Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Penelopa, to tak jak ja 21.05. Ostatnią @ miałam 17.08 i maluch 11 mm. I też biorę Duphaston, a do tego Acard, no i oczywiście kwas foliowy i witaminki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem po dwóch poronieniach i te leki przepisała mi moja ginekolog tak profilaktycznie. Jeśli chodzi o Acard to on podobno chroni przed mikrowylewami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porazpierwszymama
Wiatam! Ja rowniez mam termin na maj. Prawdopodobnie 11.05 zobaczymy... Moje malenstwo ma niecale 17mm i rozwija sie prawidlowo tylko ja nienajlepiej sie czuje. Od wczoraj na zwolnieniu do 10 bo goraczka sie pojawila. Ktos sie wypowiadal ze jest na okresie probnym w pracy- ja jestem w tej samej sytuacji z tym ze kodeks pracy jasno mowi o tym ze kobieta w ciazy jest chroniona od dnia w ktorym przedstawi zaswiadczenie o ciazy pracodawcy. Musi przedluzyc umowe do dnia porodu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Katowice, Eni:P myślałam, że to proste całkiem:P stolica górnego śląska to Katowice:P tak, owszem ale musi minąć przynajmniej 12 tydzień liczony od dnia ost.@ także jeśli nie minął to nawet się nie przyznawaj, chyba, że na L4 wpisane jest w okienku B1 czyli ciąża, to po ptokach;/ chyba, że trafiłaś na dobre szefostwo. ale zgodnie z prawem, nie maja obowiązku przedłużać Ci umowy. jesli nie minął 12 tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa, nie wiem skąd masz takie wiadomości, w Polce prawo chroni kobietę w ciąży od chwili poczęcia. Ja miałam ekstremalną sytuację - 2 dni po zrobieniu testu dostałam w pracy wypowiedzenie. Jeszcze nie byłam na 100% pewna że jestem w ciąży, ale powiedziałam że jestem. Wypowiedzenie zostało wstrzymane aż przyniosę zaświadczenie od lekarza. Przyniosłam tydzień później i nic już nie mogą mi zrobić. Tak że nie martw się Porazpierwszymama, bierz zwolnienie jak się źle czujesz, zdrowie Twoje i maluszka jest teraz najważniejsze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę bardzo: Upływ trzeciego miesiąca ciąży ma znaczenie tylko w umowach terminowych (umowa na czas określony bądź na czas wykonywania określonej pracy) zawartych na dłużej niż miesiąc. Jeśli twoja umowa wygasa po trzecim miesiącu ciąży, pracodawca musi ją przedłużyć do dnia porodu (art. 177 par. 3 kp). Jednak pamiętaj, nawet przy takiej umowie jesteś chroniona od momentu poczęcia - tzn. pracodawca nie może cię zwolnić do czasu wygaśnięcia umowy. Prawo nie chroni kobiet zatrudnionych na okres próbny krótszy niż jeden miesiąc. pytanie ile trwa ten okres próbny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę duphaston bo miałam niski poziom progesteronu który jest odpowiedzialny za możliwość zajścia w ciążę, jej utrzymanie i rozwój. A że duphaston jest naturalnym progesteronem z substancjami pomocniczymi, więc uzupełnia te moje niedobory. Mam nadzieję że nie pokręciłam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa - faktycznie, masz rację, nie doczytałam że chodzi o przedłużenie umowy a nie o rozwiązanie istniejącej. Miejmy nadzieję, że umowa jest na dłużej niż 1 miesiąc i że wszystko skończy się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porazpierwszymama
Dzisiaj minal miesiac od zawarcia umowy. Umowa jest na 3 miesiace a ja juz w 8 tyg jestem wiec zanim minal by okres probny bede juz w drugim trymestrze wiec zwolnic mnie nie moga na szczescie. dzieki za pomoc... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa, czy chodzi o USG genetyczne? Bo jeśli tak, to teraz chyba robi się wszystkim ciężarnym. Ale może mi się tylko wydaje... Ja mam umówione na 26 października.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Duphaston też biorę ze względu na niski progesteron. Ale już zmniejszam dawkę i powoli będę odstawiać. Teraz biorę już tylko jedną tabletkę na dobę, jeszcze przez trzy tygodnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj się cieszyłam, ze mdłości się zmniejszyły, a w nocy powróciły z podwójną siłą, więc wszystko po staremu:( Dziś mam drugą wizytę u ginekologa, odbieram tez wyniki badań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Porazpierwszymama
Mdlosci... Wiem cos o tym. Dzisiaj moj organizm juz po prostu przegina. Do mdlosci dochodza zawroty glowy wiec prawie caly dzisiejszy dzien spedzam w lozku (oczywiscie co jakies pol godziny latam siku). Ale trzeba to jakos zniesc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W tej ciąży mam zupełnie wszystko inne, mdłości mam wieczorem i w nocy (martwie się, że są słabe) i w nocy najbardziej boli mnie brzuch. Czy to normalne że wszystko "atakuje" mnie w nocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki u mnie jak na razie w sumie wszystko oki:) Mam trochę mdłości, ale da się wytrzymać. Dziś kupiłam sobie sokowirówkę i robię sobie pyszne soczki:) Mój mężulek właśnie przyjechał na urlop i nic nie pozwala mi zrobić. Wizytę mam dopiero w poniedziałek ale mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×