Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

misiaczkowa

*********Termin SIERPIEŃ 2011*************

Polecane posty

pytanie z innej beczki: Ma ktoraś z Was fajną płytkę ze spokojną muzyką klasyczną jaką mogłabym puszczac swojej perełce? nie wiem nawet gdzie i jak mam coś takiego szukać :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat zusu i kontrolowania kobiet w zaawansowanej ciąży to ja się nie wypowiadam, bo mnie szlag trafia na samą myśl. Na przyszłość...niech lekarze wpisują wam 2! Meeg__pamiętaj, że niektóre z nas mają już pociechy...też możemy w czymś pomóc:) poradzić i jakby to powiedzieć...:D:D:D Zaaplikować odrobinę doświadczenia i praktyki w masę teorii, która potrafi przytłoczyć:D (mam na dzieję, że się nie wygłupiłam i że to Twoje pierworodne:D...mój mozg nie działa tak jak zwykle:P) Kosmetyków lepiej nie kupujcie za dużo, bo niestety te sklepowe, że tak je nazwę, lubią uczulać i trudno być w tym temacie wróżką...Trzeba się przekonać, więc polecam albo próbki, albo aptekę. Z doświadczenia odradzam Johnsona i Hipp, ale to nie oznacza, że u waszych dzieci też nie zadziałają:D albo zadziałają jak kupa pokrzyw Nivea jest ok! Ktoś pisał o obgryzaniu dziecku paznokci??? Jezusie Nazarejski...Naprawdę nie ma takiej potrzeby, te paznokcie są cieniutkie i słabiutkie i same się łamią, tylko trzeba pilnować niedrapek, a jeszcze pewniejsze są skarpetki na rączkach:D Te za cholerę nie spadną. Mi też położna sugerowała obgryzanie...nie będę pisać co jej na to odpowiedziałam, bo nie wypada:P:P:P A wbrew pozorom obcinanie noworodkom paznokci jest bajecznie proste...Potem zaczyna się jazda:O:O:O Mam to obecnie za każdym razem gdy zbliżam się do synka z obcinaczem:O:O:O Dziki wrzask i ryk na pół wsi:O A rzuca się przy tym jak za przeproszeniem gówno w betoniarce I wtedy faktycznie trzeba mieć jaja i kleszczowy uścisk, żeby nie zrobić takiemu drabowi krzywdy:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!!!:) Dziewczyny a które te kosmetyki nivea kupujecie??? Bo ja jak patrzyłam ostatnio w rossmanie to wszystkie były powyżej 1 miesiąca??? i w końcu wziełam johsona. Ja dziś miałam moją ostatnią wizytę u gina:) w środę tylko na ktg. Malutka jest już tak nisko, że się dziwił jak ja normalnie chodzę... Również nabrałam powera tak jak chyba Tymkowa? Dobrze pamiętam???:) Chyba nasz czas się zbliża:) Już mam wszystko zapięte na ostatni guzik już:) nawet leżaczek bujaczek skręciłam sama:P, chodź trochę mi to zajęło bo o dziwo miał instrukcję po hiszpańsku haha:) Mama masakra z tymi szerszeniami, ja za to mam wysyp szczypaw na balkonie i już coraz więcej w domu Każde pranie muszę 5 razy sprawdzać i trzepać bo wywłok jest na pęczki normalnie już!!! Muszę się pochwalić, że moja pociecha waży już ponad 3 kg!!! a ponad miesiąc temu ważyła tylko 1,5 kg. Przeszły wam jazdy na arbuza itp?????:) Bo ja jem od kilku dni codziennie po 2 opakowania borówek amerykańskich:) Jestem taka zachłanna, że nie chcę się z nikim dzielić a na jedną paczkę potrzebuję tylko 5 min:) Pozdrawiam brzchalki i te już bez brzuszków, i piszcie piszcie, dokształcajcie te nie obeznane w tamacie:P w tym mnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żyję ale piszecie tak wiele, że nie ogarniam... ;) Z tymi kosmetykami to ja też mam mętlik w głowie, ponieważ my z M jesteśmy alergikami + ja od 3miesiąca życia walczę z AZS a M od 2 tygodnia życia miał skazę białkową... Jak nasze maleństwo to po nas odziedziczy... Z tym zwolnieniem to ja nie pomogę - brak doświadczeń - mam chodzące. dobranoc papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny J&J uczula najbardziej, ja swoje na bambino wychowałam i płynie do kąpieli,oliwce, mydełku i kremie, sa od pierwszych dni życia, najbardziej łagodne i teraz tez mam przygotowane, a główkę przez pierwsze miesiące bambino wystarczy zadnych szamponówj Johnsona Dziadek Jacek:) jak tez miałam takie jazdy pierwsze 3 lata to było trzymanie rączek i nóżek by obciąc a fryzjer? to był dopiero wyysiłek, a potem jak ręką odjął:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mam takie samo zdanie na temat obgryzania, to chyba jakies z buszu zwyczaje:) spokojnie mozna obicnac przeznaczonym nożyczkami dla niemowląt, sa kruche dlatego ostrożnie, i rekawiczki bo paznokietki maluszków sa tak ostre ze buziule porysują cała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ;) U mnie kolejna ciężka noc się zapowiada, nogi rwą, stopy pieką :( Wypłakałam się M jaka to biedna i nieszczęśliwa jestem tam mnie boli tu mnie strzyka, zmęczona i niewyspana i co on biedaczek ma mi poradzić ;( ach chyba każda z nas zalicza takie chwile U mnie przeszła burza i teraz trochę chłodniej jest bo w dzień to była tragedia strasznie parno Ze zwolnieniem też nie pomogę ja mam wpisywaną 2 więc mogę chodzić Życzę kolorowych snów chociaż tym, które teraz słodko śpią ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć kobitki lecę zaraz z wymazem na paciorkowca do laborat. dopytałam mojego gin i u nas o ile dziad wyjdzie kładą na parę dni do szpitala co by zaaplikować antybiotyk dozylnie. jeśli chodzi o ZUS to na szczęście nie mam doświadczenia ale idź tam sylwka jak cię zobaczą z brzucholkiem to powinno byc ok. a że mieszkasz gdzie indziej....no cóż może nie masz jak się zameldować w innym miejscu bo ....lezysz:-))) z innej beczki nie wiem czy wiecie że jeszcze obowiązuje prawo z minionego ustroju, że jak się przebywa gdzieś powyżej 3 dni to trza to zgłosić do dzielnicowego, na szczęście nikt tego nie przestrzega! JUŻ MAMUSIE proszę zostać korzystamy z waszych wpisów. Dziadek Jacek martwisz mnie tym hippem- właśnie jego obstawiałam, aczkolwiek może zostanę przy mydełku na początek+ parafinie do kąpieli ( to po lekturze z netu) stosowała któras z was tę parafinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka co do l-4 leżącego . Dzwoniłam do Zus pod numer zgłosiłam że przebywam gdzie indziej ,zapisała adres z numerem telefonu mówiłam że tu jestem pod opieką rodziny i starczyło nic nie mówiła . Ale i tak muszę byc w domku ,bo nie wiem czy jeszcze skontrolują mnie ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, no to mam nadzieję, ze na mnie nie trafi z tym zus-em. Przez kilka miesięcy wypisywał mi z 2, a potem tylko 1, bo rzekomo to lepiej wygląda, że nie czepiają się lekarza. Nie wiem o co chodzi szczerze mówiąc. Dziadku_jacku--z tym obgryzaniem paznokci to moja teściowa mi spokoju nie dawała. Kilkanaście razy mi mówiła, że ona swoim synom obgryzała panokcie zamiast je obcinac :o Fu. Bo to bezpieczniejsze :o Ostatnio przeczytałam, że w Norwegii popularyzują tę metodę :o mamo8327--może maleństwo nie przejmie po was, ale ww może lepiej mieć w domu emolium. Ja kupiłam z kosmetyków oliwkę, ten płyn 2w1 J&J i linomag w kremie, nie w tubie. Sudocremy mam z tych reklamówek od gina ;) Co do HIPPA, to są jedne z lepszych kosmetyków, polecane głównie ze względu na małą lub znikomą zawartość parafiny, nie zatykają porów w skórze dziecka. Specjalnie patrzyłam na składy i parafina o ile występuje to jest daleko w składzie. A Jonson, to zależy, my używaliśmy, kilka koleżanek i nic się nie działo. Chodzi mi o ten płyn 2w1 z żółtą nakrętką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a kupujecie oilatum soft do kąpieli maluszka? ja dziś wybieram się do rossmana po pampersy i właśnie myślę o tej emulsji? a może coś innego doradzicie bo ona jest dość droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_aga_ hey Ja puszcz am w aucie i w domku taka fajną muzyczke bobaskową opracowaną przez naukowaca, jest prześmieszne i przemiłą. Mam plik zpakowane w zipa na kompie, zapodaj mi maila to ci podeśle te mp3 . A propo zwolnienia ja zawsze miałąm 2 , a po naszych rozmowach podkusiło mnie zeby sprawdzić jeszcze raz i mam qrna 1 wpisane. HA! jak mogłam nie zauważyc. Ale jak gadałam z lekarzem to mowił zebym więcej polegiwała, a chodzić mowiła wyrażnie mogę, oby nie na długie spacery. Wiec zawsze sie wytłumaczyć mogę ze do sklepu pod domem zeszłam po sok , albo do apteki która tez mam pod domem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tymi zwolnieniami to widzę, że zawiła sprawa. Ale trzeba przyznać, że ZUS robi szum i szuka pieniędzy. Mój tata od 2 lat ciężko choruje (choroba nowotworowa), jest po dwóch operacjach i co chwilę wzywają go na komisję, żeby sprawdzić "zasadność przebywania na zwolnieniu lekarskim". Ostatnio 3 tygodnie po operacji go wezwali i lekarka robiła takie fochy, że chyba zwolnienie jest niezasadne... Normalnie żenada... Koteczkowa, ja też czuję się jak słonica :o Woda mi się zatrzymuje w organizmie, ze mam wrażenie, że jak chodzę to normalnie chlupie :o Puchną dłonie i nogi. A ważę już prawie 70 kg przy 160 cm!!! Zresztą waga bardzo się waha - pewnie przez te obrzęki. Trochę pomaga n ate obrzęki herbatka z pokrzyw, ponoć dobry też jest sok z brzozy, ale koło mnie w sklepie niestety nie ma. Może w aptece dostanę? Co do obgryzania dziecku paznokci to też nie jestem za tym pomysłem... JAkoś do mnie nie przemawia ;) Zakupiłam już obcinaczki i nożyczki i będziemy obcinać a nie obgryzać :D Jeśli chodzi o kosmetyki ja jestem za Hippem. Moja bratowa używa do mojego bratanka i nie miał uczuleń. A też przekonało mnie, że jest od 1 dnia życia dziecka. Ale każdy maluszek będzie inaczej reagował na ten sam kosmetyk. Już niedługo się przekonamy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie kupiłam ten z zółtą nakrętką 2w1, oliwkę i mleczko bo nie wiem co lepsze... tez J&J. A do dupki linomag zielony bo kilka koleżanek polecało:) chodź też mam sudocrem z reklamowek od gina. i do twarzy też linomag różowo zółty, również z polecenia. Osobiście nie znam dziecka uczulonego na J&J, chodź pewnie i takie bywają:) Do mnie jakoś mydełko bambino nie przemawia bo sama nie lubię mydła tylko żel do mycia, wydaje mi się, że mydło wysusza skórę, ale to tylko moje spostrzeżenia:) Jedno wiem na pewno, że każda dzidzia jest inna i może różnie reagować, więc trzeba samemu wypróbować dany kosmetyk. Ostatnio w gazacie czytałam, że zdrowych dzieci nie powinno się myć w tych specyfikach dla chorej skóry typu oliatum itp...które podobno bardzo dogłębnie nawilżają... bo później skóra starszego maluszka nie jest w stanie sama się nawilżać tzn. naturalnie... Jest wysuszona i jak by to powiedzieć bez tej naturalnej otoczki... Tak wywnioskowałam z tekstu:) oraz, że później właśnie występują częściej alergie na te zwykle myjki i szampony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi, ponoć dobry i tańszy od Oilatum jest Oillan. MA całą serię kosmetyków. Ja kupiłam Emolium - emulsję i mam różne próbki z różnych firm. Zobaczymy co będzie dobre dla mojego dziecka. Koleżanka polecała mi też Allerco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A zgadzam się z mikusią - też mam zamiar stosować emolienty od czasu do czasu tylko (no chyba, że będzi epotrzeba częstego stosowania). Na co dzień będziemy używać żelu do mycia ciała z Hippa. Zresztą potem te nasze zamiary dzieci zweryfikują ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w rossmanie jest jakiś puder do pupki??? Też się zastanawiam nad kupnem. Ale chyba albo krem albo puder co? Bo w dwóch na raz nie widzę sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie dzieciaczki zweryfikują, oczywiście jak będzie potrzeba to na pewno się zaopatrzymy:))) Ale jak ktoś sam jest alergikiem i ma AZS, lub problemy skórne to może i warto od razu kupić bo prawdopodobieństwo odziedziczenia jest chyba duże. Ja na szczęście nigdy nie miałam żadnych problemów i mój facet też nie:) żadnych uczuleń, skaz itp:) Więc jestem optymistką i mam nadzieje, że nie będę miała z małą żadnych problemów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znaczy ten puder to chyba jest ogólnie na wszystkie faldki jakby były za tłuste czy jakoś tak, może bardziej doświadczone mamy pomoga? krem przeciw odparzeniom kupiłam nivea i mam też te próbki sudocremu, więc może puder sobie narazie darować w końcu w każdej chwili można dokupić...sama nie wiem to poszukam póki co jakiejś innej emulsji do kąpieli, ciekawe czy oillan i emolium też są w rossmanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam krem na odparzenia w rossmannie babydream, no i taki nawilzajacy babydreama. Ale zobaczymy czy go bede uzywac, bo jesli do wody wkroplę oliwkę któa kupilam hippa czyli to skóra jest nawilzona. Jesli jej stan bedzie gorszy to dosmaruje kremem. Polecamo mi ten krem nivea na każą pogodę. Ok ok 30pln chyba kosztuje. Bo w sumie mogę mu buzke posmarowac nawilżajacym zwykłym ale to wciaż lato bedzie jak wyjdziemy ze szpitala, wiec zastanawiam sie czy nie lepszy byłby właśnie ten nivea. Potem jesli wrzesien ciepły to tez mozna osłaniac buzke prawda. Po jakim czasie planujecie zaliczyć pierwszy spacer?? Ah zjadłam bułkę z domowym dzemem, sie zacznie rewolucja;))) Musze jeszcze kawke wypic bo teraz mozna rozpuszczaLNa, a potem przy karmieniu można tylko fusiastą, jeżeli musi się, bo ja to musze jestem niskociśnieniiowiec, bede musiała sie przestawic. Taka zbożowa na mnie nie działa. A napis sie musze zeby chociazby dziecka nie upuscic jak bede zaspana bez kawy cały dzionek. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Mamuśki! Witam Was wszystkie serdecznie. JA miałam dziś noc do bani...burza jak cholercia, od 2 do 5 przerwa w spaniu, do tego koty mnie oblazły bo się bały grzmotów i bawiły się na mnie:(. Musiałam je w końcu wywalić na posłanko - pod łóżkiem Ziemka- no i poszły spać, a ja z nimi. Ale to dlatego, że przestało tłuc nad domem. Gdybym nie była sama z synkiem to pewnie bym spała jak zabita, ale bez M to trochę kicha...choć ja uwielbiam burze. Wczoraj nie mieliśmy prądu bo jakieś konserwacje robili. Doczytałam Was i normalnie myślałam, że zemdleję jak się dowiedziałam o podróży Misiaczowej. Kobieto ja już pisałam , że Cie podziwiam ale przeszłaś samą siebie. Ja czasami nie mogę dojść do toalety tak mnie kuje spojenie i boli podbrzusze, nawet czasem no- spa nie pomaga więc muszę gnić bez ruchu kilka godzin. Mama- co tam słychać z kwiatkami, wszystkie do wywalenia? Trzymaj się , już niedługo opuchlizna i złe samopoczucie Cię puszczą. KOSMETYKI-co do kosmetyków też uważam, że J&J strasznie uczula, mój Ziemek był po tym żółtym płynie do kąpieli jak pomidor i do tego miał wysypkę, najgorsze że to mu się zrobiło w szpitalu bo takie mieli kosmetyki do kąpieli noworodków i wtedy neonatolog, zakazała kąpać dzieciaki z wysypką w tym płynie. Nie dość, że były czerwone to jeszcze się darły jak poparzone bo strasznie je to swędziało. W konsekwencji używałam bambino, ziajki-bella i nivea, świetnie się też sprawdziły kosmetyki chicco do kąpieli i maść z cynkiem (ale to prawie to samo co sudocrem), właściwie to tymi kosmetykami wyleczyłam Młodego z uczulania. Nie używałam żadnych balsamów do smarowania tylko kąpałam w płynie z oliwką, a samą oliwką smarowałam jeszcze główkę żeby uniknąć ciemieniuchy no i młodzież jej nie miała. No świetnie się też sprawdza stary domowy krochmal (mąka ziemniaczana). MAMA- a dla dzieciaczków z alergiami w tym AZS doskonałe są mydełka z soli kopalnianej, świetnie wymywa wszelkie brudy, doskonale natłuszcza całe ciałko a do tego w ogóle nie zawiera chemii. Ja już się zaopatrzyłam w kilka sztuk - mamy przyjaciół mieszkających blisko Bochni i nam zakupili, ale myślę że nie będzie problemu z nabyciem w jakiejkolwiek jaskini/grocie solnej. Zresztą wśród naszych znajomych ( w tym kilku lekarzy i weterynarzy) wielu używa tych mydełek dla maluszków, a nawet dla starszych dzieciaczków i siebie. PAZNOKCIE- Mój synek do dziś uwielbia jak mu obcinam paznokcie i nie chce tego robić sam. Rada dla młodych mam- róbcie to jak Maluszek śpi. Noworodki śpią jak zabite, oczywiście chodzi mi o ten twardy sen, za raz po nażarciu się:). Obgryzanie- masakra, uważam, że w ten sposób uczy się dzieci obgryzać paznokcie, a poza tym to strasznie niehigieniczne. Mój Młody ma śliczne pazury i jestem z nich dumna. Wczoraj przyszła pościel, masakra jak tego dużo. Już wyprałam i pewnie dziś M wyprasuje bo ja dziś chyba tylko do wyrka się nadaję z tym kłuciem. Buziaki i pozdrawiam. U Was też paskudnie? U mnie nareszcie przestało padać, ciekawe na jak długo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny. Jestem już po kontroli ktg - maluszek ruszał się jak trzeba a skurczy oczywiście zero. Na środę kontrolne usg. Zajrzałam tez do koleżanki która parę dni temu urodziła bliźniaki pod koniec 34 tyg. Widziałam tylko chłopaczka, taka kruszynka, a śliczny jak z obrazka. Dziewczynka pomimo że większa musi posiedzieć w inkubatorze. Niestety dowiedziałam się że inna koleżanka z tego samego szpitala która urodziła w 27 tyg, że z malutką miały noc przełomową i mimo wszystko mam nadzieję że malutka dała radę. Że tak jak jej rodzice okazała się silna. Zadzwonię do nich wieczorem i przekonamy się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oillanu nie polecam, mało wydajny, nie było jakiś specjalnych zmian po nim. Ja dzisiaj spałam jak zabita, ani razu nie wstałam do wc! Dopiero rano! Tak padłam po wyprawie do zoo :D Chodzę tak jakoś lekko zakręcona zresztą ;) Kosmetyki niestety trafi się, albo nie trafi. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aga_jabi wysyłam ci porządną dawkę muzyczki, przesłodkiej;) ja CD2 znam na pamieć i najbardziej lubie .:) Jeśli to ma działać to świetnie aby dziecko sie uspokajało przy tym, bo powinno rozpoznawać, moje słucha tego od 2 m-cy;) To tak jak z głosem mamy;) Załączyłam równiez fajna liste spraw do szpitala. Powoli ściagaj poczte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny czy Wam też obniżył sie brzuch? Ja mam wrażenie że jest coraz niżej ;/ dzidziuś bardzo mnie uciska. Czy którejś odszedł już czop? Bo u mnie na razie spokój, ale mam dziwne uczucie że poród sie zbliża... pewno w ciągu dwóch najbliższych tygodni....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi położna mowiłą ze ja anatomicznie mam nisko brzuszek, ucisk tez czuje ale wolałąbym nie rodzić jeszcze... A czym sie charakteryzuje to odejście czopa? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czop to jest taki galaretowaty śluz, może być zabarwiony krwią. Jest to „korek zamykający szyjkę, który zabezpiecza wnętrze macicy przed wtargnięciem drobnoustrojów chorobotwórczych wywołujących infekcję.jest śliski, elastyczny, bardziej gęsty niż surowe białko jaja kurzego, może być bezbarwny lub żółtawy. Zdarza się, że odpada równocześnie z odpłynięciem wód płodowych. Moze odpaść na 1-2 tyg przed terminem porodu lub nawet na kilka godzin wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×