Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

hej kobietki :) Tak fajnie się Was czyta, a ja nie miałam nawet czasu na dokładną lekturę. Jutro nadrobię straty i odezwę się bo dzisiaj zaliczyłam rajd po sklepach dziecięcych i padam na "gęb". fajnie że tak już nas jest dużo :) Witam wszystkie nowe mamusie !!! Miłej nocy (nie piszę owocnej, jak to miałam w zwyczaju, bo już u nas "pozamiatane" :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela b ja mialam cesarke po 14 godzinach porodu naturalnego ;-) i prawie wogole nie mialam krwawien wrecz jak miesiaczkowe 2 dni . ogolnie strasznie sie po ostatnim porodzie boje tego zarowno cesarki jak i sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobranoc dziewczyny! spokojnych snow! jutro napisze wiecej bo dzis padam na dziob - jakas taka umeczona jestem i chyba zaraz znow bede wymiotowac niestety..!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinówka276
co do przesądów: wydać może się zabawne, ale ostatnio ktoś mi czegoś odmówił i faktycznie pojawila sie mysz, ale moze to zbieg okolicznosci, przydreptala moze jakimis sciezkami bo zima i w ogole. co do przestraszenia sie kobiety w ciazy, tam gdzie sie dotknie dziecko bedzie mialo znamie-tak zwana myszke to samo jest gdy przy smazeniu kapnie olej lub oliwa, dziecko w tym miejscu bedzie mialo myszke -kolejne-kobieta nie powinna nosic lancuszkow ani korali ,jak rowniez nie wieszac prania na sznurze i robic na drutach bo dziecko moze byc owiniete pepowina -kobietom w ciazy ani dzieciom do pierwszego roku zycia nie powinno obcinac sie wlosow, bo dziecko bedzie mialo krotki rozum -nie kupowac wozka,lozeczka i innych rzeczy bo grozi tym, ze dziecko urodzi sie martwe lub chore -depilacja kobiety w ciazy sprawi ze dziecko bedzie lyse To tyle poki co, z opowiesci ktorych kiedys nie nasluchalam. Przesady wynikaja z niewiedzy i braku fachowej opieki medycznej w przeszlosci ( za czasow naszych babc na przyklad)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena, moim jezykiem ojczystym jest ukrainski. balbiina, to faktycznie mialas full porod- sn z calym bolem rozwierania sie + cesarka. No wiedzialam, ze po cesarce czyszcza macice, ale nie wiedzialam, ze az tak dokladnie :). Ze swojej strony powiem, ze nie boj sie porodu, bo jak lubie mawiac, bomba nie spada 2 razy do tego samego leja. Na pewno drugi porod nie bedzie taki sam. Jak pierwszy byl z przebojami to moze drugi wlasnie nie. U mnie akurat pierwszy byl calkiem niemeczacy, za to drugi odlotowy. Ciekawa jestem, jaki mi przypadnie za trzecim razem. Malinowka, dziekuje, narescie sie dowiedzialam, co grozi, jesli kobieta w ciazy bedzie scianala wlosy :). Na wszelki wypadek nie scinam, bo co to szkodzi nie scinac. Pod koniec karmienia bede wiec miala warkocz do pasa :). Maz bedzie pewnie zachwycony, bo zawsze mialam krociutkie wlosy, a mezczyznom marza sie te dlugie. A potem z tymi dlugimi wybiore sie na relooking do salonu szkoleniowego fryzjerow Dessange'a. Ahhh...Moje marzenie. Bo pare razy usilowalam tam sie wepchnac, ale ciagle mnie odrzucano z powodu za krotkich wlosow, bo nigdy nie mialam dosc cierpliwosci, by wyhodowac dlugosc, ktora oni tam na wstepie wymagaja. Kasia508, bardzo wspolczuje tej "bezdomnosci" w sensie opieki medycznej. Wiem co to jest, bo we Francji ciezarne sa prowadzone przez ginekologow do 5 miesiaca ciazy, a potem nimi sie zajmuja bezposrednio porodowki. W moim pierwszym szpitalu mieli taki system, ze za kazda wizyta trafiasz na innego lekarza lub polozna, i nigdy nie wiesz, na kogo trafisz. Mialo to niby na celu, zeby caly personal ciebie mniej wiecej poznal, bo nie wiesz, na czyj dyzur trafisz w dzniu porodu. Ale w praktyce uwazam, ze ten system jest taki bezduszny i bezosobowy. Dobrze jest miec jednego stalego lekarza, ktory zna o twoim zdrowiu i samopoczuciu mnostwo szczegolow i lepiej wowczas wyczuje, co by bylo ewentualnie nie tak. Mysle, ze w koncu trafisz na takiego lekarza i pozostale 6 miesiecy bedziesz pod dobra opieka. Wykancza mnie ta bezsennosc, cale zycie spalam snem kamiennym, a tutaj taki problem. Najgorzej, ze potem o 7j chce sie przerazliwie spac, a trzeba wstawac i zajmowac sie dziecmi, bo starszej do przedszkola na 8:20. ide sie poloze, moze sie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julita2010
Hej, widzę, że koleżanki w temacie... przesądów. Moja mama zbulwersowała się, bo chcę być chrzestną, a będę jeszcze w ciąży... Najlepsze było hasło "co powie ksiądz". Może bym sobie odpuściła, ale to moja najlepsza przyjaciółka chrzestna mojego syna i kuzynka w jednym i na dodatek to było ustalone dawno temu. z innej beczki: nie potrafię się pozbyć schizy, że coś będzie nie tak... niby usg było... raz wysłuchano tętno... za dwoma kolejnymi razami lekarka twierdziła, że słyszała i że słyszy jak małe ucieka... a jednak nie mogę się wyzbyć tego lęku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK ............WIEK ....OST/MIESI...TERMIN..PŁEĆ..SKĄD JESTEM Ela1974...........36.........23.09......02.07...... ... francja Misia 27...........27........ 25.09.....03.07...............małopolska stokrotkaa84....26.........27.09.....04.07.............. ..ma zowsze aluisa25...........26........27.09......04.07...... ........świętokrzyskie kocio-rybka.....35.........30.09......04.07............. z ach.-pomorskie tola fasola.......21..........18.09......05.07.....CH..........śląskie xAneczQax......24.........29.09......05.07............... ..... śląsk moni17...........26.........30.09......07.07............. .... ..lubelskie vivian_2006.....26.........02.10......09.07............. .... dolnośląskie lyre...............28..........03.10......10.07..... .............Beara balbiina...........26......... 03.10.....10.07....................śląskie sasetka84........27.........03.10......10.07............. ......lubelskie Beatris81........29.........05.10......12.07........CH .. .kuj.-pomorskie Oczarowanaaa 24 ........06.10......13.07.................małopolska Rosa78............32.........06.10 .....13.07 ..................małopolska kasztaanka......26.........06.10.......13.07............. . ........ anglia susi1978..........32.........07.10......14.07............ ......... . śląskie Abecia.............31........07.10.......14.07...... . .......mazowieckie Morelka22.........25........08.10.......15.07..... ............. śląskie Atena02............26.......06.10.......15.07........ ........ .małopolskie Justa_010101.....24 .......08.10.......15.07 .................śląskie callaa................25.......08.10.......15.07..... .............podlaskie Ukryteznaczenie..26......08.10........16.07............. .....dolnośląskie rubina...............32.....................16.07... ..............dolnośląskie Asiula2323..........23.......11.10.......18.07... ...............pomorskie Kasia508............24.......12.10.......19.07......... .........Śląskie nowamary..........25.......13.10........20.07........ .......... lubelskie mak82...............28.......16.10........21.07........ ....... .wielkopolski karolina2207.......23.......20.10........26.07.......... ............ śląskie anik_82.............29.......18.10........26.07.......... ........dolnośląskie ebudka............. 31....... 20.10....... 28.07................ mazowieckie kubolinka...........31........23.10........30.07....... ....... .wielkopolska Eliose................22.......24.10........31.07.... ..................Śląskie Dopisałam się do waszej tabelki,a wlasciwie wcisnelam,bylam jakiś czas temu zapisana do WAS ,ale sie opuscilam w czytaniu:Pi pisaniu.Jakiś czas znowu Was podczytuje no i mam zamiar na nowo się udzielać. Pozdrawiam wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Elunia ja sie trasznie boje ale mam nadzieje ze masz racje ze bedzie lekko ;-) po tylu godzinach , 2 wywolaniach kroplowkami , w bolach z brzucha i z krzyza zlitowali sie i wzieli na cesarke hiihhihiih . synus mi sie w zamartwicy urodzil wykonczyli by mi dziecko dobrze ze mial silne serduszko i powiedzial ze wiecej dzieci nie chce miec . no ale jak moznanie chcec miec jeszczejednego szkrabka prawda ;-) wiec z tad te moje obawy . teraz zamiaerza odrazu umowic sie na 10 lipca na cesarke oczywiscie 1500 trzeba zaplacic ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do przesadow to ja nie wierze . co do drugiej czesci listy do dla dzieciaczkow to unie ubranka 56 wogole sie nie sprawdzily synus urodzil sie 60 m i 4 kilogramy wygladal jak taki prawie 3miesieczniak ubity i rozowiutki hiihhiihi wiec mial ubranka 62 i 68 zaleznosci od firmy bo kazda ma inna rozmiarowke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Ela dziękuję za dobre słowo a jednocześnie-pocieszenie. POZDRAWIAM SERDECZNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana Lena
A mnie nadal w tabelce nie ma :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana Lena, zarrrrazzz bedziesz! NICK ............WIEK ....OST/MIESI...TERMIN..PŁEĆ..SKĄD JESTEM Ela1974...........36.........23.09......02.07...... DZ.. francja Misia 27...........27........ 25.09.....03.07...............małopolska stokrotkaa84....26.........27.09.....04.07.............. ..ma zowsze aluisa25...........26........27.09......04.07...... ........świętokrzyskie kocio-rybka.....35.........30.09......04.07............. z ach.-pomorskie tola fasola.......21..........18.09......05.07.....CH..........ś ląskie xAneczQax......24.........29.09......05.07............... ..... śląsk moni17...........26.........30.09......07.07............. .... ..lubelskie vivian_2006.....26.........02.10......09.07............. .... dolnośląskie lyre...............28..........03.10......10.07..... .............Beara balbiina...........26......... 03.10.....10.07....................śląskie sasetka84........27.........03.10......10.07............. ......lubelskie Beatris81........29.........05.10......12.07........CH .. .kuj.-pomorskie Oczarowanaaa 24 ........06.10......13.07.................małopolska Rosa78............32.........06.10 .....13.07 ..................małopolska kasztaanka......26.........06.10.......13.07............. . ........ anglia susi1978..........32.........07.10......14.07............ ......... . śląskie Abecia.............31........07.10.......14.07...... . .......mazowieckie Morelka22.........25........08.10.......15.07..... ............. śląskie Atena02............26.......06.10.......15.07........ ........ .małopolskie Justa_010101.....24 .......08.10.......15.07 .................śląskie callaa................25.......08.10.......15.07..... .............podlaskie Ukryteznaczenie..26......08.10........16.07............. .....dolnośląskie rubina...............32.....................16.07... ..............dolnośląskie Asiula2323..........23.......11.10.......18.07... ...............pomorskie Kasia508............24.......12.10.......19.07......... .........Śląskie nowamary..........25.......13.10........20.07........ .......... lubelskie mak82...............28.......16.10........21.07........ ....... .wielkopolskie Ana Lena............28.....................22.07..................Warszawa karolina2207.......23.......20.10........26.07.......... ............ śląskie anik_82.............29.......18.10........26.07.......... ........dolnośląskie ebudka............. 31....... 20.10....... 28.07................ mazowieckie kubolinka...........31........23.10........30.07....... ....... .wielkopolska Eliose................22.......24.10........31.07.... ..................Śląskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balbiina, w twoim przypadku bulic 1500 za cesarke, to skandal. Ja bym poszla do psychologa i powiedzialabym, zeby mi dal skierowanie na cesarke gratis z powodu silnego traumatyzmu przy poprzednim porodzie. Anik, czy moze wiesz, czy psycholog moze dac takie skierowanie? Sluchajcie, wczoraj studiowalam strone internetowa, ktora sie szczycila, ze w bazie danych ponad 100 000 imion dla dzieci. Zadalam parametr, ze chce imie zenskie, konczace sie na -ane. Nic sensownego nie znalazlam, ale oto jakie perly zobaczylam, podziele sie z wami, bo sikalam przy niektorych ze smiechu: Cyane, Gitane, Bayane, Gentiane, Gratiane, Kaydane, Killiane, Magellane, Maitane, Maorane, Mordjane, Morrigane, Odiane, Oleane, Oregane, Piajane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Porodu sn boję się straszliwie, nie jestem panikarą ale boję się i koniec! Z tego względu chciałabym mieć cesarkę, wiem że poźniej boli ale poród sn też boli. W moim przypadku jest jeszcze jeden powód dla którego wolałabym mieć cesarkę, kilka lat temu miałam wypalaną nadżerkę, którą bardzo mądra Pani doktor mi zrobiła, a ja nieświadoma, że to później może wywołać komplikacje przy porodzie poddałam się temu zabiegowi. Dopiero inny lekarz uświadomił mi, iż kobietom, które jeszcze nie rodziły wypalanek się nie robi, ponieważ na szyjce macicy pozostaje blizna, która może spowodować, iż podczas porodu nie nastąpi rozwarcie, cuuudownie. Mam do wyboru trzy szpitale w mojej okolicy: Kołobrzeg, Koszalin lub Białogard. Niestety nigdzie nie mogę dowiedzieć się (nie ma takich informacji w necie, ani nie mam koleżanek które niedawno rodziły) gdzie mogłabym poddać się cc na życzenie. Na razie staram się o tym nie myśleć mając nadzieję, że problem się jakoś rozwiąże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kocio-rybka, tak samo jak ty sie boisz sn, tak ja sie boje cesarki :). Pierwsze dziecko ulozylo mi sie posladkowo, i zaproponowano mi cesarke, ale ja sie uparlam jak dziki osiol i rodzilam posladkowo sn. Bardzo mile wspominam ten porod, nic mi nie bolalo, Nobla dla wynalezcy znieczulenia zewnatrzoponowego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morelkowa
ja też do Was dołączam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekae czy psycholog mogłby dac skierowanie na cesarke . naprawde do tej pory mi sie sni ten porod czasami oczywiscie . tak samo sie boje cesarki jak sn ale jak mnie maja znow meczyc , po tych 14 godzinach i cesarce nie moglam sie obudzic otworzylam oczy zobaczylam lampy biale fartuhy pomyslalam ze urodzilam moge umierac i slyszalam tylko saturacja spada ponizej 30 reanimowali nie i pozniej 2 godziny lerzalam pod tlenem . ale i tak wole cesarke wtedy tez mialam oslabiony organizm , wycieczony tymi wywolywaniami pozniej naglym podniam ketonalu pozniej znow kroplowka na wywolanie i to wszystko sie rzucila na sytuacje po cesarce . do tego mialam katar zatkany nosek .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unas wycofali zewnatrzoponowe znieczulenie . nie iwem czemu pewnie zadrogie hiihhi kolerzanka miala cesarke na tym znieczuleniu wszystko widziala .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ebudka - z tymi lekarzami to juz nie raz slyszalam ze jest wlasnie tak jak piszesz, mysle ze najlepiej jest znalezc dobrego lekarza prowadzacego a potem na koniec II trymestru czy tam nie wiem na wiosne w naszym wypadku poszukac szpitala w ktorym chce sie rodzic i praktycznie w kazdym szpitalu sa szkoly rodzenia platne badz nie ale nawet jesli przyszlo by zaplacic to jest to warte chocby tego ze na takiej szkole poznasz personel, zwiedzisz porodowke a moze sie trafi ze pozna sie jakas fajna polozna i sie z nia dogada.. slyszalam juz od niejednej dziewczyny ze grunt to miec swoja polozna bo lekarz jak to lekarz nawet jesli masz prowadzacego i bedzie pracowal w spzitalu w ktorym bedziesz rodzic i jesli nawet akurat tej nocy czy dnia bedzie mial dyzur to i tak nie bedzie przy tobie 10 czy 14 godzin a polozna.. slyszalam ze teraz nie mozna przyjsc ze swoja tylko mozna sobie "zalatwic" taka co w danym szpitalu pracuje.. slyszalam ze to jakies 300-500zł.. jakta dana akurat nie bedzie miala dyzuru to "przekazuje" Ciebie kolezance, ktora uwaza za godna polecenia.. i slyszalam ze warto zainwestowac bo jak trzeba to bedzie z Toba 14h i w czasie porodu jak i potem nie bedziesz z nazwiska tylko z imienia, wiecej przy Tobie chodza, interesuja sie itd. slyszalam ze tak jest w szpitalu w ktorym chce rodzic. ta kasa to nie majatek a jakos tak mile sie slucha.. u nas jest tak niby ze mozesz jechac do jakiego szpitala chcesz i ze zaden nie moze ci odmowic przyjecia do porodu, tak samo jak bym zamowila karetke (nei wiem czy wiecie ale jak sie dostanie skurcze to mozesz zamowic karetke i sama decydujesz gdzie cie maja zawiezc). uwazam to za rozsadne bo gdybym byla akurat sama w domu a maz daleko to na pewno nie pchalabym sie do taksowki.. ela, anik_82 i inne dziwczyny - dziekuje za rady odnosnie wyprawki. jak sie lepiej poczuje to na spokojnie usiade do tych list i opisow raz jeszcze i sobie stworze wlasna liste :-) oczarowanaaa i Woda toaletowa - ja mam czasem, glownie wieczorem jak leze takie jakby motylki na dole w brzuchu! albo cos takiego jak takie male baloniki z powietrzem ktore tak plumkaja.. jak pytalam w szpitalu o to, to mi lekarka powiedziala ze calkiem mozliwe ze czuje juz ruchy dziecka. ja osobiscie nie czuje ze to jakies gazy czy sprawy jelitowe bo to zupelnie inne uczucie. Vivian - jestem pod wrazeniem Twoich prac recznych! juz wiem ze jak bede potrzebowala czegos ekstra na zamowienie to glosze sie do Ciebie! ok? :-) Ela1974 i Morelka - swedzenie skory na 1000% wg mnie swiadczy o rozrastaniu sie skory, w tym wypadku rosnie wlasnie brzuszek, kiedys slyszalm ze jak skora rosnie to swedzi i trzeba 2x solidniej przykladac sie do smarowania! malinówka376 - pocieszylas mnie z ta plcia! ja tez juz widzialam duuzego pitolka mojego synusia i teraz mam nadzieje ze "to cos" przeksztalci sie jeszcze wlasnie w zawiazki warg sromowych lub siusiaczek i jakos tak do konca sie jeszcze nie pogodzilam z tym ze nie bedzie dziewczynki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Dawno nie pisalam ale staralam sie was czytac nabiezaco U mnie wszystko w porzadku Mdlosci sie skonczylu ogolnie czuje sie dobrze ale jakies takie zmeczenie mnie ogarnelo Nigdy nie pilam kawy ani coli a teraz jak tylko rano wstane to czuje ze musze sie napic kawy bo innaczej nie wytrzymam To samo z cola Tak mnie czasem najdzie ze po prostu musze i juz Jedyne co mi przeszkadza to zapach proszku i plynu do plukania tkanin Musiałam kupic proszek non- bio bezzapachowy bo az mnie mdlilo od zapachu lenoru Zamowilam sobie ten adapter do pasów Mysle ze to fajna sprawa I to chyba wszystko co u mnie słychac Acha brzuszek juz mi urosnol i to dosc spory Ale okazalo sie ze to normalne w mojej rodzinie Chociaz powiem wam ze jak na 15 tydzien to on jest ogromny no ale nic na to nie poradze Pozdrawiam was serdecznie i uciekam do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abecia
Dziewczyny, ja też dziękuję za te listy wyparwkowe. Wydrukowałam i w wolnej chwili uporządkuję sobie to wszystko. We wtorek byłam u lekarza, po krwiaku nie ma żadnych kompliakcji, nic się nie odkleja, z nadczynnoscią tarczycy to też był fałszywy alarm, maleństwo rozwija się prawidłowo, na usg było widać kręgosłup taki śmieszny, cieniutki, jak ości u ryby... No i lekarz powiedział że można określić już płeć, więc oczywiście nie wytrzymałam, musiałam zapytać - wszystko wskazuje na to że to chłopiec!:) ebudka - mój nr gg to 441491. Bardzo chętnie pogadam i podzielę się info o sytuacji w stolicy:) Odnośnie adaptera, to w środę wracam do pracy, a ponieważ dojeżadzam daleko - 53 km w jedną stronę! to wolę duchać na zimne i też zakupiłam. Kurier ma dostarczyć w poniedziałek. Dziewczyny, właśnie odnośnie moich długich dojazdów. Co o tym myslicie, czy nie jest to zbyt duże obciążenie dla maluszka??? Lekarz chciał mi dać kolejne zwolnienie, ale poniewaz wszystko rozwija się dobrze i czuję się ok to powiedziałam że chcę spróbowac wrócić. Nie mial nic przeciwko. Nie chce się tak zasiedziec w domu, bo to nie najlepsze dla higieny psychiczno-fizycznej, a kiedy będę się czuła lepiej jak nie w II trymestrze?? Ale czy nie przeginam - ponad godz drogi w jedna stronę + osiem godz w pracy (pozycja siedzaca przy biurku)? A może jestem przewrażliwiona? Sama nie wiem, to taki mój dylemat, pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ebudka, tez uwazam, ze doplacic, by miec przy sobie te sama polozna caly porod to dobry pomysl. U mnie na obu porodach trafilam na zmiane ekipy z nocnej na dzienna, i jakos czulam tesknote za ta pania, ktora wlasnie odeszla, bo zdazylam juz do niej jakos sie przywiazac. Misiu, witaj, ciesze sie ze wszystko ok, bo juz o tobie martwilam sie, ze gdzies sie zapodzialas. Abecia, z tymi dojazdami to ty sama powinnas rozwazyc. Chyba zalezy, jaki masz stan nawierzchni do przejechania i jak dobry samochod (zawieszenie). Generalnie ciezarnym odradzaja podroze samochodem, wszedzie pisze, ze najlepszym srodkiem lokomocji dla kobiety w ciazy jest pociag. No ale moja kolezanka, majac 37 lat w ciazy jezdzila codziennie od 30 do 140 km po gorach samochodem terenowym, dzwigala ciezkie zakupy i drewno na opal, a nawet meble z pietra na pietro, nikt z nia sie nie cackal, i urodzila dzien po terminie zdrowe dziecko. Z moja mama bylo tak, ze musiala w ciazy dojezdzac do pracy autobusem przez cala aglomeracje (40 km w jedna strone). W 6m miesiacu dostala w tym autobusie silnego krwawienia i urodzila w szpitalu dziecko, ktore udusilo sie w czasie gdy polozne mocowaly sie z zaworem balonu z tlenem (brak slow). Lekarze powiedzieli mamie, ze to przez te jazde autobusem odkleilo sie jej lozysko, i stad przedwczesny porod. Ale to bylo 50 lat temu, wyobrazam sobie te droge z wyboinami (chociaz niby stolica) i ten rozklekotany autobus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane! wczoraj bylam na badaniu u swojej doktor, powiedziala ze wszystko jest w porzadku. Jednak dzis czulam sie po prostu fatalnie, zaslablam w kosciele, nie mialam w ogole wymiotow, takie odruchy wymiotne to zdarzyly mi sie ze 3 razy od poczatku ciazy a dzis koszmar.. Pozniej mielismy rodzinny zjazd i tez nie czulam sie najlepiej, brzuch mnie strasznie bolal, goraco mi bylo ah ;/ niby wszystkiego mozna sie spodziewac, od poczatku czuje sie calkiem dobrze a dzis jakos niespecjalnie, jednak teraz na szczescie troszke sie uspokoilo. Herbata z cytryna pomogla :) To moj 14 tydzien, pytam doswiadczone mamy od kiedy mozna czuc ruchy dziecka? Co do plci ja przeczuc nie mam, choc czasem przez mysl mi przechodzi ze dziewczynka to bedzie, Moj jednak mowi ciagle ze chlopak bedzie jak nic :D ale najwazniejsze by zdrowe bylo. Co do ciuszkow to wszystko mam od jakiegos czasu skladane w spadku po bobasie w naszej rodzinie, ktory pare dni temu mial swoje pierwsze urodziny. a co dzis u Was? jak sie czujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do przesadow to ja jakos specjalnie nie wierze, skoro dziecko ma byc zdrowe, madre itd to bedzie. Pamietam w szkole moj profesor od historii zawsze nam powtarzal, ze jak bedziemy w ciazy to warto przeczytac ksiazke "jak wychowac zdolne dziecko?" autora nie pamietam, sama nie czytalam jeszcze, ale podobno trudna ksiazka, w wielkim skrocie jest m.in o tym ze dziecko w wieku 15 lat wykladalo na Uniwersytecie i co robic by dziecko bylo madre, zdolne itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny! bardzo sie ciesze ze sa same dobre wiesci z Waszych wizyt lekarskich! bardzo naprawde! jak dobrze czytac pozytywne posty! Ela - prosze opowiedz wiecej o tej toskoplazmozie czy jak jej tam.. ja nie mam kota i nie mam stycznosci i nie mialam, czy to znaczy ze mam przeciwciala czy nie? czy to dobrze ze sie je ma czy zle? troche nie bardzo zakumalam z tymi przeciwcialami i odpornoscia na te chorobe. skierowanie na to badanie i na reszte na 99% dostane na kolejnej wizycie (narazie nic oprocz robionej grupy krwi w szpitalu nie mialam robionego) co do wirusow to od prawie dwoch tygodni walcze z zapaleniem uszu.. w poniedzialek bylam u laryngologa, antybiotykow nie dostalam to oczywiste, tylko krople.. uzywam tez nasaczonych wacikow olejkiem kamforowym. te krople to czuje ze mi nie pomagaja i uszy mnie bola caly czas, szczegolnie w nocy raz jedno raz drugie ale nei sa to na szczescie juz takie ostre bole.. Ela moge cos jeszcze robic na te uszy? wiem ze takie zapalenie to lepiej szybko wyleczyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela - moze pomyslisz ze jestem wscibska tak dopytujac ale Twoja osoba bardzo mnie interesuje (intryguje).. napisz prosze cos wiecej o sobie jesli chcesz.. jakiej jestes narodowosci( Ty i Twoj maz), jak trafilas do Francji i skad znasz jezyk polski tak dobrze? bo ja juz sie tak zakrecilam tym ukrainskim na koniec ze ho ho.. znasz jeszcze jakies jezyki?? A na imie masz Ela naprawde, tak? buziaki! lece do wanny, zajrze potem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatris bardzo pożyteczna ta stronka, dzięki :) A ode mnie artykuł lekarza weterynarii dot. toxoplazmozy, chyba jest tam wszystko o czy powinno się wiedzieć na temat tej choroby, z resztą na stronie od Beatris też jest artykuł poświęcony toxo. http://pl.euroanimal.eu/Toksoplazmoza_%E2%80%93_czy_koty_domowe_s%C4%85_tak_niebezpieczne%3F_(Lecznica_dla_Zwierz%C4%85t_HOMEOPATIA)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja troszkę dla rozrywki z innej beczki :) Przed chwilką oglądałam po raz kolejny "Cesarsie cięcie" a dopiero zwróciłam uwagę na piosenkę z tego filmu. Jest śliczna, aż poleciały mi łzy. Sama mam synka, a teraz czekam na narodziny drugiego dziecka. Szkoda że przez tyle lat piosenka zostaje tak mało znana. A może to dlatego jest taka wyjątkowa? W necie znajdziecie całą piosenkę "Tam było ci najlepiej" Tam było ci najlepiej, wiem. Cicho... ciepło... ciemno... I długo śnił się dobry sen, że zawsze będziesz ze mną. Tam, moje serce stuku puk, szeptało ci zaklęcia. A ja czekałam jak na cud, jak na małego księcia. Wreszcie już mogę cię synku zobaczyć, przytulić i dotknąć, bo skończyło się długie czekanie i smutna wśród ludzi samotność. Tyś taki bezbronny, maleńki, w kołysce splecionej z mych ramion, a jutro się do mnie uśmiechniesz i kiedyś tam powiesz mi: mamo;. Nieraz ci przyjdzie palce gryźć, w bezsilnej złości, w szlochach. Więc żebyś synku umiał żyć, nauczę cię świat kochać. Pokażę ci gwiazdy i wróble, trawy i żółte motyle... I będziesz tak ładnie się dziwił i pytań, zadawał mi tyle. Dziś taki bezradny, maleńki, w kołysce splecionej z mych ramion, a jutro się do mnie uśmiechniesz i powiesz;nie smuć się mamo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×