Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Penelopka- nie slyszalam nigdy tej nazwy ale sprawdzilam i to mleczko jest. Niestety nic o nim nie wiem. A wlasnie jak u Was z rozstepami? ja mam na piersiach niestety i to dosc sporo:( teraz sie zastanawiam czy ktoras z Was uzywa masci cepan? niby dobra jest ale nie wiem czy mozna ja w ciazy czy dopiero po porodzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tego enfamila też nie kojarzyłam, ale moja kumpela dokarmia swoją córeczkę nim i ponoć rewelka, ponoć (?) jedno z lepszych mlek modyfikow. cena też zmodyfikowana :P rozstępy mam dwa oba na brzuchu, jeden jest taki jak typowy rozstęp jak blizna różowy, a drugi taki dziwny fioletowy. wygląda jak żyłka, ale to zapewne rozstęp. dostałam od szwagierki kolejne specyfik. http://torebka.kafeteria.pl/index.php?mode=view&id=11839 także cały czas się smaruję czymś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..x.. nigdzie Cie nie zostawią,bo nie bedzie takiej potrzeby;) trzeba byc dobrej mysli! Ja mam polsat cyfrowy,w sumie to 3 dekodery,rozpędziliśmy się trochę:D Fajnie to brzmiało,że nie miewasz koszmarów bo nie sypiasz,no faktycznie Tobie koszmary nie grożą,jeden pozytyw tej Twojej bezsenności;) Penelopa ja ciagle pamiętam jak Ty mówiłaś ,że dzieciaczki teraz to 95% czasu powinny spać,ale mój wrócił do formy i rusza się tak jak Ty mówisz non toper,aż się obawiam czy nie za żywy jest. Mnie też już przeraża że maj tuż tuż. Jeszcze póki mamy marzec to jakoś to brzmi spoko,ale za pare dni,kiedy kwiecień się zacznie to całkiem mina mi zrzednie:D Hanka koszmary w ciązy ponoć nie są dziwne,to sprawka szalejących hormonów ,mnie zaczna męczyć pewnie już niedługo ze strachu przed porodem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, u mnie dziś jest pięknie. i takie świeże powietrze czuć. mmmmm... a te 95% to chyba się tyczyło wcześniejszych tygodni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa- zaszalal Twoj luby z prezentem:P ja ciagle smaruje mustela ale nic nie znikaja te na piersiach. Myslalam ze moze slyszalyscie o tej masci cepan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zaszalał, aż mi się słabo zrobiło trochę :P o cepanie słyszałam oczywiście to na bazie cebulki jest, ma działanie wygładzające blizny. stosują go przeważnie Ci którzy mieli blizny potrądzikowe i innego typu blizny, ale nie słyszałam co by działała na rozstępy, ale rozstęp to też blizna więc w sumie może? tylko ja nie sądzę, że on działa przeciw powstawaniu, raczej można smarować nim miejsca już objęte rozstępem. ja te dwa rozstępy smaruje kremem na rozstępy, a resztę brzucha, przeciw powstawaniu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie!! Jeśli chodzi o poród, to mnie on jeszcze nie przeraża... Mam wrażenie, że mam jeszcze mnóstwo czasu- do 28 maja to dwa miesiące! Jeśli chodzi o koszmary senne, to tez mnie nie męczą, ale niestety nocy całej tez nie prześpię. Budze się ze trzy cztery razy, a to siusiu, a to mała kopie. Też jest bardzo ruchliwym dzieckiem, czuje ja prawie cały czas.. i całe szczęście bo inaczej bym zwariowała. A mam do Was pytanie odnośnie alergii? Czy któraś z Was ma ten problem? Wszystko zaczyna pylic i ja już sobie nie radze.. Zawsze brałam zyrtec, ale teraz chyba odpada? Penelopa tez przyłączam się do życzeń- wszystkiego naj naj naj, spełnienia marzeń, łatwego porodu i pociechy z maleństwa. Buziak dla Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa- no ona niby jest wlasnie na te co juz sa rozstepy i niby jest dobra. chcialam kupic i smarowac na te co mam na piersiach ale nie wiem wlasnie czy w ciazy mozna bo szukalam info ale roznie pisza. U mnie dzis tez za oknem ladnie, rano sloneczko mnie przywitalo ale teraz jest za chmurami. Mi w sumie nie robi roznicy jaka jest pogoda:P i tak leze w lozku i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane majówki!!! nie odzywałam się bo od zeszlej niedzieli jakoś nie miałam jakoś siły. z mężem były ciche dni ale w końcu wyjaśniliśmy sobie wszystko i jest nawet nawet... dziś byłam u lekarza i niestety nie mam dobrych wiesci. szyjka skrócona na 2,27cm- lekko miękka i rozwarta trochę. muszę leżec i zażywać fenoterol 3razy dziennie i izoptin. kurcze nie wiem jak to bedzie bo przeciez julcia jest ze mną a ona tez chciałaby sie bawić i na spacer iść... ech zalamana jestem. waga małej też nie za duża bo niecałe 1600 gr (jestem w 32 tyg) :(:( penelopka Sto lat kochana!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wam powiem, że porodu też się nie boję albo raczej teraz się nie boję, bo jeszcze wiem, że troszkę czasu mam i nie myślę o tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hanka- ja tez sie nie balam porodu do czasu kiedy nie zobaczylam zlozonych lozeczek dla moich maluchow i nie zaczelam myslec ze porod juz tuz tuz. teraz to juz jest stres ale staram sie go zajadac czekolada:P Bartolenka- no faktycznie nie za dobre wiesci o szyjce. Ja tez mam sytuacje taka z szyjka. takze lezymy kochana i sciskamy mocno nogi. A miewasz skurcze czy nie? ja niestety mam i to po lekach nawet. A lekarz mowil ze waga jest ok? bo jak tak to nie martw sie. moje to beda dopiero kruszynki do Waszych. kazde dziecko jest inne i rosnie inaczej, pamietaj i nie doluj sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka, musisz leżeć bez dwóch zdań. chociaż wiem, że jak się ma już jedno dzieciątko w domu to ciężko je zaniedbywać:( ..x.. na razie olej ten cepan, ponoć ma jakieś sterydy czy hormony, rzeczywiście różnie piszą. ale ja bym nie ryzykowała. dudyska nie mam i nigdy nie miałam alergii , chyba, że na ludzką głupotę :D także nie podpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... - no właśnie. Może jak porozkładam wszystkie potrzebne sprzęty dla malucha, to zacznę się przejmować bardziej nadchodzącą godziną 0. Narazie jednak nie zaprzątam sobie tym głowy, urodzić i tak przecież muszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hallo majoweczki! Weekend nadrabialam troszke popisalyscie . Ja od soboty tez zle sie czuje jescze jestem w lozku nie chce mi sie wstawac nie mam sily a powinnam sie cieszyc pogoda bo mnie wiosna do lata juz nie daleko sloneczko od rana do wieczora swieci do 20 stopni temperatura nawet dochodzi.Wizyte mam za tydzien ale obawiam sie ze tez moze cos byc nie tak zauwazylam ze ten brzuszek tak czesto mi twardnieje boli tak ze czasami isc nie moge. Dziewczyny przepraszam ze nie odp wam nic ale nie mam sily glowa boli, zbiera mi sie na wymioty :(:( i chyba zapowiada sie dzien w lozku :(:( Penelopa wszystkiego najlepszego sto lat i udanego rozwiazania:) Witam rowniez nowe mamusie:) Jak poczuje sie lepiej to zajrze do was pozniej.Milego dzionka majoweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
penelopa-no oleje na razie a we wtorek spytam mojego gina jak oczywiscie nie zapomne. hanka- no moze jak porozkladasz wlasnie te rzeczy to wlaczy Ci sie strach jak u mnie hehe cv-ojj biedulo, moze polez ten dzien caly w lozku. Ciebie cos ostatnio czesto mdli. wspolczuje Ci Kochana i trzymaj sie tam. Faktycznie cieplo tam masz ale jak sie zle czujesz to lepiej nie wychodz bo jeszcze zaslabniesz czy cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dudyska - na alergię w ciąży niestety tylko wapno i woda morska do nosa, nic więcej nam nie wolno, no i starać się unikać kontaktu z alergenami, mi na szczęście alergia wziewna w ciąży trochę odpuszcza, za to nasila się skórna, coś za coś:-) na szczęście już niedługo:-) Wiecie, ja to może dziwna jestem, ale nie boję się porodu ani trochę. Wręcz nie mogę się go doczekać:-) Moje obawy raczej wiążą się z tym, że coś może pójść nie tak i skończy się cc, ale myślę pozytywnie i zakładam optymistyczny scenariusz. Dziewczyny, to jest cudowna, magiczna chwila, kiedy pojawia się na świecie wasze wyczekane, wytęsknione dziecko. Będzie dobrze:-D Mi do terminu minimum zostało 18 dni. Jeżeli doktorek się nie myli to za trzy tygodnie powitam na świecie moją kruszynkę i już nie mogę się doczekać. Wczoraj zauważyłam, że zaczyna mi padać na mózg, rozczulam przy każdym kopniaczku małej, robię się jakaś "mniętka". Ech, jak hormony zaczynają szaleć, to już niedługo;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... ja pamietam informacje przekazane przez panią doktór o tej maści cepan,pytałam o nią po laparoskopii. Wówczas lekarka mi mówiła,że żeby zacząć jej używać blizna musi nie być świeża,musiałam odczekać jakiś czas i oczywiście kazała mi sie nie nastawiać na ogromne cuda co do efektów ,choć twierdziła,że ta maść jest godna polecenia,uważała ją za jedną z lepszych. Mnie jednak nie starczyło cierpliwości,więc nie mogę nic specjalnego powiedzieć o efektach jej działania bartolenka nie za dobre wieści dostałaś,pocieszajacym jest fakt ,że już niedużo czasu Ci zostało,jednak rozumiem jakie to uciążliwe leżeć przy drugim dziecku. A mała chodzi do przedszkola czy cały czas w domciu? Penelopa super prezencik,choć jak dla mnie na tę chwilę byłby nieprzydatny co najmniej do porodu,bo od początku ciązy nie toleruje perfumów, w ogóle ostatnio mam tak wyczulony węch,wszystko mi śmierdzi dookoła,normalnie nie mogę z moim nosem:D A jakie plany na dzisiejszy dzionek masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów mamo no co Ty z tymi 18 dniami?! :o Toż to połowa kwietnia dopiero będzie! A tego nastawienia to Ci cholernie zazdroszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczynki :) penelopa - wszystkiego dobrego w dniu Twojego święta :) dudyska - ja niestety mam problem z alergią i też brałam zyrtec, boje jak to będzie za jakiś czas jak będzie więcej tego dziadostwa pylić :( x - u mnie już dawno łóżeczka są rozłożone i wietrzą się, mnie to bardziej przeraziła ilość rzeczy dla dzieci jakie muszę wyprać i poprasować, ja dzisiaj prawie nic nie spałam w nocy, miejsca sobie nie mogę znaleźć, a już przekręcanie się z boku na bok to koszmar, wszystko mnie boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cv biedulo,ja też odczuwam gorsze samopoczucie ostatnio,tylko bym spała i spała,nie mam siły na nic,przerażające to jest,choć jeszcze jakos z łóżka się zwlekam ale aż się boje co bedzie dalej,obowiazków dużo i nikt za mnie wielu spraw nie załatwi. Może prześpij się troszkę i bedzie lepiej później. A powiedz w Niemczech też czas przesuwaja tak jak w Polsce? Dziewczyny a co z jaTuska ostatnio? marnieje nam to kafe,dziewczyny coraz to słabsze niestety:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowaa- ja mam termin wg. OM na 6 maja, ale wiadomo, że to jest termin umowny, ciążę donoszoną uznaje się po ukończeniu 37 tygodnia, co u mnie wypada dokładnie 15 kwietnia, po tym terminie mogę bezpiecznie rodzić, a że każde moje dziecko przychodziło na świat przed terminem, to zakładam, że i Zosia nie będzie zwlekać:-) Doktorek zapowiedział mi, że na kolejna wizytę 4 kwietnia przyjdę już z rozwarciem, ale mam nadzieję, że go jeszcze zaskoczę:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znów_mama - ja podchodzę do porodu zupełnie inaczej. Jest obrzydliwy, bolesny i nieprzyjemny. Mam nadzieję, że będzie trwał minimum. Długo się zastanawiałam nad prywatną kliniką i cc na życzenie. Przeliczając jednak wydatki przerosło to moje najśmielsze oczekiwania, dlatego tylko rodzę naturalnie. Ale ja w ogóle jestem dziwna. Ciążę przechodzę raczej spokojnie w sensie emocjonalnym, nie podniecam się zbędnie wszystkim, a wręcz wiele dolegliwości i rzeczy jakie towarzyszą ciąży strasznie mnie irytuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i też mogłabym już rodzić w połowie kwietnia, marzy mi się to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczynki. Ja wpadłam teraz tylko na chwilkę żeby się przywitać. Coś ostatnio nie mam czasu, żeby tu systematycznie zaglądać. Ale dzisiaj postaram się to naprawić, bo mam już spore zaległości w czytaniu. Penelopko Nasza Kochana wszystkiego Najlepszego z okazji Urodzinek. 🌼 Spełnienia marzeń, szczęśliwego rozwiązania i super cudownej i grzecznej Dzidzi. ;-) Przesyłam Wam zdjęcie łóżeczka na pocztę. Złożyliśmy żeby sprawdzić czy wszystko jest ok. No i generalnie jestem zadowolona w 1005. Tak więc tym co nie mają jeszcze łóżeczka mogę spokojnie polecić tego sprzedawcę. Zaraz wysyłam ;-) Później nadrobię i odpiszę Wam Kochane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znow-mamo- tez masz plan minimum?:P ja tez hehe i to jest 14 kwietnia. Ty to jestes dzielna kobita,porodu sie nie boi:Pewenement nasz. Ty bys mogla w sumie za mnie urodzic:P stylowa- dzieki za info. Spytam o nia mojego gina a jak nie to trudno zostane z tymi rozstepami okropnymi. Cos za cos i musze sie z tym pogodzic. co do zapachow to ja nie tylko w ciazy jestem na nie wyczulona ale mi zawsze przeszkadzaja zapachy takze perfumow nigdy nie dostaje na urodzinki. Stokrotko- u mnie juz wszystko poprane i wyprasowane. teraz tylko ustawiac w pokoju i ladowac do komody ale jakos jeszcze nie mamy pomyslu jak ustawic lozeczka i zmiescic wszystkie meble. No wlasnie a gdzie jatuska? dawno jej nie byylo u nas, miejmy nadziejje ze wszystko oki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopa sorki za te"perfumów",uznajmy ,że to po śląsku było,ok?;) Znów mam to ja Ci też życzę żebyś doktorka na wizycie zaskoczyła i przyszła bez rozwarcia;) A ja też się nastawiam na wcześniejszy poród,tak liczyłam na koniec kwietnia,ale ostatnio położna stwierdziła że ona to mysli ,że ja do 40 tygodnia spokojnie dociągne,ale po czym ona to stwierdziła to nie mam pojęcia,bo oprócz zmierzenia ciśnienia i wielkości macicy centymetrem ,no i posłuchania bicia serduszka nie zrobiła nic,hmm. W każdym razie ta teoria mi odpowiada bo pod koniec kwietnia to ja dopiero klucze do mieszkania dostanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie też to zauważyłam. jaTuśka gdzie jesteś?????? ?????? kropeczka co z Tobą? gdzie te czasy gdy do nadrobienia było 10 stron... Pytałam wczoraj mamy czy urodziła mnie w terminie, mówi, że 4 dni po i mnie i mojego brata i oboje mieliśmy po 3350 i 50cm:D zamawiam dziś łóżeczko bo nie ma czasu za wiele. dziewczyny czy któraś jednak zdecydowała się na wanienkę ze stelażem??? ( taką w granicy 100zł)? ..x.. TY widzę zrezygnowałaś. ja nie mam wyboru, schylać się nie mogę, musi być ze stelażem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...x... czyli mamy tę samą wanienkę,ale ja teraz myślę o wanience z przebierakiem, z której zrezygnowaliśmy ze wzgledu na małą łazienkę,no a teraz się przeprowadzamy i łazienka bedzie duża,także chyba jeszcze bedę dokupywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×