Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

Dzień Dobry! A ja muszę Wam powiedzieć, że też dziś pospałam sobie = jak nigdy. Zawsze o 7ej już na nogach, a dziś :) Ale dobrze, widocznie potrzebowałam :) Wczoraj odebraliśmy wózek, stoi już złożona bryka w pokoju :) Kolorek ładny, taki beżowy z szarym. Kupiliśmy już też fotelik do auta, także te "największe" rzeczy mamy już kupione. Została wanienka, kosmetyki i takie "duperelki" :) Koteczkowa, czy to o czym mówisz to gondola? Bo ją da się odpiąć od stelaża. Ja nie, to nie wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem:classic_cool: Tylko okrutniem zmachana, bo wczoraj cały dzień latalam za truskawkami, potem je zaprawiałam, skończyłam o 23, w międzyczasie moje dziecko zasnęło pod ścianą:D:D:D Ale mam dżemów i kompotów, że ho ho:D:D:D ja już w ogóle nie patrzę na siebie kategoriami oczekującej ciężarowki:P, nie mam na to czasu! W sierpniu wyskoczę tylko urodzić i wracam do zajęć:D:D:D Czasem coś mnie tam pogniecie, nogi uparcie traktuję solą (metoda zbawienna), natomiast młody kopie jak diabli❤️ dzisiaj chyba jego głowę widzialam pod żebrami...zabolało kurde! Bronek nam się tak rozlatał, że trudno za nim nadążyć...matko, ile takie dziecko ma energii...:O Olinka__🌻 Ty wiesz:D:D:D Master&commander jesteś! Mama__🌻👄 Mum__🌻 witojcie kumo :D A w ogóle to tyle piszecie, że masakra....:O A rozstępami się nie przejmujcie, bo jak wszystko wróci do normy po porodzie, to naprawdę mogą stać się totalnie niewidoczne. Buziaki dla wszystkich👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem jak się to nazywa, ale jak sie to wyciagnie z wozia to powinna zostac spacerówka:-) to tak jakbys miala koszyczek na dwie rączki-paski czy jakos tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koteczkowa- to chyba jednak faktycznie myślisz o gondoli- głęboka część wózka, do której przyczepiona jest budka i można wypiąć ze stelaża tak żeby nosić w tym dzieciątko, niektóre mają mocowania do samochodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej :) Koteczkowa nie wiem jak to się nazywa, ale pamiętam jak 5 lat temu mojego męża siostra kupywała wózek to prawie wszystkie wózki miały takie "torby" wyjmowane z gondoli i one służyły właśnie do przenoszenia dzieciątka itp. w aucie także. Teraz chyba już tak tego nie produkują bo przecież są nosidełka. Tak mi się wydaje, tzn powtarzam po moim mężu co mi powiedział :P:P:P:P Grander Tutka tego nie ma :) Ja mam pytanko: CZY KTÓRAŚ Z MAMUSIEK ZAKUPIŁA JUŻ JAKIEŚ KOSMETYKI DLA DZIECIĄTKA? JAKIE POLECACIE? JA MAM SKÓRĘ ATOPOWĄ ALE MAM NADZIEJĘ, ŻE MÓJ FILIPEK NIE BĘDZIE ALERGIKIEM :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DziadekJacek ależ Cię podziwiam, ja na nic nie mam siły. dzis rano sprzątałam: mycie podłóg, armatury, najgorzej prysznic wyszorować i juz zdycham, obiadu już nie ugotuję.z godzine musiałam poleżeć bo czuję jakiś ból w podbrzuszu:( ponadto mały strasznie sie rozpycha. a teraz zbieram siły żeby wleźć pod prysznic, nie wiem czy to normalne czy coś jest ze mna nie tak jeśli chodzi o tą wyjmowaną gondolę to niektóre wózki takie połączone ze spacerwóką mają taką wkładkę z uchwytami, kórą można wyjąć z dzieciaczkiem. a np w moim wóżku (jedo bartatina) gondola jest za ciężka abym mogła ją ot tak sobie wypinać ze stelaża i nosić, od tego jest fotelik;) wczoraj wydawało mi się, że zaczęły mi się robić rozstepy pod piersiami i już sama nie wiem bo jak dzis ogladam to mam nadzieję, ze to takie ciemne żyły poprostu..ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka1705 z kosmetyków podobno bardzo dobre jest Oilatum, ja już zakupiłam emulsję...dodaję się ją do kąpieli i potem już się niczym dzidzi nie smaruje, czasem można też ta emulsją posmarować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kleopatra dzięki za info, zaraz sobie poszukam o tej emulsji w necie :* KOTECZKOWA ja właśnie wskoczyłam na allegro i szukałam wózków z tymi wkładkami i to nazywa się NOSIDŁO - jak ktoś już tu wcześniej wspomniał :) Produkują wózki i z tymi nosidłami i z nosidełkami w komplecie razem. Więc napewno znajdziesz taki wózek bez problemu :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoro niedawno zostałam mamą chłopczyka, a nie po raz drugi dziewczynki - czas pozbyc się babskich ubranek. Zaczęłam wystawiać na allegro, tylko z opcją "kup teraz" naprawdę fajne, w super stanie i bardzo dobrych firm ciuszki. Szczególnie sukienki, spódniczki i bluzeczki na lato. A co najważniejsze - w dobrych cenach. Zerknijcie proszę: http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=4972 94 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rybka- przecudne, szczególnie krowa i biedrona!!! Pewnie macie racę z tym nosidłem, ale ja wcześniej miałam wózek Chicco trio i on miał na tyle lekką gondolę że używaliśmy jej jako nosidełko jak Młody był maleńki. No Dziewczynki, mój pierworodny jest już drugoklasitą!!! A jak tam u Was koniec roku szkolnego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łazanka__🌻 nie wiedziałam, że Twój syn to taki dorosły facet:D Gratulacje!!! Co do kosmetyków to ja wypróbowałam i polecam rękami i nogami EMOLIUM! Cud mazidła to są, trochę tańsze od Oilatum i jak zauważyłam na Bronku, skuteczniejsze. Młodemu przypałętało się coś niby ATS, skaza białkowa, okropna wysypka, ryk dziecka, bo swędzi...:O Katastrofa. Nic nie pomagało, nawet kapiele w krochmalu robionym samodzielnie każdego dnia:O:O:O, maści ze sterydami i Bóg wie co jeszcze:O A jak kupiłam Emolium...jak ręką odjął, cały syf poszedł w niepamięć. A jak był zupełnie maleńki to smarowałam oliwką, bo takie małe to nie kąpie się codziennie...a nawilżać trzeba. Ale teraz na pewno będę stosować emolium. Buźka👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do martka 77
Już ktoś wcześniej napisał że ceny masz z kosmosu już nowe tańsze:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
as-80 - to brzusio do góry przez co najmniej miesiąc. Tylko jutro to czekanie to nie wskazane. Możesz spróbujesz zapytać czy Cię przyjmą poza kolejką albo tak jak pisze meeg czy ludzie Cię przepuszczą Koteczkowa dołączam do Ciebie bo ja dziś też tylko raz wstałam siku i tak to spałam całą noc. Wstałam taaaaka szczęśliwa. Jak to niewiele człowiekowi trzeba :) Dziadek Jacek a Ty to chyba rakietę masz w czterech literach a jak nie to chociaż paliwo rakietowe pijesz :) kleopatra - ja mam średnio co drugi dzień taki "zmęczony" jak ty teraz piszesz. To już uroki tego czasu macie plany na długi weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mania1982 ja mam toxoplazmoze od 8 tc (czyli 6 miesicy juz) biore antybiotyk. Aby stwierdzic obecnosc paszyta musisz miec wykonane bdanie na IGG i IGM jesli IGG masz dodatnie a IGM ujemne to nie masz sie czym martwic, oznacza to ze przechodzilas juz toxo i masz tylko przeciwciala, ktore zostaja do konca zycia, jesli IGM tez jest dodatnie oznacza ze jestes w trakcie przechodzenia toxo, dlatego trzeba zrobic awidnosc -kolejne badanie- aby ustalic kiedy mniej wiecej doszlo do zarazenia, niskia oznacza jak w moim prztpadku ze jest swieza i trzeba przyjmowac antybiotyk, wysoka ze sprzed paru miesiecy i tu lekarz decyduje co dalej. Jak do tej pory dzieciatko jest zdrowe, po urodzeniu wykonuja mu badanie na toxo i drugie po miesiacu. bombastyczna, spadlas mi z niba z tym imieniem bo moja ma miec tak na imie Kornelia i dlugo sie wahalam, jak moj maz nic nowego nie wymysli to zostanie ;) jesli chodzi o paciorkowca to teraz w 33tc dostalam skierowanie na to badanie 18zl placilam co do wozka tutek grander, tez bylismy zdecydowanie na niego, poszlismy go zamowic a kupilismy inny ;) emjot bodajze, modelu- jakii wstyd- nie pamietam, zmienilismy zdanie bo porownalam spacerowke i w em jocie jest lepiej wykonana, ze tak sie wyraze nigdzie dziecku wiac nie bedzie ;) ale to tylko moja opinia :) rybka my kupilismy kosmetyki z firmy hip noce w moim wykonaniu sa bardzo nieprzyjemne dla mojego meza ;) no coz w koncu on tez "jest" w ciazy ;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majka ogromne dzięki za rzeczowe opisanie :) ale i tak jestem przerazona na dziś na 20 zapisałam się do ginka prywatnie bo oszalała bym chyba do wtorku z M z niepewnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny dzieki za powitanie :) ja dzis sie snuje od kata w kat, spac sie nie da, jakies to cisnienie niskie.. wzielam sie za allegro, musze wreszcie pozamawiac wszelkie drobne rzeczy i kosmetyki dla dziecka ktorych wciaz nie mamy. hurtowo wybieram od jednego typa, np nozyczki, oliwki,pieluchy,podklady,termometr itp. niby takie bzdety ale one tez musza byc,mam nadzieje,ze o niczym nie zapomne.. zamowie 2 paczki roznych pieluch,zobaczymy czy beda dobre.nie czuje sie na silach latac po sklepach,wiec trzeba zrobic to online. mala dzis duzo spi,ma dzien leniuszka. zreszta mama tez :):) podziwiam te co maja jeszcze sile latac lub pracowac! ja wymiekam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mum to come - ja też tak robię z allegro. Pojedyńczych pierdołek nie opłaca się zamawiać jak masz za każdą płacić jeszcze za dostawę. Jak dla mnie zakupy spożywcze on line powinny być tańsze i bardziej rozpowszechnione wtedy też chętnie bym je tak robiła. Zwłaszcza, że jedzenie kupuje się duuużo częściej niż inne rzeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie, patrze na biustonosze do karmienia-czy przez miesiac do porodu piersi jeszcze sie zwieksza czy juz zostana teraz jak sa? bo nie wiem jakie kupic.. teraz przez miesiac juz mi sie nic nie zwiekszylo i sie zastanawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, dojechałam nad morze, nie było tak źle, bardzo mi pomogła podusia ze styropianem...tylko dzisiaj byłam w takiej wiosce u ginka na badaniu, chciałąm żeby wystawił mi zwolnienie lekarskie, a on zrobił mi usg i powiedział, ze dzidziuś jest mały ?!?:( ale w normie... Ja jetsem w 31 tygodniu , a Badania mam takie: HC na 27 w 1 d kość udowa tak jak teraz czyli 30 w 2d a reszta to tak ok 28,29 tydzień ciąży...co ja mam o tym myśleć? Do tej pory moja lekarka nic mi nie mówiła, że jest nie tak, na połówkowym byłam , badanie z prawdziwego zdarzenia i wyszło wszystko ok....pocieszcie mnie , o mi smutno trochę. Całusy dla was znad Bałtyku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve, nie martw się kochana. Różne aparaty USG mogą różnie pokazać. Już tutaj któraś pisała, że na dwóch wizytach u różnych lekarzy dość pokaźnie waga się różniła (nie pamiętam, która to z nas miała taki przypadek - może się odmelduje ;) ). Więc się nie stresuj. Ja też słyszałam o różnych przypadkach, że jednak USG się myliło (wynik w obie strony może się różnić).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello Brzuchatkowe Pięknisie!! :D Miałam tyle rzeczy na myśli i do zapisania.. i jak zwykle kiedy kończę czytać wszystko zapominam :o Dziewczyny co do EMOLIENTÓW zawartych w Oilatum, Oilanum itp. to używać ich należy dopiero jak Dzidzia faktycznie ma bardzo suchą skórę. Nie wolno absolutnie ot tak sobie, bo to działa na niekorzyść Malca, bo później jego skóra nie będzie tolerowała innych "zwykłych" kosmetyków. Mówiły mi to już 2 położne i panie w 2 aptekach. Moja położna, na początek, jeśli Szkrab potrzebuje nawilżenia radziła mi wlać do kąpieli kilka kropel oliwki.. dpiero jak problem się nasila przerzucić się na emolienty :) Eeeee... Majka! - Ja też się wahałam.. miałam tysiąc imion w głowie a w końcu jakoś tak.. U nas Kornelia to niespotykane imię i to mnie cieszy :) Tutejsze kafeteryjne Kobietki jeszcze mnie utwierdziły, Mężowi też się podoba, tylko teściowa stwierdziła, że krzywdzę dziecko :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
badeve - głowa do góry! Nie wierz pierwszemu lepszemu lekarzowi. Mojej kol ze szkoły rodzenia jej lekarz nagadał, że widzi na usg, że Maluszek na szyję 2krotnie owiniętą pępowiną, że może się udusić.. i tak ją wygonił z gabinetu :o Dziewczyna mało nie zeszła na zawał. Na szczęście jej siostra zaraz ją porwała do Białego do polikliniki gdzie mają NAJ sprzęt i specjalistów i co się okazało? Że koleś nagadał jej totalnych bzdur nie będąc pewnym! No comment.. Ty też Kochana zanim zaczniesz padać na zawał sprawdź to jeszcze, bo różni lekarze chodzą po świecie niestety..... DziadekJacek - łączę się z Tobą w zapierniczu :D Dziś rano byłam na zakończeniu roku szk. w mojej szkole (Mała też jest zdania, że powinnam zmienić zawód, bo nie dała mi wysiedzieś na części artystycznej tak mnie boksowała :P:P) a po powrocie.. ciasta, gotowanie, pakowanie kartonów, sprzątanie na jutro.. niedawno skończyłam i padam na twarz. Ale.. satysfakcja gwarantowana :classic_cool: Wczoraj jak byliśmy na zakupach nakupowaliśmy wreszcie pieluszek :P Mam do szpitala spakowane Belli, w domu małą paczkę Dady 28 szt do wypróbowania a wczoraj jeszcze kupiliśmy Huggisy i Babydreamy :P Przy częstotliwości 1 kupka na godz na jakiś tydzień wystarczy :P:P Dziewczyny te wszystkie linki które wrzucacie.. nagapić się nie mogę :D Mnie niestety teraz nie stać na "dodatkowe" gadżety i bardzo Wam zazdroszczę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Babki mam straszny problem natury remontowej i potrzebuję porady ;) Planuję mieszkanie mieć raczej w jasnych kolorach (już raz się wpakowałam w wenge i czernie - nigdy więcej - zajeździć się można ze ścierą :o) i właśnie.. jakie drzwi? Bardzo podoba mi się kolor wiąz (b. jasny) ale nie wiem czy wszystko mi się nie zleje.. orzechowe też są piękne (podobają się mężowi) ale są też bardziej pracochłonne.. Do jasnych ścian i podłóg to jakie lepiej.. eh dekoratorki to ze mnie nie będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombastyczna_ 🌻 oj jak ja znam ten ból dekoracyjno remontowy:O Na szczęście mam to za sobą, zresztą w pewnym momencie poddałam się i zdałam nap mojego Połowica, który jest mądralą jakich mało i to on wszystko wybierał, o kolorów ścian po kafelki w łazience. Moje pomysły były boleśnie:P torpedowane:D I tak teraz wszystko mam biale i czarne. Tylko drzwi mam w sosnie:classic_cool: Rustykalnie do bólu:D:D:D żeby nie powiedzieć PRZAŚNIE:D:D:D Tylko po cholerę za każdym razem pytał się mnie "co myślisz?" skoro ja nawet nie nadążałam z otworzeniem ust w celu wiadomym, a on już oznajmiał, że "no coś ty..bez sensu";) Co do emoliantów to ja trochę żałowałam, że nie stosowałam ich wcześniej, bo jakby nie patrzeć wystarczy sama nasza cudowna woda...efekt mega przesuszenia murowany:O A te "oliwki" to nie wiem z czego i jak są robione:O Posmaruje się czlowiek takim J&J czy innym i za kilka minut skora sucha jak pieprz:O Nawet oliwie z oliwek ciężko zaufać:O, bo połowa dostępnych na rynku to produkt oliwopodobny:O:O:O Aaa....jeszcze coś:P pojechałam do sklepu i nie wiem jak to się stało, ale znowu mam pełną kuchnię truskawek:D:D:D I robota głupiego, w kółko to samo: D:D:D Porobię chyba jakieś soki albo musy...dla dzieciaków akurat na zimowe smutki❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DziadekJacek :D 🌼 według mnie należy ci się order za te truskawki ;)!!!!!! Mega szacun :classic_cool:!!!!! Bombastyczna ja ci niestety nie pomogę - tzn sama w zeszłym roku miałam 3 miesięczny remont i na nowo dom urządzam...do tej pory ale tak jak Dziadek Jacek drzwi wewnętrzne mam w sośnie a teraz to chciałabym je wymienić (choć już nie da rady)na białe z mleczną szybką. Mogę polecić ci farby do wnętrz Nobiles - Pory Roku bardzo ładnie kryją i kolory są takie "pełne". Badeve moja mała dzidzia też zawsze wychodzi, że jest malutka :(. Tyle, że u mnie łożysko wytworzyło się tak że pępowina nie jest na jego środku tylko na jednym z końców przez co dzidzia pobiera substancje odżywcze tylko z połowy łożyska. Gin mówi : "mała ale jeszcze w normie." A ja sobie tłumaczę, że nie wszystkie dzieci rodzą się z wagą powyżej 3,5kg. Wiem też, że norma jeśli chodzi o wagę czy wzrost może być mniejsza nawet o 3 tygodnie w stosunku do OM. Będzie dobrze! Wakacje!!!! :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: :classic_cool: Ja mogę pochwalić tylko moje siostry: studentka dostała stypendium za wyniki a młodsza skończyła wczoraj gimnazjum z czerwonym paskiem na świadectwie :D - teraz tylko problem czy się dostanie do wymarzonego liceum.... Kochane a czym myje się dzidzie od dnia narodzin??? Czym pielęgnuje skórę??? Czym smaruje się dupkę??? Co nie spojrzę w sklepach na kosmetyki to piszą, że są powyżej pierwszego miesiąca życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama8327 Ja moja mała kompalam w mydełku w płynie niwea,byłam zadowolona a jezeli chozi o oliwki to tez niwea a pupka? sudokrem lub jak go nie bylo to linomag i ani raz nie byla odpazona.Raczej starałam sie uzywac kosmetyki z jednej firmy i teraz tez pozostane przy niwea;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka!!! Widzę, że o kosmetykach, to i ja dorzucę swoje trzy grosze ;) Wiele mam poleca z Hippa, a to dlatego, że produkty tej firmy nie zawierają parafiny w składzie, a jeżeli jest to występuje daleko w składnikach. Ja do kąpieli kupię taki płyn Jonson&Jonsons taki z żółtą zakrętką, mam już kupioną oliwkę bambino, no i linomag, bo on jest bardziej pielęgnacyjny, sudocrem jest na odparzenia, więc wolę go nie nadużywać i wsio ;) A z Hippa wypróbuję balsam, jak zajdzie taka potrzeba :) U nas gorączkowe pakowanie i zakupy. Dzisiaj zrobiłam dym w Auchan, bo kupowaliśmy walizki na kółkach, duże, cena atrakcyjna, tyle co dla nas na wyjazdy to super (64 zł). Wzięliśmy dwie takie same, różniące się tylko kolorem i co, przy kasie okazuje się, że jedna kosztuje te 64 a druga 99 zł. Oddali nam różnicę, ale wiecie co, ciekawe ile się ludzi nie kapnęło. W poniedziałek mam wizytę, pierwsze co chcę wiedzieć to jak z tą pępowiną, czy ona nadal jest na szyi małej, czy nie. O remontach to ja mogę dużo, jesteśmy świeżo po. Masakra, a jeszcze nas czeka przekładka dachu, położenie struktury w łazience, a gdzie meble :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×