Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Bunia 3 uważam ze lekarz ginekolog który cie prowadzi postąpił nie etycznie i podszedł do tematu typowo pod względem materialnym a co do tego czy kontynuować u niego wizyty to z jednej strony tak bo zna twoja ciąże od początku ale skoro tak traktuje swoje pacjentki to może warto poszukać kogoś kompetentnego mamuśka maj ja miałam taka sytuacje ze mój maż jak podchodził to nagle mała przestawała się ruszać i się wkurzał ze go nie lubi stylowa mi często wybija brzuch tak do góry w okolice niedaleko poniżej pępka i zdarza mi sie twardy brzuch ale to właśnie jak się obiem albo jak za dużo przeforsuję annnjaa pozdrawiam serdecznie i życzę jeszcze większej wytrwałości x kochanie to prawda że raczej bliźniaki rodzą sie przez cc ale moja kuzynka nie dosc ze urodziła maluchy siłami natury to jeszcze po terminie Lorien będę jutro mocno trzymać kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniam tabelkę NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. ... TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... .........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 5. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ..........03.05/C (Laura) 6. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 7. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 8. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05 /C- MICHALINA 9. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. ........06.05 10.tigero............Natalia.......33.......Poznań...... ................07.05/S (Tymon) 11.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 12.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... ..............08.05 13.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05 /S 14.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05 16.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ............13.05 17.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ...............13.05 18.justz..............Justyna.......26..........UK....... ................15.05/S 19.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 20.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 21.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska.................17.05 22.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ..........17.05 23.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 24.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05 / C 25.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/S (Mikołaj) 26.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 27.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 28.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 29.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 30.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia.........21.05 31.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C 32.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/S 33.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 34.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ........ 22.05 35.Emilia_83...........................27................ ....................23.05 36.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 37.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 38.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05 39.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/C (Karolinka) 40.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05 41.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05 42.Pristina86..........Natalia......24.......Gdynia/Gdań sk..........26.05/C Zuzia/Majka 43....x...................Ania.........22........wielkopo lska............26.05 44. nitka1984..........Anita........26........Krosno............ ........26.05 S? 45.ladyrowerro........Edyta.......31........USA.......... ..............28.05 46.maryla86 ..........Maryla.......24.....Zachodniopomorskie.......30.05 47.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 48.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S? 49.2010/2011............................................. ......................./C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odebrałam dzisiaj wyniki i trochę się zmartwiłam, bo wyszło, że mam liczne kryształki szczawianu wapnia. W internecie piszą coś o kamicy nerkowej, albo o tym, że się pije za mało płynów. Sama nie wiem czy mam się tym martwić? Czy któraś z Was spotkała się z tymi kryształkami? A jeszcze jedno mam pytanko do Was. Jak wyglądają Wasze pępki? Czy już zaczynają odstawać? Czy to jeszcze za wcześnie? Czytałam kiedyś w jakiś przesądach, że po tym też można płeć dziecka poznać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniam tabelkę NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. ... TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... .........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 5. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ..........03.05/C (Laura) 6. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 7. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 8. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05 /C- MICHALINA 9. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. ........06.05 10.tigero............Natalia.......33.......Poznań...... ................07.05/S (Tymon) 11.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 12.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... ..............08.05 13.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05 /S 14.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05 16.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ............13.05 17.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ...............13.05 18.justz..............Justyna.......26..........UK....... ................15.05/S 19.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 20.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 21.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska.................17.05 22.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ..........17.05 23.ania2011.........................27.......Warszawa..................17.05/S 24.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 25.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05 / C 26.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/S (Mikołaj) 27.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 28.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 29.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 30.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 31.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia.........21.05 32.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C 33.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/S 34.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 35.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ........ 22.05 36.Emilia_83...........................27................ ....................23.05 37.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 38.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 39.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05 40.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/C (Karolinka) 41.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05 42.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05 43.Pristina86..........Natalia......24.......Gdynia/Gdań sk..........26.05/C Zuzia/Majka 44....x...................Ania.........22........wielkopo lska............26.05 45. nitka1984..........Anita........26........Krosno............ ........26.05 S? 46.ladyrowerro........Edyta.......31........USA.......... ..............28.05 47.maryla86 ..........Maryla.......24.....Zachodniopomorskie.......30.05 48.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 49.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S? 50.2010/2011............................................. ......................./C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pristina86 fajny filmik, ja jak ogladam naszego malucha to lezka pojawia sie w oku :) Ładna pamiątka będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wreszcie chwila czasu i mogę Wam poodpisywac :) Kooralinka u mnie pewnie m będzie przy porodzie tak jak i za pierwszym razem. Faktycznie sa szpitale gdzie wymnagana jest ukonczona szkola rodzenia ale to nie wszedzie także każdy indywidualnie musi się zorientowac. Tu uwaga dop wszystkich dziewczyn które zastanawiaja się czy m ma być przy porodzie czy nie: dobrze żeby był bo jest razniej ale nie zmuszajcie ich do tego, niech to będzie ich decyzja bo jak na sile zmusicie to facet może się traumy nabawic a w skarjnych przypadkach nawet obrzydzenia do partnerki po takim przezyciu, także jeśli Wasz facet będzie chciał to go bierzcie na porod :P a jak nie to nie, niech czeka za drzwiami. Mamuskamaj no mi Przybylo przez Świeta 2,5kg :P Kankuun no to czekamy do 29 czylijeszcze tylko 2 dni Barto lenka dla mnie stawianie brzucha i waiowanie dzidzi to dwie rozne sprawy, jak się brzuch stawia to twardnieje na chwile (tak gora do minuty) i mnie po tym troche boli, natomiast jak maly uskutecznia harce to mi brzuch lata i wtedy nie czuje bolu tylko takie smieszne uczucie Eni_35 na pewno dla Was te Świeta były wyjatkowe tez mam nadzieje, ze kiedys nam się uda wreszcie zrobic porządne Świeta dla calej rodziny bo na razie warunki mieszkaniowe mizerne i tak się co roku tulamy po rodzicach, w tym roku u babci. W Sylwka siedzimy w domu bo jak już kiedys pisalam corcia ma urodziny wiec i pare osob za dnia przyjdzie z zyczeniami, a wieczorkiem sobie we dwojke jakmala Pojdzie spac pewnie odp[oczniemy, byle nie było jak w zeszłym roku ze zasnęliśmy kolo 22 i przespaliśmy polnoc :P dopiero mnie fajerwerki obudzily Aniolek 99 - na pewno to nic zlego, może dzidzia się tak ułożyła ze cos Ci uciskala, najlepiej się wtedy położyć na przeciwnym boku i dzidzia się po jakims czasie powinna przekręcić i bol przejdzie. Kawa raczej nie miala z tym nic wspolnego Kropeczka - w ten sposób dzieci bawia się z nami a nerwy faktycznie na mnie tez tak działają, ze zaczyna mnie bolec brzuch także trzeba odpuścić Natalia256 no to faktycznie się nerwow najadlas na te Świeta za te nerwy 🌻 Trelevinaaaaa super brzuszek :D Olcia 208- dla dziecka fizjologiczny jest porod naturalny, a na tym etapoie ciazy to się nie slucha o porodach! Zobaczysz ze za 3 miesiace będziesz marzuc żeby dziecko już z Ciebie wyszlo i wtedy zupełnie inaczej się do tego podchodzi. Miliardy kobiet przez wieki rodzily wiec i Ty urodzisz, jak to ni kiedys lekarz powiedz jak i weszlo to i wyjsc musi :P Emilia_83 a wolalalbys chłopca czy dziewczynke? Nitka1984 no to czekamy na info o plci :P Dziewczyny uzupełnijcie potem tabelke!!! Annjaa no wodzisz, czyli leki działają, teraz już pomalutku do przodu! Justynka_87 o to faktycznie szybko ta linia Ci się pojawila, ja przy pierwszej ciazy dostalam ja bardzo pozno ale za to trzymala mi się jeszcze do Pol roku po porodzie. Ada1982 na L4 i w pracy?? Oszalałaś kobieto ;) Silie witaj 🖐️ jaTuska no to tatus faktycznie oszalal na punkcie synka ale fajne te fotki małego bunia3 no to faktycznie nr z tym lekarzem :( ja tez oplacam taka prywatna służbę zdrowia ( z firmy to mam) i tam tez p[rowadzilam pierwsza ciaze ale do tego mojego lekarza sa takie terminy ze jak zaszlam w ciaze to Panie powiedzilay ze najbliższy wolny teramin to za 3 miesiadce! No i się wściekłam i zmienilam lekarza i chodze prywatnie a tam tylko robie badania, za to wszystkie jakie uznam zas stosowne. Stylowa jak Ci się tak dlugo napina to powinnas poleżeć. .x. no u Ciebie to na 90% pewnie będzie cesarka i pewnie nie pozniej niż w 38t.c. także będziesz pewnie kwietniowkaale ja pewnie tez :) choc może i będziesz wyjątkiem w terminie i normalnie rodzac , to by dopiero bylo Lorien no to rzymam kciuki za jutrzejsze usg! Emilia_83 pij wiecej i sok z żurawiny i wroci wszystko do normy, tymi kryształami się za bardzoi nie przejmuj, a ile masz leukocytow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny po Świętach! Nie odzywałam się chyba ok. tygodnia ale wieczorem po całym dniu bieganiny starczało mi siły tylko żeby poczytać co u Was z odpisaniem gorzej. Witam nowe mamusie :) Widzę że macie tu silną reprezentację z Bielska :) To były moje pierwsze Święta kiedy się nie przejadłam. Tyle się nasłuchałam i naczytałam o ciężkostrawności świątecznego jedzenia że bardzo uważałam i jakoś się udało. Z resztą przezwyczaiłam się do jadania regularnego często i w małych ilościach i po prostu więcej mi się nie mieści :) Co do porodu sn czy cc to bardzo chciałabym naturalnie. Chociaż ostrzegają mnie że z moją astmą różnie jeszcze może być i okaże sie za kilka tygodni czy coś mi się nie pogorszy ale mam nadzieję że się uda. Moja Pani doktor się śmieje że chyba mam dużą determinację na poród naturalny bo wyniki mam coraz lepsze. W szpitalu który wybrałam dają znieczulenie bezpłatnie i z tego co czytałam i słyszałam od swojej lekarki bez problemu i bez łaski podają na życzenie. Mam nadzieję że to się sprawdzi w praktyce. W swoim otoczeniu mam sporo kobiet które rodziły w ciągu kilku ostatnich lat i różnica w dochodzeniu tych po cc i sn jest kolosalna. A jak sobie wyobrażacie ten pierwszy czas po przyjściu malucha do domu? Będziecie korzystały z czyjejś pomocy czy same chcecie lub musicie się zajmować maluchami? Ja muszę przyznać że jestem w coraz większym kłopocie z tego powodu bo u nas coraz to nowe osoby deklarują że będą nam pomagać jak maluch już będzie w domu. Mówiąc szczerze to przeraża mnie to i jakoś będziemy się starali tłumaczyć że to niemożliwe. Jest to nasze pierwsze dziecko ale ja miałam juz wcześniej sporo kontaktu z niemowlakami, dorabiałam sobie też kiedyś pilnując malutkich dzieci więc opieka nad maluchem aż tak mnie nie przeraża a poza tym mamy z mężem plan że On po porodzie będzie ze mną i dzieckiem w domu przez ok 3 tyg. i my wręcz nie chcemy żadnej dodatkowej pomocy. Szczególnie w rodzinie męża będzie to w ogóle pierwsze dziecko więc Jego ciocie już rezerwują sobie czas - jak deklarują. Koszmar jakiś. My mamy malutkie mieszkanko. Ja sobie tego w ogóle nie wyobrażam że ktoś miałby tu z nami mieszkać nawet przez kilka dni. A jak jest u Was? Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigero dzięki za pocieszenie. Też właśnie czytałam żeby uzupełniać płyny i coś o żurawinie czytałam. Mam tylko nadzieję, że to nic poważnego. Bo mam też bakterie w moczu, ale ostatnio tez miałam i moja gin. mi powiedziała, że to akurat nie jest nic nowego w ciąży. A co do leukocytów to mam jakiś taki wynik 2-2-3 nie wiem czy Wam to coś mówi? Ostatnio miałam ok, ale wtedy był taki wynik 5-3-2. A co do płci to nie wiem co bym wolała. Podświadomie chyba dziewczynkę. Zresztą dla dziewczynki mamy wybranie jednogłośnie imię Kornelia. A co do imienia dla chłopca to nie jesteśmy jeszcze do końca zdecydowani. Być może Adrian? Co sądzicie o tym imieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania2011 - jeśli chodzi o pierwszy tydzień po powrocie do domu z maleństwem, teraz z racji doświadczenia będzie nam duzo latwiej ale sadze ze i tak poprosze mame na te kilka dni żeby troche pomogla. Powiem Ci tak, ze przy pierwszym dziecku nawet jeśli mialas już dosw z dziecmi co Ci się napewno przyda nie odmawiaj pomocy w tych pierwszych dniach. Oczywiście nie mowi tu o nalocie wszystkich ciotek tylko jednej najbliższej zaufanej osoby mamy, siostry itp. Pamietaj, ze po porodzie jest się bardzo wyczerpanym, niewyspanym i z bolacym tylkiem bądź brzuchem , gdzie ciezko usiąść a czasem nawet chodzic na początku. Ponadto potrzebujesz specjalnej diety jeśli bedzuesz karmic piersia to oznacza przygotowanie iinego jedzenia dla Ciebie i innego dla meza/partnera. Dodatkowo ewentualne kolki dziecka, placz i nieprzespane noce powoduja duze zmeczenie i dobrze jest jak jest jakas kobieta do pomocy która sprzątnie, zrobi jedzenie cieple, ewentualnie pranie a Ty z m w tym czasie będziecie mogli zajac się tylko maleństwem. Wybor należy do Ciebie/ Was. Emilia_83 norma jest do 5 leukocytow w polu widzenia , ja zawsze mialam w normie a ostatnio mialam w wyniku 3-6 - i lekarz powiedział ze czas na żurawinę bo to jest wynik graniczny. Sok z żurawiny możesz kupic w każdej aptece albo tez herbatke z malin i żurawiny i pic codziennie. Na razie wynik masz w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie majóweczki po świętch. Wpadam tylko na chwilke się przywitać, muszę nadrobić zaległości i poczytać co ciekawego naskrobałyście ;) dodałam na naszą pocztę aktualne zdjęcia brzucholka. Jutro postaram się popisac z wami normalnie na bierząco. Pozdrawiam was gorąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo jak milo, po malutku wszystkie wracamy do zycia po swietach :)))) Agnes slodki brzus :))) moj tez juz sporawy a po tych swietach i obrzarstwie znacznie sie powiekszyl z dnia na dzien - wywalilo mnie ;D hehe Emilia nie denerwuj sie i nie nakrecaj na jakas kamice.. lekarz napewno na wizycie poradzi co masz zrobic by wyniki wrocily do normy. ja od poczatku ciazy mialam klopot z bakteriami masakra jakas dopiero jak zaczelam brac zuravit i duuuuzo pic to pomoglo - teraz choc mi sie czasem nie chce zmuszam sie do picia zeby jak najczesciej siusiac.. Pristina spoko twoj filmik :) ja nie mam filmu z usg wystarcza mi zdjecia :) Jesli chodzi o pomoc po porodzie - hmm mieszkam z tesciowa wiec wiem ze moge zawsze na nia liczyc, no i mamulka niedaleko, aczkolwiek jestem nadgorliwa i bede wolala na poczatku sprobowac sama - oczywiscie jak ktoras przyjdzie z pomoca nie odmowie ale wiadomo jak to my pierwsze dziecko to bysmy nikomu go nie powierzyly... ten typ tak ma - pewnie jak nie bede miala czasu sie wysrac(za przeproszeniem) czy umyc od razu poprosze o pomoc ;D heh w czwartek bede w 20tyg i powiem szczerze nie czuje malej.. jak czytam ze sie zabawiacie z dzidziami w brzuchu to mysle ze ze mna cos nie halo...mam nadzieje ze na dniach cos w koncu zacznie sie tam dziac.. aaa poki pamietam ja tez dostalam przed swietami poduszke-kojec z motherhood - generalnie super - ale zastanawiam sie czy robi roznice ktory koniec mam pod glowe a ktory miedzy nogami bo jednak i jeden i drugi koniec troszke sie roznia - moze wy powiecie jak konkretnie uzywacie - te rysunki na necie o dupe roztrzask :D bo nie rozpoznaje ktory koniec gdzie - a moze to ma znaczenie??? jaTuska milo slyszec ze u Ciebie juz lepiej kochana :) fajnie ze twoj S. tak sie wczul i malemu juz lumpki kupuje :)))) bunia3 slabo z tym lekarzem, spytaj go co teraz jak taki madry ;) bulic za kazda wizyte slabo... i plus ubezpieczenie... tigero - uwielbiam twoje posty :) ciekawe co u penelopy chyba jeszcze ze swiat nie wrocila.. milego wieczorku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane moje. Ja Wam powiem tak, w te pierwsze dni po porodzie będzie ze mną mój M. i powiem że jakoś nie obawiam się w ogóle o te trudne dni. Swoją drogą na razie mieszkamy z moimi rodzicami, więc zawsze będę mogła poprosić o pomoc mamę (jeśli tylko będzie w domu, bo pracuje). Mam już spore doświadczenie w wychowywaniu dzieci- mimo, że będzie to moje pierwsze- i jakoś nie przejmuję się codziennymi obowiązkami. NAtomiast nie chciałabym na bank najazdu ciotek i nie wiadomo kogo jeszcze- bo wtedy jest na prawdę niefajnie ( wiem jak to jest, zazwyczaj potrafią powiedzieć, że karmisz nie tak, przewijasz nie tak, nosisz nie tak- mnie to by wpieniało na maxa). Znam takie przypadki i powiem, że nie jest za ciekawie. Dlatego jedyną drogą aby tego uniknąć jest powiedzenie takim osobą, oczywiście spokojnie z uśmiechem na twarzy, żeby nie zostały urażone, że te pierwsze dni chcielibyście spędzić sami z dzidziusiem, a pomagać Wam będzie mama- zaufana osoba. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na mnie juz czas żeby do tabelki wpisac mojeo synusia ,ale przed tym chciałam wam powiedzieć jak to u mnie ma być po porodzie. A więc tutaj świetne jest -3 miesiace tacierzyńskiego,których nie trzeba wybrać w jednym czasie,więc mój mąż weźmie sobie albo 2 tygodnie wolnego po porodzie albo miesiąc ,a od początku lipca weźmie 2 miesiące i wtedy lecimy di Polski:) Ja mój macierzyński mam pół roku z mozliwością rozłożenia do roku(ale wówczas wypłatę muszę sobie podzielić z 6 miesięcy na więcej) plus 2 miesiace dodatkowego macierzyńskiego do wybrania przed porodem. Z tym uważam ,że tu jest świetnie,wiec sie nie obawiam:) Ja troszkę poleżałam i brzusio znów miekki na szczęście:) Uzupełniam tabelkę: NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. ... TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... .........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 5. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ..........03.05/C (Laura) 6. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 7. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 8. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05 /C- MICHALINA 9. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. ........06.05 10.tigero............Natalia.......33.......Poznań...... ................07.05/S (Tymon) 11.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 12.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... ..............08.05 13.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05 /S 14.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05 16.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ............13.05 17.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ...............13.05 18.justz..............Justyna.......26..........UK....... ................15.05/S 19.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 20.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 21.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska.................17.05 22.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ..........17.05 23.ania2011.........................27.......Warszawa.... ..............17.05/S 24.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 25.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05 / C 26.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/S (Mikołaj) 27.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 28.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 29.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 30.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 31.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia.........21.05/S-Mateuszek :) 32.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C 33.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/S 34.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 35.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ........ 22.05 36.Emilia_83...........................27................ ....................23.05 37.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 38.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 39.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05 40.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/C (Karolinka) 41.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05 42.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05 43.Pristina86..........Natalia......24.......Gdynia/Gdań sk..........26.05/C Zuzia/Majka 44....x...................Ania.........22........wielkopo lska............26.05 45. nitka1984..........Anita........26........Krosno............ ........26.05 S? 46.ladyrowerro........Edyta.......31........USA.......... ..............28.05 47.maryla86 ..........Maryla.......24.....Zachodniopomorskie.......30.05 48.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 49.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S? 50.2010/2011............................................. ......................./C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozwólcie ,jeszcze raz ,bo cos mi podzieliło NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. ... TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... .........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 5. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ..........03.05/C (Laura) 6. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 7. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 8. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05 /C- MICHALINA 9. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. ........06.05 10.tigero............Natalia.......33.......Poznań...... ................07.05/S (Tymon) 11.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 12.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... ..............08.05 13.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05 /S 14.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05 16.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ............13.05 17.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ...............13.05 18.justz..............Justyna.......26..........UK....... ................15.05/S 19.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 20.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 21.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska.................17.05 22.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ..........17.05 23.ania2011.........................27.......Warszawa.... ..............17.05/S 24.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 25.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05 / C 26.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/S (Mikołaj) 27.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 28.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 29.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 30.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 31.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia.........21.05/S-Mateuszek 32.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C 33.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/S 34.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 35.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ........ 22.05 36.Emilia_83...........................27................ ....................23.05 37.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 38.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 39.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05 40.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/C (Karolinka) 41.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05 42.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05 43.Pristina86..........Natalia......24.......Gdynia/Gdań sk..........26.05/C Zuzia/Majka 44....x...................Ania.........22........wielkopo lska............26.05 45. nitka1984..........Anita........26........Krosno............ ........26.05 S? 46.ladyrowerro........Edyta.......31........USA.......... ..............28.05 47.maryla86 ..........Maryla.......24.....Zachodniopomorskie.......30.05 48.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 49.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S? 50.2010/2011............................................. ......................./C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka 83 ja miałam tez za dużo kryształków szczawianu wapnia u mnie było to zwiazane z infekcja pęcherza moczowego i ze zbyt mal ilością spożywanych płynów Tigero wreszcie cie znowu słyszę jak milo zawsze o wszystkich pamiętasz ania2011 jeżeli chodzi o pomoc to my zdecydowaliśmy sie za naszą zgoda ze będzie to moja teściowa ale ona powiedziała ze nie będzie się narzucać i będzie wtedy kiedy my tego będziemy chcieli i ten układ mi odpowiada bo oswojenie się rodziców z maluszkiem to tez bardzo ważna sprawa i my chcemy mieć swoja prywatność Tigero ja sadzę tak samo jak ty że porostu często nie masz siły żeby tak od razu z marszu wszystko zrobić poza tym można poprosić ta bliska osobę o wyręczenie cię w domowych obowiązkach a my z dzieciątkami możemy się lepiej zapoznać Agnes 71 witamy serdecznie po świętach Trelevinaaa nie martw się nic pewnie twoje małe bobo to taki słodki leniuszek nie to co ten moj mały szkrab i na pewno wszystko u Twojej dzidzi jest oki mamuskamaj musisz stanowczo ale grzecznie powiedzieć że jeśli będziesz potrzebowała pomocy to na pewno o nia poprosisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj,nie wyszło:( Może nie bede wiecej na razie kopiować,może nastepna osoba poprawi przy okazji własnego wpisu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja próbuję dopisać moja małą NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. ... TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... .........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 5. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ..........03.05/C (Laura) 6. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 7. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 8. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05 /C- MICHALINA 9. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. ........06.05 10.tigero............Natalia.......33.......Poznań...... ................07.05/S (Tymon) 11.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 12.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... ..............08.05 13.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05 /S 14.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05 16.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ............13.05 17.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ...............13.05 18.justz..............Justyna.......26..........UK....... ................15.05/S 19.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 20.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 21.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska.................17.05 22.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ..........17.05/C Julia 23.ania2011.........................27.......Warszawa.... ..............17.05/S 24.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 25.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05 / C 26.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/S (Mikołaj) 27.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 28.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 29.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 30.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 31.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia.........21.05/S-Ma teuszek 32.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C 33.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/S 34.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 35.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ........ 22.05 36.Emilia_83...........................27................ ....................23.05 37.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 38.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 39.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05 40.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/C (Karolinka) 41.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05 42.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05 43.Pristina86..........Natalia......24.......Gdynia/Gdań sk..........26.05/C Zuzia/Majka 44....x...................Ania.........22........wielkopo lska............26.05 45. nitka1984..........Anita........26........Krosno............ ........26.05 S? 46.ladyrowerro........Edyta.......31........USA.......... ..............28.05 47.maryla86 ..........Maryla.......24.....Zachodniopomorskie.......30.05 48.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 49.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S? 50.2010/2011............................................. ......................./C Nie wiem czy też czegoś nie poprzestawiałam bo robię to pierwszy raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny za komentarze dot. mojego wpisu. Wszystko prawdopodobnie zależy od tego kto proponuje pomoc, od charakteru tych osób. Nie raz już - można powiedzieć- asystowałam kobietom w ich pierwszych 2-3 tyg. po porodach - tak jakoś wyszło że pierwszy raz to był moja przyjaciółka potem ona poleciła mnie swojej kuzynce potem ta swojej siostrze i następnej znajomej i tak mam za sobą 14 takich połogów mimo młodego wieku i tego że sama dopiero czekam na pierwsze swoje dziecko. Wiem że to czego kobieta potrzebuje najbardziej w tych pierwszych tygodniach to święty spokój ( na tyle na ile jest to możliwe ) i dyskretna pomoc we wszystkim a nie nachalne pouczanie. Nie przerażają mnie więc ani opieka nad dzieckiem ani zmęczenie bo wiem że mój mąż będzie i że kwestie gotowania, sprzątania itd to dla niego normalność. Świetnie sprawdził się już w roli mojego opiekuna jak jakiś czas temu miałam spore problemy zdrowotne i musiał się wszystkim zajmować. Ale nade wszystko przerażają mnie osoby które próbują wchodzić w nasze życie i przestawiać je do góry nogami według własnych zasad. Wiecie ... same odwiedziny u nas jakiejś rodziny są już dla mnie stresujące bo każdy ma swój pomysł na wszystko od urządzenia mieszkania po miejsce szklanek w szafce. Moja mama też jest taką osobą która wie wszystko najlepiej i musi zawsze powiedzieć swoje zdanie o co często się spieramy ale własnej mamie mogę powiedzieć że już dziękuję za pomoc i będzie ok a w przypadku rodziny męża jest gorzej bo zaraz jest afera i nawet nie chcą się obrazić tylko zaraz kłócić. Okropne w tym wszystkim jest to że do tej pory - przez ładnych juz pare lat naszej zanjomości mało kto mnie tam zauważał a teraz ciągle sie wszyscy pytają o dziecko planują przyjazdy do dziecka, zakupy dla dziecka jakby to było ich dziecko a ja nie mam nic do powiedzenia. Nikt się nawet nie zapyta jak ja się czuję. Sama mam takie poczucie jakbym była tylko nosidełkiem. Mojej teściowej już nie ma z nami - wiem ze gdyby zyła nie pozwalałaby na takie sytuacje. Wiem że mój mąż zawsze stanie za mną murem i jak trzeba postawi ich wszystkich do pionu ale wiem też jak sie po takich sytuacjach obydwoje czujemy - nie raz już przećwiczyliśmy to. Rozpisałam sie, przepraszam dziewczyny że Wam tu nudzę i się żalę ale mówiąc szczerze to tak jednak trochę anonimowo jest najłatwiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania2011 czasami trzeba sie postawic, bo jak tego nie zrobicie to faktycznie bedziecie mieli przechlapane. Ja rozumiem, ze moze rodzina chce nam pomoc, ale nie za wszelka cene. Skoro sami zdecydowaliscie, ze nie chcecie takiej pomocy, to powinni to zrozumiec. Moze lepiej by bylo powiedziec im to otwarcie co o tym sadzicie, a jak sie obraza to ich strata. Przynajmniej bedziecie mieli swiety spokoj. Pozdrawiam i zycze duzo wytrwalosci i najwazniejsze, abys sie nie stresowala- bo maluszek bedzie nerwowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie wieczorową porą! jaTUŚKA ale fajne te zdjęcia posłałaś:) moja dzidzia na ostatnim usg puściła jakby całuska-słodkie to było:) Pristina86 super filmik:) fajnie bo tak dokładnie wszystko widac! tigero mnie chodziło o takie ułożenie dzidzi w jednym miejscu i wypchnięcie np tylko pupci. wczoraj miałam takie uczucia bardzo czesto, a dzis juz nie. w razie czego wzięłam no-spę. Emilia_83 mój pępek jeszcze wklęsły i chyba jeszcze troche taki bedzie:) zresztą przy Julci nie wyszedł mi na wierzch:) co do sylwestra to jak bedzie wszystko oki to jedziemy na morze. troszkę przeraża mnie podróż ale cóż... mam nadzieje, że jakoś damy rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia_83 - moj pepek juz wybil i to dosc mocno. wyglada smiesznie:P a dokladniej co czytalas w tych przesadach o plci? podziel sie ciekawostka bo mam usg 7 stycznia dopiero i sie zastanawiam co bede miala:) tigero- chcialabym normalnie rodzic no ale nie łudze sie bo na to sa marne szanse. Aha wybralas sliczne imie dla synka:) ania2011- po przyjsciu do domu z dwoma maluchami chcialabym czas spedzac tylko z nimi i z mezem choc pewnie o pomoc poprosze moja mame bo mieszkamy z moimi rodzicami. Niestety juz teraz mam podobnie jak Ty. Rodzina po stronie meza jest dosc natretna pod tym wzgledem ale juz teraz probuje im delikatnie dawac znak ze wtedy bedziemy potrzebowali spokoju a jak bedziemy potrzebowali pomocy to poprosimy. Trelevinaaaa- ja tez w czwartek zaczynam 20 tydzien a w ogole nie czuje maluchow. Cale swieta sie martwilam i tez nachodza mnie mysli ze cos sie dzieje zlego skoro ja ich nie czuje. Mialam juz kilka chwil ciezkich gdzie plakalam bo glaskalam je po brzuszku a dzidzie nic. co do poduchy to ja ukladam ta szersza koncowke pod brzuszkiem a ta wezsza pod glowa ale nie wiem czy dobrze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku, dziewczyny, ale nam się posypało z tą płcią... Cudownie, gratuluję wszystkim mamusiom, znają już swoje maluszki. To piękne. Dzisiaj ja zaczynam i znów zacznę od ruchów - otóż, moja mała, to niewiarygodne, ale bawiła się wczoraj ze mną. Ja naciskałam brzuszek a ona w tym miejscu wykopywała, zdaje się nóżką, górkę. Moja mama śmiała się ze mnie, myślała, że kłamię, albo, że coś mi się zdaje. Gdy to zobaczyła aż z wrażenia ściągnęła okulary i przyglądała się bacznie naszej zabawie. Miałyśmy frajdę bo maluszek wiedział dokładnie w którym miejscu mama nacisnęła brzuszek. Ja dalej nie wiem czy mi się zdawało, czy to były jakież zbiegi okoliczności, przecież ona jest jeszcze malutka. Moja mama zaczęła się dziwić, jak taki maluch może już być tak inteligentny. Sama już nie wiem czy mi się to wszystko przewidziało ale dzisiaj znów się z nią tak pobawię, jeśli i dzisiaj będzie odpowiadała na moje zaczepki to zwariuję ze szczęścia. Wczoraj poszłam do mojego lekarza rodzinnego na zastrzyk i nie obyło się oczywiście bez awantury bo pielęgniarka nie chciała mi podać witaminy ponieważ nie ma lekarza. Więc na nią nakrzyczałam i jej powiedziałam, że wiecznie problemy robi i szarogęsi się. A to akurat prawda bo wiecznie ludzi odsyła, żeby przychodzili na następny dzień. Powiedziałam jej że owszem przyjdę jak będzie lekarz ale nie omieszkam mu opowiedzieć co ona tu wyprawia i jak mi moja sąsiadka przynosi zawiadomienia o szczepieniu, wbrew tajemnicy lekarskiej. Tak kochane, sąsiadka kiedyś mi przyniosła takie zawiadomienie bo pani z ośrodka jej dała.... Zgroza:/ Ale dużo naskrobałyście, czytam czytam i nie wiem na co odpisywać, komu dodać jakieś swoje uwagi - hmmmm nie chce stworzyć powieści:) hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! Byłam wczoraj u lekarza i będziemy mieli drugiego syna!Co do imienia to będzie to Jaś-z resztą już od jakiegoś czasu instynktownie tak mówiłam do mojego brzusia! NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. ... TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... .........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 5. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ..........03.05/C (Laura) 6. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 7. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 8. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05 /C- MICHALINA 9. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. ........06.05 10.tigero............Natalia.......33.......Poznań...... ................07.05/S (Tymon) 11.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 12.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... ..............08.05 13.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05 /S 14.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05/S (Jasio) 16.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ............13.05 17.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ...............13.05 18.justz..............Justyna.......26..........UK....... ................15.05/S 19.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 20.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 21.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska.................17.05 22.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ..........17.05/C Julia 23.ania2011.........................27.......Warszawa.... ..............17.05/S 24.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 25.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05 / C 26.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/S (Mikołaj) 27.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 28.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 29.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 30.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 31.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia.........21.05/S-Ma teuszek 32.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C 33.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/S 34.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 35.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ........ 22.05 36.Emilia_83...........................27................ ....................23.05 37.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 38.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 39.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05 40.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/C (Karolinka) 41.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05 42.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05 43.Pristina86..........Natalia......24.......Gdynia/Gdań sk..........26.05/C Zuzia/Majka 44....x...................Ania.........22........wielkopo lska............26.05 45. nitka1984..........Anita........26........Krosno............ ........26.05 S? 46.ladyrowerro........Edyta.......31........USA.......... ..............28.05 47.maryla86 ..........Maryla.......24.....Zachodniopomorskie.......30.05 48.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 49.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S? 50.2010/2011............................................. ......................./C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..........IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. ... TERMIN/PŁEĆ 1. elcia1984.........Ela..........25......Londyn............... .........01.05 2. ad888888........Ada..........22......Pszczyna............... .......01.05 3. Aniołek81.......Mariola.......29.......łódzkie........... ...........01.05 4. annjaa............Ania........28......Gdańsk............... ..........03.05/C (Blanka) 5. natalia256.......Natalia.......24........Toruń............. ..........03.05/C (Laura) 6. PaulinaKiss.....Paulina........23.......Kraków............. .........05.05 7. kaka80............Kaśka.......30...... Kraków.......................05.05 8. ENI_35...........ANETA........35....BIELSKO-BIAŁA.......... ......03.05 / C- MILENA 9. Znów_mama......Alicja.......32........Poznań.............. ........06.05 10.tigero............Natalia.......33.......Poznań...... ................07.05/S (Tymon) 11.bunia3..........................30........Toruń..... ... ..............08.05 12.Asiula1381........Asia.........28........Skarżysko... ..............08.05 13.jaTUŚKA...........Marta.......23........Londyn....... ..............09.05 /S 14.Kankuun...........Dorota......32........UK............ ..............12.05 15.masterek28........Ania........27.......Bielsko-Biała. ..............12.05/S (Jasio) 16.mamuskamaj.....Arleta.......24........Lubin........... ............13.05 17.patixxx...........Patrycja.....23........Belgia....... ...............13.05 18.justz..............Justyna.......26..........UK....... ................15.05/S 19.kaasiaa76........kasia.........34.......Mikołów..... ...............16.05 20.k_m_b.............Monika......27.......Wrocław....... ............16.05/C 21.aleksandria88.....Olka........22......Ruda Śląska.................17.05 22.Ada1982.........................28.......Bydgoszcz....... ..........17.05/C Julia 23.ania2011.........................27.......Warszawa.... ..............17.05/S 24.asia76...............Asia........34........Poznań.... ................18.05 25.Trelevinaaa.......Ewelina......26......kujawsko-pom... ..........19.05 / C 26.missrossini........Karolina.....29.......Gdynia....... ..............19.05/S (Mikołaj) 27.Gonia.............................31.......Irlandia... ..................19.05 28.Agnes...........Agnieszka......27........Szwecja...... ..............20.05 29.wiolasek_81......Wiola.........29.......lubelskie..... ..............20.05 30.penelopa kruz.....Ania.........26........śląskie................... ..21.05 31.Stylowaa........ ..Ania..........30......Chorzów/Islandia.........21.05/ S - Mateuszek 32.bartolenka......Marzena.......30......Bielsko-Biała.. .............22.05/C 33.fauletka........Wioletta................ok.Tarnowa.... ............22.05/ S 34.Kooralinkaa........Kornelia.......21..... ...Ch-ce..................22.05 35.pierwszamamusia89...Karolina..21........Pomorskie..... ........ 22.05 36.Emilia_83...........................27................ ....................23.05 37.czekoladowa91...Angelika......19......Szczecin........ ...........24.05 38.Migrena73.........Monika.......37........Warszawa..... .........24.05 39.JOLA1237..........Jola..........27.........Wrocław... .............24.05 40.majowe_szczescie....Aneta....22......lubuskie......... ...........24.05/C (Karolinka) 41.Dosia255............Dorota.....27....Waterford/Irlandi a.........24.05 42.Lorien..............Beata........23..........Kraków.. ...............25.05 43.Pristina86..........Natalia......24.......Gdynia/Gdań sk..........26.05/C Zuzia/Majka 44....x...................Ania.........22........wielkopo lska............26.05 45. nitka1984..........Anita........26........Krosno............ ........26.05 S? 46.ladyrowerro........Edyta.......31........USA.......... ..............28.05 47.maryla86 ..........Maryla.......24.....Zachodniopomorskie.......30.05 48.moniasky80........Monia.......30........Mazury........ ...........30.05 49.Justynka_87......Justyna......23.......Nad morzem................31.05/S? 50.2010/2011............................................. ......................./C poprawiłam wkońcu moje dolecowe imię dla mojej SHE. Narazie nikt nie vetuje. Uffffffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale napisałyście. Tigero - u mnie mojego przy porodzie napewno nie bedzie. Jemu krew pobieraja i od razu leżanko. Bo odpływa. A co dopiero poród. Więc pewnie wiernie bedzie czekal na korytarzu. Narazie nie staje na wage- nie chce sie przerazić, bo po takich świetach - mniam - było warto zgrzeszyc. Tak . Zapamiętam te święta do końca życia słynna wigilia 2010 roku bez prądu do nastepnego dnia. Ale kameralnie było przy świecach i kominku który ogrzewał nam cokolwiek można było. Lorien dzis usg?. napisz nam co i jak. Reprezentacja z Bielska rośnie w siłe. hihihih. Zartuje. Ale miło bedzie spotkac sie na porodówce i pogawedzić. Tylko ja chyba tez urodze w kwietniu bo mi gin ostatnio powiedział , że tak może byc. Ale i tak będe tutaj. MAJ2011 ania2011 w którym szpitalu daja znieczulenie za darmo i można lub nie? W Bielsku jest tylko jedna klinika która tak robi, ale szpitale - narazie można pomarzyc. Odnośnie opieki po porodzie nad maluszkiem - to przy pierwszym miałam mame - teraz kiedy juz mieszkamy osobno - bedzie wowwwwwwwwwwwwwww - przepaśc, bo jestesmy sami. Co prawda mama moja mieszka 300 m od nas, a tesciowa tylkooooo 30m ale chyba dam rade. Przeciez JESTESMY Z WENUSSSSS. Emilia83 - Adrain - ładne. Znam dwóch takich o tym imieniu i powiem Ci ze to bardzo mądre chłopaki. Ucza sie szybko i ochoczo. Kulturka. Poważnie. Penelopka zniknęła nam stąd. Ale jak sie pewnie rozpisze to dwie stronki zajmie. stylowa - super tam sa u Ciebie przepisy z tym macierzyńskim. Luzik. 3 m-ce przed - to fajna sprawa. Ja chyba od marca kończe prace i ide na zwolnienie. odnośnie wystającego pępka - to ja mam nadal taki jak miałam - wklęsły i bez tej słynnej lini pionowej w dół. Noi i wkońcu SYLWESTER. w TAJNYM GLOSOWANIU WYSZŁO że siedzimy w domu, albo idziemy na potańcówkę do znajomwgo. hihiihi jasne potańcówka. Juz to widze. Ja snująca się w tańcu z brzuszkiem w 6 m-cu. Chyba że ballady. masterek - kolejny synuś. GRATULACJEEEE. Ale Ci fajnie. Ja mam cichą nadzieje i juz wiem wiem wiem - jest to nudne u mnie - bo licze na te 2% ze bedzie synnnnnnnnn-JASIO. Narazie póki co - Milenka. A dzis moja SHE cos tam wyprawia bo czuje takie zaczepki. Samopoczucie w miare oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry. Ja już po śniadanku, mój M. mi zrobił, chciał chyba przynieść do łóżka ale go wyprzedziłam i zjawiłam się szybciej w kuchni :) Pyszne było, mniam... Nas znowu zasypuje, w nocy musiało trochę popadać, bo śniegu już po kolana, ale przynajmniej dzieci mają radochę. Z moim pępkiem na razie bez większych zmian, jest wklęsły tak jak był. Wczoraj jak mężuś wrócił z pracy, a było już późno, bo koło pierwszej, to musiał jeszcze pozaczepiać naszego bobaska. Maluch oczywiście był skory na zabawy i rozbudził się, trochę pobrykali i usnęli razem. HAha, a ja oczywiście zostałam rozbudzona, ehh. To ja zmykam idę pomyśleć co na obiad, bo świateczne zapasy się skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masterek super! dwa chłopaki!!! Ile ma lat Twój synek??? Eni ty to najszybciej z bielszczanek się rozpakujesz, a my będziemy cierpliwie czekac:) Ja imię dzidzi do tabelki wpiszę 03.01 kiedy lekarz potwierdzi czy to dziewczynka:) od jakiegoś czasu znowu zasmakowała mi kawa z mlekiem i tak co rano piję sobie malutką filiżankę:) dzidzia wcale nie szaleje i nie kopie w brzuchu. rzadko ją czuję, a przez stetoskop jeszcze ani razu nie udało mi się serduszka usłyszec... tak wiec dołączam się do dziewczyn, które się martwią, że w tym tygodniu nadal nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny!! Święta, święta i po świętach!!! A ja śpiesze do Was z dobrą nowiną!! A więc wczoraj z Mężem byliśmy na USG 3d i Dzidzia odkryła swoją tajemnice tak więc będzie DZIEWCZYNKA!!!! :) Bardzo się z Mężem cieszymy!!! A poza tym wszystko w porządeczku jest zdrowiutka i ślicznie fika w brzuszku!!! Pozdrawiam Was serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia- przygoda- straszna! Całe szczęście, że nic Wam się nie stało! Justynka- mi linia na brzuchu pojawiła się późno, ale podobnie jak u Tigero, przez długi czas po porodzie nie chciała zejść. Emilia- mój pępek jest cały czas wklęsły. Pamiętam jednak przy pierwszej ciąży, jak zaczął pod koniec się wypychać i to potwornie bolało. Mi lekarz też kazał pić bardzo dużo płynów, szczególnie wody, a sok z żurawiny uwielbiam, więc też piję. Masterek- gratuluję drugiego synusia:) X - ja mam 3 znajome, które urodziły bliźniaki i wszystkie naturalnie, a do tego tylko jedna przed terminem. Ania2011- przy pierwszym maluchu pomagała mi moja mama. Poza tym mąż wziął 2 tygodnie urlopu po porodzie. Nie chciałam i teraz też nie chcę pomocy osób typu ciotki itd. Z resztą moja położna na szkole rodzenia bardzo uczulała na zbyt wczesne wizyty rodziny, pochody znajomych itd. Uważała, że to mocno stresuje malucha, a poza tym tak mało dziecko nie ma jeszcze rozwiniętego systemu odpornościowego, więc tym bardziej trzeba uważać (ona nawet zalecała, żeby do miesiąca po porodzie nie było odwiedzin osób z dalszej rodziny i znajomych). Pamiętam sytuację po porodzie u mojej siostry. Jak tylko wróciła ze szpitala, to codziennie odwiedzały ich tłumy znajomych i siedzieli do godzin nocnych (pierwsze dziecko w towarzystwie, więc każdy był ciekawy). Dziecko było nerwowe, nie wspominając już o mojej siostrze... Jutro biorę sobie dzień wolny od pracy i idę do fryzjera. W czwartek o 12 mam usg połówkowe i nie mogę się doczekać.Porozmawiam też z moim lekarzem i podejmę decyzję, co dalej. W piątek czeka mnie gotowanie i wieczorem Sylwester:) Spędzamy go w lokalu przy którym znajduje się stadnina koni u znajomych. Zebraliśmy grono przyjaciół, praktycznie same pary i na pewno będzie sympatycznie. Namawiają nas, żeby zostać na noc, bo rano chcą zorganizować kulig.Ja planowałam wracać samochodem, bo i tak nie piję, ale wszyscy goście zdecydowali się zostać, więc musimy to przemyśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×