Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Anitka...8,5 kg..cóż nam to nie grozi:) Według kalkulatora wagi w ciąży przy moim wzroście i wadze wyjściowej powinnam przytyć 11,5-16 kg. Najwięcej w 2 trymestrze, bo nawet 6 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka jestem na L4 siedzę w domku,pogoda brzydka to co chwilę po coś sięgam do jedzenia ,a obiecywałam sobie przed ciążą że będę się zdrowo odżywiać warzywa ,owoce a ja wtryniam batoniki ;( coś strasznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Szpilka gratuluję Córeczki :) Dziewczyny ja przechodzę chyba jakiś kryzys, jeśli chodzi o zmieniające się ciało. Niby na wadze około kilogram więcej, ale zaokrągliłam się w biodrach i jakoś uda mi przytyły. Nigdy nie byłam szczupłą osobą, typowa gruszka, ale jakoś tak mi ciężko. W sumie to dopiero poczatek przybierania na wadze... Wiem, że zdrowie Maluszka jest najważniejsze, a zbędne kilogramy zrzucę po porodzie, ale jak wczoraj mierzyłam w sklepie jednoczęściowy strój kapielowy, to się poryczałam i nic nie wyszło z zakupów. Wracaliśmy do domu, a ja głupia cała drogę płakałam. Mam niesamowite wahania nastroju :( Przepraszam, że Wam tak truję, ale musiałam się wygadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anitka ja to samo sobie obiecywałam. Przez pierwsze 3 miesiące nawet mi się to udawało, a ostatnio jem dużo słodyczy i ciągle mam ochotę na fast foody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka83 ja dokładnie tak samo ,dzisiaj na kolację mi się frytek zachciało ,niestety musiałam obejść się smakiem mój leniwy mąż nie poszedł do sklepu ;) http://www.baby-shower.pl/Kalkulatory/Kalkulatory/Oblicz-wage-w-kolejnych-tygodniach-ciazy.html na tej stronie fajny kalkulator wagi w ciąży znalazłam,no niby mieszczę się w noemie ,zobaczymy co będzie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się , że taki audio doppler to rzecz przydatna.dla mamy której ciąża przebiega prawidłowo-dla pewności że serduszko pracuje bez zarzutu i nie trzeba biegac co chwila na badania jak ma się jakieś wątpliwości,tylko przystawiasz trąbkę do brzucha,namierzasz malca i masz wszystko na monitorze.a chyba rzecz bardzo przydatna dla kobiet które miały w ciąży jakieś problemy ze zdrowiem -fajny sposób samokontroli.no i jeśli coś będzie nie tak no to do lekarza.według mnie rzecz przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rany ile powtórek sorki, bo gadam przez telefon,piszę na kafe i doskokiem zaglądam do gulaszu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka87
Kochane a ja znowu mam problem i pytanie czy Wy już czujecie ruchy dziecka?? Dziś zaczęłam 20tc i dalej nic........czy myślicie że powinnam iść do lekarza?? Proszę o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasieńkaa wielkie dzięki! :) Jeszcze się nad tym zastanowię i pogadam z mężem :) I ja przeliczyłam sobie wagę ;) Ogólnie BMI wyszło mi poniżej 19, więc 13-16 kg mogę przytyć. Ja od zawsze miałam niedowagę...u mnie to rodzinne. Na razie mam na plusie 2 kg i wychodzi na to, że jestem poniżej normy...zobaczymy, może nadrobię w kolejnych miesiącach :) Martka z chęcią już bym poszła na zwolnienie...pytanie tylko czy je dostanę...nawet mój kierownik twierdzi, że powinnam iść sobie odpocząć... Dziewczyny pisałyście o problemach z kręgosłupem...mam ten sam problem. I mam wrażenie, że z każdym dniem jest coraz gorzej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agneszka - powiedz lekarzowi o problemach z kręgosłupem i że ogólnie jesteś przemęczona. na tym etapie ciąży już nie powinno być problemów ze zwolnieniem, w razie czego idź dodatkowo do internisty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malwiśka25
hejka!!!powiedzcie Mi ile u Was kosztuje usg 3 lub 4 d?bo ja dzis wywaliłam oczy jak żaba na torach jak sie dowiedziałam ile lekarz bierze-otóż-350 za 3d a 450 za 4d!!!!!!!!!!!!!!!!! normalnie wbiłam sie w szok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anka87 myślę, że lada moment poczujesz. Zjedz wieczorkiem kolacyjkę, dodatkowo coś słodkiego, połóż się na lewym boku i poczekaj, aż maluszek dostanie zastrzyk energii i zacznie się wiercić. Jestem pewna, że niebawem poczujesz pierwsze fikanie. Agneszka, jak dla mnie zmęczenie, bóle kręgosłupa to wystarczające powody, aby odrobinę odpocząć na zwolnieniu. Mikołajka nie martw się dodatkowymi zaokrągleniami. Ja uwielbiam pyszne, kaloryczne jedzonko.... ale bardzo sie pilnuję i staram się jeść sporo owoców i warzyw, co nie znaczy, że unikam innych smakołyków. Dzisiaj na kolacyjkę zrobiłam zapiekankę (ziemniaczki, brokuły, cebulka...boczek!..mnóstwo sera!..beszamel!) :) i jak tu się nie zaokrąglać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malwiśka25 to strasznie dużo ,ja na 3 D wybieram sie w grudniu i w Rzeszowie kosztuje 200 złotych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kwietniówki po przerwie. Wszystkim, którzy już znają płeć gratuluje, a tym co czekają życzę cierpliwości. Ja chyba powoli zaczynam czuć jakieś ruchy dzieciątka. Nie jestem pewna, ale chyba to nie są jelita:) Są bardzo delikatne. W poprzedniej ciąży czułam dopiero po 20 tygodniu. Teraz jestem w 16 tym. Cieszę się, bo mam już o wiele lepszy nastrój. Teraz mi się wreszcie coś chce robić. Mam apetyt i w końcu przytyłam 1 kg. Dalej jestem zmęczona w ciągu dnia, ale jest znacznie lepiej. A propos tematu wózków też mnie nie interesuje, bo nie zamierzam żadnego kupować, ale nie widzę żadnego problemu, że ciągle się ten temat przewija. Wiem jak ważny jest to zakup i ile czasu trzeba poświecić na znalezienie tego prawie idealnego. Zawsze można zainicjować dyskusję na jakiś inny temat. Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
hey dziewczyny sluchajcie ja chyba mam jakis problem z pecherzem :/ wydaje mi sie a raczej nie tylko wydaje ale tak jest ze mi troche moczu ucieka co prawda nie naraz ale po pare kropel co jakis czas ,musze nosic wkladki noi po calym dniu jest ona prawie do polowy mokra .nie wiem czy to jest normalne podczas ciazy bo to pierwsza moja ciaza a termin mam dopier 16 listopada.noi na dodatek jestem w 19 tyg i nie czuje ruchow dziecka :( zamowilam sobie na ebayu takie sluchawki lekarskie ( http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=320602652136&ssPageName=STRK:MEWNX:IT ) ale pomimo to nie slysze nic w brzuszku moim :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!! Jak wam mija wieczorek?? Mi znowu strasznie, znowu siedze i placze.Strasznie tesknie, rozumiem ze musi tam byc, ale w domu mam juz wszystkiego dosc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania trzymaj się. Oglądnij sobie jakiś fajny film albo poczytaj dobrą książkę, czas może szybciej zleci. Co raz bliżej do Waszego spotkania i o tym tylko myśl. Magd11 nie wiem jak to jest z tym nie trzymaniem moczu, ale kojarzę że może się zdarzać. Znalazłam taki artykuł http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/nietrzymanie-moczu-w-ciazy_35424.html Odnośnie tych słuchawek. Zakupiłam taki zwykły stetoskop w poprzedniej ciąży i nigdy nic przez nie nie słyszałam. Uważam, że to strata pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny! Ja mam termin na 5.04.2011 :) Wg mojego lekarza jestem w 19 tygodniu ciąży, jeszcze nie czuję ruchów (pierwsza ciąża), przytyłam dopiero 1,5 kg :P Płci również nie znamy, ale być może poznamy ją 19 listopada, bo wtedy mam kolejną wizytę :) Na ostatnim USG dzidziuś nie pokazał 'co ma między nóżkami' ;) Czuję się w sumie bardzo dobrze, co prawda czasem szybko się męczę, ale ogólnie mam dużo energii na sprzątanie, pranie itd itp :D Tak w ogóle to 30.10.2010 wyszłam za mąż, więc do tej pory sporo emocji było, ale teraz będzie już tylko spokojniej :) Mam do Was kobitki pytanie. Czy częste USG szkodzi maluszkowi? Mi mój lekarz robi jak na razie na każdej wizycie co miesiąc. Moja mama twierdzi, że to zbyt często. Pozdrawiam przyszłe mamusie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej!!! U mnie z tą wagą to w sumie nie wiem jak sobie tłumaczyć. Po ciąży z córcią ważyłam jakieś 56 kg, po czym tuż przed zajściem w obecną ciążę, waga zjechała mi do 52 z racji stresów. Teraz w 19 tygodniu ważę znowu 56 kg, czyli niby przytyłam 4 kg, ale tak naprawdę to odzyskałam wcześniejszą wagę, więc nie wiem jak to interpretować. W każdym razie apetyt dopisuje i to aż za bardzo :) Mogłabym zjeść dwa obiady pod rząd i zakąsić jeszcze jakimś ciasteczkiem :P Tylko rozsądek mnie powstrzymuje przed takimi akcjami. Ale od słodyczy niestety nie potrafię się powstrzymać. Na szczęście póki co, cała waga poszła w brzuch i biust (z czego akurat się cieszę) i oby tak zostało. W poprzedniej ciąży tak było, więc jest nadzieja. Byłam wczoraj w H&M z zamiarem zakupienia sobie spodni z panelem, ale w końcu nic nie wybrałam, bo jakieś dziwne były. Niektóre modele 36 odstawały, a z kolei inne 38 były jakieś ciasnawe w biodrach. Poza tym jedyne rurki, które mi się podobały, miały dziurę na panelu, więc sobie odpuściłam. Może zaraz znajdę coś na allegro, choć nie lubię kupować spodni przez neta. A na zimę chciałabym w sumie ciążówki, bo fajnie by ten golf ogrzewał brzusio w mrozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magd11 - takie nietrzymanie moczu to niestety jedna z "przyjemności" ktore mogą zdarzac sie w ciązy. Jeśli masz jakies watpliwosci czy to jest mocz, możesz kupić takie wkładki do wykrywania wyplywajacego płynu owodniowego, ale jest to koszt ponad 50 zł. Ruchów dziecka tez możesz jeszcze nie czuć, choć na słuchawkach sie nie znam.. ale jesli chodzisz prywatnie to może zadzwon do lekarza - albo cie uspokoi albo przyspieszy termin wizyty. A jeśli nie masz mozliwości zadzwonienia to pozostaje wizyta u innego gina prywatnie... jestem pewna że nic zlego sie nie dzieje, ale stres tez jest niewskazany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
dziekuje za odpowiedzi...co ja bym bez was zrobila =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja byłam dziś na wizycie.Płci nie udało się zobaczyć tym razem ale doktor dokłądnie wymierzył dzidziusia i wygląda na to, że wszystko ok:). Ćwiczyć natomiast stanowczo mi odradził, prawie że zabronił. Oczywiście dalej zwolnienie ale co tam.Choć i tak ciężko byłoby mi teraz do pracy chodzić, tym bardziej że teraz pogoda robi się nieciekawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez miewam problemy z nietrzymaniem moczu - najczęściej zdarza się to przy kichnięciu, po prostu zwieracze nie trzymają :P Ale z córą też miałam ten sam problem, a po ciąży przeszło. Widzę, że dość często dzidzie w brzuchu przyjmują pozycję niedogodną dla odczytania płci :D Moja córka była zupełnie bezwstydna i za każdym razem w całej okazałości prezentowała swoje wdzięki. Mam nadzieję, że i tym razem będzie podobnie i okaże się już w 100% kogo noszę pod sercem. Choć już się nastawiłam, że to synuś. Laski, a Wy macie spodnie typowo ciążowe? Chodzi mi o jeansy, czy poza H&M można coś fajnego znaleźć? Zależy mi na prostych nogawkach, lub rurkach, coby se w buciory móc wsadzić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciąży na rowerku stacjonarnym dymałam prawie do końca i to codziennie. Do tego długie spacery i byłam w lepszej formie niż wcześniej :D Ale wtedy byłam na L4. Teraz, jak wrócę z pracy, to już mi się nie chce, poza tym wolę ten czas spędzić z małą. Na brak ruchu ogólnie nie narzekam, więc już nie dokładam sobie ćwiczeń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka teraz będzie tylko lepiej :) Viki nie ma mnie w tabelce bo jakoś się tam nie wpisałam :) ja dzisiaj byłam na masażu, póki co czuję się dużo lepiej, zobaczę jutro :) do trzech dni może mnie jeszcze coś pobolewać, jeżeli po trzech dniach nie przejdzie to trzeba będzie powtórzyć masowanie. Masażysta pokazał mi ćwiczenia jakie mam robić w domu, jak spać i jak ma mnie mąż szczotkować szczotką z naturalnym włosiem po lędźwiach i pośladkach :) słuchajcie jestem teraz w 17tc i schudłam 1kg, nie wiem czy się tym martwić czy nie, lekarz mówił że czasami tak po prostu jest i tyle, jem normalnie, jem sporo owoców, słodycze bardzo sporadycznie. No ale powinnam chyba coś przytyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jak dla mnie doppler to bardzo fajna sprawa :) myślę, że warto poświęcic tą kasę dla własnego spokoju i dla przyjemności jaką daje słuchanie serduszka malucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×