Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Iga ja też miewam dziwne sny. W ostatnich dniach to się uspokoiło, ale przez miesiąc miałam różne sny. Też raczej niewesołe. Typowe koszmary to to nie były, ale często budziłam się, bo działa mi się we śnie jakaś krzywda, zasypiałam, a ten cholerny sen trwał nadal!! :o Albo śniły mi się zmarłe osoby - te które znałam. Fajne wózki oglądacie. Mnie nie stać na żaden z tych. Mam wózek po Córci i niczego nowego nie kupuję. Nasz wózek jest firmy Peg Perego i jesteśmy zadowoleni, pomimo iż to starsza wersja. To wózek 3 w 1 i naprawdę długo służy dziecku. Jest na prawdziwych resorach i świetnie buja maluszka. Nie telepie dzieckiem, jak inne wózki, które "bujają" na jakiejś gumie albo sprężynie. Jedyny minus to zbyt płytka budka, którą dziecko zahacza głową, gdy jest w spacerówce. Z tego powodu kupiłam później dziecku oddzielną spacerówkę. No ale do malutkiego dziecka wózek był fajny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedy juz bende wiedziała co bende miała to jesli bendzie dziewczynka to pokupuje WSZYSTKO rozowe hihih lecz jesli chłopiec to sporo ciuszków dostane od rodziny po synkach moich kuzynek-a wówczas jesli tylko któras bendzie chciała mogę wysłac paczuszkę z ciuszkami-bo na te dziewczynkę to jak pisałam wczesniej jak 1 do 1000 ze sie u mnie płód żenski utrzyma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie od połowy grudnia bede mieszkać na 4 ostatnim pietrze w bloku na szczescie mamy osobista wózkownie do której tylko my mamy klucze wiec super. Ale wiadomo...jakby był domek to inna bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę Wam napisać dziewczyny, że fajne te wózeczki. Ja to już mam mętlik w głowie z tymi wózkami ;) U nas gorzej z wnoszeniem wózka...3 piętro, bez windy. Ale ostatnio wpadłam na pomysł, że można go wstawiać do piwnicy...a mamy dosyć sporą piwnicę... Ja ostatnio koszmarów jako takich nie mam...rzadko pamiętam sny...a jak już mi się coś śni to faktycznie jest to mało przyjemny sen.. Ja już uciekam spać. Do jutra mamuśki! Spokojnej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malwiska - proszę Cię... pisze się "będę" a nie "bende"... nie kalecz języka 🌻 można nie używać polskich znaków ą ę ł, wtedy też jest czytelne. Ale BENDE to jakoś bardzo razi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
Hey dziewczyny :) Ja mam 26 lat mieszkam w niemczech mam termin na 2 kwietnia ( teraz jestem koniec 16tego tyg).. to moja pierwsza ciaza,ktora na poczatku byla troche nie za wesola :( coprawda nie mialam zadnych wymiotowan ale troche slabo sie czulam i oczywiscie bole piersi i brzucha byly strasznie nie przyjemne :s ... oprocz tego na poczatku sierpnia wyladowalam w szpitalu na 4 dni bo sostalam krwawienie i pod koniec sierpnia tez :/ okazalo sie oczywiscie ze mam krwiaka podlozyskowego noi musialam bardzo uwazac na siebie a wiec radze dzieczyny jesli ktoras ma taki problem to nic ciezkiego nie nosic i wogole najlepiej duzo lezec i odpoczywac.. ja ten problem juz mam w sumie z glowy jak bylam 2 tyg temu u lekarki to mowila ze krwiaka juz prawie wogole ie widac.Teraz mam we wtorek znow termin i podobno lekarka mi juz powie czy bedziemy miec chlopczyka czy dziewczynke =) ciesze sie niesamowicie =) ... Jak juz bede wiedziala co bedzie to zaczne pomalukupowac ubranka itp. Musze przyznac ze staram sie nie myslec o porodzie ale jak juz zaczne sie zamyslac to mam niesamowitego stracha bo ja jestem wrazliwa na bole :s ale staram sie pomimo wszystko nie myslec o najgorszym tylko pozytywnie chociaz wiem ze roznie to jest ... Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
Ach zapomnialam jescze spytac czy u was tez jeszcze prawie wogole nie widac brzuszka? u mnie jak narazie to ciezko zaowazyc a nie jestem grubaskiem bo waze przy wzroscie 1,60 56 kg ..Macie rowniez czasem takie bole glowy jak ja ? moja lekarka i w szpitalu mowili ze moge paracetamol 500 ,wzielam moze 3 razy do tych czas ale to jak juz nie moglam wytrzymac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Jak mija niedzielny poranek? Obudziły mnie mdłości, popiłam wodą i przeszło, zobaczymy na jak długo. Magd11, moje brzuszka nie widać praktycznie w ogóle. Wyglądam trochę tak jakbym się odrobinkę przejadła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thelly a Ty taka polonistka jestes???ze przeszkadza Ci mój bład?w takim razie mam propozycję-nie czytaj moich postów-i nie BENDZIE Ci przeszkadzało hihih-daj spokój by na forum wytykac mi bład który nie robi nikomu krzywdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO WSZYSTKICH--WIECIE CO??WCHODZAC NA TO FORUM MYSLAŁAM ZE JEST TO MIŁE SYMPATYCZNE FORUM PEŁNE SYMPATYCZNYCH KOBIETEK KTÓRE RAZEM OTACZAJA SIE SUGESTIAMI OPIEKĄ I WSPARCIEM ALE TO JEDNA WIELKA WYTYKALNIA-PEŁNA EGOISTYCZNYCH OSÓB KTÓRE ZAMiAST CIESZYC SIE CIAZA --SLEDZA WPISY I TYLKO CZEKAJA NA TO BY KOMUS DOWALIC -POPSUC KOMUS NAWET Z RANA W NIEDZIELE HUMOR A COO--MOZE TYM SAMYM POPRAWIC SOBIE,,,A COO- JA NIE CHCE W TEJ WYTYKALNI BRAC UDZIAŁU-DZIEKI ZA KILKA DNI KOBIETKI ALE NIESTETY ZNIKAM ps.A_B napisz mi prosze na e-maila dane do zapłaty za buteleczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) Malwiśka, ja polonistką też nie jestem i pewnie zdarza mi się jakiś byk strzelić...ale "bende" też mnie tak trochę raziło;) Nie ma się co oburzać, po to mamy interpunkcję i ortografię, aby z niej korzystać, hmm?:) No i bez boczenia się proszę:) Magda11, ja umieram ze strachu, bo kilka dni temu lekarz podejrzał u mnie krwiaka podłożyskowego. Kazał leżeć i czekać. Napisz proszę, jak duży miałaś krwiak i jak długo się wchłaniał. Różne rzeczy można w necie wyczytać, zazwyczaj mało optymistyczne. Czy Ty cały czas leżałaś? Brałaś jakieś leki? U mnie dzisiaj za oknem wielkie słonce, ale cóż z tego kiedy w domu prawie szpital. Mała czuje się już lepiej i oczywiście o zatrzymaniu jej w łóżku nie ma mowy:) Ależ bym chciała pójść na spacer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tam, nie przejmujmy się i już. Buzują nam hormony i zbędnie się denerwujemy, a nie ma czym. Powinniśmy nauczyć się przyjmować krytykę i jeżeli jest słuszna, to zmienić swoje postępowanie, a nie od razu obrażać się i uciekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoneczko świeci jest śliczna jesienna pogoda i aż chce się wyjść na spacer, taki dłuuuuuuugi. Moim marzeniem było powić na świat pierwszego potomka właśnie jesienią, bo to moja ulubiona pora roku. Później jest wiosna, zima i lato :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dziewczynki :) Witam nowe koleżanki 🌻 Tyle napisałyście stron, że miałam co czytać z samego rana. Co do wózka, to na razie mam swój typ, który kiedyś już pokazałam, ale na razie aż tak się nie zagłębiam w to, bo poczekam na wiadomość o tym, kto u mnie pomieszkuje, czy synuś czy córcia? Wtedy zdecyduje o kolorystyce. Osobiście uważam, że te potyczki słowne są nam niepotrzebne. Nie mozna się obrażać, jeśli ktoś grzecznie zwróci uwagę. Faktycznie "bende" trochę raziło w oczka. Malwiska nie uciekaj od nas! Pozdrawiam i życzę miłej niedzieli. Ja dzisiaj jadę do Teściów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawa2000
Malwinska To forum nie jest po to aby straszyc, ale po to aby wspierac i doradzac. Jesli ktoras ma klopot i obawia sie o maluszka to dlaczego mialaby tego napisac. My jestesmy po to aby jej doradzic, uspokoic, wesprzec. Bardzo dobrze ze jest takie forum, kiedys tego nie bylo, nasze mamy i babcie musialy szukac informacji wsrod znajomych. Dzis mozna w ciagu nawet minuty uzyskac odpowiedz na dreczace nas pytania. Kiedys pewien stary ginekolog powiedzial ze dzieki internetowi, kobiety maja dzis duza wiedze na temat ciazy, czasami pyta sie kbiet czy studiowaly medycyne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ciężarówki :) Wiem, że już była o tym mowa ale tak szybko przybywa postów że nie nadążam czytac :) Chodzi mi o te pieluszki wielorazowe. W czwartek było o tym w telewizji sporo - okazuje się, że faktycznie wychodzi taniej niż z jednorazowymi, i podobno są zdrowsze bo przepuszczają powietrze. Aha i robili taki test z wagą obu rodzajów pieluszek po zamoczeniu. Pampersy są o wiele cięższe, a to niewygodne dla maluszka nie mówiąc już o obciążeniu stawów. Co prawda trzeba prac, ale teraz za nas wszystko pralki robią. Chyba kupię ich niewielką ilość i zobaczymy jak to będzie. Chociaż idąc z dzieckiem do znajomych i tak będzie trzeba zabrać ze sobą jakieś jednorazówki bo jak trzymać brudną pieluchę w torbie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też na wypróbowanie kupię kilka, ale raczej przyszłości tylko z wielorazowymi nie widzę. Pierze wszystko pralka, ale trzeba to wysuszyć, wyprasować jest jak dla mnie 2 razy więcej niepotrzebnej roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magd11
Do-> Martka 77 , U mnie on byl taki sredni,tabletek nie bralam zadnych bo lekarze mowili ze tenkrwiak z czasem zejdzie sam pomalu,ja dostalam to drugie krwawienie bo nie posluchalam lekarza i zamiast wypoczywac to poszlam do pracy .ten krwiak zszedl mi w sumie po 1,5 miesiaca ale mysle ze jak bym od paczatku na siebie uwazala to by mi szybciej zszedl ,mialam szczescie ze nie poronilam bo jak by naraz zszedl to mogl by dojsc do dziecka i dziecko by sie udusilo :( .. Masz krwawienia ? Ja jak mi ten krwiak schodzil to mialam lekkie krwawienia ,jesli krew jest cienma( brazowa) tzn ze to krwiak ci schodzi a jesli jest jasna to znaczy ze jest swierza to cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytuje
ja równiez rozdę w kwietniu ale nie udzielam się to moja druga dzidzia i kiedyś udzielałam się na innym to zachodziły podobne sytuacje pisanie na forum - robienie błędów jest nagminne i co z tego? czasem to są literówki , czasem orty , czasem brak polskich liter itp. ale doczytać każdy umie zwracanie dorosłej osobie ( w szkole uczniowi to co innego) uwagi publicznie! to dosc irytujące dyskusja miedzy dwoma dziewczynami- chodziło o cesrakę i ich zaopatrywanie się na poród no cóż każda inaczej na to patrzy, wiadomo każda się boi ale w inny sposób to okazuje sa bardziej i mniej wrazliwe i NALEŻY TO USZANOWAC w takim tonie ten topik długo nie pociągnie uwierzcie mi! sory ze się wtrąciłam ale nie wytrzymałam i szkoda mi malwiski 25 że został tak potraktowana bo coś ostatnio na nia najeżdzały 2 osoby pozdrawiam i spokojnej ciąży bez zbędnych emocji żzyczę nam wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytuje
ojoj narobiłam kupe błędów ;) sorry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wstydem to jest robienie błędów i obrażanie się z powodu delikatnego zwrócenia uwagi. A temat jak najbardziej przetrwa o ile przestaniemy się wszystkim przejmować, bo nie o to tutaj chodzi. Zresztą, jak dla mnie koniec tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jakieś dziwne klimaty zapanowały na tym forum... co jest dziewczyny?? PS. Osobiście co do ortografii wstawiam się za Thelly :)) nie wyrzucajcie mnie za to!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magd11, z krwawieniem trafiłam do szpitala ponad 3 tyg temu. Wtedy krew była ciemna z dodatkowym dużym skrzepem. Ustąpiło po 1 dniu i pozostały male plamienia przez około tydzień. Wtedy na usg, lekarze mówili tylko o łożysku umiejscowionym nisko, blisko ujścia wew. szyjki. Na kontroli po tygodniu też nic nie było, aż do teraz. W ciągu dwóch tygodni spory urósł i umiejscowił się w dolnej części łożyska. Nie krwawię, nic mnie nie boli, czasami wieczorem brzuch mi się napina i zaczyna pobolewać, wtedy biorę nospe. Martwię się bo lekarza powiedział, że krwiak "zazwyczaj" się wchłania. I to zazwyczaj nie daje mi spokoju. A co będzie jeśli jeszcze się powiększy? Będzie odklejał pomału łożysko, a to wiadomo co oznacza... W łóżku spędzam cały dzień, pozwalam sobie na wstawanie do łazienki, prysznic, czasami przygotuję drobny posiłek...trwa to kilka minut i z powrotem do łóżka. Od rana walczę z bólem głowy. Właśnie kończę małą kawę i jest jakby ciut lepiej. M. walczy w kuchni z obiadem, ciekawe jakie cudo dzisiaj dostanę na talerzu... pachnie mi to na sos do spaghetti:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haahah Ditta :D niepotrzebny zamęt i już. Jak ja zrobię błąd, to miło jak ktoś z kulturą mnie nakieruje na poprawną pisownię, bo w przyszłości więcej nie popełnię tego błędu. Co jak brzuch mnie zaczął boleć, jak na okres? Ale żadnych plamień nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zerowkaaaaaaa
czesc wam ja tez rodze w kwietniu to jest moje pierwsza ciaza jestem w 3 mies i troche sie boje ciagle mi sie zdaje ze robie cos nie tak albo ze cos sie stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do koszmarów nocnych...też takie mam. Ale ten po dzisiejszej nocy był okropny, obudziłam się zlana potem i nie mogłam sobie poradzić ze sobą...na szczęście szybko usnęłam znowu i było już ok. Nadal mnie męczy katar, praktycznie oddycham tylko buzią, ledwo żyję. Nie chcę iść do lekarza bo tak na prawdę co mi poradzi na katar :) Jutro muszę wstać wcześnie, mam nadzieję że dam radę bo mam komisję w Zusie o 7.30 w sprawie wypadku w pracy jaki miałam w tym roku - poważna sprawa :) żebym tylko nie zaspała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zerowkaaaaaaa 🖐️ Chyba każda z nas ma jakieś tam obawy. Dlatego wychodzę z założenia, że takie forum jest świetnym pomysłem, żeby się wspierać w wątpliwych dla nas sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×