Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

milka- trzymaj sie dzielnie. uwazaj na siebie i brzuszek. mamuskamaj- smacznego i ja tez ide na kanapki hehe tzn. siegne ze stoliczka nocnego:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka zaczęła koło 4 rodzić;)) ekscytuję się jej porodem chyba tak samo jak swoim:) Napisała dobrego smsa "Zaczęłam rodzić, dam znać jak skończę:P" hehehe tak się umówiłyśmy na smsa, bo ona w Holandii siedzi:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po raz 3 dzięki za życzenia:) 🌼❤️:classic_cool: :*** julietta ściskaj nogi jak się tylko da. matko ile wpisów! muszę nadrobić wszystko. dziś na 12 mam USG:D jak to szybko minęło, a niedawno się zapisywałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAJOWKA1983
Witam wszystkie majowki:) Ciesze sie ze pogoda w Polsce dopisuje bo u nas dzis masakra.Niby nie jest zimno ale 5 stopnie na plusie to dla mnie zdecydowanie za zimno. Wczoraj mialam kilka skurczy takich dosyc bolacych:( Zadzwonilam do mojej poloznej,ale ona jak zwykle ze swoim spokojem ze tak sie zdarza i jezeli wody nie odchodza a skurcze sa nieregularne to nie ma co panikowac!!Troche mnie to przeraza bo jeszcze 7 tyg. a caly czas boli mnie po lewej stronie(tak gdzie mam lozysko)Czasami tesknie za polskiej opieki zdrowotnej,mozliwoscia zrobienia usg przy kazdej wizycie itp. Jedyna dobra wiadomosc to taka ze zarejestrowalam sie do polskiego lekarza:)coprawda okres oczekiwania na wizyte wynosi ok.2-3 tyg.ale pani pielegniarka zaproponowala ze "da rade gdzies mnie upchnac miedzy pacjetkami"juz w ten czwartek!! Mam nadzieje ze bedzie ok.zobacze malenstwo bo do tej pory mialam tylko jedno usg .A jak wy sie czujecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek ;) Widzę ze niektórym dzieciaczkom się chyba śmieszy pomalutku. Leżcie dziewczyny w łóżkach ile się da , aby maleństwa siedziały w brzuszkach jak najdłużej. Piszcie dziewczynki co tam po wizytach u lekarza. Ja wstałam dziś dość wcześnie bo o 9 ;) zjadłam 2 tościki i wypiłam kawkę. Rano się zadeklarowałam mojemu że zrobię pierś z kurczaka , peere i zieloną sałatę ze śmietaną. I jakoś już mi się odechciało gotować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie śpieszyć się (-: a w którym tygodniu już jest bezpiecznie dla dziecka 36 czy 38 bo ja już bym chciała. A jak już będzie bezpiecznie to czy są jakieś sposoby na wywołanie takie domowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek!!:) ja dzisiaj nawet w dobrym humorze sloneczko swieci juz od rana, zjadlam sniadanie ogarne troche mieszkanie i wychodze po chlebek no i moze do centrum sie przejde zobacze co nowego i ciekawego slychac:) tigero Mam zamiar stworzyc sobie taka liste slowek i gotowych zdan zwiazanych z porodem dzisiaj w nocy jak Alex mnie obudzil tak sobie myslalam.Wezme sie dzisiaj za to jak wroce z miasta.Wywiadem i rejestracja nie martwie bo dzisiaj sie umowilam z moja polozna (Polką) ktora bedzie odbierala moj porod ze za tydzień jak bede wracac od lekarza to przejade sie do niej do szpitala zeby wypelnic wszystkie dokumenty.Tak tu sie robi wszystko papiery wszystkie zalatwia sie szybciej w czasie porodu juz nie stresuja nikogo zbednymi pytaniami. Kochana a ciebie dosc dlugo to chorubstwo trzyma moze idz do lekarza??Aha i dziekujemy ze podzielilas sie z nami wspomnieniami z porodu:) Pristina86 Napisz w czwartek jak tam po wizycie.A to pytanie co do porodu bylo trafnie zadane tak wiec i ja sie pod nim podpisuje i rowniez czekam na odpowiedzi od doswiadczonych mam:) emilia 83 Rzeczywiscie rozpisalas sie heheh mi tez sie podoba brzusio z tymi bucikami i sama gdzies to zobaczylam i poprosilam mojego zeby mi zrobil taka fotke:)Masz racje juz coraz blizej ja mam suwaczek i odliczam zostalo mi 1 miesiac i 17 dni to inaczej brzmi niz 6,5 tygodnia.A ten czas tak leci teraz ze ja jestem w szoku. Super ze juz jestes prawie po remoncie zrob foteczke lozeczka:) Co do czkawki to az glupio sie przyznac ale nic o tym nie wiedzialam ze takie co istnieje a teraz juz wiem ze moj smerfus tez ja ma a tak sie zastanawialam co on robi ze ja czuje takie szybkie ruchy takie wlasnie drganie:)heheh x dobrze ze juz lepiej sie czujesztzn nie masz skurczow mam nadzieje ze tak juz bedzie i jakos wytrwasz:)pozniej przypomne ci o tym przepisie:) fauletka Ja tez nic nie wiem o mojej szyjce ale tez mam teraz zmair popytac mojego lekarza jak to z nia jest w poniedzialek wizyta. Julietta40 I ty tez biedulko w szpitalu bylas uwazaj teraz na siebie. milka k-ce Uwazaj na siebie i zycze zdrowka dla twojego mezulka mam nadzieje ze szybko wyjdzie ze szpitala.Zycze zebyscie wkoncu sie dowiedzieli co mu jest i zeby to sie nie okazalo cos powaznego. penelopa czekamy na relacje po usg:)Hmm zobaczysz swoje sloneczko:0 Kasiula Ale bedziesz miala dzisiaj pyszny obiadek hmm az linka leci:) Ja dzisiaj mielone robie. milego dnia majoweczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :-) Wczoraj nadrabianie zaległości zajęło mi ponad dwie godziny ;-) Ale chyba za długo siedziałam przy kompie, bo jak zeszłam, to miałam znowu nogi opuchnięte ;-( Julietta i Ty też już zaliczyłaś pobyt w szpitalu. No ale to wszystko dla dobra dzieciaczków Naszych Kochanych. Lorien Ty też dobrze że się słuchasz lekarzy i odpoczywasz. na spacerki już niedługo będziecie chodzili ;-) Milka miejmy nadzieję, że wszystkie wyniki wyjdą ok i nie będziecie się musieli martwić. Mimo wszystko pamiętaj żebyś dbała też o siebie. X.. Witaj Kochan. Ty jesteś dobra z tym słońcem, które wciąż świeci Ci po oczach ;-) Zawsze mnie tym rozbawisz ;-) Dobrze, że chwilowo skurcze ustąpiły. Dziewczynki pamiętajcie żeby sobie nasze numery tel. zapisać, bo za parę dni zaczyna się kwiecień, a lepiej żebyśmy miały ze sobą też kontakt poza kafe.. Ja lecę na małe zakupy. A później czeka mnie sprzątanie. Oj sporo tego wszystkiego. Muszę przejrzeć wszystkie szafy, żeby wyeliminować zbędne rzeczy. Bo już miejsca mi brakuje na to wszystko. Miłego dnia Kochane A te co idą dziś do lekarzy- powodzenia i czekamy na info. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cv zdjęcie łóżeczka jest już na naszej poczcie. Pewnie przeoczyłaś ;-) Czyli, że ta czkawka to taka szybka jest? To chyba to jednak będzie. Bo aż się zdziwiłam tą prędkością. A ja dzisiaj robię placki ziemniaczane na obiadek ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia 83 heheheh ale ze mnie gapa pewnie ze je widzialam i twoj brzuszek rowniez i nawet napisalam ci ze lozeczko sliczne a brzuszek tez cudny heheh ja to zkret jestem juz tak dlugo jestem z wami ale jeszcze nie zawsze kojarze wszystkie fakty z dana osoba przepraszam. tez wstawilam moj nr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka:) Ja wpadam tylko się przywitać,bo dzis ciężko z czasem u mnie. Wyspana jestem,energiczna więc na spacer po mieście dziś się z koleżanką wybieram,bo temperatura powyżej zera:) Do nadrobienia troszkę jest no więc może później dam radę to ogarnąć Dajcie znać co na wizytach dzisiaj Miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula- uwielbiam puree:) KasiaGJ- dla dzidzi najlepiej jest jak najdluzej w brzuszku:) cv- no dzisiaj widac ze chyba sie w nocy wyspalas bo humorek dopisuje:) jeszcze pamietam o przepisie a skurcz od rana mialam jeden. emilia- juz nie wali mi po oczach to slonce, poszlo sobie wyzej:P placki ziemniaczane mniammmmm stylowa- humor dopisuje, pogoda to lec na miasto:) jak cos kupisz dla malego to sie pochwal:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kochaniutkie!!! u nas tez słonko super świeci. ja wstałam rano zeby julcie ubrac i moja mama zaprowadziła ja do przedszkola. teraz o 12 jadę po nią i na chwilkę na ławce usiądę zeby pobyła na słoneczku. dziewczyny co czujecie po tym fenoterolu? mnie okropnie głowa boli i ręce mi drżą, a do tego jestem jakby "cofnięta":) w sobotę zamówiliśmy mebelki do pokoju Lenki http://www.bellamy.pl/index.php/pl/offer/8 .Do tego zabraliśmy fotel bujany i kołyskę:) czas oczekiwania to 5 tyg. łóżko jest bez szuflady ale ten regalik ma szufladę to zawsze cosik mozna upchnąć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartolenka super te mebelki oj szkoda że tego łóżeczka nigdzie wcześniej nie widziałam do bym kazała mojemu M takie właśnie zrobić. Ile ci wyszło za ten komplet. Pokoik mi się też podoba na tym zdjęciu jak będziemy robić osobny dla Michała to tak mu pomalujemy już sobie zapisałam to zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartolenka- ladny zestawik ale cena tez pewnie ladna cio?:P ja biore inny lek bo cordafen ale czuje sie po nim fatalnie. Robi mi sie goraco momentalnie, slabne , wypieki na polikach i jakies grudki jakby uczulenie no i kolatanie serca. takze zle na mnie dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane ale dzis u nas tłoczno.ja po badaniach wruciłam do domu.za tydzien usg juz sie nie moge doczekac.ja tez mam juz skurcze zwłaszcza wieczorami ale na szczescie w nocy mijaja.mam nadzieje ze jeszcze troche dam rade.najgorsze w tym wszystkim jest to ze wy macie wizyty u lekarza i wiecie jak i co z waszymi szyjkami.ja od poczatku ciazy nie miałam badania ginekologicznego niestety tu tak jest a do lekarza ginekologa kieruja tylko w razie kłopotów.no ale nic jeszcze 6 i pół tygodnia.w pierwszej ciazy moja coreczka juz była z nami ale tak sie biedactwo wycierpiało.mam nadzieje ze teraz Filipek bendzie siedział jak najdłuzej! kochane odpoczywajcie duzo ,pamietajcie ze kazdy dzien sie liczy dla naszych skarbów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. tigero - Ostrów Lednicki już zeksplorowany:-) Po tej stronie Poznania jest sporo fajnych miejsc - skansen miniatur w Pobiedziskach, Ostrów Lednicki, park linowy w Kobylnicy, Zaurolandia w Rogowie i Biskupin:-) Ja też zaczynam z sentymentem myśleć o tej ciąży, jakoś mi tak szybko zleciała. Ale ja nie powiedziałam jeszcze ostatniego słowa w tej sprawie. Mój Krzychu wręcz mówi, że on mi jeszcze jedno dziecko zmajstruje, bo pięknie wyglądam w ciąży i łagodnieje, jestem mniej "wredna i złośliwa":-P Pristina86 - rozumiem twoje obawy, ale wierz mi, że będziesz wiedziała, kiedy zaczyna się poród, skurcze stają się regularne i nasilają się, gdybyś miała wątpliwości możesz wziąć ciepłą kąpiel, jeżeli skurcze nadal będą się nasilać, do tego dojdą inne objawy, jak plamienie, lub krwawienie, częste wypróżnianie, bóle takie, jak miesiączkowe, lub krzyżowe to możesz być pewna, że to już:-) A jak pojedziecie za wcześnie do szpitala to was odeślą do domu, nie będziecie leżeć bezczynnie;-) Emilia_83 - no trochę mi wstyd, bo sobie też obiecywałam, że warsztaty i urodziny, które organizowałam w minioną sobotę, to były już ostatnie przed porodem, ale wczoraj przyjęłam zamówienie na kolejną imprezę, nie potrafiłam odmówić:-( Ale z drugiej strony, to dzięki temu, że tak tyram nie mam problemów ze snem, bo wracam do domu tak padnięta, że tylko widzę poduszkę i śpię:-) milka_k-ce - trzymam kciuki za męża, wyobrażam sobie, że musi być wam ciężko żyć w tej niepewności i strachu, współczuję bardzo, trzymaj się kochana Kasiulaaa s-ce - ale mi narobiłaś smaka na taki domowy obiadek, a salaty ze śmietaną to całe wieki nie jadłam:-) -KasiaGJ- - ciążę uznaje się za donoszoną po ukończeniu 37 tygodnia, mój Mikołaj urodził się w 36+5 i wpisali mu "wcześniactwo" do książeczki, dwóch dni mu zabrakło:-) najgorsze jest to, że u nas w szpitalu, jak dziecko się urodzi nawet dwa dni przed terminem to go zabierają na oddział noworodkowy "na obserwację". Jakby nie mogli obserwować, jak jest przy mamie. Dlatego muszę wytrzymać do terminu minimum, bo ja nie dam sobie małej odebrać i będzie afera:-) Niby są jakieś domowe sposoby, które mogą przyspieszyć poród, ale mi się wydaje, że to pic na wodę:-) Miłego dnia dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helloł.🌼 ja już po wizycie. szczerze mówiąc czuję niedosyt lekki. wprawdzie wszystko pomierzone, sprawdzone, ale jednak co prywatnie to prywatnie. na tym usg ledwo widziałam czy to głowa czy noga. w każdym bądź razie jest OK, aczkolwiek termin przesunął mi się według usg na 31 maja.:o mały jest mały, ale w normie. waga około 1700. także dziewczyny z podobną masą maluszków don't worry. położenie podłużne główkowe, ustawienie I akcja serca 150/min stopień dojrzałości płuc 1 ( co to jest?ile jest tych stopni?który wy macie stopień?) HBD 31 BPD 76mm Ac 258mm FL 62mm Łożysko na ścianie tylnej, stopień dojrzałości 1. glukoza 75 g po godzinie 127 po dwóch godzinach 130. a Pani dr mówi, że po porodzie do poradni cukrzycowej:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy któraś z was ma już albo miała laktator elektryczny.? mi właśnie przyszedł pocztą i nie wiem jak sprawdzić czy dobrze działa. jak go włączam to silnik dział coś tam buczy ale ta siła ssania jakas taka prawie znikoma. a jaka powinna byc taka jak w odkurzaczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Penelopko tak to jest czasem na tych wizytach. ja tez po ostatniej czułam niedosyt, bo trwała za krótko. I nawet wyraźnego zdjęcia małego nie dostałam. Tylko siusaka mi zrobił fotkę. No ale najważniejsze że wieści masz ok. Waga to już teraz indywidualna sprawa. Wiadomo, że nie ma się co nakręcać. Biorę się za to sprzątanie, bo czas leci. A za chwilę już mi wena odejdzie i nic mi się nie będzie chciało ;-) Znowu mamo niegrzeczna z Ciebie dziewczynka. Pracujesz ponad siły. No ale najważniejsze, że możesz się cieszyć w miarę dobrym samopoczuciem. Na pewno masz już doświadczenie w byciu ciężarówką, więc wiesz kiedy przestać ;-) Ja Cię wciąż podziwiam ;-) No i te plany na kolejną ciążę.. no no ;-) X.. teraz mi słońce daje po oczach. Przyszło od Ciebie ;-) Cv nie przejmuj się, roztargnieniem- wybaczam Ci oczywiście Kochana ;-) Ja jestem dłużej od Ciebie na forum, ale zapamiętać czasem wszystko, jest bardzo trudno. bo tu się przecież tyle dzieje ;-) Zaraz sobie zapiszę Twój numer ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko zanim będę miała mleko to juz nie będę go mogła odesłać bo jest na to 10 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:)) koleżanka która zaczęła rodzić dziś o 5 rano o 9 już była po wszystkim:)))) tylko pisała, że strasznie popękała, mały waży 4,170 kg więc chyba spory?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znow-mamo-nas te jest 5 w domu:) Ty masz plany juz na kolejna ciaze a my wlasnie rozmawialismy wczoraj z mezem ze na tym poprzestaniemy bo chce brac tabletki anty po ciazy i jak teraz wyszlo nam drugi raz ciaza blizniacza to co po tabsach wyjdzie hehe:P czworaczki. podziwiam Cie z ta praca no ale tak jak dziewczyny mowia jak czujesz sie na silach to czemu nie. przeciez jestes doswiadczona pod wzgledem ciazy i wiesz kiedy powiedziec pas:) Penelopa- z tym stopniem dojrzalosci pluc to nie wiem bo mi nie mowil moj o tym:/ w necie na pewno znajdziesz info. Twoj Maksio nie taki maly:) a co do tych terminow to moj gin. od razu wpisal mi w karte 26 maj bo mowil ze to z kazdym usg inaczej bedzie wychodzic a dla nich w szpitalu liczy sie ten termin od OM. Zreszta mi powiedzial na samym poczatku ze o moim terminie to ja moge zapomniec hehe:P KasiaGJ- jaki laktator kupilas? no teraz nie sprawdzisz jak ciagnie:P Emilia- zabierz sie za to sprzatanie kobito hihi po slonce zajdzie a Ty jeszcze od kafe nie odejdziesz:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia- Ale przeciez on nie moze miec takiej sily jak odkurzacz:P bo by Ci piersi urwalo i by Cie bolalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×