Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

a u mnie juz całkiem dobrze widać brzuszek:) juz w żadnych spodniach nie dopinam guzika. Beatris81 nie martw sie już nie długo powinno sie troche uspokoić, ja tez strasznie dużo wymiotowałam po kilka razy dziennie i byłam wykończona, ale tak od 12 tyg zaczęło się powoli uspokajać, czasem jeszcze wymiotuje ale to jest raz na kilka dni. trzymaj sie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogi jednak jest ten pas. Nazywa sie dokladnie Protectababy, robi go Red Castle, a kosztuje ponad 50 euro nowy, od biedy za 30 mozna dostac uzywany, ale jest ich aktualnie 2 na krzyz na ebayu :(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena - nic się nie martw... W pierwszej ciązy do 5 m-ca chodziłam w spodniach sprzed ciąży i dopinałam się jak ta lala. Dopiero po 5 m-cu w tempie ekspresowym i na gwałt szukałam ciuchów,bo wywaliło mnie blyskawicznie. Teraz mam roznie...Wczesniej mialam wiekszy brzuch,ale ostatnio latwiej jest mi sie wyproznic,wiec moze stad zmniejszenie brzuszka ? Bywa ,ze niektore spodnie trudniej dopiac. Ogarnelam chate.Barszcz bialy zrobilam,bo mi sie zachcialo zupy wreszcie. Mam klopoty z cera. Nie mialam takich cudow w 1 ciazy ani wczesniej. Teraz katastrofa ;/ Wygladam strasznie ;/ Juz nie mowiac o skorze przesuszonej! A ja do imienia Milena nie sklaniam...Antonina mi chodzi po glowie...ech...maz sie nie zgodzi ;/ I Michalek w razie synka... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagsia69
Cześć Kobitki. Dawno nie miałam czasu napisać. Dziś siedzę w domku bo o 15 jade do szpitala na badania prenatalne USG i Krew. Cała jestem zestresowana,,,choć w sumie to nie ma powodów do niepokoju,ale jednak...stres jest. Mam nadzieję , że wszystko z maleństwem jest ok. Kobietki kochane to co się dzieje ze skórą na moim pyszczku, to istna katastrofa. Takich zmian trądzikowych nie miałam od 15go roku życia! Cóż...uroki ciąży. Buziaki i do poczytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie widać już brzuszek, choć w spodniach spokojnie się mieszczę. inna rzecz, że ja przytyłam przed ciążą z powodu zmiany diety na mięsną ;( i tak najbardziej widać po piersiach, MUSZĘ w końcu wybrać się po jakieś staniki, bo wszystkie są na mnie za małe... dziewczyny w sklepach internetowych są te adaptery clippasafe za 130zł, o tyle wygodniejsze od tych za 150zł, że można je spokojnie zapinać w spódnicy, te drugie odpadają, bo zapina się je w kroku jak uprząż do wspinaczki. link np. ten http://www.sklepfirmowy.com.pl/product-pol-5078-Adapter-do-pasow-dla-kobiet-w-ciazy-Clippasafe-Uniwersalny.html macie jakiegoś linka do strony z bezpiecznymi w ciąży pozycjami? przeszły mi mdłości, odzyskałam ochotę na sex, a lekarz mówił tylko żeby brzucha nie uciskać. no więc szukam inspiracji, coby się nie znudzić 2 pozycjami na krzyż;) pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Co do adaptera, to ja kupiłam tutaj taki: http://moto.allegro.pl/adapter-pasow-w-ciazy-clippasafe-2-gratisy-hit-i1350204965.html i jak widać bardzo dobrze, że mi to przyszło do głowy. Ten model akurat bez problemu pasuje też do spódnicy, bo to tylko powoduje tyle, że obniża Ci się miejsce gdzie dolna część pasa idzie. W sumie to jak zobaczyłam jak to działa, aż się ubawiłam, że to takie proste i że żadnej w tym filozofii, ale cóż płaci się za pomysł. Ogólnie sądzę, że warto mieć, zwłaszcza po mojej wczorajszej przygodzie tak myślę. Co do jazdy samochodem to uwielbiam prowadzić. Tzn mam nadzieję, że nadal tak jest. Dziś jechaliśmy do kina i całą drogę przeżywałam koszmar, ciągle miałam wizję że wszystkie auta zaraz w nas wjadą :/ non stop wrzeszczałam "jedź wolniej" choć jechaliśmy 30 km/h. Jutro muszę spróbować wsiąść za kierownicę, bo przecież nie może mi tak zostać, że się będę bała. Co do brzuszka, to u mnie już widać co nie co (dziś 11 tydzień i 5 dzień). Co prawda pewnie nie bez znaczenia jest to, że do szczupłych to ja nie należę (waga wyjściowa to 64 kg, więc trochę mnie jest ;) ). W każdym razie spodni już nie zapnę, tak żeby nie mieć wielkiego ucisku na brzuch :D tak też chodzę albo w odpiętych z gumką recepturką, albo też kilka dni temu dostałam od koleżanki dwie pary po niej - całkiem fajne pasują jak ulał i dużo wygodniej niż taka pościskana lub z odpiętym zamkiem. Dziś chciałam sobie jakieś kupić, ale jakoś nic mnie nie powaliło na tyle bym miała ochotę to nabyć, niemniej niebawem trzeba się będzie wybrać na jakieś konkretniejsze zakupy, bo przecież nie będę chodziła w kółko w dwóch parach spodni ;) Dziewczyny jeśli u Was nie widać brzuszków to nie ma się co martwić, moja koleżanka pod koniec 5 miesiąca przynosiła nam zdjęcia z usg, żebyśmy jej uwierzyli że jest w ciąży bo nic a nic nie było po niej widać. Wszystko zależy od "urody" Ok zmykam się porelaksować przed jakimś filmikiem i mam nadzieję, że dziś w nocy pośpię spokojnie, bo poprzedniej nocy pół nie spałam, a drugie pół śniło mi się, że wjeżdża we mnie ten samochód :/ masakra jakaś :( Trzymajcie się moje drogie zdrowo :) Miłego wieczoru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrywieczorek, Faktycznie ten pas Clppsafe pasuje do spodnic. Teraz rozumiem, dlaczego we Fracji go nie ma- nie ma rynku zbytu, tutaj ani jednej ciezarnej w spodnicy nie widzialam, tak samo jak w bardzo wygodnych przeciez ogrodniczkach. Zawsze sobie marzaylam, ze jak bede kiedys w ciazy, to kupie sobie takie dzinsowe ogrodniczki dla ciezarnych - a tutaj figa z makiem, we Francji cos takiego nie istnieje ani w sklepach ani w internecie. Ana Lena, nie martw sie tym brzuszkiem, jeszcze popsioczysz na niego, jak na koncowce bedziesz chciala sznurowadla wiazac, paznokcie na nogach przycinac czy podnosic cos z podlogi, co spadlo. Ja juz pisalam, ze w pierwszej ciazy w 6m miesiacu podpisalam nowy kontrakt w pracy i szef sie nie polapal, ze jestem w ciazy. Zato teraz mam taki brzusio, ze juz nic by mi nikt nie podpisal, widac ewidentnie. Zadne tam normalne spodnie, juz od miesiaca chyba nosze albo ciezarne, albo rozciagniete w pasie dresy. Mala Gosia 69, mamy nadzieje, ze badania wszystkie sa ok i sie zrelaksowalas. Anik, podziwiam tego wegetarianizmu, osobiscie w ogole tego nie wyobrazam, nie jesc miesa. Jak byla studentka, to ze wzgledow malych zasobow pienieznych jadlam mieso rzadko, ale po wielu dniach bez miesa przychodzil taki dzien, ze musialam biec na bazar, kupowac kielbase i wcinac ja prosto kolo tej budki. Czytalam, ze pociag do jedzenia miesa jest zwiazany z grupa krwi, sa ludzie o grupie chyba B czy A, ktorzy naturalnie nie odczuwaja potrzeby jedzenia miesa, a moja grupa AB to ponoc najbardziej miesozerna :))). Co do seksu, to pomimo, ze przeszly mi mdlosci, to jakiejs wiekszej checi na to nie mam. Bezpieczne pozycje sa namalowane w ksiazce mojej pani guru od ciazy Agrawal. Nawet nie mam checi tego studiowac, na razie jedziemy w zasadzie wylacznie w pozycji misjonarskiej. Zaraz padne spac, mo mnie te trzy i pol wampirow energetycznych , czyli dzieci, wykanczaja na maksa. Na dodatek, dzis padlo mi na mozg zrobic rewizje na strychu w kartonach z ciuszkami dzieciecymi i pozbyc sie tych chlopiecych. Bo wcale juz nie wierze w te 20% szansy, ze to bedzie chlopiec, a ponadto 2m znajomym w osttnich miesiacach chlopcy sie urodzili. Nadzwigalam sie troche tych kartonpow, choc nie byly ani duze ani ciezkie, ale jednak czuje grzbiet. Z drugiej strony dobrze, ze zrobilam to teraz, bo z wiekszym brzuchem, to juz na pewno bym tego nie zrobila, a tak zrobione juz. I zawsze sie ciesze, jak pozbywam sie niepotrzebnych rzeczy, u mnie dom po poprzedniej zonie jest tak zagracony, ze szok. A wyrzucic to wszystko jednym machem szkoda mi, bo to wszystko przeciez byly mego meza pieniadze. Wiec ebayuje sobie potrochu, no i znajomym rozdaje. Milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam,wczoraj mialam wizyte dzidzius ma 6cm.a jak brykal szok nie moglam uwierzyc bedzie maly rozrabiaka:)mam 11tc6 d a wg usg 12dc2d czyli starszy o 3dni:)czuje sie rewelacyjnie od poczatku ciazy takze widac to po mojej wadze prawie3 kilo przez 5 tygodni:)musze sie troszke przypilnowac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela, ja Cię podziwiam że tak ciągle pracujesz, ja siedzę i nie robię nic, prócz zwykłych codziennych obowiązków, a i tu się nie przemęczam za bardzo. Może powinnam wziąć się w garść i zabrać do roboty? Choć z drugiej strony od lipca będę jej miała po uszy, więc może jednak korzystać z ostatnich chwil błogiego nicnierobienia :D No i u mnie jest taka różnica, że ja nie mam dzieci, to sobie mogę na to pozwolić. Co do wegetarianizmu to za czasów młodzieńczych przez niecały rok jakoś tak się w to bawiłam, ale mój organizm chyba się do tego nie nadaje :/ bo choć stosowałam się do tych wszystkich zasad by dobrze bilansować tą dietę i zastępować wszystko tak jak się powinno, to i tak źle to znosiłam, traciłam włosy, paznokcie etc. W sumie nigdy nie zbadałam czy to niejedzenie mięsa było tego przyczyną, czy też może coś innego się na to nałożyło, niemniej zaczęłam mięso jeść, a na dzień dzisiejszy nie wyobrażam sobie by już tego nie robić. Jestem zdecydowanie baaardzo mięsożerna :D morelka, widzę że wiek dzidziusia mamy podobny :) Na kiedy masz termin? Bo ja na 14 lipca. U mnie wszystko trzeba wyliczać z USG, bo ja miałam 40 - 43 dniowe cykle, więc z okresu to tu się niewiele wyliczy podobno :) ale według tych wszystkich usg jakie już miałam robione to za każdym razem wychodzi tak sam wiek więc tego się trzymamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki NA wczorajszym USG wszystko wyszło ok. Wyniki z badania krwi bedą za ok 7 dni bo sylwester po drodze. Musze Wam powiedzieć , że mam strasznie uparte maleństwo w brzuszku. Przez bite 40 min. nie chciało się obrócić na boczek....dzięki czemu mieliśmy naprawdę duuuzo czasu , żeby się mu przyjrzeć. Dziewczyny jak myślicie, te adaptery do pasów należy już teraz zakładać , czy dopiero jak brzusio robi się większy? Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co czytałam to adapter wskazany jest od 2 miesiąca ciąży. Ja gdybym przed wczoraj nie miała go na sobie, to Maluszek oberwałby pasem, gdy ten się zaciągnął i wówczas, większe prawdopodobieństwo, że coś mogło Mu się stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, kupiłam adapter, mam nadzieję że dotrze niedługo, bo po doświadczeniach opti to rzeczywiście doszłam do wniosku, że to ważna rzecz a nie kolejny ciążowy bajer. cholera dziewczyny coś mi się porobiło. od dwóch nocy nie mogę spać ani nawet leżeć na lewym boku. normalnie wszystko mi drętwieje, cierpnie. i bądź tu mądra, wszędzie piszą, że tak dla dziecka najzdrowiej a ja nie mogę;) pytałam już wcześniej, przezierność karkowa jeszcze transvaginalnie czy już przez powłoki? jak miałyście? u mnie dopiero za 3 tygodnie ale jakoś mnie to fascynuje. a pomysłu na pokój nadal nie mam, nic mi się nie podoba. szukam fajnej tapety na jedną ścianę ale są upiornie słodkie, aż się chce wymiotować. eee, chyba odpuszczę na trochę może sie coś pojawi ciekawego. pozdrowienia dla wszystkich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam badanie robione przez powłoki brzuszne, a NT wyniosło 1.92 Morelka norma NT jest określana na podstawie m.in Twojego wieku, więc ciężko powiedzieć, że jest jakaś norma odgórna. Całościowy obraz badania uzyskuje się dopiero w zestawieniu z wynikami badania krwi więc uszy do góry. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! 12.07. mam troche zaleglosci wiec po kolei.. tydzien temu mialam robione badanie prenatalne w szpitalu.. wyglada to tak: najpierw do gabinetu usg tam usg prenatalne, wtedy to byl u mnie 11w i 4dzien. usg przez powloki brzuszne! pierwszy raz mialam tak bo do tej pory robili mi przez pochwe. zmierzono mi malenstwo 48mm i przeziernosc karkowa 1,1 (norma), wyrostek kosci nosowej(+), serducho 170ud/min i to wszystko. potem spotkanie w innym gabinecie z lekarzem genetykiem, tam taki wywiad o rodzinie, o mezu o chorobach i o poronieniach w rodzinie. potem badanie krwi i tzw. test pierwszego trymestru i to tu mi ladnie wytlumaczyli ze robi sie miedzy 11 a 14 tyg.i polega na oznaczeniu bialka ciazowego A (PAPP-A) I WOLNEJ PODJEDNOSTKI GONADOTROPINY KOSMOWKOWEJ (nic mi to nie mowi).No i ze ogolnie bada sie krew by wykluczyc zespol downa i zespol edwardsa. reasumujac pobrali mi krew i wyniki odebralam dzisiaj. dzisiaj znow do lekarki genetyk i podsumowanie ze: HCGb czyli ta wolna podjednostka wyszlo 87,80ng/mL NT 1,1mm PAPPA-A 1777,00 U/L teraz tak: zespol downa ze wzgledu na wiek a mam 29.5 roku ;-) 1:960 a ogolnie + z krwi 1:7500 zespol edwardsa z wieku 1:9600 i ogolnie 1:100000 komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze raz bo cos mi obcielo.. komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co sie dzieje! wklejam dalsze czesci wiadomosci i mimo ich wysylania wciaz wskakuje wczesniejszy fragment! sprobuje jeszcze raz a wczesniej wlacze i wylacze laptopa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komentarz: kalkulacja indywidualanego ryzyka (wiek+test podwojny+NT) wykazuje niskie ryzyko wystapienia TRISOMII 21(1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×