Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Fiolcia84

termin czerwiec 2011

Polecane posty

Gość mam pytanko....
kasiunia najgorsze to czekanie tej środy .im bliżej tym większy strach, ale na pewno będzie ok wszystko. hanka 89 tez się przyłańczam do prośby "jak to jest z tym urlopem" ,bo mam taka sama sytuację ,czyli ja nie pracuję i opłacam krus ,mąż ma umowe o pracę i jest w zusie . mi się wydaje że nie zależnie czy matka dziecka pracuje czy nie ,należy się ten urlop dla ojca dziecka skoro ma umowę o pracę . jak ja bym chciałam żeby była ta wiosna już albo chociaż ładniejsza pogoda a nie taka szarówka ,a tak zmęczona i nie wyspana ciągle jestem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny ja już po pracy i po drugim śniadaniu, ajjj ale u mnie zimno strasznie mroźny wiatr, korzystam z okazji że rodzice poszli na zakupy, Babcia śpi a M jest w pracy, więc mogę z wami troszkę popisać 🌼 Ja dzisiaj miałam straszną noc, zasnęłam gdzieś koło 22, a mój M mnie niechcący obudził było gdzieś koło 24, bo mi 2 poduszkę pod głowę chciał wsadzić żeby było mi wygodniej, i później miałam problem z zaśnięciem, w żadnej pozycji mi nie było dobrze, a do tego mnie strasznie nogi bolały ze musiałam sobie podnóżek wysoko postawić, i chyba tak się wierciłam przez 2 godziny ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry kochane:) Witam słoneczku w naszym gronie. Wkońcu pozbyłam sie tego dziadostwa z mooczuMam czysciutki mocz.zadnych bakterii.Tylko do końca tygodnia mam L4 bo mam biegunke:(lekarka mówiła że po antybiotyku.Ja w przyszłą środe mam USG i mam nadzieje że maleństwo pokaże co tam ma.Bo to moje ostatnie USG i jak sie nie dowiem to będzie niespodzianka podczas porodu.Ja czuje że bedzie chłopak,ale wiele osób mi mówi że będzie dziewczynka.W sumie nie nakręcam się tytko chciałabym wiedzieć bo chcemy urządzic pokoik i wszystko kupować a nie chce mieć wszystkiego w kolorze beżu i bieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno dziewczyny.Czy któras sprawdzała płeć w kalendarzu chińskim??i czy sie sprawdził przy wcześniejszych ciążach??pytam z czystej ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, kasiunia, trzymam kciuki, żeby wszystko było ok. prolaktynka, jak byłam w tym tc co ty, to też miałam takie bóle. najpierw z prawej strony coś ok. 2 tygodni, leżeć na prawym boku nie mogłam, czasem to nawet mocno kłuło, potem po lewej bolało też coś ok. 2 tyg. ale nim poszłam na wizytę do lekarza, to przestało boleć i wyleciało mi z głowy zapytać się o te bóle. wcześniej też je miałam, ale o wiele słabsze. teraz jest ok, już minęło. właśnie podejrzewałam, że to wiązadła. u mnie ok, mały od rana się wierci, teraz trochę kopie :) niedługo biorę się za porządki, bo jutro kolęda. miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczęta dziś w DTVN pokazywali fajne gadżety dla dzieci ułatwiające ponoć usypianie np. maskotka z dźwiękiem imitującym bicie serca mamy http://allegro.onet.pl/spiaca-owieczka-bicie-serca-matki-mikolajki-i1392829378.html były też maskotki-przytulanki, które po zakupie należy wyprać, i zanim da dziecku to mama nosi przez jakiś czas przy ciele by przesiąkła jej zapachem, a potem włozyć do łóżeczka kurcze, ile tego jest....przy pierwszym dziecku - 9 lat temu tylu bajerów to nie było..przynajmniej w Polsce...chyba...przynajmniej ja o nich nie wiedziałam a o ilu się jeszcze dowiem..... jak coś wiecie, znajdziecie to się babki podzielcie info. i opinią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki!! jeden dzień mnie nie było i musiałam 3 strony nadrobic, ale dobrze ze rozgadane jestesmy bo najgorzej jakbyśmy sie tu raz na tydzien odzywały to nuda by była niesamowita :) Ja kupuje M jak Mama od samego poczatku. kupowałam tez na poczatku inne gazety ale stwierdziłam że ta jest najlepsza. Najnowszy numer już mam i nawet męzul nie umie sie od niego oderwac :P Mała daje o sobie znac codziennie i zauważyłam ze ma w miarę stałe pory. pisałyście ze czujecie dzidzie z jednej strony. moja tez kopie tylko z lewej strony albo po srodku. raz wyżej raz niżej ale zawsze z tej samej strony. Dzisiaj jest cos spokojna bo tylko rano mnie obudziła a teraz chyba śpi albo denerwuje sie bo dzisiaj mamy wizytę u gina :P Wczoraj odwiedziliśmy znajomych i okazało się ze maja po dziecku dużo rzeczy które nie sa im juz potrzebne i za grosze sobie od nich odkupimy :) Cieszę się bo przynajmniej troszke zaoszczedzimy a rzeczy naprawde nie sa zniszczone. Wiem że chcą też sprzedać wózek i łóżeczko więc jakby ktoraś z was byłą zainteresowana to dajcie znać. Nam wózek i łózeczko kupują rodzice i stwierdziali ze nam nowe kupią. słoneczku - witam cie sredecznie w naszej grupie :) prolaktynka jak najbardziej zapraszaj do nas dziewczyny które znasz bo wiadomo zę zawsze raźniej jak jest nas wiecej :D A co do kłócia w boku to ja też od poczatku mam z prawej strony najczesciej. mi lekarz tez mówi ze to przez wiązadła ide przygotować obiadek zeby zjeść przed wyjsciem do doktora odezwę sie po powrocie. Boje sie strasznie czy wszystko oki ale trzeba być dobrej myśli :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od 2010 r. nowym uprawnieniem jest urlop ojcowski. To dodatkowe uprawnienie wyłącznie dla ojca dziecka i nie jest zależne od urlopu macierzyńskiego mamy. Urlop ojcowski w latach 2010-2011 to zaledwie 1 tydzień (w kolejnych latach będzie wynosić 2 tygodnie). Przysługuje on do ukończenia przez dziecko 12 miesiąca życia. Korzystanie z urlopu ojcowskiego jest dobrowolne, natomiast pracodawca ma obowiązek go udzielić. tak mowila moja ksiegowa i w necie tez tak jest napisane. tylko dziwi mnie to ze moj maz w zeszlym roku mial 10 dni urlopu ojcowskiego. jak dowiem sie czegos wiecej to dam znac. zaraz zadzwonie w jeszcze jedno miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izunia - z moim pierwszym się sprawdziło, a zdrugim dzieciątkiem - może napiszę pojutrze;) kasiunia - będzie dobrze jak ja byłam mała to zdiagnozowano u mnie wodniaka w głowie. to rodzaj tętniaka, czy coś.....pewien lekarz - karierowicz chciał mnie na operować.....operacje głowy 30 lat temu- ciekawe czy bym tu dziś pisała... ale moi rodzice zmienili specjalistę i okazało się, że diagnoza błędna. coś tam było. ale się wchłonęło :) mój dziadek, by się dostać do tego upatrzonego pół świniaka dał :) podsumowując: w trakcie rozwoju dzieci rózne przypadłości mogą się przydarzyć, ale tak samo w trakcie rozwoju same one znikną, wchłoną się, wycofają. nie żeby to była moja opinia, ale tego się dowiedziałam na wykładach z psychologi rozwojowej u bardzo mądrej pani doktor :) mój przypadek tylko to jedynie potwierdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hanka - bo twój mąż może miał zwolnienie lekarskie tzw. opiekę. przysługuje ona w wymiarze 14 dni kalendarzowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj M maial opieke nademna. bylam po cc i mial 2 tyg wolnego. to tez sie liczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A potem wykorzystal 10 dni urlopu tacierzynskiego.tzn przed roczkiem eryka bo akurat sie dowiedzielismy ze mozna wykorzystac i sie jeszcze zmiescil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOchane ja sie dowiem dzisiaj dokladnie jak to jest. oczywiscie jak sie dodzwonie bo jak narazie to nic z tego/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanko...
to mój mąż będzie zadowolony z tego ojcowskiego że ma prawo. na forum chyba majówek czytałam że na cc dostaje ojciec dziecka zwolnienie 2 tyg na opiekę nad żoną , ale i przy naturalnym porodzie nawet rodzinny ma prawo wystawić zwolnienie na opiekę nad żoną . ja sobie nie wyobrażam że dziś urodzę a jutro czy pojutrze mąż idzie do roboty ( on chodzi na 3 różne zmiany ), a ja sama z małym dzieckiem w dodatku po porodzie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiunia- trzymaj sie cieplo i niech moc bedzie z Wami :) Prolaktynka- pomysl tak jak cos z wielkosci jajka rozciaga sie do wiekszego rozmiaru niz arbuz to musi byc to czuc. fakt ze najbardziej w pierwszych miesiacach ale nie przetaje rosnac. ciut inaczej jest juz u kobiet ktore rodzily bo macica juz wczesniej byla rozciagnieta. Hanka- fajnie ze Twoj maly jeszcze sypia w dzien, choc ma to i swoje minusy :) moj nie spi od 7-8 miesiecy, a w nocy 12h. plus jest taki, ze jest sie bardziej niezaleznym. luciola- nie wierze w zabawki "z bijacym sercem". dla mnie to trik maketingowy i naciaganie na pieniadze, choc sama mialam ochote malemu kupic jak sie urodzil. ale na poczatku i tak spal prawie cala czas, potem kladlam mu pieluszke tetrowa ktora byla cala dzien ze mna i maly czul moj zapach, a pozniej nie potrafil zasypiac bez swojego pierwszego misia, do dzis tak jest. jeden jedyny, wyglada jak po 2 wojnach, ale co zrobic. dobrze ze choc pozwala go wyprac :P z tych drozych rzeczy nie zaluje kupna bujaka-fotelika od Fisher Price. mial jakies drgania (nie widzialam w tym plusa, dziecko nie pokazywalo super zadowolenia, raczej obojetnosc), palak z zabawkami i to bylo fajne, jedne szelescily, inna grala. to sie podobalo. no i byl do 18kg. Eryk niestety zachcial siedziec na dooslym krzesle, wiec bujak oddalismy kuzynce, ale na pewno kupie podobny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze ze piszecie o tacierzynskim, u mnie co prawda to wybor rodzicow ktore zostaje z dzieckiem, ale zapytam dzis poloznej jak to jest z opieka nade mna i drugim dzieckiem po porodzie,bo nawet nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki już pochwaliłam się rodzince że mam chłopca . Wszystko fajnie się układa mały problem pojawił się dzisiaj wruciło mi atopowe zapalenie skóry kiedyś cierpiałam na tą przypadłość alewróciło może przez suchą skórę ostatnio bardzo miałam ją przesuszoną mimo pielęgnacji swędziała i pękała okropnie , więc czeka mnie dermatolog ach...... Co do kalendarza Chińskiego to mi się sprawdziło w obu ciążach i teraz też chłop wyszedł ... A czy macie problemy ze spaniem ja już kturąś noc z kolei budzę się ok 2 w nocy i wędrówki po domu robię do rana nie wiem co się ze mną dzieje . Co do mojego dzidziusia nie wiem czy nie jest za mały czy któraś co jest w 18 tc może mi napisąć . Mój malec ma 14cm 140 g . No a ja 53 kilo i nic nie tyje . ja już po obiedzie teraz chwilkę poćwicze jogę pomaga mi na plecy A przy okazji pozdrawiam nowe mamusie i życzę zdrówka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewcia ja sobie zdaję sprawę z tego że to musi troche poboleć i broń Boże nie narzekam :D tylko to dla mnie zupełnie nowa sytuacja a w dodatku z natury jestem panikarą..Dlatego wolę sią Was tu popytać czasem :D.. stell wiesz ja nie wiem jakie są normy ja ostatnio nawet nie maiłam mierzonego całego maleństwa tylko poszczególne części ciałka: główka obwód 13 cm, obwód brzuszka 11 cm. kość podudzia ale nie pamiętam ile tam było i waga 230g to było tydzień temu i wydawało mi się że oja dzidzia jest za duża.. no ale skoro lekarz Ci nic nie powiedział że to coś zlego to może nie masz się czym martwić???? ❤️cykl starań :5 ❤️wiek : 23 ❤️ II kreseczki :) : 07.10. ❤️ 🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼 ❤️ http://tnij.org/jkkz ❤️ nasze maleństwo czekamy na Ciebie 👄 http://www.suwaczki.com/tickers/2nn3vfxm2m3ox4rj.png http://suwaczki.slub-wesele.pl/20090919580117.html http://www.suwaczki.com/tickers/bfarxzdvi7o51dl5.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagna841
witajcie mamuski Musze pochwalić sie nowym nabytkiem kupiłam sobie dużego rogala i jak nigdy dziś wstalam wreszcie wypoczeta roznica jest kolosalna w spaniu wczesniej za każdym razem budziłam sie spiąca na brzuchu cala obolala a dzis jak nowonarodzona :-) dziś wizyta u lekarza juz nie mogę sie doczekać mam nadzieje ze zrobi mi 3d i nagra plytke bede mogla sie pochwalić dzidzą. Maż idzie pierwszy raz ze mna do lekarza chce zobaczyć dzidzie :-) U mnie już 5 na + wiec musze chyba ograniczyć słodycze Na allegro oglądałam piekne łozeczka dla dzidzi z baldachimem, jakie słodkości już sie nie mogę doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) ewcia moj chrzesniak tez ma swojego ulubionego misia. ma 4latka i nadal z nim spi i wszedzie go wlecze ze soba. z poczatku nawet nie mozna bylo go wyprac bo nosil mokrego micha i juz nie musze mowic jak on wyglada.. doslownie jak ze smietnika a gdy kupilismy mu IDENTYCZNEGO to nawet na niego nie spojrzal. woli swojego spranego i "wymietolonego" starego miska:) ja dzis znow wstalam z twardym brzuchem:/tesciowa mi mowila ze ona tez tak miala i ze przy twardnieniu brzucha jest wieksze ryzyko ze dziecko okreci sie pepowina i pewnie dlatego mam tak szybko zaczac liczyc ruchy...kurcze nie wiem czy to prawda czy nie ale wystraszyla mnie nie na zarty. A na krew kazala mi pic sok z burakow i jesc kogel mogel..blee..ale jakos przezyje a dzis mam takiego dola ze nie wiem sama co mi jest..chodze i placze bez powodu. mam takiego dola:( nie wiem...jakas depresja mnie chyba dopada...ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagna ja też dziś zamówiłam na allegro rogala mam nadzieję że szybko dojdzie i że ja się w końcu wyśpię :D.. Mój mąż był już ze mną dwa razy na usg i za każdym razem ma świeczki w oczach tak sie wzrusza :D i wpatruje się w monitor cudowne uczucie :D.. Nie mogę Cie znaleźć na FB ale chyba znalazłam Cie na nk :) czy twoje panieńskie nazwisko zaczyna się na A????? Powodzenia u lekarza :D inka linka jeśli chodzi o owinięcie się pępowiną to tego nie słyszałam wiem że przy twardnieniu brzucha może wystąpić poród przedwczesny.. No ale skoro Ci się szyjka nie skraca to chyba nie masz się czym martwić... Zreszta lekarz na pewno gdyby było to coś bardziej poważnego kazałby Ci sie zgłosić do szpitala.. Moja kuzynka na twardnienie brzucha też dostała luteinę dopochwowo i lekarz kazał jej zażywać no-spę forte..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja siedze w necie i szukam imienia dla chłopca.I jakoś żadne za mna nie przemawia:(Dla dziewczynki mamy już ustalone a z chłopcem mamy duży problem:(Macie jakieś propozycje??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam kilka które brałam pod uwagę .Mój skarb w brzuszku będzie Orest mam już 8 latka Jakuba -piękne imię . - Marcel, Tayron, Adam , Masimo,Natan ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
dzieki dziewczyny za slowa otuchy ,tez mam nadziejez e wszystko bedzie w pozadku , i nie trzeba bedzie operowac, co do misi to moja tez ma od urodzenia i wyglada jakby przezylo nie wiadomo co jak mlodszabyla byl problem z wypraniem teraz da sie wytlumaczyc codo bujaka to bardzo fajna sprawa tez mamy z fisher price do dzis ooglada na nim bajki ale dla 2 trzeba bedziei tak jeszcz ekupic bo juz zapewnila ze nie odda codoimion dla chlopca to my mamy : Kacper albo Szymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiunia
codo kg to mam 4-5 na plusie, ale nieprzejmuje sie ta waga , juz pewnie dlatego ze mam wieksze zmartwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilka1237
Cześć dziewczyny jestem tu nowa ale chciałam się do was przyłączyć termin mam na 3-06-2011 i jest to moje 3 dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PodwójnaMamuśka
Hej dziewczyny! Podczytuje Was od jakiegoś czasu, bo w czerwcu też zostanę mamą. To moja druga ciąża. Na początku były problemy, ale już jest ok. Dziś mam jakiegoś doła. Grono koleżanek się wykruszyło, ponieważ nie jesteśmy na tym samym etapie. Mam 28 lat. Moje koleżanki wolą balować niż zakładać rodziny. Już kilka lat jestem po ślubie. Jestem przeszczęśliwa i bardzo się cieszę, że już niedługo będzie z nami kolejne dzieciątko. Różnica wieku między dziećmi to 2 latka. Mogę Wam czasem pomarudzić, gdy mi smutno i podzielić się radościami, gdy mam dobry humor? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny zapraszamy. Ja też mam 28 lat no w marcu skącze i to moja dróga ciąza tu jest naprawde miło można popisać podzielić się problemami i dowiedzieć to i tamto więc zapraszamy gorąco .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×