Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

hej hej u mnie nocka git:) mala juz 21.30 spala i pobudka jakos po 3 a potem przed 8 pojadla troche poszalala z dziadkiem i spi :) atena - witka w okresowie :/ ja mam juz 5dzien @ sie okaze jak dlugo to bedzie.. penelopka nie lam sie bejbe maly sie przestawi jeszcze na spanko nocne ;) skonczyl mi sie sab simplex - jutro dostane zaś nowe 2buteleczki a poki co kupilam BOBOTIC- ma dosc duzo tej substancji czynnej SIMETIKONU 66,66 niewiele mniej niz sab simplex - i mysle ze jest calkiem ok - przede wszystkim mala go ladnie z lyzeczki pije i nie ulewa po nim jak po Espumisanie... jakby co to wyprobuj - INFACOL ma troche mniej tej substancji.. :* Emilia ja Ci nie pomoge w tej kwestii - ale najszybciej pomoze Ci polozna :) Kropeczka witaj w gronie mgr :) GRATULUJE :) dokonac czegos takiego po ciazy z malym bąblem na swiecie to nielada wyczyn powinnas byc z siebie dumna :D co do smoczkow - moja uwielbia czasem w nocy tylko po to wstaje zeby podac jej smoka ;) nie czuje potrzeby jedzenia jak ssania cyca ;D juz nie moge sie doczekac jak sie nauczy sama sobie wsadzic smoczek do buzki :)))) pozderki laseczki:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamamusia
Dziewczyny mam pytanie urodziłam synka w maju waga 4400 po wyjściu ze szpitala miał wage 4340 po miesiacu dobił do 4930 karmie go tylko piersia a lekarka przepisała mi mleko i powiedziała zebym go dokarmiała 1 raz w nocy bo mało przybiera czy waszym zdaniem ponad 500 g w ciagu miesiaca karmiac tylko piersia to mało? bo szczerze nie chce go dokarmiac sztucznym jesli nie byłoby takiej potrzeby moja położna twierdzi ze mały ładnie przybiera i nie widzi sensu w dokarmianiu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haj5555h
Mało-powinien przybrać co najmniej kilogram, półtora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdura! Norma jest 750 g, od 500g jest raczej ok, choć trochę mało. Jula się zbuntowała i śpi u mamy na rączkach, a tak nam dobrze szło z łóżeczkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie doczytałam, że u Ciebie jest prawie 600g, mi lekarka powiedziała, że to też jest ok, to zależy też od genów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowamamusia - moja mala na wyjsciu miala 3590g po 4tyg 4360g wiec w te 4tyg przybrala 770g bedac ok 2tyg na piersi i 2tyg na MM wiec chyba nie ma co panikowac i podawac butle.. no ale to zalezy od Ciebie.. moze wybierz sie do innego pediatry i zobacz co powie inny lekarz... z reszta moze niech inne dziewczeta sie wypowiedza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majowamamusia może nie jestem specjalistą, ale w książkach które dostałam od położnych normą na miesiąc jest od 500- 1kg na miesiąc dla maluchów karmionych tylko cycem. Więc według tego jest ok. Ale może faktycznie zapytaj jeszcze innego lekarza. A swoją drogą chyba bym jeszcze nie dokarmiała mm, zobaczyłabym jak maluch rośnie na następnej wizycie i wtedy podjęła decyzję. Ale tak bym zrobiła ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane ja dziś zagoniona okropnie.Myślałam ,że całe pakowanie pójdzie o wiele sprawniej,a ja stoję w miejscu,kręcąc się wokoło :( Emilia no własnie nie spakowałam się jeszcze,mam nadzieję,że się wyrobię,hi hi. Z romantycznej nocy nici,checi były ,sposobności nie,ale no hmm może dziś ,bo mąż za mną łazi jak...... .Jeśli chodzi o zołzę czyli @ to całą noc mnie pobolewało podbrzusze,jajnik prawy i promieniowało na krzyż,czyli wszystkie jej oznaki są,ale ona się ociaga,zawita pewnie na dzień dobry w Polsce:( Z pisaniem do Was to niestety z dostepem do neta bedzie bieda,bo większosć naszego czasu bedziemy u teściów na wsi i tam takich rzeczy jak komputer nie ma,a w mieście w ich drugim domu komputer jest,ale ponoć rzęch stary i działa jak mu się chce,więc bede z doskoku np jak moja mamę odwiedzać bedę i z telefonu bedę przez internet próbować,ale powiem szczerze ,że średnio mi to wychodzi. Jednak na pewno czasem dam znać,bo nie dam rady na tyle tygodni Was opuścić,o nie! Na dzisiejszej wizycie się dowiedziałam ,że wit D mam odstawić na 2-3 tygodnie skoro mały ulewa i zielone kupki robi i znów spróbować podawanie po tym czasie. A tak to mały przybrał kolejne 600 gr w 17 dni i waży 5,200 kg :) a urósł 5 cm od narodzin. Krostki to nic złego .po prostu trądzik,ale takie sprawy trzeba kontrolować dalej Oki,idę dalej się pakować niestety,potem zakupy,bank itp,Boziu ,doby mi dzis braknie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i chciałam jeszcze napisać, że dziwne jest to że kazała dokarmiać nocą. Z tego co mi wiadomo to wówczas jest najbardziej wartościowy i tłusty pokarm i pediatrzy odradzają dokarmianie butlą właśnie o tej porze. Ja bym się skontaktowała z innym lekarzem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamuskamaj moja teściowa-położna twierdzi ,że jeśli dziecko przybiera 500 gr na miesiąc to jest dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majowamamusia
dzieki za opinie napewno zmienie lekarza bo ostatnio to ja upominałam sie zeby go zważyła.... bo jej to "umknęło" zobacze na nastepnej wizycie ile przybrał jeszcze raz dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie dziewczyny ile Wasze maluchy przybrały w miesiąc, moja teraz waży 5050g i przytyła 600g przez m-c trochę mało chyba i się martwię ;-( w zeszłym miesiącu przybrała 800g i lekarka powiedziała, że to dobrze i nie ma powodu do zmartwien, no ale teraz jest mniej ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie:)) Moja mała od kilku dni pięknie zasypia sama! z małą pomocą konika z fisher price, przecudne urządzonko, polecam każdej z Was! taki jak ten http://allegro.pl/konik-morski-fisher-price-przytulanka-kubus-p-i1666812559.html mała chwilkę poleży w łóżeczku z nim i myk zamyka oczy:))0 Wczoraj mieliśmy z mężem pierwsze "przytulanie" :) troszkę się bałam bo niby 5 tygodni i dwa dni minęły od porodu, jednak było SUPER, zero bólu i mam wrażenie DUŻO lepiej niż przed porodem, aż w szoku byłam:)) jednak trochę pościliśmy bo ponad 3 miesiące już minęły:) co do szczepień zdecydowałam się na szczepienie 5 w 1, idziemy na wizytę za tydzień w piątek, ciekawa jestem czy będzie mi marudziła po. Kropeczce GRATULUJĘ obrony!:) w końcu masz z głowy, znam tę ulgę, broniłam się z małą 6 5 tc był wtedy;)) pozdrawiam wszystkie mamusie:) założyłam garnek, żeby wszystkie fotki mieć w jednym miejscu i nie wrzucać po kolei na pocztę:))także fotki mojej małej tutaj są:)) http://www.garnek.pl/pristi w ogóle troszkę w szoku jestem, ubranka 56 dawno wyszły z użytku, a 62 są na styk... znajomi poprzynosili 56 i nawet jej nie ubrałam:) a mała ma miesiąc i tydzień dopiero:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna jednorazowka
hej pozdrawiam wszystkie mamusie mam pytanie bo pewnie juz mialyscie wymaz z pochwy robiony, wyszlo mi ze mam enterococcus spp. Czy ktoras tak miala albo slyszala o tym, wizyte mam dopiero za 3 tyg a dodzwonic sie nie moge :/ slyszalam ze moze doprowadzic do wczesniejszego porodu a dopiero w 32tc jestem, a brzuch juz pobolewa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po ciężkim dniu jestem... Dziękuję za gratulacje, jednak troszkę boli mnie serduszko. Bardzo zżyłam się z moją uczelnią i tak mi żal, że już wszystko się skończyło. Wczoraj zasypiałam i zastanawiałam się co dalej, czy może jeszcze wrócić tam do tych ludzi. NIe wiem... Co do mojej małej, rośnie bzyk jeden. A ja myślałam, że tylko mi tak tyłek szybko rośnie a jednak - mała przez miesiąc przytyła mi kilogram, ma teraz 4,5 kg. W sumie to mało w porównaniu z niektórymi tutaj szkrabami ale ona też drobniutka była gdy się urodziła. Co do zasypiania to od paru dni dziecko okropnie mi płakało po kąpieli przed snem i nie mogłam jej niczym uspokoić. Myślałam, że to kolki i dawałam jej kropelki a co się okazało - mała chciała pić po kąpieli. Wykręcała się i nie chciała mleczka, płakała... Aż jej dałam herbatkę bo zauważyłam, że oblizuje usta ma je otwarte. Pomyślałam, że chce pić i rzeczywiście mała wypiła całą buteleczkę i zasnęła jak aniołek. Nie chciała już więcej jeść i spała do 3. Zwykle przesypia mi całe noce bez jedzenia a ostatnio to nawet byłam zdziwiona, że wstałam pierwsza przed nią. Dzisiaj też dostała troszkę mleczka a potem jak zaczęła się wykręcać to dałam jej herbatki i nagle się uspokoiła. Ja nie mam jeszcze okresu i to mnie martwi bo jakieś 3 tygodnie temu zgrzeszyłam i teraz się martwię, tak się boję, że aż nie idę do apteki po test. Kurcze może się jutro przełamię ale mam nadzieję, że nie wpadłam bo chyba się rozpłaczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały dzisiaj duuużo spał. Chyba faktycznie przez tą pogodę, bo wczoraj był nieznośny. Ciekawe jak mi noc prześpi. Teraz od pół godziny śpi. Znowu mi kupkę zieloną zrobił. Pediatra sugerowała że może ta herbatka koperkowa to powoduje. Ale on na dzień z 5ml tylko wypija. Jak do niedzieli nie minie to znowu lekarz nas czeka:-( Kropeczko ale bys musiała mieć pecha żeby tak szybko zajść w kolejną ciążę. Na pewno wszystko jest ok, nie martw się:-) Stylowa miłego urlopu Ci życzę. Napisz czasem do nas. My dziś ustalilśmy datę chrzcin na 31lipca. Uciekam do spania. Do jutra kochane.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia_83 nie martw się tymi kupkami bo moja mała też takie robi i pytałam już dwóch pediatrów mówią, że to od herbatki, żeby się nie martwić. Więc się nie martwię. Co do mojego okresu to własnie zauważyłam, że po tygodniu bólu podbrzusza pojawia się jakaś gęsta czerwona krew. Więc pecha pewnie nie mam...:) JUPI ale teraz muszę się pilnować Moja mała przespałą dzisiaj całą noc, całą tzn. do 5,30 spała. A teraz od tego czasu cały czas bzyczy. Ja ją kładę do łóżeczka a ona chce wstać. I tak z nią walczę od rana. Teraz widzę, że troszkę zasypia i pewnie odpocznę teraz. Ja mojej małej daję dość dużo herbatki. Zwłaszcza gdy jest ciepło. Dziennie wypija jej około 120 ml. Czasami nawet więcej. Dzięki temu moja mała robi dwie kupy dziennie. I daję jej pić przed każdym posiłkiem, niech sobie dzidzia popije. Dosładzam jej też herbatkę, niby dzisiejsi specjaliści mówią, żeby nie dosładzać ale jak sobie pomyślę, że to mleczko które jej daję nie jest zbyt słodkie to mam ochotę dawać jej słodką herbatkę, pewnie jej smakuje. Właśnie się uśmiecha.:) Acha, jak wasze maluchy z główką. Moja mała już dość mocno ją trzyma w pionie kiedy mam ją na rękach. Myślę, ze za dwa, trzy tygodnie będzie już miała sztywny kark. A jak u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejooooooo Nocka standart. Jedno karmienie. Coraz lepiej. Dzis moja mała ma 60 dni, a jutro wg daty 2 m-ce. Ale ten czas leci. Wieczorkiem mamy grila, bedzie trochę znajomych - byle pogoda dopisała - mogłoby juz nie padać. Za tydzień chrzciny. Kupiłam sukieneczkę - Lorien Twoja zasługa - przekonałas mnie bo widziałam takiego misiaczka w takiej własnie balowej sukience =- miodzioooooooo - wyglądała w niej dziewczynka uroczo. Ide na sniadanko.........coś trzeba przekąsić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nocka super. Julcia zasnęła sama o 22 (od 20.15 spała z pół godziny, odkąd zasnęła przy cycu), pobudka o 5 i o 7.30 wstała. Teraz znów śpi:) ale fajna dzidzia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane:) Mnie już zostało tylko 5 godzinek do wyjazdu na lotnisko,wow,ale emocje. Trzymajcie kciuki za to żeby mały dobrze zniósł podróz,mam stresa jak to bedzie. Mamy spakowane pełne trzy ogromne torby ,do tego 4 małe i mały do nosidełka idzie takiego na ramionach zawieszonego,och jak my sie zabierzemy. Kochane ja bede zagladać tak jak napisałam w miare mozliwości Emilia no więc my wczoraj spróbowaliśmy "tych przyjemności" ale niestety przyjemnie nie było,lecz boleśnie,piecząco i musieliśmy przerwać. Zastrzegłam mojemu M. że żeby był następny raz to musi mnie znieczulić predzej czyms konkretnie-np duża dawka alkoholu powinna pomóc i pozbywamy sie ponownie dziewictwa ;) A Ty juz się zebrałaś do tego? Kasiulaa i Penelopa idę na pocztę po Wasz nr tel i zostawiam dwa swoje polskie numery gdybyscie chciały może wcześniej zadzwonić Kochane życzę Wam przemiłych wakacji,do usłyszenia,buziaki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie nocka niefajna... Mały spał od 22 do 2:15. I od 4:30 do 7. Te ponad 2 godziny w nocy to głównie jedzenie oczywiście, ale też wymiotowanie, kupa po plecy, przebieranie... Rzecz jasna - po takiej nocce jestem wykończona :( I dopiero teraz zasnął. Ciekawe na jak długo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stylowa spokojnego lotu życzę. Buziaczki Odezwij się jak dasz radę. Napiszesz nam jak maluszek zniósł lot???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki! U nas nocka super!mala spala od 20 pozniej karmienie o 4 odrazu komara pocisneła i wstala po 8!:-) jestesmy u brata mojego na grilu i pisze z tel wiec sie nie rozpsuje bo kiepsko mi to idzie!:-) zajrze wieczorkiem juz z domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki! U nas nocka super!mala spala od 20 pozniej karmienie o 4 odrazu komara pocisneła i wstala po 8!:-) jestesmy u brata mojego na grilu i pisze z tel wiec sie nie rozpsuje bo kiepsko mi to idzie!:-) zajrze wieczorkiem juz z domu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atenko napiszę,trzymajcie kciuki za niego;) Niecałe dwie godziny do wyjazdu,a ja biegunke właśnie mam,to nerwy:( Na miejscu bedziemy ok. 1-2.00 w nocy,12 godzin w podróży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o w nocy to my bedziemy mysleć o Tobie bo przeciez któraś będzie karmić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kari ja mam u siebie dziś grilla. Pomimo ze zimno - robimy. Posiadzimy w domua na tarasie będziemy smażyć, piec mięchoooooooo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej. Kropeczko też zauważyłam, że od tej herbaty jest ta zielona kupa. Dobrze, że Was tu mam:-) Stylowa to ladne bagaże zabieracie ze sobą. Ale ja też bym się tak pakowała. Ja na tydzień wakacji też zawsze wielką torbę zabierałam. A teraz z dzieckiem to już wogóle bym miała co pakować. My wczoraj zaszaleliśmy i nawet fajnie było:-) taka wygłodniała byłam jak nigdy przed ciążą. Kropeczko mój mały też już główkę sam podnosi jak go tak trzymam do odbicia. Ale tak jak u Penelopy z brzuszka na plecy sie jeszcze nie obróci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×