Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Bon dziorno ;) Nareszcie spałam do rana :o Od kilku dni budziłam się regularnie o 5 rano :o I nie wiem dlaczego. Też trzymam kciuki za koleje, małe, zdrowe serduszko!!! Ostatnio jakaś babka do mnie, że każde dziecko ma jakąś tam szczelinę w sercu, która się po jakimś czasie zasklepia. Mój gin nic o tym nie mówił, przy Lidce też nic mi nie mówiono o tym, aż się z z ciekawości zapytam gina na następnej wizycie. A może wy coś o tym wiecie? Mój mąż wczoraj mnie skrzyczał. Nigdy nie był zabobonny, ale jak zobaczył, że sobie wózkiem kółeczko zrobiłam po pokoju, to wpadł w złość :o Pamiętam, że jak kupiłam wózek dla Lidki (okazyjnie w 5 mc ciąży) to wujostwo przyjechało i mi go zabrali do siebie, a oddali dopiero w 9 miesiącu, przed porodem. Ja tam w takie rzeczy nie wierzę (że nie wolno wózka popychać w ciąży, wróży to szybszy poród, czy coś takiego). łazanka-współczuję sikania, ale ja też miewam takie noce, ważne żeby nerki oszczędzać, ja codziennie muszę brać urosept, bo inaczej mnie boli. Cycuchy to mnie pieką i szczypią w środku, już tak nie swędzą, chyba się szykują do karmienia. Mało to przyjemne ;) aga15510-fajnie, że mogłaś podglądnąć synka :) Co do nisko położonej główki to ja nie wiem, niestety nie pomogę. mama8327-postaram się częściej, aj promys ;) A ciuszki to ja mogę oglądać cały czas ;) Olin_ka - ja cię babo podziwiam, ze skracającą się szyjką, jeszcze dajesz radę! Normalnie szok! Nie zwlekaj za długo, nalezy ci się już wypoczynek. Ja chcę truskawek!!! Tylko one jeszcze takie drogie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina malina mama tomka
ja tez chce truskawek. w poznzniu na rynku 2 dni temu kupiłam za 7 zł za 1 kg. u mnie na wsi sa za 12 zł/kg. dzis maż pojechał do poznznia i ma zakupic 2 kg. ja ubranka mam po tomaszku, ale po doswiadczeniach po 1 dziecku juz kupiłam laktator medela mini elektronik- naprawde polecam. rzaden reczny czy elektryczny mu nie dorówna. butelki uzywam aventa i dale bede ich uzywac ale one przeciekaja strasznie. szczególnie niekapki. wiec aventa nie polecam. nie wiem jakie inne sa dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny podajcie proszę jeszcze raz link do tego termometru, który tak zachwalacie ja w ogóle spać nie mogę :( a dziś to już przebiła ta noc wszystkie poprzednie, teraz to już mi jest niewygodnie, boli mnie tyłek, nie mam się w jakiej pozycji ułożyć, chyba powoli staję się cyborgiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra...spróbujmy to ogarnąć;) Truskawki u mnie po 9zł, ale pyszne i umówmy się...w czerwcu to się dopiero zacznie, a w tym roku mam co nadrabiać, bo w zeszłym tak się akurat złożyło, że karmiłam:O:O:O Ogórki...zaprawiłam 4 słoje małosolnych na zwykłym koperku...ciekawe co z tego wyjdzie:P Ale ja tak kocham ogórki...w tym roku chyba z 50 słoi, bo w zeszłym w okolicach pażdxiernika było ZERO. To tak abstrahując od ciąż i tym podobnych:D Misiaczkowa__🌻 pierwsze słyszę o takich historiach z wózkiem:O To co ja mam powiedzieć, skoro codziennie wychodzę kilka kilometrów z Młodym? poza tym jesteś wyspaną szczęściarą, ja miałam dziś "budzenie" jakoś po 6...młody wyspał się i oznajmił koniec nocy:D Aga_jabi__🌻 to chyba norma, że nasza aktywność usypia dzieci w brzuchach❤️, a jak już możemy rozpocząć zaczyna się jazda bez trzymanki:P aga15510__🌻 luz siostro:P dziecko masz po prostu nisko...niekoniecznie musi to skutkować skracaniem się szyjki...poza tym pomyśl jak mało czasu zostało już do wyklucia:D:D:D Jak ja sobie o tym pomyślę...ogarnia mnie lekka panika;) łazanka__🌻 Bogu dzięki Bronek nie pamięta procesu karmienia i nie mam takich problemów...uff...ja chyba nie przepadam za karmieniem piersią, ale no cóż...jak trza to trza:P A z tą nerą to uważaj...cholerstwo jedno się akurat teraz przyczepiło😠 Mama__🌻 popieram decyzję odnośnie sterylizatora i podgrzewacza:) Ja mojego nie użyłam ani raz! Stoi teraz grat i zaśmieca mi widok:D:D:D Ja od początku używam mikrofali i jakoś mój syn żyje i ma się dobrze...mikro doskonale też nadaje się do sterylizacji butelek....co przyznam robiłam raz na ruski rok:O Chyba wyrodna ze mnie matka:D A czereśnie już lada chwila, bo mam odmianę majową:):):) olinka___🌻 szatan nie kogut:D:D:D:D:D dawno mnie tak nic nie ubawiło:D:D:D uważaj na siebie diable jeden, bo jak tak dalej pójdzie to jeszcze urodzisz przy tablicy:P i odzywaj się jakoś częściej!!! To rozkaz! Dobrze, że Cię dokładnie przebadali, bo skoro nadal latasz po wsi z brzuchem to trzeba Cię kontrolować:D Misiaczkowa___jeszcze raz buziak za info o promocjach w biedronie...podobno ich pieluchy są jednymi z najlepszych! Kto by się spodziewał... Cała reszta otrzymuje wielki buziak👄 i miłego dnia🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no skołowałam się po przeczytaniu wszystkiego i już nic nie wiem ;) Hmm.. Może macie rację z tym żelazem, że trzeba zmienić.. pogadam z ginkiem przy okazji :) Z płynów do prania też polecam Lovelę - już mam wszystko poprane i poprasowane (sesja :P) i ubranka są naprawdę milutkie w dotyku. Z proszków kupiła Jelpa.. a i Dziewczyny czy tałam dużo o produktach Biały Jeleń.. kupiłam dla wypróbowania proszek i płyn do prania i faktycznie super. One są dla hipoalergiczne, i podobo lepsze, niż niektóre przeznaczone dla dzieci. Zobaczymy. Łazanka - dasz radę.. ja wierzę teraz w medycynę 🌼 tylko dbaj o siebie misiaczkowa - ja niestety raczej humanistka (chociaż ścisłe też lubiłam) - skończona administr. a teraz filologia ang. Pocieszyłaś mnie Kochana :D olin_ka - starsze pociechy rodziłaś naturalnie? aga15510, aga_jabi - ja ze swoją mam to samo - nalpierw leń a później jak się rozbryka.. ale mój gin powiedział, że takie leniwe dni się zdarzają, ważne żeby poczuć cokolwiek, a poza tym intensywność zależy od ułożenia. misiaczkowa a ja z tymi zabobonami to specjalnie wszystko na opak robię - obwieszam się koralami, chodzę normalnie na cmentarz (do Taty) itp.. hehe moja Babcia ukochana kiedyś na mnie nawrzeszczała, że czemu ja się ważę w ciąży, bo niby dziecko małe się urodzi czy coś tam :o Czy w dzisiejszych czasach jest jakaś, która nie była ważona? :D A i nie kazała mi siedzieć po turecku, bo rzekomo Mała będzie miała krzywe nogi.. nie wiem jaki zwiazek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe ja też już pożarłam kg truskawek.. chyba ze 2 m-ące już śniły mi się po nocach :P DziadekJacek - uwielbiam Cię czytać :D Kobietki a ten ręczny laktator (cholera zapomniałam nazwę) o którym pisałyście, że takie cudo to ile mniej więcej kosztuje? Dziewczyny mam jeszcze dylemat innej natury :P Hehe chodzi o mojego Mężulka.. do 5 mc mieliśmy celibat przez moje wymioty, wyczerpanie, infekcje i takie tam.. a później jak się zaczęłam rozkręcać.. jak go widzę to normalnie coś mi się załącza.. to już chyba podchodzi pod molestowani.. tyle, że on raczej na przygnębionego nie wygląda :P:P :D Ale tak myślę, że chyba powinnam już przystopować.. i nawet moja świadomość Małej, tzn że już taka duża jest zaczyna mi chodzić po głowie. Ehh to dopiero problem :P Trzymajcie jutro za mnie kciuki, bo mam 2 testy i prezentację kolosa :o Nie wiem jak ja tam wysiedzę, nie mówiąc o zaliczeniu czegokolwiek :P Idę dziobać 👄 Całuję Was Pięknisie 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga jabi-pewnie masz kryzys, ja też tak miewam jak wzrasta rozmiar brzunia. Wtedy reszta organizmu, a szczególnie kręgosłup doznają lekkiego szoku. Muszą się kilka dni, a właściwie nocy, przyzwyczajać. Ja am takie skoki co miesiąc lub trzy tygodnie. Trzymaj się ciepło. aga 15510- ja miewam maluszka bardzo nisko, moja ginka mówi, że wtedy trzeba leżeć!!! Bo może się zacząć skracać szyjka. JA na szczęście mam 45 mm ale jest miękka i to podobno sprzyja takiemu "opadaniu" dzidziunia. misiaczkowa- ja na urosepcie jechałam od początku ciąży, przestał działać albo coś się dzieje, może stan zapalny? Teraz dostałam mocniejszy furagin, który działa moczopędnie i dlatego muszę pić jeszcze więcej żeby filtrować nerki i wypłukiwać prawdopodobnie bakterie. O tym przesądzie z wózkiem też słyszałam, dlatego dla synka kupiliśmy jak się już urodził. Teraz jednak stwierdziliśmy, że nic nie zostawiamy na ostatnią chwilę, kupiliśmy i po obejrzeniu schowamy na strychu. Ja jadłam wczoraj truskawki!!!!!!!Nie mogłam obok przejść obojętnie choć wiem że działają moczopędnie:) i kosztowały 8 zł /kg. Objedliśmy się z Małym jak świniaki. Ale było warto...teraz czekam już cierpliwie na truskawki od rodziców:) (swoją drogą ciekawe jak zniosą podróż przez 200 km?). Pozdrawiam. Wszystkie!!! Nawet ten nie wymienione!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga jabi bardzo dobre opinie ma też ten termometr: http://allegro.pl/termometr-microlife-ifr-100-ucho-skron-nowosc-i1623991871.html Funkcje podobne do tego z Lidla, ale jaka różnica w cenie. A sama wczoraj skorzystałam z promocji w Biedronce. Kupiłam proszek Lovela z płynem do płukania, i paczkę pieluszek Dada ( 28 szt.), na wypróbowanie,jak zareaguje na nie maluszek - bo nie wszyscy są z nich zadowoleni. Choć moja siostra tylko takich używa i nie może ich nachwalić. Podobno produkuje je dla Biedronki Pampers.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miasiaczkowa widziałam tę promocje w biedronce ale lovela została tylko do białego a ja wolałabym do kolorów a pampersików mój nie chciał na razie kupować bo jest jeszcze czas no to niech mu bedzie potem bedzie latał sam z listą he he jak teraz ma czas..... myslę o termometrze z lidla i chyba się skuszę bo doczytałam że ma gwarancję na 3 lata więc może to nie bedzie badziewie.... truskawki mówicie? nawet jescze nie zajarzyłam że już są........ale pewnie słodziutkie co? bo jest słonce. myslałam że sprawę ciuszków mam już z głowy ale kurczę my rodzimy na przełomie lata/jesieni to muszę dokupić sweterków skarpetek i koniecznie czapeczek.ciagle sie sugeruje tym że teraz ciepło. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny większość moich znajomych dzieciatych uzywa pieluch z biedronki i sobie je chwali z tym że wszyscy na początek do szpitala jechali z pampersami i jakimis tam innymi ale to chyba chodzi o ten szał kupowania potem przychodzi opamietanie że tańsze nie znaczy gorsze. Dziadek jacek ja wczoraj niestety ogladałam wiadomości jest afera z tymi ogórkami z hiszpanii i ogórasy na razie mi zbrzydły he he chociaz ty pewnie małosolne robisz z targu. ja zaraz lece na obchód po warzywniakach bo masakrycznie chce mi sie tzw botwinki.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze bardzo dziadku_jacku :) :) :) Ja mam zamiar jeszcze skorzystać z pieluszkowej promocji, tylko mam dylemat rozmiarowy. Kupiłam pieluszki w rozmiarze 2, jest ich 156, kupiłabym jeszcze jedną paczkę ale nie wiem, czy nie lepiej już 3. No i można kupić za 6,5 zł patyczki i płatki cleanic w komplecie :) Patrzyłam w książeczkę córci, ona dopiero jak miała 5 m-c ważyła 6 kg. No ale to "nowe" zapowiada się większe. Chyba jednak te 3 kupię. Nie wiem na ile mi ta paka starczy, nie pamiętam. Średnio 8-10 pieluszek dziennie na początku szło (przy karmieniu cyckiem). Co do jakości tych pieluszek to są naprawdę fajne, cienkie, miękkie, nie to co kiedyś. Na allegro znalazłam całkiem przypadkiem ofertę przetestowania pieluszek różnych marek. Za 14 zł wysyłają po 5 sztuk pieluszek, typu hauugies, pampers, tesco, babydream, dada. Fajna sprawa w sumie. Patrzyłam na cenę oryginalnych pampersów. Tak średnio za 62 sztuki trzeba dać 44-55 zł. A te dada ile by nie było 26 zł. Róznica jednak jest. U nas truskawy po 9-11 zł. No ale ja bym musiała kupić ze 2-3 kg, bo tak do śmietany, kefirek zrobić, może tak do jedzenia, mąż lubi, córcia tak sobie, ale z cukrem zeżre. Poczekam do pierwszego, bo i tak kasy nie mam teraz przez ten durny ZUS. mama8327-zdecydowanie można ze sterylizatora zrezygnować. W późniejszym czasie gotowałam przez 5 minut butelkę, smoczki i był ok. Ręczny laktator nie jest zły, ale trzeba jednak sporo pracować ;) bombastyczna-no właśnie ja też ostatnio czytałam o tym białym jeleniu i się zastanawiam. Sama czasem używam mydełka do podmywania, bardzo sobie chwalę. Może też spróbuję. Ile kosztuje płyn i proszek? Eee humanistki są super ;) Mój tato często na imprezach śpiewa mi "ach ta piękna, młoda polonistka" ;) Także nawet pieśni o nas powstają hehe ;) Będę trzymała kciuki!! Masz najwspanialszy talizman na świecie, więc musi być na 5! Mi się marzą studia z języka rosyjskiego. Ponoć ten język ponownie wraca do szkół, na razie, jako drugi, dodatkowy, ale od zawsze mnie kręcił i miałam podstawy na studiach i całkiem nieźle mi szło. Ja też chodzę za mężem, ale on ma ostatnio jakąś fazę strachu i nie chce się dawać ;) Muszę przy nim mniej narzekać na jakieś dolegliwości, bo zaraz sobie coś wkręca. Zmykam się nieco wyszykować, bo dzisiaj moja pierworodna ma występ w przedszkolu z okazji Dnia Matki, jej pierwszy taki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombastyczna__🌻 👄 masz 100% racji szz Białym Jeleniem, też się naczytałam, ale dopiero ostatnio udało mi się namierzyć w sklepie całą serie tych produktów...do prania, do mycia siebie i nie koniecznie siebie (garnki, talerze itp. itd) Mają doskonałe opinie! Spróbuję koniecznie! A co do napastowania M to masz 200%. Ja się zastanawiam kiedy zawiadomi policję:P albo inne organy ścigania tudzież telefony zaufania, ale co ja mogę...:classic_cool:Jestem gruba jak beka, ale rzadko kiedy czuję się tak kobieca:) misiaczkowa___dokładnie, tańsze nie znaczy gorsze:) zaraz l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombastyczna__🌻 👄 masz 100% racji szz Białym Jeleniem, też się naczytałam, ale dopiero ostatnio udało mi się namierzyć w sklepie całą serie tych produktów...do prania, do mycia siebie i nie koniecznie siebie (garnki, talerze itp. itd) Mają doskonałe opinie! Spróbuję koniecznie! A co do napastowania M to masz 200%. Ja się zastanawiam kiedy zawiadomi policję:P albo inne organy ścigania tudzież telefony zaufania, ale co ja mogę...:classic_cool:Jestem gruba jak beka, ale rzadko kiedy czuję się tak kobieca:) misiaczkowa___dokładnie, tańsze nie znaczy gorsze:) zaraz lecę do biedronki! I ja też humanistka:D Chociaż analitycznie też kombinuję, bo protoplaści oboje ścisłowcy:D:D:D ciotka_julia__jaka afera? ja nic nie wiem, na szczęście raczej nie oglądam TV, chyba, że jakiś film wieczorem:D Na szczęście mam dokładnie takie od chłopa!A truskawki trochę jeszcze nie do końca słodkie, ale to już prawie to! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mi też koleżanki polecały tą Dadę.. i jeszcze Babydream z Rossmanna (teraz są w promocji).. ale w sumie jeszcze żadnych nie kupiłam, tylko hyba z happy do szpitala takie z wycięciem na pępuszek :) misiaczkowa - z tym talizmanem to nieźle wymyśliłaś! :D Moja dobra kol ze studiów jest po fil. rosyjskiej.. kiedyś ją wypytywałyśmy, to stwierdziła, że im dalej w las, tym ciemniej :P Ona miała jeszcze fajnie, bo naście at temu ci, którzy studiowali języki obce wyjeżdżali do danego kraju na jakiś czas na praktyczne doszlifowanie.. szkoda, że teraz tego nie ma. Eh będzie miała dziś przeżycie i łży w oczach.. pierwsze przedstawienie to poważna sprawa :) DziadekJacek - jak miło, że nie jestem osamotniona z moim napaleniem :P Hehe nie powiem, bo przed ciążą też było fajnie w tych sprawach, ale teraz to już czysta nimfomania :P :D Kurcze.. i chociaż biust teraz taki ładny.. krągły.. tym to się nacieszyć nie mogę :P z b wskoczyłam na d :P A co do Białego Jelenia :P Za płyn 1 litr zapłaciłam coś koło 7zł, a za proszek taki mały w kartoniku chyba 400g coś koło 5,5. Kupiłam sobie jeszcze żel pod prysznic za 5ł i płyn do mycia twarzy też za 5zł, ale tego jeszcze nie używałam. Czasem te rodzime tanie mogą lepiej się sprawdzić, niż te drogie nafaszerowane chemią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej!!! Paskudna pogoda :( U nas w Lesznie truskawki widziałam po 8 zł :) podobno są pyszne !!!! :) Boli mnie od żołądka w górę :( żebra najbardziej :( i ta senność :( ale dla Maluszka wszystko :):):) Dziewczyny wszystkiego dobrego na ten smutaśny i zimny dzień :*:* A co to za termometr z Lidla o którym wspominacie? Mi stronka Lidla nie chce wskoczyć i nie mam jak za bardzo podpatrzeć co to za cudo... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka__taki na podczerwień do ucha lub czoła:) Szybko odczytuje temp, jest wygodny to najważniejsze:DPoza tym....do mnie dopiero dyszcz lezie, jak na razie mam słońce i trochę chmur... Syn mój Bronisław dzisiaj oficjalnie pierwszy raz rozwalił sobie był kolano:D Jak zwykle w przypadku bólu wył 5 sekund i natychmiast zapomniał:D Ale mnie to bolało dużo dłużej...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga-Jabi kwas foliowy ułatwia przyswajanie żelaza, dlatego lekarz kazał brać folik. Aga15.. może mały tak się ułożył, na pewno wszystko jest ok! Laski wy wiecie jaką ja mam jazdę od zimy na truskawy... Mąż kupuje mi codziennie 2kg a ja codziennie je pochłaniam. Nawet miałam 2 noce temu nocny głód; obudziłam się o 3 i zjadłam ostatnie pół kilo a że w brzuszku nadal mnie burczało musiałam zjeść jeszcze kanapkę z szynką rzodkiewką i sałatą :D! W Gdańsku truskawki po 8-9zł od dziada :). Może nie są tanie ale wolę kupić 2 kg truskawek niż 1 kg ciasta... A my od początku maja mamy zakaz seksu :(... A tak było namiętnie, teraz to chyba spłonę z pożądania. Mam nadzieję, że zakaz zostanie odwołany w czerwcu. No dobra sprawę laktatora jeszcze przemyślę... A moja przyjaciółka powiedziała mi, że to całe chodzenie do szkoły rodzenia było na nic bo uczyli ją technik relaksacyjnych, oddychania itp natomiast jak przyszło co do czego to kazali jej się wstrzymywać z porodem bo na porodówce nie było miejsca :( i bidulka na izbie przyjęć rodziła. tak ją przetrzymali że urodziła w końcu na porodówce po 3 parciach. Łazanka ja mam przed oczami scenę z 'gotowych na wszystko': w biurze u 'Linet' jedna babka karmiła cycem swojego bodajże 4 letniego synka... :D Bombastyczna 3mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiaczkowa ...Truskawki:) chyba kazda juz je dorwała.U mnie sa 10zl za 1 kg,juz dawno kupowałam jak były po 16zł ale zagraniczne a te juz nasze są:) kupiłysmy z córka dzis kg.i zjadłysmy je ze smakiem. SEX!!!ja juz zapomniałam jak to sie robi;/ moja polówka odgraza sie ze jak urodze i dojde do siebie to nadrobi;D Boze wy macie poprane i poprasowane,ja na początku tak sie z wszystkim rwałam a teraz zostałam w tyle( prałam tylko 1 raz w normalnym proszku).Czyli jak wypiore juz na gotowca i wyprasuje to nie bedzie to przesada??:) Pogoda ładna choc ma popoludniu byc juz brzydko i burze..a ja tak sie boje burzy;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama 🖐️ Z tą szkołą rodzenia to się nie zgodzę :P tzn ja nie wierzę w to, że to mi pomoże przy porodzie itp, bo w bólach to ja i tak nie będę pamiętała o żadnych oddychaniach :P:P my zapisaliśmy się głównie ze względu na ogarnięcie tematu pielęgnacji i zajmowania się Maluszkiem i pod tym względem jestem zachwycona! Dzięki temu napewno mniej będę panikować i jakoś tak raźniej będę się czuła jak wrócę z Małą do domu :) Dla mam po raz 1wszy super sprawa :) I współczuję Ci tego zakazu.. ale może będzie niebawem odwołany i nadrobicie zaległości :) DziadekJacek - to Twój syn w pewnym sensie dziś stał się mężczyzną :D meeg 🖐️ - nie przejmuj się "tyłami". Ja tylko dlatego wszystko porobiła, żeby mieć chwilową wymówkę od nauki :P A teraz zamiast dziobać co chwilę odświeżam, żeby sprawdzić co tu ciekawego namazałyście :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, dziewczyny, nie nadążam za Wami - ale się rozkręciłyście ;) Co do truskawek to ja codziennie kupuję choć pół kilograma (u mnie ok.7-8 zł/kg). Dziś kupiłam kilogram i już wpałaszowałam miseczkę z cukrem i ze śmietaną :D Dzień bez truskawek to dzień stracony ;) Dziś byłam na targu izakupiłam sobie świetne krótkie spodenki i długie lniane. U góry mają taką nieuciskającą szeroką gumkę, więc nadają się w sam raz a i po ciąży pewnie założę :) Zadowolona jestem jak diabli ;) A i cena przystępna :) (30 zł za krótkie, 55 za długie). Co do proszków i płynów dla dzieci ja kupiłam Jelp (proszek) i Lovelę (mleczko). Ale nie wiem co lepsze. Na razie wypróbowałam Jelp. Pieluszki - ja kupiłam na razie dwie paczki (po 43 szt.) Pampers Newborn. Była promocja w Rossmanie. I zastanawiam się czy jeszcze dokupić czy się wstrzymać... Co do Białego Jelenia, to widziałam kiedyś całą serię w Rossmanie - muszę się bliżej nią zainteresować :) Aga_jabi, ja cały czas biorę kwas foliowy. Moja gin powiedziałą, że do końca ciąży mam go brać. Czemu, nie wiem.. Aga15510, ja też czasem mam takie uczucie napierania na spojenie łonowe - szczególnie jak się dużo nachodzę. Myślę, że nie jest to skracanie szyjki macicy. Dziecko rośnie coraz większe i coraz bardziej napiera. Ja czasem czuję jak mnie tam kopie "w dole" - mało przyjemne. Misiaczkowa, nie znam tego przesądu z wózkiem. Słyszałam już różne ( np. żeby nie nosić naszyjników itp. w ciąży, bo dziecko będzie owinięte pępowiną), ale o tym nie. Co ma być to będzie i jazda wózkiem po domu Ci na pewno nie zaszkodzi :) Ciotka Julia, ale narobiłaś mi ochotę na botwinkę, albo taki barszyk ukraiński... Ślinę mam już do pasa ;) Chyba jutro zrobię, bo dziś już nie chce mi się biec do warzywniaka drugi raz. Co do ogórków, to ja teaz też mam jakiś "wstręt" po tej aferze. Dziadek Jacek, z Niemiec przywędrowały jakieś ogórki zarażone szczepem pałeczki okrężnicy. Powodują bardzo ciężkie zatrucia a nawet zgon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek Jacek- trzymaj się Kochana, synka poboli i przestanie, a Twoje serce matki będzie rozdarte z blizną do końca życia. Ja pamiętam wszystkie wypadki Ziemka i do dziś mnie oblewa pot jak o nich myślę. Było też zabawnie, nie powiem (tylko dlatego że nie stało się nic poważnego). Do dziś na zdjęciu rtg głowy mojego Skarba widać spinkę:). To był pierwszy wypadek. Ziemek dostał w głowę ...huśtawką, pojechaliśmy do szpitala zrobić zdjęcie czy wszystko o.k. Oboje z M należymy do ludzi opanowanych do perfekcji i granic możliwości. Nawet nam ko nie mrugnie bez względu na to czy mamy kogoś reanimować czy obezwładnić. Ale cóż w obliczu takiego nieszczęścia, zapomnieliśmy zdjąć Małemu spinki do włosów (miał strasznie długie, piękne loki , ścięte jak skończył roczek, zdarzenie miało miejsce wcześniej bo zaczął latać jak miał 8 miesięcy, masakra). No i nawet lekarz nie zauważył, że spinka została na główce u tej "dziewczynki". Trzymaj się ale przyjmij też gratulacje za syna-mężczyznę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327- fantastyczna scena. Powiem Tobie, że niestety mój kochany tatuś latał za swoją mamuśką jak miał już ponad pięć lat, w dodatku ze stołeczkiem, żeby mu było bliżej i zazwyczaj dopadał babcię, jak stała przy kuchni i obiad gotowała. Pewnie mój Młody wdał się dziadka:), mam nadzieję, że chociaż nie będzie za mną latał, ha ha ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombastyczna-> szkoła rodzenia- to teoria mojej przyjaciółki na temat przygotowań do porodu. A jeśli chodzi o pielęgnację maluszków to powiedziała, że beż zajęć nie dałaby sobie rady (brak młodszego rodzeństwa itd). Ja mam 2 młodsze siostry i pamiętam prawie wszystko :) U mnie szkoła rodzenia zaczyna się od 4 lipca więc mam jeszcze miesiąc na decyzję czy zapisać się na zajęcia :) Łazanka to mieliście przeżycia, a swoją drogą to bardzo szybko zaczął chodzić :)! A my kupiliśmy pieluchy tetrowe 10sztuk i 5 sztuk flanelowych oraz pieluszki happy newborn 42szt za 26zł - to tanio czy drogo? A tak sobie myślę gdzie się podziewają Grays i Jagódka1??? Dziewczyny ale o jaki typ ogórków chodzi??? O te długie czy te ok 10cm czy krótkie z kłujami? Teraz wcinamy truskawki a już niedługo: czereśnie, maliny, jagody, porzeczki, słodki groszek i inne pyszności... mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny nie lekceważcie napierania na macice i tych bólów w dole... Ja wczoraj miałam wizytę. I co się okazało? Albo leżenie plackiem albo szpital:((( Myślałam ze wszystko jest ok, ale przez te moje latanie miałam od jakiegoś czasu twardy brzuch jak skała, skórcze non stop ale nie wyczuwalne przez ten własnie twardy brzuch. Lekarz mnie zbadał ręcznie i czuć głowkę, tak napiera już. Więc co za tym idze szyjka też nawala. Mam zakaz dotykania brzucha. Przy nastęnym skórczu mam szybko do niego dzwonić lub jechać na izbę. Dlatego właśnie zastanwiam się czy bezpiecznie będzie mi jechac na te usg 3d, bo przez ponad godzine będzie wtedy mi jeździł po brzuchu. Czy to bezpieczne?? Zapomniałam spytać mojego lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja znalazłam taką stronke: http://www.dzieciowo.pl/ i na tej stronce ktoś porównuje PIELUSZKI, CHUSTECZKI, BALSAMY DLA DZIECI, KREMY NA ODPARZENI itp. Z pieluch to opisane są wszystkie jakie tylko można kupić w Polsce :):):) Po prawej stronie od środka strony jest taki dział: OCENIONE PRODUKTY DLA DZIECI no i tam zaczyna się zabawa :):):) POLECAM BO NAPRAWDĘ DUŻO MOŻNA SIĘ DOWIEDZIEĆ :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeden dzień mnie nie było a Wy tak szalejecie, że hoho :) bombastyczna - widzę, że masz takie podejście do przesądów jak ja i też specjalnie robię na przekór. Wczoraj np. dowiedziałam się, że kiedyś do roku nie obcinało się dziecku paznokci tylko obgryzało... co do pępka mój wystaje już od bardzo dawna, sterczy sobie ale mi nie przeszkadza za to w domu się z niego śmieją :) ale krechy nie mam co do studiów to ja zrobiłam podyplomowe na początku ciąży - muszę jeszcze jedno zaliczenie zrobić żeby dostać dyplom. Na szczęście nie mam ograniczenia czasowego jednak jak nie zrobię go przed porodem to potem ciężko to widzę. kalkulator płci wskazuje mi dziewczynkę a mój mały ma "pyrtka" jak to lekarz powiedział :) Dziadek Jacek - ja wybrałam Wyspiańskiego, moja mam tam pracuje na noworodkach więc sama rozumiesz :) co do wielkiego brzucha to nie lubię jak jestem w piżamce (bez biustonosza) i siądę trochę pochylona a cyce opierają mi się na brzuchu a jak jest gorąco to jeszcze odr azu mi się tam spoci ble :( chusty i nosidełka - mój maż już dawno obwieścił, że on chce i będzie nosił więc nie zabronie nie ;) łazanka - jestem z Tobą w tych wycieczkach nocnych do toalety bo ja mimo, że nerki ok to 4 razy zaliczam. Dziś w nocy pomyślałam , że gdyby złodziej chciał nas okraść jak śpimy to nie miałaby szans bo bym go przyłapała na 100% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadek jacek - spóźnione acz najszczersze życzenia przyjmij ode mnie :) z tym urlopem tacierzyńskim - słyszałam, że liczy się data porodu a że nasze dzieci urodzą się w 2011 to tylko tydzień urlopu przysługuje tatusiom natomiast, a gdy dziecko urodzi się w 2012 to tata ma już 2 tygodnie. Te z nas które skończą macierzyński w tym roku to mogą napisać o 2 tygodnie dodatkowego dla siebie, a te co skończą w 2012 to piszą o 4 tygodnie dodatkowego. Czy ma ktoś sprawdzone informacje? Ja to usłyszałam od kadrowej zanim poszłam na zwolnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rany, ale sie rozpisalyscie, masakraaaa:-) Ja wczoraj wzięłam na ręce dumiesięczną córcię koleżanki i się zakochałam, choć co chwile plakala i nie dała sobie dydusia wsadzic do buzi, tylko rękę wsadzała i w krzyk:-), ale fajna jest jak nie wiem. Wczoraj patrzyłam w tesco na pieluchy pampersy, 60 zł.... Boje sie tych tanich,ze beda odparzenia itd bo tak nie wchłaniają. To tak jakby podpadkę bella założył zamiast always, tak to porównuję. Pozdrawiam wszystkie brzusie, cmok:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×