Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

JaTuśka- gratulacje ogromne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Julietta, X-trzymam kciuki!!! Weska- to Cię męczą te skurcze. Myślę jednak, że rozwinie się z tego akcja porodowa... Esti-fajne motto:) Penelopa- co do witamin, w której dobie co i jak, to mówią bardzo różnie, ale w szpitalu powinni przed wyjściem podać szczegółowe instrukcje (tak przynajmniej było i jest w moim szpitalu). Informacje te powtarza położna środowiskowa na pierwszej wizycie... Atena- ja polecam kapturki Avent (wypróbowałam jeszcze Canpolu i nie pamiętam trzeciej firmy, ale aventu były zdecydowanie najlepsze). Kapturki bardzo przydają się do podleczenia brodawek. Po kilku dobach moje były krwawiące i każde karmienie było masakrą, więc konsultantka laktacyjna zaleciła kapturki i smarowanie (bepanthenem, purelanem, lanoliną). Gdy brodawki się zaleczą znów karmienie bez kapturków. Tym sposobem mogłam spokojnie karmić ponad rok czasu. Amoze-witaj:) U mnie oznak porodowych brak, choć od jakiegoś czasu zaczęły się bóle typu miesiączkowego (choć skurcze porodowe to na pewno nie są...)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amoze
Dziewczyny odnosnie biegunek,to ja tez zaobserwowalam u siebie czeste chodzenie na toalete ,tak jak jakies zatrucie,przeczysci mnie i potem jest ok.Trwa to juz od jakiegos miesiaca,dzisiaj tez mnie kreci ,do tego mam takie dziwne bole jak przed miesiaczka.Brzuch mi sie stawia ciagle ale nie jest to regularne,boli przy tym bardzo. cv.polozna byla u mnie dwa razy.w przyszlym tygodniu ma znowu przyjechac,jestesmy umowione na akupunture.Jesli cos sie bedzie dzialo moge zadzwonic w kazdej chwili,tak samo jak do mojej pani doktor-czego tu sie nie praktykuje.Polozna powiedziala mi,ze jesli bede czula ,ze nie zdaze do szpitala,bo akcja sie tak szybko rozwinela,to lepiej jak zadzwonie do niej i urodze w domu,niz mam rodzic w jakiejs zimnej karetce. Nie wiem jak jest u Ciebie,bo pisalas,ze i polazna i p.doktor sa polkami.Moj syn ma 13 lat.Kiedys wszystko bylo inaczej,codzienna kapiel,oliwkowanie ,pudrowanie i tak dalej,a tu slysze kapiel raz na tydzien ,zero oliwek i innych rzeczy.Rozmawialam z moja pania doktor,bo zglupialam,a ona mi powiedziala,ze niemcy sa nawiedzeni i ze mam robic wszystko tak jak robilam przy pierwszym dziecku i nie dac sie tu zwariowac przez polozne.Wiec tak do konca poloznej nie bede sluchac.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok kochane majoweczki nic sie nie dzieje maly dalej nie chce wyjsc wiec ide spokojnie spac.dobrej nocki wam zycze zobaczymy kto jutro sie rozpakuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane:) Ja już na nogach od 3... chyba jakiś stresik mnie dopada. Weska mam nadzieje, że pociągne te które są już po terminie. Mąż sobie wzioł tydz urlopu więc jedzie ze mną do szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też już nie śpię oczywiście przez tego królewicza w brzuchu, tłumaczę mu, że jak mu tam jest tak niewygodnie ( bo skopał mnie niemiłosiernie) to zapraszam go do tego świata, ale chyba nie skorzysta. spać nie mogę, nastawiłam zmywarę, jem śniadanie i będę się obijać. Popołudniu wybywam do znajomych:) A jak tak dalej pójdzie to niebawem zostanę tu na placu boju sama, i będę sobie sama piać i odpisywać :D bo wszystkie będą zajęte maluchami ihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) melduje sie z rańca 2w1 :/ troche mi to nie na reke ale widac mala nie gotowa do przyjscia na swiat bo buszuje w tym brzuchu fest :P Lorien - nie wiem, nie zrozumialam wczesniejszego posta twojego - "Mam się zgłosic w poniedziałek o 8 rano powiedział że nie ma co czekać do poniedziałku" wiec kiedy masz ta cesarke? bo ja juz albo glupia jestem i nie jarze albo cos pokićkane :P noo ciekawe jak tam Weska... Emilka pozdrow Stylowaa od nas :) X co u Ciebie? Bunia babo u Ciebie zaraz 40tc sie zaczyna, i co i nic?? oo mamo! milej sobotki wszystkim majówkom :) owocnej sobotki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa miało być że nie ma co czekać do czwartku, sorki za pomyłeczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziołchy, albo rodzę, albo nie wiem, co mi jest. O 6.30 obudziły mnie skurcze i chyba zaczął mi schodzić podbarwiony krwią czop. Potem skurcze co 5-8 minut, teraz chyba rzadziej, biegunka lekka. Dobra, zobaczę, czy coś się rozwinie. Jakoś przestałam się stresować, chociaż bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esti no to git :P czytalam ze ten podbarwiony krwia czop jak odchodzi to akcja w ciagu 24h sie rozwinie, Nasza Kasiula tez tak miala.. wiec mala szykuj manele :) 3mam kciuki najpozniej jutro pewnie sie rozlozysz :D w koncu cos sie dzieje :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Majóweczki witam Was nadal w dwupaku:( Nocka minęła u mnie spokojnie w porównaniu z popołudniem... Kurcze wczoraj jakoś spokojnie było z porównaniem do przedwczoraj:) Ja dzisiaj na 11 do szpitala na KTG lecę więc odezwę się później:) mam nadzieję ,że z dzidzią wszystko dobrze...strasznie się boję tego przenoszenia:( WESKA a jak tam TY ?Czekasz na mnie ?Czy już się rozpakowałaś?odezwij się:) Miłego dnia Majóweczki Wam życzę no i proszę się rozpakowywać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry Majoweczki! Ja oczywiscie 2 w 1.Dalej mnie kluje we wzgorku i pachwinach, ale nic z tego na razie nie wynika.Dzis szykuje nam sie z moim M duza imreza i niewiem isc czy nie.Choc moze to juz taka ostatnia okazja tylko we dwoje. Ja dzis mam zamiar totalnie sie obijac i nic nie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wylaszczyłam trochę tabelkę :) NICK..................IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. . .. ..TERMIN/PŁEĆ 1. natalia256..........Natalia........24........Toruń........ ... ..............03.05/ (Laura) 2. -KasiaGJ-..........Kasia...........22.......opolskie.............. .........03.05/ (Michaś) 3. weska................Marta...........27........Szczecin.......... ............05.05/C 4. klara_23............Magda.........24........Warszawa.... ................05.05/ (Amelia) 5. bunia3...................................30........Toruń...... ......................08.05 6. esti1983............Estera...........28.......Warszawa...... ...............08.05/20.05 (Julia) 7. Lorien...............Beata............24.......Kraków... ......................11.05/ (Kubuś) 8. Kankuun...........Dorota..........32.......UK............ ....................12.05/S 9. masterek28.......Ania..............27.......Bielsko-Biała. ...............12.05/ (Jasio) 10. mamuskamaj...Arleta...........25........Lubin........... ................13.05/ (Zuzia) 11. Julietta40........Agnieszka.....40.......woj.podlas kie...............15.05/ (Maksymilian) 12. justz................Justyna..........26.......UK........ ........................15.05/S 13. milka78................................33.......Kraków..... .....................15.05/ (Maciej) 14. cv.....................Wioleta.......24........Niemcy.... . ...................16.05/ (Alex) 15. Trelevinaaa.......Ewelina......26...... kujawsko-pom... ............19.05/C 16. penelopa kruz...Ania............26.......śląskie.............................21.05/ (Maksymilian) 17. Stylowaa...........Ania............30.......Chorzów/Island ia..........21.05/ (Nataniel) 18. bartolenka........Marzena.......30.......Bielsko-Biała.. ..............22.05/ (Lenka) 19. fauletka............Wioletta..................ok.Tarnowa.. .................22.05/S (Wiktor) 20. Kooralinkaa......Kornelia.......21......Ch-ce...... .......................22.05/S 21. Agnes71...........Aga...............26......Wrocław.. ......................23.05/C 22. Emilia_83.........Emilia...........28.....Wielkopolsk ie................23.05/ (Adrian) 23. em_trz..............Magda..........22.......Żyrardów........ ..............23.05/ ? 24. Zuzi-mama.......Marzena.......20.......mazowieckie...... ...........23.05/ (Zuzia) 25. JOLA1237........Jola..............27........Wrocław... ...................24.05/ (Mateusz) 26. majowe_szczescie....Aneta...22.........lubuskie......... .............24.05/ (Karolinka) 27. Dosia255...........Dorota.........27........Waterford/Irlandi a.......24.05/ (Amelia) 28. tosia204.............Agata...........28........kuj-pom.... . ................24.05/ (Mateusz) 29. #stokrotka#........Monika........29.......dolnośląskie. ...............25.05/ (S i S) 30. Pristina86...........Natalia........25........Gdynia/Gdańsk ...........26.05/ (Julka) 31. ...x.....................Ania.............22.........wlpk ..........................26.05/ (Maja i Jaś) 32. dudyska..............Justyna........25........łódzkie........... ............28.05/ (Blanka?) 33. Justynka_87.......Justyna........24.........Nad morzem...............31.05/ (Jaś) NASZE SZCZĘŚLIWE MAMUSIE NICK .......IMIĘ.......WIEK.....MIEJSCOWOŚĆ...MALEŃSTWO.. ...T.C./DATA UR....GR/CM 1) Kasiula s-ceKasia.22......Sosnowiec...........Julia.........39/22.04- SN.......3100/52 2) kari86.............Karolina.....24......Brzeg D./Wro.Nela.........39/29.04-SN........3100/54 3) annjaa............Ania............28.....Gdańsk.................Natalia......40/01.05-CC......3700/60 4) Tula...............Asia............32......Poznań.................Gabrysia40/1.05-SN.......3310/54 5) Aniołek81......Mariola......29......łódzkie..................Milena......40/02.05-CC......4000/58 6) Znów_mama..Alicja.........33......Poznań.................Zosia..... 40/03.05-SN.....3160/.. 7) Atena_35.......Aneta..........35......Bielsko-Białą.......Milena......40/03.05-SN......3000/54 8) Tigero............Natalia........33.......Poznań................Tymon......40/04.05-SN.......4100/57 9) DeeYaa..........Hania..........28......Wlkp....................Anastazja..40/04.05-SN......3450/56 10) k_m_b........Monika.......27.......Wrocław....................Maja........39/04.05-CC......2640/49 11) jaTUŚKA....Marta.........23........Londyn.....................Alex..........40 /06.05-sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam Wam maila z moim numerem telefonu. Gdyby mi któraś wysłała swój, to byłoby super. U mnie skurcze nadal co 5 minut, więc chyba zaraz się zbieram do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esti trzymamy kciuki za szybki porod!! ja tez dzis kochane mialam ciezka noc ale nie zeby jakies dolegliwosci.wrecz przeciwnie cisza i spokoj i mija bezsennosc.myslalam ze mnie trafi!!dzisiaj cisza jak na razie zero jakichkolwiek objawow!a od poniedzialku zaczynam 40 tydzien!no ladnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Esti - powodzenia w takim razie! Jak ja bym chciała też mieć to już za sobą, a to tyle czasu jeszcze... A ja od wczoraj w Rewalu jestem, po szpitalu siedziałam u mamy, poopiekowała się mną trochę ;) Jak się Jaś urodzi, to też idziemy z Michałem na jakiś czas do mojej mamy (tzn. dopóki nie wyremontujemy mieszkania). Na pewno nie zdążymy go wyremontować przed porodem bo te formalności ciągną się jak flaki z olejem... No i z dwojga złego wiadomo, że wolę być u swojej mamy niż przyszłej teściowej. Ale to będzie sytuacja przejściowa... Uciekam coś zjeść i na spacer, bo pogoda cudowna nad morzem. Miłego dnia i lekkich porodów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatni raz:P NICK..................IMIĘ........WIEK......MIASTO.............. . .. ..TERMIN/PŁEĆ 1. natalia256.......Natalia.....24.......Toruń.................03.05/ (Laura) 2. -KasiaGJ-........Kasia........22.......opolskie.............03.05/(Michaś) 3. weska............Marta.......27.......Szczecin............05.05/C 4. klara_23.........Magda......24.......Warszawa..........05.05/ (Amelia) 5. bunia3.........................30........Toruń...... ............08.05 6. esti1983.........Estera......28.......Warszawa.............08.05/(Julia) 7. Lorien...........Beata.......24........Kraków.............1.1.05/ (Kubuś) 8. Kankuun.........Dorota.....32........UK............................12.05/S 9. masterek28......Ania........ 27.......Bielsko-Biała. ......12.05/ (Jasio) 10.mamuskamaj...Arleta.......25.......Lubin.................13.05/ (Zuzia) 11.Julietta40......Agnieszka..40.......podlaskie..............15.05/(Maksymilian) 12.justz...........Justyna.....26......UK........ .................15.05/S 13. milka78......................33.......Kraków...............15.05/ (Maciej) 14. cv............. ..Wioleta....24......Niemcy..................16.05/ (Alex) 15. Trelevinaaa.....Ewelina...26...... kujawsko-pom...........19.05/C 16.penelopa kruz...Ania......27.......śląskie..................21.05/(Maks) 17. Stylowaa.........Ania.......30.......Chorzów/Islandia......21.05/ (Nataniel) 18. bartolenka.....Marzena..30.......Bielsko-Biała.. .......22.05/(Lenka) 19. fauletka.........Wioletta...?........ok.Tarnowa.. ............22.05/S (Wiktor) 20. Kooralinkaa......Kornelia...21......Ch-ce...... ..................22.05/S 21. Agnes71..........Aga.........26......Wrocław.....................23.05/C 22. Emilia_83.........Emilia......28.....Wielkopolskie........23.05/Adrian) 23. em_trz...........Magda......22.....Żyrardów..... ..............23.05/ ? 24. Zuzi-mama.......Marzena...20.....mazowieckie........23.05/(Zuzia) 25. JOLA1237........Jola.........27.....Wrocław..........24.05/ (Mateusz) 26.majowe_szczescie..Aneta...22.....lubuskie.........24.05/ (Karolinka) 27. Dosia255...........Dorota...27.....Waterford/Irlandi a...24.05/ (Amelia) 28. tosia204..........Agata....28.....kuj-pom............24.05/ (Mateusz) 29. #stokrotka#......Monika..29....dolnośląskie. .........25.05/ (S i S) 30. Pristina86........Natalia..25........Gdynia/Gdańsk ....26.05/ (Julka) 31. ...x................Ania.......22.........wlpk ...........26.05/ (Maja i Jaś) 32. dudyska..........Justyna...25........łódzkie....... ...28.05/ (Blanka?) 33. Justynka_87....Justyna...24.........Nad morzem........31.05/ (Jaś) NASZE SZCZĘŚLIWE MAMUSIE NICK .......IMIĘ.......WIEK.....MIEJSCOWOŚĆ...MALEŃSTWO.. ...T.C./DATA UR....GR/CM 1) Kasiula s-ceKasia....22......Sosnowiec........Julia.........39/22.04- SN...3100/52 2) kari86........Karolina..24...Brzeg D./Wro...Nela.........39/29.04-SN...3100/54 3)annjaa........Ania.......28.....Gdańsk...........Natalia......40/01.05-CC....3700/60 4) Tula.............Asia.....32......Poznań...........Gabrysia40/1.05-SN....3310/54 5)Aniołek81.....Mariola...29.....łódzkie...........Milena......40/02.05-CC....4000/58 6) Znów_mama..Alicja....33......Poznań..........Zosia..... 40/03.05-SN.....3160/ 7) Atena_35.....Aneta....35.....Bielsko-Biała.......Milena......40/03.05-SN....3000/54 8)Tigero............Natalia..33......Poznań..........Tymon......40/04.05-SN...4100/57 9)DeeYaa........Hania....28.......Wlkp...............Anastazja..40/04.05-SN....3450/56 10)k_m_b........Monika...27.......Wrocław..........Maja........39/04.05-CC.....2640/49 11)jaTUŚKA....Marta......23........Londyn..........Alex.........40 /06.05-sn....3400/51

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopka ale bawisz sie z ta tabelka to moze odrazu zrobisz miejsce dla amoze skoro ja powitalysmy:) A moj maly tez aktywny i tez niestety nie dal mi pospac. Ja tylko na chwilke bo jak zawsze w sobote rano zaczynam mega porzadki:) esti powodzenia! amoze zaczern sobie login bo ktos moze podszyc sie pod ciebie. Nie rozmawialam z moja polozna jeszcze o pielegnacji nie chcialam sie umawiac z nia przed porodem, przyjdzie do mnie dzien po wyjsciu ze szpitala.Bo tak w ogole to mam 2 polozne.Jedna bedzie odbierala mi porod w szpitalu w ktorym bede rodzila a druga bedzie przychodzila po porodzie oby dwie mowia po polsku.Moj doktor jeszcze nic mi nie wspominal o wywolywaniu porodu w razie W, podpytam sie go jak to jest jak wytrwam do wizyty ktora mam 12.05.moja kolezanka 6miesiecy temu tutaj rodzila ale przez CC byla bardzo zadowlona opieka.a jezeli chodzi o pielegnacje to wspominala mi ze na pewno tutaj inaczej pielegnuja pepuszek ttzn nie uzywaja spirytusu, nic nie robia tylko w razie komplikacji jakims proszkiem sypia.O kapieli nic mi nie wspominala.Aha tylko co jest zawiedziona to opieka jak dziecko zachoruje.Tutaj sa przeciwni antybiotykom.Jakis czas miala problem z synkiem mialo goraczke 39 nie jadlo nie pilo, bala sie ze odwodni sie pojechala do lekarza a on praktycznie nic nie przepisal tylko glukoze zeby pil a w Pl to odrazu do szpitala pewnie by skierowali czy czasem nie odwodnilo sie i nie sa potrzebne kroplowki.Powiedzial jej tez ze ma wychodzic na spacer z goraczka wyobrazasz sobie to?Przeciez z tego co wiem ze wyjscie na powietrze z goraczka jest niebezpieczne ze mozna dostac nawet udaru.Ale tutaj raczej takie naturalne metody stosuja.z jednej strony to dobrze ale z drugiej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja dopiero wstałam bo musiałam odespać ciężką nockę.... Poradźcie proszę jak to jest z tym sączeniem wód, bo ja już w nocy chciałam jechać do szpitala, tak miałam mokro i wyciekało bez opamiętania, ale w końcu stwierdziłam, że nic więcej się nie dzieje i zrezygnowałam. Chyba pójdę do apteki po ten test na wykrywanie wód bo oszaleję.... Co wy na to?? mogą to być już sączące się wody??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellloo ;-) U mnie bez zmian. Noc jakby spokojniejsza. Ale za to znowu na piżamce trochę mokrości ;-( Agnes jak widzisz jak sama nie wiem co to może mi wyciekać. Lekarka powiedziała, że to tylko czop schodzi. To samo u Trelevinki. Jeśli się niepokoisz, to kup ten test, albo papierek lakmusowy, bo on też jakoś to wykrywa. Ja chyba zaczekam do tej mojej wtorkowej wizyty. Ewentualnie zadzwonię do tej mojej gin w poniedziałek i zapytam. Esti Powodzenia!!! Weska jak tam?? Coś czuję, że akcja się rozwinęła a Ty już rozpakowana ;-) Trelevinko, dziękuję- pozdrowię Stylową. Justynko och jak ja Ci zazdroszczę tego mieszkania nad morzem ;-) I tego spacerku po plaży ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes a ile tego bylo?? bo u mnie hmm na 3 dosc spore plamy na spodniach i troche na lozku.. i dobrze poczulam ze to wylecialo z cipki a nie cewki moczowej.. mi lekarka powiedziala ze to mogl byc czop ale widzisz jakos nie chce mi sie wierzyc ze to az takie wodniste moze byc, ale na niektorych forach dziewczyny pisza ze mialy wodnisty.. moze idz do jakiegos doktorka co by cie zbadal dowcipnie ;) Emilka ja Cie podziwiam ze ty nie poszlas jeszcze do lekarza.. ja bym nie wytrzymala :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinko nie wiem czy można mnie za to podziwiać czy raczej współczuć mojej głupocie ;-) Ale pocieszam się tym, że przecież byłam na kontroli i dokładnie jej o tym mówiłam. To zdecydowanie powiedziała, że to nie wody. Ale oczywiście boję się, że się myliła. Na szczęście Mały się rusza i tak sobie myślę, że tych wód mam przecież dużo w brzuchu, a te ilości wyciekające nie są jakieś przerażające.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa - ciężko określić ilość, spałam bez bielizny i jak się obudziłam byłam tam cała mokra, potem jeszcze trochę wyleciało i zasnęłam. Sprawdzam co chwilę i nadal mam mega mokro. Umyłam włosy, podgolę sie i jadę do szpitala, tam chyba najprędzej mnie przyjmą i sprawdzą co się dzieje. Podejrzewam, że nic strasznego ale lepiej sprawdzić, zwłaszcza, że ja tych wód zbyt wiele nie mam wg mojej doktorki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wąchałam i wydaje mi się, że ma trochę zapach moczu, ale nie tak zupełnie. W każdym razie takie bezzapachowe to nie jest :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×