Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mamanatusi

Topik dla mam roczniaków i nie tylko :)

Polecane posty

mamanatusi- było ciężko w dzień budziła się co chwilę i płakała za smoczkiem,nosiłam ją,czytałam bajki,starałam się odwrócić uwagę,ale ona tylko smoczek i smoczek . Dodzwoniłam się do pediatry i pediatra kazała zrobić lewatywę z samej przegotowanej wody,bez dodatków,gumową gruszka :( . I tu moje pytanie może któraś z Was Kochane Kafeterianki robiła dziecku lewatywę ? Jak ona musi wyglądać,jak dziecko reaguje ? HELP ! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proszę :) A ja czytałam trochę na necie o lewatywie u dzieci i teraz czekam na męża żeby mi pomógł,bo wiem jaka będzie reakcja Zuzki . Zaraz będę ją kładła spać,o ile zaśnie,bo postaram się nie dawać jej smoczka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
no i jestem :) jeszcze raz witam nowe dziewczyny na ''satrym'' naszym topiku :D co u was dziewczyny???? mama razy dwa-i jak kochana ci poszlo??? współczuje ci kochana,nie pomyslalam ze przeciez bedzie ci ciezko nosic córcie mając brzuszek :o jak sobie poradzilas? moja mała zasypia.tzn popłakuje troszke,deszcz bardzo mocno uderza o szyby wiec w domu jest dosc głosno.pewnie dlatego nie moze usnąć my wreszcie razem,chociaz powiem wam ze czlowiek szybko sie przyzwyczaja do samotnosci i pierwsze chwile są takie ze zdaje mi sie ze ciagle musze chodzic i sprzątac bo wszystko lezy nie tam gdzie trzeba :D hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
mama razy dwa,ja pojecia nie mam o lewatywie,ale koniecznie daj znac co i jak!!! trzymam kciuki zeby jakos bez wiekszych problemow wam sie udalo i zeby przede wszystkim Zuzia szybko wrócila do normy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
postaraj sie nie dawac smoczka-to bedziesz juz miala 1 dzien za sobą.niestety kazde dziecko reaguje histerią,placzem i nie chce spac wtedy,ale kiedys trzeba to zrobic a z kazdym miesiącem bedzie gorzej.wiec lepiej teraz zanim urodzisz drugą córcie :) a jak chcesz jej dac na imie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatusi a gdzie to tak pada? Ja jestem z okolic Bydgoszczy ale na razie u nas tylko kropi troszkę. Mój synuś już wykąpany, ale zamiast iść spać to bawi się w najlepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biedna niunia napewno brzuszek ją boli ehh lewatywa dla starego nie jest przyjemną sprawą a co dopiero dla dziecka mamanatusi to z ciebie pedantka jest:-) ja tylko chodze po męzu i poprawiam zabawki które sprzata po małym:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
duszyczko ja jestem z łobżenicy :) wiec w sumie do bydgoszczy mam jakies 60km :) u nas padalo bardzo bardzo mocno przez zaledwie 10minut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
niunka no jestem pedantką jak cholera :D az sie sama sobą denerwuje czasami hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
a w bygd bede teraz b.czesto od wrzesnia,bo do szkoly bede jezdzic,szczerze to wolalabym na miejscu zostac :o nie wyobrazam sobie znowu wstawania wczesnie rano w zimie i jezdzenia zimnym autobusem kawal drogi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas już na szczęście po wszystkim :( . Sama nie dałabym rady jej tego zrobić,strasznie się wierciła,kopała nogami i płakała . Ale jakoś poszło,już się wypróżniła i mąż stara się ja uspokoić . Pyta o smoczka,płacze żeby jej go dać . :( . Nie wiem o której ona dzisiaj zaśnie,ale na pewno nie prędko . Trochę ją ponosiłam-teraz mąż . :) mamanatusi- mój mąż,wtedy jeszcze chłopak wyjechał na 3 miesiące do Niemiec żeby dorobić na nasze wesele . I pomimo tego,że bardzo tęskniłam to jak wrócił czułam dokładnie to samo co Ty :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
duszyczko do wyrzyska mam 10min :) mama razy dwa-i tak jestem pelna podziwu ze sbbie porasziliscie.latwo ze smoczkiem nie bedzie ale nie warto sie cofac i poddawac-naprawde.wierze ze wam sie uda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ja tez mam rocznego syna Kubusia - można się dołączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatusi ona od 45 minut płacze :( . Maż ją nosi.chce czytac bajkę,pokazuje bajeczki,śpiewa :D,kołysze no nic,tylko płacze o smoczek :( Eh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
sleep pewnie :) witamy !! 🌻 mama razy dwa-kochana,powiedz męzowi ze ja sie sama 2.5h ją nosilam i robilam cuda.ale podzialalo.przyznam sie ze zasnela dopiero przy włączonej suszarce.ale naprawde to dlatego ze dowiedzialam sie ze wszystko dozwolone,byleby odwrócic uwage dziecka.3 do 4 nocy sa wlasnie takie.potem bedziecie zaskoczeni reakcją dziecka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta suszarka to niezły motyw :) ja tak mojego usypiałam do 8 miesiąca :) Przy kolkach działała cuda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatusi-Kochana ja mam nadzieję,że Zuzia wcześniej zaśnie,spałą w dzień może z 1,5h chyba z 4 pobudkami,także jest zmęczona . Ale powoli zaczyna się uspokajać,bo mąż dał ... swoją komórkę :D . Na ogół nie pozwalamy jej się bawić telefonami,bo wiadomo chwila i telefon lezy an podłodze,także coś nowego dla niej . Może w końcu pozbędziemy się tego cholernego "moka" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
sleep zgadzam sie :) niestety ta suszarka jest jak narkotyk dla nas i dla dziecka :D a moje zachwalane dziecko nadal nie spi za to szanowny tatuś az chrapie :D ale siedze sobie i nie zwracam uwagi na jej grymasy.czas spania to czas spania i nie ma zmiłuj.jak bym zaczela wyciągac z łóżeczka to koniec-zaczelaby to wykorzystywac i ciegle musialabym ja nosic.moje plecy mówią stanowczo NIE :D szkoda tylko ze jestem dzis potwornie zmeczona i wlasnie na mysl mi ta suszarka przychodzi :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was! Nowy topik a wy tu tyle napisałyście, że czytać to zejdzie pół nocy, chyba sobie daruję :) Mama razy dwa - nie rób dziecku 2 nieprzyjemnych rzeczy na raz! Ze smoczkiem poczekaj do jutra, jak miała takie niemiłe doświadczenie z lewatywą to się zlituj nad nią! Jak odstawiasz od piersi, czy smoczek robisz to zawsze w spokojnej atmosferze, a nie gdy dziecko zdenerwowane i ty je dodatkowo denerwujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
mama razy dwa-no naprawde jestem ciekawa jak wam pojdzie.napewno w nocy tez bedziecie mieli pobudki,takze schowajcie lub wyrzuccie smoka. ja chyba dzis wyjątkowo suszarke wykorzystam,bo padam na twarz :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamanatusi- ma ten sam sposób usypiania . Była pieluszka,smoczek i pora spania . Ale dzisiaj wyjątkowo,bo dla małej też to jest trudne,nie ma jej "moka" :D . Właśnie najgorzej dziecko wyciągać,bo albo potem nie śpi do północy,albo jak się go z powrotem wsadza to się drze jakby go ze skóry obdzierali . Także też już teraz zawsze była pora spania to pora spania i mogła nie spać,ale musiała być w łóżeczku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adzia282- nie bo już w dzień spała bez smoczka,także teraz też już niech idzie spać bez smoczka . A jutro bym musiała znowu w południe nosić 2godziny i na wieczór to samo,także jak już zaczęłam to skończę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
szuszara chodzi-głupio mi ale dzis naprawd jestem zmeczona.tyle stresu ze hej.musze sie wyspac zeby nabrac sil na jutro.jak M w domu jest to jakis chaos panuje wiec musze miec w tyłku motorek zeby wszystko ogarnąć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamanatusi
mama razy dwa-teraz juz tez bym sie nie wycofala-szkoda tego czasu w którym ją nosilas i ty i mąż.tragedią byloby gdyby was zabraklo.smoczek to pikuś.zresztą z tego co czytam to Zuzia charakterna dziewczynka wiec da sobie rade :) mam nadzieje ze szybciutko padnie ze zmeczenia. na noc moze faktycznie przygotuj jej butle z wodą zeby odwrócic uwage.,mysle ze moze podobnie jak u nas,pierwsze nocki byly placzliwe i musialam nawet po kilka razy ją nosic,ale bylo warto :) naprawde. chociaz widzisz-nawet teraz zdazają sie gorsze noce,ale zawsze to 90% jest tych dobrych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×