Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mapi

Czy małe dzieci widzą duchy?????????

Polecane posty

Gość karinkaaaa.
Mam inne zdanie - czy to oznacza, ze zasmiecam topik? Oczywiscie, ze zapalenie swiecy czy rozpylanie olejkow w domu w celach higienicznych i estetycznych jest ok. Ale jesli slysze, ze ktos okadza dom biala szlwia w celu usuniecia duchow i idzie przy tym zgodnie z ruchem wskazowek zegara, zeby nie przeciac niewidzialnych nici to po prostu smiech mnie ogarnia! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy okadzanie kadzidłem przez księdza też cię tak śmieszy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jsjksbhcf
w wielu kulturach ludzie odganiaja zle duchy za pomoca kadzidel, swiec i innych rytualow. Moze zanim oganie was kolejny smiech poczytacie troche na ten temat. To do tych co je smiech bierze oczywiscie, gdy czytaja o paleniu szalwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja sie wypowiem
nasze babcie czy prababcie takie wierzace kobiety , a rowniez odczynialy uroki , bo dziecko to istata mala , ona czuje widzi to ze cos jest nie udekomntowane to nie znaczy ze nie istanieje . kosciol wie o ezoteryce o reinkarnacji baaa sa nawet koscielni ktorzy sami zajmuja sie rozdzkarstwem :P tylko pozniej zostalo zabronione , ze nie wolno wierzyc , bo trzeba dac los bogowi w swoje rece. Duchy istanieja , aura istanie i sa ludzie ktorzy ja dostrzegaja sa ludzie jasnowidzacy , tak jak inne techniki przepowiadania przyszlosci nawet apostolowie mieli ten dar. reinkarnacja - ja w nia wierze jak najbardziej i jest udokomentowana , kosciol o tym wszytskim wie , i jest cos w wszechswiecie tylko jest zabronione . Jestem katoliczka ale wierze w mozliwosc spojrzenia w przyszlosc, wierze rowniez w reinkarnacje ,wierze w duchy , sama mialam stycznosc z duchem . Dziecko potrafi zobaczyc to czego my nie zobaczymy bo ja stracilismy z wiekiem . Pozdrawiam a teraz mozecie na mnie najechac ze nazywam sie katoliczka a wierze w duchy , wierze w reinkarnacje :P Bo takie cos istanieje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja sie wypowiem
a biala szalwia nie sluzy tylko do przepedzenia zlego ducha ale rowniez zlych energi , mocnych energi bo wiele ja ludzi maja a nie wiedza o tym :)szalwia rowniez jest relaksujaca podczasz kompieli i nie trzeba specjalnych umiejetnosci . Tak samo jak jak czerwona wstazka , czy lanie wosku nad glowa dziecka , nic strasznego nie jest prawda ? a czerwona wstazka chroni przed urokiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja sie wypowiem
a co do snow prawie kazdy przezyl deja viu badz mial proroczy sen prawda ? a no widzicie a tez jest sprzeczne z kosciolem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny napisze wam co nam sie zdarzylo wczoraj.Bylam w salonie,podczas gdy moj 2,5 synek bawil sie w swoim pokoju.W pewnej chwili slysze ze jest w przedpokoju i cos opowiada,na poczatku nie zwocilam na to uwagi,ale po chwili zorientowalam sie ze w tej jego "rozmowie" czesto powtarza sie slowo "wujek".Wstalam powoli i podeszlam do drzwi,synek stal przodem do drzwi wejsciowych,patrzyl sie na cos dosyc wysoko i zywo dyskutowal pomagajac sobie raczkami(gestykulowal)Chwile mu sie przygladalam po czym pytam co robi a on na to:- "rozmawiam z wujkiem".Myslalam ze to taka dziecieca wyobraznia,podeszlam do wiziera,sprawdzilam czy nie ma nikogo za drzwiami i mowie do synka ze tu nikogo nie ma,a on wtedy sie zasmial i powiedzial:- "Mamo,wujek sie schowal teraz"Nawet maz byl zdziwiony jak mu opowiedzialam.Nie wiem co mam o tym myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kościół katolicki wprowadzając chrześcijaństwo, przejął wiele rytuałów, oraz pobudował swe kościoły w miejscach kultu pogańskich bogów, by łatwiej przekonać pogański lud do swej wiary. Wiele tych budynków kościołów oraz obrzędów przetrwało do dziś, a katolicy nie mają pojęcia o ich pochodzeniu. Wiele świąt katolickich pokrywa się ze świętami pogańskimi, najlepszym przykładem jest Boże Narodzenie, kościół katolicki sam przyznał, że Jezus narodził się w innym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to i ja sie wypowiem
poganstwo to slowiane i my polacy zgadzam sie z postem wyzej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marchewkowa - z wiarą ale nie katolicką.Natomiast Twoja wiara, jesli jesteś katoliczką, to wyłącznie twoja sprawa i nijak ma się do tego tematu.Równie dobrze można tu wmieszać absolutnie wszystkie wyznania, wyobraź sobie jaki burdel by się zrobił, gdyby każdy pisał co jego religia o tym mówi - a to nie jest temat "o czym mówi twoja religia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinkaaaa.
Kadzenie w kosciele ma znaczenie wylacznie symboliczne i nie ma na celu usuwania czy przywolywania duchow. A kobieta, ktora uwaza sie za pogromce duchow i kaplana w jednym - hmm..... Nie wierze w nia po prostu :D Tak samo mam do tego prawo, jak wy do poganskich obrzadkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
katolicyzm narodzil sie z chrzescijanstwa , a chrzesijanstwo to obrzedy poganskie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naurisia
bądźmy tolerancyjni i rozmawiajmy kulturalnie. każdy niech wierzy w to co chce. najbardziej irytujące jest to jak zagorzali fanatycy katolicyzmu wmawiają swoje racje i nie dadzą dojść do słowa. plują w ten sposób w twarz wyznawcom innych religii lub w ogóle nie wierzącym. bez odbioru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinkaaaa.
Ludzie ze zla czy dobra energia - dla mnie istnieja dobrzy i zli ludzie, pesymisci, optymisci, takich ktorych lubimy lub nie. Roznie mozna ich okreslac. Ta energia to nic innego, jak charakter czlowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
naurisia bądźmy tolerancyjni i rozmawiajmy kulturalnie. każdy niech wierzy w to co chce. najbardziej irytujące jest to jak zagorzali fanatycy katolicyzmu wmawiają swoje racje i nie dadzą dojść do słowa. plują w ten sposób w twarz wyznawcom innych religii lub w ogóle nie wierzącym. bez odbioru. I wszystko na temat . Dajcie wierzyc ludzia w co chca to ze czegos nie widziales/as nie znaczy ze nie istanieje 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
a straszono was baba jaga ? pewnie znacie babe jage ? oraz noc swietojanska tzw kupala ? to sa poganskie wierzenia slowian przed ich skatolicyzowaniem :) dopiero pozniej narodzil sie katolicyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katolicyzm jest starszy ale nie wnikajmy w daty nie o to chodzi :/ nikt nie neguje istnienia duchów i tego że dzieci sa na nie wyczulone ale do cholery jak jesteś i nazwywasz się katoliczką to zabobony (wstążeczka, wosk itp), pogańskie obrzędy (okadzania szałwią) czy wiara w reinkarnację jest poprostu niedopuszczalna :/ jak chcecie sobie wierzyć w takie rzeczy i stosować takie praktyki to lepiej przestańcie obchodzić chrześcijańskie święta a dzieci nie chrzcijcie bo aż mi słabo się robi jak pomyślę że na 100 osób w kościele jakieś 40 jak nie więcej wierzy w gusła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
no ale widzisz ze te wstazeczki i wosk dzielenie sie oplatkiem podczas swiat to poganskie zwyczaje dlaczego ty usilujesz nazwac tylko swoja prawda poganstwo to dawne chrzecijanstwo katolicyzm nastal pozniej wczesniej u slowan bylo chrzescijanstwo - poganstwo boze czemu nie mozna czegos odmiennego napisac to ze sie jest katolikiem nie powinno sie wstazek itp ale to pochodzi z chrzecijanstwa kobieto :O tak samo jak dzielenie sie oplatkiem chrzest ..... to wszystko sa obrzedy poganskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
zreszta Bog a kosciol kosciol to instytucja 🖐️ do boga moge sie pomodlic w domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
a ty wiesz ze jest biskup ktory zajmuje sie rozdzkarstwem ? wiesz o tym ? nie nie wiesz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
a i raczej zagladnac do wikipedi z czego powstal katolicyzm z chrzecijanstwa kobieto z chrzecijanstwa szacuje sie powstanie chrzesc. w okolicach 1 wieku :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, nic na siłę, a czasami mam wrażenie, że niektórzy to na siłę by swoje ciasne poglądy chcieli innym wdrożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
ja sie nie kloce tylko objasniam :) tylko nie luie jak ktos ma odmienne poglady to jest wyszydzany przez katolikow ktorzy nawet nie wiedza z kad katolicyzm pochodzi a jego obrzedy sa poganskie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
zreszta niech kazdy wierzy w co chce i ma do tego prawo :) i nie ma sie co sprzeczac :) kazdy ma swoj rozum :) tylko jesli ja siebie nazwie katoliczka ale zarazem wierze w reinkarnacje ktora istanieje to co w tym zlego ? co zlego w tym ze wierze w duchy ? ale juz nie moge sie katoliczka nazwac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
ale co z kad z kad ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krotko na temat
ahhh zle napisalam :D teraz pokapowalam sie :D sorry za jakiekolwiek bledy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko jesli ja siebie nazwie katoliczka ale zarazem wierze w reinkarnacje ktora istanieje to co w tym złego ? złego nic, tylko sama sobie przeczysz :) reinkarnacja to nie ta religia:) a złego w tym nie ma zupełnie nic, tak samo jak nic złego nie ma w czerwonej wstążce przy wózku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×