Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CVXDVGFD

AXOTRET !!! PYTANIE

Polecane posty

Gość magdaaaaaaaaaa
Sprzedam 27 sztuk axotretu 20mg za 45zl z przesylka, chetni prosze pisac na lineeea551@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet&sour
Hej! Do wszystkich, którzy wahają się przed rozpoczęciem kuracji retinoidami! Kuracja taka, to nie jest łykanie pastylek na ból głowy czy objawy grypy. To na prawdę poważna kuracja, przed którą trzeba się porządnie przygotować. Nie wyobrażam sobie jak dermatolog (opisywany tutaj na forum przypadek) mógł po prostu "przepisać axotret i powiedzieć, że nie może Pani zajść w ciążę". Konował i kropka. Przez zastosowaniem takiego leku pacjent musi być świadomy wszystkich potencjalnych skutków ubocznych działania retinoidów oraz przejść badania (krwi - przynajmniej lipidogram, test ciążowy oraz solidne oględziny zmian skórnych u dermatologa, a także test mikrobiologiczny). Co więcej, takie badania przechodzi się co miesiąc, przed każdym kolejnym wypisem recepty (poza mikrobiologią). Obecnie leczę się retinoidami, ze skutków ubocznych dokucza mi tylko masakryczna suchość ust oraz bóle żołądka, ale to akurat jest dla mnie dość normalne ze względu na jego stwierdzoną nadwrażliwość. Czy Axotret jest skuteczny? Narobił mnóstwo zamieszania na mojej twarzy i dekolcie, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. To dopiero drugi miesiąc. Nie polecam ani nie zniechęcam do używania tego leku. Przed podjęciem decyzji o leczeniu naczytałam się mnóstwa bzdur na tego typu forach i o mało co nie zrezygnowałam. To Wasz lekarz ma być źródłem wiedzy w tym temacie przede wszystkim. Wiele osób (często nawet już stosujących isotretynoinę!!) jest niedoinformowana i to jest przykre. Poza tym, u każdego występują inne skutki uboczne, więc ciężko jest tu porównywać cokolwiek. Jeżeli lekarz prowadzący kurację jest profesjonalistą, to będzie na bieżąco monitorował przebieg leczenia, podpowie, doradzi i podejmie decyzję czy przyjmowanie leków może być dalej kontynuowane. Dlatego moja rada - jeżeli decydujecie się na Axotret to: 1) zastanówcie się, że naprawdę nie ma już innej możliwości; kuracja jest poważna i w świetle przepisów lekarz powinien ją przepisać, jeżeli zostały już zastosowane antybiotyki i nie uzyskano pożądanego skutku lub trwałości leczenia, 2) musicie mieć dobrego i zaufanego dermatologa, a nie jakiegoś patałacha z podpisaną umową z firmą farmaceutyczną na ilość przepisanych opakowań. Pozdrawiam i życzę powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość axotretPYT
Witacjcie, ile powinna trwac kuracja lekiem, wiem ze dobor jest indywidalny ale lekarz po 4 mc powiedzial mi,ze to koniec, boje sie,zeby nie bylo nawrotu. Cera poprawila mi sie po 3 tygdoniach i od tamtej pory nie mam nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izotek najlepiej
to krotko troche a mailas silny tradzik czy lekki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeeee
Nie mialam aż takiej tragedi,policzki,broda w pojedynczych eopnych guzach i cale plecy,wiem jak inni potrafia miec wiec okresle to moze jako sredni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
Witam.mam 34lata i problem z tradzikiem od okresu dojrzewania .lecze sie wiele lat ale nigdy nic mi nie pomoglo tak jak ten lek.jestem obecnie na 2 opakowaniu teraz mam 20mg na wieczór a 1-opakowanie bralam 10mg rano i 20na wieczór.wyniki mialam bardzo dobre ale po 1 msc sie niestety popsuły o wiele test watrobowy podskoczyl i pani doktor powiedziala ze jak za msc nie bedzie lepiej to mi nie przepisze wiecej recepty.widzialam poprawe po 2 tygodniach .cera jest praktycznie gładka-kazdy to zauwaza.noc nawilzam olekiem z apteki usta maziam nivea.włosy moje które od jakis 20lat myłam codziennie teraz myja co 2-a nawet3 dni.rewelacja..tylko dlaczego takie złe wyniki-chcialabym sie dalej leczyc bo marzyłam o takiej cerze jak mam teraz. nie powinno sie pic alkoholu a ja mialam sporo imprez spotkan -taki czas i nie skapiłam sobie..czy mozliwe ze to alkohol w ciagu 1 msc tak odbil sie na badaniach czy przez to te złe wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
w aptekach zdrowie czesto jest promocja na ten lek za 10mg zaplacilam ok 36zl za 20mg 67zł/normalnie 112/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Witajcie! Chciałabym aby wypowiedział się ktoś , kto skończył terapię axotretem. Mam kilka pytań.Po jakim czasie minęły dolegliwości związane ze stanami depresyjnymi, chronicznym zmęczeniem i bólami układu kostnego? Odliczam dni do końca terapii, pozostało jeszcze 17. Biorę lek przez 15-miesięcy i chyba tylko wyniki prób wątrobowych i cholesterol są w normie.Proszę , podzielcie się swoimi doświadczeniami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytaniiee
15 mcy o matko, bardzo długgoooo, ja za mc koncze bralam 4 mce, zadnyc skutkow ubocznych nie mam i nie mialam, jedynie usta popekane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angea
ma ktos na sprzedaz ten lek kupie pilnie nawet jedno opakowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angea
uuppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
TRAWERSO a czemu tak dlugo bierzesz?to z przerwami było jak rozumiem-a dlaczego?nawroty były?ile czasu przerwy w miedzyczasie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
MAGDOOOO 3 tabletki jak piszesz wziete tylko to nie powód do ich odstawienia-ani organizm nie jest w stanie za bardzo zareagowac ani skora.wszystko musi sie przyzwyczaic i po poak.to rozumiem stwierdzic ze to nie dla mnie..kazdy tu pisze ze ma rózne dolegliwosci -skora czerwona wykwity wieksze itd...ja cere juz po tyg mialam duzo duzo lepsza-ale mi sieda na watrobe teraz biore hepatil jako osłone ale dziwie sie ze osoba ktora decyduje sie na takie tabletki-czyli musi miec problem spory -tak szybko rezygnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagaaaa90808008
Hej, byłam ostatnio u mojej dermatolog i zaproponowała mi tą kurację. Sporo się naczytałam i trochę sie boję, ale chce zaryzykować. Mam jednak jedno zasadnicze pytanie: co z płodnością? Czy któraś z was oreintuje się, czy spokojnie można zajść w ciąże po zakończeniu leczenia? Czy lek może niekorzystnie zadziałać na płodność... Chciałam pytać mojej dermatolog, ale dopiero w przyszłym tygodniu się do niej wybiorę. Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Sylas17....od smaego początku brałam dziennie po 10 mg. przez 2 miesiące a potem przez cały czas po 20 mg. Dawkę tę oblicza się wg wagi...stąd tak długo.Czytałam ,ze są tu osoby , które dziennie przyjmowały nawet po 60 mg. Niestety moje dolegliwości były tak duże ,ze nie mogłam brać więcej. A do tego wysyp miałam tylko przez 2 pierwsze tygodnie a pozostały czas gładką buzię....i przez tyle miesięcy brałam nadal. Dermatolog przestrzegała mnie przed odstawieniem leku...problem bowiem powraca.Nadal czekam na kogoś , kto podzieli się swoimi doświadczeniami po skończeniu terapii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Przerwę miałam tylko 7-dniową , podczas której byłam chora i brałam antybiotyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
wiec przy chorobie-antybiotyku trzeba przerwac kuracje-nawet nie wiedzialam...tydzien temu mialam rezonans magnetyczny piersi-axotret bralam jednak caly czas ale musialam na 1 msc przed rezonansem odstawic hormony-mam nadz ze wyjdzie ok i ze to bez wpływu bedzie na wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Sylas 17.....antybiotyk i axotret, to zbyt duże obciążenie dla wątroby. Moja lekarka przed rozpoczęciem kuracji....ostrzegała....dieta, zero alkoholu i zapewne dlatego przez tyle miesięcy mam dobre wyniki wątrobowe i cholesterol. Za 13 dni kończę kurację....i wtedy napiszę na forum o bilansie strat i zysków.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
a powiedzcie mi taka rzecz-przez 1 msc na axotrexie przez jakies 7dni bralam tabsy na odchudzanie dosc silne-/pochodne zelixy dawnej/i piłam alkohol-po miesiacu mialam zle testy watrobowe--teraz od 2 tyg kolejnego opakowania nie pije wcale alkoholu nie biore tabletek na schudniecie -kupilam hepatil..czy jest szansa ze teraz wyniki sie poprawia unormuja -bo jak nie juz lekarka mi nie przepisze axotrexu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet_sour
Dagaaaa90808008 !! Poruszałam temat płodności po zakończonej terapii zarówno z dermatologiem jak i ginekologiem. Obydwoje twierdzą, że nie powinno być żadnego problemu z zajściem w ciąże po kuracji. Ważne jest tylko oczywiście, aby nastąpiło to dopiero po czasie w którym organizm zdąży wypłukać retinoidy. Dla retinoidów na trądzik, czyli np. Izotretynoiny to miesiąc czasu, natomiast w przypadku przyjmowania retinoidów na łuszczyce ten okres wynosi aż 3 lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagaaaa90808008
Dziekuje serdecznie za odpowiedz :) ja nie mam łuszczycy, borykam się z trądzikiem od jakichś10 lat, nie jest tragiczny, ale ciągle trwa więc dermatolog zalecił mi pozbycie się tego raz na zawsze za pomocą axotretu. nadal się waham, boję się, że te 6-8 miesięcy ostro dadzą mi w kość (mam na myśli te skutki uboczne) ale chyba warto? prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dagaaaa90808008
Sweet sour, gdybyś mogła cofnac czas zdecydowałabys sie raz jeszcze na ta kurację? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet_sour
Daga, przepraszam, nie chciałam Cię wprowadzić w błąd. Napisałam "po zakończonej terapii", ale miałam na myśli "płodność po zakończonej terapii" - nie oznacza to, że trapię skończyłam. Jestem w trakcie jeszcze. Powiem Ci, że efekty są zadowalające póki co, skutki uboczne również występują, więc zależy co tolerujesz. Chciałam tylko jakoś się przydać, bo samą mnie to bardzo interesowało, kiedy decydowałam się na terapię. Moi lekarze twierdzą, że retinoidy nie wpływają na płodność oraz że są w pełni wypłukiwalne przez organizm, więc nie powinno być problemu z bezpiecznym zajściem w ciążę. Oczywiście w trakcie stosowania ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem, bo lek jest silnie teratogenny, od ginekologa wiem, że istnieje aż 93% szans na to, że dziecko urodzi się z ciężkimi wadami wrodzonymi, a pozostałe 7% to nie fart, tylko lżejsze wady wrodzone albo po prostu poronienie. Ale może wypowiedzą się też dziewczyny, które teraz są mamami, a leczyły się w przeszłości retinoidami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ilkaaaaaa
mnie dermatolog od razu powiedziała, że nie można wyciskać! czyli oczyszczanie też odpada. ewentualnie mogę przebić pęcherz i nie nacisnąć a naciągnąć skórę, żeby ropa wyszła. także ja bym kosmetyczkę odradzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość traverso
Sylas17, zapomnij o wizycie u kosmetyczki, 3-miesiące po zakończeniu leczenia. Skóra jest tak wrażliwa na wszelkiego rodzaju zabiegi a co dopiero wyciskanie . ale o tym też powinien poinformować ciebie dermatolog.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet_sour
W 100% się zgadzam z dziewczynami. Podczas kuracji Axotretem nie wolno poddawać się żadnym zabiegom kosmetycznym. Moja dermatolog uprzedziła mnie, że skóra będzie się stawała coraz cieńsza, więc nawet drobny zabieg może na niej zostawić blizny, których ciężko się będzie pozbyć. Odradzałabym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
bardzo wam dziekuje z zabiegu zrezygnowałam-kurcze ile wyrzeczen zabieg nie ,solar-nie,alkohol-nie...ale warto...mam jeszcze taka sprawe))otóz przez 1 miesiac bardzo mi sie cera poprawila kolosalne zmiany na + ale powtarzac sie nie bede bo juz to pisalam .teraz mam zmiejszona dawke /obecnie 2 miesiac/i biore tylko 20mg na wieczór-wczesniej rano 10 a na noc20..i pogorszyła sie cera-wypryski dostaje na policzkach na czole?pisal ktos ze na poczatku kuracji jest gorzej ale zeby pózniej co moze byc powodem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet_sour
Miałam tak samo na początku. Przez pierwszy miesiąc miałam dawkę 30mg, a potem musiałam zmniejszyć do 20mg, bo Axotret działał zabijająco na zdolności trzeźwego myślenia:D Pisałam wtedy pracę magisterską i miałam zamknięcie kwartału w pracy, a mnie tylko spać się chciało, chodziłam przemęczona, tępo gapiłam się w ekran komputera, nie mogłam zebrać myśli do kupy, a wszystko z powodu bólu głowy. Tylko czas dokończenia pracy zmniejszyłam dawkę - skóra zareagowała od razu i korzystając z okazji zaczęła się buntować. Lekarka powiedziała mi, że tak może być, ale żebym się nie przejmowała, bo to tylko wydłuży czas kuracji, ale jej nie zaprzepaści. Trzeba leczyć się maksymalną możliwą dawką, bo to daje najlepsze rezultaty, ale wszystko z rozsądkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylas17
mi zmiejszono dawke poniewaz po miesiacu kuracjii wyniki watrobowe sie zbuntowały..ciekawe jak teraz bedzie -czy moga sie naprawic?wrucic do normy?a czy moja przedmówczyni pozniej wróciła do wiekszej dawki?i problem zniknał ?po jakim czasie znowu sie cera wyrównała i byla ładniejsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sweet_sour
Tak, wróciłam do poprzedniej dawki, a nawet ją podniosłam. Skóra z powrotem spokorniała:) Tylko, że moja wątroba sobie na to pozwoliła. Ale gdzieś na tym forum wydaje mi się był poruszany temat dodatkowej ochrony wątroby i zażywania leków odbudowujących, jakiegoś tam Hepatilu czy Essentiale. Może w takiej kombinacji uda Ci się zwiększyć dawkę Axotretu. Nie sądzę, żeby po tak krótkim okresie kuracji trzeba było się martwić nowym wysypem trądziku, zwłaszcza po zmniejszeniu dawki leku, do której organizm zdążył się już przyzwyczaić. Przed Tobą pewnie jeszcze kilka miesięcy z retinoidami, więc głowa do góry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×