Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Jak to jest z tymi tygodniami? Ebudka ma termin tak jak ja na 27 lipca a jestes w 36 tc a ja niby w 37:) haha dosc to skomplikowane anik_82 Mi mala tez sie nie chciala dlugo ulozyc glówka dopiero w zeszlym tygodniu na usg okazalo sie ze juz jest ustawiona:) Nie masz sie co martwic moze sie jeszcze obroci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole to trudno sie wkrecic w jakas dyskusje jak tak sie wszystkie juz znaja a tu jakas nowa chce sie wkrasc:)) ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała wkręcaj się wkręcaj :) te tygodnie liczą różnie bo czasami skończone czasami rozpoczęte... anik u mnie też było dużo falowania i trudne do oceny laika gdzie jest głowa a gdzie pupa :) moja lekarka mówiła, że mało prawdopodobne żeby się odwrócił a jednak :D a chyba nie ma opcji żeby na miednicowe znów wrócił? hihihiihhii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała929 wpisz sobie w wyszukiwarkę haczewski i tam wpisz datę ostatniej miesiączki i Ci wszystko pięknie wyliczy:)jeżeli masz np.36tc2d to liczymy to już jako 37 tydzień rozpoczęty:) Cholera a u mnie taka burza ze chyba mi dekoder spaliło i nie mam co oglądać:( Żeby było śmieszniej to miałam wszystko z prądu wyłączone i jak już myślałam ze burzy nie ma włączam wszystko do kontaktów a tu jak huknęło to normalnie sekundy i nie ma:(do tego mąż pojechał na jakaś akcje i siedzę sama bez tv masakra. A do szpitala to mniej więcej jestem spakowana ale nie panikuje bo jak sie okaże ze czegoś nie mam to prostu pośle męża albo mamę do apteki czy do sklepu i po problemie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ebudka mi sie wydaje ze juz nie wroci do poprzedniego ulozenia za ciasno juz jest zeby wkonac taki manewr:) Przynajmniej moj lekarz tak twierdzi:) A tak w ogole to jakie macie mniej wiecej obwody brzuszka?? bo ja mam taki malutki ok100 cm kazdy mi gada ze mam brzuch jakbym byla w 7 miesiacu:/ a mnie to wnerwia juz:) na usg wyszlo ze mala ma 2800g to wcale nie tak malo jak na taki 'maly' brzusio:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodatkowo zasiłku wychowawczego nie dostaną rodzice lub opiekunowie, którzy: bezpośrednio przed uzyskaniem prawa do urlopu wychowawczego pracowali krócej niż przez 6 miesięcy. Ja jestem zatrudniona od stycznia, zatem to będzie ponad 6 miesięcy - mozna powiedziec ze sie juz zaliczam do zasiłku wych. Ale jesli poprosze o przedłuzenie umowy (a mam taką możliwość) to czy pracodawca będzie musiał mnie opłacać ? tzn oplacac ZUS ? czy to tylko kwestia podpisania umowy czy tam jej przedłużenia i wtedy ja skladam wniosek u pracodawcy o przyznanie mi urlopu wychowawczego ? Dziś mi mama dzwoniła ze jedno małżeństwo z jej pracy dostało z tyt. urodzenia sie dziecka 2 tysiace zł. (1 tys. to becikowe i 1 tys. za to ze ich dochod nie przekraczał iles tam złotych na głowe) tak to mojej mamie przedstawili i powiedzieli ze dostali od ręki jak tylko załatwiali becikowe ale musieli miec dowody na to ze nie maja faktycznie wiecej na głowe niz te nie wiem 504zł czy ileś tam..tylko wlasnie nie wiem za co dostali ten drugi tys. ? musze sie z nimi spotkac i ich zapytam...bo mama dokladnie ich nie wypytwala a ja nie do konca pamietam czy ta dziewczyny pracowala gdziekolwiek czy nie i czy byly jakies inne warunki do spelnienia. Ale jutro sie dowiem to Wam napisze :) Ja sobie pomyslalam ze mnie to ominie bo przeciez ja bede na macierzynskim wiec dostaje zus...i co jeszcze dodatkowo mi sypna tys zł ? wątpie..no ale dowiem sie wiecej :) oooo cos znalazłam i to własnie oni to mają :) tylko ze to stare jakies no ale oni wlasnie na tej podstawie otrzymali ten drugi tysiac. Aby uzyskać dodatek z tytułu urodzenia dziecka (tzn drugie becikowe), należy być uprawnionym do zasiłku rodzinnego. Nie ma możliwości otrzymania samego dodatku bez zasiłku rodzinnego. Dlatego trzeba najpierw złożyć wniosek o zasiłek rodzinny wraz z dodatkami, w którym należy zaznaczyć: dodatek z tytułu urodzenia dziecka. Jeżeli rodzina jest uprawniona do zasiłku rodzinnego, czyli przede wszystkim jej dochód netto uzyskany w roku 2004 nie przekracza kwoty 504 zł miesięcznie na osobę w rodzinie albo 583 zł miesięcznie na osobę w rodzinie z dzieckiem niepełnosprawnym, to przysługuje tej rodzinie prawo do zasiłku rodzinnego. Dzięki temu rodzina może się starać także o dodatki do zasiłku rodzinnego - w naszym przypadku dodatek z tytułu urodzenia dziecka. (na umowie pracowalam tylko ja bo chlopak prowadzil wczesniej lokal ktory byl na jego ojca wiec teoretycznie nie pracowal nigdzie bo nie opłacał niczego sobie.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morelka22 a gdzie to taka burza?? bo u mnie tylko strasznie wieje i dosc pada, mam nadzieje ze nic nie przjdzie bo panicznie sie boje:( a mąż akurar dzis pracuje i bedzie rano :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha i choć mam duże dziecko to ja dalej nie wiem co gdzie jest jak się wypnie nie umiem zidentyfikować czy to akurat raczki czy coś innego:)a potrafi się wygiąć czasem ze hej:)a ułożona główko jest już dość długo bo chyba od 6 miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała929 na południu jak zwykle:) A ja się tylko boje jednego jak urodzę takiego smoka liczę na to ze się te wymiary z usg mylą:)w 36tc5d 3,5 kg a do końca 2 bite tygodnie:( a obwód brzucha mam 108cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik, to wcale nie takie znow glupie, ze dziecko zosstawiaja od poczatku przy matce, to bardzo ulatwia poczatki laktacji. Bo gdy matka spi to jednak nie calkiem, i slychy oddech dziecka, Dziecko jak zaczyna byc glodne, to tez nie budzi sie od razu, a zaczyna po prostu jakos inaczej oddychac, troche tak sapac, dawac sygnaly, ze zaraz za chwile bede glodny, matka to slyszy w swoim snie, i u niej zaczyna przybywac mleko w piersi, jak sie oboje juz na dobrze rozbudza, to dzieje sie to nie gwaltownie tylko tak stopniowo, zsynchronizowanie, to od razu i matka i dziecko sa gotowi do karmienia. A jak potem matka i dziecko sie tak dobrze dostroja sie jedno do drugiego, to taka wiez i do sasiedniego pokoju dziala, naprawde. Nie wyobrazam sobie, zeby dziecko nie bylo od poczatku przy mnie, przeciez bylo przy mnie przez 9 miesiecy non stop i jego samodzielnosc powinna byc stopniowo uzyskiwana, a nie ze mi go polozne zabiora i bedzie gdzies tam krzyczalo wsrod zupelnie cudzych glosow, zapachow i smakow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freuline ten drugi tys o którym piszesz to jest becikowe hmmmm socjalne czy jakos tak przysluguje wlasnie gdy dochody rodziny nie przekraczaja 504zl jak piszesz . Wydaje mi sie ze jezeli bedziesz spelniac te warunki (ze ni przekracza 504zl ) to masz szanse na drugi tys. to musisz popytac w jakims osrodku opieki spolecznej albo w gminie czyn gdzie tam jest takie miejsce u ciebie. A w ogole to jak piszesz tutaj chlopak to sugeruje ze nie mąz wiec bedziesz traktowana mimo wszystko jako samotna matka, czy jakos tam podobnie. przynajmniej kasa wpadnie a przeciesz nie kazdy musi wiedziec jak jest naprawde czy jestescie razem czy nie:) Przepraszam jesli wprowadzilam w blad ale tak mi kiedys gadala znajoma co pracuje w pomocy spolecznej, no chyba ze cos pomiszalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a mam takie pytanko, powiedzcie mi ile wolnego nalezy sie tatusiowi na urodzenie dzidzi:)? Bo niby jest ten tydzien a od 2012 2 tyg., ale to jest normalnie 100 % platne? i tylko to tatusiom sie nalezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tam ide do mopsu po 10 lipca z mamą t sie wszystkiego wywiem :) Moj brzuch ma ok 104/105 cm :) i tez nie mam wielkiego jak wszystie ciezarne ktore mijam na ulicy ale calkiem dobrze sie z tym czuje bo tak czy sie mi on przeszkadza..a co bym to miala z nim jakby mial byc wiekszy :) Ja wpisałam sobie na tym haczewskim ale mi i tak to nic nie da skoro termin mi sie zmienil juz 4 razy ;/ ehh a tak bym chcial znac konkretny dzien :) a nie ze z 27 zrobil mi sie 21 ;/ a wczesniej to jeszcze mi powiedzieli ze moze 28...a potem ze moze 29 ... i co ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała, ja mam brzuszek rano 90, wieczorem 95;) polka tydzień temu ważyła 2630, więc pojutrze pewnie będzie koło 2800. u mnie nadal 6kg na plusie. ostatnio na ognisku znajomi pytali czy to 6 miesiąc, uśmiałam się nieźle. w 6 miesiącu to ja miałam 2 kilo na plusie i brzuszek taki śmieszny, mały. dzięki za info w sprawie obracania się waszych maluchów, mam takie poczucie, że miejsce ona jeszcze ma, tylko czy będzie chciała - oto jest pytanie:) właśnie pożarłam kolacje i chyba pójdę spać. na dworze pada, jest chłodno. może dzisiaj uda się pospać, jutro sesja, więc muszę być piękna;) wizyta u kosmetyczki - tego mi było trzeba. jakoś lepiej się czuję, jak już nie straszę krzaczastymi brwiami a'la breżniew;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kornelka_88 wiem ze tatusiowi to nalezy sie 2 tygodnie i moze je wykorzystac hmm do roku albo pol roku po urodzeniu ale jak to jest platne to nie mam pojecia. wiem ze jest 2 dni urlopu tz okolicznosciowego na urodzenie dziecka i to jest 100% platne chyba morelka22 usg moze sie mylic podajze o 10 % wiec moze wazyc mniej :) a moze przez 2tg juz nie urosnie:) ja to nawet 3,5 bym nie urodzila bo mam bardzo waska miednice i jak mi polozna mierzyla sprzezna czy jak to sie tam nazywa to mi powiedziala ze najwiecej co dam rade urodzic silami natury to 3300. mam nadzieje ze mala nie bedzie wieksza bo cc sie jakos bardziej boje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to tez bym musiala sie wybrac do kosmetyczki ale mam takeigo wewnetrznego lenia ze nawet mi sie nie chce:) freuline tu to chyba nikt nie zna konkretnego dnia ani godziny:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała929 a te 2 tygodnie to nie jest czasem wlasnie od 2012 roku a teraz tylko tydzien? i wiem tyle ze mozna to wykorzystac do ukonczenia przez dziecko roczku:) Własnie ogladałam dziewczyny te ktore przyslalały Wasze fotki ze ślubu, ah piekne:) naprawde wszystkie pieknie wygladalyscie:) dzis juz jestem zmeczona ale jutro moze sie zmobilizuje i tez ujawnie troszke fotek zebyscie wiedzialy jak wygladam hehe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała- tez chcialm sie przedstawic jako samotna matka ale tak to sie nie da :) bo ojciec dziecka musi sie zrzec praw dla dziecka albo musi byc nieznany i na wszystko musze miec papiery ze albo nie żyje albo z sądu ze mam alimenty - wiec to nie takie łatwe z tymi samotnymi matkami :) a na dodatek jak Ci przyjdzie rzeprowadzic wywiad srodowiskowy i zobaczy ze mieszkam u niego :D to juz wogole bedze pozamiatane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O fajnie by było znać ten dzień i godzinę:) Dobra dziewczynki ja uciekam bo dziś prawie cały dzień nad laptopem przesiedziałam:) Dobrej i spokojnej nocki wszystkim życzę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
freuline myslalam ze to mniej skomplikowane bo tak nam kazdy przed slubem gadal ze ja niby samotna matkaz e wiecej kasy ze ze slubem mozna jeszcze poczekac:/ na szczescie nie posłuchalismy:) a tak to nie mam juz pojecia jak to jest z tym drugim tys. najlepiej to sie wszystkiego w mopsie dowiedziec bo takie gdybanie to tylko ni potrzebnie w błąd moze wprowadzic:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala ja mam 104 cm w brzucholu i 14 kg na plusie a mały z dziś 2640g :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie:) Byłam u swojej ginekolożki i powiedziała mi, że nie będzie mnie badać bo już się nie bada w tym okresie ginekologicznie, pobrała mi tylko ten wymaz na gbsa i posłuchałam tętna. Dziwne...mam przyjść jeszcze 6 no ale w takiej sytuacji to już w ogóle nie wiem po co? No i mam się zgłosić do szpitala 13-14 lipca, ale ona mi nie dała, więc myślę, że z ty, zaświadczeniem od okulisty. No ale nie wiem, mam sobie sama wybrać ten termin? I co przyjść i powiedzieć: dzień dobry, jestem? Jakoś tak dziwnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadążyłam czytać ale pisać to nie wiem kiedy:) Skierowanie musi byc od ginekologa , ja np mam zaświadczenie od psychiatry, które musiało być potwierdzone przez profesora w szpitalu gdzie będę rodziła i na tej podstawie mam skierowanie do szpitala ze wskazaniem do cc. Datę ustalała mi moja ginekolog. Ja dzisiaj po ktg- raczej w tym tygodniu nie urodze więc pewnie dotrzymam w dwupaku do 8:) Szyjka na 2 cm a rozwarcie na 1 więc szału nie ma. Zdjęcia cudne macie- same laski jak się patrzy:) Nie wiem jak Wam ale mnie lekko denerwuje, że nowe dziewczyny lub te, które nie odzywały się przez miesiące nagle dostają hasło do konta gdzie są nasze prywatne dane i zdjecia. To chyba nie do końca jest ok. W końcu wrzucamy je tam dla nas żeby nie było ogólnego dostępu...ale może to tylko moje takie odczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela , Ty się kuruj szybko bo teraz czas na Ciebie:) Mnie jakieś przeziębienie brało ale udało się je zażegnać na razie. Balbiina- przy cc teraz bardzo rzadko dają pełną narkozę- zbyt niebezpieczne. Prawdopodobnie więc dostaniesz zzo, mało przyjemne jest leżenie po ale da się wytrzymać. JA najbardziej martwię się karmieniem- po poprzedniej cc miałam kłopot bo pielęgniarki mnie zlały i wsadziły małemu butlę...po 3 dniach nie bardzo chciał przestawić się na cyca a laktacja nie była pełna. Po 3 miesiącach karmienia i cycem i butelką musiałam się poddać:( Teraz dopilnuję by było inaczej. Zapakowałam laktator i upewniłam się, że na tym oddziale nie ma butelek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, Omka- masz troche racji, a nawet więcej niż troche;) jeśli chodzi o podawanie haseł do naszego prywatnego konta. Tak naprawde każdy może podszyć się pod te osoby... Nie wiem jak reszta dziewczyn? Byłam dzisiaj u siostry. Już jest lepiej, mała wkońcu zaczęła jeść z piersi... Ale jestem troche zdołowana- bo dowiedziałam się (choć nikt przy mnie nie chce mówić na ten temat), że z moją siostrą było nieciekawie, na sam koniec straciła przytomność i wszyscy lekarze zbiegli się bo było już bardzo źle.. Moja siostra tylko powiedziała mi, że jakby nie szybka decyzja i interwencja jednego lekarza (reszta bała się podjąć jakiejkolwiek decyzji) to już byśmy szykowali dwie trumny... Pewnie jak było to dowiem się dopiero jak ja urodzę, bo wiadomo nie chcą mnie straszyć. Choć ja i tak wiem, że nie było dobrze...Ale nie dopytuję, zapytam po moim porodzie. Jak wróciłam ze szpitala, to poszłam pod prysznic i musiałam się wyryczeć. Nie chcę panikować przy mężu i jeszcze jego straszyć. Do tej pory byłam optymistycznie nastawiona do porodu, ale dzisiaj chyba mam ciężki dzień.,.. No i znowu Was straszę i marudzę. Sorki, już nie będę ale nie mam się komu wygadać. Dobrej nocki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam- jutro jadę na KTG, więc może troszke będę wiedziała czy mała zamierza pojawić się na tym świecie w najbliższym czasie;) Jutro tez odbieram wyniki GBS. Odezwę się wieczorkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o matko!!! aż mnie ciary przeszły jak napisałaś o tych trumnach:o ale mnie zgaga pali.... zajrzę jeszcze rano zobaczyc co naskrobałyście, a potem na wizytę będę zmykac:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×