosny :) Moje smyki z tej okazji jak tylko oczy otworzyły to pobiegły do ogródka. Jojczą o piaskownicę, ale to za wcześnie jeszcze na zabawy w piachu. Na razie muszą im wystarczyć rowerki, kreda, piłka i huśtawka, choć i tak największą furorrę robią wiatraczki :D Martka trzymam kciuki! Już niedługo 5 wiosenne maleństwo będzie wśród nas. Ava jak wypadł czop to w zasadzie nic specjalnego nie musisz tylko teraz powinnaś używac prezerwatywy podczas stosunku bo może dojść do zakażenia, a tak to uważaj na siebie, bo pewnie już niedługo :) Ja ze spaniem nie mam problemów. Super mi się spało (nie licząc oczywiście przerw na sikanie). W środę "planowo" mam urodzić. Nie ma na to najmniejszych szans bo czuję się fantastycznie ostatnimi czasy. Prócz dolegliwości kręgosłupa kiedy nadmiernie się zmęczę to zupełnie nic mi nie jest. Bajka. Szykuje się już mentalnie na oksytocynkę w poniedziałek bo inaczej chyba nic nie ruszy. To w tym tygodniu się nam dzieciaczki posypią bo Martka, AB, ania, może i druga ania? Awa pewnie też skoro już czop odszedł. Ja się chyba na temat "maj 2011" przeniosę bo co tak sama ze sobą tu będę pisać jak wy wszystkie będziecie rodzic? :D:D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze co do włosów to mam oczywiście piękne i bujne (jak w każdej ciąży) po to żeby potem łykać revalid i tuszować łyse placki jak się tylko da. Po ciąży robię się łysawa A jeśli chodzi o samochód to ja nie prowadzę z kilku przyczyn po 1 mi strasznie nie wygodnie za kierownicą z moim wielkim brzuchem, po drugie jestem bardzo rozkojarzona i zwyczajnie się boję, ze spowoduję wypadek, po 3 mąż rozwalił swoje autko i sobie zabrał moje (bo po co mi jak i tak nie będę jeździła) więc nawet nie mam czym. Na szczęście planuje sobie po wakacjach coś kupić więc znów dostanę moją niezapominajkę :D i przestane się czuć "uwięziona" w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie wiosennie :) Ja również melduję się w dwupaku! Martka trzymamy kciuki!!! I z niecierpliwością czekamy na wieści :) Ale nam się dzieciaczki teraz posypią :) Awa jeśli czop odszedł to nie znaczy, że urodzisz lada chwila. Czop może odpaść nawet 2 tyg przed porodem. Ale tak jak wiosenna mama pisze musisz uważać żeby nie doszło do zakażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga0121
witajcie mamusie w pierwszy dzien wiosny!!!słoneczko u mnie na polu cudnie świeci aa ja na antybiotyku w domu:(((poradźcie mi moje drogie bo zabieram własne ciuszki dla malutkiej do szpitala i nie wiem czy body z długim rękawem i śpioszki czy czy body z krótkim czy pajacyki może??? nie mam pojęcia co będzie praktyczniejsze:(:(bo pajacyki to mam raczej welurowe no i mam problem , może jakaś doświadczona mama doradzi? jka wy robicie? pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie mamusie w pierwszy dzien wiosny!!!słoneczko u mnie na polu cudnie świeci aa ja na antybiotyku w domu poradźcie mi moje drogie bo zabieram własne ciuszki dla malutkiej do szpitala i nie wiem czy body z długim rękawem i śpioszki czy czy body z krótkim czy pajacyki może??? nie mam pojęcia co będzie praktyczniejsze bo pajacyki to mam raczej welurowe no i mam problem , może jakaś doświadczona mama doradzi? jka wy robicie? pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzwonilam do gin, dziś ma dyżur więc jadę na kontrolę. Na 99% wydaje mi się że już zostanę... Teraz mam biegunkę i trochę mnie mdli. Już się nie boję (a może jeszcze nie?). Co do ciuszków, to wzięłam różne zestawy dla małego - np body z krótkim i kaftanik, albo pajac i body z długim. Też miałam z tym problem. W miarę możliwości dam Wam znać. Zyczcie mi powodzenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa666 - życzymy i mocno kciuki zaciskamy! Odezwij się prędko. Dobre wieści działają na nas rozpakowywująco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Awa powodzenia :) Co do ciuszków to ja mam albo body plus pajacyk albo śpioszki plus kaftanik. Stwierdziłam, ze jak będzie na max goraco to body po prostu nie będę pod pajacyk zakładać, ale może wcale takiego ukropu nie być (choć raczej w to nie wierzę) i wtedy trzeba będzie założyć. A mam wszystko bawełniane. Myślę, ze welur na oddział to średni pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×