Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

co do rzeczy do szpitala to spokojnie bym dorzucila z 2 paczki podpasek popordowych ja po cesarce z uzylam chyba z 5 paczek to wszytko zalezy od obfitosci , ale ida bardzo szybko szczegolnie w pierwszych 24 godzin po porodzie . podkladow mam 5 na lozko szpitalne . spakowalabym jeszcze spirytus 70 piersioweczke bynajmniej u mnie taki jest wymogl , paleczki badz waciki do pepuszka . no i z dokumentow wiadomo grupe krwi orginalny wynik i rowniez akt małżeństwa zeby pozniej nie latac . ja mam caly czas w karte wlozone , tylko z emoja karta ciazy wyglada jak zeszyt każde badania i usg jest wsadzane w koszulke i w taki maly skoroszycik wielkosci zeszytu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na początku spróbuję bez smoka, ale nie zarzekam się;) położna z poradni laktacyjnej nie odradzała, mówiła że nawet niektórym maluchom pomagają w nauce ssania, rozwijają mięśnie. ja kupuję 3-4 duże opakowanie pampersów 1 - polka raczej nie będzie dużym dzieckiem, a tych pieluch na początek może iść do 20 dziennie. może od razu kupię 2, jak bedzie dobra promocja. jak sie dobrze poszuka, np. na allegro czy w hipermarketach, to 1 wypadają cenowo podobnie jak 2. wszystko zależy od budowy dziecka i wagi. mojej koleżanki synek, mimo ze ważyl 4500 przy porodzie, pieluszki rozm. 2 na początku strasznie w nocy przesikiwał i musiała używać 1. chłopcy mają tu większe możliwości;) dziewczyny, jak u was z apetytem? lekarz każe mi jeść co by polka rosła. ale ja w te upały to bym mogła same owoce i warzywa. brzuch mam nadal taki sam, więc nie uciska mi specjalnie żołądka ale niewiele mogę na raz zjeść. dziwne to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu sie dzieje... Abecia i Krzysiu ciesze sie, ze wszystko dobrze sie skonczylo, choc podejrzewam, ze maly troche polezy w inkubatorze, co oznacza dla Ciebie Abeciu dodatkowy, niepotrzebny stres. Mam nadzieje, ze z Toba wszystko w porzadeczku i niedlugo jako pierwsza doswiadczona mama podzielisz sie z nami tymi bardzo waznymi chwilami Dziewczyny wasze maluchy przybieraja jak na drozdzach, super, ze rosna ladnie a wy sie dzielnie trzymacie Mi jest coraz ciezej, mecze sie cholernie szybko, mimo, ze dobrze wygladam i stram sie ze wszystkim uwinac, to niestety potrzebuje stanowczo troche zwolnic tempo. Na szczescie mamy juz lozeczko, brakuje tylko pare kosmetykow, odswierzyc pare rzeczy i jestesmy gotowi do spakowania torby, ale poczekam do 15 czerwca i po wizycie powoli zaczne sie pakowac. Jutro zaczyna sie dopiero 34 tydzien, co oznacza, ze mam jeszcze 50 dni do godziny zero a to kupa czasu, pogoda na szczescie jest zmienna kilka dni upalow po 30 stopni, kilka dni odpoczynku kolo 20. Te zmiany niestety poteguja zmeczenie. Brzuch coraz bardziej sie wypelnia, aale dzieki temu jest nadzieja, ze pomomo skurczow za te 2 tyg bedzie maly mial 2, 5 kg i wtedy nawet jak wykluje sie wczesniej , bedzie mogl bez problemow wrocic ze mna do domu, marzeniem jest rozpakowac sie na poczatku lipca, ale czas pokaze. Poki co delektuje sie truskawkami i czeresniami, walcze ze zgaga i nieregularnym snem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, ja z rana pojechałam na miasto, mąż pomaga ojcu po pożarze w porządkach, już widać światełko w tunelu, mimo tragedii jestem mysli że będzie dobrze. Pierwszy dzien byl tragiczny jak jeszcze czuc bylo dym wszystko osmolone.. Ja miałam pobrany wymaz na GBS w srode i dziś będę miała do odebrania wyniki, placilam 25zl, modle sie by bylo wszystko dobrze. Ogolnie to pisza w necie ze daja go na ostatniej wizycie u gin, ale ja jak dotrwam to za 3 tygodnie bede miala jeszcze jedna wizyte a pozniej niech sie dzieje wola nieba. Dzis rowniez robiłam ostatnie badania mocz morfologia hbs antygen i wr. Te z kolei robiłam ze skierowania na fundusz by nie placic, tak jak zawsze to robilam. Ja kupilam 3 paczki pampersow 1, i choc kupilam pampers a teraz w biedronce sa dada to nie zaluję, pampers lepiej chlona choc dada tez nie sa zle. Pozniej przerzuce sie na dade jesli wszystko bedzie w porzadku. Ja do szpitala biorę: 2koszule,podklady na lozko,2-3reczniki,duze podpaski poporodwe,majtki jednorazowe, krem na brodawki,wkladki laktacyjne do stanika,stanik do karmienia,tantum rosa,klapki kapielowe ( japonki),kapcie,szlafrok cienki,przybory toaletowe,papier toaletowy,woda niegazowana,skarpetki,reczniki jednorazowe,laktator,chusteczki higieniczne,pomadka, a Dla DZIDZI:pampersy 1opakowanie,pieluszka tetrowa,lapki niedrapki,chusteczki nawilzane,rozek lub kocyk cienki,grzebyk do wlosow,recznik kapielowy,skarpetki,mydelko dla niemowlat. No i wiadomo wymagane dokumenty. Moj apetyt wcale wielki nie jest,podczas tego upalu to najchetniej tylko woda i jakies male posilki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik dokladnie nja na mieso patrzec nei moge a na jedzenie w taki upal szok kupila 2 kg truskawek i zrobilam wielki mix hihihi zmiksowalam blenderem dodalam smietany i cukru i schlodze koktajl w lodowce hihihi a na obiad kalafior w bułeczce i margarynie . a ze moj malzonek slabo by sie tym najadl po calym dniu pracy wiec dla niego i malego dadatkowo zrobilam sosik z wolowinki i ugotuje im do tego kluski muszelki . ja wogole malo jadlam ostatni miesiac naprawde jak tak goraco zjadalam jeden gora dwa posilki przez caly dzien , nadrabialam czasami jablkami z lodowki , uwielbiam , i duzo pilam a synus i tak urósł z 1,9 skoczył w 3 tygodnie na 2,5 a i mi sie przybyło w 3 tygodnie 1,5 kilkograma ty;lko nie wiem z czego jak tak malo jadlam hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik ja jem malo, nie wchodzi mi , ale staram sie co 3 godzinki cos wmusic, gorzej, ze przez cala ciaze mam problemy z piciem, pije drobnymi lyczkami, by nie zwymiotowac, to moja najwieksza obawa, bo jak jest tak goraco powinno sie duzo pic , to jeden z powodow wczesniejszych porodow u letniakow. matka nie nadaza uzupelniac plynow, a wody plodowe odnawiaja sie na tym tym etapie ciazy co 3 godziny. Co do pampersow i promocji zorientujcie sie czy nie mozna zapisac sie do klubu pampersa i otrzymywac regularne znizki na pieluchy i chusteczki, u mnie tak to funkcjonuje, ze w szpitalu dostaje sie pakiet startowy, a potem podaje sie dane dziecka przy urodzeniu, a oni przesylaja koszulke z tymi danymi i regularnie kupomy znizkowe plus ksiazeczki z informacjami o rozwoju dziecka itd. podobnie funkcjonuje firma Hipp przesylajac w 6 miesiacu pierwsze sloiczki, lyzeczki, talezyki, sliniak i inne pierdulki. www.pampers,pl http://www.hipp.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie musi byc kropka www.pampers.pl Balbina jak to z czego 600g to Twoj maluszek , reszta to woda, ktora na tym etapie zatrzymuje sie w organizmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy na upaly narzekacie, a ja siedze w swetrze i skarpetach i marzne. Co za pogoda, bylo po 30 stopni, nagle w srode bylo tylko 11 stopni, jak ten biedny organizm ma dostosowac sie do takich naglych skokow temperatury. Ale zdecydowanie wole, kiedy nie jest za goraco. Tylko ze w nocy ze snem zupelnie krucho, przekrecam sie z boku na bok, biodra mi bola, brzuch sie stawia nie wiedziec czemu, przeciez leze. A wstawac do kibelka za kazdym razem to caly wyczyn. Dobrze ze wstaje srednio 2 razy, o 2j i 5j.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwoka - ja dostawałam rózne próbki z pampersa, huggiesa, hippa, bebiko, gerbera... ale zniżek na pieluchy nie było :) W szpitalu wypisywało się jakąś ankietę i dostawało się "zestaw startowy", a potem przysyłali do domu. Ciekawe, czy to dalej funkcjonuje... Dziewczyny, to co z tym spojeniem łonowym? Coś można na to poradzić? Czy to taki urok ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, to chyba taki urok ciąży:( niestety mi też to dokucza, ale odkąd dużo leżę to już nie dokucza mi to tak mocno, ale jak bardzo dużo chodziłam to nie dało się z tym wytrzymac:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia - ja za bardzo na leżenie nie mam szans - nie dość, że remont, to i opieka nad starszą córką... Przez ten ból zanim wstanę to już jęczę a potem chodzę jak pingwin :D tzn. kiwam się na boki. Dziwnie to wygląda, nawet córka mnie naśladuje i się śmieje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak funkcjonuje u mnie w szpitalu rowniez sie dostaej z pampersa, hippa, gerbera , bobovita przysylali mi na 4, 6, 9, 12 miesiecy i mleko na 24 jak cos nowego wchodziło przejrzalam wlasnie swoje wyniki badan na internecie morfologia sumer hemoglobinka 12,7 hbs ujemny a w moczu pojawily mi sie krysztalki szczawianu i to moze swiadczyc o kamicy nerkowej ale mnie nic nie boli i takdalej to na poczatku jak sie pokazuja bardzo nie liczn eto mzoe to swiadczyc o tym za malo pijeeeeee i musze pic co najmniej 2-3 litry dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za gbs płaciłam 80 zł, paranoja. Dziewczyny w jakie leki lub specyfiki wyposażyć apteczkę noworodka, tak w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmmmmm wszytkie leki noworodka musza byc konsultowane z lekarzem . moja apteczka dla kolejnego malucha baedzie wygladala , sol fiziologiczna w ampułkach , spirytusik do pepuszka , badz gaziki nasaczone spirytusikiem , gaziki , napewno woda morska i na 1000% BOBOTIC taki specyfik odpowiadajacy niemieckiemu simplax czy jakos tak na kolke , naprawde rewelacja , podawala systematycznie synusiowi i mial tylko jeden atak kolki . a takze plantex , badz jakas herbatke od urodzenia to tak na marginesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaczy sie atak kolki zakupienie leku zaczelam podawac i nigdy wiecej sie to nie powtorzyło aha i zapomnialabym frida poprostu rewelacja do odciagania na zatkany nosek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o wrocław, to na dziś z tych pięciu wymienionych szpitali, tylko w jednym dostępne jest zzo. w drugim wyłącznie gaz rozweselający a w trzech pozostałych niema nic. program wdrożono jedynie w szpitalu na brochowie, tam jest pełna obsada anestezjologiczna. niestety w pozostałych - cisza. wrocław to jednak wioska. dobrze chociaż, że piękna:) odliczam godziny do wizyty a stres coraz większy. wykończę się. trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do apteczki jeszcze można dodać paracetamol w czopkach, czopki glicerynowe na zaparcia - ale to w sumie można kupić w razie potrzeby. Ja polecam też aspirator do nosa i ewentualnie maść majerankową (ale nie wiem czy od urodzenia można ją stosować). No i dojdą do tego witaminy w kroplach (to już zleci lekarz).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie w miescie jest 5 szpitali w tym 3 gdzie jest ginekologia i ploznictwo i w ani jednym nie ma ani gazu rozweselajacego ani zzo a cesarka tylko i wylacznie w znieczuleniu ogolnym a tak na marginesie powiem wam ze ja sie boje tego znieczulenia w kregosłup wole jednak narkoze jesli chodzi juz o csarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabrałam się dzisiaj za pakowanie, a stoję nad tym, ze zastanawiam się do tej co mam mieć w torbie do szpitala. Oczywiście na szkole rodzenia mówiono nam co mamy zabrać, i nawet to zanotowałam- tylko zgubiłam tą kartkę. Mam nadzieję, że po porodzie nie będę tak bardzo roztargniona.... Jeśli macie swoje listy z rzeczami potrzebnymi do szpitala, to będę wdzięczna za ich wklejenie- może wtedy niczego nie zapomnę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abecia
Dziewczyny! Jestem już w domu. Baaaaardzo Wam dziękuję za wszystkie miłe słowa. Jak tylko znajdę więcej czasu to wszystko Wam opiszę jak to się działo. Narazie mam rozdarte serce bo moja kruszynka została w inkubatorze w szpitalu i tak jeszcze ok 2 tyg. Będę do niej jeździć codziennie więc czasu pewnie jak na lekarstwo, do tego rozpoczęłam stymulację pokarmu, chcę to robić regularnie żeby efekty przyszły jak najszybciej żebym mogła zacząć wzmacniać Krzysia. Jest bardzo dzielny, wyniki wszytskie prawidłowe. Niestety smutna wiadomość jest taka że odziedziczył po tacie wadę wzroku - zaćmę (a ryzyko było 50/50) i zaraz po wyjściu ze szpitala czeka go operacja, więc długa droga przed nami. Trzymajcie kciuki. A i jeszcze jedno - nie martwcie się małą masą swoich dzieci wyliczoną z usg - na moim przykładzie widać jaka różnica, rano powiedzieli że ma 1600 gram a urodził się 1920 gram! Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abecia 3maj sie cieplo, musisz byc silna dla swojego Krzysia, wspolczuje Ci serdecznie tego stresu na pocztku macierzynstwa, na szczescie medycyna poszla naprzod i jest coraz latwiej takim maluszkom. Serce sie kraje jak sie to czyta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abecia trzymaj się i bądz dzielna bo masz dla kogo!!:)Głowa do góry a napewno wszystko sie ułoży. Malutki jest silny i wszystko przetrzyma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×