Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciąża czy nie ciąża

Kto tak jak ja czeka teraz czy jest w ciąży?

Polecane posty

witam panie!! Nata wiesz ze ja sama nwet nie wiedizlam jak to padanie dokladnie wyglada...myslam ze poprostu badja krew i maja wyniki...ale czlowiek uczy sie przez cale zycie :D :D :D Glukoza w surowicy Cukrzyca w ciąży stanowi poważnie zagrożenie dla matki i dziecka, dlatego oznaczenie poziomu glukozy w surowicy krwi jest badaniem obowiązkowym. Jeżeli choroba w rodzinie nie występowała, badanie przeprowadza się dwukrotnie - na początku pierwszego i pod koniec drugiego trymestru. Na początku ciąży glukozę oznacza się na czczo. Po 24 tygodniu, wykonuje się tzw. test obciążenia glukozą. Na badanie przychodzisz przed zjedzeniem śniadania. Najpierw pobiera się krew na czczo, potem dostajesz do wypicia wodę, w której rozpuszczono precyzyjnie odmierzoną dawkę 50 glukozy, po godzinie siedzenia ponawia się badanie. W czasie tej godziny nie można spacerować, bo wyniki będą niemiarodajne. Jeśli wyniki przekraczają normę konieczne jest powtórzenie testu z 75 gramami glukozy po 2 godzinach. Nieprawidłowy test z 75 gramami glukozy oznacza cukrzycę ciążową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotka dziękuję za informację :) ja właśnie też myślałam że to się robi z badania krwi... w sumie mogłam o wszystko zapytać swojego lekarza ale byłam taka podekscytowana i szczęśliwa że nawet do głowy mi to nie przyszło heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wogole tego badania nie robilam troche mnie to dziwi bo ani gin nic nie mowil a tym bardziej w szpitalu gdzie tez robili mi badania i dali chyba z 15 roznych ulotek, terminow badan dodatkowych spotkan z poloz. i itd itp ... teraz juz nic nie wiem ale 10.10 ide do lekarza ma mi dac skieerownia na jakies DUZE USG to i zapytam o badanie glukozy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapytaj, mój gin mówił że każda kobieta powinna mieć to badanie robione... ja idę w środę, na mocz, krew i właśnie cukier... a jak się czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze :) niech brzusio rośnie... :p a w którym tyg zauważyłaś że Ci się powiększa?? ja już się nie mogę doczekać......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez już mam jedno maleństwo ma 3 miesięcy:). ale czasami tez robię testy czy nie jestem w następnej ciąży... Wijem jak to jest czekać... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Długo mnie nie było, tyle się napisałyście, no no :-) ale mam do czytania! A ja miałam kupe rzeczy na głowie i prawie na neta nie wchodziłam. Oczywiście okres dzis dostałam, ech, ta małpa zawsze przychodzi o czasie :-( W tym cyklu, mówie wam, zrobimy z moim J. wszystko zeby sie udało bo mnie już ten cały okres normalnie wkurza, no ledwo żyję! Buźka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobitki mnie tez tu dawno nie bylo bo az wczoraj hehe :) \ przykro mi Ania ze ta wredota przyszla do ciebie,ale nie zalamuj sie napewno w nastepnym cyklu sie uda teraz bedziecie spedzac piekne chwile razem :D moja mala spala od 14:30 i teraz sie obudzila ale sobie pospala a to dtalego ze od wczoraj nauczyla sie na smoczka bo wczescniej nie chciala bo ja naciagalo i na dodatek zrobila sie taa spokojna nie ppoznaje jej ale nie mowie glosno zeby nie zapeszyc :D ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! :). Neta dziś nie miałam ;) dorcia, zbadaj glukozę, normalnie to się bada, tylko lepiej być na czczo, pobierają krew i tyle... Ania, hmmm chyba musicie dobrze wyluzować :), choć wiem, że to bywa trudne...ale masz z hormonami ok. a jak USG wychodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robilam dzis test , bo powinna dzis przyjsc @...i znowu mam pecha czy jak....na poczatku blada kreska, taka slaba ...po jakims czasie zrobila sie ciut mocniejsza...nie zniknela , daslej jest, ale zaczynam watpic w ciaze:( oprocz mocnego zdenerwowania, jakby tylko lekkie bole brzucha, ale moze i z nerwow:( lekarza mam na 29 wrzesnia...do tej pory zwariuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania przykro mi że się nie udało, ale głowa do góry, jeszcze się uda :) edzia jak to się mówi smoczek uspokajacz hehe migotka, tak ja się wybieram na badanie pewnie w środę :) slea powtórz test za kilka dni :) ja padam ze zmęczenia, najchętniej już bym poszła spać ale to jest jeszcze trochę za wcześnie :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny! ja od rana mam jakiegoś powera i wzięłam się za sprzątanko :) a wieczorkiem jedziemy z mężem na małą imprezkę :) moja przyjaciółka urządza roczek swojej córci :) a jak tam u Was kobity???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! mam pytanie do dziewcząt które mierzą temperaturę: mierzycie elektrycznymi termometrami? czy elektryczne nie zawyżają temp.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ania ja nigdy nie mierzyłam temp termometrem elektr ale słyszałam od wielu osób że one zawyżają temp i nie mierzą dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na początku mierzyłam dopochwowo zwykłym, ale przerzuciłam się na elektryczny doustnie. Były różnice w pomiarach ale akurat na odwrót - tempki mierzon elektrycznym były niższe no i nie ma co mówić o komforcie mierzenia, z resztą wydaje mi się, że elektryczny był dokładniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!!!! ja tylko na chwilkę bo nie mam czasu albo zmęczona jestem:/ mały śpi w nocy ja razem z nim, ale też się budzi nieraz. Dorota niech rośnie brzuszek w końcu ma powody by być dużym:P a glukozę też będziesz miała robioną ale dopiero chyba po 20 tyg w cześniej się nie robi. Ja miałam chyba w 32 tygodniu. Pozdrawiam Gorąco:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kobity ja juz po imprezie, impreza byla udana,ale jestem strasznie wykonczona i zmeczona :) bo goscie poszli o 2 w nocy,ale na szczescie moje dziecko bylo takie grzeczne ze dala mamusi pospac do 8:15 ❤️ a jak tam u was weekend mija ?? jak zawsze pustki tutaj na naszym forum... pozdrawiam buziaki monia tylko sie cieszyc ze dzidziek taki grzeczny a kolki ma ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaaaaaa
witajcie dziewczyny, ja mam wizyte w srode i pobolewa mnie czasami troche brzuch tak jak prze okresem lub w okres, czy to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry... karolinaaaa bol brzucha jest normalny...mnie bolal na tydz. przed terminem @ i skonczyl sie gdzies przed 3 mies ciazy... Nata mi rosnie od poczatku ale z jedzenia :D :D bo wieczorem mam wielka banie a rano juz nic :D :D ale gdzies od 12 tyg cos juz zostaje :) monia wlasnie w sobote rozmawialam ze szwagierka i ona tez robila glukoze gdzies po 20 tyg ciazy wiec i ja poczekam do wizyty u gina spokojnie i zapytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaaaaaa
A JA CHCE DO DOMU!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaaaaaa
co? w pracy siedze.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha :D :D :D no to niestety musisz sie pomeczyc jeszcze kilka godz:D a co z reszta kobitek? odezwijcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaaaaaa
IDE OD SRODY ZA ZWOLNIENIE NA 2 TYG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Wam! dorotka nie tylko Ty masz lenia :) ja tak samo, dobrze że obiad mam jeszcze z wczoraj tylko ziemniaki muszę ugotować:) co do brzuszka to niech rośnie i z jedzenia :p hehe ja juz bym chciała mieć widoczny :D edzia to teraz musisz odespać imprezę :) i odpocząć ale skoro masz grzeczną kruszynkę to Ci się uda :p karolina no mnie też pobolewa brzuch, może nie codziennie ale odczuwam :) ja dzisiaj kompletnie nic nie robię, będę leżeć i odpoczywać hehe następną wizytę mam za tydzień we wtorek, zobaczymy co mi powie lekarz :) już sie nie mogę doczekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinaaaaaaaaaaaaa
natabeata a ty w ktorym tyg/ miesiacu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale dziś pogoda paskudna :/ u mnie cały czas leje i musimy siedzieć w domu a takie nudy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×