Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

oj stylowa to my mamy dokladnie to samo - ostatnio sylwestra w domu spedzalam jako dziecko - zawsze gdzies i cos sie dzilo, na ostatnim sylwestrze biegalam na imprezie przebieranej w kusej sukieneczce piratki, z przepaska na oku i szpadą i smiesznym kapeluszem :) hi hi dzis tez twierdze, ze dam rade ale jutro pewnie mina mi zrzednie ;/ pristina86 ja juz nie nadazam za tymi lekarzami, chodze normalnie do szpitala na wizyty gdzie bede rodzic i prywatnie do polskiego i za kazdym razem mowia mi cos innego wiec trzymam sie najbardziej prawdopodobnej wersji, ktora sie powtarza, ze termin na 09.05. a na ostatnim polowkowym w szpitalu nie podala mi babka ani wagi ani dlugosci malego i w ogole jakies takie po lebkach to bylo wiec w styczniu ide jeszcze prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cos mam z netem i od dwóch dni nie mogłam pisać. Teraz też się rozpisałam i gdzieś to zniknęło. Szkoda gadać. Za co my płacimy. Moja mała równy tydzień temu ważyła 277g. wg lekarki to był 20 tydz, wegług mnie 19. Zawsze się o to kłócimy :) Długości mi nie podała bo mówiła, że za bardzo się kręci i teraz to już coraz ciężej będzie można to zrobić. Teraz kolejne USG 14.01 - w urodzinki mężusia. Mam nadzieję, że płeć pozostanie taka sama i że wszystko będzie ok. To będzie USG 3/4D także będdą badane przepływy, znowu wykuczane choróbska itd. brrrrrrr Mam pytanie. Jaki macie stopień łożyska? Ja mam drugi i się martwię, że to trochę za wcześnie. Proszę dajcie znać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropeczka - Na kontrolnych usg mierzy maluszka i podaje mi jego długosć od główki do pupy. Natomiast na USG pomiarowym podaje dokładne wymiary co do milimetra. Kwesta sprzętu. Pomiarowe USG musi być bardzo dokładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc zaczynam się martwić Agnes71, bo mi Elias nie podał ostatnio no i ten mój na NFZ też nic o tym nie mówił. Jedyne co powiedzieli to tylko, że wszystko jest w porządku. Ojjjjjj, ja nie lubię takich rzeczy, strasznie wymagająca jestem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kropeczko napisz może jaki jest skrót od tego stopnia łożyska?? mam kartkę ze wszystkimi wymiarami ale po angielsku:) widzę, że nie tylko ja mam takie jaja z lekarzami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w zależności od stopnia dojrzałości jest I II III stopień dojrzałości łożyska mi moja lekarka powiedziała na początku ze I stopień i powiedziała ze jeśli coś się zmieni to poinformuje wydaje mi się że jeśli wasz lekarz nic nie mówi to znaczy jest wszystko oki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej dziewczyny :)))) Wielkie dzieki ze tak fajnie zareagowalyscie na moj problem, o ktorym wczoraj pisalam.. Jestescie kochane :***************** Poki co cisza, niech tak dalej bedzie :) Mi dzisiaj jakos ten dzien leci szybkooo.. juz jutro sylwester - moj pierwszy w domu.. o mamoooo no i bezalkoholowy na dodatek :) ale za to sobie podjem bo z mama zrobimy jakies dobre zarelko ;)) Dziewczyny mamy teraz tutaj wysyp chlopakow - ale extra ;D jaTuska - mi tez sie Aleksander podoba - Ksawier czy Ksawery tez ale wlasnie ciezko to zdrobnic a nie bedziesz do malenkiego niemowlaka mowic Ksaweryyy bo to dla starego konia juz :P wiec Olo zdecydowanie wg mnie. Kropeczko kochana - ja tez coraz wiecej sikam - ooo mamo czasami w nocy wstaje dwa razy a w ciagu dnia szkoda liczyc bo co rusz.. Zdarza sie ze zrobie siusiu bo juz pecherz mnie boli az a poleci pare kropelek, za 5 minut znow pojde i wiadro cale - czasem to az smiac sie chce :) Bylam dzisiaj tez zawiezc swoje siuski do laborkow :) w poniedzialek mam wizyte u poloznej i lekarza.. zobaczymy ile mi to swiateczne zarcie dalo... Ada - jaki stopien lozyska - pierwsze slysze takie cos - mi lekarz powiedzial tylko ze na tylnej scianie, polozone dosc wysoko - czyli w normie ale nie slyszalam o zadnych stopniach lozyska napisz dokladnie o co kaman! Natalia256 czy ty kochana pracujesz w Ostaszewie???? co do basenu w ciazy - ja sobie odmawiam - dopiero co zwalczylam bakterie - obawiam sie stanu czystosci wody.. pozostaje wanna :) Tula dbaj o siebie kochaana wypoczywaj Emilia gratki :* Lorien - od razu mozna wyczuc jaka szczesliwa jestes odkad mezus z toba ;) wozek ladny - moja siostra miala ten sam,kolezanka z reszta tez :)) wyglad taki sam po prostu nazywal sie Baby Merc, mi sie one podobaja ale juz tak sie uparlam na tego X-landera ze zdania nie zmienie Bartolenka - jesli czujesz sie na silach, jedziesz swoim autem to nie odmawiaj sobie ;) nie pozalujesz :) poduszka fotel opuscisz - oczywiscie poprawnie zapnij pas i w droge :) Styllowaaa nie daj sie kochana !! co to za dupek nie lekarz.. 12h w robocie w ciazy to przegiecie konkret - w Polsce dziewczyny juz we wczesnej ciazy sa na L4 i nikt nie ma pretensji.. Eni ty masz 5,5kg na plusie i wchodzisz w swoje jeansy?? ja od poczatku chodze w ciazowkach - musisz miec figure jak modelka.. nitka1984 tobie rowniez gratuluje :) A ja sobie odpoczywam wlasnie wypilam koktajl truskawkowy - kupilam mrozone truskawy w biedronie i dawaj ze smietanka i cukrem w mikser ;))) MNIAM Pozdrowionka milego wieczorku :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eni_35 no kurcze a ja mam kuper wypiety jak przy ciazy z Maja i nawet brzuch w tym samym kształcietakże te zabobony miedzy książki trzeba włożyć ;) Ja w swoje jeansy już od 3 miesiaca nie wchodze :( Justz no ja niestety nie pomoge z ttymi bolami nozek bo moja corcia jeszcze za mala i nie mam doświadczenia. Mamuska maj - a dlugie masz wlosy czy krotkie? Kropeczka nie chodze już tak często do toalety w dzien to nie kontroluje za bardzo, ale w nocy wstaje ostatnio tylko raz. Zreszta czuje ze mi się macica uniosła bo już mnie bardzo rzadko podbrzusze boli i w miare normalnie mogę siedziec z czym jeszcze miesiąc temu mialam problem. Tula ja tez te ciaze przechodze prawie identycznie do poprzedniej a plec inna, także nie ma reguly..bedzie corcia zobaczysz :P Agnes71 - jutro postaram się zrobic zdjecie bebzolka , ale już mma tak Duzy ze piwko mogę na nim stawiacna jutro kupilam Karmi :P Stylowa Czy ten Twoj lekarz to jakis kretyn za przeproszeniem? Lorien bardzo ładny wozek! Pristina86 ja nie chodze do pracy ale u mnie to inna bajka jest, natomiast jeśli to jest praca siedzaca A \Ty się dobrze czujesz to podejmij ja, zawsze możesz isc na L4 Natalia256 ale Ci dobrze z tym Sylwestrem, doborowe towarzystwo.,.ech tez bym się chetnie gdzies przeszla tym bardziej ze od 3 lat nigdzie nie byliśmy i już mi się troche chce ale może za rok się uda Ada1982 kurcze nigdy nie pytalam lekarza o stopien lozyskami wystarcza jak mowi ze jest ok. Trelevinaaaa to ja Ci podam przepis na najlepszy koktajl truskawkowy pod słońcem :P Paczka mrozonych truskawek, Duzy kube jogurtu naturalnego ( w naszym stanie to Activia) , Duzy kubek kefiru naturalnego, maly cukier waniliowy, cukier puder i normalny cukier w proporcji 50:50 zawsze dodaje na smak (ja lubie słodkie) wymiksowac MNIAM :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny z tyłu na zdjęciach z USG lekarka napisałam mi struktury płodu prawidłowe, łożysko na ścianie przedniej drugi stopień, ilość wód płodowych w normie. No i oczywiście naczytałam się w necie o starzeniu się łożyska, o tym, że maluch im starsze jest łożysko tym dostaje mniej składników od matki itd. i oczywiście zaczęłam się martwić. I nie wiem, czy w 20 tyg, drugi stopień to jest ok., czy za szybko się starzeje. Myślałam, że może którejś z Was też lekarz podał :( Na ale cóż, skoro nie mówiła, że coś jest nie tak to poprostu muszę to sobie z głowy wybić i się nie martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaa co do siusiania to ja czuję jakbym miała cały czas pęcherz pełny. Denerwuje mnie to strasznie. Już się zastanawiałam czy może sobie pęcherza nie przeziębiłam ale chyba nie. W każdym bądź razie siusiam non stop :) Noo i słodycze moja zmora. Ogólnie jem je cały czas. W sumie mogłabym nie jeść nic innego. Także jem tyle co trzeba posiłków głównych a potem przez cały dzień pałaszuje słodyczki :) Śmieję się, że będę jak słonica wyglądała ale trudno. Kiedy jak nie ewentualnie teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigero ale mi ochoty na koktajl narobiłaś. Chyba bedę musiała się ubrać i do sklepu podjechać bo mi język do tyłka ucieknie :( A chciałam juz poleniuchować sobie dzisiaj w domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj dziewczyny dałyście czadu z tym koktajlem, masakra właśnie się zastanawiam czy się do sklepu nie wybrać :) no i ten przepis z cukrem waniliowym ppppyyyyyccchhhaaaa!! :) a ja właśnie śnieżki z teściowa skończyłam robić :) tak ogólnie to nie mam ochoty na słodkie, tylko od przypadku :) może to dobrze, bo tez jeszcze mieszczę się w spodnie z przed ciąży :) ogólnie przytyłam 4kg :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny. Przeziebienie mnie wzielo wczoraj no i dzis jest ciut lepiej bo gardlo mniej boli. Plukalam caly dzien woda z sola i chyba troszke pomoglo. Dzis wg OM 20 tydzien wiec mąż postanowil mi zrobic pizze i za pol godzinki bede ja jadla mniam:) No i kupil mi fajerwerki hehe na jutro :P Czytalam ze wiekszosc z was ma juz wybrane imionka dla dzidziusiow no i dzis z mezem tak myslelismy o imionach. Narazie wybralismy takie: jesli beda 2 dziewczynki to beda Maja i Michalina lub Lena, jesli 2 chlopcow to Jan i Miłosz a jesli parka to Maja i Jan. Co do jeansow to ja chodze juz w ciazowych bo w moich za bradzo brzusia juz obciskalo. Co do toalety to od jakis 3 tygodni znowu ciagle chce mi sie siusiu. W dzien da sie przezyc bo tak mnie to nie meczy ale w nocy jest ciezko bo dosc ze nie moge spac to jeszcze siku latam a rano jak wstaje to szybko biegne bo boje sie ze nie zdarze:P Lozeczka mam juz wybrane na allegro i chce je kupic tak za miesiac bo potem na wszystko mi kasy nie wystarczy. stylowaa- normalnie chyba bym nie wytrzymala jakby mi moj lekarz tak powiedzial. zobaczysz pojdziesz do ginekolozki twojej i ona Ci da jak powiesz ze brzuszek Cie pobolewa. Ja jestem na zwolnieniu od 2 grudnia. Moj gin juz przy pierwszej wizycie chcial wypisywac no ale to dlatego ze ciaza zagrozona a ja jeszcze dociagnelam w pracy do 4 miesiaca. Ale mi smaka zrobilyscie na koktajl Chyba po pizzy poprosze meza zeby sie wybral do sklepu hehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i dupa. Trzy markety zjeżdżone i truskawek brak. Kupiłam sobie chociaż na pocieszenie maślankę truskawkową a jutro będę szukała znowu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olcia 20
wiecie co mam zmartwienie bo właśnie kąpiąc się włożyłam tam palec wskazujący ,no i cały wszedł i dopiero poczułam główkę szyjki macicy .to jest 18 tydzień.nie za wcześnie się ona skraca mi?kurczę zawsze coś musi być nie tak u mnie. wizyta dopiero w połowie stycznia więc zostaje mi się zamartwianie nad tym. ratunku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dziękuję Wam bardzo bardzo za wsparcie,teraz jestem pewna ,że racja jest po mojej stronie i bede jej bronić:) Mąż powiedział ,że bierze w poniedziałek wolne żeby mnie wesprzeć,więc musi być dobrze;) O tym łożysku to pierwsze słyszę o jakis stopniach,ale pewnie jesli mi położna na to nie zwróciła uwagi to wszystko ok,tego sie będę trzymać:) Ja dziś cały dzień mam smaka na coś i nie mam pomysłu na co,więc zżeram co mi w ręce wpadnie,ale czuję ,że to ciągle nie to,ale na koktajl nie nabrałam ochoty,a to bardzo dziwne,bo zazwyczaj jak zobaczę lub usłyszę o czymś do jedzenia to od razu mnie też ochota nachodzi,na szczęście dla mojego M. dziś tak nie jest,nie będzie musiał po marketach biegać :D X-u Ciebie podwójne szczęście ,podwójna radość ,ale i faktycznie podwójny wydatek,dobrze,że zaczynasz już po mału kupować,bo tak na raz to by było bardzo dużo. A Ty kiedy będziesz wiedzieć kim są Twoje maluszki,a moze u bliźniaków cieżej się płeć okresla,nie wiesz jak to jest? Ja juz po malutku do łóżeczka się zbieram,jutro do pracy,a potem juhhuu zakupki dla Mateuszka mojego. Juz się nie mogę doczekać tych maleńkich,słodziutkich ciuszków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowaa- no z tymi wydatkami nie za wesolo ale powoli damy rade. Kasy malo ale co miesiac cos kupuje dla maluszkow i mam nadzieje ze wszystko uda mi sie kupic na czas:) wizyte mam 7 stycznia wiec mam nadzieje ze z moimi maluszkami wszystko dobrze no i moze pokaza co tam maja miedzy nozkami. Juz tak o tym myslalam wlasnie i moze tylko jeden pokaze a drugi do porodu bedzie sie chowal hihi:P mam pytanie do Was wlasnie bo chce isc na badanie 3d lub 4d tylko kochane powiedzcie mi czym to sie rozni i ktore wy bierzecie? musze sie zastanowic bo u mojego gin. 200zł kosztuje samo to USG + wizyta 90zł wiec wydatek uhuhu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Dziś zostałam wyprowadzona z równowagi. Byłam umówiona z moim ginekologiem w szpitalu na usg połówkowe, bo mimo tego, że gabinet ma rewelacyjny, to usg takie sobie. Tak więc lekarz dokładnie rozpisał mi co, gdzie i kiedy i o 12 miałam na niego czekać. Byłam z mężem i czekaliśmy w umówionym miejscu wcześniej. Po 40 minutach zaczęłam pytać lekarzy i pielęgniarek, a po odpowiedzi: "gdzieś tu biega" zostałam poproszona, żeby usiąść i czekać...i tak czekaliśmy jak te głąby ponad 2 godziny. Mój mąż musiał jechać do Chojnic, był już spóźniony, więc zostałam sama i cały czas prosiłam, żeby mojemu lekarzowi przekazali. W końcu przyszedł do mnie jakiś lekarz, zapytał na kogo czekam i powiedział, że on już chyba poszedł do domu i żebym spróbowała jutro. Ręce mi z bezsilności opadły.Zdaje mi się, że mój ginekolog notując mi dokładne instrukcje, sam nie zapisał sobie kiedy się ze mną umówił. Ja rozumiem, że pełnił funkcję ordynatora oddziału, ale mógł podejść i powiedzieć, że nie może (choć i tak jestem zdania, że zapomniał). Mój poprzedni gin podawał mi swój tel.kom. i zawsze mogłam do niego dzwonić, a ten żadnego numeru, nawet stacjonarnego do siebie nie podaje. Po dzisiejszym dniu byłam tak wściekła, że natychmiast chciałam zmienić lekarza, ale kto mnie przyjmie na usg na przyszły tydzień? Po tym długim, bezczynnym siedzeniu w szpitalu spóźniłam się na spotkanie z klientami i musiałam siedzieć dłużej w pracy. Jutro mam wolne i od rana chciałam gotować i szykować się na wieczór, a tu muszę do tego gównianego szpitala jechać! Oczywiście po wyjściu ze szpitala miałam milion nieodebranych połączeń i sms-ów z zapytaniem o płeć i zdrówko malucha...To się wyżaliłam. Natalia- widziałam ogłoszenia koło dworca Miasto o Sylwestrze w Róży Wiatrów. Bawcie się dobrze!!! Ja też mam nowe buciki i marynarkę, a sukienki kupiłam na początku roku i w dwóch prezentuję się nawet nieźle. Jutro tylko rajstopy sobie zakupię. Znajomi namawiają, żeby zostać tam na noc, bo całe towarzystwo sylwestrowe zostaje i rano robią kulig z prawdziwego zdarzenia, ale ja wiem, że będę marzyła o własnym łóżeczku. Nie mogę i tak pić, więc będę prowadzić, a rano mogę przywieźć część towarzystwa na te atrakcje... Już nie męczę dłużej. Życzę Wam jutro wspaniałej zabawy, albo udanego leniuchowania, cudownego Nowego Roku, zdrówka i spełnienia wszystkich marzeń!!!! 🌻🌻🌻🌻🌻🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje kochane!!! Dziękuję za dobre rady. powiem Wam, że przestraszyłam się tej drogi nad morze i dziś postanowiliśmy, że jedziemy do Karpacza:) tak więc jesteśmy już na miejscu i jest pięknie:))) córcia przeszczęśliwa bo w hotelu sa super baseny:) ja teraz odpoczywam i delektuję się spokojem:) duzo napisalyscie mykam do czytania puki internet działa:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trelevinaaaa tak cieszę się że jest przy mnie, dużo mi pomaga:) no i te większe zakupy dla Maluszka też razem robimy. Kubuś coraz częściej daje o sobie znać teraz też słodko do mnie puka:) Życzę kochane spokojnej nocy zmykam bo na jutro trzeba sie wyspać:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bożenka13031984
Witam Mam termin na 29 maja :) 2011 10 stycznia będę wiedzieć czy to chłopczyk czy dziewczynka. Mnie to jest obojętne ważne by było zdrowe. Mam 3,5 letnią córeczkę Anię. Córka chce braciszka zobaczymy co z tego będzie..:) już nie umie się doczekać maja :)Pozdrawiam wszystkie ciężarówki :) i mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja tylko na chwilkę, nie mam czasu czytać, ale informuję że wrzuciłam na maila zdjęcia mojego brzucha robione w 17 tyg i 6 dniu :) Pozdrawiam i miłej nocki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Bożenka :) Widzę że masz termin blisko mnie :) Czujesz już ruchy malucha? Bo ja rzadko i baaardzo słabo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jak przybliżycie sobie to zdjęcie z boku, to w ramce widać moje zdjęcia :p Ale dałam hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, pomóżcie mi i powiedzcie jaką macie na dzień dzisiejszy morfologię?? Chodzi mi o hemoglobinę - skrót HGB??? Ja mam cały czas tendencję spadkową. 1,5 miesiąca temu miałam 12,6 a dzisiaj mam już 11,2 a zaczynałam ciąże w ogóle z wynikiem 14,00. Zaczynam się martwić tym spadkiem. Oczywiście pogadam z lekarzem w poniedziałek na wizycie ale zawsze się mogę też was poradzić. Proszę napiszcie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×