Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Starsze dziecię w szkole, młodsze ucina drzemkę, więc czas na kawę i śniadanie. Zaczynam kolejne podejście do mojej ulubionej diety South Beach. Mając małe dziecko, mało snu i dużo obowiązków dość trudno przetrwać fazę I, dlatego kilka podejść po porodzie zawaliłam. Może teraz się uda. Misiaczkowa - żłobek prywatny, tu, gdzie mieszkam nie ma państwowych. Na razie krótko, raz w tygodniu 2,5-5 godzin i tak raczej zostanie do wakacji. Ale i tak to przeżywam. Wczoraj mieliśmy pierwszą z trzech godzinnych wizyt "zapoznawczych" i mały płakał na widok tylu nowych twarzy i małych buziek. Martwię się i boję:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiap no dobrze dziewczyny piszą zrób no jakies rządy.....i bedzie lepiej rzeczywiscie zajmą się dzieciaczki sobą potem i bedzie super. mojego babcie noszą i nie da im sie odłozyć, ja go natomiast troche noszę i dam rade odłozyć ( no ale trochę żesmy to poćwiczyli tez mi płakał przy odkładaniu łatwo nie było bo on sie drze a ja mam wyrzuty sumienia ze on się drze ale załapał) zaraz bedę laseczki obczajać te wasze wózki:-D czołg mi zostanie na okoliczne wertepy (chociaż im mały większy tym gorzej się nim manewruje) ale potrzebuję czegos na wyjazdy chociazby do babć bo czołg zajmuje cały bagaznik i pies wtedy zostaje w domu, bo się nie miesci ( bo ja mam psa towarzyszacego i jeździ z nami wszędzie) a pytam o te spacerówki bo trafiłam wczoraj na jedną (która gdzies w necie wiedziałam wcześniej) i masakra malutkie toto rączki nisko no ogólnie lalke bym woziła ale dziecka w tym juz nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cd. co do tego cholerstwa acta to wychodzi na to ze żadnego linka nie bedzie można wkleić o ile sie nie ma zgody autora aukcji czy zdjecia. Tymkowa mnie dzis juz przeszło ale wczoraj miałam takiego nerwa że mówiłam mojemu m że bede codzien włazic na bloga tuskówny i jak znajde jakies zdjecie nie jej to będę to zgłaszać na policje ze złamała prawo :-D niech wyjasnia czy miała zgodę autora czy nie. w ogóle to mnie wkurza że Polska taka przed szereg- niektóre kraje unijne wprost powiedziały że NIE podpiszą, a my pierwsi jeszcze w tajemnicy:-((( w ogóle ta unia to mi bokiem wychodzi- vat wiekszy bo unia kazała, paliwo drogie ale w innych krajach unijnych jeszcze DRoższe (to dla mnie zaden argument) a reforma szkolnictwa? pamietacie jak reformowali szkoły podstawowe? i tworzyli gimnazja? bo w unii tak szkolnictwo wyglada to i tu trzeba:-((( a teraz gimnazjum to z małymi wyjątkami wylegarnia przemocy no bo dziecko musi znależć swoje miejsce w grupie. i czyms się wykazać TNKs e tam szkoda! (ps nepomuckiej dobra też jest kniga mydło z łabędziem) ps. która uzywa huggisów a propos pieluch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka, bo widzisz, Polska wprowadza reformy na hura, zanim je jeszcze przygotuje:-/ Żadna szkoła nie jest przystosowana do przyjęcia 5 czy 6-latków, że o programie nauczania takich małych szkrabów nie wspomnę. I co? Narobili bałaganu, a teraz się próbują wycofać! ACTA jak dla mnie to typowy przykład podlizywania się mocniejszym od siebie. Szkoda, bo ja, nie mieszkając w Polsce, czasem oglądałam polskie programy czy filmy... Ups, a może nie powinnam się już do tego przyznawać?;-) A paliwo? Co z tego, że jest tańsze niż w innych krajach, skoro Polacy zarabiają dużo mniej? W zarobionych pieniądzach ważna jest nie ich ilość, ale co i ile można za nie kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katienka to czemu ja myslałam że ty tutaj mieszkasz? mam teraz zagwozdkę bo doczytałam że ta akcja protestacyjna ws paliw w sobotę przeniesie się na drogi a ja mam pare pilnych załatwien i kurczę nie uwinę się zanim oni zaczną:-(((a nie usmiecha mi się stać w korku parę godzin. no jak ja sobie cos zaplanuję to można to o kant dupy rozbić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helou. Witam Was mamuski ja i moja gorąca Late Mchiatto. Maly drzemie wiec zaraz lece sie wykapac. ciotka julia ja uzywam w sumie huggisy na zmiane z pampersami active baby i babydream. Huggisy i babydream w dzien a pampersy na nocke. Spadlo u mnie snieguuuu, ale plusik jest na zewn wiec stopnieje. Jak dobrze ze kaloszki sobie kupilam, to zalicze dzisiaj jakis spacer bo gosci mam miec a nie mam nawet cukru do kawyyyyyyyyyyy ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh dzieki dziewczyny ,zawsze lżej człowiekowi jak może chociaż poczytać jakies dobre słowo ,juz poprostu nie wyrabiam z tym wszystkim ,jeszcze jak z M jestesmy z nimi sami to wszystko gra,trzymamy twardą ręke nie ma brania na rece lulania chyba ze juz naprawde widac ze cos im jest lub cos boli ,kolysanie do snu to tez juz przeszlosc zaopatrzylismy sie w wozki pojedyncze bo nasza landara nigdzie nie da rady wjechac i w nich usypiamy ,chyba maja jakies trudne dni a raczej tygodnie na ząbki nic małemu nie pomaga poczawszy od maści po czopki ,masowac nie da rady bo nie daje się nawet dotknąć ,jeszcze ta moja kochana tesciowa ,rrrrr kobieta nie potrafi zrozumiec ze jak ona je rozwydży to my nie mozemy ich potem okiełznać ,nie potrafi zrozumiec pojecie ,.nie nosimy maluchów" a za kazdym razem kiedy tam jestesmy a male sa grzeczne bo sie czyms łaskawie zajmą i tylko wyjdzieny z pokoju to slysze,,no ponosimy chileczke dzieci kochane,takie grzeczme jestescie" nigdy z nimi nie została sama a pieprzy glupio za przeproszeniem,jak sobie pomysle ze mam zamieszkac z ta kobieta niedlugo to mnie az trzesie,niby cale pietro nasze ,wszyustki po remoncie tylko wejsc i mieszkac a ja tak to odwlekam ze az mi glupio przed M.Eh i jak tu nie zwariowac kiedy zamiast o szczesliwym macierzynstwie człowiek zawsze ma cos na głowie,ciesze sie ze chociaz wy dajecie jakos rade z waszymi pociechamy ,ja najchetniej wzielabym mojego M i dzieciaczki i wyjechala do jakiegos miasta gdzie nie mam zadnej rodziny wtedy nikt by sie nie wpieprzal i nie dawal swoich glupich rad chociaz wiekszosc nawet nie miala dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa czyli nie narzekasz na hugissy. asiapa a twój m nie moze pogadać z matką? os spadam bo się mały budzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiapa jestes niesamowicie dzielna i twarda. Ogarniasz je...pomarudzic musisz, bo to ciezka praca .Ja sie zdolowalam depresja po jednym dziecku, fakt ze mialo wszystkie dolegliwosci na poczatku. Ale na szczescie to minelo. Czytanie tutaj kobietek duzo wiecej mi dalo niz pocieszanie tesciowej czy wlasnej mamy. To tutaj byly te same problemy co u mnie i dlatego bylo mi lzej. Marzylam o blizniakach ale.... dla mojego wrazliwego podejscia to moze i dobrze ze jedno wyszlo narazie.....mysle o drugim w przyszlosci . Ty kochana masz to za soba jesli juz dzieci nie planujesz, zaloz spiralke i ciesze sie zyciem. A wszystko co uciazliwe przy maluchach,,minie ;) i bedzie to wspominac jak bedziesz ogladac z nimi zdjecia. I gdy zaczna sie bawic to....wpadna przyjaciolki na kawke i nawet nie odczujesz ich obecnosci. Dzielnie sobie radzisz, 3mam kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotka julia - my tez na zmiane z pampersami uzywamy huggisy skusilismy sie ostatnio w tesco byla promocja jakas mega paka w sumie tanio ale chyba pierszy i ostatni raz je kupilismy maly sie przesikuje strasznie a mala ma po nich dupencje jak ogien same odparzenia ,przeszlismy wszystkie rodzaje i marki i u nas w gre wchodza tylko pampersy oryginalne ,smiejemy sie ze te nasze bobasy to panstwo z wyzszych sfer bo jak narazie wszystko co tylko najdrozsze im pasuje od kosmetykow po obiadki i deserki tylko hipp ,dobrze ze przynajmniej jedza obiadki ktore my im robimy bo bysmy zbańczyli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciotuchna - nie narzekam racja, ale sie tym nie kieruj, bo musisz jedna wyprobowac czy dwie i sprawdzic czy bobo nie przesikuje i czy nie odparza. To mega indywidualna sprawa sie ostatnio przekonalam. Wszystkie bobo z mojej szkoly uzywaly dady, wiec i ja zaczelam, to maly byl odparzony, i mokry w nocy. A z kolei one po huggisach tak samo, i w dodatku nie pasowało im ze są twarde jak posikane .A ja tej twardosci nie widze, w ogole nie sa twarde. Moge ci przeslac dwie sztuki poczta zebys nie kupowala calej paki hehe;) ide dzis na poczte wiec decyduj hehe..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiap---macie wesoło :D Jeszcze troszkę i maluchy zaczną się ze spobą bawić, zajmować to nieco odetchniecie. Tylu rodziców bliźniaków co znam, a każdy mówi, że nie wyobraża sobie mieć pojedynczaka ;) hehe ;) Ja huggusów nie kupię, choćby za grosze były. Są grube, przeciekają i odparzają. U nas króluje DADA, 28 gr za sztukę, cieniutkie, z zielonym wkładem, nic nie przecieka, zużywam 6-7 dziennie. Jak dla mnie bomba :D Dobra spadam czas nakarmić małą i fruu na dwór. Mam jakieś problemy z mleczkiem, więc czeka mnie lancz z laktatorem :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka, kiedyś przecież mieszkałam i wspominałam o pochodzeniu z centralnej Polski. I nie mówiłam dotąd, gdzie teraz mieszkam:-) Asiapa - jest i druga strona medalu w mieszkaniu daleko od rodziny. Brak opieki nad dziećmi, gdy jest niezbędna. I rozwiązania łamiące serce, jak żłobek:-( Naprawdę dyspozycyjne babcie należy ustawić na piedestale. A upierdliwe teściowe zutylizować;-) Czego i sobie życzę:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamuse..mam pytanie do tych "zaopatrzonych "juz w zabki...czy po dolnych jedynkach zaraz wyjda górne?czy dadzą nam troche odpocząć??jest jakas reguła?? ja tez przylaczam nse do podziwu dla mamy blizniaków..ale i zazdroszcze, fajnie jest pozniej jak sie ze soba juz bawic beda..miedzy bliznakami jest taka niesamowitanwiez. aha jakby ktoras mogla polecic jakas fajna spacerowe, bo chce juz zmenic..mam teraz graco ale te kolka to porazka i chce za jakis miesiac przelozyc mlodego do spacerowy... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Tnks a ten drineczek z jackiem to kupilas w jakiejs sieciowce czy w zwyklym sklepie? asiapa tez Cie pamietam. Na pewno teraz Ci ciezko ale znam rodziny z bliźniakami i pomysl sobie ze juz nie bedziesz miala dylematu kiedy miec 2 dziecko tylko odchowasz dwojke za jednym razem. Jak dzieci podrosną to beda towarzystwem dla siebie. Ciezko znaleźć ci teraz dobre strony ale uwierz ze sa i niedlugo sobie troche odetchniesz a na teraz to rzeczywiscie musisz wprowadzic rzady twardej reki jak mowia dziewczyny ciotka- ja tez juz mialam kilka wozkow. Przy 1 dziecku tez kupilam czołg i po pol roku od razu go opchnełam. kupilam chicco enjoy spacerowke i jestem bardzo zadowolona. Chodzilo mi o to samo bo czesto jezdzilam samochodem i musialam wkladac czesto wozek do samochodu. Pozniej dokupilam tylko gondolke i fotelik i korzystam z tego kompletu przy malgosi. czekam az bedzie troche cieplej to do razu przerzucam sie na wersje spacerowa. Wklejam linka: http://wozki-dzieciece.pl/dat/oferta/13b.jpg http://ekropka.com/img/chicco/ch_sportwagen/ch_sportwagen.jpg Pozniej jak wojtek byl starszy to dokupilam sobie jeszcze maclarena, juz taki naprawde małym model triumph, ale wszystkie maclareny sa dla mnie super i polecam tez te wieksze. Ja mam takiego: http://www.travelswithbaby.com/images/stroller_maclaren_triumph_scarlet.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pieluch to najlepsze pampersy sa jednak. Huggisy sa strasznie sztywne a poza tym przeciekały czesto z tego co pamietam, wojtek w nocy byl czesto przesikany wiec teraz nie kupuje w ogole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mój mąż wyrzucił i opaski i kikut bo nie lubi zbierać takich rzeczy, więc póki co na pamiątkę mamy album, znaczy będzie on systematycznie uzupełniany, zdjęcia od momentu narodzin i kartki z życzeniami z chrztu oraz stronę z wyborczej z nowo narodzonymi dziećmi, tylko się walneli i wpisali 26.08 zamiast 25.08...no ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi- ja dopiero wczoraj wyczail;am taki piekny album i kupie go dopiero teraz. Świetna pamiatka:D Bardzo mi sie podoba Kateinka- ja tez czesto mam ochote wyjechac stad jak najdalej bo tu zycie coraz ciezsze, wszystko drozeje i zamiast ulatwiac obywatelowi to utrudniaja. A gdzie teraz mieszkacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tymkowa to dzięki za checi, ale skoro sa tak różne opinie to ja zostanę przy sprawdzonych dadach. ewentualnie wezmę sobie na próbe te z rossmmana bo zdaje się ze tam mozna kupić 2 sztuki na próbę. katienka pamietam żes pisała skąd pochodzisz ale umknęło mi ze teraz za granicą. Lady Ania ten chicco nawet nawet , co do mclarenów nie mam przekonania bo tam sa malutkie strasznie kółka. szymka ja myslałam o graco spacerówce bo "stabilnie" wyglada w porównaniu z np zikko . co z tymi kółkami nie tak ? (rozumiem że w wielofunkcyjnym)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady Ania, standardowo na wyspach. Ale w niestandardowo ładnym miejscu:-) Emigracja ma swoje dobre i złe strony. Żyje się łatwiej, ale z dala od bliskich. Coś za coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kietienka wlasnie wszystko ma swoje plusy i minusy. ciotka julia- no ten maclaren ma troche male kolka ale czasami to nawet jego zaleta.Jest dobry juz dla starszego dziecka ktore chodzi a czasami sie zmeczy na spacerze, albo jak jedziesz na zakupy czy na wakacje. Zajmuje malo miejsca i jest zwinny. Dla mlodszego dziecka to ten chicco moge polecic z czystym sumieniem jakby co. No moje muffiny w piekarniku ale tym razem robie bez tego kremu kokosowego bo nigdzie nei znalazłam. Zobaczymy czy dobre beda bo moze je wykorzystam ja moj m bedzie mial imieniny to mu do pracy zrobie bo u nich taki zwyczaj. Czekam az gosia sie obudzi i ide na dwor bo termomentr zew na sloncu pokazuje 14 stopni :D:D dziewczyny czy Wam tez czas tak szybko leci bo ja nie wiem kiedy budze sie, za chwile jest wieczor i tak w kolko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, dziewczyny slyszalyscie w tv o porwaniu dziecka, masakra jakas! 6-miesieczna dziewczynke z wozka wyciagneli, matka zostala w glowe uderzona jak sie obudzila dziecka nie bylo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katienka - masz racje sa plusy i minusy mieszkania za granica, nie ma pomocy i wszystko trzeba tak zorganizowac zeby samemu dac rade. Przykro jest jak w przedszkolu jest np.dzien babci i nasze dziecko jest bez babci, niestety. Moja starsza corka to przeszla i mlodsza czeka to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!U mnie dziś 1 stopień w plusie i sypie śnieg,nie zabrałam foli na wózek i nieżle nas zasypało na spacerku.My wczoraj po trzecim szczepieniu,myślałam, że to ostatnie a tu jeszcze jedno WZW za 6 tygodni.Trafiłam na fajną lekarke,która zbadała go całego,łącznie ze sprawdzeniem jak się bawi zabawkami.Niestety sprawdzając siusiaka powiedziała,że może się skończyć chirurgiem,bo nie można ściągnąć skórki.Powiedziała,że zobaczymy jak to będzie wyglądać za 6 tygodni,jest jeszcze szansa,że to się naprawi samo ale mała.Ma któraś też ten problem?Sciągałyście kiedyś same tą skórkę?Pomóżcie coś!Wpadam w panike!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cotka julia ja mam taki http://www.nokaut.pl/wozki-wielofunkcyjne/wozek-wielofunkcyjny-graco-quattro-tour-deluxe.htm - no i z przednimi kołami ciagle sie cos dzieje, moj M juz po przywercal tam jakies blaszki ale i tak malo stabilne sie wydaja..ogolnie dobry ale kolka to wielki minus i nie tylko u mnie bo sie naczytalam..chcialam dokupic nowe kolka ale drogiejakos komplet przednich ponad 200 zl.. wiecie wyczytalam tu o tej placencie do wlosow i sie skusilam...ok 3 tyg stosowania jestem porostu zakochana w tym szamponie i maseczcie...wlsoy nie do poznania a najwazniejsze nie wypadaja juz tak...minimlanie jeszce na szczotce ich zostaje, ale nawet urosła mi "taka mala grzywka"...jestem zachwycona i dziekuje ze ktoras z Was (nie pamietam niestety ktora) o tym napisala...bo pierwszy raz w zyciu trafilam na takie cudo;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sory za bledy w pisaniu ale moj maluch mnie to zaczepia...a i wrzucilam linka...hmmm ACTA zeby mi czasem panowie w kominiarkach nie wpadli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymka🌻 w pełni się z tobą zgadzam odnośnie placenty. Nawet fryzjerka powiedziała mi ostatnio, że w życiu nie widziała, że komuś TYLE nowych włosów rosło:D:D:D Moje kudły są niemal jak kiedyś, z tym, że już się nie kręcą:O A teraz mam inny problem:O Owszem, nie "wylatają":P za to garściami wyrywa mi je Franek:O Jak nie urok to sraczka:O Odnośnie skórki na siusiakach....my od początku b. delikatnie odchylaliśmy, choć podobno teraz pediatrzy odradzają takie poczynania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziadekjacek my tez tak robimy ze siusiakiem malego z tymi opiniami jest roznie kazdy lekarz co ińego mowi nasza nm kazala delikatnie przy kapaniu a znajomej pediatra definitywnie zabronila ale jak ja sie nasluchalam jak synkowi znajomej M od brudu to az napuchl i musial miec nacinane zeby wyczyscic to ja juz wole sciagac troszke ta skorke i sie nie martwic,moje male gady zasnely co jest nie mozliwe bo ostatnimi czasy chyba zapomnialy co to drzemka w dzien ,3 tyg siedzielismy w domu bo wszyscy mielismy zapalenie oskrzeli wiec to moze zimowe powietrze tak na nie podzialalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiapa🌻 mam dokładnie takie samo zdanie! Zamiast zabraniać utrzymywać siusiaka w stanie NORMALNEJ higieny to mogliby łaskawie uczyć rodziców jak go prawidlowo pielęgnować, żeby właśnie krzywdy nie zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×