Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Gonia to taki masażyk chyba z INdii - niewiem czy o taki sam chodzi. facet ma potezna wiedze na temat każdej części ciała - co i jak. nawet wie ze bedzie bolec po 7 dniach a nie odrazu i tak jest. Niewiele ich jest w Polsce - ja odkryłam takiego mistrza do kręgosłupów nad morzem calkiem przypadkiem - kiedy to z głupoty albo i nie - powiedziałam za glośno o operacji skoliozy dla mojej karli. odrazu powiedział nieeeeeeeeeeeeeee. dał zalecenia - noi i działa. ciekawe czy maluszkowi pomoże byc takim jak obiecał, ze bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mam jeszcze pytanko odnośnie skóry. Bo mi na udkach z przodu i czesciowo na brzuchu pojawiły sie takie krostki czerwone jakby uczulenie( niewiem po czym), może za duzo mandarynek. hihiih Ale na udkach mam takie strupki - feeeeee Niewiem z czego to ale mam to od jakiegoś czasu - zapytam sie 12 .01 gina ale moze któraś z was miała cos podobnego. NOi swedzi to jak tylko zaczne sie drapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ,hej Ja niestety nie dam rady Was nadrobic za co z góry przepraszam,ale czas mi dzis nie pozwala,to po pierwsze,a drugie to brak mi weny,ząb jeszcze boli,więc ja strasznie zmeczona jestem,więc wpadam się przywitać tylko:) Eni może mamy to samo . U mnie zaczęło się już około 3 tyg. temu,pisałam tutaj o tym,miałam pytać lekarza ,ale wizyta nie poszła po mojej mysli wówczas i z tego wszystkiego nie zapytałam. Ja mam takie krostki maleńkie ,które tak jak piszesz zaczynają swędzieć jak tylko dotkniesz lub zaczniesz drapać. W pewnej chwili juz sądziłam,że one schodzą,bo tak jakby zanikały ,ale po jakimś czasie jakby odrodziły sie na nowo. Jest ich dosłownie pare sztuk i do tej pory były tylko w jednym miejscu,ale dziś w nocy pojawiły sie nowe koło pępka. Przestraszyłam sie i zaczęłam czytać coś na temat krostek i na szczęście nie znalazłam nic złego na ich temat. Czytałam o wielu różnych krostkach i zawsze pisze:zgłosic lekarzowi,aby mógł podjąć leczenie,nieszkodliwe dla dziecka. Ja dopiero idę do połoznej 18.01,więc Ty bedziesz pierwsza u lekarza,więc daj znać co Ci powiedział. Czy któras jeszcze ma tego typu problem może? A mnie dzis auto sie popsuło. Normalnie mam tak pechowy miesiąc ,że szok,fajny początek roku,nie ma co:( Najpierw mi pralka siadła,także po tak niespodziewanym wydatku jak kupno nowej pralki byłam już pusta,ale zaraz zab wyszedł a tu za dentyste się płaci jak za zboże i juz naprawdę byłam przerażona,no a teraz auto,jeszcze nie wiadomo co,ale albo zapłacimy duzo albo bardzo bardzo dużo,no a za tydzień znajomi z Anglii przyjezdżają i wiadomo taka gościna wiąże się również z wydatkami.Skąd brac pieniadze powiedzcie,masakra jakaś:( Dobrze ,ze piszecie o glukozie,bo ja nie moge zapomnieć zapytać za tydzień połoznej o to badanie,także już zapisuję na kartce moich pytań do niej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ja tylko na chwilkę. Mi moja gin powiedziała że na tę glukozę mamy czas do 28 tygodnia. I wiem że zleci mi ją przy następnej wizycie, 24 stycznia. Będę wtedy w 22 tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamuśki :-) Ja dziś zrobiłam pierwsze zakupy dla maluszka 2xbody , skarpetki i dresik na razie tylko tyle bo mam wizytę 20 i chciałabym potwierdzić na 100% płeć :-) Ja też staram się już nie czytać żadnych głupot w internecie, chociaż kusi bardzo. Jak już przeczytam to potem się strasznie martwię. Wy już piszecie, że tak ładnie czujecie maluszki, a mój się nie odzywa :( ale wiem, że z nim wszystko w porządku. Po prostu mam spokojnego synusia ;) Ale nie martwię się tak bo wiem, że niektóre z was tez jeszcze nie czują a są w podobnym tyg. Co do glukozy to u mnie trzeba samemu kupić i przynieść już zrobioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawa jestem jak to u mnie będzie z tą glukozą, będę musiała zadzwonić do tej przychodni co robię badania i się spytać co i jak. Ale ten dzień mi szybko zleciał nawet nie wiem kiedy... W sumie to dobrze, bo coraz bliżej środy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z urlopem
może orientujecie sie jak to jest z urlopem tacierzyńskim. ja nie pracuję jestem na krusie . mąż pracuje jest ubezpieczony w zusie . czy będzi emiał prawo do urlopu tacierzyńskiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to jest z urlopem- Jeżeli mąż jest zatrudniony na umowę o pracę, to przysługuje mu tydzień urlopu tacierzyńskiego. Musi wtedy po urodzeniu się dziecka złożyć wniosek do pracodawcy, co najmniej 7 dni przed terminem kiedy chce iść na urlop. Ten urlop płatny jest w 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to jest z urlopem
dzięki emilia tak ma umowę o pracę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam Wam jeszcze coś napisać:) Jak byłam u tej koleżanki w sobotę (tej co urodziła w listopadzie) To się jej pytałam czy mąż brał na Nią opiekę po porodzie, no i brał a rodziła naturalnie bez większych komplikacji. Tylko, że On załatwiał to u lekarza rodzinnego i dostał bez problemu 2 tyg. Więc Kochane i naszym mężulką się to należy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się Lorien. Nie trzeba rodzić przez cesarskie cięcie, żeby mąż otrzymał te dwa tygodnie wolnego. Lekarze raczej są skłonni do wypisywania tego. To jest wypłacane w wysokości 80 % wynagrodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak dziewczyny, ja też jeszcze popytałam jak to jest z tym L$ 2-tygodniowym znajomych którzy korzystali i tam też nie było porodów przez cc a lekarze albo sami proponowali taką możliwość albo bez mrugnięcia okiem wypisywali zwolnienia. Szkoda bo niestety w naszym przypadku nie będzie to możliwe po porodzie, mój mąż nie będzie mógł skorzystać z tej możliwości, nie może sobie zrobić aż 2 tyg wolnego bez przerwy w pierwszej połowie roku, może później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
80% płatne - jak każde zwykłe zwolnienie lekarskie O tym zwolnieniu - takiej możliwości dobrze wiedzieć bo z tego można korzystać w różnych rodzinnych sytuacjach nie tylko opieka nad żoną czy dzieckiem ale też rodzicem czy kimś innym z bliskiej rodziny. Ostatnio znajoma na chorą mamę z tego korzystała jak musiała przy niej siedzieć bez przerwy w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, dawno nie pisałam ostatnio mam średni humor i brak weny ale czytam Was regularnie:) Emilia chciałam zapytać dokładnie jak to z tym "drugim becikowym" jest, czy nie trzeba wcześniej pobierać zasiłku rodzinnego czy jakoś tak? żeby móc dostać to dodatkowe 1000 zł?Bo coś takiego wyczytałam w internecie? Moja mała hula w brzuchu, robi górki i przeciąga nóżką po całym brzuchu wszystko już widać;) najgorsze, że lubi sobie kopać blisko pęcherza:) Też już mam troszkę ubranek:)) hehehe śmieszne jest to, że większą radość sprawia mi kupno ubranek dla małej niż dla siebie;] sama frajda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
x- nie czytaj za duzo na necie tylko mysl pozytywnie ;) Jak się nazywa ten lekarz w Poznaniu do którego się wybierasz? Kropeczka niestety w ciazy mogą nam się odzwywacv wszelkie kontuzje i niestety nie jest to nic dziwnego, trzeba jakos przetwac, zreszta zostaly tylki 4 miesiacejuż z gorki :D Co do karmienia piersia takiech dzieci się nie dopaja herbatkami!!! Pikarm kobiecy jest tak skonstruowany ze najpierw leci rzadszy tak żeby się dziecko napilo a potem gesty żeby najadlo, dzieci na piersi dopaja się tylko wtedy gdy sa b.duze upaly po 30st i to woda a nie herbatkami. Herbatki podaje się dzieciom na sztucznym mleku. Dodam tylko ze karmilam piersia pol roku a było to półtora roku temu. Samej sztuki karmienia nauczysz się w praktyce, zreszta polozne w szpitalu Ci pokaza i ta w domu tez. Najwazniejsze chcieć. Jeśli chodzi o spacerowke dla dwulatka to się kupuje parasolke, bo takie dziecko już b.rzadko jezdzi w wozku moja corcia właściwie już w ogole ;) Eni_35 na pewno przegięłaś z robotami domowymi stad ten bol brzuszka. Ja w zeszly czwartek wyprawialam urodzinki corci i po calym dniu przy garach do tego popoluidnie i wieczor imprezkaodchorowywałam caly piątek. Tez mam w srode wizyte ;) na te wizyte nie kazal mi rzadnych badan robic, a na nastepne morfologia, mocz i glukoza ale tym razem ta pitna z cytrynka ;) Masaz dla maluszka super sprawa, ale za 200zł???!!! Rozboj w bialy dzien! Trelevinaaaa a Ty jeszcze pracujesz? I nie4 odkladaj kochana wszystkich zakupow na ostatnia chwile bo od 8 miesiaca to w większości będziemy już tu tylko stekac i czekac na porody a latanie po sklepach nie będzie sprawialo rzadnej przyjemności , także takie wyprawkowe zakupy najlepiej robic w 2 trymestrze i po badaniu połówkowym. A to dziwne ze gin nie bada Cie dowcipnie?! To skad będzie wiedział czy Ci się szyjka np. nie skraca ? Dziwne, przeciez w ciazy to jest najważniejsze badanie na każdej wizycie, mnie zawsze tak bada i informuje co i jak. Barto lenka nie dawaj corci do przedszkola jeśli jej nie szczepilas a do tego Ty nie mialas, z tym ze okres najbardziej zakazny ospy jest na ok. 3 tyg zanim pokaza się krostki wiec obserwuj małą bo już się mogla zarazic, a w ciazy ospa jak kazda choroba nie jest zbyt bezpieczna ale chyba mniej grozna niż rozyczka. Penelopa Kruz ja obstawiam u Ciebie te wymarzona corcie :) Cytologie mialam robiona w listopadzie i będzie powtorzona przed porodem. A co do grupy krwi meza to nie jest wymagana za to Twoja tak! Natalia 256 - o jejku ale Cie dopadlo, kurcze może Twój lekarz prowadzacy postawi jakas diagnoze? Agnes71 ja mam wozek i fotelik w kolorze kawy z mlekiem z brazami Bunia3 no przy Waszym wzroście to raczej nie masz szans na mala dzidzie a tym bardziej synka ;) u nas tez na początku tylko śpioszki się sprawdzaly, wiec teraz może będę miala ze 2 „egzotyczne ciuszki do zdjęcia :P a reszta to same śpioszki, body i kaftaniki z polspiochami i tak do rozmiaru 68. A czemu robisz glukoze na 75g? masz kiepskie wyniki z krwi? Bo z tego co wiem to się ja robi w drugim rzucie jak 50g kiepsko wyjdzie. No i u mnie w laboratorium maja swoja, tylko weź sobie cytryne swoja Dosia255 łóżeczko kupowalam wczesniej ale kazałam mezowi złożyć dopiero jak urodzilam, taki jeden zabobon którego się trzymalam :P Asiula1381- no to masz już siare ;) uwazaj bo terazmoga Ci się takie awarie dziac az do porodu :) Emilia_83 nie możesz kochana jechac na badanie krwi po wypiciu glukozy w domu, bo krew pobiera się przed badaniem, potem pije te glukoze, potem nie można przez godzine chodzic tylko siedziec na Tylku i po godzinie pobiera się znow krew. jaTuska no ja niestety nie mialam wycinanego wyrostka wiec nie pomoge. Trzymam kciuki żeby to jednak nie było to 🌻 A ja dzisiaj postanowilam wreszcie zrobic cos dla siebie i pojechałam do mojej kosmetyczki na pedicureoch jakie mam teraz gladziutkie stopki :D No i nie będę swiecic takimi paskudami u gina na fotelu w srode :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam na chwilkę, poczytałam i ide spać - strasznie zmęczona jestem po zajęciach... X - ponieważ ja jestem w temacie karmienia piersią to mi znów doradzają, żeby nie dokarmiać dziecka z butelki jeśli chce się karmić cycochem. Jeśli dzidzia/dzidzie:) dostaną raz butelkę to zacznie się problem ponieważ butelkę ssać jest łatwiej niż cyca:) poza tym karmienie w nocy łatwiejsze i lżejsze jest właśnie piersią:) I nie martw się tak kochana, ja cały czas czytam wiadomości od ciebie bo szczerze ci kibicuję - tobie i twoim maluchom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pristina86 co do tego drugiego becikowego, rozumiem, że tego które zależy od dochodu? To nie ma żadnego wymogu żeby wcześniej pobierać rodzinne, bo co jak to jest pierwsze dziecko ? ;-) Musisz tylko spełniać kryterium dochodowe. Potrzebne są do tego zaświadczenia z urzędu skarbowego o dochodzie za 2009r. (Twoje i ojca dziecka), akt urodzenia dziecka ( oryginał) i jeszcze parę innych dokumentów. To wszystko składa się po urodzeniu dziecka. tigero to ja już nie wiem jak z tym badaniem. Też kiedyś słyszałam, że robi się badanie przed i po spożyciu glukozy. Ale teraz mi lekarka mówiła tylko o tym, że mam wypić i jechać na badanie. To się muszę jeszcze dokładnie dowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki Mi na szczęście moja wysypka powoli powoli po wapnie schodzi. Rozmawiałam z lekarką - wapno można bez problemu. Mówiła mi zresztą, że mam iść do dermatologa bo w ciąży wysypki to żadna nowość i bardzo często kobiety muszą przyjmować specjalne leki. Co do cytologii ja miałam w listopadzie robioną, grupa I pierwszy raz w życiu. Nie wiem czy będzie mi powtarzała jeszcze czy to już wystarczy do końca ciązy. Grupę krwi mam wpisaną i swoją i mojego męża gdyż również mamy konflikt. Ja miałam z książeczki dawcy krwi spisaną a mój robił specjalnie badanie (płacił ok 50 zł razem z kartą). Już nie mogę doczekać się piątku -14.01 i USG 3/4D. Fakt, że zaczynam się powoli bać czy wszystko ok ale myślę że dam radę. Żeby zabić czas zaczęłam do pracy chodzić. Jak się z klientami człowiek poużera to od razu czas szybciej leci :) i wszystko się w pozytywnym świetle widzi :) Aaa była mowa o cenie tego badania. W Bydgoszczy u jednego z najlepszych lekarzy w mieście, który ma wszystkie możliwe certyfikaty kosztuje 250 zł razem z płytą. USG trwa od 45-60 minut. Także chyba zdechnę tyle leżąc na wznak :) A wizyta u mojej lekarki 24.01 także obowiązkowe badanie dowcipne. Na teraz mam zleconą morfologię, mocz i HbS. Co do zakupów dla maluszka to nadal nic nie mamy. Może jak mi potwierdzi płeć w piątek to się po coś wybierzemy. Jakoś nie mogę uwierzyć w to, że będzie dziewczynka chociaż bardzo byśmy tego chcieli :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia dziękuję za odpowiedź:)) tak się składa, że ja mało pracowałam w 2009 mój narzeczony też, więc wychodzi na to, że się załapiemy na to drugie becikowe:)) fajnie bo zawsze to dodatkowe pieniądze, szczególnie, że sama teraz nie pracuje. Dziewczyny a jak u Was wygląda sprawa żylaków?? Mi się coś ala małe żylaki zaczeły robić na łydkach i straszne skórcze mam spać przez to w nocy nie mogę;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochaniutkie co do dopajania maluszków to mnie poradzili aby zaraz po porodzie jak Jula była zażółcona podawac trochę wody z glukozą bo ponoć w ten sposób organizm oczyszcza się z zółtaczki. faktycznie pomoglo, bo małej ładnie wszystko zeszło i nie trzeba było naświetlac. byłam dzis oddac krew aby sprawdzić ta ospę. wyniki dopiero za około 5 dni więc w sumie to nie wiem po co to robiłam, a zapłaciłam 80 zł:( wiecie co wkurzylam się, bo mój mąz już mi zapowiedział ze do pracy bedzie chodził po moim porodzie. normalnie burak jakiś z dwójką dzieci mnie zostawi, bo ja robot jakiś jestem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka masz rację z tą glukozą. Moja koleżanka też podaje teraz swojemu dziecku do picia tą glukozę. Miał żółtaczkę i ponoć tak się właśnie robi. Ona też podaje do picia tą herbatkę z kopru. Ponoć to nie zaszkodzi. A mleko pije jej normalnie z piersi. Pristina86 nie ma za co Kochana. Służę pomocą. Gdybyś jeszcze chciała coś wiedzieć to pytaj. Pomogę w miarę możliwości ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie majowe po dłuższej przerwie!! Ja dziś wyszłam ze szpitala, nie udało się jednak unormować wszystkiego w domu, przy okazji wyszło mi niziutki poziom żelaza, który też mógł nasilać dolegliwości ... mam nadzieję, że więcej już przed porodem nie trafię do szpitala, bo siadam strasznie na psychikę, co w domu to w domu. Dostałam leki i musi być dobrze!!! Poczytam Was w wolnej chwili kochane, chociaż pewnie trudno będzie nadrobić wszystkie zaległości ... Do jutra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eni- masz racje, lekarz przeciez wie kiedy takie badania i na pewno jak bedzie czas to mi zleci zrobienie tej glukozy. En piszesz o krostkach jakie Ci wyskoczyly a u mnie juz drugi raz w ciazy pojawily sie na obu posladkach takie plamki jakby siniaki ale symetryczne. nie wiem co to moze byc, wtedy zniklo po czasie a teraz znowu sie pojawily. Wyglaa to smiesznie bo jakbym usiadla na czyms np. na pilocie. nie wiecie co to moze byc? stylowa- Ty to masz pecha w tym miesiacu. codziennie cos Ci sie przydarza a to mi powinno bo mam czarnego kota hehe (nie wierze w zabobony):) koralinko- nie martw sie, ja tez ciagle nie czuje moich maluchow a mam 21tc. poczujemy zobaczysz:) tigero- staram sie myslec pozytywnie, najgorzej jest jak maz jest w pracy bo wtedy sie strasznie zamartwiam. Ten lekarz nazywa sie Piotr Puacz i przyjmuje prywatnie na Szamarzewskiego. moze cos o nim slyszalas? bartoelnka- uwazaj na siebie, dobrze ze mala nie pojdzie od jutra do przedszkola. bedzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tigero- jak tylko w piatek wrocilam od mojego gin i dal mi jego namiary wszystko o nim przeczytalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Naprawdę dużo czytania mimo że tylko z wczorajszego i dzisiejszego dnia - nie przeczytałam jeszcze wszystkiego , reszete doczytam jutro. Co do wymiotów to ja w 2-3 miesiacu wymiotowałam 3 razy atakto miałam reakcje wymiotne np: na zapachy albo na widok czegoś obrzydliwego. Ja to chyba wogóle b.dobrze znosze tą ciąże na bole też nie mogę narzekać gdyż praktycznie nic mnie nie boli. Jak by mi się dzidka w brzuszka nie ruszała - zapewne bym nie wiedziała że w ciąży jestem hehe Co do ciuszków zwłaszcza jeansowych też się raz wklepie wachałam nad takimi , ale doszłam do wniosku że takie małe dziecko czuło by sie zbyt sztywno w takim wdzianku i zrezygnowałam - ale faktycznie ich piękno może zgubić hehe Tak jak pisze Agnes niektóre kobiety nie wiedzą co się z czym je. Np ostanio znajoma widząc mnie i po obejrzeniu powiedziała że brzuch już mam wielki i że mi już nie urośnie hehe powiedziałam jej że chyba nigdy kobiety w ciąży nie widziała (zaznaczam że dalej sie mieszcze w moje spodnie ;)) X - Będzie dobrze, nie czytaj tych artykułów, musisz byc dobrej mysli !!! Fauletka - Jeśli chodzi o mnie zdecydowanie Wiktor , wydaje mi się że imie Borys jest zbyt twarde, jak dla dziecka. Trelevinaaa - myślę że słowa że "my mamy już wszystko" to zaduzo powiedziane. Założe się że każda z nas ma jeszcze coś co musi kupić i napewno nie sa to 2, 3 rzeczy ania2011 - co do sprzątania po pieskach jestem za. Jak po zimie teraz patrzę na te trawy to jest jakas masakra, można chodzić zygzakiem , i albo się uda albo nie uda wejśc w kupkę. Jednak u nas w kraju jest to mało popularne i raczej uwaza się za nienormalne sprzatanie po zwierzetach niż na odwrot. Przykre. Kropeczka - ja bym chciała bardzo karmić, ale boje się że nie dam rady . Dziecko nie bedzie mieć za co złapać moje sutki są że tak powiem płaskie i nie reagują np na zimno nie kurcza mi sie, oprócz tego moja mama przy 3 dzieci, karmiła tylko ostatnie i to tylko przez tydzień - też mam podobne piersi, moja mama ponatto miała wąskie kanaliki i mleko miało problem się z przedostaniem , leciała jej tylko siarka. Penelopa 1) tak miałam pobieraną cytologię po 14tygodniu. Zmieniałam lekarza i lekarka była zdziwiona że ten piwerwszy lekarz mi nie pobrał . Gdyż zaraz na poczatku ciązy powinna zostac pobrana. 2) nie mam wpisanej grupy krwi partnera. Pytali się tylko o moją grupę krwi , i rowniez robiłam badanie dodatkowo. Agnes ja fotelik też raczej będe brać z maxi cosi , ja wuzek mam ciemny braz wiec fotelik czerowny albo turkusowy. ;) Bunia - dzięki za wypowiedź , czyli raczej nawilżasz powietrza zbędny . Dosia255= ja zaczełam b. wcześnie. Jak sie tylko dowiedziałam że w ciąży jestem juz po 3 tyg moja dzidzia miała pare ubranek. mykam spać do jutra :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×