Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Hej Dziołszki:) wypuścili mnie dziś ze szpitala, ale muli mnie trochę, bo rano brałam tabletki, więc odezwę się później albo jutro i nadrobię zaległości. pozdrowionka. miłej niedzieli życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! Kasia super! witaj w domku!potem napisz co i jak! ja tez wracam do lozka bo slabo sie czuje. odezwe sie pozniej. papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Jak tam samopoczucie w niedzielny poranek? U nas pogoda do kitu, choć zapowiadają, że popołudniu ma się przejaśnić. I tak w sumie czeka mnie siedzenie przy książkach bo najbliższe 2 weekendy będę musiała spędzić na uczelni. Nie wiem jak to przeżyje... no ale cóż. Muszę to wytrwać, wtedy zostanie mi już tylko obrona we wrześniu bo niestety się nie wyrobiłam z pracą magisterską... to raz, a dwa promotorka przestawiła termin obrony na 8 lipca a nie wiem jakie będę miała samopoczucie na kilka dni przed terminem porodu... Beatris - strasznie mi przykro, że ciągle jakieś nieprzyjemności Cię spotykają. Pozostaje mi życzyć Ci aby mały zdrowiutki dzidziuś Ci wszystko wynagrodził. Malinówka - co do strzelania to u mnie nie jest ono bolesne, nie pojawia się także w momencie gdy przewracam się z boku na bok. Po prostu czuję wzmożoną aktywność mojego maluszka któremu przy nagłym dynamicznym ruchu towarzyszy tak jakby strzelenie stawu. To strzelanie dochodzi zawsze z górnej części brzuszka, gdzie mój maluszek ponoć ma nóżki. Jeśli chodzi o strzykanie przy przewracaniu, to też słyszę i czuję ale to ewidentnie tak jakby moje kości spojenia "przeskakiwały" i wtedy faktycznie ból. Ale to zupełnie co innego niż te strzały maluszka ;-) Wczoraj byliśmy na zakupach i też kupiłam małemu już ubranko na wyjście ze szpitala: komplecik - kaftanik ze śpioszkami i do tego w razie wypadku, gdyby było troszkę chłodniej to pajaca. Wzięłam rozmiar 56, mam nadzieję, że nie okaże się za mały. Do fryzjera wybieram się koło 20 czerwca ;-) Ostatni raz byłam w marcu, bo postanowiłam, że dam troszkę odpocząć swoim włosom. Ja przyznam szczerze, że też chciałabym, żeby mąż był przy porodzie. Jakoś tak inaczej, chyba raźniej by mi było ze świadomością, że ktoś jednak patrzy personelowi na ręce. Jak na razie to mówi, że jeszcze nie wie a ja nie zamierzam go do tego zmuszać ani zachęcać. Zrobi co będzie chciał ;-) Malinówka co do Twojego pytania o wizyty w toalecie, to do końca nie wiem. Mój mały jest ponoć główką w dół a z korzystaniem z toalety bywa różnie. Raz przesypiam normalnie całą noc bez wstawania, a raz budzę się dokładnie co 3 godziny bo mnie ciśnie. Kasia - cieszę się że już w domku. Odezwij się później i daj znać dokładnie co i jak. Jutro z rana czeka mnie laboratorium i mocz morfologia i hbs a we wtorek wizyta. Mam nadzieję, że wszystko będzie Ok i uda mi się jakoś zamknąć szczęśliwie sprawy studenckie. Potem będę już tylko czekać z niecierpliwością na maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris- współczuję najmocniej, mam nadzieję że narodziny maluszka wynagrodzą Ci wszystkie nieprzyjemności które spotkały Cię podczas ciazy. Kasia- dobrze ze juz wrocilas ze szpitala, daj znac co i jak. oczarowana-ja ostatnio u fryzjera byłam robic pasemka w styczniu ( pod koniec) gdzie szykowalam wlosy na slub, z kolei miesiac temu byłam przyciac wlosy bo mialam strasznie suche koncowki. Teraz umowilam sie na pasemka by do poroduy wygladac ladniej ;) Ja rowniez slysze strzelanie przy tym jak maluch sie rusza, ale rowniez podczas psania strzyka cos, strzela jakby chrupniecie i sprawia mi to bol, juz zaczelam sie martwic :( ah, a wizyta w srode dopiero.. Ja nie potrafie wyczuc jakie ulozenie ma mala, a badania dawno nie mialam usg. Czuje ja w roznych miejscach gdy sie rusza. Czesto po prawej stronie brzucha, choc zawsze po tej stronie byla aktywna. Ja chcialabym miec wpsarcie od meza przy porodzie, poza tym z relacji kolezanki ktora rodzila w szpitalu w ktorym bede rodzic i rodzila z mezem okreslila ze porod jest bardziej prywatny,lepszy. Z tego oto wzgledu, ze w tym samym czasie rodzila rowniez inna kolezanka i wszystko bylo slychac..i nie bylo tej prywatnosci, takiej jak ona miala. Ja dzis korzystam z lenistwa niedzielnego, pogoda ladna wiec na powietrze pojde posiedziec po obiadku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć lipcówki, Podczytuję tak was i bardzo mi przykro z powodu beatris ( tak samo w mojej pamięci jest aosa, ciekawe jak sobie radzi?), tyle się wycierpiałyście beatris wiem, że już masz pewnie dosyć wszystkiego, ale pomyśl , że już niedługo rozwiązanie, czerwiec szybko zleci. Twoja dzidzia wynagrodzi Ci wszystkie te cierpienia. U mnie zaczął się 33 tydz, jutro mam wizytę u Gina, jak zawsze czuje przed nią strach. Boję się, że znowu coś mi wykryje i będę się tylko zamartwiać, jednak wciąż powtarzam sobie, że najważniejsze jest POZYTYWNE MYŚLENIE. Więc musi być dobrze!!! Co do seksu to my raczej rzadko, raz na 2tyg( i to czasami nie). Ale też z tego względu, że mój chłopak pracuje za granicą i zjeżdża tak co 2 tyg. Poza tym boję się, że będę miała skurcze i ogólnie jakoś nie mam chęci na Przytulanki. Od jakichś 3 dni często twardnieje mi brzuch i lekko pobolewa mnie podbrzusze, myślicie że to normalne na tym etapie ciąży? Macie też tak? Martwię się, że może to szyjka za wcześnie mi się skraca?? Z tego powodu dużo leże i odpoczywam, ale mam już dość, tak bym chciała coś zrobić posprzątać dokładnie cały dom, ale strach mi na to nie pozwala:) W nocy śpię, ale mam straszne bóle bioder, co chwilę się przekręcam z boku na bok i jęczę przez sen Też mam tak, że jak się przekręcam to boli mnie brzuch i musze go podtrzymywać. Pewnie to dziecko tak uciska na wnętrzności moje, czuję taki ciężar. Ja na wyjście ze szpitala kupiłam różowy komplecik( body i śpiochy rozm 56) Teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłam. Ja urodziłam się raczej duża, mój chłopak też, więc zastanawiam się czy nie za mały rozmiar? Ja to w tych sprawach jestem zielona. Nie wiem czy nie lepszy dla młodej, niedoświadczonej mamy, pajacyk? Poprałam, poprasowałam już wszystko i zauważyłam, że mało mam pajacyków. Mam dużo rajstopek, ale nie wiem czy takiemu noworodkowi można zakladać tak od razu, czy nie będzie uciskać brzuszka??? Może jakieś doświadczone mamy się wypowiedzą??:) Malinówka ja na dzień dzisiejszy też bym chciała, aby mój był przy porodzie, ale nie wiem co będzie w trakcie porodu, pewnie by mnie denerwował, że nie czyta w moich myślach i nie wie czego mi trzeba w danej chwili hi hi, albo bym przy nim się bardziej rozczulała nad sobą, nie potrafię przewidzieć mojej reakcji , jego tym bardziej. Coraz częściej czytam o Porodzie, jak to przeżyły inne mamusie:) i potem mam przeróżne sny, takie realne, ale do tej pory same pozytywne Ciekawe jak to będzie z nami? Najgorsza dla mnie jest ta niewiadoma: kiedy to się zacznie? jak szybko będzie postępowało rozwarcie? Czy dzidzia będzie zdrowa? I czy nie będzie żadnych komplikacji? Dzień w dzień mam takie myśli, ale to chyba przez to, że siedzę prawie cały czas sama i mam za dużo czasu na rozmyślanie:) Dziś trochę się rozpisałam, będzie mi lżej na sercu:) Trzymajcie się i nie przemęczajcie za bardzo . Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka - co do ułożenia, to ja np. czuję jak mały ma czkawkę właśnie w tym miejscu gdzie główka, czyli na samym dole brzuszka ;-) Co do usg to się tak zastanawiam... bo ja ostatnio miałam w 31 t.c ( było to trzecie usg na NFZ) i ciekawa jestem, czy będę miała jeszcze jakieś usg przed porodem czy nie. Chyba na samym końcu, przed samym porodem muszą sprawdzić ułożenie maluszka, i czy przypadkiem nie jest owinięty pępowiną. Jak myślicie dziewczyny? Jadzia, rozmiar 56 powinien chyba wystarczyć. Ja pytałam bratowej, jej synek miał ponad 4 kg jak się urodził i spokojnie wchodził w rozmiar 56 jeszcze przez dłuższy czas po urodzeniu. Choć chyba to zależy też od rozmiarówek bo ja kupiłam i komplecik i pajaca w takim samym rozmiarze a pajac jest ewidentnie większy. Tak w ogóle to ja też kompletnie niedoświadczona, dlatego sugerowałam się tym, co będzie mi łatwiej ubrać maluszkowi. Pajac jest o tyle fajny, że jest rozpinany cały z góry na dół a body przeważnie ma napki tylko przy główce i w kroku więc jak dla mnie to już wyższa szkoła jazdy, ale myślę, że wszystkiego idzie się nauczyć ;-) Ja osobiście nie wyobrażam sobie ubierania rajstopek przynajmniej do czasu jak się nie wygoi i nie odpadnie pępuszek. Chyba do tego czasu, najlepsze właśnie luźniejsze pajace, bodziaki, kaftaniki i śpioszki. Chyba wygodniejsze od rajstopek jakieś półśpiochy bezuciskowe na ściągaczu a nie na gumeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja rajstopki i sukienke malenstwu mniejszemu od 6 miesiecy zakladalam tylko pare razy do zdjecia :). Zakladanie rajstopek jest bardzo niewygodne pry czestej zmianie pampersa. Tymbardziej ze w lipcu jakie tam rajstopki. Moje laski skonczyly w tym roku z rajstopkami juz w kwietniu, kiedy to zapanowaly letnie temperatury. MI tak samo w nocy bola biodra, takie wrazenie, ze boka same kosci i bol promieniuje az w dol nogi. Usg w trakcie porodu mi robili tylko przy pierwszym porodzie, ktory byl posladkowy, chyba musieli dokladnie sprawdzic, czy polozenie posladkowe jest do porodu, czy mala nie zmienila nieco pozycje, bo sa tez rodzaje polozenia posladkowego, ktore sie nie nadaja do porodu sn, chodzi chyba o ulozenie nozek - po turecku czy scyzorykiem. A przy drugim porodzie usg nie robili, bo nie widzieli takiej potrzeby, mala byla juz bardzo nisko, polozna wyczuwala przy badaniu rozwarcia jej glowke, wiec wiadomo bylo, ze idzie jak nalezy. Aczkolwiek przy wyjsciu wlasnie okazalo sie ze miala pepowine wokol szyi, ale to polozna odkrecila w tej samej sekundzie jak ta glowka wyszla. Tyle ze tatus juz nie mogl uroczyscie przeciac pepowine, bo ja bardzo szybko przecieli, by zaniesc mala na chwile do komory tlenowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana mi tez się wydaje, że bodziaki, pajace są lepsze, bo nie uciskają i pewnie dziecku dużo wygodniej, ale pomyślałam, że skoro mam tyle małych rajstopek, to pewnie wiele mam je używa, ale sama nie wiem, może poszukam jeszcze pajacyków gdzieś używanych, a może dostanę w prezencie jak się dzidzia urodzi:) U mnie jak mała ma czkawkę to czuje to tak niżej, po boku, ale nie na samym dole, więc ciekawe czy to możliwe, że ma położenie poprzeczne. Ostatnio wydawało mi się, że się przekręciła główką do góry, bolało mnie jej wiercenie jak nigdy, a potem takie wybrzuszenie twarde( chyba glówka) przesuwało się z dołu do góry i nagle zatrzymała się taka gulka w połowie, zawsze jak pogłaskałam to znikało, ale nie tym razem. W ogóle to wczoraj cały dzień się ruszała i dzisiaj to samo, ale tak mocno jak nigdy:) Cieszę się, ale tak na dłuższą metę to już mnie to denerwuje:) i boli bardzo:) hihi aż cała w napięciu siedzę:) Ale fajnie, że my to możemy poczuć, nasi faceci mogą tylko zazdrościć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betatris, kochana trzymaj się mocno. przechlapane masz w tej ciąży rzeczywiście. ściskam cię mocno. u mnie dziś kolejne usg i badanie przepływów, wyniki wszystkich przepływów w normie :):):) malutka troszkę urosła (ostatnie usg było w czwartek, więc niewiele się zmieniło). kolejna kontrola usg w piątek, chyba zostanę rekordzistką pod względem usg, miałam ich już chyba 12... a to 32 tc dopiero... wyniki mnie cieszą ale już oczekiwanie na kolejne badanie nie za bardzo. świra można dostać, choć cieszę się z takiej opieki. my raczej nie zdecydujemy się na bank krwi, w rodzinie ni było białaczek, poza tym dość krótki jest ten czas przechowywania krwi. za to szukamy fajnego funduszu na przyszłą edukację małej, ktoś widział jakieś ciekawe oferty? u mnie - jeśli tfu, tfu, nie skończy się cesarką - mąż będzie przy porodzie. to ważne dla mnie, będę czuła się pewniej ale też bardzo cenne dla niego doświadczenie. od jutra w lidlu promocja na termometry bezdotykowe, podobno fajne. muszę pamiętać żeby męża wysłać, bo zdecydowanie nadal leżę. zastanawiam się nad zakupem poduszki do spania, jeśli ktoś ma linka to niech podrzuci. chodzi mi o tę dużą. ok, uciekam na obiadek i obiecany przez męża masaż. od tego stresu ramiona mam z kamienia, koszmarnie mnie bolą. miłej niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik uważaj na siebie i dużo odpoczywaj, mała jeszcze dorośnie będzie dobrze :) beatris TY to jakieś męki przechodzisz w tej ciąży :( trzymaj się cieplutko i lizaki od Lorda :) w piątek w szkole rodzenia było spotkanie z Panią z neonatologii i mężczyźni uczyli się kąpać lalkę. mój mąż wyrwał się na ochotnika :D i nawet sprawnie to jemu poszło :) fakt to lalka a nie dziecko ale chyba się przełamał i bardziej poczuliśmy oboje, że to już blisko Pani mówiła aby nie używać płynów do płukania dla niemowlaków tylko proszek lub płyn do prania i koniecznie z podwójnym płukanie, lovela szczególnie bo trudno się wypłukuje. I koniecznie prasować ubranka bez pary bo suche żelazko bardziej odkaża i nie przedostają się różne bakterie, syfy z wody... aha i do mycia buźki zalecała przecieranie wodą destylowaną, to samo z oczkami. a do pępka tez tą wodę bo spirytusu podobno już się nie używa jedynie octenisept gdyby słabo goił się kikut. jako nawilżacz po zmianie pieluszki będziecie używać linomagu czy bepanthen? sudocrem to tylko w nagłych sytuacjach bo podobno wysusza skórę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam tabelke bo dawno jej już nie było:) mi się z usg zmienil termin na wcześniej czyli na 21 lipca ale mój pan doktor powiedział ze przy mojej szyjce może być jeszcze wcześniej. dziewczyny wpiszcie się do tej tabelki dokladnie jeśli czegoś tam brakuje:) Beatris współczuję ci kochana ale już niedługo los ci te męki wynagrodzi:) NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............03.07...........?.......... . .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07.......Chłopczyk....... ... ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska malinówka376...20............06.07.....dziewczynka...... dolnośląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07.....Chłopczyk........l ubelskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie Atena02.........26.............14.07.............DZ...... .. małopolskie(Kraków) morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie Omka..............33............15.07.........chłopiec.. .......mazowieckie mala_miii86.......25..........15.07.........chłopiec.... ..śląskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... .......Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie anusiak1507......21............21.07.........córeczka.... ....śląskie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............CH...........pomor skie przy.mamuśka...34.............23.07.......synio......... ....opolskie dżuczek..........29............25.07...........chłopiec .....małopolskie (Kraków) anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie ebudka...........31.............26.07..........CH........ .mazowieckie (Warszawa) freuline..........25..............27.07.........córcia .......śląskie(Brenna) marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07........Chłopiec... ......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam siatke centylowa wagi dziecka w brzuszku, ktora gdzies tam w necie znalazlam i nie wiem o co chodzi z tymi centylami? operujecie centylami a ja nie wiem o co chodzi, wyjasnijcie mi prosze. :) poki co nie mam stanu zapalnego po wyrwaniu, choc wciaz boli i wciaz czuje sie do niczego, tzn. slabo ale z pewnoscia Wasze modlitwy i cieple mysli pomagaja. dziekuje! :-) 22 tc 374 gram (10 centyl) 575 gram (50 centyl) 754 gram (90 centyl) 23 tc 351 gram (10 centyl) 588 gram (50 centyl) 839 gram (90 centyl) 24 tc 364 gram (10 centyl) 640 gram (50 centyl) 958 gram (90 centyl) 25 tc 409 gram (10 centyl) 726 gram (50 centyl) 1106 gram (90 centyl) 26 tc 483 gram (10 centyl) 841 gram (50 centyl) 1280 gram (90 centyl) 27 tc 584 gram (10 centyl) 983 gram (50 centyl) 1476 gram (90 centyl) 28 tc 708 gram (10 centyl) 1148 gram (50 centyl) 1689 gram (90 centyl) 29 tc 852 gram (10 centyl) 1331 gram (50 centyl) 1915 gram (90 centyl) 30 tc 1014 gram (10 centyl) 1529 gram (50 centyl) 2151 gram (90 centyl) 31 tc 1189 gram (10 centyl) 1738 gram (50 centyl) 2392 gram (90 centyl) 32 tc 1377 gram (10 centyl) 1955 gram (50 centyl) 2634 gram (90 centyl) 33 tc 1572 gram (10 centyl) 2175 gram (50 centyl) 2873 gram (90 centyl) 34 tc 1772 gram (10 centyl) 2395 gram (50 centyl) 3105 gram (90 centyl) 35 tc 1975 gram (10 centyl) 2611 gram (50 centyl) 3326 gram (90 centyl) 36 tc 2177 gram (10 centyl) 2819 gram (50 centyl) 3531 gram (90 centyl) 37 tc 2374 gram (10 centyl) 3015 gram (50 centyl) 3718 gram (90 centyl) 38 tc 2565 gram (10 centyl) 3196 gram (50 centyl) 3880 gram (90 centyl) 39 tc 2746 gram (10 centyl) 3358 gram (50 centyl) 4015 gram (90 centyl) 40 tc 2914 gram (10 centyl) 3496 gram (50 centyl) 4119 gram (90 centyl)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, wklejam nową tabelkę ponieważ w lutym miałam urodziny a dopiero teraz zauważyłam, ze nie zmieniłam danych;) NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............03.07...........?.......... . .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07.......Chłopczyk....... ... ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska malinówka376...20............06.07.....dziewczynka...... dolnośląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07.....Chłopczyk........l ubelskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie Atena02.........27.............14.07.............DZ... małopolskie(Kraków) morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie Omka..............33............15.07.........chłopiec.. .......mazowieckie mala_miii86.......25..........15.07.........chłopiec.... ..śląskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... .......Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie anusiak1507......21............21.07.........córeczka... . ....śląskie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............CH...........pomor skie przy.mamuśka...34.............23.07.......synio......... ....opolskie dżuczek..........29............25.07...........chłopiec .....małopolskie (Kraków) anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie ebudka...........31.............26.07..........CH........ .mazowieckie (Warszawa) freuline..........25..............27.07.........córcia .......śląskie(Brenna) marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07........Chłopiec... ......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałyście o bólu w biodrach- ja niestety od jakiegoś czasu też z tym walczę. Budzę się w nocy z bardzo dużym bólem bioder promieniującym aż do kości udowej. Czuję jakby mi nogę wyrywano....;( Muszę zmienić pozycję i chwilę poczekać aż ból minie. Moja mała jest ułożona główką do dołu- z wizytami w toalecie jest różnie...Bywa tak że biegam co chwilke, a czasem normalnie. To chyba też zależy jak mała się rusza i ile wypiję;) Co do porodu to ja chcę aby mój mąż był ze mną, ale nie do końca. Jak już zacznie się 2 faza porodu (rodzenie dziecka), to na chwilę obecną chcę aby wyszedł. On zgadza się ze mną w tej kwestii. Już nastawiłam się psychicznie, że będę miała bliską osobę przy sobie i pod tym względem wybieram szpital. Kasiu cieszę się, że jesteś w domku;) Ja również zamierzam zrobić sobie fryzurkę pod koniec czerwca...Kilka dni temu również robiłam sobie balejaż, tylko u mnie to wygląda w ten sposób, że moja mama jest fryzjerką, więc usługi tego typu mam w domku;) Ja też mam już prawie wszystko poprane i poprasowane, na jutro zostały tylko pieluchy, ręczniczki i pościel...i w końcu koniec. Jeszcze nie wiem jakie ubranko naszykuję na wyjście, ale myślę że pajac jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o rozmiar to uważam że 56 jest dobry dla noworodków. Oczarowana- do porodu wymagają (w Szpitalu Żeromskiego) ostatniego USG, ale mi się wydaje, że przed samym porodem sami powinni sprawdzić czy dziecko nie zmieniło pozycji....A jak jest w praktyce to nie mam pojęcia. Są też body kopertowe, które rozpina się całe. Ja zakupiłam kilka sztuk po namowach mojej siostry, która troszke boi się ubierania body przez głowę noworodkowi. Na szkole rodzenia mówiono, że w szpitalach już nie przemywa się pępuszków spirytusem, po czym położna dodała, że jak ona miała by dziecko w rodzinie to jednak zalecała by przemywanie kikuta spirytusem. Ja kupiłam sobie gaziki nasączone spirytusem "Leko". Z tego co pamiętam to 1 szt. płaciłam 23 gr. Do przemywania oczek kupiłam sobie sól fizjologiczną, ona również przydaje się do oczyszczania noska. Jutro mam kolejne spotkanie w szkole rodzenia- już przedostatnie. Ma być ciąg dalszy pielęgnacji dziecka i zwiedzanie sal porodowych. Dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyżbym była pierwsza? nie do końca to moja zasługa, najpierw obudził mnie kocur a potem polka godzinę nie dawała mi usnąć. potrafi mnie już obudzić i naprawdę mocno przyłożyć. taka malutka a taka silna. musimy się w końcu wybrać na porodówkę, choć i tak nie wiem na którym szpitalu się skończy. jeśli coś będzie nie tak, to zdecydujemy się na szpital, w którym pracuje mój lekarz. w tym przypadku prawdopodobne będzie cc. a jeśli będzie w miarę ok, to zdecyduje się na szpital, w którym dostępne jest znieczulenie do porodu sn. ale w tej chwili bierzemy pod uwagę oba rozwiązania. szkoda, że zzo nie ma w szpitalu mojego lekarza, czułabym się pewniej. no ale zobaczymy. w tym tygodniu czekam na meble i wózek. już się nie mogę doczekać. chciałabym wyprać i wyprasować rzeczy ale póki co nie mam ich gdzie trzymać. poza tym muszę dokupić jeszcze sporo rzeczy, ale też muszę je gdzieś trzymać;) idę robić śniadanko - truskawki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Ostatnia noc była fantastyczna :D Malutki przytulił się chyba do mojego kręgosłupa :D nie było mowy by choć troszkę poleżeć bez strasznego bólu, pozycja w której nie boli nie istnieje, a do tego także biodra i promieniowanie do nogi mi dokucza. Jednym słowem tyle ile ja się dziś w nocy nastękałam, to chyba jeszcze nigdy w życiu mi się nie zdarzyło ;) Co do rajstopek, to ja nawet nie wiedziałam, że są takie rajstopki na noworodki i szczerze mówiąc, nie wyobrażam sobie ubierania takiego maluszka w takowe, choć wszystko pewnie jest kwestią wprawy ;) Jadziu, ja też czuję czkawkę w ten sposób jak by Mały był ułożony poprzecznie z główką z mojego prawego boku. Jutro mam wizytę oraz USG to się dowiem, jak On tam jest poukładany :) anik, super wiadomość że Polka rośnie. Zobaczysz, wyrośnie z Niej zuch dziewczyna :) Co do funduszy na edukację, to nie rozeznawałam tematu, ale jak coś znajdziesz ciekawego, to byłabym wdzięczna gdybyś się podzieliła info. ebudka, co do smarowidła do pupy po zmianie pieluszki, to nam na szkole rodzenia powiedzieli, żeby najlepiej zacząć od linomagu, bo jest najsłabszy, a jeśli coś się będzie działo to dopiero zmieniać na bepanthen i później sudocrem. Z racji na to, że ta rada nie brzmi głupio, to ja tak właśnie planuję zrobić :) Nade mną wisi wizja przeprowadzki w sierpniu i ogólnie rzecz ujmując, to na serio sobie tego wszystkiego nie wyobrażam, no ale że to tylko 3 pietra niżej to może jakoś pójdzie. Ja w każdym razie biorę Młodego, przenoszę się wówczas do mamy, a szczęśliwy tatuś z braćmi i moimi rodzicami niech przenoszą. Po swojemu poukładam to sobie wszystko potem sama. Przynajmniej tak to sobie tłumaczę, choć jak dłużej nad tym myślę to mnie to przeraża :O i na razie i tak wszystko układam i urządzam tu na obecnym mieszkaniu. W końcu pierwszy miesiąc i tak tutaj spędzimy z maleństwem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ateny...
ja osobiście polecam do przemywania buzi i oczu WODĘ DESTYLOWANĄ sól szczypie:/ pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D Ja mam wizyte jutro więc też dowiem się co i jak u mojej małej. Byłam w Lidlu dzisiaj i zakupiłam termometr elektroniczny do ucha i skanujący- polecam. Zaopatrzyłam się też w zestaw koszula i szlafrok- też polecam jakby któraś do szpitala jeszcze nie miała. NIe jest to typowo dla matek karmiących ale w llipcu przewiduję upały więc koszulka na ramiączka wystarczy a cyca całkiem wygodnie można wyjąć:D Torbe mam prawie spakowaną. Zaczynam się denerwować-mój pierwszy poród nie był sympatyczny więc teraz chciałabym żeby było szybko:D Najlepiej żeby już był sierpień:D Chcę miec to za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do pomaranczy: oczy dziecka zaleca sie przemywac sola fizjologiczna, czyli 0,9% roztworem NaCl. To nie jest taka sol, co szczypie. Sprzedaje sie w aptekach w malych plastykowych jalowych pojemniczkach. Co do buzi, to wystarczy woda przegotowana, nie destylowana. Bo destylowana woda jest pozbawiona soli, wiec odwadnia komorki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:) Ja dopiero nadrabiam zaległości, ale może już teraz coś napiszę, a potem reszta (jeśli oczywiście będę miała coś do powiedzenia na dany temat:) ) a więc:jak już wiecie do szpitala trafiłam w poniedziałek i przy przyjęciu utwierdziło się, że rozwarcie nadal na 1,5 cm, a szyjki to już jakby wcale nie było, bo aż tak się skróciła:o pobrali mi wymaz na posiew, ale jeszcze wyników nie ma. We wtorek usg mi zrobili i w końcu dowiedziałem się, że to Julka a nie Bartek tak jak przeczuwałam:) przy usg okazało się, że mam za mało wód płodowych i dostałam nakaz spożywania dużej ilości wody i może faktycznie jest coś w tym, że jak ma się więcej tych wód to słabiej się ruchy odczuwa, bo ja tak miałam zaraz po tym jak zaczęłam pic ogromne ilości wody... zaraz po usg trafiłam na samolocik i moja pani doktor założyła mi krążek, który musiałam kupic oczywiście (143zł), no ale cóż, czego się nie robi dla naszej Julci. Niektóre dziewczyny pisały, że u nich jest czasem tak, że w przychodni zakładają krążek, ale u nas jest tak, że tylko w szpitalu i potem się leży ze 2 dni jeszcze i potem do badania, bo muszą sprawdzic czy zrobił się obrzęk, żeby to się tam utrzymało...mnie zbadali w czwartek i niestety z powrotem do łóżka mnie wysłali, bo obrzęk się nie zrobił, to też przez tą minimalną szyjkę, której już prawie nie ma:o i musiałam dalej leżec. 2 razy dostałam kroplówkę z magnezem i na szczęście skurcze chociaż ustąpiły. Oni chyba ogólnie się zdziwili, że tego obrzęku nie ma i zalecili też 3 dni z rzędu zastrzyki w tyłek, zapytałam czy to na te skurcze, a oni mi że nie.... to po to by Malutkiej szybciej płucka urosły. widocznie się bali, że ten krążek się nie utrzyma i urodzę niebawem, ale na szczęście wczoraj na badaniu już się tam w środku u mnie poprawiło i mnie puścili,. Taka ulga:) bo ja już oczywiście schizy jak mi powiedzieli na co te zastrzyki, oczy zaraz szklane i w ogóle. Mam nadzieję, że do szpitala to już tylko rodzic pójdę, tylko żeby to nie było za wcześnie... a w domu to wczoraj beczałam, bo jakoś mnie naszły takie myśli, że co to będzie jak sobie nie poradzę z tym porodem i potem i w ogóle. Mój to mnie tylko pocieszał a ja i tak swoje ale dziś już lepiej... ale Wam tu naskrobałam...:) a i nie dodałam: wg usg z 32tyg wyszło, że Maleńka ma 1800gram, a resztę podam jak wypis będę miała ze szpitala... to czytam dalej zaległości, a zaraz idę zupkę upichcic (barszczyk ukraiński), a jutro mam nadzieję, że dobrze się będę czuła, bo dziś troszku słaba jestem, a chciałabym mojemu jutro jakieś ze 2 ciasta upiec, bo w środę ma urodzinki:p jak leżałam w szpitalu to ku mojemu zdziwieniu Mężu szukał na allegro wózka, bo tylko za używanymi się rozglądaliśmy i wyhaczył jeden wózek http://allegro.pl/wozek-gleboko-spacerowy-rodeo-abc-design-vector-i1640238280.html jedynym felerem jest pęknięta pianka na rączce, ale mam nadzieję, że to jakoś zrobimy. a udało nam się go kupic za niecałe 400zł, pieniążki już poszły więc czekamy:) miłego dzionka dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia, ty zamiast piec ciasta lepiej leż, bo z szyjką nie ma żartów. wiem, że to łatwo powiedzieć, ja też co chwilę mam pomysł co by tu zrobić ale twardo leżę. wstaje tylko zrobić sobie jakieś jedzenie i mam nadzieję, że na kolejnej wizycie przepływy zostaną w normie. zaczęłam łykać magnez i skurcze łydek poszły sobie, nie budzę się już w środku nocy. trzymajcie się ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) zobaczycie wszystko skończy się dobrze :) jak widzę każda z nas ma jakieś problemy. Dzisiaj nie wytrzymałam i poszłam na 5 minutowy spacer z pieskiem. Teraz obowiązkowo leżę w łożu. Mam pytanie czy będziecie zakładały maluchom bawełnianą czapeczkę na spacer, a może jakiś kapelusz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do P. Eli...........
Tak się składa że pracuję w szpitalu, na oddziale dziecięcym, więc nie wyssałam sobie tego z palca..... Zalej sobie taką solą oczy i sprawdź czy nie będzie Cię szczypać.... JAK ZWYKLE NAJMĄDRZEJSZA I WSZYSTKO LEPIEJ WIEDZĄCA.... P.S. Kawałek wyżej jest wypowiedz jednej z Waszych dziewczyn Ebudka, która pisze na ten temat po zajęciach ze szkoły rodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok, nadrobiłam już zaległości:) i powiem Wam, że też praktycznie każdej nocy okropnie bolą mnie biodra, do tego jeszcze jak za długo leżę na jednym boku to ręka mi drętwieje i też boli:o niezbyt przyjemne uczucie. W ogóle to ta dzisiejsza noc w domciu była masakryczna: budziłam się co chwilę, brzuch twardniał i bolał jak tylko lekko się obróciłam i cały czas miałam wrażenie, że zaraz urodzę. Nie wiem czy to dlatego, że już do szpitala się przyzwyczaiłam, czułam się tam jakoś bezpieczniej, tym bardziej, że nie wiem kiedy urodzę, bo teraz to różnie może byc... a co do kopniaków to jakby się zmieniły trochę, bo nie czuję juz tak często typowych kopów tylko rozciąganie, tak mocna chyba Julka się rozpycha i tez nie powiem, żeby to bezbolesne było:o bo już nie raz mi tak się po żebrze rozepchała, że masakra, ale z drugiej strony lepiej juz poczuc taki ból niż w ogóle nie czuc ruchów, nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............03.07...........?.......... . .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07.......Chłopczyk....... ... ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska malinówka376...20............06.07.....dziewczynka...... dolnośląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07.....Chłopczyk........l ubelskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie Atena02.........27.............14.07.............DZ... małopolskie(Kraków) morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie Omka..............33............15.07.........chłopiec.. .......mazowieckie mala_miii86.......25..........15.07.........chłopiec.... ..śląskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07.......dziewczynka.....Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie anusiak1507......21............21.07.........córeczka... . ....śląskie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............CH...........pomor skie przy.mamuśka...34.............23.07.......synio......... ....opolskie dżuczek..........29............25.07...........chłopiec .....małopolskie (Kraków) anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie ebudka...........31.............26.07..........CH........ .mazowieckie (Warszawa) freuline..........25..............27.07.........córcia .......śląskie(Brenna) marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07........Chłopiec... ......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk mam nadzieję, że nic się nie poprzestawiało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam do Was pytanko ja jestem dopiero w 8tc i zastanawiam sie jak sie czułyście w 2 trymestrze ja czuje sie beznadziejnie jakbym miała mega kaca24hna dobe nie wiem czy moge liczyc na jakąś poprawe czy to już tak do końca albo nie daj Bóg jeszcze gorzej pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inka, u mnie w I trymestrze było mi cały czas słabo, później się poprawiło, a teraz znowu zaś mi słabo coraz częsciej i się szybko męczę, bo po niedużym odcinku drogi sapie tak, jakbym kilometry przebiegła. Musisz niestety czekac na 'rozwój akcji', bo każda z nas jest inna: niektóre czują się okropnie przez całą ciążę, a niektóre uważają ją za jajlepszy okres w życiu, taki w którym nigdy tak dobrze się nie czuły, więc nie ma reguły. A Tobie powodzenia życzę i gratuluję, oby było wszystko ok:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam taki pomysł. po prostu ignorujmy wpisy pomarańczowych, którzy pojawiają się nie wiadomo po co. szkoda się szarpać, choćby słownie. u nas położna również polecała sól fizjologiczną w ampułkach, do przemywania oczek i noska. buzię zamierzam myć zwykłą przegotowaną wodą. inka, jak to w ciąży, bywa różnie. ja po maskarycznym I trymestrze, w połowie drugiego cieszyłam się jak głupia z powrotu apetytu a co za tym idzie, siły do życia w ogóle. trzeci na razie fizycznie też nie jest dla mnie jakoś bardzo uciążliwy, nie mam żadnych dolegliwości. fakt, że ja niewiele przytyłam i nie mam wielkiego brzucha, więc nie jest mi jakoś bardzo ciężko, zwłaszcza, że nie mogę już pracować i dużo wypoczywam. tak więc uszy do góry, kiedyś będzie lepiej;) jeśli dzidzia zdrowa to wszystko da się przeżyć. u mnie kiedy pojawiły się kłopoty po kilku dniach czułam się jak przejechana przez czołg, wszystko mi siadło. wszystkiego dobrego inka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki wiem że te wszystkie dolegliwości w porównaniu z faktem ze bd maiła dzidzie to pryszcz :) pozdrawiam i życzę powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×