Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

balbiina

Lipcówki 2011

Polecane posty

Witajcie mamusie:) Troche mnie nie było ale już nadrobiłam zaległości- wszystko przeczytałam co u Was słychać....;) Znowu zrobiłam sobie długi weekend i wolne od pracy spędzałam na wsi. Zawsze to troszke świeżego powietrza;) W środę miałam USg przezierności karkowej- na szczęście wszystko jest w normie. Maluszek miał wtedy 60 mm, z tym, że główkę miał podkurczoną do klatki piersiowej;) Przejmuje po mnie pozycję, ponieważ ja jak się zapomnę to tak wyglądam podczas czytania książek;) Dzidziuś ładnie się ruszał;) Mąż był ze mną pierwszy raz na wizycie- poznał swojego potomka. Wg usg ze środy (13tc0d) termin mam na 13 lipca, ale nie zmieniam tego w tabelce, bo wg ostatniej miesiączki mam na 15 lipca. Więc wszystko jeszcze może się pozmieniać... Bardzo chciałabym poznać już płeć, ale moja pani doktor powiedziała, że takie stwierdzenie jest najbardziej wiarygodne ok. 19 tygodnia ciąży. Więc muszę jeszcze troche poczekać. Oczarowana- ja mieszkam w Krakowie;) Ale tylko do kwietnia, ponieważ wtedy planujemy przeprowadzić się do naszego nowego domku, który w chwili obecnej jest na etapie wykańczania. Ale to nie zmienia faktu, że rodzić będę w Krakowie, ponieważ będę miaszkać 15 km od miasta. W wolnej chwilce napisz skąd Ty jesteś. Oczywiście jeśli masz jakieś pytania to bardzo chętnie odpiszę;) Pisałyście o skurczach np. podczas kichania. Ja mam coś takiego jak np. szybko wstaję. Myślę że to normalne... Nie wiem czy Wy też coś takiego macie, ale mi się coraz bardziej niewygodnie śpi. Najlepiej się czuję jak pomiędzy kolanami mam małą podusię lub chociaż troche kołdry. Czy to możliwe aby biodra już się rozchodziły? Miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opti-trzymam kciuki za Ciebie i za dzidziusia. Też się stresowałam tym badaniem... Napewno wszystko będzie dobrze- nie może być inaczej.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mieszkam na wsi koło niepołomic (jakieś 25 km od krakowa), w Krakowie natomiast studiuje. Czy mniej więcej rozważałaś już który szpital w Krakowie wchodził by w grę? Ja się cały czas wacham, lekarkę do której teraz idę mam z Ujastka. Warunki wiem że są super, znieczulenie dają bez problemu, gorzej tylko że brak sprzętu i wrazie W koniecznie jest przewiezienie dzieciątka na Kopernika albo do Prokocimia. Ciężko się tak naprawdę zdecydować, każdy szpital ma swoje wady i zalety. Planuję w lutym rozglądnąć się za szkołą rodzenia. Dobrze by było zaliczyć chociaż jedne zajęcia, żeby rozeznać się w personelu i poznać szpital. Póki co borykam się z okropnym katarem, kaszel dał mi już naszczęście spokój. Pojawił się też kolejny problem... w pierwszym trymestrze zasypiałam na siedząco, spałam w dzień i w nocy jak suseł. Teraz nie śpię w dzień, ale w nocy niestety też mam kłopoty z zaśnięciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Hej Dziewczyny!!! Co do tego kichania, to ja też tak mam z tym rwaniem, ale nieraz jak mocniej kichnę to myślę, że mnie zaraz rozerwie:( A co do szpitala to mam tylko jeden w mieście, więc to raczej ten będzie, ale jest jeszcze jedna opcja, w innym mieście, ale to odpada, bo nie mamy samochodu, a nie chciałabym, żeby mąż się codziennie prosił kogoś o dowóz. A jeśli chodzi o poród to razcej nastawiam się na sn, ale już zaczynam się tak dośc trochę bac:(, jak Was tu poczytałam, ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok.:) Z zakupami niestety muszę jeszcze troszkę poczekac, bo mój się nasłuchał już, że dopiero po połowie można kupowac, a nie chcę żeby się pogniewał, ale potem będziemy szalec, a póki to mam już na oku a Allegro taki termometr na podczerwień, super sprawa, bo nie trzeba Dzidzi go nigdzie wsadzac tylko wystarczy przyłożyc, więc myślę, że to można już teraz kupic. Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczarowana- ja zastanawiam się nad Żeromskim. Przyjaciółka rodziła tam we wrześniu i nie narzeka. Co prawda znieczulenia nie dostała, pomimo że chciała- powiedziano jej że jest już za późno. Jeśli chodzi o Ujastek, to ma on dobre opinie, ale niestety jest tak jak piszesz ze sprzętem specjalistycznym. Dlatego ja raczej wykluczam poród na Ujastku. Szpital na Kopernika nie ma dobrych opinii- moja kuzynka i koleżanka tam rodziły. Wiadomo, nie ma co panikować i brac sobie bardzo do serca wszystkich opinii- wiadomo :poród porodowi nierówny... Ja słyszałam że w szpitalu na Żeromskiego są bezpłatne szkoły rodzenia, ale podobno są bardzo wcześnie zapisy. Ja jeszcze nie zmobilizowałam się aby tam zadzwonić i dowiedzieć się coś więcej... Jeśli chodzi o spanie, to ja od jakiegoś tygodnia też nie za dobrze śpię. W dzień odpada spanko, ponieważ pracuję. A w nocy jak już zasnę to budzę się co chwilkę. Moja siostra jest w ciąży o 3,5 tygodnia starszej i też przez jakiś czas cierpiała na bezsenność. Już jej to przeszło więc ja tez liczę na to, że nie potrwa to długo;) Pozdrawiam serdecznie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, jeszcze jedno... Jeszcze nie powiedziałam szefom, że zostaną wujkami;) I tak się przymierzam aby to zrobić w tym tygodniu, albo najlepiej dzisiaj. U mnie jest taka sytuacja, że szefowie nie za często bywają w biurze i to jeszcze razem...A ja chciałam im powiedzieć jak będą razem. Nie chce się stresować dwa razy. Powiem Wam, że mam stresika, bo pracuję na samodzielnym stanowisku (główna księgowa), które objęłam na początku maja i troszkę się boję co oni powiedzą na tą wiadomość.... Wiem, że nie powinnam się teraz denerwować, ale to jest podświadomie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Atena, jesteś księgową, więc mam prośbę-pytanko: nie wiesz może czy ja już w tym roku mogę się rozliczac z mężem z podatku (Ślub braliśmy 29.12.2009). w tamtym roku jeszcze osobno musieliśmy się rozliczac, a teraz to już chyba będziemy mogli... jak myślisz? Z góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia 508: za 2010 rok będziesz mogła rozliczyć się wspólnie z mężem;) Aby za 2010 r. opodatkować się z małżonkiem, trzeba: pozostawać przez cały rok w ustroju wspólności majątkowej ustawowej. Więc Wy spełniacie ten warunek- jeśli oczywiście nie macie rozdzielności majątkowej. Są jeszcze inne wyłączenia, np. jak mąż jest opodatkowany podatkiem liniowym lub ryczałtem, ale rozumiem że u Was coś takiego nie ma miejsca. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie, u mnie bezsennosc to masakra. Tak srednio od 2j do 5j w nocy nie moge spac. krece sie z boku na bok i budze meza. Maz moj to taki francuski piesek, bo kiedys powiedzial, ze sie budzi, jak w nocy odrywam kawalek papieru toaletowego od rulonu w lazience obok sypilani. A teraz budzi go jak sie drapie w lozku czy jak sie przewracam z boku na bok. Moja poduche do karmienia, z ktora spi mi sie o wiele wygodniej, nie znosi, bo mowi, ze budzi go szeleszczenie kuleczek styropianowych, ktorymi jest wypelniona. To straszne, wiec nie dosc, ze sama sie nie wysypiam, to mezowi tez nie daje, wiec obaj chodzimy na rzesach i denerwujemy sie z kazdego blagiego powodu. Mam nadzieje, ze to szybko minie, bo sie wykoncze fizycznie i psychicznie. Pokoj w odcieniach zolci to moim zdaniem bardzo fajne i sloneczne wnetrze, ja bym takie zostawila dla dziecka, bo po pierwsze po co ma wdychac swieze malowanie czy kleje czy chemikalia od tapety, nawet sprzed kilku miesiecy, po drugie zolty kolor jest bardzo dobry na wszelkie klopoty trawienne - wiec moze malenstwo nie bedzie mialo kolki lub bolow brzuszka. Po trzecie zrobilabym raczej remont mniej wiecej jak dziecko skonczy 2 latka, a tym czasem nie stresowac sie, ze lezac na przewijaku pusci taka rzadka kupe i pod takim cisnieniem, ze dosiegnie przeciwleglej sciany (nie przesadzam), albo buteleczka s oliwka prysnie na sciane, albo dzidzius postanowi namalowac cos na scianie marchewka lub jablkiem, albo sciana kolo lozeczka zostanie obrzygana lub obkichana :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
dziękuję Atena!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela :) :) :) :D :D Mój mąż też jest ze mną teraz biedny, stałam się drażliwa i marudna, oby mi to szybko przeszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Dziewczyny! (witam rowniez nowe kolezanki!) mnie najbardziej meczy fakt, iz niby w drugim trymestrze wszelkie niemile dolegliwosci mialy minac.. (w tym tyg. zaczne 15 tydzien) I tak sobie powtarzam co tydzien ze jeszcze tydzien, jeszcze tydzien... i co? dalej wymiotuje (choc mniej), dalej czuje sie zmeczona w ciagu dnia, dalej slabo si eczuje, dalej pobolewa mnie brzuch i takie tam.. Co tydzien tez sobie tlumacze ze skoro wytrzymalam tak dlugo to wytrzymam jeszcze tydzien i tak non stop.. malinówka376 - kiedy dokladnie masz slub? suuuuper! gratuluje! Wracajac do tematu wanienek, co mam zrobic gdy mam asymetryczna wanne? mam tak 90/150cm wiec nei bardzo wiem jak bym miala nalozyc wanienke. Ela - ta Twoja wanienka bardzo mi sie spodobala. Moglabys podac dokladna jej nazwe i producenta to moze uda mi sie ja znalezc gdzies na polskich stronach www badz w sklepach.. Tak patrze na pralke i zastanawia mnie czy sa moze jakies przewijaki, ktore mozna zamontowac wlasnie na pralke? to by bylo dla mnie ektra rozwiazanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivian2006 - ja przed ciaza mialam twarza taka mieszana ze sklonnoscia do tradziku i wlasciwie zawsze mialam jakies wypryski. Teraz mam tak jak ty, sucha i jakby troche alergiczna.. Mydlo musialam zmienic i poki co uzywam mydlo serii AA do skory wrazliwej i mysle ze mi ni tyle co sluzy co nie szkodzi. Jednak mam problem z doborem kremu do twarzy i wstyd sie przyznac ale nie kupilam jeszcze zadnego. Jakiegoo kremu uzywasz? Lancome, Garnier, Olay, Nivea, Vichy mnie szczypia i nie wiem co dalej. Na zime to chyba powinien byc taki lekko natluszczajacy? Kurcze nie chce za bardzo natluszczac bo boje sie wypryskow. oczarowanaaa - czekam na Twoja relacje z wizyty u lekarza! ja tez mam wizyte w czwartek i jak zawsze nie moge sie doczekac! Co do zakupow to troche wstepnie popatrzylam z necie na rozne akcesoria i juz tez si eprzerazilam ogromem tego wszystkiego! Do zadnego sklepu jeszcze fizycznie nie trafilam i jakos jeszcze mnie nie ciagnie, czuje ze jeszcze nie czas. balbiina - Twoja historia porodowa naprawde jest nie do pozazdroszczenia! zycze Tobie z calego serca spokojnego porodu! Misia 27 - podoba mi sie Twoje podejscie do porodu! Bardzo! Tez tak mam, mialam? Bo jak sie tak troche poczyta i poslucha kobiet to ciezko utrzymac to nasze myslenie.. Co do spokoju odnosnie zakupow i opieka nad niemowlakiem to tez mam tak jak Ty. Poki co o tym nie mysle, mysle ze jakos to wszystko bedzie. A wlasciwie to jakos nie mysle i nie wiem dlaczego. Moze to jeszcze nie moj czas? Moze potrzbuje wlasnie 9 miesiecy by sie do tego wszystkiego przygotowac? Nie jestem w stanie myslec o tym co bedzie za pare miesiecy. Zyje z tygodnia na tydzien i dalej nie potrafie? Czy ktoras z Was jeszcze tak ma? ie o to chodzi ze jestem nie gotowa, a moze nie jestem gotowa? Mam 29 lat, ciaza jak najbardziej planowana o instykt macierzynski mam od kilku dobrych lat, wiec skad ta zmiana? Wczesniej zanim bylam w ciazy bylam w stanei i wyobrazalam sobei ze jak kiedys bedzie dziecko to bedzie tak i tak albo to i to.. a teraz jakby mi ktos zabral wyobraznie! czy ze mna jest co nie tak? dziewczyny jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem już po usg. Kamień z serca, Dzidziuś fika, bryka, ma wszystko co mieć powinien, w dodatku na miejscu, wyniki wszystkich pomiarów dobre. Mam zdjęcia, filmik z usg i przede wszystkim wreszcie jestem spokojniejsza. Beatris, myślę że z Tobą wszystko w porządku. Czasami tak bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Beatris, ja polecam krem Lirene delikatny nawilżająco-ochronny do cery mieszanej. Co prawda nie jest on typowo na zimę,ale doskonale się sprawdza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Atenko oni w Żeromskiego to każdej kobiecie rodzącej naturalnie mówią, że zapóźno na znieczulenie - to już jest standard ;-) Mnie by też odpowiadał Żeromski najbardziej bo przyznam, że mam tam najbliżej. Rodziła tam i siostra mojego męża (miała cesarkę) i moja bratowa (naturalnie) wspomnienia raczej ok, tyle że niestety trzeba się dzieckiem samemu od początku zająć i nie ma przebacz nawet jesli ciężko z wstaniem z łóżka po porodzie. Pamiętam jak siostra mojego męża dzwoniła do nas żebyśmy szybko przyjechali bo nie ma jej kto dziecka do karmienia podać (była po cesarce i nie mogła wstać z łóżka a żadne położne nie reagowały na dzwonek ani wołania)... Możliwe więc że spotkamy się na porodówce ;-) Napisz mi jeszcze Atenko jak możesz czy lekarz który prowadzi Twoja ciąże pracuje w Żeromskim i ogólnie czy chodzisz prywatnie czy państwowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Dziewczyny, sprawdzałam opinie na temat tego termometru na podczerwień i jednak dokupimy jeszcze jeden elektroniczny lub po staremu-rtęciowy... A Wy co myślicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja myślę że rtęciowy albo alkoholowy ( z tego co mi się obiło o uszy to rtęciowy wycofano ze sprzedaży więc nie wiem czy dostaniesz), elektronicznego nie polecam ponieważ jest bardzo niedokładny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mysle ze te elektroniczne sa bardzo dokladne,ale pod warunkiem ze kosztuja 200zł bo ja kiedys kupilam za 30 dychy i o dupe rozbic a szwagierka ma wlasnie taki drogi ale on nawet temp.na zewnatrz mierzy i napojow np.no ale wydac tyle na raz to dosc sporo,a rteciowych juz nie ma dobry rok bo chcialam kupic jakos w zeszlym roku one sa niezawodne,u nas w domu sie jeden ostal:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny od kiedy zaczyna sie tyc??? Rany jak ja sie tego boje Mam wrazenie ze juz mi sie włoczylo parcie na jedzenie dlalego wieczorami staram sie jesc tylko owoce Własciwi przez caly dzien pomiedzy posilkami jem duzo owocow zamias jakies smieci typu batony cizsteczka albo sztuczne jedzenie Jak narazie nic nie przytylam tyko brzuch mi urosl Wiem ze przytyje napewno ale licze na to ze nie wiecej niz 11 lkg Moja kolezanka mi powiedziala ze do 4 miesiaca nic nie przytyla ale jak byla w 6 miesiacu to juz jej waga podskoczyla o 12 kg tylko ze ona jest bardzo szczupla a te szczuple wiecej tyja Ja naszczescie mam kobiece ksztalty Tak ze licze ze to bedzie nie wiecej jak 11 kg:) Beatris81 Ja mam z mezem podobnie Tak sie wierce ze w polowie nocy on musi is do drugiego pokoju spac bo innaczej to by byla katorga dla nas odydwóch Czasem jak tylko sie poloze do lozka to juz wiem ze dlugo razem nie pospimy dlatego mezus idzie do swojego pokoju od razu Nie ma sesu zebysmu sie razem meczyli tymbardziej ze on wstaje wczesnie rano i ma ciezka prace a podobnie jak maz Eli on slyszy wszystko kazdy szmer i jak powiedziala Ela nawet jak bym po cichu zrywala listek papieru toaletowego to bu uslyszal Co do bezsennosci to ja sie budze tak o 4 i czasami nie spie do 7 To jest masakra a nigdy tak nie mialam Dobra koncze bo sie rozpisalam Pozdrawiam was dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w nowym dzionku;) No i dopadła mnie bezsenność, nie wiem czy spałam 4 godziny, a jak już mi sie dobrze usnęło to musiałam wstawac do pracy. Jakiś koszmar...Mam nadzieje, że to nie potrwa długo. Oczarowanaaa-pani doktór, która prowadzi moją ciąże pracuje w szpitalu na ul. Kopernika, a ja raczej nie chciałabym tam rodzić. Ja chodzę prywatnie na wizyty- rok temu pani doktor przyjmowała i na kase chorych i prywatnie, ale niestety teraz tylko przyjmuje prywatnie. Ogólnie jestem z niej zadowolona i nie chciałabym teraz zmieniać lekarza prowadzącego. Wiem, że wszystkiego pilnuje i jak o coś pytam to tłumaczy do skutku;) Dziewczyny- jakies dwa miesiące temu widziałam termometry rtęciowe na allegro. Nie wiem jak jest w chwili obecnej, ale moż euda Wam się jeszcze dostać. Ja w domu mam jeden rtęciowy, ale zastanawiam się nad elektronicznym, ponieważ troszke się boję stosować rtęciowego dla maluszka... Napiszcie co Wy myślicie o termometrach?? Bo ja już się w tym pogubiłam, a 200 zł to troche dużo za termometr elektroniczny.... Misia27- jeśli chodzi o tycie to chyba indywidualana sprawa. Mi się wydaje, że u mnie jest już jakieś 2-3 kg dodatkowe. Rodzinak mówi, że nioe przytyłam- pocieszają mnie. Siostra się ze mnie śmieje, abym pokazała jej moją talię osy- złośliwa a sama ją straciła (termin porodu ma na 20 czerwca;)) Ja nie planuję ile chciałabym przytyć- ale więcej niż 20 kg to nie chciałabym przytyć;( Wtedy to będę wyglądała jak szafa dwójka;) Ale powiem Wam, że pocieszam się jedną myślą- że będę miała dzidziusia i to się najbardziej liczy a do figurki prędzej czy później planuję wrócić;) Miłego dnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia508 - czy ten krem ktory polecasz ma jakis zapach? to wazne dla mnie by nie mial zapachu, jesli nie ma to zaraz go kupuje! Co do termometrow to jestem zielona jak pietruszka. Misia 27 - ja tez jestem ciekawa kiedy przytyje, poki co schudlam przeszlo 4kg wiec mam nadzieje ze za jakis czas zaczne wogole przybierac i wracac do wagi z przed ciazy, a gdzie tu myslec o dodatkowych kilogramach.. Jedno jest pewne - wielorybką nie będę.. hihih Raczej. :-) kocio-rybka - dziekuje ze link z przewijakiem, jest to jakies rozwiazanie ale nie mam specjalnie miejsca by go zaczepic. Znalazlam tez w ikei taki przenosny, rozkladany, ktory mozna prac.. http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/50144765 Dziewczyny co myslicie o tym przewijaku? Czy on bedzie wygodny w praktyce? Pozdrawiam Was serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny co do wagi to wam powiem ze ja przytylam 3 kilo,ale wcale sie tym nie przejmuje moja mama przytyla 22 kg i zrzucila wszystko moja kolezanka przytyla 25 i tez wrocila do swojej dawnej wagi i obie sa teraz chude jak szczypiorek,moja szwagierka mi mowi caly czas jaki ty masz juz duzy brzuch,bo zawsze mialam plaski,teraz nie mam buzego wiadomo ze jak ubiore jakas dopasowana bluzke to sie mozna zorientowac,a ja jej mowie ze szczuple osoby ponoc tyja najwiecej,a ona sie szczyci ze jak zaszla w ciaze to wazyla 50 kg i przytyla tylko 7 kg.jest taka zlosliwa ze czasem mam ochote jej powiedziec to dziwne bo skad sie jej teraz wzielo 80 kg a wszystkim mowi ze to po dziecku jej zostalo,ale zawsze mi zazdroscila figury i moze temu taka wreda z niej.Dla mnie na pierwszym miejscu jest zdrowie dzidziusia a figura to juz z tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia508
Hej Dziewczyny!!! Beatris, co do tego kremu to jest on zapachowy, ale to taki bardzo delikatny i miły zapach, ja już go dośc długo używam i nic się nie zmieniło jak zaszłąm w ciążę i zapach nie przeszkadza, może jednak wypróbujesz, bo nie jest on drogi (ok 15zł), więc nadal polecam:) a co do termometrów to ja mam taki elektroniczy już ma chyba ze 3 lata, co prawda nie chorujemy zbyt często, ale na razie nie mam do niego zastrzeżeń. A drogi na pewno nie był, bo dodawany był jako gratis, ale nie pamiętam do czego. Rtęciowy i tak zamówiłam, jak przyjdzie to wypróbuje i dam Wam znac. http://allegro.pl/termometr-rteciowy-troge-markowy-wysylka-0zl-i1392475253.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane! Cały weekend zlecial mi w zastraszajacym tempie na rozwozeniu zaproszen, spotkaniach rodzinnych.. Wczoraj natomiast odebralismy obraczki choc zrobione byly juz duzo duzo wczesniej i szybko, bo tylko w dwa dni, ale co najwazniejsze sa takie jak chcielismy :) Slub juz za miesiac 12 lutego :) Co do spania to ja potrafilam nie przespac 3/4 nocy krecac sie z boku na bok, dzisiejsza noc byla duzo spokojniejsza. W miare mozliwosci ucinam sobie dzemki w ciagu dnia, by troszke organizm sie zregenerowal. Wczoraj bylismy u brata mojego narzeczonego, on mial ciagle przeczucie ze urodzi mu sie syn, choc 3 lekarzy potwierdzilo corke, przyszlo do porodu i syn jak sie patrzy ;) Mowi sie ze kobieta w miare mozliwosci powinna funkcjonowac tak ak do tej pory normalnie, a dziecko bedzie zdrowe. Wiadomo uwazac na siebie, ale tez nie panikowac na kazdym kroku ze cos bedzie z dzieckiem nie tak. Jesli chodzi o kwestie porodu jakos nie przywiazuje poki co do tego mysli, co ma byc to bedzie a bedzie dobrze, wychodze z takiego zalozenia, choc jak slucham kobiet w mojej rodzinie ktore koncza swoja opowiesc 'ale ja nie chce cie straszyc' to ciarki mi przechodza. Jelsi chodzi o ubranka to na wiosne planuje wybrac sie do przechowalni ubranek i zobaczyc co mamy, a czego brak. Moj ciagle mowi ze to bedzie syn, a ja jednak nie mam przeczucia. Ale nawet jesli bedzie corka a ubranka spiochy itd sa w kolorze niebieskim zielonym to nie przywiazuje tak do kolorow wagi, wiadomo ze dziecko szybko wyrosnie z tego, a nie widze sensu kupowania nowych ciuszkow (Bog wie jakiej ilosci) skoro moge wykorzystac te. Najwazniejsze by dziecko bylo zdrowe :) CO do termometrow elektronicznych to nie sa miarodajne, rteciowe owszem, ale raczej juz ich nie dostaniemy, a te ktore mamy nalezy wymienic w aptece. Dla malych dzieci slyszlam o termometrach paskowych na czolo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jesli chodzi o krem bo zapomnialam dodac, ja smaruje sie Nivea tym zwyklym niebieskim na dzien, np gdy wychodze na dwor, nie wcieram mega ilosci, bo rowniez ma sklonnosc do wyproskow, a na noc Nivea soft, jeszcze caliem niedawno moja twarz wygladala jak pobojowisko, teraz widze sama po sobie, ze jest w duzo lepszym stanie, staje sie gladka :) gdzies tam zdarza sie jakas krostka. Malowac maluje sie normalnie tak jak do tej pory. Na buzie dwa razy w tygodniu robie sobie peeling myjacy truskawkowy z naturii,a twarz traktuje niewysuszajacym mydelkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć:) Co do tycia to nie ma się co stresować! Jesli się karmi piersią to kilogramy same szybko znikają :) Ja w pierwszej ciąży przytyłam 10 kg i bardzo szybko zrzuciłam nawet więcej niż przytyłam. Teraz póki co schudłam 3 kg ale coś mi się wydaje, że na tym koniec i zaraz zacznę tyć. Nie przejmuję się tym za bardzo ;) Ciuszki ciążowe na razie nie dla mnie. Choć myślę żeby wybrać się na wyprzedaże - nie wiecie czy np. w H&M ciążowe ubrania też są przecenione? Bo normlnie są dość drogie... Ja też w czwartek idę na wizytę, mam nadzieję że wszystko będzie w porządku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jeszcze dodam w sprawie termometrów - jak córa była mała to używałam paskowego na czoło i doskonale się sprawdził. Nie jest to dokładny pomiar ale w końcu nie chodzi mi o to czy dziecko ma 38,6 czy też 38,8... Ten termometr pozwala szybko i nie męcząc dziecka sprawdzić czy należy podać lek czy też nie trzeba. Po prostu zabarwia się na odpowiedni kolor i już. Ja taki termometr dostałam jako gratis i byłam bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×