Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Dzięki za odpowiedż Mamae - mi po tych tabletkach nic nie wyskakuje nawet mam ładniejszą cere, ale nastroje i nudności były męczące.. jeszcze został mi tydzień tych yesminelle i biorę Cilest zobaczymy co to warte. a co do Twojego pytania to mam przerwę 7dniową, a czytałaś ulotkę nic tam o przerwie nie pisze? chyba te tabletki droższe są jednak gorsze hihi Znów_mama - ja wiem, ciągle mówią o tym w telewizji że lekarz przed przepisaniem tabletek powinien zrobić badanie na hormony i przeprowadzić wywiad. a mój nawet nic takiego nie zrobił więc nawet nie wie jaką ilość hormonów powinien mi przepisać tak na to patrząc.. czarna_kcrk- po jednym blistrze od razu przytyłaś tyle? ja właśnie słyszałam, że ten Cilest to jakiś tuczący jest hahah. a niektórzy Go sobie chwalą. Już sama nie wiem co zrobić... zobaczymy jak to bd po tym pierwszym blistrze.. DeeYaa - przeboje tzn ? coś ze zdrowiem.. ja sobie po zażywaniu tak 5 miesięcy jak minie gdzieś pójdę do lekarza żeby zbadał moją wątrobę bo koleżanka mówiła, że miała strasznie scharataną wątrobę.. A czy któraś z Was próbowała podawać krowie mleko maluszką? I co o tym w ogóle myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izamaj - Emilka zaniedługo będzie mieć 4miesiące już i Babcia i mama i ciocia mówią że nam jak byliśmy mali to nam dawali.. i nic się nam nie działo przecież żyjemy, dawniej tak dawali. a Ciocia przecież ma 5letniego syna to 5 lat temu mu dawała mleko krowie i tak ileś miarek mleka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ehhh zjadło mi posta :( Dobra na szybko, moja Zuzia też się już przekręca z brzuszka na plecki i odwrotnie. Dzisiaj mieliśmy kupę śmiechu z niej. Przy okazji musiała spróbować jak smakuje jej kocyk. Język jej tylko latała w tą i z powrotem :) Julietta my też już na mm i mała wstaje częściej niż przy cycu :( Też myślałam, że pośpi dłużej ale niestety, jest o wiele, wiele gorzej. W ogóle śpi bardzo niespokojnie od dwóch tygodni- może jednak trochę jej brakuje cyca Uciekam pobudka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przybyłam już od kumpeli. Nagadać się nigdy nie możemy. bla i bla i bla. My kobietki to kochamy. Moja mała oczywiście odsypia wyprawę do CIOCI i mam chwilkę - dlatego poczytam co naskrobałyscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znowu Ty.............
Illayla lecz ty się kobito. kiedyś baby rodziły w polu i co znaczy, że teraz też tak jest?? kiedyś wszyscy umierali na gruźlicę:o kiedyś, kiedyś, kiedyś... :o poczytaj trochę na ten temat, a wogóle to won z tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witojcie. mały zasnął:) czy tylko ja i esti zostałyśmy karmiące piersią?????? mały zasnął, ogólnie dzień bez większego marudzenia, zobaczymy jak dalej będzie. krowie mleko to chyba dopiero po 3 rż się podaje. w ogóle nie wiem co to za pomysł dziwny. Lorien to nieźle ja bym jeszcze nie obciążała kręgosłupa tak bardzo:) \w ogóle podziwiam niektóre z was, ze podajecie kaszkę przed czasem ja to się boję i się nie odważę:) kropeczko a z tą ciemieniuchą to chyba na necie na każdej stronie jest taki opis jak z tym walczyć, ja też tak robiłam. widzę, że znowu się pojawiła i to w brwiach;/ lecę na obiadek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry ale to, że ktos tak kiedyś zrobił to nie znaczy, że to jest dobre. Od tego są mieszanki, a i tak niektórym dzieciom nie służą, a co dopiero mleko krowie:-( zapytaj pediatry powie ci to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamuskamaj długo już nie karmisz cycem? A jak tam ty Atenka? Ja jeszcze walczę, ale tam to już chyba pustynia:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie rozmawiałam z pediatrą a mam naprawdę bardzo dobrą lekarkę i powiedziała, że jeśli nic jej po tym nie jest a daję jej już od tygodnia po dwie flachy dziennie z dwoma miarkami Bebilona i nic jej nie to jest to że mogę jej dawać i powoli przyzwyczajać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa i jeszcze powiedziała, że pediatrzy specjalnie mówią że nie wolno, nie wolno, bo za to że oni polecają i przepisują mleka pacjentką mają za to pieniążki, a jeśli ktoś naprawdę jest w porządku to i w porządku z nami rozmawia. haha a co do tych bab rodzących w polu to beznadziejne porównanie bo nadal rodzą ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopko ja jeszcze karmię cycem ;-) Ale trochę się zaczęłam zastanawiać czy mój synek nie pije za krótko. Bo wciąż to są takie 5 minutówki. Niby przybiera dobrze, ale widzę, że to takie minimum. Może po prostu będzie niejadkiem. I jak urodził się większy niż większość jego kolegów tak z czasem będzie najlżejszy ;-) No ale cóż byle by był zdrowy a ważyć mniej sobie może. Ale tak mi trochę na myśl to przyszło i musiałam się Wam wygadać ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez wiem ze od 3rż sie podaje mleko krowie ale jak ktos se chce to niech se podaje.. :) wlasnie wrocilam ze spaceru koooooszmar Ala jak sie obudzila to ani myslala lezec - nawet na podusi po prostu podnosi sie do siedzenia juz nie wiem co robic podlozylam jej po poduszke kocyk zwiniety a ona ciagle byla wyzej niz to oparcie szooook Nie moge jej spuszczac ani na chwile z oczu, co ciezkie przy robieniu zakupow samej... musze zaczac myslec o spacerowce :P wrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izamaj nie karmię, bo mała odrzuciła cyca całkowicie i zmuszeni zostaliśmy do przejścia na mm. Emilia moja Zuzia też ciągnęła cyca bardzo krótko. 5 minut to była dla niej norma. Jak jadła z 7 to ja byłam happy :) A przybierała prawidłowo na wadze. Może po prostu mały nie potrzebuje więcej? Skoro piszesz, że przybiera normalnie to nie ma czym się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Ale mój dzisiaj maruda. Chyba zaczynam się przyzwyczajać:) Z tym mlekiem krowim to fakt. Mam znajomego pediatrę wiejskiego ( szkoda, że daleko)i śmiał się, że prawie wszystkie młode mamy już nawet od 3 miesiąca karmią mlekiem krowim. O dziwo, nic tym dzieciom nie jest. Natomiast moja lekarka opowiadała, że miała maluszka, który cierpiał na straszne kolki. Matka podała mu krowie mleko i dziecku wszystkie dolegliwości minęły. Więc pewnie różnie z tym jest tak jak ze wszystkim. Jednym szkodzi, innym nie :) U mnie to już prawdziwe ząbkowanie, dziąsła opuchnięte, mały niespokojnie śpi w nocy, a jak gmera sobie w buzi, to płacze. Atenka-- a jak Ty jak podajesz kleik kukurydziany. U mnie za tydzień 4 miesiące, więc może już powoli zacznę coś wprowadzać, tym bardziej, że moja radość dotycząca jedzenia była przedwczesna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mimo wszystko nigdy nie dałabym dziecku krowiego mleka jak ma kilka miesięcy. Jak dla mnie to przesada obciążać tak brzuszek dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izamaj34 pediatra zleciła nam tak rutynowo badanie moczu, bez powodu, mam nadzieję, że zafałszowane i już jutro nowe robimy:) moja jeszcze cyca puki co chce, ale robi mi akcje, że się odwraca i puszcza, musiała się przyzwyczaić do butli bo czasem daję jej odciągnięte jak wyjdziemy albo herbatki;/ i też słabo ostatnio śpi, tak jak któraś wspominała z Was (chyba mamuśkamaj)) budzi się w nocy wpada w histerię a cyc nie uspakaja ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kleik kukuryku podaję tak: do zrobionego mleka Bebilon 1 np na 90 ml dodaję jedną miarkę z mleka - czyli tak jak Kropeczka nasza. i zjada mi to ze smoczka do mleka, bo gdy zmieniam na smoczek do kaszek to często mi się krztusi. odnośnie mleka krowiego - napewno nie dla dzieci poniżej jakiegoś tam wieku. Choć ja sama takie prosto od krowy się zapijałam aż mnie brzuch bolał ( ale to były moje młode lata na wsi u babci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny koleżanka moja u której dziś byłam powiedziała mi że jeśli dostajemy okres pierwszy po porodzie ponoććććććććććć mleko (smak) nam się zmienia i dlatego maluszki już takiego nie chcą. Moja possie chwilkę i jakby mogła to by to wypluła agentka. Skojarzyłam fakty i rzeczywiście w moim przypadku moja mała nie chce ssać od 5 dni a tak zaczal mi się okres. I dziś się skonczył. moze taka prawda - niewiem czy taka ona jest ale u mnie chyba tak to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale gafę strzeliłam masakra... ot matka ze mnie!!!! Moja mała od dwóch dni mi się wykręcała przy jedzeniu a ja twardo jej daję. Dzisiaj patrzę na mleczko, zaglądam do środka a tam niebieska łyżeczka. Patrzę na przód a to bebilon 2 a nie 1.... Normalnie moje dziecko jeśc nie chciało bo jego matka ofiara losu z półki ściągnęła nie jej mleczko.... Dzwoniłam do Gdańska - moja siostra już na sali pooperacyjnej. Ehhhh tak się martwiłam a ona teraz ma najbardziej zajefajny odlot na świecie. Nigdy tak dobrze mi się nie spało jak po narkozie hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dzis na smutno, bo bylam dzis juz u lekarza. nie moge juz bo tydzien mam goraczke i nie schodzi. od dzisiaj w nocy jeszcze mam biegunke wiec teraz modle sie aby dzieci nie zarazic:( dzis maz wzial urlop na zadanie ale juz mu sie dni skonczyly wiec jutro do pracy i nie wiem jak dam rade przy maluchach bo slaniam sie na nogach.ja dziewczyny ciagle placze bo jestem w innym pokoju i kilka ray dzis doslownie widzialam maluchy:( ech fauletka- co do napletka to my robilismy az do teraz bo polozna nam kazala. maz robil to przy kapieli. zaczela sie juz robic dziurka ano ae teraz bylismy u pediatry i przestalismy to robic, jestem zdziwiona faktem ze taka polecana polozna jak ta co ja mialam kazala nam to robic i nawet nie wspomniala ze sa 2 praktyki. jestem zla na siebie ze wczesniej tego nie sprawdzilam bo podobno moze byc wiele komlipkacji po takich sciaganiu napletka:/ my kategorycznie przestalismy ja nie podalabym moim maluchom mleka krowiego. dla mnie to troche nieodpowiedzialne ale kazdy ma swoje zdanie i kazdy robi co chce. pozdrawiam cieplo kobity wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczko - dobrze ze spojrzalas i teraz juz mala dostanie swoje mleczko. martwilas sie o siostre a ona teraz na odlocie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x.... kochana - co to za wredne choróbsko się przyplątało no. Makabra jakaś normalnie. Trzymaj sie dzielnie. Nie płacz bo to zabiera ochotę na cokolwiek. Nie daj się - taka silna z Ciebie kobieta - zobacz ile przeszłąś. najwięcej z nas chyba. Osobiście TRZYMAM ZA CIEBIE KCIUKASY...!!!! izamaj karmiłam ciągle do 2,5 m-ca małą. Od tego zcasu ciągle jakby była głodna i przeszłam na mm. Tak więc był cyc i mm. Tak jak napisałam od 5 dni mała odrzuciła zupełnie pierś. Possie sekundy i odwraca głowę na drugą stronę tak jak mamuskamaj. Identycznie jak napisała. Te maluchy chyba mają taki schemat czy co? Noi i niestety mleko w cycach jest a ochotnika zero. Nie ściągam bo jestem za leniwa. Będe próbować jeszcze jakiś czas - moze chociaż raz dziennie coś pośsie, bo takie chwile u mnie już nie wrócą. A widok maluszka przy piersi - MAMUŚKI SAME POWIEDZCIE - JEST BEZCENNY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczko wybacz za slowa ale GAPA z Ciebie :P:P:P Musisz sie ogarnac :D hehe a sisterka widzisz juz afterek ma :D Atenka pierwsze slysze ze od okresu sie zmienia smak mleka nooo ale kto wie :) moze cos w tym jest- bo widac po Twoim przykladzie idealne potwierdzenie slow kumpelki :P Pristi - kochana zdrowka zycze dla maluszka ale mam nadzieje ze wszystko bedzie ok :) aa Twoja mala jest przeeeeeeefotogeniczna noo jak modelka :)))) kuwa mialam cos jeszcze napisac i sklerotik :P aaa Aneczko kochana kuruj sie, wracaj predziuchno do zdrowia :* 3mmam kciukasy za Ciebie i Twoja rodzinke. a z tymi siusiakami to ja sama nie wiedzialabym co robic.. chodzilam na Szkole rodzenia i tam byl poruszany ten temat.. polozne odradzaly, ciekawe jak Tam kasiula :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój jakiś marudny dzisiaj i coś ulewa, chyba za łapczywie i za dużo zjada z butli. X trzymaj się! Atenka też słyszałam o tym smaku pokarmu;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello!1 Penelopko ja tez jeszcze karmie.:) Dziewczyny karmiace a kiedy macie zamiar wprowadzic dzieciaczkom inne pokarmy i jakie??A moze juz cos podajecie swoim maluszkom?Moja polozna mi powiedziala ze jak bede karmic piersia to najlepiej zebym wprowadzila inne pokarmy po skonczeniu 6 miesiaca i sama nie wiem ehh.. Kropeczko, esti i inne mamusie ale wy pracowite a ja laba caly czas min do 3lat Alexa. A moze dluzej jak jutro sie okaze ze jestem w ciazy.Kupilam dzisiaj test rano zrobie.Nie planowalismy tak szybko drugiego dzidziusia i mam nadzieje ze te moje obawy to rozregulowana miesiaczka. Wasze dzieci trzymaja ladnie glowke, przewaracaja sie z brzuszka na placki a moj Alex jeszcze nie:(.Trzyma glowke ladnie ale jak go biore na brzuszek to tylko minutke lezy bo tak sie wkurza ze masakra.Ale jeszcze nie martwie sie tym bo wkoncu kazde dziecko inaczej sie rozwija. deeyaa wspolczuje tego bolu trzymaj sie Co do krowiego mleka to moja mama podowala nam po skonczeniu 6miesiaca ale to byly inne czasy.Ja bylam wychowana na wsi i uwielbiam krowie mleko najlepiej jeszcze takie cieple:) I podalabym synkowi takie mleczko ale po skonczeniu roku. emilia a tak z ciekawosci jak tam krosteczki u twojego sloneczka znikly juz moj Alex juz ma dlugo ladna buzke. Ale mi znowu fajnie z wami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×