Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 80Tusia

LIPIEC 2011

Polecane posty

ogolnie baardzo podoba mi sie imie Ania :-) jest prześliczne wrecz :-) ale moja mama ma tak na imie, wiec odpada :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki moje kochane powiedzcie mi prosze jedno. Jutro jedziemy na zakupy z Mężem , będziemy rozglądać się za rzeczami drobnymi (butelki, smoczki) co będzie potrzebne dla dzieciątka? Na pewno butelka, smoczek, i... :d i co jeszcze? Wiem że to głupie troszkę, ale kompletnie nie wiem co! :_)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie się podoba imię mojej mamy :D myślę, że laktator może się przydać, a jeśli nie to zawsze można sprzedać. hmmm, 2 butelki 125ml i 2 250ml. antykolkowe -smoczek, na początek chyba jeden lub 2 -przewijak -termometr do kąpieli i mierzenia temperatury dziecka -sterylne gaziki -sól fizjologiczna -wanienka z mata antypoślizgową -nożyczki z zaokrąglonymi końcami -szczotka do włosków Może dziewczyny które mają już dzieciaczki jeszcze coś dopiszą kosmetyki i ciuszki też wypisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciuszki nie, ponieważ będę ich miała mnóstwo od żony mojego brata :) Kosmetyki to za ok 2-3 misiące. Wiem juz jakie łóżeczko, to tam będzie przewijak, wanienka to za 2 m-ce, ale termometr to jutro kupię, nożyczki i szczoteczkę też. Szczotka z tym mięciutkim włosiem tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z dwa ręczniki do kąpieli -specjalny proszek do prania -płyn do kąpieli i mycia włosków -oliwka lub balsam do ciałka -kołderka -prześcieradełka/ewent. komplet pościeli -gruby kocyk -cienki kocyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe mi listę robiła kumpela, za jakiś czas też zacznę kupować.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D ja to będę tu często czytać na kafe co radzą inne mamy wziąć i jakie Wy macie listy zakupów :) te ręczniczki też już kupimy jutro dziękuję Aniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, właśnie jeśli chodzi o butelki antykolkowe to kumpela polecała mi butelki tommee tippee można wejść na ich stronkę i troszkę poczytać. ja też z dwie na początek sobie kupię.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie to wszystko troche przeraza.. tez nie mam pojecia co trzeba kupic i co bedzie lepsze i nie wiem kiedy takie zakupy porobic, ale jeszcze troszke sie z tym wstrzymam mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie rozpisałyscie:)miałam gościa i jestem w tyle:)A co do badania połówkowego to jest podobne badanie jak to które miałyscie wykonywane między 11,a 13 tygodniem ciąży i była mierzona przezierność karkowa(NT),tyle że tym razem bedą mierzone i oceniane inne narządy w celu wykrycia wad polecam artykuł:http://www.lekarz.com.pl/usg/3.htm możecie tez wpisać w google badanie połówkowe i poczytac:). A co do rzeczy hmm uwierzcie mi w kolejnej ciąży jest to i wiele łatwiejsze,bo już wiem co kupic co sie przyda a co bedzię zbędne:)w sumie wanienke,łóżeczko,pościel ciuszki mam po córce a jeżeli chodzi o kosmetyki to wszystko na bieżąco:)...ale podpowiem Wam co macie zapakować do szpitala: -2 koszule nocne(cienki szlafrok) -podkłady(bądz duże podpaski) -majtki poporodowe(jednorazowe) -śr higieniczne (szampon,pasta do zębów,żel do mycia...itp) -klapki pod prysznic -wode niegazowaną -ręczniki -sztućce dla dzidziusia -kaftaniki(w sumie u mnie w szpitalu sami dawali kaftaniki ale mozna zabrac swoje) pieluszki tetrowe(u mnie tez dawali) -pampersy(u mnie dawali 5 na dobe) może Wam sie przydac odciągacz pokarmu ja leżałam tydzien i robił mi sie zastój bardzo sie przydał... to by było na tyle jak o czyms zapomniałam a napewno zapomniałam to dopiszcie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A cha i koniecznie telefon wraz z ładowarką:)uwierzcie mi beDzie Wam potrzebny:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny Wy o zakupach piszecie, a ja planowałam pierwszą rzecz kupić nie wcześniej jak w maju... :D W sumie to dostałam pierwsze ubranka i to z drżącą ręką je brałam, bo gdzieś mi przez myśl przesąd przeszedł, że do 6.miesiąca nic się dla dziecka nie bierze. (A dziwne, bo przesądna nigdy nie byłam) Mam łóżeczko w piwnicy, ale nie mam odwagi go przynieść... To w sumie głupie z mojej strony, bo później ciężko mi będzie wszystko na raz. Ale tchórz ze mnie!! Eliose bardzo dziękuję za książkę, bozia Ci w dzieciach wynagrodzi hihi A i przy okazji boskie imię Gaja!!! szkoda, że sama na nie nie wpadłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguś - to już Ty wybredna ;) możesz mieć typ dla dziewczynki :D Gaja ładne imię :) Bozia mi w dzieciach wynagrodzi? :D Oby! :) :) Co do przesądów, to ja nie potrafiłabym chyba funkcjonować gdybym się nimi sugerowała :D ja myślę, że póki mam siłę, to wolę z niej skorzystać i pojechać coś kupić, nacieszyć oko i cieszyć się z ciąży nie tylko w domu :):) Życzę Wam spokojnej nocki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niop, ja chyba też do przesądnych należę, no a poza tym nie wiem czy nie będziemy się wyprowadzać na inne mieszkanie na wiosnę, więc ciężko będzie... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja póki co to tylko chodzę i oglądam :-) z kupowaniem się jeszcze wstrzymuje. A z tymi przesadami to jak jest? Aby nie kupować nic do 6 miesiąca? Nigdy nie byłam jakoś bardzo przesadna, ale w tej sprawie chyba będę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny,,,ale mnuie dziś wzięlo strasznie zmęczona się obudziłam i zaspana,a przyczyną było niskie ciśnienie tzn 117/65...zazwyczaj miałam wyższe...wiecie i pokusiłam sie na wypicie kawki i troszke lepiej sie mam:)a jak u Was jest z piciem kawki???ja zazwyczaj rozpuszczalna pije ale w takiej sytuacki jaki dzisiaj pokusiłam sie na "prawdziwą",chodź przyznam że za bardzo mi nie schodziła...pisałam ostatnio ze słabiej czuje ruchy a tu Ci niespodzianka,dzidzia wieczorem kręciła sie na maxa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
.. No i wczoraj zniklam bardzo szybko ,ale moj komputerek ma tyle wirusow , ze ciagle mi wszystko blokuje i ze zlosci go wylaczylam i tyle...... Co do zakupow to ja jeszcze nic a nic nie mam dla dziecka.... Czekam na usg i jak tylko sie dowiem co nosze w brzuszku to cos zaczne buszowac po sklepach....... Mama z siostra przylatuja do mnie w czerwcu,wiec wybierzemy sie na wielkie zakupy bo sama nie wiem od czego zaczac.... A tak to przynajmniej pokoj bedzie na pierwszym miejscu i za nim rodzinka wpadnie to bedzie juz wszystko gotowe i miejsce na wszystkie niezbedne rzeczy... Wozek, lozeczko sprowadzam z Pl , wiec w marcu sie za to wezme bo pewnie trochee bede musiala poczekac..... Ale wozek mam upatrzony,lozeczko tez ,wiec tyko zamowic i przywoz zalatwic...Boje sie zakupow jak cholera bo jednak to moje pierwsze dziecko i jestem zielona co do przygotowan,ale z mama i siostra wszystko ogarne he heee.... Czekam z niecierpliowscia na 7 marca i dziki szal sie zacznie..... Buziaki.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) My już po szale zakupów :D mało co nakupowaliśmy, ponieważ nie do końca dobrze się ze wszystkim co "dobre" zapoznaliśmy i wzięliśmy tylko to, co uważaliśmy za przydatne. Jakoś wolimy co miesiąc kupować po kilka rzeczy żeby za parę m-cy się nie okazało że do kupienia jest milion rzeczy i że o czymś się zapomni. Zapoznaliśmy się z butelkami philipsa Avent i kupiliśmy taką 260 ml jedną dla Brzdąca. Podobno są niezłe. Smoczek, termometry (do wody i do mierzenia temperaturki dziecka) i myjkę do butelek. Na razie tylko tyle, ręczniczków nie było fajnych a poza tym chciałabym wiedzieć czy to będzie mała czy mały żeby ewentualnie kupić coś w odcieniach bardziej dziewczęcych czy chłopięcych :) 1 marca wizyta u lekarza , może uda się podpatrzeć co tam Maleństwo ma za niespodziankę między nóżkami ;) wtedy dokupimy większą resztę rzeczy, a te "ponad gabarytowe" typu łóżeczko,wózek gdzieś w 6,7 miesiącu się kupi. Czy macie może problem ze snem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasnąć zasnę, ale jak się w nocy budzę siku to wtedy mam problem z zaśnięciem ;-/ przeważnie o 5 nad ranem i wtedy leże i się przewracam z boku na bok jakoś udaje mi się później zasnąć, ale wstając boli mnie strasznie głowa! Wkurza mnie to częste oddawanie moczu a już w ogóle w nocy! a Ty Eliose?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie :) Jestem intruzem na Waszym forum :( a raczej nową :) Jestem na Lipcówki 2011 ale dziś odkryłam Wasze forum i chciałabym się dołączyć jeśli to możliwe? :) Więcej informacji z różnych źródeł to zawsze lepiej :) Próbuję nadrobić zaległości i czytam Wasze wypowiedzi i poznaję Was i Wasze maleństwa :D Jutro zaczynam 17 tydzień i jestem z Warszawy. Maleństwo rozwija się dobrze, mam nadzieję, że tak będzie dalej :) Aha i ma fiutka więc będzie Jaś albo Antek :) Buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie mam od dwóch dni problemy ze snem. Jeszcze nigdy mi się tak nie zdarzało, chyba że dzień poprzedzało jakieś bardzo ważne wydarzenie ale to sporadycznie. Teraz budzę się co chwilkę i śpię z przerwami co jest trochę męczące. Nie piję kawy ale może zacznę pić melisę przed snem>? Co o tym myślisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ebudka! :-) Jasne, ze mozesz dolaczyc :-)) Antek to imie jest swietne! fajnie,z e znasz juz plec :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ebudko! ;) Serdecznie witamy :):) No to wspaniała wiadomość, że znasz już płeć Maluszka! :) Jak dopisuje samopoczucie? Jak przechodziłaś początkowe stadia ciąży? Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no melisa jak najbardziej ;-) pewnie masz tak chwilowo te problemy ze snem ;-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam jeszcze tak ze wkurza mnie jak moj glosno oddycha (glupie to troche, ale wkurza mnie jak cholera!!) no i spie w takich korkach w uszach :-P heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hahaha :):):) A pomagają te korki? W aptece je można nabyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no mi pomagaja :-P w ogole nie slysze tego jego "sapania" :-D ja je nabylam w sklepie gdzie sa rozne takie sprzety robotnicze :-D a czy w aptece takie cos jest to nie wiem :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×