Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Anik - a gdzie zamawiałaś ten wózeczek i jaki ? Ja zamierzam swój zamówić przez internet w przyszłym tygodniu i właśnie obawiam się jakichś niejasności. Anusiak - Ja też mam patent na spanie. Jedna poduszka między nogami a druga pod brzuszek. Jak się tego trzymam to nie ma problemów z bólem bioder i drętwieniem nóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny, U nas dziś pochmurno i rano myślałam, że z łóżka się nie zwlekę, caly dzień się snuję po domu, poleguję i niewiele zrobiłam i już dziś nie zrobię. Mam nadzieję, że to wina pogody... Asia-lipcówka, ja Cię dobrze rozumiem z tym remontem i trzymam kciuki żeby szybko się rozwiązało, u nas tez jeszcze nieskończone, nie mam już siły o tym myśleć, ważne że nie ma już folii i kartonów, a to że w łazience wciąż syf i niedokończone już olewam.. Mam jeszcze drugą łazienkę, najwyżej jak wyląduję w szpitalu to ją będą na gwałt kończyć przez dwie doby żeby była gotowa. Nie mam siły już się wkurzać i znosić skurczy ze stresu, skoro to sprawy na które ja nie mam zadnego wpływu. Mam nadzieję, że nie będę miała takich przygód z wózkiem. Czekam już trzeci tydzień bo wybrałam sobie wyjątkowo chyba niechodliwy kolor i musieli czekać na dostawę materiału, więc dopiero się szyje. Mam nadzieję, że odbiorę go w przyszłym tygodniu w końcu... Morelka, nasz pan doktor widzę w nastroju do komplementów wczoraj był :) Też sie nasłuchałam, że brzuch ładny, że żadnego rozstępu, że 10 kg przyrostu wagi to fajnie, bo w sam raz :) No i też usłyszałam, żeby "wytrzymać" trzy tygodnie jeszcze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela1974, koncert Bryana Adamsa to takie moje "wielkie" marzenie, więc nawet 8. miesiąc ciąży nie jest mi w stanie w jego spełnieniu przeszkodzić :) Na szczęście jestem w dobrej formie, zabieram ochroniarza w postaci Mamy ;) i jedziemy! Raz się żyje, dwa tygodnie temu byłam na meczu ekstraklasy i jakoś to przeżyliśmy :) Oczarowanaaa, musiałam wszystko wcześniej skompletować, bo jakoś nie lubię zostawiać takich rzeczy na ostatnią chwilę. Zamówiłam jeszcze małą komodę do sypialni na rzeczy juniora, wózek obiecała sfinansować moja Mama, więc pewnie zostawię zakup na koniec czerwca. Poza tym mój sen o wcześniejszym porodzie może okazać się proroczy :) Wizyta w poniedziałek, mam nadzieję, że wszystko w normie, bardzo jestem ciekawa, jak tam mały się miewa... A w sobotę wybieram się na dni otwarte do Siemiradzkiego. Spotkałam się dziś z dwoma dziewczynami poznanymi w szkole rodzenia, chyba stanowiłyśmy niezły widok, bo wszyscy się za nami oglądali ;) A teraz odpoczywam, znowu dziś duszno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wklejam jeszcze raz tabelkę, bo o jeden roczek w lutym mi przybyło;) NICK ............WIEK ........TERMIN..........PŁEĆ........SKĄD JESTEM Ela1974.........36............02.07............DZ........ ....francja Misia27.........27.............02.07............?........ ......małopolskie dafnia102.......26............03.07...........?.......... .....pomorskie kate1238.......25.............03.07...........?.......... . .....małopolskie kocio-rybka...35.............04.07..........CH........... ....zach.pom. aluisa25.........27............04.07...........?......... ......świętokrzyskie xAneczQax.....25............05.07.......Chłopczyk....... ... ...śląskie InPhasse.........19............05.07.........córeczka... ....małopolska malinówka376...20............06.07.....dziewczynka...... dolnośląskie Daria Poznań...21.............07.07..........CH.............Wielk opolskie Moni 17..........26.............07.07.....Chłopczyk........l ubelskie vivian_2006.....27............09.07..........DZ.......... ....dolnośląskie MalaGosia69.....27............10.07.........córeczka.... ....Szczecin sasetka84......27...............10.07.........DZ......... ......lubelskie balbiina..........26.............10.07..........DZ?CH?... .........ŚLĄSKIE Beatris81.......29.............12.07...........CH........ ....kuj.pomorskie Oczarowanaaa 24.............13.07...........CH............Małopolskie Susi1978........33.............14.07............DZ....... ......Śląskie Abecia............31..........14.07...........CH......... .....mazowieckie Rosa 78...........33............14.07.........CH................m ałopolskie Justa_010101....25...........14.07....................... .......śląsk mimowszystko..20.............14.07....................... ....śląskie Atena02.........27.............14.07.............DZ...... .. małopolskie(Kraków) morelka22.......25.............15.07.........DZ.......... ....śląsk callaa.............25............15.07..........CH....... .....podlaskie Omka..............33............15.07.........Dz.. .......mazowieckie mala_miii86.......25..........15.07.........chłopiec.... ..śląskie rubina............33............16.07.................... .......dolnyśląsk zebra1807.......33............18.07.......dziewczynka.... śląskie kasztaanka......27............18.07..........DZ.......... ....łódzkie Kasia508.........24.............19.07.............???.... .......Śląskie Jadzia .........22..............19.07.......dziewczynka....zach.pom JustynaB28.......28.............20.07.....dziewczynka.... mazowieckie Aosa.............23..............21.07....chłopiec...... ...śląskie HelloKitty32......32...........22.07.........chłopiec... ....wielkopolska asia-lipcówka...30.............23.07.........dziewczynka .......śląskie Kornelka_88.....22.............23.07............Córeczka ........śląskie kwoka 123.......39.............23.07............CH...........pomor skie przy.mamuśka...34.............23.07.......synio......... ....opolskie dżuczek..........29............25.07...........chłopiec .....małopolskie (Kraków) anik_82..........29.............26.07..........córcia... .......dolnośląskie ebudka...........31.............26.07..........CH........ .mazowieckie (Warszawa) anusiak1507......21............27.07..........???........ ....śląskie freuline..........25..............27.07.........córcia .......śląskie(Brenna) marta100049....34..............28.07..................... ......łódzkie kubolinka........32.............30.07........Chłopiec... ......wielkopolska wkreciara........23.............31.07.................... .............śląsk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, chyba wszystkie przeżywamy narodzenie pierwszego maluszka;) Musimy zrobić pępkówkę;) Ja dzisiaj wyprasowałam ostatnie pranko dla małej (ochraniacz do łóżeczka, rożek) i teraz zamierzam jeszcze raz wszystko ładnie ułożyć a jutro się pakuję do szpitala. Co prawda termin mam na 14 lipca, ale po wczorajszych wydarzeniach - nigdy nic nie wiadomo. Moja przyjaciółka ma takie powiedzenie (mam nadzieje, że Was to nie urazi): "poród i sracz....ka przychodzą z nienacka";) Dla małej nie mamy jeszcze kupionego wózka i niani el.; ale to powinniśmy załatwić w przyszłym tygodniu- no najpóźniej do połowy czerwca. Ja już nie raz pisałam moja siostra ma termin porodu na 11 czerwca, i dzisiaj śniło mi się, że zaczęła rodzić i ja ją wiozłam do szpitala- komedia dwie brzuchatki w tym jedna rodząca. Śmiać mi się chce, bo gdzie bym się nie pojawiła z moją siostrą to budzimy zainteresowanie...Moja siostra jest o rok młodsza ode mnie, ale wszyscy biorą nas za bliźniaczki. Od razu pojawiają się pytania: czy jesteśmy bliźniaczkami, kiedy mamy terminy porodu i czy wiemy co będziemy mieć;))) Co do kremów z filtrem, to ja też jeszcze nie zakupiła...Dzięki za wszystkie informacje na ich temat. Dziwne, że na opakowaniu piszą, że można używać od pierwszych dni życia, a na odwrocie, ze jednak od 3 miesiąca... Ja też mam problemy ze spaniem, bardzo często się budzę z bólem biodra (w zależności od tego na którym boku śpię) i ból ten promieniuje aż do kości udowej. tak jakby mi ktoś chciał całą nogę wyrwać. Muszę wypróbować Wasz sposób z poduszką. Dżuczek- jesteś zdecydowana na poród w Siemiradzkim. Masz jakieś opinie na temat tego szpitala? U mnie na razie na pierwszym miejscu jest Żeromski. Chodzę tam na szkołę rodzenia i jak na razie mam dobre wrażenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam jeszcze do Was jedno pytanko: czy kupujecie nianie elektroniczne, a jeśli tak czy możecie polecić jakiś konkretny model. Chciałabym kupić standardową- czyli bez monitora oddechu i podobnych funkcji. Ja jestem zdecydowana na zakup, ale jeszcze nie wiem jaką. Mieszkamy z mężem sami w domu, jego pół miesiąca praktycznie nie ma, więc mam nadzieję, że niania troszke mi ułatwi życie.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena02 - zdecydowałam się na szpital Siemiradzkiego ze względu na bliskość i niezbyt duże "obłożenie" ;) chodziłam tam do szkoły rodzenia, na dniach otwartych przekonam się, jak wygląda "na żywo". Nie mam jakichś antypatii szpitalnych (no może poza Kopernikiem ;)), wychodzę z założenia, że wszędzie urodzę :) Chciałam mieć opcję bezproblemowego poproszenia o ZZO, więc Siemiradzki był takim naturalnym wyborem... Dwie znajome tam rodziły i wypowiadały się w samych superlatywach. Jedna rodziła w Żeromskim i też zadowolona :) Grunt to mieć dobre nastawienie, tak mi się wydaje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ohh, ale znow nas przypililo z tym imieniem, nie mozemy na zadne sie zdecydowac, masakra. Maz dzis przekopal internet i wydal swoje typy: Morgane, Romane, Anne-Gaelle, Clemence i Roxane. No co mam powiedziec, zadne mnie wcale nie porywa, a juz Morgane to mi w ogole z czarownica sie kojarzy. Moja bratanica, ktora jest w 12 tygodniu ciazy, wlasnie odwiedzila wyscig jakiejs tam Formuly w Monaco. Opowiadala, ze po jakich 20 minutach sluchania tego halasu juz cala zzieleniala i maz szybko ja stamtad wyprowadzil, choc bardzo ciezko mu bylo oderwac sie od tego fascynujacego widowiska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena, wlasnie zaczelam pisac by ci napisac, ze nabylam nianie elektroniczna firmy Avent Philips, trafila mi sie nowa za pol ceny na ebayu ( a i tak uwazam, ze jest to drogi bajer). Maz juz ja wytestowal i dziala bardzo dobrze w naszym domu. Ma 120 kanalow przekazu, wiec nie ma zaburzen, jak miala nasza stara z 2001 roku, ktora miala tylko 2 kanaly. Ale ta stara tez sprzedalam za 2 euro na ebayu, tlumaczac ze pewnie nada sie raczej do mieszkania, ale nie do domu, bo nie dziala z pietra na pietro przez posadzke betonowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po wizycie :) szyjka długa, miękka, brzuszek miękki. i Antoś ułożony miednicowo więc pomijając moją rozrzedzoną siatkówkę i wskazania do cc od okulisty powinna być cesarka lekarka powiedziała, że wątpi aby mały się jeszcze odwrócił i zadeklarowała się, że sama może wykonać cięcie bo będę rodziła u niej na oddziale :D a co najważniejsze mój mąż całując brzuszek myślał, że to główka bo takie wybrzuszenie a to kolanka małego :D cóż takie męskie zboczenie kolana całować hihihiihihi no i teraz wizyty co 2 tygodnie więc będę spokojniejsza :D jutro ostatnie zakupy brakujących rzeczy jupppppi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Ja też już po wizycie :) moja pani doktor stwierdziła że mam dokupić resztę rzeczy do szpitala , spakować torbę i czekać bo mały już jest w pełnej gotowości !!! Powiedziała żebym z 2 tyg jeszcze wytrzymała ;) Dorianek główkę już wkomponował tam gdzie trzeba i siedzi twardo.... ale mam stracha , Jezu teraz to do mnie dochodzi hehe. Jeszcze ten numer z Abecią :) - kochana gratulacje !!! Witamy na świecie mały Krzysiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowanaa, ja kupowałam bebe conforta high treka, tylko chciałam kolor z poprzedniej kolekcji, ale dostępna jest już tylko gondola. więc spacerówkę i fotelik mam z tegorocznej, trudno. przynajmniej parę złotych w kieszenie i śpiwór gratis. ja zawsze coś wymyślę a potem jest kłopot;) aż się boję otworzyć paczki z meblami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MysiaPysia76 - to że jestes pomarańczowa nie oznacza że nie możesz być na naszej liście. Po prostu skopiuj ostatnią i dopisz swoje dane. A zaczerniamy sie przede wszystkim dlatego by nikt nie podszywał sie pod nasze nicki i nie wypisywał głupot. Przyłączam sie do pytania Ateny odnośnie niani. Też planuję jej zakup ale nie mam pojęcia na co zwrócić szczególnie uwagę. Macie jakieś sprawdzone, albo już kupowałyście? Z te Cały dzień mam dzisiaj jakiś do d...... . Boli mnie cały czas spojenie lon. Z tego wszystkiego dół brzucha, jest mi słabo i mam jakiegoś doła. Zdążyłam już się wybeczeć a sama nie wiem o co. Jestem mega rozbita. Do poniedziałku jestem na L4. Wczoraj byłam na chwilę w pracy i dowiedziałam sie że jeden mój uczeń nie chodzi do szkoły bo mnie nie ma a on sobie sam nie radzi, a drugi pracuje na pół gwizdka żeby tylko nik nie krzyczał że nie robi nic i mówi że czeka na mnie. Chętnie wróciła bym jeszcze na te dwa tygodnie ale sama nie wiem czy zbiorę siły. Chyba zaczekam na decyzję mojego lekarza. Zaraz chyba sie wykąpię i wskakuję do łóżka, może jutro będzie lepszy dzień. Pa dziewczynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Ale szok że już jedna z nas ma to za sobą ...aż ciężko mi w to uwierzyć... :) bo przeciez jeszcze tyle czasu no i teraz dokładnie widac ze ten czas nie ma nic do rzeczy :) Gratuluje Abecia zdrowego Krzysia !!!!!!! My juz pomalowalismy pokoj ale dopiero na bialo ;/ a jeszcze nam trzeba jakis kolor... Bedziemy musieli sie wybrac po meble do ikei m.in po łóżko dla nas bo materac juz mamy W naszym życiu dotknęła nas (mam nadzieje ze na długo) dobra passa :) Bo moj chłopak po ponad rocznym szukaniu STAŁEJ I DOBRZE PŁATNEJ pracy wreszcie ją znalazł :) hurrrra ! Bo do tej pory mogl zapomniec albo o umowie albo o dobrym wynagordzeniu.. i strasznie sie bałam ze urodzi sie nam dzidzius i mi sie skonczy L4 a w jego pracy do ktorej do tej pory chodzil powiedza mu ze jednak go juz nie potrzebuja..i ze sobie nie poradzimy...a tu nagle taka niespodzianka...dodam tylko ze mnie zatrudnili jego rodzice w ich sklepie a moj chlopak znalazl prace w firmie gdzie pracuje moja mama :) i mimo ze nie miala na to wpływu to dostał tą prace :) Na 1.5miesiaca przed porodem wszystko zaczyna sie układać :) A i co najwazniejsze bedzie teraz ubezpieczony w tej firmie tzn tam jest ubezp.grupowe co oznacza ze mimo iż dziecko urodzi sie za chwile to on rowniez dostanie pieniadze z tyt. urodzenia sie dziecka :) Czyli dostane ja 1tyś.(bo ja tez w grupowym), moj chlopak tez tysiaka no i becikowe ...No i za kazdy dzien pobytu w szpitalu przy porodzie po 52.50zł (liczac od pierwszego dnia bo u nas nie musze byc 4 dni zeby zaczeli mi naliczac) Teraz siedze sobie przed TV, chłopak wybył na piłke i powstrzymuje sie zeby nie pojsc do kuchni po cos do jedzenia :) bo juz zjadłam mała kajzerke z masłem orzechowym bo akurat mnie na szło...mimo ze przy pierwszym kęsie żałowałam swojego wyboru bo zoabczyłam na stole olbrzymie mega czerwone i pachnące na kilometr pomidory ktore przywiozla ciocia z Konina bo tam podobno sa jakies takie plantacje :) tak wiec prosto od producenta :) no ale juz nie chciałam robic zamieszania wiec uciekalm z kuchni do pokoju a teraz zaluje :) Bo czuje sie nie dojedzona ale z drugiej strony jak mozna czuć głód po bulce z nutella ? dziwna sprawa.. Dzis mnie moja dzidzia tak kopneła w żebra ze myslalam ze usikne z bólu! krzyknelam z bólu i wszystkich na nogi postawilam :) a potem zaczelam sie smiac :) A na dzien dziecka dostaliśmy od naszych dziadków komplet kołdre + poduszke antyalergiczną do łóżeczka ale ona jest tak gruba ze nie wiem czy nawet w zimie nie bedzie naszemu dziecku pod nia za cieplo...bo w domu zawsze mamy ciepło wiec nie wiem jak to rozwiazac bo przeciez ta kołdre sie sklada jeszcze na pół bo one wieksze sa no i nie wiem co zrobic tzn mam jeszcze taka cienką i tez sie ja jeszcze sklada na pół ale bede to musiala najpierw wytlumaczyc babci bo ona to sie lubi obrazac o takie rzeczy :) w kazdym razie do tego dostalismy jeszcze komplet poscieli (na poduszce jest namalowana twarz barbie a na kołdrze takie ładne wzory kolor turkusowy wchodzacy bardziejw zielony niz w niebieski i do tego malinowy) calosc jest kochana :) jak na babcie to calkiem sie postarała a my wybredni jestesmy :D Ostatnio czytalam w gazecie z mojego miasta artykuł o pewnej kobiecie w ciazy ktorej w 7 miesiacu ciazy zaczal bolec zab i wybrala sie do dentysty. Okazalo sie ze straszne rzeczy ja czekaja m.in leczenie kanalowe. Zapytala dentystki ile to kosztuje a ona na to ze w sumie zaplaci 320zł. (mimo ze dentystka nie przyjmowala jej prywatnie tylko na kase chorych) Dziewczyna wrocila do domu, zadzownila do mamy i ta zadzownila do swojego dentysty ktory przyjmuje w przychodni i gdzies tam w innym gabinecia i powiedziala ze to nielegalne pobierac oplaty od ciezarnych bo ciezarne maja wszelkie swiadczenia u dentysty ZA DARMO !!!!!!!! i nawet leczenie kanalowe tez ma miec za darmo ! Dziewczyna z ta wiedza wybrala sie ponownie do tej dentystki i zapytala dlaczego podala jej taka kwote skoro to jest w jej przypadku bezplatne a dentyska na to zaczela sie motac i tlumaczyc ze ona tak ogolnie podala cene bla bla bla...czyli stara spiewka bo wiadomo ze chciala zarobic. I bylo tez wyjazsnienie w gazecie dlaczego dentysci o tym nie mowia. Wiadomo kazdy chce zarobic a dodatkowo dentysta za leczenie kanalowe bedzie mial zwrocone z NFZ 150zł a jesli przyjmie prywatnie to dostanie od nas 2 razy wiece, dlatego nie mowia nam calej prawdy o tym ze mamy bezplatne swiadczenia u nich... Pisze o tym bo w zyciu by mi to do glowy nie przyszlo ze moge miec za darmo leczenie i w razie takiej syt.gdybym musiala zaplacic to pewnie bym wyskoczyla z kasy i jej zaplacila ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec tak ja tez juz po wizycie ;-) wiec u mnie na 100 % zostaje synuś nareszcie jakis konkret hiihhihi wymiary dzidziusia w 34 tc i 4 dniu BPD 8,73 HC 30,32 AC 30,02 FL 7,09 fhr 135 WAGA 2571 GRAM 2,5 kilko ihiihhihi z miesiaczki termin na 10 lipca z usg na 8 lipca dostalam pobrany wymaz z szyjki na gbs czy jakos tak i musze do laboratorium jutro dostarczyc, + mocz, krew, hbs, usr bodajrze wizyty co 2 tygodnie ;-) pozatym wszytko w porzadku ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, to ja tez pochwale sie wczorajsza wizyta :) Termin mam podobnie jak balbiina na 10 lipca, Mala wazy 2266 g wymiary z usg mam bardzo podobne, ale termin z usg wyszedl mi o 4 dni pozniej, wiec pewnie nie uda mi sie urodzic wczesniej, a tak sie ludzilam. Tez dostalam skierowanie na morfologie, mocz, przeciwciala i WR bo niestety mamy zmezem konflikt serologiczny :( ale mi gin powiedzial ze na GBS dostane dopiero za 2 tygodnie na nastepnej wizycie i tak sie zastanwiam, czy to nie za pozno, bo wiem ze czeka sie na te wyniki ok. 2 tygodni, chyba ze sie myle? Szyjke mam dluga zamknieta i ogolnie narazie wszystko jest ok, no i w koncu rozpoczelam leniuchowanie na L4 i przyznam, ze troche czuje sie oglupiala bo nie wiem co ze soba zrobic, jakas taka rozwalona psychicznie jestem, mam nadzieje, ze szybko minie :/ Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny po wszystkich perypetiach wózkowych spałam jak dziecko. chyba się wczoraj nieźle nawkurzałam. dzisiaj oczywiście do wieczora będę stresować się wizytą i badaniem przepływów, ale co poradzić. jeśli chodzi o nianie, to my kupujemy z monitorem oddechu, z angelcare. w mieszkaniu nie ma to aż takiego znaczenia, działają nawet te niedrogie, np. z lidla. natomiast w przypadku domów to już lepiej zainwestować w coś markowego, co ma dobry zasięg i wiele kanałów. po weekendzie, kiedy już - mam nadzieję - pokój małej będzie skończony, zamawiam resztę rzeczy. brakuje mi kołyski, materaca, komody kąpielowej, pieluch, no i drobiazgów. aaa i jeszcze wyposażenie pokoju, lampa, karnisz, firanka etc. trzeba zwiększyć tempo, bo to nigdy nic wiadomo, jak widać po historii Abeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) Przygód z fachowcami od remontu ciąg dalszy... ja już mam dość!!! Umawiają się, potem nie przychodzą, nie odbierają telefonów - no, normalnie panowie wszechświata!!! A jak już przyszedł facet to sobie zażyczył taką kwotę, że głowa mała!!!!! Jak ja bym chciała już to mieć za sobą! Będę spokojniejsza gdy już wszystko wyszykuję i będę mogła spokojnie (tylko nie wiem czy tak się da;) ) poczekać na poród. Od paru dni strasznie bolą mnie - hmmm jakby to nazwać - kości łonowe? Czy to jest to słynne spojenie łonowe? Boli mnie gdy chodzę, wstaję, przewracam się z boku na bok, gdy ubieram spodnie... Coś słyszałam o wizycie u ortopedy z tego powodu? Napiszcie, jak któraś ma to samo. Wszystkim dziewczynom gratuluje dobrych wyników :) ja mam wizytę dopiero za ponad 2 tygodnie. Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki:) w końcu zabrałam się pomału za zbieranie wszystkiego do kupy i zauważyłam, że kołderkę już mam, 2 komplety pościeli, ale nie mamy ani jednego prześcieradła do łóżeczka...dzwoniłam wczoraj do mamy zapytac czy może nie ma materiału, żeby uszyc i na szczęście ma bardzo ładne w misie i takie tam, powiedziała że uszyje ze 2, więc fajnie że na czymś zaoszczędzimy:) zakupiłam dziś laktator http://allegro.pl/laktator-philips-avent-via-pojemniki-bpa-free-i1631124115.html chwaliłyście aventa, więc taki zamówiłam mam prośbę, jakbyście mogły wkleic jakieś listy co jeszcze zabrac do szpitala, bo ja jakoś naszykowałam to co mam na razie i jakoś mało tego:o 2 koszule 2 ręczniki 1 op tych mega podpasek/wkładów (ale chcę jeszcze dokupic 1 op) puder do pupy sudokrem laktator (jak przyjedzie) wkładki laktacyjne 2 szt majtek siatkowych 2x japonki (do chodzenia i pod prysznic) nie piszę tu o szczoteczce do zębów, szamponie itp, bo to oczywiste. ubranko dla Małej jeszcze nie wiem jakie, bo czekam na 'dostawę' od ciotki. jak tam coś będzie na wyjście to ok, a jak nie to jeszcze się do sklepu wybiorę. jutro chyba wybiorę się na miasto i pooglądam, poprzymierzam staniki do karmienia, macie jakieś sprawdzone??a może któraś na allegro zamawiała, to bym link prosiła:) nie chcę jakiś mega drogich, bo też na lata ich nie będę miała... miłego dzionka Dziewuszki Wam życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia, nie wiem jak u ciebie w szpitalu ale u mnie na pewno jeszcze - koszula lub koszulka do porodu - tantum rosa - pieluszki i chusteczki nawilżane - niedrapki - woda - landrynki lub ciasteczka - podkłady takie do położenia na łóżko to chyba tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - ja wezmę jeszcze - podkłady na łóżko - więcej niż 2 pary majtek siateczkowych (tak, żeby mieć przynajmniej codziennie nowe) - dodatkową koszulę nocną - szlafrok - pampersy i chusteczki dla dziecka - rozważam smoczek :) - skarpetki - pomadkę ochronną na usta To tyle co przychodzi mi do głowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W?????????????????????????
Dziewczyny mam pytanie ile płaciłyście za posiew z odbytu i pochwy chodzi mi o paciorkowca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuzu
za posiew 35 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co tu wiele dziewczyn pisalo, to wymaz z pochwy kosztuje 30 zl. Wlasnie doczytalam w ksiazce, ze smoczek dla noworodka jest bardzo odradzany, bo przedwczesne podawanie smoczka moze spowodowac szereg powaznych klopotow, takich jak miedzy innymi odmowa ssania piersi, slabe przybieranie na wadze, wysoki poziom bilirubiny (zoltaczka), kolka, bol sutkow u matki, zakazenie piersi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szlafrok, pampersy i chusteczki nawilżane też zamierzam wziąc, ale zapomniałam napisac:p co do pampersów to czy Wy wszystkie kupujecie te '1'??bo ja na razie mam 1op '2' 3-6kg, w zamiarze mam jeszcze kupic ze dwa opakowania, ale myślę, że jak kupię znowu te '2' to chyba będzie ok, co?? bo te '1' cholernie drogie, no chyba że wyląduję wcześniej (tfu, tfu) na porodówce to mężu najwyżej kupi te '1' jakby dzidzia była zbyt malutka...co myślicie? a i z góry dziękuję za te listy co jeszcze zabrac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elu, wiem, że podawanie smoczka jest dość kontrowersyjną sprawą. Ale co mi szkodzi zabrać go do szpitala? Moja córa od urodzenia miała bardzo silny odruch ssania, karmienie w zasadzie mogłoby się nie kończyć, bo jej się tak podobało wiszenie "na cycu". Wtedy też uważałam (po przeczytaniu kilku mądrych ksiązek), że smoczek to największe zło... ale w końcu się poddałam i smoczek okazał się wybawieniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość W?????????????????????????
juz sie dowiedziałam zadzwoniłam do szpitala za ujemny wynik 25 zł,a za dodatni 40 zł.Dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia, ja z "1" pampersów kupię jedną paczkę. Najwyżej dokupię jakby dzidziuś był malutki. A tak zamierzam szybko przejść na rozmiar "2". Z tego co sobie przypominam to na początku zużywało się ok. 8-10 pampersów dziennie... strrrasznie dużo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wwitajcie padam poprostu nie moge głowy w pionie trzymac bo mnie mdli i zaczyna mi sie krecic w glowie masakra jakas idealna pozycja to pol lezaca i patrze na sufit ihhihih dzisiaj rano byłam na badaniach , i tak u mnie w diagnostyku chyba najlepsze laboratorium w Polsce place morfologia 8,00 mocz+osad 8,00 USR 8,00 Hbs antygen 18,00 wymaz z pochwy w kierunku paciorkowcow grupy B (GBS) 20,00 wyniki po 14 bede miec juz dostepne na internecie na swoim koncie ;-) a zapomnialam zapytac ile sie czeka na GBS .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu dokladnie ja tez bire jedna paczke 1 a pozniej 2 moj synus sie urodzil 4 kilogramy wiec zuzylam 1 co szly blyskawicznie szczegolnie na poczatku jak smulke robil i po kazdym jedzeniu a pozniej odrazu 2 . co do smoczkow to rowniez moj mial bardzo silny odruch ssania wszyscy sie smiali ze jak ciagnol to bylo slychac jak cmoka hihihi smoczek byl idealny dla niego ale moj synus mial 4 miesiace i odstawilismy my smoczek a on nie protestowal , wiec nie mialam pozniej problemu jak nie którzy w pozbyciu sie smoka . teraz zamierzam tak samo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×