Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

No a zawsze brzuch opada pod koniec ciąży? Bo nikt mi wczoraj nie odpowiedział...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa ja nie wiem mi trochę opadł -podobno bardzo ale jakoś ja tego nie widzę żeby bardzo. Lece do lekarza. Ciekawe czy jak wrócę to jakieś ciekawe informacje tu będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
awa666 - chyba nie każdej opada. Albo nie zauważają tego. Moja sąsiadka nic nie zauważyła, żadnych zmian. Urodziła w 38tc5d. Mnie opadł sporo, ponad tydzień temu. I czekamy dalej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opadnięcie brzucha ponoc można sprawdzic przykładając całą dłoń pod piersi jesli wejdzie pomiędzy piersi a brzuch tzn. że opadł, dodatkowo powinno się lżej oddychac. Tylko u mnie to sie ni sprawdzi bo rękę mogę zmieścic od początku i nie miałam żadnych problemów z oddychaniem, więc to chyba bardziej kwestia budowy. Mnie bardziej zastanawiają te skurcze porodowe jak je rozpoznac, jaki to jest ból i czy przy tym jest ból podobny do miesiączkowego, ale żeby nie było nie mam zamiaru w marcu jechac na porodówkę najszybciej w połowie kwietnia hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Własnie wyszłam za szpitala, w srode nie czulam ruchow i poszłam na KTG - myslałam że sprawdza i wypuszczą, ale mnie zatrzymali na obserwacji - na szczescie wszystko okazało sie dobrze wiec dzis wyszłam. Nie zdazyłam jeszcze poczytac co sie dzialo ale zajrzałam do tabelki -widze że mamy trzeciego dzidziusia :) Gratulije Ditta :) Acha.. dziewczyny, dopakujecie do torby zwykłe majtki poza tymi poporodowymi bo przecież moze sie okazac ze przed porodem tez bedziecie leżeć - i skarpetki :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvvve - dobrze, że u Ciebie dobrze, i że już Cie wypuścili :) Info o majtkach na pewno się przyda, idę dopakować torbę, dziękować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie niestety nawet pół dłoni nie wchodzi ;) Żaka też mam podobne obawy, ale wszyscy mnie zapewniają że na pewno je rozpoznam! Evvvve to dobrze, że wszystko w porządku. Ja również dziękuję za info o majtkach :) Też dopakuję. Moja mała od godziny strasznie się rozpycha aż mnie cały brzuch boli :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kwietniówki, dawno mnie tu nie było. Ja mogę dopisać się to tabelki rozpakowane-31 idę na oddział na wywołanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK.......MIASTO........TP......KTÓRE ?.......PŁEĆ/imię Wiosenna mama 25.....Kraków............23.03......3...........Karolinka aaaaaaanula83..27.....Włodawa..........30.03......1..... ......syn Judyta10......28........Szczecin..........01.04......1... .......Alicja migotka3.......28.......Warszawa.........02.04......1.... ......Jakub Jordan.pl......24........Poznań.............4.04.......1 ..........córeczka paula8122.....29.......Warszawa..........4.04.......1. ...........Michał nikolina82.....29.......Warszawa..........6.04.......1... .........Pola basik1978.....32........Hajnówka..........7.04......2... ..........Marysia iissaabel.......33.........Radom............07.04......1. ..........Wiktoria aprlils mother11..28....Lublin.............10.04......1............M ateusz jeloonka.......26........Poznań...........10.04.......1. ...raczej córeczka szpilka85......25.........Konin.............11.04......1. ..........Wojtuś Ines_85.......25............Śląsk...........12.04...... .1..........?..... Karolina20204....23....Zielona Góra......13.04......1.............synuś aga021..........28......Rzeszów...........13.04......1.. ...........Oliwia Malwiska25....25.......K-lin.................13.04...... 3...........Nataniel agneszka......28.........Warszawa........16.04......1.... ........córeczka A_B.............26.........Kielce..............17.04..... .2.............Laura Awa666.......26.........Częstochowa.......17.04.... 1.............Ignacy Pijawa2.......32..........Olsztyn............17.04......2 .............Emil OnaIskierka..25........Śląsk.................17.04..... ..1 ...........syn Lolita1980....31.......Łódź..................17.04.... ...1...........Szymon Evvvve........29.......Mikołów...............18.04..... .1...........Maja Ems............24.........UK...................20.04..... ..1.............syn karolp.........31........Niemcy.............21.04........ 1............Maja? Mikołajka83..27.......Szczecin..............22.04......1 ..........Dominik --etka--........26........P-ce ................22.04.......1..............Filip Viki58a.........28.......Wrocław............22.04....... 1..........Patryk żaka_86.......25........Gdynia..............24.04....... 1............Maja mamuli..........32.......Śląsk..................26.04.. ....2...........Agatka mojmaluszek..25........Wieluń...............27.04......1 ..........Mateusz ewelinkab........25........konin..............28.04...... 2.........Gabrysia oliwka86........24.......Norwegia............29.04......1 ............córka Kasieńkaa__....21........Sosnowiec............11.04.....1......syn.....Aleksander ROZPAKOWANE NICK...............TP/Data porodu........waga-cm....CC/SN.......imię nowa788219223....01.04/06.03.11.....2650g-52cm....SN..... ..Nina mania 487...........01.04/10.03.11.....3150g-54cm....SN......Chło piec Ditta7................07.04/16.03.11.....2710g-52cm...?.. ...Dziewczynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chociaż jeszcze poczekam, bo narazie grzecznie sobie w brzuchu siedzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak się czujecie przeszły wam bóle. Mi przeszły ale brzuch mam nisko i czuje ucisk w dole brzucha. Ogólnie czuję się dziwnie tak inaczej niz zawsze jak bym coś przeczuwała. Ciekawe czy ta pełnia będzie miała znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobitki! Ja miałam dziś straszną noc. Mały ma nisko główkę i przez to bolał mnie dół brzucha. A do tego strasznie bolał mnie kręgosłup. Przeszło mi przez myśl, że to już. Ale nie chciałam robić paniki. Co chwila chodziłam do łazienki, a nad ranem zasnęłam z przemęczenia. Rano było lepiej. Bole się troche uspokoiły. Teraz niestety znowu mam ból kręgosłupa. Czyżby coś miało się dziać niedługo???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem po wizycie ktg oki ,więc się nie martwie jeszcze:) życzę Wam dziewczyny ,żeby Was szybko wzięło,bo chyba gorsze takie czekanie i myslenie czy to już czy jeszcze... zabieram się za kotlety i czekam na wieści o następnym dzidziusiu ciekawe to co piszecie o tej pełni księżyca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines_85 brzuch momentami twardnieje ale ból cały czas jest po kolejnej no-spie nie ustał ale sie nie nasilił i kąpiel nic nie dała a znośnie boli jak np. na biegunkę czy przy miesiączce boli tylko brzuch i ciśnie na odbyt ale biegunki nie ma . Ta noc pokaże czy to jest juz godzina zero !!!Aha i głowa mnie pobolewa!!! podobno brzuch delikatnie mi opadł ale ja tego nie czuję! no nic leze i odpoczywam tak jak kazała mi położna, będę Was dziewczyny informować ale dzisiaj nic sie chyba nie wydarzy bo bardzo powoli wszystko sie dzieje!!! Wolałabym chyba zeby wody plum odeszły i do szpitala a nie gdybać czy to to czy nie to :/ szału mozna dostac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prima aprilisss
byla dzisiaj u mnie polozna:) slyszalam biecie mojego Malenstwa :) jestem taka szczesliwa:) choc porodu sie boje ale mam nadzieje ze wszystko z dzieckiemm bedzie ok pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje nocki to ostatnio koszmar.Nie budzę się na siku itp.Od początku ciąży ani razu nie wstawałam do łazienki.Mam bardzo płytki sen,ciężko mi w ogóle zasnąć.Czytałam ,ze to przez prolaktynę.Organizm przygotowuje się do nadchodzących zadań,ale jak nie ma jeszcze dzidziusia to naprawdę chciałabym trochę pospać. Trzymam kciuki za prawdopodobnie rodzące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinkab
witajcie! ja jestem w 34 tyg i codziennie mam twardy brzuch i to nieraz naprawde bardzo mi sie napina. ale coz lekarz kazal brac czesciej magnez i zobaczymy przeciez u mnie jeszcze sporo czasu do porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Widze, ze wszystkie się szykujecie :D A ja po wizycie. Niby mam rozwarcie jakieś, szyjki już nie ma. Stwierdził, ze mnie położy na oddział. No pewnie będę przez weekend leżeć i czekać na zbawienie. Wole sobie w swoim łóżku poleżeć. Jak nie urodzę do środy to mam iść w środę na KTG, a jakbym była niesamowita i nie urodziła do poniedziałku 28 to mnie kładzie i wywołują bo mała jest duża (obstawia tak 3700 na oko) i szkoda żeby siedziała nie wiadomo ile. No to tyle co u mnie z nowości. Moze do tej środy mi się zbierze na poród, bo po dzisiejszym badaniu wszystko się może zdarzyć. A jak nie to czekam. Teraz przynajmniej wiem ze max do 28 Karola wylezie albo ją wykurzą :) I jakoś mi z tą perspektywą dobrze. Idę leżeć bo małą się wścieka jak siedzę i ją gniotę, a po dzisiejszym badaniu ma już pewnie powyżej uszu wszelkich atrakcji. Milego dnia. Zajrzę później zobaczyć czy któraś już się rozpakowała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
okei w koncu sie zaktualizowalam:) agneszka...........35..........................10,5...... .. ... ........100 Anitka75...........35+5.......................18..... ..................107 aaaaaaanula83....37+3.......................14.......... .............105 awa666............34...........................10....... ..................98 ditta...............36...........................9,5.... ......................96 hanio.k............27+3........................7,5... .....................88 iissaabel..........35...........................18... ... ..................... jeloonka..........34+5.......................13 ....... .. ............... 101 mamuli.............33+4.......................9,1..... ...................98,5 Martka77..........36+6......................13....... .................109 Mikołajka83.......33..........................12,5.... ....................98 mojmaluszek.....32...........................13,5....... ..................115 pijawa2............33+5.......................7,5... .......................93 A_B.................30+6.......................9,3..... .....................94 calvadoss.........27..........................15..... ......................... Viki_58a..........32..........................12........ .. .................98 MagdaK29........29+6.......................12.......... ..................97 lolita1980........35..........................18.... .......................118 żaka_86.........33+6.......................12,5.......... ..............100 limonkowa........29+4.......................4,1....... ................84 mausi86...........28..........................10...... ..................102 wiosenna mama...32........................1,7 kg....................116 KASIEŃKAA__.......21......................1,00.......... .........OK 100 OnaIskierka........35...................15............. .............107 basik1978..........35+2......................15.......... .. ............116 malwiska25.........35+2......................5kg....... ...............119 aprils mother11....30+5 ...................9kg.........................98 Jordan.pl.............36+5...................20....... ..................122 Ines_85...............37......................10,3 kg..... .................101 oliwka86...............35.......................11kg..........................98 mania487..............34+4......................10kg..... ...............104 karolp ...............34+2........................13 kg....................?? monirys..............32...........................10 kg...................104 nowa788219223.....33+4...................20kg.......... ...........102cm Jenny 29 .............35+4 ....................11kg ...................103 --etka--...............35........................13kg.... ................108 paula8122............36+5......................13 kg....................100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzisz wiosenna mamo a ja myślałam że się rozpakowujesz, prima aprilis a Ty mieszkasz w Polsce? bo raczej wizyt położnych u nas nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelinka ja co prawda nie biorę ale większość dziewczyn tu bierze magnez, także nic się nie martw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basik ja po wizycie rychłego porodu nie widać, kolejna wizyta 1 kwietnia, więc pewnie dotrwam do kwietnia - choć boję się o tym mówić głośno ;) patrząc na naszą Dittę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poczytałam.. widze że sporo jest juz "na mecie" prawie :) Trzymam kciuki . Ja sie ciagle boje czy rozpoznam skurcze.. jak mnie teraz w szpitalu co chwile na ktg kładli to po jednym wieczornym podobno wyszły mi jakies skurcze. Tyle że ja nic nie czułam :( Ale lekarz sie przestraszył, kazał od razu do łozka i dali mi nospe w zastrzyku. Oczywiscie tłumaczyli, ze skurcze porodowe to ból jak na miesiączke powtarzający sie regularnie.. ale skoro tamtych nie czułam... Któras pytała czy mozna wplynąc na lekarza żeby wywoływał poród. Leżalam na sali z dziewczyna 9 dni po terminie, co chwile sie prosiła o kroplówke. Ale lekarze mowili że najpierw szyjka musi byc gotowa i nie ma sensu wywoływać jak nie bedzie skrócona lub miękka. Dziś ją połozyli w koncu na tzw. probe skurczy - kroplówke godzinna przez która mieli sprawdzić czy macica zacznie reagowac. Niestety nie wiem jak sie to skończyło, bo wypisali mnie kiedy ona jeszcze była na tym teście. Czyli to nie jest tak że zawsze lekarze moga wywołac poród kiedy chcą. A tak dla pocieszenia - wczoraj jak wchodzilam na ktg to ze mna razem przyjmowali dziewczyne na trakt.. i wyobraźcie sobie, że zanim mnie skończyli badać to ona już urodziła. Sam poród trwał 15 minut a dziewczyne widziałam po 2 godzinach na korytarzu jak szła o własnych silach z dzidzia :) nie wiem czy to był pierwszy porod ale dziewczyna wygladała młodo - wszystkim nam życzę takiej szybkiej akcji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak czytam te rozpakowane z datami to jestem w szoku ze tak szybko przed terminem???!!! Ja pewnie zachacze tez o wasz kwiecień. dlatego chętnie was podczytuje, pomimo ze jestem MAJÓWECZKA 2011 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez wczoraj miałam takie bóle ze niewiem ogarnał mnie niepokój nie moglam lezec ani chodzic polezxałam w wannie trocvhe zelzało a potem juz mineło dzis tez od czasu do czasu mam takie bóle ale to przepowiadajace pewnie Kobietki z bólami trzymajcie sie czekamy na wiesci Czy któras robiła juz sobie badania na krzepliwosc krwi tzn czy lekarz zlecił moze której i wie o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iissaabel bo my jak chcemy wczesniej to kurde do terminu pochodzimy ja nie moge w poniedzxiałek napisze co tam u mnie ja wczoraj juz myslaląm ze moze sie zaczyna ale mineło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prima aprilisss
w Polsce:) ta co po porodzie ma przyjsc, juz 2 raz byla:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pima aprilis troche dziwnie piszesz a to odrazu masz pretensje do tego ze nikt natychmiast sie nie odezwał a to z ta połozna -byc moze przychodzi do ciebie ale tak wyobraz sobie zazwyczaj po porodzie sa wizyty połoznej w domu. Ja sama np jezdze do połoznej na wizyty do przychodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prima aprilisss
tak ale ja skrecilam noge jak spadlam ze schodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×