Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Zebra, super napisalas, jakos tak optymistycznie. Ide sie poloze i postaram sie miec jakies optymistyczne mysli. Bo tez mi sie chyba juz dobrze na leb pada ta koncowka ciazy. Co do chwilowych kryzysow malzenstwa, to znam malzenstwo, ktore przetrwalo nawet taki epizod, jak zona wrocila przedwczesnie ze szpitala po operacji nerek, i znalazla meza w lozku z inna kobieta. Maz sie wsciekl, bo nie mial argumentow i czul sie winny, to nie znalazl madrzejszej reakcji (wyksztalcony i kulturalny pan inzynier zastepca dyrektora w instyticie badawczym), niz trzasnac zona ob sciane, zonie sie szew pooperacyjny rozszedl, trafila znow do szpitala. Po czym zona potrafila jednak wybaczyc i dalej byli razem. Wszystko to jest tak indywidualne i zalezy od osoby, ze tylko sami zainteresowani sa w stanie (a czasami nawet pewnie i nie sa) okreslic, czy malzenstwo jest do uratowania czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja już po drzemce :) w sumie wyszła mi dłuższa niż chciałam :) Dziewczyny, dzięki za info o termometrze, w takim razie zaraz się ubieram i jadę po takowy, mam tylko nadzieję, że jeszcze będą. Omka, trzymaj się dzielnie, jedno jest pewne, że jak by nie było w końcu wszystko się dobrze poukłada, z mężem czy bez, a czasami to chyba naprawdę lepiej bez, niż się męczyć (i dziecko przy okazji też). Będzie dobrze. Uszy do góry. Teraz potrzebujesz spokoju. Jadę po ten termometr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omka, trzymam kciuki abyś rozwiązała to tak, jak czujesz. ja też myślę, że jak to już koniec to koniec, trzeba się w miarę kulturalnie rozstać i nie brnąć w jakiś totalny kanał. morelko, czy trafiłaś na jakiś zestaw nivei, jakąś promocję, czy kupiłaś po prostu poszczególne kosmetyki? jeśli zestaw, to daj proszę namiary. moi rodzice kupili dla małej ten termometr w lidlu, jeszcze go nie odebrałam od nich ale mówią, że przetestowali na całej rodzinie i fajny jest. musimy znaleźć jakąś chwilkę i namalować te zwierzaki na ścianie u małej. ciągle to odkładamy, a w końcu trzeba skończyć te malarskie zabawy. nigdy nie malowałam szablonów i boję się coś zepsuć. może namówię brata, jak coś pójdzie nie tak, to będzie na chłopaków;) właśnie oglądałam rozmowę z facetami, których żony odstawiły zupełnie od życia. od siebie, dziecka. masakra. kobieta śpi od 4 lat w pokoju z dzieckiem a facet w sypialni sam... brrr... coraz mocniej zastanawiam się czy w ogóle wstawiać kołyskę do sypialni... chyba kupię nianię z monitorem oddechu i jednak mała będzie od początku spała u siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Asia-Torun
Czesc Brzuchole : Dawno mnie nie bylo, ale walczylam z remontem 2 pokoi, co nie bylo wcale latwe, bo niby tylko szpachlowanie z malowaniem i miejscami tapeta, a jazdy bez trzymanki bylo tyle ze szok:/ ale juz jestem po, okna pomyte, firanki zalozone i od dzisiaj na L4 - w koncu mi sie tez nalezy :) Zaczelam 35 tc wiec czas najwyzszy poprac i przygotowac ciuszki dla Malej i spakowac torbe dla siebie, bo przeciez teraz wszystko sie moze zdarzyc. Chcialabym wytrzymac w dwupaku chociaz do 38tc,ale kto wie czy nie urodze szybciej podobnie jak w pierwszej ciazy. Matka natura w koncu wie najlepiej, kiedy przyjdzie na kazda z nas czas. Powiedzcie mi prosze jakie kupujecie pieluszki dla swoich Maluchow, chodzi mi o marke "pampersow"? Ostatnio gdzies na forum wyczytalam, ze te pampersy, ktore sa w Biedronce z napisem Dada, podobno produkuje je wlasnie Pampers dla Biedronki, tylko nie moga tego napisac na etykiecie, a w rzeczywistosci niczym sie nie roznia, no oprocz ceny oczywiscie. Co Wy o tym sadzicie? Pozdrawiam Asia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, Wstałam dziś o 7 po to, żebym zjeść śniadanie i położyć się znowu. Ostatnio zrobiłam się strasznie senna tak jak w pierwszym trymestrze, tyle, że teraz jest to uzasadnione bo nie przesypiam całej nocki tylko gonie do toalety. Atenka - pytałaś o szczepionki. Ja zamierzam szczepić tylko na te podstawowe i raczej nie zdecyduję się na szczepionki skojarzone. Bywa, że dla malutkiego dziecka jest to zbyt duże obciążenie na raz. Morelka - stelaże na baldachim są uniwersalne i pasują na każde łóżeczko, na każdy jego bok bo posiadają regulacje. Ja siostrze mojego męża jakieś 2 lata temu kupowałam tyle, że w sklepie dokładnie taki http://allegro.pl/stelaz-podpora-pod-baldachim-kris-i1627542868.html Co do centyli to z tego co wiem to mając podaną orientacyjną wagę malucha, można określić w którym centylu się znajduje. Jeśli przykładowo w 30 t.c maleństwo ma wagę 1600 gram to jest w granicach 50 centylu - jest to waga w normie. Można przewidywać, że w poźniejszych tygodniach ciąży też będzie na 50 centylu, w ten sposób można szacunkowo określić że w 40 tygodniu może mieć wagę w granicach 3500 g . Nie ma jednak co sugerować się bardzo tą tabelą bo maluszki bardzo różnie rosną, i bywa, że niektóre podganiają na sam koniec. Więc te wszystkie wyliczenia to raczej taka zabawa. Omka - Czasami trzeba postawić najpierw na tego złego konia, żeby później móc trafić na tego właściwego i docenić jego walory. Idę pod prysznic i powoli będę szykować się do lekarza. Możecie mi życzyć dłuuuuuuuuuuuuugiej i zamkniętej szyjki. Nie pogniewam się ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik_82 co do kosmetyków to nie spotkałam się z zestawami ale sama go sporządziłam:) kupiłam tak: -oliwkę 11zl. -aksamitne mleczko nawilżające 14zl. -łagodny szampon i płyn do kąpieli 2w1 14zl. -kojący krem przeciw odparzeniom 11zl. -krem na słońce 20zl. Także nie jakieś ceny gigantyczne kupiłam w rossmanie.Myślę ze na sam początek oliwka trochę później mleczko,myślę ze ten szampon i płyn do kąpieli 2w1 będzie idealny po co się rozdrabniać,a krem na słonce to wiadomo ze nie będę dzidzi wystawiać na słonce ale wiadomo posmarować nie zaszkodzi a zawsze to jakiś promyk słońca dotrze.Wiec taki zestaw nie najdroższy a jeżeli ewentualnie coś będzie uczulać to już później zainwestuje w jakieś droższe apteczne kosmetyki. Mnie mama smarowała zwykła oliwka bambino i żadne alergie mnie nie dopadały pewnie nie było żadnych specyfików typu mustella czy oilatum:)No ale tez inne czasy są wiec zobaczymy.Wyczytałam ostatnio w jakiejś aptecznej gazecie ze w 2020r,liczba alergików przewyższy liczbę osób zdrowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa, oczywiście życzę jak najdłuższej. w kwestii pampersów ja się zdecydowałam na "pampers premium care". są delikatniejsze od zwykłych, przewiewniejsze i lepsze na upały, zwłaszcza na noc. cenowo wychodzą tak samo jak zwykłe pampersy, bo są w większych paczkach. rozm. 1 i 2 zamierzam używać tych, potem przerzucę się na coś tańszego - moje koleżanki polecają lidlowe, podobno fajne. o tych z biedronki słyszałam, że nie są najwygodniejsze. ale pewnie znajdą się osoby, które polecają. wybieram się jeszcze do niemiec po płyny do prania i rzeczy do zmywarki - nie toleruje polskich - to popatrzę na ceny niemieckich pampersów. dziewczyny, czy którejś z was lekarz kazał liczyć ruchy dziecka? mnie tylko pytał czy czuję wyraźnie i tyle a spotkałam się z takim bardzo szczegółowym liczeniem. wydaje mi się to lekką schizą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie . u mnie postaremu brzuch wielki ja sie juz strasznie czuje , ledwie laze, boli mnie juz wszytko . masakra jakas. zupelnie inna ta ciaza od pierwsze ihihihi co do szczepionek to oczywiscie ze bede szczepic tylko i wylacznie szczepionkami 6 w 1 , czyli tymi platnymi . moj synek byl nimi szczepiony i rewelka wszystko ok, a pozatym nawet bym nie wiedziala ale poniewaz pierwszy rok maly byl pod konrala neurologa dzieciecego pani profesor poniewaz urodzil sie w zamartwicy to mial wbite w ksiażce zdrowia ze nie oze byc szczpiony tymi zwyklymi szczepionkami 3 wkłucia bo to jest za duze obciazenie . wiec każdy zrobi jak uwaza za słuszne . ja sobie nie wyobrazam nie potrzebnie stresowac malucha 3 wkluciami jak moze dostac to samo w jednej . imo ze koszt nie mały pierwsza 190 druga 150 i 190 na te dodatkowe rotawirusy i pneunokiki czy jaos tak nie szczepilam bo internista twierdzil ze jak dzidzius caly czas w jednym grnonie jest z mama nie pojdzie do zlobka i przedszkola tak szybko to nie ma sensu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pampersow to bede uzywac tylko i wylacznie pampersow orginalnych , przy malym wytestowalam wszytkie hihhih , i musze przyznac ze pampersy sa najlepsze , banjmniej dla malego , nie uczulaly go jak nie ktore , przede wszytkim w nocy ne przesikial sie bo np. higisy wstawal ujsczany po cycki ;-) , te z belli koszmar , heppy koszmar oczywiscie to tylko i wylacznie moje zdanie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik zalezy od lekarza jedni każą liczyc inni nie , moj tez sie pyta czy czuje duzo , drugi bo chodze do 2 mowi zeby liczyc 10 na caly dzien to jest ok , a ja ma czasami w ciagu godziny taka serie ze szok , wiec sprawdzam tylko kilka razy dziennnie czy dzidzius sie rusza , tzn jak za dlugu nie czuje to hustam brzuchem , smyram i tak dalej aby poczuc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, ja też tak z tym liczeniem dość intuicyjnie. po prostu jak mi się wydaje, że długo się nie rusza to ją smyram. tylko w związku z tymi przepływami już świruję, to moje pierwsze dziecko i nie wiem czy to dużo czy mało. chyba mi już wali na łeb;) co do szczepionek - jedno jest na pewno ważne - szczepić tylko zdrowe dzieci. wg ostatnich publikacji, ryzyko autyzmu nieznacznie ale jednak jest zwiększone, w przypadku zaszczepienia dziecka, przechodzącego infekcję. każdy pediatra powinien tego pilnować. lepiej zaszczepić 2 tygodnie później ale zdrowe dziecko. morelka, dzięki za ceny. są niższe niż na allegro, tylko musiałabym wysłać męża albo może wieczorem pojadę razem z nim. oliwki nie kupuję, na odparzenia mam bepanten od koleżanki, resztę chcę kupić. a ten szampon z płynem do kąpieli - jaka to pojemność? ja też jestem przekonana do firmowych pieluch, przynajmniej te pierwsze miesiące. tak więc nie będę testować, oprę się na doświadczeniach innych mam. może jak mała skończy pół roku, zastanowię się nad tymi z lidla ale nie jestem przekonana. chusteczki chyba też kupię pampers premium care, przy dużych paczkach różnica w cenie między no name'ami a markowymi chusteczkami nie jest duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wspomnialam swojej pani ginekolog czy mam liczyc ruchy, to zamachala na mnie rekoma jak wiatrak, i powiedziala, ze to w paranoje moze wpedzic, i zeby absolutnie tego nie robic. Tak ze zdania lekarzy sa podzielone na ten temat. No i gdyby w poprzednich ciazach mialam liczyc ruchy, to bym na pewno zwariowala z niepokoju, bo moje laski siedzialy jak myszy pod miotla, nie pamietam ani jednego porzadnego kopniaka czy przewrocenia. Z kolei trzecia laska chyba nadrabia za wszystkie trzy, bo wierci sie w bruchu i kopie jak najeta. Co do pampersow, to tez na poczatek zamierzam markowe, tym bardziej, ze bedzie goraco, wiec odparzenia sie latwiej zrobia niz w zimie. W chusteczki nawilzane sie nie zaopatruje, bo to jednak wydatek, w porownaniu do wody z kranu i wacika. W zlobku Julki mieli jeszcze inny patent na mycie pup - myli je prostokatnymi myjkami frotte, ktore moczyli pod kranem. Na jedna zmiane pampersa szla jedna myjka. Potem te myjki sie pralo i uzywalo sie po nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamy i przyszłe mamusie!! Bardzo serdecznie zapraszam na moje aukcje allegro, gdzie znajdziecie ciuszki dla swoich maluszków. Na aukcjach oferuję wiele fajnych ciuszków po mojej córeczce Zosi,która urodziła się w grudniu i wiele ubranek niestety ani razu nie założyła. Zatem jeśli chcą Panie efektowanie i za symboliczne pieniążki ubrać swoją córeczkę, bardzo ZARASZAM!! Znajdziecie ciuszki takich firm jak: h&m, tup-tup, pepco, disney, early days i wiele innych!! Można naprawdę skompletować dziecku fajną wyprawkę za grosze :-) u mnie te ciuszki leżą bezużytecznie, a mogą przecież przydać się innym dzieciom :)) w razie pytań jakichkolwiek, chęcia zakupienia większej ilości ciuszków, bardzo proszę o kontakt na adres: kami18@o2.pl Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe mamy ;) (niegdyś forumka-grudniówki 2010) http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=7842084

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja o chusteczkach myślałam raczej w sytuacjach wyjazdów, spacerów, szpitala etc. w domu też zamierzam używać wody i wacików, zdrowiej, taniej, bardziej eko;) tyle, że ja zamierzam sporo czasu spędzać poza domem, jeśli tylko pogoda pozwoli. mój kocur dostaje szału w tym upale. siedzi w wannie, po łóżkiem albo wyciąga się całą powierzchnią kota na kaflach i ziaje jak pies. teraz przyszedł do łóżka żeby się pożalić, biedaczysko. a to dopiero początek lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik_82 właśnie ten szampon i płyn 2w1 jak i to aksamitne mleczko do ciała sa w dużych tubach 500ml.także są dość spore jak na taka cenę.Na niektóre rzeczy jest promocja ale to parę groszy tylko także normalnie są w atrakcyjnej cenie. Co do pampersów to zamierzam kupić oryginalne z pampersa,zauważyłam ze w realu są najtańsze 94szt.44zl. a już w tesco 60zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki morelka, więc na pewno się wybiorę. sorry, że tak zawracam głowę ale przez to leżenie w domu nie mam pojęcia co się na świecie dzieje. jeszcze raz dzięki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do chusteczek nawilzajacych to nie wyobrazam sobie bez nich funkcjonowania hihihihihi ja cale dnie bede spedzac po za domem na lonie natury ;-) na paczatku kupowalam pampersa ale zobaczylam ze malemu wyskakuja czerwone chotki po nich na pupce wiec przezucilam sie na dzidizusia i do dzis uzywam bo go nie uczulaja . fak cena nawet za pampers chusteczki wychodzi tanie ostatnio 6 paczek byly na promocji w auchanie za 27.99 to wychodzi 4,65 za paczke a ja za dzidziusia nie raz place po 6 zł za paczke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłam :) Termometr kupiony - podoba mi się :) Do tego nabyłam jeszcze kocyk (do końca nie wiem po co kolejny, no ale może i przydają mi się 4 kocyki ;) ten był fajny z Myszką Miki to wzięłam :D), no i jeszcze taki malusi, cieniutki, bawełniany śpiworek dla Młodego :) Po drodze zahaczyłam jeszcze o kosmetyczkę, potem kupiłam kolejną koszulę do karmienia (to już piąta, ale z trzema poprzednimi wychodzi na to, że coś jest nie tak, jedne mają system bez guziczków, tylko takie zakładki i mi przez nie biust wychodzi, a jeszcze jedna to nie ma 100% bawełny tylko jakąś domieszkę czegoś tam, więc odpada - jak zwykle nie sprawdziłam przed zakupem). No i mierzyłam po raz pierwszy stanik do karmienia, co prawda nie pasował mi rozmiar i muszę poszukać gdzie indziej, ale zaczęłam mieć wyobrażenie jak wygląda biust w czymś takim, zwłaszcza dość spory biust. No powiedzmy sobie szczerze... zbyt ponętnie to nie będzie he he :D Aaaa i zapomniałam się pochwalić, że wczoraj wreszcie spakowałam torbę do szpitala, jeszcze kilka drobnych rzeczy muszę tam dorzucić, ale 99,9% już mam spakowane. Wyszła taka wielka, jak bym na 2 tygodniowe wakacje wyjeżdżała :D Asia Toruń, ja kupuję Pampersy 1, co oferuje Biedronka niestety nie wiem, a i nie znam się na tym wcale. Na początek na pewno będę używała zwyczajnie pampersów, a potem ewentualnie się zobaczy i być może poeksperymentuje z innymi, a może i nie. Zobaczymy. oiczarowana, długiej i zamkniętej życzę :) Ja do lekarza dopiero na 17:00 się kulam. anik, mnie lekarz zawsze pyta czy czuję ruchy, kiedyś wspominał by je liczyć, ale nie mówił nic o takich restrykcjach jak to piszą w książkach, tak też ja tylko sprawdzam kilka razy do dnia jak to tam u Młodego wygląda. Problemu z tym nie mam, bo On to akurat raczej aktywnym dzieciakiem jest, ale myślę że gdyby nie był, to może i bym schizowała i liczyła dokładnie :) Nie wiem, póki co cieszę się, że mój jest ruchliwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja z dnia na dzien czuje sie coraz gorzej, w nocy okropnie dretwieja mi palce u rak co jest koszmarem po prostu. Dzis jestem w domu, posegregowalam ciuszki dla dziecka i robie pierwsze pranie,najpierw biale pozniej kolor,rzeczy do lozeczka. Niestety lozeczka nie bedzie robil moj tata na obecny czas, bo wydarzyla nam sie straszna tragedia :( obiecala mi rowniez jedna z ciotek, a dzwonie dzis do niej, a ona mi mowi ze komus wydala, wiec pozostaje kupic. No i kupie zwykle bez szuflady chyba, bo niestety krucho teraz z pieniedzmi u nas wiec i bez szuflady bedzie taniej. Ja juz mam wszystko do torby w jednym kartonie, wiec pozostaje mi to do torby wlozyc i gotowe. Jutro jade na wizyte do gin, wiec mam nadzieje ze dowiem sie co i jak u malej. Poza tym licze na usg. Z tego co wyczytalam to jesli usg przed porodem ( to ostatnie) pokazuje ze wszystko jest w porzadku to juz nie robia w dzien w ktorym kobieta rodzi. Jesli chodzi o pieluszki Dada z biedronki to one sa robione na wzor tych z pampersa, pod wzgledem chlonnosci, czy grubosci. Ja kupilam 3 paczki 1 pampers (2-5kg), jedna od razu pojdzie w szpitalu, pozniej bede kupowala od razu 2 po skonczeniu tych paczek, jeszcze zobaczymy jakie dziecko sie urodzi. Poza tym na poczatek preferuje pampersa, pozniej przerzuce sie na dade i jesli bedzie wszystko dobrze to bede je kupowala. Mlody u nas mial na sam poczatek pampersa, a pozniej dade i do tej pory mama kupuje dade a mlody ma 16 miesiecy skonczonych. A nawilzane chusteczki dla dziecka sama uzywam w ciagu dnia do wszystkiego dla siebie, za 1opakowanie placilam 3,95, czasem jest promocja 4szt za 12 z groszem, kupuje tez dada w biedronce. Ja bedac z mezem w drugim domu rowniez gotuje i sprzatam, ale wszystko rozkladam i robie wolniej by sie nie przemeczac, mam na to caly dzien nim maz wroci z pracy. A i duzo wypoczywam. Na razie zmykam odpoczywac wlasnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o szczepionki to ja pewnie chciałabym używać tych skojarzonych, ale zobaczymy jak wyjdzie, jakie dziecko będzie miało predyspozycje i uwarunkowania. Zastanawiam sie też nad pneumokokami i rotawirusami..tu nie ma mądrych, bo jak dziecko nie złapie to "szkoda kasy", a jak się coś nie daj Boże przytrafi... sama nie wiem, poczytam jeszcze badania na temat częstości występowania, zagrożeń itd. Pieluchy kupiłam pampersa newborn na razie, nie znam się na tym, więc na początek biorę to co wszyscy :) Chusteczki pampers sensitive, z założeniem jednak, że to do szpitala i na wyjścia z domu, a podobnie jak wiele z Was - nie zamierzam siedzieć plackiem na tyłku, jeżeli to nie będzie konieczne :) Jako, że humor nie dopisuje od rana, to starałam sie go sobie poprawić - kupiłam kurtkę z membraną na jesień, bo stara się posypała, tyle lat miała, nie dopięłam się co prawda, ale brzucha już jesienią nie będzie aż takiego na pewno. Będzie jak znalazł na spacery z Młodą. Małej kupiłam też, wbrew dobrym radom słyszanym z każdej strony, jeszcze kilka ciuszków i sprawiło mi to kupę radości bo w tesco są już obniżki na dziale niemowlęcym, więc ceny nie były tragiczne, np. chciałam miec na wszelki wypadek jednego pajaca cieplejszego z polarku, bo nie wiadomo jaka będzie pogoda, nie musi być upałów - i kupiłam przeceniony z 59,00 na 16,50 zł :) Tyle mogę dać. Teraz kolejny etap poprawiania humoru - typowa ciążowa zachcianka - zrobiłam sobie naleśniki z truskawkami i bitą śmietaną, rewelacja... Strasznie mi się smaki zmieniły dopiero teraz na koniec ciąży - nie przepadam za naleśnikami, a juz na słodko to całkiem, truskawki lubię, ale zazwyczaj świeże jadałałam w sezonie do 5 razy max i mi wystarczyło. Teraz jem codziennie i oderwać się nie mogę. no cóż - lepsze to niż zajadać się boczkiem albo czekoladą, nie? ;) Pozdrowienia znad naleśnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochane :) upał straszny, nie mam siły :( coraz częściej odczuwam skurcze :( staram się odpoczywać ale zaczynam się bać :( w czwartek wizyta oby do czwartku, czuję, że dołączę do klubu skracających szyjek :( wczoraj w szkole rodzenia Pani doktor z neonatologii mówiła o opiece nad noworodkiem. ważne aby wybrać sobie dobrego pediatrę bo nigdy nic nie wiadomo co zacznie się dziać.... i przez pierwszy tydzień nie zaleca się wychodzenia z niemowlakiem z domu, powinien nabrać odporności aklimatyzując się w domu a potem to już można z nim śmigać tylko obowiązkowo chronić przed słońcem bo promienie słoneczne nawet między drzewami mogą wywołać oparzenia słoneczne czy któraś z obecnych mam używała pojemnika na pieluchy Angelcare Captiva, sprawdza się latem w takie upały jak teraz? http://www.babymama.pl/vmchk/Bezpieczny-dom/Pojemniki-na-pieluchy/Pojemnik-na-pieluchy-Angelcare-Captiva/flypage.tpl.html?pop=0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja polecam na poczatek pampers new baby, to chyba najdelikatniejsze pieluchy na rynku, potem new born, jezeli chodzi o ceny w niemczech, to wszystko zalezy , kiedy i gdzie sie kupuje, bo tu co chwile sa promocje http://www.preisroboter.de/ergebnis856168.html Ja bede wierna pampersom pieluchom i chusteczka, nie eksperymentuje, bo to juz za mna i ta firma na rynku jest bezkonkurencyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia-Torun ja tez gdzies czytalam ze te pampersy dada z biedronki to sa specjalnie robione przez firme pampers, tak samo napoje gazowane sa przez firmę hoop więc jakiś cień prawdy musi w tym być:) ja osobiście kupilam teraz te pampersy z biedronki bo byly w eleganckiej promocji kupilam i 1 i 2. 1 mam do szpitala przygotowane a 2 czekac beda w domku:) mam takie pytanko bo wszystkie juz prawie torby spakowane a ja jeszcze nie kupilam tych całych podpasek poorodowych i cerat czy jak to sie nazywa... macie jakieś z konkretnych firm czy poprostu byle jakie z apteki... ktoś napisał ceny rzeczy z nivei a to byly jakies w promocji czy w normalnej cenie? dzisiaj walcze ze skurczami od popoludnia i wiecie co mnie uspokaja? bujanie tylkiem na stojąco:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz po wizycie:) Na szczescie wszystko ok dalej z tymi komorami mózgu u dzidzi:) W niedziele zaczelam 33 tc., malutka waży niecałe 2kg. Lekarz powiedział, że na nastepnej wizycie 16 go czerwca zrobi mi wymaz z pochwy o ktorym pisalyscie, u niego pobranie jest bezplatne jednak potem w laboratorium sie płaci. Czy ktora z Was miała ten wymaz i pamieta moze ile placiła? Co do torby do szpitala to my chcemy wszystko, naprawde wszystko kupic w polowie czerwca bo teraz troche krucho z kasa. Wiec kupimy odrazu do szpitala rzeczy jak i pozostałe do Malutkiej. Dzwoniłam dzis do sklepu i wózeczek jest juz do odbioru to na poczatku lipca chcemy pojechac:) Łozeczko kupujemy tez w polowie czerwca. Co do ruchów to ja tez ich nie licze, po prostu tak na oko, jak malutka nie rusza sie dlugo to próbuje ja jakos obudzic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anusiak,ja bym na twoim miejscu przy skurczach nie bujala tylkiem na stojaco, tylko polozyla sie natychmiast, bo tylko w polozeniu lezacym skurcze nie rozwalaja szyjke macicy. A bujanie tylkiem na stojaco wlasnie zaleca sie w ksiazce dla przyszlych mam w rozdziale porod jako cwiczenie, przyspieszajace rozwarcie szyjki macicy podczas porodu. w tej samej ksiazce doczytalam, ze odejscie czopu sluzowego czyli totalne rozwarcie szyjki macicy moze odbyc sie nawet 2 tygodnie przed porodem. Mi sie wydaje, ze to co lekarze wiedza o fizjologii porodu to wcale tak do konca nie jest poznane, i u kazdej kobiety to moze inaczej byc, w zaleznosci od wielu roznych czynnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już na szczęście po... Wysiedziałam się prawie 3 godziny w kolejce u lekarza, ale najważniejsze, że wszystko dobrze. Waga wskazuje teraz 76 kg (18 kg na plusie), obwód brzuszka 123 cm ;-) Tętno maluszka prawidłowe. Szyjka długa zamknięta, co prawda lekarce nie podobał się mój twardy brzuch ale mówi, że skoro szyjka na razie nie reaguje na skurcze to wszystko jest ok. Wyniki moczu idealne, chyba faktycznie zasługa tego, że odstawiłam wodę mineralną a pije zgodnie z zaleceniem lekarki tylko przegotowaną. Morfologia całkiem całkiem, hbs ujemny. Teraz mnie czeka ten cały wymaz na paciorkowca, OWA i dalej mocz i morfologia. Następna wizyta 21 czerwca. 29 czerwca (tj na dwa tygodnie przed terminem) mam się zgłosić na pierwsze KTG. Tak w ogóle to skserowałam na wszelki wypadek ostatnie wyniki badań, w tym usg i dopatrzyłam się że w zapisie jest, że mam łożysko II stopnia. Jak jest u was dziewczyny? Niepoprawna optymistka - ja też kupiłam koszule z zakładkami i też wychodził mi biust jak przymierzyłam w domu... ale mama genialna, przyszyła mi rzepy i teraz jest elegancko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaaa gratuluje kolejnej optymistycznej wizyty:) dobrze ze z dzidzia wszystko dobrze:) ciekawe kiedy ja bede miala pierwsze KTG... juz chcialabym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowana- jesli chodzi o stopien lozyska to ja II/III mialam juz w 25 tygodniu na usg, co mnie troche zmartwilo bo takie zazwyczaj wyczytalam ze maja kobiety przy porodzie lub dwa tygodnie srednio przed terminem. ALe lekarka mnie uspokoila ze jak nic sie nie dzieje i ciaza rozwija sie prawidlowo to nie ma czym sie martwic. Ciekawa jestem jak stare jest teraz lozysko.Moze jutro sie dowiem, po poludniu jade na wizyte. Ja wlasnie dzis popralam wszystkie ciuszki dla dzidzi, wklady do lozeczka posciel kocyk.. I jeszcze czeka mnie wizyta w sklepie po lozeczko, ale jakos wcale nie odczuwam juz radosci z tego powodu.. jak juz wspominalam mial dla malej zrobic tata, czyli malej dziadek no ale niestety :(( zagladam tu bo jakos mi lepiej jak czytam co u Was by nie myslec o tym co u mnie ;( zmykam do lozka, dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja już tez po wizycie i niestety nie jest za fajnie. Mam zdecydowanie za duży poziom leukocytów i lekarz podejrzewa, że może to być wewnątrzmaciczne zapalenie bakteryjne, czy cos w tym stylu :( Nie chciał mi jakoś powiedzieć co to oznacza dla Dzidziusia, wymigiwał się od odpowiedzi i tylko mówił, że na razie trzeba to sprawdzić, no a z tego co wyczytałam w necie, to raczej jeśli to by było to, to fajnie nie jest :( Póki co pobrał mi próbkę do posiewu, z która mam jutro zaraz lecieć do laboratorium, wyniki będą dopiero w przyszłym tygodniu, ale w piątek kazał mi tam iść i dopytywać się czy widać już czy coś się tam wychodowuje :O w piątek ponad to powtórzyć morfologię i CRP i od razu do niego dzwonić. Dostałam od ręki antybiotyk i ogólnie teraz to cała w strachu jestem :( Według USG z Dzidziusiem wszystko ok, raczej jest duuuży :) 33 tydzień, waga 2600 :D wymiary na 2 tyg na plus :) Łożysko stopień II - lekarz powiedział, że na ten moment to jest dobry wynik, stan wód też w normie. Szyjka ok. Ech... martwię się, ale trzeba być dobrej myśli. Idę się położyć, smutki najlepiej przespać, tym bardziej że do piątku i tak niczego się nie dowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×