Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

fruline wyslij mi maila na mojego ja ci odpisze ok. bo cos mi twoj mail nei wchodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki :) Co za paskuda tu nam gnój robi , jednak nie wszyscy mają zajęcie. Jak widać są ludzie , którzy nie mają żadnych obowiązków . Balbina trzymaj się , nie zwracaj na to uwagi!! Jesteśmy z Tobą :) Całą ciążę od pierwszych tygodni tu opisywałam i nie mam zamiaru przestawać przez jakąś nieżyczliwą osobę :) Pogoda zdawałoby się paskudna zimno, leje itp. ale ja jestem zadowolona z tego chłodku :) Wczoraj wieczorem miałam taką zgagę jak nigdy w życiu, na szczęście przeszło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To wkrecam sie wkrecam:)) haha to moze opowiem cala swoja historie przebiegu haha moze ktos mial podobnie:) A wiec na poczatku ciazy to byl dla mnie wielki szok a moj maz totylko stwierdzil ze pozazdroscilam swojej przyjaciólce bo ona sie dowiedziala wlasnie ze jest w 5tyg ciazy a ja 2 tygodnie po niej sie dowiedzialam ze mam juz 4tydzien:) Cieszyc zaczelismy sie dopiero jak powiedzilismy o wszystkim rodzica a oni przyjeli to jak normalni ludzie:) w koncu z matim juz dosc czasu jestesmy ze soba:) moja mama to tylko stwierdzila ze wiedziala ze cos jest nie tek bo my zawsze mialysmy tak samo okres a tu nagle z paczki moich tamponow nic nie ubywa:) haha . nie dlugo po tym jak dowiedzialam sie ze jestem w ciazy to okazalo sie ze mam cyste na jajniku:( i to dosc spora do tej pory sie dziwie jak moj poprzedni gin mogl jej nie "wymacac" zmienilam lekarza i chodze prywatnie. Najgorsze to bylo to ze ten przeklety torbiel zamiast malec zaczolrosnąc wraz z ciaza i pod koniec 8tygodnia ciazy mial 19cm:( lezalam w szpitalu na podtrzymaniu bo ten guz spychal mi macice w jedna strone i mogl uszkodzic pecherzyk. w 14 tygodniu ciazy poszlam na pierwsze badanie prenatalne oczywiscei prywatnie bo na kase chorych to nie mialam szans sie zalapac. I okazalo sie ze torbiel sie wchlonol w koncu:) niestety dlugo sie nie pocieszylam bo w 21 tygodniu zaczela mi sie obnizec szyjka i znowu lezenie. w 28 tygodniu ciazy wyladowalam w szpitalu z silnymi skurczami z rozwarciem i obnizona szyjka polezalam sobie troszeczke zalapalam sie na swieta wielkanocne w szpitalu:( w 32 tygodniu mialam usg i wyszlo ze mala wazy 1900g na co ordynator stwierdzil ze jest za mala i znowu polozyl mnie na oddzial i podpasal glukoza. Moja gin. jednak stwierdzila ze mala rozwija sie prawidlowo i ze taka drobinka jak ja nie wychoduje 5kg dziecka tak wiec darowali mi kroplówki i wyszlam po tygodniu do domu w zeszlym tygodniu mialam usg zeby sprawdzic czy mala nie zatrzymala sie w rozwoju i wszystko bylo ok. za tydzien jak zdazymyto mam miec juz ostatnie usg:) podgladalam was juz dluuugo ale jakos glupio mi bylo sie dolaczyc bo tak juz sie wiekszosc zna a tu nagle czarna owca w rodzinie:) ale sie odwazylam i oto jestem:)) malinówka376 moje hb 10.3 a norma jest od 12 w ogole to wkurzaja was tez te glupie teksty?? tak inteligentnie bylo:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala929- ja zaczelam brac zelazo od poziomu hb 10,6. 11 maja moja gin przepisala mi opakowanie ascoferu bralam codziennie-3 razy dziennie po dwie tabletki i 3 czerwca mialam juz 11.8, a w szpitalu teraz wynik mam 13,4 przy czym zelazo skonczylam brac kilka dni przed pojsciem do szpitala. Skonczyly mi sie rowniez witaminy i mysle czy kupic jeszcze femibion 2 czy femibion n. Jest go wiecej- na dluzej ale nie ma dha. Ja sadze ze jestesmy tak zgrane, ze nikt nie jest w stanie zniszczyc naszego forum :) Nie chce osadzac pochopnie ale mam wrazenie ze pomaranczowka to osoba ktora nie dostala dostepu do maila albo ktorejs cos przeszkadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinówka mi tez się właśnie 3 dni temu skończyły witaminy :/ Nie wiem co kupić , brałam całą ciążę Falvit mama i może przy tym zostane :) tylko czekam na kase :P Kurde muszę ten nieszczęsny stanik kupić do karmienia :/ Myślicie że na targowisku też mają takie bajery , bo żeby z allegro zamawiać to już raczej za późno , po za tym wolała bym przymierzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie a jakie witaminy brać po porodzie? cały czas biorę femibion z kwasami dha ale czy po porodzie też te czy ten specjalny femibion vital mama czy jakoś tak? staniki do karmienia takie proste do karmienia można kupić w auchan za małe pieniądze :) balbiina wysłałam email, hasło które mnie wysłałaś nie wchodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała929, no to też nieźle przeszłaś podczas tej ciąży. No ale teraz może już być tylko dobrze. Co do witamin, to mnie mój gin powiedział żeby brać je do momentu aż skończę karmić piersią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala929- a jesli chodzi o normy o kazde labolatorium ma inaczej, u mnie norma od 13. no ja wlasnie tez czekam na kase, tylko cos zusowi sie nie spieszy mialam maly problem bo zle doczytali date zwolnienia i teraz czekam i czekam.. Ja kupilam na bazarku stanik do karmienia tak na probe-jesli nie bedzie mi odpowiadal albo cos to zamierzam kupic tez jakis ladniejszy w sklepie.Tez wole mierzyc bo rozmiar rozmiarowi nierowny. ebudka-ten femibion 2,jak i femibion vital mama oraz femibion classic mozna brac w okresie karmienia. Ja wlasnie sie zastanawiam jaki wybrac a zamawiam na allegro bo jest sporo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xAneczQax - Ja kupilam stanik do karmienia na targowisku taki ladny z koronki zeby w razzie co pod jakas bluzka ladnie wygladal i drugi taki zwykly gladki na codzien:) nie rób tej glupoty i nie zamawiaj przez allegro bo sa dziwne rozmiary ja zamówilam bo jakos lezalam w szpitalu zniechecona do chodzenia po sklepach i zamowilam sobie... jak przyszedl to owinac sie moglam nim 2razy a a miseczka byla mala jakis taki nie proporcjonalny i w dodatku z tak twardego jakiegos dziwnego materialu ze mialam wrazenie ze jest drewniany:)) haha malinówka376- mi przepisala terdyferon podobno jest to samo c ascofer ale troche mocniejsze i mam brac tylko 1na dzien zobaczymy jak to bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hiihhiihhi sama sie smieje z siebie ;-) Ela dokladnie spostrzegłas to przynajmniej wiesz ze to napewno ja hihihhi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dzięki nie pomyślałam że w Auchan-ie takie rzeczy też mają :P a tak się składa że mam bliziutko, na bazarek może też skoczę tyle że nie w taką pogodę :) Muszę się ubrać i ruszyć du**ko bo zapomniałam kupić ziemniaki na obiad :D, na szczęście tylko przez ulicę przejdę i jestem w sklepie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbina ty to jesteś jednorazowa :P Ja zawsze pisze za to '' hehe '' :P Dobra idę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W czasie deszczu dzieci się nudzą ;) No cóż, zaczęły się wakacje ;) Właśnie wróciłam z psem od weterynarza, dostał zastrzyk i leży obrażony pod łóżkiem - rozkoszny jest ;) Nie mogę się doczekać jutrzejszego ktg... Wiecie, 2 tyg. temu zrobiłam sobie listę rzeczy do załatwienia i tak mnie to zmobilizowało, że został mi już tylko jeden - zakup staników :) Muszę się wybrać do "mojego" sklepu, niestety w większości bieliźnianych rozmiary kończą się na DD ;) Życzę Wam miłego dnia, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz sie do niczego nie nadaje, tylko do siedzenia przed kompem, wstawilam wlasnie zupe do gotowania, i tak mnie to krojenie warzyw zmeczylo, jak by to byly 3 godziny prasowania. Moja kolezanka, z terminem na 15 sierpnia, tez pluje sobie w brode, ze nie poprala i nie poprasowala ubranek w maju, bo teraz tak sie slabo czuje, ze moze prasowac tylko polgodziny, i tylko rano. Oczarowanaa, no bez przesady z ta orka, chyba maja w skrajnych przypadkach helikoptery do transportu. Aczkolwiek pewnie z jakas lodzia dmuchana w domu bylabys pewnie spokojniejsza ;). To tak samo jak ja truje mezowi, ze powinnismy miec kominek w domu, by sie moc ogrzac w zimie, jesli by elektrycznosc siadla na kilka dni. Nigdy nic nie wiadomo. Mala 929, nie sluchaj zadnych kolezanek i karm piersia poki mozesz, a potem zawsze znajdziesz sobie stosowne do sytuacji rozwiazanie. I co za problem z herbatkami, moje 2 corki ani razu w zyciu nie wziely zadnej herbatki do ust, druga to w zyciu nie chciala wziac zadnej butelki do ust, i zyja jakos, w ogole w tym domu herbatki to tylko ja pije. Duzo kobiet maja prze ciaza za male zapasy zelaza w watrobie, i stad pod koniec ciazy to juz cala anemia sie robi. Kasia508, trzymamy kciuki za bezproblemowe zdjecie krazka. Nie nastawiaj sie tak na te darmowe bilety autobusowe:). Kocio-rybka chyba pare tygodni jeszcze pochodzila, poki urodzila. Morelka22, nie mow absolutnie w serwisie, ze to po piorunie przestalo dzialac, bo powiedza, ze to sila wyzsza, ktorej gwarancja nie uwzglednia. Powiedz po prostu ze pewnym razem wlaczylas i sie ni wlaczylo i juz. U nas juz 2 razy piorun spalil - raz dekoder do internetu a raz dekoder na telewizje, i obaj razy powiedzielismy, ze to po prostu przestalo dzialac i nam to wymienili. Freuline, co ty mowisz, ze do 18tki bedziemy niewolnicami dziecka, absolutnie nie. Powiedzialabym, ze to do 3 lat sa te lata troche wyrwane z zyciorysu, a potem to juz z gorki, dziecko sie staje coraz bardziej samodzielne, i mozna miec czas dla siebie, co wiecej, od 2ch lat nalezy wdrazac dziecko do pomocy w domu, wtedy ma si tylko lzej, bo siedzi sie jak panisko, a dzieci zbieraja naczynia ze stolu, wkladaja do zmywarki, wynosza smiecie, itd. Co prawda to tez zalezy, jak kto to sobie ustawi, ja jak patrze, jak sasiadka myje wlasnorecznie 2 samochody, majac 2ch bykow umiesnionych w domu 20 i 16 lat, ktorzy na dodatek caly czas ten jej samochod pozyczaja, to mowie wam... Mam kolezanke, ktora karmila dziecko piersia do 3ch lat i wcale to nie bylo jakies niewygodne. Dziecko jej sie usadawialo na kolanach, samo wyjmowalo cyca i samo sie obslugiwalo. Osobiscie karmilam do tego czasu, az dzieci same zdecydowaly, ze nie chca juz wiecej cyca, jedna w wieku 18 miesiecy, druga w wieku 15 miesiecy. A mojej kolezanki mala sie wybronila bitwa prawie na piesci przed cycem w wieku 9 miesiecy, bo moim zdaniem, usilowala znalezc jakas mozliwosc jedzenia mniej, bo jak kolezanka ja tuczyla jak ges, az szkoda bylo patrzec, mala ewidentnie nie chce juz jesc, a ta jej wpycha na sile to jedzenie... ebudka, ja w ogole jestem wyrodna matka i do brzuszka sie nie odzywam, za to brzuszek musi sie na codzien dopiero nasluchac sie moich dialogow z rodzenstwem... Z ubran na poczatek, to nosilam taka uniforme - spodnica + baawelniany podkoszulek, podkoszulki te szly jak woda, bo plam bylo co niemiara, czasami zmienialam po 4 dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dżuczek widzę że zostało nam to samo :P Mega misja - kupic stanik :d hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez jadla najpierw pregna plus i one sa dla kobiet w ciazy i dla tych karmiących. ale ze byly mega drogie to zmienilam je po paru miesiacach na falvit mama i one tez sa jednoczesnie dla kobiet w ciazy i karmiących. Tez mi sie skończyły jakis tydzien temu i mimo iz bralam je regularnie...moze ze 4 razy mi sie zapomnialo...tak teraz mi sie jeszcze nie zlozylo aby kupic kolejne opakowanie :) Ale kupie bo one tylko 30zł kosztuja i jest ich bradzo duzo :) Moj chlopak dzis pierwszy dzienw nowej pracy ..mialam z nim wstac i zrobic mu sniadanie ale nie wstalam :D takie ze mnie wredne babsko :D nie no ale od poniedzialku bede z nim wstawac :) bo tak mu naobiecywalam ze sniadanko mu zrobi ze mi teraz głupio :) Dziadek robi barszcz ukrainski...nie wiem czy go jadłam juz czy nie...wiec sie okaze co to za zupka... :) Odnosnie mojego dziadka dzis rano mi oznajmil ze od dzisiaj mam zakaz wychodzenia z domu wieczorami :D a to dlatego ze skoro zaczal sie lipiec to i moge zaraz urodzic...i na nic zdaly sie moje tlumaczenia ze przeciez sama nie wychodze do znajomych tylko zawsze jade z chlopakiem samochodem i to doslownie jest 10 min drogi nawet z buta jakbysmy szli..ale on nie przyjmuje do wiadomosci bo nie wiem? jak sie ma zaczac akcja to tylko w domu ? :D ? hehe taki smieszny ten dziadek ... no i siedze w domu ...mam nadzieje ze sie nie obrażą na mnie jak 10 lipca sie wyniose do swoich rodzicow az do porodu i ze sobie nie pomysla ze mam ich w dupie a oni to tak przeżywają...bo oni lubią sie obrażać...no ale to sie zobaczy :) kurcze dzisiaj nie ma co robic jakos...jak sobie pomysle ze mi zabrali wszystkie seriale na poczet wakacji to czuje sie jakbym nie miała nic do roboty...wczoraj posprzatalismy i dzis nie ma kompletnie co robic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chcę usunąć swoje zdjęcia ze skrzynki i nie mogę wejść z tym nowym hasłem :( buuuuuuuuuuuuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elu u mnie mlody ma 17 miesiecy a juz od dluzszego czasu pomaga mamie, najlepszy jest bo dosiega by wrzucic cos do zlewu i lyzeczki butelki wrzuca mamie do mycia, albo ostatnio mama umyla podloge w salonie a on wzial pudelko poszedl do piaskownicy nasypal sobie piasku wdrapal sie po schodach wszedl do domu i rozsypal po podlodze a pozniej polecial po miotle i zaczal zamiatac, albo czasem ucieka z lazienki z nocnika albo jak siedzi w samych majtkach bez pampersa i sika na podloge a pozniej leci po szmatke do lazienki i wyciera bo wie ze mial nie robic na podloge. Ja czuje sie jakas wypompowana, nawet pospalam, ale z rana meczylam sie z bieganiem do toalety.Nic milego. U mnie babcia rzadzi dzis z pierogami, ja nie mam sily nic kompletnie robic. Powinnam jej pomoc ale czuje sie dzis nie do zycia totalnie. Ciagle leze. Rano wstalam tylko zrobic mojemu sniadanie, bo gdybym nie wstala to polecialby po lyku kawy do pracy. Chyba troche sie zdrzemne bo jakas senna sie czuje. Licze ze przestanie padac i pojawi sie troche slonca bo chce zrobic pranie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie tak myślałam, że niby proste a jednak inne :) dziękuję balbiina :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze nogą ją pogłaskał
malinowka masz 17mczne dziecko i drugie zaraz? Oj podziwiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyny ale wy jestescie
dziwne - na ostatnich nogach a jeszcze sie martwicie, ze facetom sniadania nie zrobilyscie...:) Pomyslcie o sobie, za chwile nie bedziecie miec czasu na siku, doslownie... a faceci maja rece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie jestem na ostanich nogach...jeszcze wiele potrafie zrobic :) a juz nie mowiac o prostych czynnosciach takich jak snaidanie :) jesli chodzi o odkurzanie...to za żadne skarby swiata sie nie zmusze zeby sie tak meczyc...ale posmarowac buleczki jeszcze potrafie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomóżcie . Czy któraś z was sterylizowała butelki i te wszystkie pierdółki normalnie tzn. bez użycia sterylizatora ? Jeśli tak to bardzo proszę o instrukcję jak to zrobić żeby nic nie spieprzyć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomarańczowa nie doczytałaś kim dla malinówki jest Młody... jeśli już chcesz być tak na bieżąco co u nas to skup się bardziej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widac nie wszystkie pomaranczowki nas sledza doglebnie, sa i takie ktore wcinaja sie miedzy post a post odnoszac sie do konretnych slow w konretnym poscie nie majac pojecia o czym mowia. Ja dzis czuje sie wypompowana, ale budzac sie nad ranem tak jak i maz wcale nie uwazam ze robie zle robiac mu sniadanie, poki moge to robie wszystko tak jak mi pasuje. A odnoszac sie do wpisu pomaranczowej osoby- no to wlasnie to wszystko co nas czeka bedzie za chwile, a nie juz teraz w tym momencie, wiec nie wiem dlaczego mialabym rezygnowac z robienia posilkow dla meza np, czy innych spraw. oczarowana-ja tak robilam, bo sterylizatora nie mialam,najpierw wygotowalam butelki w wodzie z kwaskiem cytrynowym, a pozniej jeszcze na chwile wlozylam do goracej wody bez dodatkow.przemylam zimna i odlozylam na sciereczke do wyschniecia,troche zabawy ale przebrnelam. mozesz tz wygotowac tylko w zwyklej wodzie bez dodatkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×