Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Po to, żeby cieszyć się macierzyństwem i skupić na wychowaniu, a nie prać non stop. Masz jakiś problem do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mhmm....ile masz latek dziecinko ze taka pyskata i zaczepna jestes??nikt Ciebie nie sprowadził dawno do parteru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie kłóćcie się. A je można suszyć w suszarce takiej elektrycznej? Bo w sumie w tej suszarce jest wysoka temp i wtedy by się od razu odkażały. Fajne są te hello kitty :D Z tej firmy są jeszcze takie tez fajne http://allegro.pl/pieluszki-wielorazowe-pul-minkee-pieluchy-p-n-i1263025610.html cena wyższa bo mają dwie wkładki a nie jedną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z pokoikiem dla dziecka nie mamy problemu bo w sumie mamy wszystkich 2 + kuchnia i spora łazienka hihihih, więc na początku bobas do sypialni, a potem cóż ojce do dużego pokoju hihihi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pokoik przyszykujemy dla maluszka, niech ma własny kąt i stopniowo jest przyzwyczajany do swojego miejsca i swojego łóżeczka. 3 pierwsze miesiące z nami, a właściwie tylko noce, bo w dzień chciałabym, żeby maluszek leżał u siebie, a później już na stałe będzie spało w łóżeczku. Tak planuję i mam nadzieję, że będę konsekwentna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrzyłam na te pieluchy - niezły wynalazek, ale czy je się gotuje - tzn wkład razem z pieluchą czy sam wkład a pieluche powiedzmy w 60 stopniach. Zalecają minimum 12 pieluch - to jakieś 360 pln. A wkłady co ile się wymienia? I przez jaki czas można stosować? Dziewczyny czy któraś z Was już to trenowała na swoich dzieciach? Bo wydaje się niegłupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasieńkaa jak masz to pierwsze usg to ono jest wazne i termin z pierwszego usg lekarz w szpitalu tez pyta jaki termin jest według pierwszego usg a jesli lekarz widzi taka róznice powinien cie skierowac do szpitala w celu okreslenia wieku plodu w szpitalach maja lepszy sprzet i wieksze doswiadczenie ale no z doswiadczenia pamietam ze pierwsze usg sie liczy nawet przy porodzie a z ostatniej miesiaczki jak ci wyszlo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym pierwszym usg to by się zgadzało. Ja mam długie cykle 31 dniowe a jak zaszłam w ciąże to i tak miałam przesunięcie więc wyszło by jakbym miała cykl 36-38dniowy, a przecież data porodu wg OM jest zawsze wg cyklu 28dniowego. U mnie wg OM wyszło na 17 kwietnia a wg trzech usg jakie miałam robione na 24kwietnia. Co do pieluch tetrowych ja akurat nie lubie prasować :P zresztą trzeba to wieszać itp. Jeśli chodzi o wielorazowe to nigdy się z tym nie spotkałam, ale chyba nie bede kombinować. Ale jest to na pewno ekologiczne tak jak tetra :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny, coś hormony w Was dzisiaj buzują:) Ja z absolutnej wygody będę używała pampersów. Fakt, finansowo wygląda to gorzej, ale jak słucham opowieści mojej mamy o tetrowych pieluchach..brrrr... i jak jeszcze przypomnę sobie ile pieluszek taki niemowlaczek używa, to zdecydowanie nie będzie to wrzucenie kilku sztuk do pralki;) A co do pokoiku to też uważam, że lepiej aby maluszek był z nami w sypialni. Bezpieczniej i wygodniej. Co do zakupów to w ogóle przestałam o tym myśleć. Najpierw chciałabym mieć większą pewność, że donoszę ciąże...:( Muszę Wam się przyznać, że znowu zamiast słuchać tylko lekarza i leżeć...oczywiście poszperałam w sieci i poczytałam na temat krwiaków podłożyskowych. Nic dobrego nie wyczytałam. W dodatku Martynka z przedszkola przyniosła jakiegoś wirusa. M ma dwie leżakujące panie do obsługi, z czego jedna bardziej marudna od drugiej;) Oj, niezła zaprawa dla faceta! Miłego wieczoru kwietnióweczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka77, wiem że nazbyt kolorowo nie wygląda leżenie w łóżku - przez 9 miesięcy? Ale skoro to ma Ci w jakiś sposób pomóc w donoszeniu, to błagam Cię na litość, dostosuj się do zaleceń lekarza. I nie wyczytuj w necie głupot ;) Wypożycz sobie stertę książek i dasz radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajjj........no widzisz...nerwowo tu ale tak to bywa -iissaabel -wkłady sie pierze w 60 stponiach lub 40 jak wolisz--otulaczy nie gotujesz a pierzesz w 30 stopniach-i to najczesciej nie piezesz całych pieluszek a własnie wkłady-które sie stosuje nawet przez 3 lata-czyli cały okres pieluszkowania--ja sie mocno nad tym zastanawiam bo tak jak mówisz nie głupie to a i skóra oddycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! :) Witaj Lamasztu :) Ja podejrzewam, że raczej też zostanę przy pampersach :) A jeżeli chodzi o wyprawkę to mam już podobno niezłą kolekcję ubranek zakupioną przez moją mamusię ;) !!Nawet jeszcze wszystkich nie widziałam!! ;) Martka nie ma co czytać na ten temat i się niepotrzebnie nakręcać! Ja dzisiaj spędziłam cały dzień na zakupach :> Byliśmy między innymi w sklepie Świat Dziecka! Patrzylismy na wózki i przyznam szczerze, że żaden mnie aż tak nie zachwycił! Spodobał nam się czarny Maxi Cosi ale za 2500 zł :( Były tam też piękne mebelki do dziecinnego pokoju ale cena też porażająca. Od 3000 do 5000 zł po 50% obniżce :P Chyba też łóżeczko wstawimy do sypialni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja sobie jednak kupie kilka sztuk tych pieluszek i sprawdzę czy są fajne czy też nie. Wózka nie kupuję jak na razie bo potrzebuję tylko spacerówki, a to dopiero wiosna/ lato nabędę. No chyba, ze wcześniej coś się wyjątkowego znajdzie co mnie zachwyci. Za to łóżeczko już mam upatrzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja na maxi cosi choruje i zdecydowałam że kupuje, mam nadzieje ze prowadzi sie go tak samo super jak wyglada. Moja siostra miała Quinny Buzz, prowadził się rewelacyjnie ale niestety u mnie n osiedlu za duzo schodów więc miałabym problem z podjazdami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lamasztu, Agneszka...ja wiem, że sama się nakręcam. powinnam mieć dostęp tylko do wybranych stron w necie. Grzecznie leżę i czekam. 27 kolejna wizyta, dam radę. Mnie też się podobają wózki maxi cosi. Sąsiadka ma czarny z czerwonym wnętrzem. Śliczny, zgrabny i za drogi:) Ale w sumie zawsze po można sprzedać:) Gdy Martynka miała 8 m-cy kupiliśmy jej fotelik samochodowy maxi cosi Tobi. Do tej pory używamy, jest świetny, naprawdę solidny i bezpieczny. Też miałam wątpliwości, czy go kupić, bo tani nie był - ale naprawdę były to dobrze wydane pieniądze. Właśnie M przyniósł mi do łózia kolacyjkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martka 77 i tak powinno byc!!wspaniałego masz męza...ja niestety swojego widze od swiata ale ktos musi pracowac-a pracuje w Dani wiec tu jest czasem na weekend

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calvadoss więc z 1 usg wykonanego w 13t1d ciąży termin wyszedł mi na 11 kwietnia. termin u polskiego ginekologa(usg robione w prywatnym gabinecie również doppler)wtedy lekarz określił mi wiek ciąży na 14t2d i poród na 9 kwietnia.a prowadząca ginekolog zapytała o termin ostatniej miesiączki i z tego krążka wyliczyła mi termin na 15 marca.więc tak to wygląda.ale terAZ za jakieś 5 tygodni mam połówkę więc może już mi ktoś powie kiedy przypuszczalnie mogę się rozpakowac.1 usg było robione w szpitalu a 2 w prywatnym gabinecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wiosenna mama. Postanowiłam, że wpiszę do tabelki czyli, że będzie tu moje drugie dziecko. Jeżeli chodzi o rzeczy dla maleństwa to muszę kupić łóżeczko bo swoje oddałam koleżance i jej maluchy strasznie wykończyły więc .... trzeba nowe. Myślę również na początek nad kołyską by wstawić ją do sypialni. Wózek pozostawiam ten sam bo wogóle jest nie zniszczony. Jeśli chodzi o pieluszki to przetestowałam wiele prócz tetry. Miałam hugisy ale okazały się fatalne, dada z biedronki też bez rewelacji, pieluszi bella hapy już nieco lepsze a najlepszymi oczywiście w naszym przypadku okazały się pampersy. Jak teraz chodzę po sklepach to widzę, że cena ich się nie zmieniła. Powoli będę kompletowac jakieś ubranka choć najpier wolałabym znać płeć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE?........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska......23.03.....3............córe czka ORLLA................29......Belfast..........23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka....30.03, 01.04...2 (1 to mój Aniołek) mania487 .........18.......Morąg............01.04....1 Judyta10..........28......Szczecin..........01.04..... katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2 minia80............30.......Lublin............04.04...... 1 aaaaaaanula83...27.......Sokołów.........04.04......1 Martka77..........32......Wrocław.........04.04.....2 paula8122......... .29.......Warszawa.....04.04......1 K_inka_..............30......Poznań.........04.04... ..2 basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1 Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1 iissaabel.............33.......Radom..........07.04.. ...1 (4 Aniołki) mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........10.04.....1 mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 anitka75............35......podkarpackie...12.04.....1 wiolonczela..........35......Wrocław.........12.04..... 1 Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze...........14.04.....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... ..2 justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 3 (1 Aniołek) MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 123111213...........30......Warszawa........26.04......1 hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk.........28.04....2 katharinak_83.....27 ......Kraków............01.05.....2 (1 Aniołek) annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2 KASIEŃKAA__....21....SOSNOWIEC.....09.04...1...CHYBA SYN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobają mi się też wózki Chicco :> Nam najbardziej zależy na bezpiecznym foteliku...a takie właśnie ma Maxi Cosi. My też jeszcze na razie wózka nie kupujemy. Poczekamy z tym do przyszłego roku. Malwiska ja kiedyś też pracowałam w Danii. Strasznie mi się spodobał ten kraj! :) Ja też ubranka zacznę kupować jak już bedziemy znali płeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnieszko powiedz o które modele chicco ci chodzi bo akurat na nich trochę się znam i wiele moich koleżanek je kupuje a potem niestety płacz. Ja sama miałam chicco ct 0,4 ale to jest spacerówka, sprawdziła się rewelacyjnie ale podobnie jak łóżeczko pożyczyłam i no cóż raczej nie do użytku już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiosenna mama ja mam podobnie z wózkiem, mam wózek z gondolką i spacerówką ale jej nie używałam i właśnie potem chcę kupić jakąś lekką spacerówkę. Masz może już jakąś upatrzoną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja miałam chicco 3 enjoy i odradzam. Beznadziejny wózek, niesamowicie awaryjny, ale czytałam, ze wiele osób na niego narzeka, wiec nie jestem wyjątkiem. Jeszcze nic specjalnego nie znalazłam. Tzn widziałam ostatnio w sklepie taką: http://allegro.pl/wozek-dzieciecy-specerowy-foxy-bertoni-all4small-i1257934556.html Trochę są plastikowe, ale takie słodkie. A podoba mi się też espiro http://allegro.pl/wozek-spacerowy-magic-4-2010-babydesign-espiro-i1259268228.html Na razie tak sobie oglądam i wyszukuje swoje typy. Ten pierwszy ma takie plusy ze ma dwie tacki i dla dziecka i dla rodzica, a jednak to fajna sprawa, szczególnie przy starszych dzieciach, które lubią coś przekąsić w wózku, albo napić się soku. Wózka idealnego niestety nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten model w linku jest fajny, dziewczyny narzekają na chicco enjoj i ten http://www.swiatwozkow.pl/product_info.php?products_id=1576 , oby dwa modele strasznie szybko dostają luzów. W tym drugim modelu budka jest zbyt krótka i przy wiatrach sama się zamyka, koła nie wytrzymują wagi dziecka i się uginają. Natomiast ten co chcesz jest ok. Moja znajoma sobie go chwali fotelik również. Jeśli nie zmienisz zdania do końca ciąży to spokojnie możesz go kupić :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chicco ct 0,4 super, bardzo polecam ale już dla starszego dzieciaczka. Oczywiście nie jest to typowa spacerówka parasolka bo jednak ma dosyć spore koła i siedzisko. Mójemu synowi kupiłam ją jak miał 3 lata i jeżdził w niej do 4 r.ż. ze względu na duże siedzisko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×