Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Kankun gratki :))))) ale super :))))))) heh sisiolek bedzie :))) Co do tych smakow.. to sie nie sprawdza - ja kwasne jadlam i raczej konkrety - dopiero teraz zaczynam slodkie nadrabiac a spodziewam sie kokosinskiej :) wiec nie ma juz reguly na to.. Eni tez sie nie sprawdzilo ;D Wlasnie moj czubek pisal :) jutro ma wolne i wogole juz do konca tygodnia :)))) jupiiiii wiec telefon bede miala pod kontrola a jak suczysko cos napisze to ja jej pocisne :) No i w koncu musze sie pochwalic - te babelki w brzuchu powtarzaja sie - nawet teraz w dzien - chyba moja mala kokosinska daje coraz mocniej znac o sobie - wspaniale uczucie :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa - mi też się smaki nie sprawdziły, cały czas jemy z moją mała kapuśniak, sięgamy chętnie po ogóreczki hihi. Nie sprawdziły nam się wszystkie przepowiednie koleżanek, że niby dobrze wyglądam hihi. Jest mała i już:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa a moze wytaminki sa nie wystarczajace ja bylam taki zdechlak przed ciaza i dostałam pharmaton matruelle i jest teraz rewelka nawet moj maz był chory i nic,a malutka niezła jest kropeczka_miedzy _brwiami jezeli swedzą cię plecy to polecam żel do myci kremowt z dm i nie trezba sie juz niczym smarować-dove visiblecare Kankuun gratuluje chłopczyka juppii jej fajnie kooralinka to znaczy ze tój organizm idealnie radzi sobie z rozkładaniem cukrzycy i nie mam mowy o cukrzycy uspionej Agnes 71 będziemy trzymac kciuki za to kto mieszka tam u mnie w brzuszku dosia255 witam w południe a ja dziś mam depreche okazało się ze teściowej podczas usuwania wszystkich narządów rodnych pacany zostawili kawałek jajnika i na tym narosła torbiel no szkoda gadać tykająca bomba jakaś w brzuchu a ja siedzę jak na szpilkach bo tydzień temu miałam pobierana cytologie i jeszcze mam 2 tygodnie zanim będzie a ja mam nadżerkę wiec chyba umrę do tego czasu muszę się czymś zając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kankuun gratuluję synka !!! ;-) Ja idę za dwie godzinki i też już się nie mogę doczekać kiedy się dowiem czy to chłopiec czy dziewczynka. ;-) Kropeczko ja czuję to samo, że wciąż chciałabym oglądać nasze maleństwo na usg. nawet ostatnio powiedziałam to swojej pani doktor, to się ze mnie śmiała ;-) Ale naprawdę tęsknie za moją małą kruszynką jak jej nie widzę. Chociaż na szczęście daje o sobie już znać. Nie tak mocno jak u niektórych z Was, ale czuję ją. Trelevinaaaa ja też się łączę z Tobą w sprawie tego smsowania Twojego męża z tą zdzi...ą!! Niech spada i nie wtrąca się w wasze życie. Bardzo dobrze postąpiłaś. Niby są takie dziewczyny co ufają bezgranicznie i nie reagują na coś takiego, ale później czasem płaczą. Ja też ufam mężowi, ale facet to tylko facet i jak każdy może mieć słabość i ta wredota mogłaby to wykorzystać. Stylowaa rozumiem Cię z tymi przeziębieniami. Pamiętasz ja na początku też byłam przeziębiona. I tak mnie wtedy jedna lekarka nastraszyła, że się popłakałam jak wróciłam do domu. Niedawno też miałam katar i ból gardła. Stosuj póki możesz naturalne metody. Ale gdyby się to przedłużało to idź w miarę możliwości do jakiegoś lekarza, bo czasem lepiej jest wziąć jakieś lekarstwo. No nic teraz uciekam, a jak wrócę to się do Was odezwę. Trzymajcie kciuki za dzisiejszą wizytę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevina- och, miałam podobną sytuację kiedyś, nienawdzię takich bezczelnych bab, wrrrr :-o Dziewczyny, ja już naprawdę zgłupiałam i nie wiem jak sie liczy te tygodnie... Po tym co pisałyście wcześniej to myślałam że ja wczoraj zaczęłam 19 tydzień... Tzn. Skończył się 18, więc leci 19. Ale tu każdy pisze inaczej i już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko mi moja gin. mówiła, że liczysz zawsze to co się skończyło a nie to co ,,leci". Ja też w niedziele skończyłam 19 tydzień więc tak liczę. A 20 będzie dopiero za parę dni. Tak to wygląda według mojego małego rozumku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka to bardzo proste z tym liczeniem: Jeżeli jesteś w 18 tygodniu i 1 dniu ciąży tzn, że zakończył się 18 tydzień i trwa pierwszy dzień 19 tygodnia. Także jesteś w 19 tygodniu ciąży. :) Emila trzymamy mocno kciuki, koniecznie daj znać po wizycie. Czekam ze zniecierpliwieniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzicie :) Dwa wpisy i każdy z inną teorią :) Hihi, no nic trzeba samemu wybrać swój sposób liczenia :) Buziaki, i dzięki Emilia i Agnes 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia trzymamy kciuki:) A cz to Ty mówiłaś,że zapytasz ,które liczenie ważniejsze-czy te według USG ,czy według kalendarza? Jesli bys miała możliwość zapytania to bardzo proszę,bo ja to juz nie wiem jak mam liczyć Justynka z tym liczeniem to jest tak ,że jak masz 18 tyg i 1 dzień ciązy tzn ,że jesteś w dziewietnastym tygodniu ciąży(nie jesteś dziewiętnaście tygodni w ciąży tylko w dziewietnastym tygodniu) . To nawet można łatwo sobie wytłumaczyć -nie jesteś w osiemnastym tygodniu ponieważ on sie już skończył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kankun gratulacje, drugi synek, no no to mąż chyba wniebowzięty:)))) Mój niby mówi, że nieważne co będzie, aby było zdrowe, ale jestem pewna, że jak się okaże że syn to będzie chodził dumny jak paw :P kropeczka_miedzy_brwiami po prostu dopadł Cię instynkt macierzyński, to świetnie, że cieszysz się za każdym razem kiedy mała daje znać o sobie. Tak już z kobietami bywa, że przychodzi taki okres, że liczy się tylko jedno :) trelevinaaa to bardzo fajnie, że zaczynasz czuć już coraz częściej swojego bąbelka- fajne uczucie, a jak sympatyczna koleżanka męża napisze coś do niego to bez żadnych wyrzutów napisz jej co myślisz na ten temat, a co, niech babsztyl wie! Dobra ja odezwę się wieczorkiem, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes ja też tak myślałam, że się tak liczy. i tak było dla mnie logiczniej. Ale też wciąż nie mogłam do tego dojść i zapytałam lekarkę. No ale cóż ona też się może mylić ;-) Ale nam się udała odpowiedź dla Ciebie Justynko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki ja własnie wrócilam z USG i......... huuurraaaaaa CHŁOPAK !!!!!!! super, a mąż to mnie na rękach normalnie nosi :) a zła wiadomość jest taka, że mam lekko przodujące łożysko i musze się oszczędzać na maxa, chociaż lekarpa powiedziała, że przodujące łożysko w pierwszej ciąży to prawie niemożliwe. Nie wiem sama co o tym myśleć, najlepiej nie rozkładać tego na części pierwsze tylko normalnie zyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Stylowa to ja mówiłam, że się zapytam. Dobrze, że mi przypomniałaś. Dzisiaj mam sporą listę z pytaniami do swojej gin. Musiałam to sobie zapisać, bo bym na bank zapomniała ;-) To ja już nie wiem jak jest z tym liczeniem tygodni. Ja liczę tak jak Wam mówię. jestem w 19 tygodniu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nitka1984 Gratuluję!! Mamy dwóch chłopaków dzisiejszego dnia. Ciekawe co mi się ukaże. Mówią, że jak się będzie rodziło za dużo chłopaków to wojna szybko będzie, więc ja poproszę o dziewczynkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny, wiem, że się niecierpliwie ale też wiem, że wszystko jest w porządku,. Ja właśnie też tak mam tydzień przed wizytą panikuję i doszukuję się jakiś niepokojących rzeczy. Agnes tak właśnie się to liczy :D Ale skoro masz termin na 23.05 a ja na 22.05 a ja mam już 19t3d to jesteś już w 20 tc jak ja chyba bo wtedy masz 19t2d????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc znalazłam taka odpowiedź jeśli chodzi o to liczenie: "A jak masz 0 tygodni 3 dni ciazy to jestes w zerowym tygodniu? Zero masz skonczone, 3 dni pierwszego, czyli pierwszy zaczety. 12 masz skonczone, plus 5 dni zaczetego 13 tygodnia, czyli jestes w 13 tygodniu." Myslę,że to bardzo dobry przykład;) Nitka gratulacje! :) Kurczę nie wiem nic na temat przodujacego łożyska,ale widzę,że fajnie podeszłaś do tematu,bo przecież faktycznie stres tu nic nie da,tylko zaszkodzić może,ale oszczędzać się nie zaszkodzi na pewno. A masz termin nastepnej wizyty szybciej,tak co by Cie lekarka mogła obserwować częściej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kankun i nitka gratuluje chlopaczkow! :) hura !!! tak to z tymi facetami jest najpierw mowia, ze niewazne byle by bylo zdrowe, ale jak synus to nagle tacy dumni sie robia! :) Trelevinaaa ja rowniez popieram, ze kazdego faceta trzeba lekko kontrolowac, niewazne, ze mu sie ufa. dobrze zrobilas, a jak sie tamta odezwie znow to wez Ty kochana zadzwon do niej, ze Twoj maz nie moze teraz podejsc do tel ale czy mu cos przekazac bo widzisz, ze uporczywie stara sie z nim skontaktowac i co jest takiego waznego,, ze dobija sie do niego jak ma wolne. to jej nochala powinno ukrucic. co do swedzacej skory - przeklenstwo jedno, normlnie po brzuchu i po piersiach to bym sie drapala jak malpa jakas grrr i nic nie pomaga. mnie poki co na szczescie przeziebienia oposcily, ale znowu jestem strasznie slaba, spiaca i na nic nie mam sily. wlasnie sprzatalam mieszkanie bo p swietach jeszcze wiekszy balagan niz przed i po kazdej czynnosci muszel sobie usasc, poodkurzalam, usiadlam, umylam kafle - usiadlam i tak caly czas, nic tylko bym z lozka nie wychodzila i spala. gdzie ta energia z 2 trymestru, no gdzie??? i do tego zatkany nos i krew mi z niego leci czesto. co do liczenia to ja jestem w 21 tyg 6 dniu wiec powinnam mowc ze w 22. a chyba od 22 zaczyna sie 6 miesiac... hmmm czyli moge mowic, ze jestem jzu w 6 miesiacu??? wow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kontroli zgadzam się całkowicie z jaTUŚKA:) opowiem wam na to konto dowcip: Czym różni się facet od 2 - letniego dziecka??? Otóż dwulatka możesz spokojnie zostawić sam na sam z nianią:) Jak się będzie twój mąż denerwował, to opowiedz mu ten kawał - niech wie co masz na myśli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stylowa i w ogóle dziewczyny, dzięki że wytłumaczyłyście mi to jak krowie na rowie, ale mi tak trzeba bo inaczej nie zrozumiem :p Ja też mam wizytę za tydzień (już niecały jupi) i oczywiście zaczyna mi się dłużyć... I te myśli: czy wszystko ok, czemu on się tak mało i słaabo rusza... Ehh, nie da się chyba spokojnie przejść ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka_87 - martwię, a jak się rusza to znów się zastanawiam czy wszystko w porządku ze tak często mnie kopie i czy to dobrze, że cały czas ją tak mocno czuję. Ciąży nie da się przejść spokojnie, ale pomyśl że przed nami jakieś 30 lat w takich nerwach o te małe szkraby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczka bua ha ha ale sie usmialam. musze mojemu powiedziec ten kawal :) dobre dobre a znow co do tych ruchow, mam tak samo jak moj Lolunek siedzi cicho to sie martwei czy ok, a jak sie rozbryka to tez sie zastanawiam czemu az tak :) a wlasnie mam pytanko czy tez czujecie juz czkawki swoich maluchow, bo mi sie wydaje tzn jestem pewna, ze moj Maly ma dosc czsto czkawke. praktycznie codziennie, a ostatnio mial nawet kilka razy w ciagu dnia. nie bylam pewna co to jest ale wyczytlam, ze to czkawka wlasnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczka świeta racja w tym kawale:D jaTuśka a jak Ty odczuwasz tę czkawkę? Ja też mym mojego Matiego chciała czuć non-stop,ale teraz to naprawde się udziela często,uwielbiam to:) Ja się nie boję kiedy kopie za bardzo,ponieważ połozna na USG prenatalnym powiedziała ,że to bardzo żywe dziecko,że rusza się energicznie cały czas,że takich fikołków to juz dawno nie wiedziała,no więc ja od razu zapytałam czy to dobrze czy źle,na co ona z uśmiechem odpowiedziała,że to bardzo,bardzo dobrze:) No więc ja wiem ,że jak kopie mocno to jest dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do czkawki to mnie się wydawało, że raz parę dni temu ją czułam. Mała zaczęła tak jakby kopać ale rytmicznie co dwie, trzy sekundy. Ja w ogóle mam jakieś schizy, zawsze byłam twardą babką a ten maluszek mnie rozbroił i martwię się wszystkim: kopniakami, brakiem kopniaków, zdjęciem USG - oglądam je po stokroć, w nocy się budzę i zaczepiam małą... Normalnie ześwirowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kooralinkaa kochana kurcze aż się chwilę zagubiłam, usiadłam teraz przed kalendarzem i liczę. i już się odnalazłam badanie miałam 10.11.2010(środa) wówczas był 11tydzień+4 dzień dzisiaj 29.12.2010 wypada 18 tydzień+4 dni. U mnie jest trochę pogmatwane ponieważ TP wg ostatniej miesiączki(08.08.2010) mam na 15 maja a wg USG(ponieważ zaszłam w ciążę tydzień po owulacji) na 23.05. Także lekarz mówi, że de facto bierzemy dane z USG pomiarowego :) NItka gratuluję, kurczę coś ostatnio chyba przewaga chłopaków fajnie... Oszczędzaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze jeden facecik w brzuchu rośnie i wybuchne zazdrosnym płaczemmmmmmmmmmmm. Moje 2% zniknie 03 stycznia bo ide na 100% potwierdzenie maluszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opisalam sie jak glupia i mi wszystko zjadlo mi mi net padl na chwile uuchhh napisze od poczatku ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ta czkawke czuje bardzo rytmicznymi kopniakami albo jakby sie Lolunek wrecz calym cialkiem rzucal znalazlam to - Czasem kopnięcia są częste i rytmiczne, są one objawem czkawki - wynika ona z nie dość rozwiniętej przepony. Niczym się nie przejmuj, jest to również znakomite ćwiczenie dla rozwijających się płuc. wiec staram sie nie przejmowac i jak ma czkawke za dlugo to go glaskam i zaczyna sie uspokajac. pisalam wczoraj odnosnie imion ale chyba moje pytanie gdzies zaginelo miedzy innymi wiec ponawiam :) Bo ja caly czas do Malego mowie Dzidek albo Lolunek bo nie moge sie zdecydowac na imie (a mojego juz szlag trafia jak slyszy Dzidek :)) wiec tak - mi sie podoba Aleksander (ma fajne zdrobnienia Olek, Olinek, Alex) a mojemu Ksawier, nie ukrywam, ze mi tez sie podoba ale nie bardzo wiem jak to zdrabniac. (Ksawierek? i tylko tak??) oczywiscie szukam tez innych imion ale te narazie przoduja, co o nich sadzicie?) Eni nie zloszczaj sie moze jeszcze nie SHE a Hi :) a jak nie to do 3 razy sztuka :) a powiem Ci ja sie tak nastawialam na dziewuszke, teraz wyszlo, ze jest synus i pamietacie jak rozpaczalam, jak sie dowiedzialam, a teraz.... bardzo bardzooooo sie ciesze, ze jest maly pisiorek i mam nadzieje, ze na nastepnym usg sie tylko potwietrdzi. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×