Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Atena -u mnie najlepsze jest właśnie to że szarpać mnie szarpie ale mdłości nie mam zupełnie. Apetyt tez w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam listę jaką dostałam od koleżanki- czy jest dobra nie wiem, więc najlepiej jakby zweryfikowały ją doświadczone mamy:) MAMA 1.Staniki do karmienia x 3, 2.Pantofle, 3.Koszula nocna do karmienia x2 do szpitala, 4.Szlafrok do szpitala; 5.Skarpetki x2 (ponoć stopy marzną przy porodzie); 6.Majtki jednorazowe po porodzie x 2 paczki, 7.Podpaski a lepiej Wkłady poporodowe bella, 8.Herbatka koperkowa na kolkę u dziecka, 9.Herbatka pobudzająca laktację; 10.Wkładki laktacyjne do stanika, 11.Krem przeciw rozstępom. 12.Maltan maść do pielęgnacji brodawek, bez spłukiwania (sprawdzone i dobre); 13.Mydło lub płyn do higieny intymnej - Biały Jeleń oraz Tantum Rosa do mycia rany poporodowej; 14.Kosmetyki; DZIDZIUŚ 1.Łóżeczko 2.Materac 3.Przewijak i Wanna 4.Wózek 5.Parasolka do wózka i pościel do wózka 6.Pościel do łóżeczka 7.Powleczenie na pościel x 2 8.Karuzela nad łóżeczko (ewentualnie) 9.Leżaczek 10.Fotelik samochodowy 11.Smoczki x2 12.Butelki x2-3 różnej wielkości; 13.Szczotka do butelek 14.Odciągacz pokarmu, Podgrzewacz do butelek (niekoniecznie) 15.Kocyk cienki do domu 16.Kocyk grubszy, większy na spacery 17.Gruszka do noska bądź sprzęt do odciągania wydzieliny 18.Nożyczki do paznokci 19.Miękka szczotka do włosów 20.Ręczniki kąpielowe z kapturem x3 (minimum) 21.Pieluchy tetrowe x 10 22.Pieluchy flanelowe x 5 23.Chusteczki nawilżające dla niemowląt 24.Termometr 25.Pieluchy jednorazowe (Pampersy) 26.Rożek x 1 27.Spirytus do przemywania kikuta pępkowego (są również gotowe płatki nasączone spirytusem) 28.Gąbka lub myjka; 29.Patyczki do uszu z ogranicznikiem 30.Sól fizjologiczna (oczy) 31.Oilatum lub mustela olejek do kąpieli (www.mustela.pl); 32.Szampon lub mydło do mycia włosków; 33.Krem do pupy (Bepanten 30ml lub mustela 50ml ta sama cena koło 13zł) 34.Niezależnie od kremu do pupy Sudocrem; 35.Krem do twarzy np.Bambino; 36.Proszek lub płyn lub płatki do prania (specjalne dla niemowląt) 37.Body długi rękaw x 6 38.Body krótki rękaw x 4 39.Śpiochy x 3 40.Pajacyki x 4 41.Czapeczki cienkie x 3 42.Skarpetki x 3 43.Rękawiczki niedrapki x3 44.Czapka na dwór x 2 45.Kombinezon + rękawiczki (w zależności od pory roku, oczywiście) x 1 46.Śliniaki x 2 47.Śpiworek do spania 48.Ewentualnie sztuczne mleko(mała puszka) np.Bebilon 1 w razie braku pokarmu lub opóźnienia laktacji;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian2006 pasek i kolczyki super :), masz dziewczyno talent. A mój mąż już całkiem oszalał, wczoraj suszył mi głowe kogo wybierzemy na chrzestnych :/ Pomyslimy zobaczymy :) , ja to bym z chęcią już kupiła wszystkie rzeczy dla dzidziusia :P , nawet jak nie byłam w ciąży uwielbiałam łazić po takich sklepach i kupować drobne upominki dzieciaczkom koleżanek hihi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena02 ja w 1 ciąży płeć poznałam w 14 tc i się sprawdziło. W 2 ciąży w 13 tc i też sie sprawdziło. Teraz w piatek mam jeszcze jedno badanie prenatalne u innego lekarza podobno wyjątkowego specjalisty w swej dziedzinie ( ciekawe ;) ) i on wszystkim moim znajomym określił płeć na 1 badaniach prenatalnych i w 95 % sie sprawdziło. Będę już na początku 14 tc więc może się dowiem jeżeli baby sie odpowiednio ustawi. oczarowanaaa też kuoiłam w niedzielę już spodnie ciążowe bo się nie dopinam. Brzuszek mi już widać i już ciąży nie ukryję :) przed wścibskimi sąsiadami. Vivian piekne prace. Podziwiam. xAneczQax będzie dobrze. Też się stresowałam ale wyszło ok. Każda z nas ma jakieś marzenia co do płci dzidziusia. Ale najważn iejsze żeby dzidzia była zdrowa na ciele i umyśle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena02 no powiem Ci że lista pokaźna :) , też ekspertem w tym nie jestem ale to wszystko chyba napewno będzie nam potrzebne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Susi1978 więc może i ja już poznam płeć małego człowieczka :) Moja wizyta wypada właśnie na 13 tydzień z hakiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do brzuszka to nie ukrywam, też już jest widoczny, szczególnie w dopasowanych ciuchach :) , nosze cały czas stare jeansy, tyle że guzik z dziurką połączyłam recepturką :) do tego sweter do połowy pupy i tak sobie chodze aktualnie, puki co :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rzeczywiści pokaźna ta lista. Zgadzam się, że wszystko z tego się przyda. Tylko kupiłabym więcej body z krótkim rękawem. W końcu rodzimy latem. Ja już mam synka z czerwca także wiem co piszę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha, dla mamy to jeszcze podkłady poporodowe na łóżko. Przynajmniej u mnie w szpitalu są wymagane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena super lista :) już ją wciskam do ulubionych :) Oczarowana ciuchy ciążowe są b. drogie, dlatego też stawiam na używane. Moje ogrodniczki kosztowały mnie ok 40,00 zł z przesyłką :)są nowiutkie i bardzo przypadły mi do gustu. Z nowych rzeczy (takich ciążowych) kupię sobie bluzki w h&m, leginsy i bieliznę. Poszukaj używanych ciuchów na różnych portalach, naprawdę warto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio-rybka masz racje z tymi używanymi rzeczami, warto przeszukać internet a i może wybrać się do jakiegoś sklepu z taką odzieżą, ale jakos nie mam ochoty nigdzie łazić, bo żeby coś znaleźć porządnego to człowiek musi się naszukać. A przed kompem to co innego, czowiek posiedzi w wygodnym dresie przy gorącej herbatce :) sama przyjemność :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny poszukajcie na: www.mojeciuchy.pl www.szafa.pl Na allegro(tylko tam czasami jest dość drogo i oferty są wystawione na licytację). Jeśli znacie jeszcze jakieś portale z ciuchami używanymi dla mamy lub dzidzi wpisujcie, na pewno nam ułatwią życie i w portfelu zostanie trochę kasy :) Na wyżej wymienionych portalach należy się zarejestrować i zalogować. Moja rada: kupujcie tylko od osób, które dokonywały już transakcji i mają pozytywne komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak na razie kupiłam tylko z nowych ciuchów spodnie i bluzkę. Natomiast resztę rzeczy dostałam od koleżanek.Wiec jak na razie to trochę ciuchów mam. Nie warto kupować nowych rzeczy bo co potem z tym zrobić? No i ceny z księżyca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
susi1978 moje nt tez wyszlo 1,3 i lekarz powiedzial ze dzidzius wyglada na zdrowego i dlatego sie zastanawiam czy pchac sie dalej w te badania ktore niezle kosztuja. Co do witamin koncze wlasnie feminatal 800 metafolin,nowa nazwa femibion 30szt.40zł. one sa do 12 tygodnia,a teraz mam kupic drugie ktore sa od 13 ponoc jest ich 60 i je sie 2 dziennie to podejrzewam ze beda raz drozsze . Co do wyprawki tez mam ochote powolutku kupywac po pare rzeczy,bo umowmy sie,puz\niej wszystko na raz to bedzie troche kosztowalo a tak to po pare rzeczy od czasu do czasu kupic to nie szarpnie tak po kieszeni.Troche mnie te zabobony jeszcze powstrzymuja ale mysle ze od 5mies.bede sie powolutku zaopatrywac. A poza tym to wlosy mi sie nie ukladaja wogule tluste jaskies co dzien by wypadalo myc,skora swedzi okropnie a co dziwne najbardziej plecy i same krostki i pryszcze mi wyskakuja na plecach czego w zyciu nie mialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morelka: ja mam taki sam problem z włosami. Jak przed ciążą miałam zawsze przesuszone ciągłym farbowaniem i musiałam nakładać tony odżywek tak teraz zupełnie odwrotnie. Musze myć codziennie, minimum co drugi dzień. Za to świeżo po umyciu i wyprostowane lśnią jak nigdy więc nie ma tego złego ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kocio-rybka napisala: Może stworzymy taką listę zakupów dla dzidzi,prawdę mówiąc jestem zupełnie zielona w tym temacie dlatego oczekuję Waszego wsparcia, no i może być przy tym fajna zabawa. Chodzi mi o: - ciuszki (jakie ciuszki, ile sztuk i jaki rozmair najlepiej kupić),jeżeli będziemy miały córeczki to czy przydadzą się takie malusie sukieneczki z bawełenki ;0) - wózek (czy lepiej kupić wielofunkcyjny - ponoć ciężki, czy powinien być głęboki skoro rodzimy latem, jakiej firmy) - przewijak (ja chcę taki na ścianę z IKei będę go miała w łazience) - kosmetyki - czy lepsze latem są pieluszki tetrowe czy pampersy, - wanienka (fajnie byłoby kupić taką wanienkę, która nakłada się na wannę, tylko nie mam pojęcia gdzie kupić taki stelaż na wannę), - laktator (czy ręczny czy elektryczny) itd, itd...Jeśli macie jakieś propozycję proszę piszcie, bo już mam mentlik w głowie Ja mam taka propozycje zebysmy punkt po punkcie omawialy osobno przez jakis czas az uznamy termat za zamkniety bo jak wszystko naraz bedziemy omawiac to sie pogubimy. Jest pewnie jeszcze wiele spraw ktore kocio-rybka nie wymienila i moze stworzmy na poczatek wstepna liste tematow ktore chcialybysmy umowic a potem bedziemy je przerabiac, co Wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abecia
Cześć dziewczyny! Co do listy wyprawkowej to bardzo dobry pomysł. Dość dużo czytam na ten temat i już mam mentlik w głowie, bo chciałabym podejść do tematu rozsądnie, bez kupowania rzeczy, których potem ani razu nie użyję. Dlatego chciałabym skorzystać z doświadczenia naszych obecnych mam co potrzebne, a z czym jednak dać sobie spokój??? Ebudka: ja też jestem z Warszawy hi hi. Cieszę, się że Ty również. Może będziemy mogły powymieniać się info odnośnie szpitali, szkół rodzenia? Masz tu jakieś rozeznanie? Czytam wiele opini i sama już nie wiem gdzie rodzić. Najgorsze jest podobno to, że nawet jak już wybierzesz szpital, to i tak mogą Cię odesłać z braku miejsc, nawet gdy akcja porodowa trwa. Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam tak samo jak wy z włosami. Morelka co do tych witamin to rzeczywiście bierze się je dwie. Jedną tabletkę i jedną ampułkę DHA. Ja płaciłam za nie 57,90 zł. Ja już dużo rzeczy do dzidzi mam. Jak bedzie chłopczyk to mam po starszym synku a jak dziewczynka to też już ubranka mam od znajomych. Natomiast muszę kupić wanienkę, przewijak i wózek bo rozdałam i teraz nie mam a głupio mi się upomnieć o zwrot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedys skopiowalam sobie taki fragment artykulu (tekstu) ale nie pamietam skad to bylo.. Bezpieczny rozmiar 62 Wybierając ubranka należy pamiętać, by nie kupować zbyt wielu rzeczy w rozmiarze 56. Jedne dzieci rodzą się mniejsze, inne większe i może się okazać, że ciuszki będą za małe. Poza tym dzieci szybko rosną i po dwóch, trzech tygodniach trzeba będzie wymienić całą garderobę. Bezpieczniej więc większość ubrań zakupić w rozmiarze 62. Lepiej, żeby były za duże, niż za małe. Znajoma Magda, która w kwietniu urodziła córeczkę, nakupowała bardzo dużo ubrań. Wielu z nich małej nigdy nie ubrała, bo albo z nich wyrosła albo nie pasowały, bo kupując nie pomyślała, jaka pora roku będzie, gdy dziecko się urodzi. Chociaż, wypchana sukienkami, spódniczkami i bluzeczkami szafa, robiła wrażenie! Niemowlęce ubranka powinny być wykonane z naturalnych materiałów, np. z bawełny lub batystu i przede wszystkim być wygodne. Na pleckach nie powinno być guzików, które mogą uwierać ani kapturków. Ja odpruwałam metki, które często podrażniają skórę na karku. Najwygodniejsze są body zapinane z przodu i/lub w kroku lub pajacyki czyli śpioszki z długim rękawem i długimi nogawkami z zapięciem z przodu. Wszystkie ubranka należy wyprać w proszku przeznaczonym do prania dziecięcych rzeczy, choć to nie gwarantuje, że dziecko nie dostanie wysypki. Ubranka to nie wszystko Trzeba jeszcze kupić pieluchy, łóżeczko, wózek i mnóstwo innych niezbędnych akcesoriów. Wybierając łóżeczkonajlepiej kupić największe, które po zdemontowaniu szczebli posłuży dziecku nawet do siódmego roku życia. Wiele moich koleżanek kupiło mniejsze i gdy maluchy skończyły siedem miesięcy i zaczynało im być ciasno, wymieniały na większe. Podobnie było z komodami, które służą m.in. do przewijania. Komody są wysokie i w pewnym momencie rozwoju, dziecko może z nich spaść. Znajomej, tego typu komoda służy teraz jako mebel na ubrania, a dziecko przewija na ceracie. Lepiej sprawdzają się przenośne przewijaki, które można położyć w łóżeczku lub zrezygnować z nich zupełnie i zmieniać pieluchy na ceracie rozłożonej w łóżeczku lub na łóżku. Podczas zakupów trzeba pamiętać, że gdy zamierzamy karmić piersią, nie przydadzą się butelki, podgrzewacze i sterylizator do butelek. a.u. Ubrania: 3-4 koszulki bawełniane w rozmiarze 56-62 4-5 sztuk body w rozmiarze 56-62 3 kaftaniki bawełniane w rozmiarze 56-62 4-5 par śpioszków w rozmiarze 56-62 4 pary skarpetek bawełnianych lub frotte 2 czapeczki bawełniane po kąpieli 1 grubsza czapeczka np. z polaru 2 pajacyki bawełniane, frotte lub welurowe ubranko na wyjście ze szpitala i na spacery (zimą kombinezon, latem cieplejszy pajacyk) rękawiczki Pielęgnacja: wanienka stelaż do wanny leżaczek do kąpieli delikatna myjka ręcznik oliwka mydło 1 opakowanie chusteczek nawilżających krem na odparzenia patyczki higieniczne nożyczki (z zaokrąglonymi końcami) termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli (bez tego drugiego można się obyć) 15 - 20 sztuk pieluch tetrowych (jeśli na co dzień będziemy używać pieluch jednorazowych) 3 pieluchy flanelowe 1 opakowanie pieluch jednorazowych tzw. new baby lub newborn wkładki i ceratki do pieluszek ( jeśli będziemy używać pieluch tetrowych) sterylne gaziki spirytus 70 proc. sól fizjologiczna szczoteczka do włosów (z miękkiego włosia) aspirator do nosa Niezbędne akcesoria: łóżeczko materac pościel kołdra (poduszka na początku nie jest konieczna) ceratka na materac kocyk becik lub rożek przewijak na łóżeczko lub komodę wózek śpiwór do wózka (w zależności od pory roku) fotelik samochodowy (0-13kg) butelka 125 ml (gdy nie będziemy karmić piersią) smoczek uspokajający w rozmiarze 0-3 podgrzewacz do pokarmu (jeśli będziemy karmić butelką, ale można się bez niego obyć) sterylizator do butelek (jeśli będziemy karmić butelką) leżaczek (dla dzieci od 3 miesiąca) nosidełko (dla dzieci powyżej 3 miesiąca) Sama wypróbowałam i polecam: Kremy przeciw odparzeniom: Sudocrem krem przeciw odparzeniom Nivea krem witaminowo-ochronny do skóry pośladków Mustela Chusteczki oczyszczające: chusteczki Pampers Naturals Mydła: płyn do mycia dla niemowląt Nivea mleczko myjące do twarzy i ciała, Mustela 2w1 szampon i żel do mycia głowy i ciała Mustela Szampony: delikatny szampon z rumiankiem Mustela szampon Nivea Baby Oliwki: Bambino oliwka pielęgnacyjna Nivea Pieluchy: Pampers Newborn 1 Happy Newborn Akcesoria: aspirator do nosa Frida gruszka do nosa nożyczki NUK hipoalergiczny proszek do prania Jelp ale nadal uwazam by temat jakos rozbic na czesci pierwsze, bo np sam wozek czy lozeczko nie mowiac o kosmetykach i ciuszkach to temat rzeka! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spodziewasz się dziecka, chciałabyś już mieć wszystko przygotowane, ale wciąż nie wiesz, co kupić. Oto lista typowych, najpotrzebniejszych rzeczy dla twojego dziecka. Odzież: * koszulki bawełniane rozm. 56-62 * body bawełniane w rozm. 56-62 * kaftaniki bawełniane rozm. 56-62 * śpioszki bawełniane rozpinane w rozm. 56-62 * skarpetki bawełniane lub frotte * czapeczki po kąpieli bawełniane * czapeczki welurowe lub polarowe * pajacyki bawełniane, frotte lub welur * kombinezon zimowy (zależy od pory roku) * rękawiczki Pielęgnacja: * wanienka * materacyk lub leżaczek do kąpieli * delikatna myjka * okrycie kąpielowe frotte * oliwka * puder * mydełko * chusteczki nasączone oliwką lub mleczkiem kosmetycznym * krem do twarzy i ciała * krem na odparzenia * bezpieczne patyczki higieniczne * bezpieczne nożyczki * termometr do pomiaru temperatury ciała i wody do kąpieli lub pokarmu * pieluszki tetrowe i flanelowe * wkładki i ceratki do pieluszek * wata bawełniana * sterylne gaziki * spirytus 70 % * sól fizjologiczna * szczoteczka do włosów * aspirator do nosa * pojemnik na wodę (do przemywania pupy) Karmienie: * butelki 250ml * butelki 125ml * szczotka do mycia butelek i smoczków * smoczki uspokajające (0-3 miesięcy) * smoczki na butelkę do płynów (0-3 miesięcy) * smoczki na butelkę do mleka (0-3 miesięcy) * podgrzewacz do pokarmu * sterylizator do butelek Akcesoria: * łóżeczko * materac * prześcieradełko * kołdra i poduszka * pościel * ceratka na materac * kocyk * becik lub rożek * przewijak na łóżeczko lub komodę * wózek * śpiwór do wózka lub pościel * fotelik samochodowy (0-13kg) Pamiętaj, nie kupuj zbyt wielu rzeczy w małych rozmiarach, czyli 56. Większość ubranek najlepiej zakupić w rozmiarze 62. Lepiej, żeby twój maluch miał ubranka troszeczkę za duże, niż za małe. Dzieci rodzą się duże i na niektóre 56 od razu po urodzeniu są za małe, a przecież maluchy rosną w błyskawicznym tempie. Ubranka mające bezpośrednią styczność ze skórą powinny być wykonane z naturalnych materiałów - np. bawełna, batyst, frotte. Nie powinny mieć ostrych szwów ani guzików, które mogłyby uwierać. Przed pierwszym założeniem należy je wyprać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haha ;-) powiem szczerze że przeczytałam te listy i mnie z lekka przeraziłyście dziewczyny. Niesądziłam że moja nieświadomość w tym zakresie jest taka ogromna. CHyba faktycznie pora zacząć pewne rzeczy kupować żeby na koniec nie zbankrutować. Ja mam o tyle dobrze, że ciuszki będę miała i na chłopczyka i na dziewczynkę. Wózek będę miała od siostry mojego męża - o ile będzie dziewczynka bo jest czerwony w białe kwiatki ;-) W resztę będę musiała się niestety zaopatrzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, piszę do Was z pewnym problemem, który mnie od wczoraj trapi.... Mam siedzącą pracę i wczoraj oraz jeden raz dzisiaj czułam w pochwie(tak wyżej, ale nie w podbrzuszu) takie rozpychanie, jakby mi miało coś zaraz wypaść. Ciężko to określić- to nie jest kłucie tylko typowe rozciąganie czy raczej ciągnięcie... Boję się że może to byc spowodowane siedzącą pracą. Proszę Was- piszcie jak coś wiecie na ten temat. Z góry dziękuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena takie rozciąganie w podbrzuszu jest zupełnie normalne, dzidziuś mości sobbie gnazdko :) i domek sobie powiększa. Powinnaś sobie robić przerwy w pracy, troszeczkę pospacerować, rozprostować kości. Listy są naprawdę super ekstra :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie byłoby gdyby listy przejrzały dziewczyny, które mają już dzieci ;) ;), a czy te bawełniane sukienusie na lato warto kupować? Nie wiem po co tak marudzę o te sukienusie skoro czuję, że to będzie chłopak ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocio-rybka, bardzo dziękuję za odpowiedź...ale nie jest to rozciąganie w podbrzuszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atena02 też tak miałam. Właśnie w pracy jak siedziałam. To jest chyba normalne ale wspomnij lekarzowi o tym. Mnie już to im ciąża bardziej była zaawansowana bardziej gniotło.Potem się już przyzwyczaiłam do tego i nie zwracałam uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojej przepraszam, rozciąganie pochwie, podbrzuszu jest normalne. Jeśli Cię coś niepokoi zadzwoń do swojego lekarza. Mnie często kłuje w pochwie, w podbrzuszu, czasami po zrobeniu siku, a czasami są to bóle jak na miesiączkę (ale nie silne).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×