Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 80Tusia

LIPIEC 2011

Polecane posty

hej dziewczyny! jestem z kwietniówek, wyczytałam że macie fajny poradnik o niemowlakach... czy mogłabym prosić na maila? byłabym wdzięczna :) abc.poznan@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje Eliose!! jutro sobie wydrukuje i będe miała co czytać:):) To moje pierwsze dzieco więc taka pomoc się na pewno przyda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam podobnie jak Ty szczesliwa, ale jesli juz dojdzie do zbilzenia to jest wspaniale :-) lepiej niz przed ciaza, ale boje sie co to bedzie po ciazy ;-/ moze byc nieciekawie. ja tez poprosze o ten poradnik oriana17@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1991-szczęśliwa
no ja też tak mam..że jak już dojdzie do tego, to jest wspaniale...ale jakoś tak...jednak nie działa na mnie ta ciążą "napędzająco"do tych spraw....ale nie ma sie co zalamywac...;p „długość ciąży od miesiączki 106 dni 15 tygodni i 1 dni 3 miesięcy, 3 tygodni i 1 dni 2 trymestr takze-ostatni tydz.4go miesiąca:): jutro wizyta:):) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj zaczynam kolejny tydzień :) jeszcze dwa tygodnie i będę na połowie ciąży:) M bardzo się podoba mój biust :) twierdzi, że mógłby taki zostać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xanulax M bedzie jeszcze bardziej zachwycony jak podejdziesz mlekiem:) Znow widzialm maluszka, spal slodko na pleckach, niestety z okresleniem plci, musze poczeka 3 tyg do polowkowego, lekarz bierze mnie chyba na przetrzymanie... Za 3 tyg zaczynam joge dla ciezarnych, bardzo sie ciesze, bo brakuje mi takiego ruchu.Jak u Was z waga, bo u mnie im wiekszy brzuch, tym waga mniejsza, ale sie tym nie martwie , bo do chudzinek nie naleze. A przybieranie dopiero sie zacznie pewnie za pare tygodni, gdy maluch zacznie gwaltownie rosnac. O jakim lozeczku myslalyscie, klasyczne drewniane czy turystyczne z regulowana wysokosci i dodatkowym materacykiem. Glowie sie co lepsze, mam na mysli cos takiego http://akita4you.home.pl/Baby_Trend_Chickadee_Kojec_Lozeczko_turystyczne_elektronika-1273.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed ciaza mialam maly biust, ale teraz jest oczywiscie wiekszy i tez widze ze mojemu to odpowiada, ale niech sie nie przyzwyczaja bo po ciazy trzeba bedzie wrocic do szarej rzeczywistosci hehe :-) ile ja bym dala aby choc po czesci zostalo mi cos po ciazy takie male C bylabym taka happy :-D Kwoka wydaje mi sie ze najlepsze sa te drewniane. Teraz mozna kupic takie z ktorego mozna miec poznej lozko dla dziecka takze jest to bardziej oplacalne i wydajne a te turystyczne tez mozna kupic oczywiscie, ale ja ogolnie mam zamiar kupic lozko drewniane i do tego kolyske, jak bede siedziec na dole w salonie to wtedy bez problemu dzidzia bedzie razem ze mna w kolysce :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heja dziewczyny, u mnie tez M jest bardzo zadowolony z rozmiaru biustu. Tez bym chciala aby taki zostal :) Jesli chodzi o lozeczko to ja bede miec z odzysku od rodziny drewniane, chcialam miec nowe piekne ale dowiedzialam sie ze gdy urodze w lipcu i zaczne urlop to po 3 miesiacach musze wracac do pracy bo umowa mi sie konczy :( a zalezy mi na tej pracy jest dobra i dobrze platna. Tylko malenstwa mi szkoda i tego cennego czasu. Moj M mowi ze nie mam sie martwic nazapas bo moze bedzie lepiej on tez ma dobra prace i bede mogla zostac w domu. Tylko ja nie chce zostawiac utrzymywania rodziny tylko na niego. Smutno mi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przed ciążą miała takie małe kapselki, więc teraz jest fajnie mieć takie trochę większe :D ja też będę musiała wracać po macierzyńskim do pracy, bo umowę mam do końca sierpnia, nie mogę sobie pozwolić na siedzenie w domu, bo wynajmujemy mieszkanie :(( już mam zarezerwowane łóżeczko:D od koleżanki turystyczne, najpierw chciałam drewniane, ale doszłam do wniosku, że jednak wolę turystyczne, można je złożyć i zabrać na wyjazd. No a poza tym dziecko się tak nie obija o szczebelki głową, i jeśli ma otwierany tył, to później będzie mogło samo wyjść z łóżeczka jak się obudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) ja nie widzę większej różnicy w wielkości moich piersi, ale mój mąż twierdzi że bardzo urosły. Gdyby nie zbyt ciasne biustonosze i początki rozstępów, chyba nie uwierzyłabym że coś drgnęło w kierunku ich powiększania się ;) Co do łóżeczka, my też kupujemy takie turystyczne z dodatkowym materacykiem. Wiem, że dla nas to najlepsza z możliwości ponieważ zawsze łatwo je za sobą zabrać, jest poręczniejsze i tak jak Ania napisała, nie obija się Maleństwo główką o szczebelki ;) Ostatnio mam strasznego lenia i nadal się czuję jakbym była w 1 trymestrze :D siły witalne mnie szybko opuszczają, czuję się jakbym nie spała 2 dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ciekawi jeszcze jedna rzecz. Czasem czuję tętno w brzuchu pod pępkiem, nie wiem czy to dziecko jakoś tak się układa czy coś innego, jak myślicie? Raz miałam zły sen i te przyspieszone drgania brzucha mnie obudziły, aż się wystraszylam. To pierwsza ciąża, więc wszystko mnie zadziwia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kate no rzeczywiście ciekawe co to może być?? :D ja nigdy nic takiego nie miałam, a to czasami mam takie dziwne uczucie jakby mnie coś łaskotało w pępek od środka:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale teraz sa takie ochronki na szczebelki :-) i to mozesz w kazdej chwili wyprac a te turystyczne z materialu beda sie wam starsznie brudzic i jak to dopierzecie ? ale to oczywiscie Wasz wybor :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jednak wolę turystyczne, nawet jeśli miałabym je prać ręcznie :D jeśli będziemy gdzieś jeździć z dzieckiem to zawsze można je złożyć i zabrać ze sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fakt ze plusem jest przenosne lozeczko, ale ja i tak wole drewniane :-) a jak gdzies bede jechac to dzidzia bedzie spala w wozku albo z nami w lozku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez sie zdecyduje na turystyczne, takie z przewijakiem i regulacja materacyka, zaoszczedze na miejscu. Drewniane juz przerabialam, ochraniacze i wyjmowane szczebelki tez. Sprobuje czegos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj bylam w sklepie z akcesoriami dzieciecymi i jestem w szoku! Jest tyle tego ze nie wiadomo na co sie zdecydowac wszystko takie sliczne ze by sie chcialo wszystko miec :-) juz mam wtsepnie w glowie jak urzadze pokoik :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ;) Jak się dziś czujecie? Wiecie ile przytyłyście od początku ciąży? Co do tych wszystkich rzeczy: Łóżeczek, przewijaków itp.to faktycznie jest tego tyle, że ciężko się na cokolwiek zdecydować - tyle tego wszystkiego jest :) ja jeszcze nie mam pomysłu na urządzenie pokoju ale na szczęście trochę czasu jeszcze jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi brzuch rosnie, a waga maleje, obecnie mam na minusie 1 kg. Z dzieckiem wszystko dobrze, mysle co jem, wiec sie nie martwie. Co do urzadzania czekam az bede wiedziec w jaka kolorystyke moge sie pchac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuje sie dobrze, czasami mnie brzuch pobolewa, ale to przez macice. A przytyc nic nie przytylam. Brzuszek juz widac,a le leciutko :-) Ja chce wczesniej sobie wszystko urzadzic znaczy sie nie juz teraz zaraz, ale tak w 7-8 miesiacu mojej ciazy :-) i nawet jak juz bede znala plec to nie zrobie tak ze jak dla chlopca wszystko na niebiesko a dla dziewczynki na rozwowo bo po 1 to nigdy nic nie wiadomo pomylki sie zdarzaja:-P np. siostra mojego chlopaka mowili jej do samego konca ze bedzie chlopak a jednak dziewczynke urodzila a po 2 nie preferuje czegos takiego ze jak dziewczynka to roz a chlopak to niebieski.. i zrobie cos w takiej kolorystyce ze bedzie i dla chlopca i dla dziewczynki pasowac a jak sie juz maluszek urodzi to wtedy dokupie tylko dodatki w tych odcieniach rozu czy niebieskiego :-) kwoka - ja wlasnie caly czas mam wrazenie ze zle sie odzywiam, bo czasami zdarza mi sie zjesc cos niezbyt zdrowego, ale chyba mozna od czasu do czasu prawda? wiem, ze nie powinnam ale to przeciez sie tak nie da tylko na zdrowo odzywiac, zreszta teraz to nawet to co zdrowe nie zawsze takie jest, ale martwie sie wlasnie zawsze tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki:)po długim czasie ale codziennie Was czytam. Musze sie pochwalic(w sumie od kilku dni to czuje)ale teraz jestem pewna ze to ruchy dzidzi:)Ponizej pępka,w szczególnosci czuje gdy siedze lub wieczorem niesamowite uczucie:)Mdłości to juz zapomnienie:)czasami mnie troszke napnie:)ale to nic:)czuje sie super...jeszcze nie dawno narzekałam a teraz?jakis przypływ energii:)22 mam wizyte moze poznam płeć?a co do pokoju?hmm mam córeczke pokój jest w 3 kolorach róż-zielen-zółć,w planach mam 2 kolory ale jakie?nie mam pojecia,moja niunia bedzie miała pokój z młodszym rodzenstwem takze musimy to jakos rozplanowac:) Dziewczyny mam pytanie,czy którac z Was zażywała Urinal,lub Zurawit na bakterie w moczu???wyniki sie poprawiły po zazywaniu owych leków??? Pozdrawiam ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podział ciąży na tygodnie i miesiące przedstawia się następująco: 1 miesiąc ciąży trwa od 0 do 4 tygodnia ciąży, 2 miesiąc ciąży trwa od 5 do 9 tygodnia ciąży, 3 miesiąc ciąży trwa od 10 do 13 tygodnia ciąży, 4 miesiąc ciąży trwa od 14 do 18 tygodnia ciąży, 5 miesiąc ciąży trwa od 19 do 22 tygodnia ciąży, 6 miesiąc ciąży trwa od 23 do 26 tygodnia ciąży, 7 miesiąc ciąży trwa od 27 do 31 tygodnia ciąży, 8 miesiąc ciąży trwa od 32 do 36 tygodnia ciąży, 9 miesiąc ciąży trwa od 37 do 40 tygodnia ciąży. ten jest taki wzgledny mysle.. ale to kazdy inaczej liczy i ja sama do konca nie wiem jak to z tymi miesiacami jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiula2323 - to wspniale ze czujesz juz ruchy ja caly czas na nie czekam.. ja nie mialam problemow z moczem to Ci nic nie moge powiedziec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jednak sprawdza sie teza że przy 2 ciąży czuć je szybciej:)w 1 był to 20 tydzien a teraz ok 17 mozna powiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ..............WIEK ....OST/MIESI...TERMIN....PŁEĆ....SKĄD JESTEM agata_85.........25..........03.10........08.07.......... ? śląskie XanulaX...........27..........05.10.......12.07.......... ....Szczecin monada2003......30.........06.10.........13.07........?.. .łódzkie kasia_k26.........27.........10.10........16.07......?... ....śląskie Asiula2323........23.........11.10.......17.07.......... ? pomorskie marta8322........27..........11.10........17.07.......... wielkopolska andzelinka09.....20.........15.10.......22.07...........? podkarpacie mak82.............28..........16.10........22.07........? ...wielkopolska marcelina13.......29......... 15.10........22.07......?........śląskie katiaa85.........25.........16.10.......24.07........?... Wielkopolska Lipiec2010........25.........20.10.....26.07.?........... mazowieckie babababum......21.........20.10.......27.07.....?..Wielko polska/Irlandia monisia8002......30..........24.10.......31.07..........? Sto ckholm Eliose..............22..........24.10.......31.07.......? .....Katowice 1991-szczęśliwa..20.........25.10........1.08.......?.. ....Szczecin To tak dla przypomnienia,nowe dziewczyny dopiszcie sie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czuję "coś" ale nie potrafię zweryfikować czy to (jak to Ania nasza mówi) flaczki czy Dzidzia :) Wspaniale jest czytać, że niektóre z Was już wiedzą na prawdę czy to Dzidzia czy narządy wewnątrz :) A macie czasem takie dziwne kłócia w okolicy pochwy? :o tzn, jakby lekkie skurcze w okolicy pochwy.. To mnie trochę niepokoi. Od kilku dni mam tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kłócia?zdarza sie nawet że niekiedy boli mnie krocze:(na wizycie zapytam co moze byc przyczyna...na ostatniej jak byłam to wspominałam lekarzowi ze pobolewa mnie z lewej strony brzusia,i moja gin powiedziała ze jak zacznie mi twardniec brzuch to mam brac no-spe...a dziekowac nic takiego sie nie dzieje:) a co do ruchów:)wczesniej nie czułam czegos takiego ponizej pępka:)i czuje je coraz mocniej czyli jestem pewna ze to własnie"to":)a na usg półtora tyg temu moja gin powiedziała,ze dzidzia jest bardzo ruchliwa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×