Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Zapomniałam napisać, że po tych przejściach z moją siostra to troche zaczęłam się obawiać jak ze mną będzie... No ale cóż porodu nie uniknę- choć strach jest większy niż pare dni temu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia zadzwonisz po karetke jak sie wszystko zacznie i pojedziecie do szpitala. Dla nich na pewno drogi staną sie przejezdne lub na pewno beda znali szybki objazd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK......TERMIN....PŁEĆ...MIASTO.....PO RÓD......IMIĘ. Ela1974............37......02.07.....DZ........Francja.. ..sn Misia 27............27......02.07.....DZ........Irl..mało....sn Beatris81..........30......04.07.....CH.......kuj.-pom.. ..cc.....Ivo MalaGosia69.......27......05.07.....CH.....zach-pom.. .cc......Staś AneczQa...........25......05.07.....CH......Chorzów....s n......Dorian Moni17.............27......07.07.....CH........lubelskie. .sn malinówka376.....20......07.07....DZ....dolnośląskie.. sn...Aleksandra Omka...............33......8.07......DZ........W-wa..... cc...Oktawia sasetka84.........27......10.07.....DZ.....lubelskie... sn/cc... Zosia vivian2006.........27.....9.07.......DZ.....dolnośląski e........Antosia balbiina ............27.....10.07.....CH.......CZ-WA......SN/CC.. Maks Oczarowana......25.....13.07.......CH.......Kraków...... sn...Klaudiusz Atena02...........27......14.07......DZ.......Kraków.... ..sn.....Liliana morelka22.........25.....15.07......DZ........śląskie.. ....sn Mala_miii86.......25.....15.07......CH.......śląskie... ...sn/cc...Gracjan Jadzia .............22.....17.07.......DZ.....zach.pom....sn...Hani a kasztaanka.......27.....18.07.......DZ......UK........... .sn zebra1807........33.....18.07........DZ.....śląskie.... ...sn dżuczek...........29.....19.07......CH......Kraków..... ..sn...Aleksander JustynaB28.......28.....19.07......DZ.......Warszawa...s n.....Zuzia Kasia508..........24.....19.07.......DZ......Śląskie... .....sn....Julia Freuline ..........25 .....21.07...... DZ .....Śląskie .......SN....Natasza kwoka123.........39.....23.07.......CH.....pomorskie....s n Kornelka_88.......23.....23.07......DZ......Chorzów..... SN...Paulinka asia-lipcówka......30.....23.07......DZ......śląskie.. ....cc/sn ...Karolina przyszła mamuśka.34.....23.07....CH........opol...........cc.... Maks? anik_82............29......24.07.....DZ.......Wrocław... ..cc/sn?...Pola ebudka.............31.....27.07......CH.......W-wa....... ..cc...Antoni agusia1985........26.....27.07.......CH...... Płock.......sn.....Łukaszek kubolinka..........32.....30.07......CH.....wielkopolska ..CC...Adrianek Szczęśliwe MAMUSIE nick........ wiek.... płeć..miasto..dzień..porod..imię...waga....długość 1) Abecia......32....CH...W-wa...01.06.....sn....Krzyś..1920gm ..49cm 2) kocio-rybka......CH..zach-pom.28.06-04.07.........Karolek...3100g 3)Anusiak......20....DZ....K-ce....29.06-27.07.... ...Martynka http://www.suwaczki.com/tickers/va5bdqk34hq4h dfs.png 17:42 [zgłoś do usunięcia] Kasia508 Anusiak 0 14.20 urodziła Martynkę wagi jeszcze nie zna, bo Malutka leży w inkubatorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbygvghvh
ebudka -dziś jesteś dokładnie 36t1dz zostało ci 27 dni do porodu ..zleci:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hbygvghvh
ebudka -dziś jesteś dokładnie 36t1dz zostało ci 27 dni do porodu ..zleci:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka - myślę, że to dobry pomysł. Dżuczek - u mnie z OM 13 lipca a z usg 9 lipca. Trochę Ci zazdroszczę, że będziesz pod opieką znajomej położnej zawsze to większy komfort psychiczny. Oby tylko Ci się udało wstrzelić ;-) Tak w ogóle to my za robotę mieliśmy się wziąć później, dopiero w listopadzie ze względu na studia, ale mąż mi mruczał za uchem, że przecież i tak nie zajdę w ciążę od razu (tym bardziej, że lekarz mi powiedział, że ze względu na spore tyłozgięcie macicy mogę mieć problemy z zajściem w ciążę) więc nie mam się co martwić, zdążę się w lipcu na spokojne obronić i skończyć studia. Zaufałam mu, wrzuciliśmy na luz już w październiku stał się cud nad Wisłą, zaskoczyłam od razu i oto jestem lipcówką ;-) Atena - brak słów jak czytam, niestety to co opisujesz to scenariusz z wielu szpitali nie tylko z Kopernika. Pozostaje mieć nadzieję, że trafimy troszkę lepiej i zostaniemy potraktowane po ludzku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kochane już zapomniałam ,które z was są w takich sprawach obcykane ale mam pytanie. Zacznę od początku :) . Dzwonił do mnie szef i kadry wymyśliły że nie przedłużą ze mną umowy tylko jak będę potem chciała wrócić to mnie przyjmą na nowo :/ .... Umowe mam do końca lipca , do tego cały urlop nie wybrany... Czy mogę zrobić tak : jak się już rozpakuję wybrac do końca umowy cały urlop a potem iść na macierzyński??? Tylko kto mi ten macierzyński będzie płacił ? I jak to wygląda w praktyce, gdzie co i kiedy najlepiej załatwić żebym miała ciągłość w wypłatach :(:(:( Proszę nasze specjalistki o pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poprawiam ;) NICK...........WIEK......TERMIN....PŁEĆ...MIASTO.....PORÓD......IMIĘ. Ela1974............37......02.07.....DZ........Francja.. ..sn Misia 27............27......02.07.....DZ........Irl..mało....sn Beatris81..........30......04.07.....CH.......kuj.-pom.. ..cc.....Ivo MalaGosia69.......27......05.07.....CH.....zach-pom.. .cc......Staś AneczQa...........25......05.07.....CH......Chorzów....s n......Dorian Moni17.............27......07.07.....CH........lubelskie. .sn malinówka376.....20......07.07....DZ....dolnośląskie.. sn...Aleksandra Omka...............33......8.07......DZ........W-wa..... cc...Oktawia sasetka84.........27......10.07.....DZ.....lubelskie... sn/cc... Zosia vivian2006.........27.....9.07.......DZ.....dolnośląski e........Antosia balbiina ............27.....10.07.....CH.......CZ-WA......SN/CC.. Maks Oczarowana......25.....13.07.......CH.......Kraków...... sn...Klaudiusz Atena02...........27......14.07......DZ.......Kraków.... ..sn.....Liliana morelka22.........25.....15.07......DZ........śląskie.. ....sn Mala_miii86.......25.....15.07......CH.......śląskie... ...sn/cc...Gracjan Jadzia .............22.....17.07.......DZ.....zach.pom....sn...Hani a kasztaanka.......27.....18.07.......DZ......UK........... .sn zebra1807........33.....18.07........DZ.....śląskie.... ...sn dżuczek...........29.....19.07......CH......Kraków..... ..sn...Aleksander JustynaB28.......28.....19.07......DZ.......Warszawa...s n.....Zuzia Kasia508..........24.....19.07.......DZ......Śląskie... .....sn....Julia Freuline ..........25 .....21.07...... DZ .....Śląskie .......SN....Natasza kwoka123.........39.....23.07.......CH.....pomorskie....s n Kornelka_88.......23.....23.07......DZ......Chorzów..... SN...Paulinka asia-lipcówka......30.....23.07......DZ......śląskie.. ....cc/sn ...Karolina przyszła mamuśka.34.....23.07....CH........opol...........cc.... Maks? anik_82............29......24.07.....DZ.......Wrocław... ..cc/sn?...Pola ebudka.............31.....27.07......CH.......W-wa....... ..cc...Antoni agusia1985........26.....27.07.......CH...... Płock.......sn.....Łukaszek kubolinka..........32.....30.07......CH.....wielkopolska ..CC...Adrianek Szczęśliwe MAMUSIE NICK......wiek..płeć..miasto..TP...dzień...sn/cc..imię...waga...długość 1) Abecia...32...CH...W-wa...14.07...01.06...sn....Krzyś..1920g..49cm 2) kocio-rybka...CH..zach-pom.04.07..28.06.........Karolek... 3100g 3) Anusiak....20..DZ....K-ce....27.07..29.06........Martynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a na który termin się bardziej nastawiacie? Bo ja wg OM mam na 15ego a wg usg chyba na jutro!!! o kuźwa ale ja bardziej pod uwagę biorę ten na 15ego.Choć fajnie by już było to mieć za sobą.Trochę mam ostatnio jakieś obawy czy dam sobie rade,czy nie zrobię jakiejś krzywdy takiemu maleństwo,czy ma wystarczająco ubranek i takie tam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........WIEK......TERMIN....PŁEĆ...MIASTO.....PO RÓD......IMIĘ. Ela1974............37......02.07.....DZ........Francja.. ..sn Misia 27............27......02.07.....DZ........Irl..mało....sn Beatris81..........30......04.07.....CH.......kuj.-pom.. ..cc.....Ivo MalaGosia69.......27......05.07.....CH.....zach-pom.. .cc......Staś AneczQa...........25......05.07.....CH......Chorzów....s n......Dorian Moni17.............27......07.07.....CH........lubelskie. .sn malinówka376.....20......07.07....DZ....dolnośląskie.. sn...Aleksandra Omka...............33......8.07......DZ........W-wa..... cc...Oktawia sasetka84.........27......10.07.....DZ.....lubelskie... sn/cc... Zosia vivian2006.........27.....9.07.......DZ.....dolnośląski e........Antosia balbiina ............27.....10.07.....CH.......CZ-WA......SN/CC.. Maks Oczarowana......25.....13.07.......CH.......Kraków...... sn...Klaudiusz Atena02...........27......14.07......DZ.......Kraków.... ..sn.....Liliana morelka22.........25.....15.07......DZ........śląskie.. ....sn Mala_miii86.......25.....15.07......CH.......śląskie... ...sn/cc...Gracjan Jadzia .............22.....17.07.......DZ.....zach.pom....sn...Hani a kasztaanka.......27.....18.07.......DZ......UK........... .sn zebra1807........33.....18.07........DZ.....śląskie.... ...sn dżuczek...........29.....19.07......CH......Kraków..... ..sn...Aleksander JustynaB28.......28.....19.07......DZ.......Warszawa...s n.....Zuzia Kasia508..........24.....19.07.......DZ......Śląskie... .....sn....Julia Freuline ..........25 .....21.07...... DZ .....Śląskie .......SN....Natasza kwoka123.........39.....23.07.......CH.....pomorskie....s n Kornelka_88.......23.....23.07......DZ......Chorzów..... SN...Paulinka asia-lipcówka......30.....23.07......DZ......śląskie.. ....cc/sn ...Karolina przyszła mamuśka.34.....23.07....CH........opol...........cc.... Maks? anik_82............29......24.07.....DZ.......Wrocław... ..cc/sn?...Pola ebudka.............31.....27.07......CH.......W-wa....... ..cc...Antoni agusia1985........26.....27.07.......CH...... Płock.......sn.....Łukaszek kubolinka..........32.....30.07......CH.....wielkopolska ..CC...Adrianek Szczęśliwe MAMUSIE NICK......wiek..płeć..miasto..TP...dzień...sn/cc..imię...waga...długość 1) Abecia...32...CH...W-wa...14.07...01.06..sn....Krzyś..1920 g..49cm 2) kocio-rybka...CH..zach-pom.04.07..28.06.........Karolek... 3100g 3) Anusiak....20..DZ....K-ce....27.07..29.06........Martynka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny Przez ten rejs nie wytrzymalam wczoraj i pojechalismy z mezem sprawdzic inna droge do szpitala Niedawno otworzyli nowa ałtostrade i nie wiedzilam jak tamptedy dojechac Ale juz spoko Dojazd do szpitala zajmie mi okoł 36 minut Droge juz znamy tak ze bardzo sie ciesze A po tej wycieczce pojechalismy do centrum zobaczyc co tam sie dzieje bo od dzisiaj zaczynaja sie te regaty Rety jak tam pieknie Moj biedny maz uwielbia takie imprezy i bardzo by chcial zobaczyc i wejsc na poklad polskich zaglowców ale kurde nie wiem Jezeli tam pojedziemy to trzeba zaparkowac na obrzezach miasta To jakies pietnascie minut od centrum i specjalne altobusy dowoza na te regaty z tych parkingow Oczywiscie imprezy sa po calym miescie i trzeba sie poruszac tylko i wylacznie pieszo Wiec sobie pomyslalam ze jak mnie tam zalapie to zanim dojde na ten altobus i on mnie zawiezie na parking po moje torby juz nie mowiac ile czasu zajmie mi wyjazd z tego parkingu do szpitala to sobie chyba odpuszcze Nie bede ryzykowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy on mnie wogóle może zwolnić , bo okres na macierzyńskim to ponoć okres ochronny tak samo jak ciąża. Jezu jeszcze mi tego brakowało normalnie się załamie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczqa - Z tego co się orientuję to na Macierzyński wskakujesz automatycznie gdy urodzisz. Nawet gdyby umowa wygasała Ci w dniu porodu to i tak urlop macierzyński Ci się należy. Wypłaca go ZUS. Co do formalności, to chyba zanosisz do pracodawcy akt urodzenia dziecka i jakiś papier ze szpitala ale tego Ci nie powiem w 100 % bo sama się jeszcze nie dowiedziałam ;-) Morelka - ja się nastawiam na termin według OM, terminem z usg lekarz zupełnie nie kazał się sugerować. Świadczy tylko o tym, że małe bobo wielkością jest kilka dni do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xaneczka nikt cie nei zwalnia bo masz umowe do 30 lipca i poprostu umowa wygasa . niestety nie mozesz isc na wychowawczy od dnia porodu bedziesz na macierzynski platny przez pracodawce do 30 lipca a pozniej platnosc przejmuje zus wiec sie nie martw . za niewykorzystany urlop bedziesz miec wyplacony ekwiwalent

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczqua - zwolnić Cie teoretycznie nie może chyba że ogłasza upadłość ale przedłużyć umowy Ci nie musi ;-) Istnieje obowiązek przedłużenia umowy a przypadku ciąży ale tylko do dnia porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xAneczQuax, ja bym się na Twoim miejscu nie zgodziła... Obecne zwolnienie lekarskie i potem macierzyński uniemożliwiają zwolnienie. I tak wszystko płaci ZUS, więc argumenty szefa są bez sensu. Po skończonym macierzyńskim mogą Ci powiedzieć "bye bye", nie zatrudnimy Cię na nowo. Tak więc jeśli teraz jesteś zatrudniona, mimo, że "wypłaty" daje Ci ZUS, masz ciągłość pracy i to jest bardzo ważne. Możesz oczywiście rozwiązać umowę z dniem porodu, macierzyński przejmie na siebie ZUS, ale tak naprawdę nie masz gwarancji, czy Cię potem zatrudnią na poprzednim stanowisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana też tak właśnie coś wyszperałam w necie że do końca lipca to firma mi płaci a po zakończeniu umowy wysyłają wszystko do zus-u i dalej płaci zus ... czy jakoś tak :/ Ale mnie dupek wyrolował no :( Teraz sobie pomyśle , że jak to niby będzie ... potem mnie zatrudni na nowo jak znowu za niższą stawkę na niższe stanowisko??? Wrrrr... ale mnie wkurzył dziad jeden :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem jeszcze inaczej, bo nie doczytałam, przepraszam. Najlepiej by było, jakby Ci przedłużyli automatycznie umowę od sierpnia, wtedy masz ciągłość pracy, a i tak macierzyński wypłaca Ci ZUS. Skoro i tak chcą Cię potem ponownie zatrudnić, to nie powinno im to robić różnicy - nie mają w związku z Tobą żadnych kosztów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dżuczek właśnie , teraz mi mówi że mnie potem zatrudni a kto wie jak to później będzie :( Kurde musiała bym zasięgnąc jakiejś porady prawnej , macie może pomysł gdzie z tym iść , mam na myśli oczywiście czy funkcjonuje coś takiego jak bezpłatna porada prawna np. w urzędzie czy gdzieś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balbiina dzięki :) Teraz już trochę ochłonęłam i na spokojnie to do mnie dochodzi :p Na wychowawczy i tak nie chciałam iść , tzn. nie mam wyboru muszę wrócić po macierzyńskim , kwestia finansowa oczywiście :) Dobra już spokój hehe bo mi jeszcze Dorian z nerwów wyskoczyć zechce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz iść do Państwowej Inspekcji Pracy, znajdź w swoim mieście. Prawnicy udzielają tam bezpłatnych porad. Weź wszystkie dokumenty dotyczące pracy, żeby mogli obejrzeć. Tu masz Katowice: http://www.katowice.oip.pl/ Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja korzystałam też z porady adwokata specjalizującego się w prawie pracy, koszt w Krakowie to ok. 100zł. A taki prawnik na pewno jest bardziej "na czasie" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczqa - z tym wypłacaniem macierzyńskiego to jest tak, że wypłaca go pracodawca o ile zatrudnia więcej niż 20 pracowników. Ta wypłata przez pracodawcę jest tylko na zasadzie pośrednictwa, niby dostajesz pieniążki od pracodawcy ale dla niego to nie jest żaden koszt bo nie wypłaca ze swoich środków tylko ze środków funduszu chorobowego czyli tak jakby pracodawca dostaje pieniądze na Twój macierzyński z ZUSU i przekazuje je Tobie. W przypadku gdy pracodawca ma mniej niż 20 pracowników zatrudnionych to cały czas ZUS wypłaca macierzyński. Czy skończyła by Ci się umowa w lipcu czy w sierpniu nie ma to większego znaczenia ZUS i tak musi Ci wypłacić zasiłek macierzyński za pełny okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, wszystkie wygladacie jak bajkowe krolewny na tych zdjeciach slubnych. NIc to , niedlugo dojdziemy do siebie, wrocimy do wagi sprzed ciazy, i bedziemy jeszcze piekniejsze, niz bylysmy, a co. Rozmawialam ze swoja bratanica, jest w 15 tygodniu ciazy i wciaz rzyga codziennie. Mowi ze nei ma sil na nic, tylko lezy z ksiazka, a wokol remont w najgorszym stadium, wszystko po kartonach i maz od rana do wieczora w pracy. Pocieszalam ja jak moglam, sama sie tez czuje jak stara niedolezna babcia, w dodatku z zapchanym nosem. Ciesze sie jednak, ze juz widac u mnie finisz. InPhase, mozna spokojnie chodzic na uczelnie i karmic malucha piersia. Moja corka poszla do zlobka na 10 godzin dziennie w wieku 3ch miesiecy i dalam rady do 6 miesiecy karmic ja wylacznie piersia. Sciagalam mleko laktatorem 2 razy dziennie w pracy i dawalam go nastepnego dnia do zlobka. Mozna tez, ale chyba troche pozniej, jak laktacja sie mniej wiecej unormuje, 'nauczyc' piesi, ze mleko maja produkowac tylko rano i wieczorem, a w dzien maluch je mleko modyfikowane. Tak robilam od 6 miesiecy do 18 miesiecy, i w pracy mi mleko sie nie lalo, co wiecej, w weekend w dzien w piersiach mleka tez nie bylo, wiec dawalam w dzien modyfikowane, i tylko rano i wieczorem cyca. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEKI ELKA ZA INFO TO MNIE TROCHE USPOKOILAS.W PONIEDZIALEK MAM PIERWSZE KTG TO ZOBACZYMY CZY SIE COS TAM JUZ DZIEJE CZY JESZCZE NIE.A MAM JESZCZE JEDNO PYTANIE DO CIEBIE MIANOWICIE ODNOSNIE ZNIECZULENIA DO PORODU BYLAM JUZ U ANESTEZJOLOGA I WIEM NA CZYM TO MNIEJ WIECEJ POLEGA,ALE CHCIALAM CIE JESZCZE ZAPYTAC DO KTOREGO MOMENTU PORODU PODAJA TE ZNIECZULENIE TO ZNACZY OD JAKIEGO DO JAKIEGO ROZWARCIA NA ILE CENTYMETROW?ROZNE OPINIE SLYSZALAM ALE NIE WIEM JAK TO JEST WE FRANCJI?DZIEKI I POZDRAWIAM WAS WSZYSTKIE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała zuzu
Dżuczek co ty pierniczysz. Nie doradzaj jak się nie znasz. Pracodawca ma obowiązek przedłużyć umowę do dnia porodu. Potem może dalej zatrudnić pracownika ale nie musi jak nie chce. Macierzyński płaci ZUS. Po skończonym macierzyńskim może zatrudnić pracownika z powrotem albo nie jak nie będzie miał ochoty. I to tyle....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joann712, o ile wiem, zzo podaja po rozwarciu na polowe, czyli na 5. Moga tez podac troche wczesniej czy troche pozniej, jak im powiesz, ze cie bardzo mocno boli i nie wytrzymujesz. Dziala po okolo 15 minutach generalnie. Jest 2 metody podania zzo- albo oni dozuja produkt znieczulajacy, albo ty sama sobie podajesz dawke przy pomocy guziczka, gdy czujesz, ze przestaje dzialac. Gdy to ty sama sobie podajesz dawke, jest tak, ze zakladaja ten cewnik, ale nic nie wstrykuja, wtdy sama zaczynasz akcje ze znieczuleniem wowczas, gdy stwierdzisz, ze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do pracy dotarcza sie zaswiadczenie ze szpitala o odbytym porodzie i urodzeniu dziecka , i najlepiej w takiej sytuacji napisac sobie taie pisemko na kartce . Prosze o udzielenie urlopu wychowawczego od dnia porodu ..........07.2011 na moje dziecko ........... ............. . A także o udzielenie dodatkowych 2 tygodni urlopu macirzynskiego . (oznaczenie pracownika)(miejscowość i data) Do (oznaczenie pracodawcy) WNIOSEK O UDZIELENIE URLOPU MACIERZYŃSKIEGO Wnoszę o udzielenie urlopu macierzyńskiego od dnia porodu................, na syna/corke ........... ............... . wymiarze 20 tygodni + 2 tygodnie dodatkowe. Z poważaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokladnie xaneczka nic sie ei martw zaplacone bedziesz miec macierzynski za 22 tygodnie i ewiwaletn za urlop . pewnei twoj pracodawca boi sie ze pojdziesz na wychowawczy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisalam o tym podaniu niby nie trzeba niby tak ale jakmasz umowe do konca lipca to oni t papiery wysla do zusu i jzu nie bedziesz musiala pozniej latac i zalatwiac z podaniem o dodatkowe 2 tygodnie zasilku macierzynskiego . ja mam umowe do dnia porodu ;-) pozniej placi mi zus macierzynski niby jak mi rozwiaza ciaze 4 lipca to od tego dnia macierzynski jakies 22 tygodnie czyli do jakiegoś 20 listopada ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×