Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Witajcie, już po wizycie:) Mała ma już nisko główkę, szyjka dalej się centralizuje, rozwarcie narazie na opuszek- ale coś powoli zaczyna się dziać... Mała nie jest za duża- waży ok. 3kg. Pożyjemy, zobaczymy. Jutro dla odmiany mam KTG. Opti- moja siostra ładnie dochodzi do siebie. Wiadomo rana po cięciu jeszcze boli, jutro ma mieć wyciągane szwy. W nocy Oliwka troszke dawała czadu więc wiadomo zmęczenie jest. Ale daje sobie rade:) Misia- moja siostra jak była już tydzień po terminie to co dzień kazano jej przyjeżdżać na KTG, w 41 tc 2 d, musiała się wstawić do szpitala i wtedy już ją zostawiono. Podano niedużą dawkę oksytocyny i czekano....Nie zadziałało... Na drugi dzień założono jej żel (szyjka nie skracała się, a tak naprawde wogóle nie reagowała) po którym zaczęła mieć skurcze i zaczął się poród. Reszte już znacie. Z tego co wiem to po terminie (nie wiem jak w innych szpitalach) chyba 10 dni należy się zgłosić na wywoływanie porodu. Aha, moja siostra nie miała innych badań oprócz podstawych krwi, moczu i zapisu KTG. Gatulacje dla Eli, Balbiinki i Beatris.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omka ja jestem bardzo chętna do powiększenia warszawskiego grona lipcówek :D Mieszkam tu od roku, nie znam zbyt wiele osób, a tym bardziej mam :D No tak TY jesteś również kolejną ze wskazania do cc, daj znać w piątek gdy urodzisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kobietki! O widze kolejne mamy sie "rozsypały"! GRATULACJE! Ja dziś byłam ten GBS robić,na ost.chwile - wynik ma byc w czwartek albo piątek.Ciekawe czy się nie rozsypię do tego czasu,bo termin na sobote :P Doczytam co u Was... anik - ja za GBS tylko 20 zł płaciłam...ciekawe od czego to zalezy...hmmm I to jeszcze koleżanka mi pobrała ,jest położna,a lekarza żadnego nie było w tym momencie.Wie,ze na ost.chwilkę robię i nie chciała mnie odsyłac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje dla naszego dzielnego dueciku B&B ! Dzielne dziewczyny. Niech synusiowie zdrowo rosną a mamusie szybko wracają do sił i do nas :) Ja dzisiaj jestem już po USG i wizycie. U mnie 37tc (a uściślając 36,3d). Okazało się że Maluszek ma już 3480g więc parametrami wychodzi na 38,2tc. wszystko nadal wysoko, szyjka leniwa więc pewnie jeszcze długo posiedzi u mamusi. Aż strach mi pomyśleć jaki będzie duży na finiszu, tym bardziej że moja ginka nadal nie zdeklarowała sposobu porodu. powiedziała że gdyby miało być cc to skieruje mnie na patologię ok 26-27 lipca. Ale mi radość. Ciekawa jestem czy dotrwam do tego czasu czy ruszy coś prędzej. Ta niepewność jest gorsza od samego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka znalazłam coś takiego :P Zobacz na pierwszym zdjęciu , tak właśnie sobie połóż rękę pod biustem , bo już inaczej nie wiem jak Ci to napisać więc pomyślałam że lepiej to zobrazować hehe :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała929, ja na co dzień używam tego płynu ginekologicznego ale średnio mnie chroni, zwłaszcza teraz w ciąży. lubi sie do mnie przyplątać jakaś infekcja paskudna i jeszcze męża zarażę;) teraz nie ma tego problemu, bo nadal mamy embargo na sex, wkurza mnie to okrutnie, ale co poradzić? po porannych sensacjach troszkę odespałam i już jest ok, nawet udało się zjeść bułkę;) dziewczyny, kiedy można zacząć załatwiać becikowe i formalności związane z ubezpieczeniem? czy od razu po porodzie da radę? mój mąż będzie w domu max. 2-3 tygodnie po urodzeniu małej, wolałabym żeby on to pozałatwiał, nie chce mi się z dzieckiem po mieście latać. wolę do lasu. a jak wróci po pół roku to nie wiem czy już nie za późno będzie? dostaliśmy dziś zaproszenia na wesele na 3 września, 100km od domu. nie wiem czy będzie nam się chciało jechać. jakoś mi się nie wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakbyśmy ''dawały'' w lipcu to byłybyśmy ''marcówkami'' Haha ale się uśmiałam co raz inteligentniejsze wpisy mamy od pomarańczy....a co tam bynajmniej jakieś urozmaicenie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i masz babo placek! Poszlam do toalety, siku,ubralam sie a agle czuje mokro, patrze a na wkladce sporo wydzieliny. Teraz leze bo brzuch mi sie okropnie napina co jakis czas.Juz w ogole sie wystraszylam ze wody mi sie sacza albo cos.. W dodatku po jednej stronie warg sromowcyh zrobilo mi sie jakiej cholerstwo piecze jak pierun, nie wiem czy moge uzyc clotrimazolum? a moze lepiej rumainkiem sie podmyc albo tantum rosa? poza tym zrobilo mi sie w kilka krostek kolo wzgorka,pekly zachly a teraz patrze ze mam takie fioletowe jakby siniaki i taka linia mi sie zrobila fioletowa. co do gbs ja placilam 25 wymaz z samej pochwy, moze to zalezy od cennika labolatorium. Kasia- o to samo mi chodzilo tylko chyba lepiej to wytlumaczylas. ebudka-dlon w pozycji jakbys podawala komus reke tylko na prosto :) nie wiem jak to wytlumaczyc dokladnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik formalności wszystkie możesz załatwiac jak masz juz akt urodzenia z USC , pesel zazwyczaj można donieść później do MOPS-u czy Urzędu Miasta zależy gdzie u Ciebie załatwia się becikowe. Jak mąż będzie miał wolne 2-3 tygodnie to jak najbardziej go pogoń niech to załatwia :) Ja jutro mam zamiar jechać do MOPS-u zabrać formularz do becikowego, wypiszę wszystko , poszykuję a potem dołączymy tylko akt urodzenia i wyślę męża, będę spokojna że wszystko jest wypisane jak należy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik-z tego co wyczytalam to o becikowe mozna skladac wniosek do roku czasu. a o ubezpieczenie to o co dokladnie pytasz? Tak mysle ze moze te skurcze napinanie to po wczorajszych przytulankach z mezem. Choc dzis dla odmiany przeczytalam ze jak odszedl czop to lepiej zaprzestac przytulanek ze wzgledu na infekcje. Poza tym czop moze odejsc od kilku dni do 2 tygodni przed porodem. Tez napisali. To mi odszedl jakos 29.06 wiec mozna w kazdej chwili sie spodziewac ;ataku; "D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian, no widzisz. masakra jakaś. a jeszcze mi pani oświadczyła, żebym sie przygotowała na dopłatę, jeśli w wyniku będą grzyby i trzeba będzie dodatkowe antybiogramy robić... nie chce nawet myśleć ile już kasy wydaliśmy, masakra po prostu. a co dopiero jak mała się urodzi??? doświadczone mamy, które karmiły butlą? jakie mieszanki polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anik- ja obserwujac jak mama karmila mlodego wysuwam wniosek taki ze nie kazde mleko pasuje kazdemu dziecku, Bebiko i Bebilon to moja mama probowala na poczatku dla mlodego ale pozniej mlody pil jakas mieszanke na recepte to bylo chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anik ja wlasnie slyszalam gdzies ze ubezpieczyc mozesz do 6miesiaca ale nie wiem czy nie pierdzile glupot albo czy nie poplatalam z zalatwieniem karty chipowej bo u nas na slasku jeszcze to trzeba:( Ale wydaje mi sie ze ubezpieczyc ozesz dopiero jak bedziesz miala pesel a czekasz ok miesiaca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka moze tobie faktycznie cos sie zaczyna dziac ze wody sie sacza albo cos:) termin masz juz niebawem to nigdy nic nie wiadomo:) moze bedziesz nastepna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala- Ola wypina mi sie na wszystkie strony ze chwilami mam wrazenie ze lezy poprzecznie, a tak naprawde ma ulozenie podluzne glowkowe. I przy tym spina mi sie brzuch co jakis czas. Wolalabym jeszcze troche poodpoczywac nim zaczne rodzic. Nabrac sil mozna tak to ujac na porod bo troche jestem nie do zycia. Ale wiem ze Ela tak tez mowila a tu niespodzianka :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie malinowka podobno kiedy juz najbardziej nie masz sily to wtedy zaczyna sie cos dziac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie chce jeszcze na porodowke :P a mama wiozac mnie dzis do szpitala z tekstem ze jak tam pojezdze po naszych polskich dziurach (drogach) to jutro z powrotem bedzie mnie trzeba wiezc :P Ale wolalabym rodzic z mezem zdecydowanie, a jak on bedzie w pracy to jak! o moj boze chyba zaczynam panikowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serdeczne gratulacje dla Cesarzowych :) życze dużo zdrówka dla synusiów i dużo sił dla mam,aby szybko dochodziły do siebie!!! :):):) Aga wszytskiego najlepszego! spełnienia marzeń i szybkiego bezbolesnego porodu! Mam pytanko rosztępy macie od góry do dołu albo od dołu do góry czy też takie w poprzek??? bo ja mam i takie i takie dziwne to ;/ Co do rozmiaru piersi to u mnie z B na początku zrobiło się D później B a teraz C ;/ nie czaje tego...ale co tam:) kupiłam 2 staniki do karmienia rozmiar B i się zastanawiam czy jak mleko zacznie się produkować czy te B będzie dobre...ale kupiłam w Auchanie za 15 zł...to nie takie duże koszty. Co do wanienki to ja swoją wyparze wrzącą wodą.Myśle że wystarczy. Ostatnio własnie w Auchanie były takie gąbki do wanienek i kupiłam kładzie się na tym dziecko i w wtedy nie trzeba pieluchy czy czegoś na dno,aby się nie ślizagło.ciekawe czy zda to egzamin ;) jak myślicie? Kurde cały dzień mam wrażenie jakbym miała zamiast brzucha jakiś 25-cio kilowy wór ziemniaków..;/ ugniata mnie ,ciagnie do dołu i wogóle mi nie wygodnie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do kładzenia ręki na brzuch- u mnie od jakiegoś tygodnia półtora jest niżej...położyć mogę płasko dłoń pod biustemi swobodnie leży,a jak wchodze po schodach to mam wrażenie jakby brzuchol leżał mi na kolanach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AneczQax, mój maż byłby 2-3 tygodnie po porodzie w domu z nami, bez względu na wszystko i nie musiałby marnować czasu na latanie do MOPSu, załatwiłby to po powrocie do pracy. ale w połowie sierpnia wyjeżdża na drugi koniec polski i będzie przez pół roku wracał tylko na weekendy:( chyba, że można to załatwiać do roku, wtedy oleję temat i jak wrócimy już oboje do normalnej pracy to któreś z nas wyskoczy. wniosek jest do pobrania na stronie MOPSu. więc nie trzeba tam po niego jechać, wystarczy ściągnąć. sorry dziewczyny, wprowadziłam w błąd jeśli chodzi o ubezpieczenie. w mojej i męża polisie na życie jest jest wypłata świadczenia ze względu na urodzenie się dziecka. więc pewnie zasady są podobne, musi być akt urodzenia i pesel. muszę popatrzeć czy mają w necie wniosek. mam nadzieję, że ogarniemy to po porodzie, bo niespecjalnie mam ochotę na wycieczki do miejsc typu MOPS... malinówka, dzięki za info odnośnie karmienia. ja właśnie zastanawiam się nad bebilonem i nanem. zobaczę czym karmią w szpitalu (jak wreszcie zdecyduję gdzie chce rodzić!!!) i jak mała reaguje. pytałam lekarza, mówił że trudno pomylić wzmożoną wydzielinę z wodami płodowymi. wody są zdecydowanie przeźroczyste i mają lekko słodkawy zapach. wydzielina ma gęściejszą konsystencję i mleczny kolor. dziewczyny, jutro ostatni dzień takiej pogody, więc można go wykorzystać na prasowanie. potem będzie zdecydowanie cieplej i znowu będziemy marudziły... chyba też wezmę smoka do szpitala. nie mam sterylizatora, czy mam wrzucić go do garnka i gotować? czy tylko przelać wrzątkiem? nie chciałabym aby się stopił... jezu jaka ja zielona w tym wszystkim jestem, aż się boję. do tego w mojej rodzinie najmłodsze dziecko ma 22 lata a z rodziną męża nie mam zbyt bliskiego kontaktu... pozostaje intuicja i... internet!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala_mi- mi zrobily sie rozstepy choc myslalam ze juz ich miec nie bede, mam kilka pionowych kresek. I tez mam wrazenie ze biust mi sie zmniejszyl troche teraz,a obwod poszedl do gory od poczatku ciazy. Choc stanik do karmienia kupilam DD 85 i z wkladka laktacyjna jest jak znalazl. Ja to czasem podtrzymuje brzuch idac bo czuje jakby mial mi zaraz upasc :P albo cos takie dziwne uczucie Swoja droga nie mam pojecia o co chodzi tym pomaranczowkom ktore wcinaja sie w post a post i nic nie wnosza. anik-na razie spokojnie jesli chodzi o wydzieline, tylko ze ona nie jest jakas typowo mleczna, mleczna wrecz bialego koloru mialam kilka dni temu i juz nie mam teraz. To bylo cos w rodzaju ze zrobilam siku ubralam sie i jakby znow mi siku polecialo na wkladke. Bede sie obserwowac moze to falszywy alarm a ja niepotrzebnie panikuje. A moze Ola wziela sobie do serduszka slowa mamusi bo tatus zaraz z pracy wraca :) Ja gotowalam smoczki dobre 10 minut razem z innymi rzeczami typu butelki itd w garnku i smoczki mi sie nie stopily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczarowana, ja z zalaniem prania nie mam nic wspólnego, u nas też calusieńki dzień leje ;) malinówka - lekarz kazał mi odstawić już magnez, to było na początku 37tc. W szkole rodzenia zakumplowałam się z dwoma dziewczynami, one urodziły całkiem niedawno, teraz mi kibicują ;) Spotykałyśmy się jeszcze w czerwcu z brzuchami, teraz jesteśmy umówione na spacer jak już mój Olo się wykluje :) Myślę, że takie znajomości warto pielęgnować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala_miii - też chciałam kupić taką gąbkę ale odradzała nam je położna zwłaszcza zimą, bo one piją dużo wody i powodują obniżenie jej temperatury. i maluszkowi szybciej robi się zimno. ale może latem to zda egzamin. my zamierzamy iść na żywioł i kąpać jak nas kąpali rodzice - bez niczego, sama wanienka. zobaczymy jak będzie szło. pewnie potem i tak będę musiała sobie wypracować jakąś metodę, bo wcześniej to zakładałam, że mąż zajmie się kąpaniem... teraz jak już wiem, że na 99% będzie cesarka, ciesze się, że kupiłam komodę kąpielową. zwłaszcza, że będę z polką sama. wrzuciłam już na nią wszystkie kosmetyki, waciki, etc. nie bardzo mam na to miejsce w łazience (metra na metr, yeah:))). muszę tylko jakieś koszyki dokupić, bo straszny bajzel mi się tam zrobił. mnóstwo tych pierdółek dla maluszka jest a jeszcze nie mam spirytusu, wody destylowanej... uciekam na allegro, rozglądać się za butlami i sterylizatorami. za opinie dotyczące butli będę naturalnie wdzięczna. na razie słyszałam dobre opinie o dr browns czy czymś takim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała mi ja cala ciaze stosowalam kremy na rozstepy i co i tak mi wywalilo mam i z gory do dolu i w druga strone i w poprzek kilka krese:) a najbardziej mam z lewej strony:) ale jak narazie mam je tylko na nrzuchu i mam nadzieje ze tak zostanie. piersi ud i pupy mi nie zaatakowaly i niech sie juz trzymaja z daleka:) haha Malinówka ja od samego poczatku mam takie wrazenie ze zaczne rodzic akurat wtedy jak moj maz bedzie w pracy a on pracuje tak ze jak wyjdzie o 7 rano tak wraca o 7 rano nastepnego dnia i potem dwa dni wolnego:) A pomaranczki poprostu hmmm obrazily sie o zmiane hasla do waszej poczty :) i teraz mszcza sie na nas haha ale smieszne sa jest co poczytac:) coz zaczely sie wakacje pada deszcz a dzieci nie maja co robic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka ale ze mnie dupa! kupiłam rozmiar B a o wkładkach nie pomyślałam!!! no nie do wiary :P i dobrze też ze przypomnialaś ow ygotowaniu smoczkó i butelek bo tego jeszcze nie zrobiłam.. dziś zakupiłam ostatnie już chyba pierdólki z apteki dla małego typu wode w areozolu do noska,tzw.sopelek do wyciągania "baboli" czytaj.katarku,sól fizjologiczną,pare jałowych gazików i Leko (gaziki nasaczone spirytusem) do pępuszka... co do pomarańczówek wydaje mi sie czasem ze to sa jakies zazdrosne bezdzietne kobiety,które mysla ze swoim wpisem zdziałaja cuda i forum padnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris napisała, że Ivo jest bardzo grzeczny i śliczny ale ją bardzo boli :( Jak to jest z tymi paznokciami u stóp? Trzeba zmyć lakier przed porodem? Może któreś doświadczone mamy wiedzą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Gratulacje dla mamuś :) Ja miałam butelke tommy tipee taką imitującą pierś a teraz mamy z Lovi. Koleżanka miała ta dr Brown i sobie chwaliła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malinówka, dzięki za info o smokach, ja naprawdę zielona jestem. mam świadomość, że te pytania brzmią głupio dla każdego, kto miał kontakt z noworodkiem;) dobrze, że mamy forum i możemy zadawać absurdalne pytania:) a pomarańczówki, cóż, taki folklor forumowy. w ramach odpowiedzi - dajemy calutki okrągły rok;) i takoż samo bierzemy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala929 na piersiach mi nie wyszły bo nie urosły aż tak :P hehe ale fakt po lewej na brzucholu mam pełno cienkich fioletowych,dziwne to bo dzidzia chyba pupe wywala mi z prawej strony!zawsze tak jest taki wielki wystający punkcik :D no i jak siedziałam ostatnio na wc to zauważyłam na udach po prawej i po lewej hm...a niby zostało tylko 11 dni a tu taka niespodzianka :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×